Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74951) Beni2360 válasza sandró60 (#74940) üzenetére


Beni2360
félisten

Nálunk több mint 40 éve van a TV mögött egy 40W-os kislámpa. Több verzió volt már. Habár már itt van a led csík az usb-s de még nem szereltem fel.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#74952) #94529552 válasza Dave567 (#74950) üzenetére


#94529552
törölt tag

Bezony, mint ahogy mi sem dőlünk be neked.

(#74953) atee_13


atee_13
őstag

Hali!

Van egy LA660s em és úgy veszem észre az utolsó szoftverfrissítés óta meccseken a mozgásvisszaadása rengeteget romlott. Ez lehetséges vagy csak rémeket látok?

(#74954) Dave567 válasza #94529552 (#74952) üzenetére


Dave567
addikt

Ki beszélt rólam?
Olvasni tudsz?
Látom nem, de hagyjuk is.

(#74955) #94529552 válasza rob2174 (#74937) üzenetére


#94529552
törölt tag

Újabb lista:
W - LG Display IPS
Y - LG Display IPS
Z - LG Display IPS
U - LG Display IPS
P - LG Display IPS
Q - LG Display IPS
V - LG Display IPS
R - LG Display IPS
H - CHI MEI Innolux IPS
J - CHI MEI Innolux S-MVA
D - AU OPTRONICS A-MVA
T - AU OPTRONICS A-MVA
M - SHARP vagy HEESUNG ELECTRONICS MVA
S - SHARP (MVA)
G - CHI MEI Innolux. (TN)
F - HEESUNG ELECTRONICS IPS [link]

Dave56: Rosszul látod. 😃😉

[ Szerkesztve ]

(#74956) K Norbi válasza dik (#74947) üzenetére


K Norbi
addikt

Próbáld meg Econ, és azt finomítsd, tekergesd.

(#74955) Pumma Akkor IPS, F el még nem nagyon találkoztam itt a fórumon

[ Szerkesztve ]

(#74957) dik válasza K Norbi (#74956) üzenetére


dik
őstag

Ez konkrét volt ezen már túlléptem a fél év alatt.. :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#74958) K Norbi válasza dik (#74957) üzenetére


K Norbi
addikt

:C :C :D

(#74959) dik [link] ;]

[ Szerkesztve ]

(#74959) dik


dik
őstag

Örülök, hogy örülsz! :) Persze annyira nem őszinte a mosolyom nehogy elbízás legyen a vége... :DDD :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#74960) #94529552 válasza dik (#74959) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nincs valami hozzáértő haver aki beállítaná neked esti használatra, vagy miért nem kalibráltatod be a tévét?

(#74961) Cypresss


Cypresss
senior tag

Sziasztok,

Ma klubtag lettem:

Garantáltan lesz több kérdésem, egyelőre minden alapon, a következő napokban ismerkedünk. A Magic Remote már most tetszik, egészen user friendlynek tűnik. :K

Első kérdés: a PCMCIA slot egyenlő a CI-slottal?

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#74962) Helioport


Helioport
csendes tag

lehet azt tudni, hogy az aktuális firmware milyen bugokat javít, vagy fícsöröket ad hozzá (vesz el) a tévéhez? mert mindig csak egy számot látok, de sem leírást, sem semmit nem találok hozzá.

Köszi!

I just heard WayteQ 985BT with iGO Primo works great. I don't know...

(#74963) dik válasza #94529552 (#74960) üzenetére


dik
őstag

Ki a fene csinál itt csongrád megyében ilyet? Azt hittem itt van sok boldog ilyen TV tulaj aki majd megosztja beállításait, de marha nagyot tévedtem ilyen téren. Alig van valami...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#74964) rob2174 válasza #94529552 (#74955) üzenetére


rob2174
tag

Köszönöm szépen!

(#74965) amtibacsi válasza dik (#74963) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

Ezen ne csodálkozz. Nekem pl. a gyári beállítások a legjobbak más meg hányni tudna tőle. Nagyon ízlésfüggő szerintem a dolog. Pont, mint a csajoknál :)

(#74966) Watt25 válasza Cypresss (#74961) üzenetére


Watt25
veterán

A CI(+) csatlakozó fizikailag egy PCMCIA csatlakozó. De a tévé semmit sem eszik meg itt, csak CA modult.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#74967) kano


kano
nagyúr

Az első nyugodt meccsnézés után nem vagyok túl boldog a 652-vel. Kb. 1-1,5m-ről nézve a gyors mozgásoknál nagyon mossa a képet (hiába állítgatom a True Motiont). Ez ugye a technológia miatt van?
Mondjuk az a baj, hogy túl közelről is néztem.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#74968) gombi1967


gombi1967
csendes tag

Sziasztok..
2 db LG tv után szeretnék venni egy harmadik olcsó 32 colos tévét a konyhába.Nézegettem külömbözö noname márkákat.de azok is 50 körül mozognak.Most 57-58-ért van a LG 32LF510B.
Van valakinek tapasztalata róla?Nem nagyon halk a 2x6 watt?Mindkét tévém 2x10 wattos.
Vagy van más olcsó 32 colos LG ?

(#74969) brombadeg válasza Helioport (#74962) üzenetére


brombadeg
tag

Erre én is kíváncsi lennék nagyon! Nem túl professzionális, hogy semmi info-t nem adnak! :((

(#74970) Lehiñito


Lehiñito
senior tag

Tegnap megjött az újracsomagolt karcmentes, emagos magic remote. Párosítottam az lf652 tvvel.
A csatornákat szépen váltja a Thome stb-n, de ki és bekapcsolni nem kapcsol a tv-vel.
A simplink be van kapcsolva de így sem kapcsol a 2 készülék egyszerre.
Mit felejtettem még el beállítani?

(#74971) PioDVD válasza dik (#74963) üzenetére


PioDVD
senior tag

Volt itt 1-2 beállítás, de nem biztos, hogy mész vele valamire. Én megpróbáltam, de nálam fakó, még tán életlen (mosott) kép is lett az eredménye, az Eredeti sokkal jobb a 4 tagú család minden tagja szerint. :) Próbáltam volna a Haladó 1-et olyanra állítani, de ugye egészen más paraméterek vannak Eredeti és Haladó módnál, ez nem jött össze. Mivel nem nálam lesz a tv, nem foglalkozom vele túlságosan, de jövőre megint leszek gondban, mikor magamnak nézek tv-t.

Ja, egyelőre a földön van a tv és ips ugyan, de oldalról-felülről nézve bizony nem ugyanaz a színe. (Lehet, hogy csak azért, mert nem csak oldalról nézem, nem tudom.) De a fentiek miatt nem érdekel, a következőnél viszont nyilván fog.

Garancia: beszéltem az Lg-vel, azt mondták, a regisztráció sem fontos, csak a számla legyen meg.

(#74972) kano válasza PioDVD (#74971) üzenetére


kano
nagyúr

Én is úgy gondolom, hogy nem igazán jobbak ezek az LCD-k mint a régi CRT-k.
Nagyon gondolkodom rajta, hogy visszaviszem a MM-ba és visszakérem a pénzt. Visszarakom a régi CRT-m és ennyi. :B

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#74973) Thorkos válasza kano (#74967) üzenetére


Thorkos
tag

Én is néztem m4 hd-n focit, kb 2méterről de nem kockásodott mosódást sem vettem észre. Haladon állítottam be érzésre. 3hónapja van nálam 42lf652, de a kicsit lomla menün kívül nem tudok rosszat mondani róla. :DD

(#74974) K Norbi válasza kano (#74972) üzenetére


K Norbi
addikt

Egyetértek! CRT-t én is visszasírom :K

(#74975) kano válasza K Norbi (#74974) üzenetére


kano
nagyúr

Akkor Sony-t sem veszek. :DD

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#74976) K Norbi válasza kano (#74975) üzenetére


K Norbi
addikt

Egyik sem lesz olyan mint a jó öreg CRT :K :D

[ Szerkesztve ]

(#74977) huncutka1029 válasza K Norbi (#74976) üzenetére


huncutka1029
addikt

vagy egy jó régi diavetítő...... ;]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#74978) huncutka1029 válasza kano (#74972) üzenetére


huncutka1029
addikt

a dinamikus kontrasztot próbáltad kikapcsolni? És a truemotiont is kapcsold ki. Sportnál nagyon nem jó ötlet....

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#74979) huncutka1029 válasza Lehiñito (#74970) üzenetére


huncutka1029
addikt

HDMI 1 portba legyen dugva a stb. CEC csak ott van.
Ha a tv-t bekapcsolod, és a megfelelő bemeneten van, akkor be kellene kapcsolnia boxnak, és visszafelé is igaz. ha a boxot kapcsolod, akkor a tv.nek is be kell kapcsolni.
Van a beállításokban egy mobiltv- vagy ilyesmi nevű opció, az engedélyezi külső forrásoknak. hogy bekapcsolják a tv t csatlakozáskor

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#74980) kano válasza huncutka1029 (#74978) üzenetére


kano
nagyúr

De éppen arra javasolja a help. :F Próbáltam, de akkor is mos (mint a mosógépünk).
A dinamikus kontrasztot még nem próbáltam macerálni.
Egyébként van ehhez a TV-hez valami kézikönyv, ami nem csak azt írja le, hogy hogyan rakjam fel a falra? LG oldaláról is leszedtem egy 30MB-os fájlt, de csak az van benne, hogy mit ne csináljak vele + a távirányító gombjai.

Van egy 29DC850-es Thomson CRT-m, annak 1000x szebb képe van. Mondjuk az az utolsó jó kis CRT tv.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#74981) Biga123 válasza kano (#74967) üzenetére


Biga123
addikt

Ha a "mossa a képet" arra akar utalni h a részletek eltűnnek , akkor a Zajcsökkentést kellene kikapcsolni, ezt én is észrevettem mikor fölső kameraállásban forog a kép. akkor egy nagy homályos korong lett a fűből :D

Tudok 2 CRTt adni a 652-ért cserébe ha érdekel :DDD

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#74982) #94529552 válasza gombi1967 (#74968) üzenetére


#94529552
törölt tag

A 32LF5610 jobb lenne.

kano A manual benne van a tévében is. A 24"-ost nézem 1 méterről, a 42-est 2 méterre tenném. Az sd/analóg adást még messzebbről nézd. A kábeles tévékkel elég sok helyen gond van most az M4 Sport HD-vel, meg lehet az M1 HD-vel is. Így kell beállítani, meg így.

[ Szerkesztve ]

(#74983) huncutka1029 válasza Biga123 (#74981) üzenetére


huncutka1029
addikt

bizony, jó szokása mindenkinek, hogy minden ficsőrt bekapcsol, ami csak van. Vagy alapból be van kapcsolva, és nem tudja mire való, mivel együtt használva javít..
És ezt az LG user manualja sem taglalja nagyon.
A helpdeskesek meg..... no comment.
Sajna általában egyik üti a másikat.
Pl dinamikus kontraszt, fokozza a bevilágítást.
Real cinema (24p) alapból van, ha ezzel bekapcsolod a truemotiont, kész a szappanopera.
Zajcsökkentés, és valósághű mozi opció együtt kockázza a képet, de a dinamikus kontraszttal együtt ugyanez a hatása... mivel szoftveresen szúr be pixeleket, fekete képkockákat a meglévők közé....

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#74984) leon11


leon11
tag

Tegnap újítottam egy 652-es tv-t, amivel egy LG lm660-t váltottam le, ami akkoriban igen ajánlott modell volt. Az új kb mindenben jobb, de a színekkel nem voltam kibékülve. A bőrszínek szürkések voltak a piros sem volt az igazi, millió-egy beállítás után sem. Éjjel sikerül kalibrálnom e videó szerint: [link] , amit lépésről-lépésre követtem, majd ízlésem szerint még finomítottam. Most már tetszik éjjel is és nappali fénynél is. Ma az erősítőt és a pc-t (szervert) pattintottam hozzá, és minden müxik. Öröm és bódottá..

[ Szerkesztve ]

(#74985) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.

LG 32LK 330 TV Digi kábel tv szolgáltatás. A gondom az lenne,hogy minden csatornát be tudok hangolni automatán de az M4-et csak látja de a kép nem jön be. Ha kézin beállítom akkor jó de ha elkapcsolok újra már nem jön vissza. Eddig jó volt a kábel rendben van mert kipróbáltam a lakásban máshol másik tv csatlakozáson ahol jön az M4 rendesen de ott sem jó. Ezen kívül minden csatorna meg van.

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#74986) Cypresss válasza Watt25 (#74966) üzenetére


Cypresss
senior tag

Ez pontosan mit jelent, medicardot ne is kérjek a UPC-től?
Közben rákerestem a UPC-nél és a kompatibilis készülékek között nincs ez a tévé?

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#74987) #94529552 válasza SirKero (#74985) üzenetére


#94529552
törölt tag

A Digi topikban ezt írták: Két darab tévénél sem jött nekem az M4. Ha véletlenül rá tudott hangolódni az egyik, akkor is nézhetetlen volt. Következő dolog lett a megfelelő beállítás, ami után azóta is hibátlanul működik mindkét tv-n.
Freq: 136 Mhz
Mod: QAM 256
Symbol R.:6000]

Cypresss Milyen tv-d van? A Upc évek óta nem frissíti a listát.

[ Szerkesztve ]

(#74988) Cypresss válasza #94529552 (#74987) üzenetére


Cypresss
senior tag

UH7507, akkor rákérdezek az ügyfélszolgálaton.

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#74989) SirKero válasza #94529552 (#74987) üzenetére


SirKero
őstag

Ezekkel a beállításokkal be jön nekem is ( nem mindig ) de ha elkapcsolom és vissza akkor már megint nem találja. Néha egy idő múlva viszont magától beugrik a kép. Jobban végignézve nincs M1 M2 megy a Dunák sem. Ahol próbálom behangolni ott egy Samsung tv rendesen üzemel minden csatornával ezért gondolom a csatlakozással nem lehet gond.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#74990) kano válasza #94529552 (#74982) üzenetére


kano
nagyúr

Köszi. A TV-hez adott manual egy nagy semmi, a WEBOS tudására lettem volna kíváncsi, gondoltam van egy részletes leírás pdf-ben is pl. De itt weben sem rossz végül is.
MindigTV volt és a tegnapi M4 Sport HD.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#74991) #94529552 válasza Cypresss (#74988) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az szép. :R 49 vagy 55"? Menni fog a Mediacard-dal.

SirKero Mást nem tudok, olvasd a digi topikot, voltak hasonló problémák. Kábel, osztó, gyenge, vagy túl erős jel, stb. ilyeneket írtak, de bármi lehet. Addig is, próbáld meg a mindig tv-t behangolni.

(#74992) Cypresss válasza #94529552 (#74991) üzenetére


Cypresss
senior tag

55-ös, köszönöm a tanácsot :R , hétvégén fogok vele igazán foglalkozni, majd írok egy összefoglalót az első tapasztalatokról, ha érdekel. Illetve nyilván feltennék pár száz (számomra nem nyilvánvaló) kérdést. :B

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#74993) huncutka1029 válasza SirKero (#74989) üzenetére


huncutka1029
addikt

Amikor kézzel behangolod, akkor utána rányomsz a tárolás gombra? Csak ilyenkor frissít.
Vannak modellek, amiben hibás a fordítás a hangolás menüben, és gyári visszaállítást ír ki.
Hangolás közben figyelj, hogy ne legen bejelölve a helytelen csatornák kihagyása opció, és az automatikus csatornarendezés. Mert utána nem tudsz változtatni a hangolt csatornákon. ( Sorrend, eltávolítás, hozzáadás stb...

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#74994) sajog159 válasza #94529552 (#74987) üzenetére


sajog159
aktív tag

Üdv!
Lenne pár kérdésem ehhez.

A kép minőségén kívül, miből lehet látni, hogy HD az adásom? A foci EV közvetítésnél nem tűnt HD-nek a kép, persze ez lehet a Diginek is a sara. Gondolom, hogy műhold adás soha nem lesz olyan minőségű, mint egy kábel – igaz?

TV UH850V, szolgáltató DIGI műhold, Smart CAM.

A kézi hangolásnál az alábbi dolgokat lehet állítani („:” után a jelenlegi érték):
1. Műhold: THOR 0.8W
2. LNB frekvencia, kHz: 9750/10600 -> ez nem állítható kézzel
3. Transzpoder: 11900/H/28000
4. Hálózatkeresés: Ki

Az általad, #74987-ben leírt beállításokat hogy lehet „lefordítani” a TV-mnél állítható paraméterekre?

(#74995) Lehiñito válasza huncutka1029 (#74979) üzenetére


Lehiñito
senior tag

"Van a beállításokban egy mobiltv- vagy ilyesmi nevű opció, az engedélyezi külső forrásoknak. hogy bekapcsolják a tv t csatlakozáskor"

Sajnos ezt a beállítást nem találtam meg.
A simplink be van kapcsolva és a thome os stb a hdmi1 portra van csatlakozva.
Sajnos még mindig nem tudom kikapcsolni a tvt meg az stb-t egyszerre a magic remottal.
Pedig mondhatni ez volt az egyik szempont, amiért megvettem.

(#74996) Beni2360 válasza sajog159 (#74994) üzenetére


Beni2360
félisten

Gondolom, hogy műhold adás soha nem lesz olyan minőségű, mint egy kábel – igaz?
Hát mondhatni, hogy IGEN. A te tányérodat jobban befolyásolja az időjárás,akár esik akár fúj,akár hőség. Kábeleseknek meg van az előnyük a központi nagy teljesítményű műholdas vétel miatt. Mert ugyebár minden adás műholdon érkezik a szolgáltatóhoz.
Nekem van egy T-komos és egy DIGI kábel bekötésem és a DIGI magasan veri a telekomot. Az M4 és társai (király tv) a diginél is gyengébbek de ez nem a digi sara, így kapják az "árut"
A kép minőségén kívül, miből lehet látni, hogy HD az adásom? - az info gombnál kiírja a sugárzott minőséget, sok csatorna már nem is jelzi külön, hogy HD mert csak azt sugároz és a szolgáltató veszi le esetleg a minőséget SD-re ha nincs előfizu.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#74997) sajog159 válasza Beni2360 (#74996) üzenetére


sajog159
aktív tag

(Lehet egy kérdéssel több?)

Egy apóság. Általában a csatorna neve alatt pár szavas mondat van az aktuális műsorról. Ez valahol magyar, valahol meg – talán – szlovák. Ez miért van? Lehet ellne tenni valamit? Persze, nem karninális kérdés.

Kösz,

(#74998) SirKero válasza huncutka1029 (#74993) üzenetére


SirKero
őstag

Nincs tárolás lehetőség csak frissítés és bezárás gomb van :F
Hangolás közben figyelj, hogy ne legen bejelölve a helytelen csatornák kihagyása opció, és az automatikus csatornarendezés. Mert utána nem tudsz változtatni a hangolt csatornákon. ( Sorrend, eltávolítás, hozzáadás stb...
Természetesen ezt már megszívtam elsőre azóta figyelek :B

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#74999) Watt25 válasza Cypresss (#74986) üzenetére


Watt25
veterán

Hogy sikerült erre a következtetésre jutnod? A UPC-nél MediaCard fantázianéven fut a CA modul...
Ma már nem kell pánikolni, minden új tévében működik.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#75000) PioDVD válasza SirKero (#74998) üzenetére


PioDVD
senior tag

Akkor itt nyilván a Frissítés kell, de, gondolom, azt is használtad.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.