Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55701) iBoli válasza direwolf (#55699) üzenetére


iBoli
tag

rézkábelen nincs IPTV :Y

(#55702) iBoli válasza Watt25 (#55700) üzenetére


iBoli
tag

A 120Mbit/s sebességet csak azért írtam, mert ennél nem látsz sehol sem többet a T-Hometól. Nem azért írtam, hogy ez mindenhol elérhető. De így van ez az IPTV szolgáltatással is, az sem mindenhol elérhető, hiába van kábeles net.

Az ügyintézőkről nem szeretnék véleményt mondani, mert hidd el, megvan a véleményem. Jó esetben sikerült elvégezniük legalább 6 osztályt az elemiből, de hogy nem szakemberek az tuti.

Kábelnet máshogy működik, igen. Én csak azt mondtam Neked, hogy ott is ugyanúgy 1db, azaz ugyanazon kábelen működik a net és a TV szolgáltatás.

Vitatkozhatunk (hálózati mérnök vagyok), de azt az egyet hidd el nekem, hogy az IPTV semmit sem lassít a bekötött és garantált Internet sebességeden. Teljesen külön szolgáltatás, mégha ugyanazon a kábelen is. Ha IPTV mellé nem tudják garantálni az általad kért Internet sávszélt, akkor inkább a kisebb csomagra szerződnek Veled. Ilyenkor van az, hogy ebben az esetben nem lesz mex sávszéled IPTV mellé, csak egy kisebb csomag. De ha egy adott csomagra elvállata a szolgáltató, hogy beköti és leszerződik Veled, akkor azt már az IPTV nem fogja lassítani. Mégha 3 TV-n nézed is.....

(#55703) direwolf válasza iBoli (#55701) üzenetére


direwolf
őstag

Mióta? :Y

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#55704) iBoli válasza direwolf (#55703) üzenetére


iBoli
tag

Mikor volt? :F

(#55705) iBoli válasza lukgab (#55691) üzenetére


iBoli
tag

Ez a két videó megint arra tanubizonyság, hogy az UB850 nem olyan rossz játékra illetve általános monitorra sem. Vagy még mindig nem győzött meg? :)
Csak azért kérdezem hátha segítene a döntésed nekem is :))
Árban kb 40ezer a differencia. Töröm a fejem, olvasgatok, de nem jutok előbbre :F

[ Szerkesztve ]

(#55706) Mosqu!to válasza MrBazsi (#55667) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Hmmm, szimpatikus választásnak tűnik. Szerintem megrendelem, megpróbálom berakni, aztán max kicseréltetem a 39-esre, ha sehogy nem fér be.

Avval kapcsolatban esetleg tudtok segíteni, hogy erre a 40UB800V-re pl hány év a hivatalos gyártói gari? Csak mert nagyon sok bolt árulja 1-2 év garanciával, de jóformán mindenhol "bolti" garancia van csak.
1 hely van, ahol 2 év garanciát látok, és azt írják, hogy márkaszerviz szervizeli (de azt nem írják, hogy gyártói garancia, csak gondolom ha valami van, akkor ők a márkaszervizbe viszik...elvileg)
A másik helyen pedig 1év gyártói+1 év kiterjesztett garit látok, de gyanús nekem, hogy sok mostani készülékre az LG 5 év garanciát vállal.

Szóval hogy is van ez? :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#55707) direwolf válasza iBoli (#55704) üzenetére


direwolf
őstag

Ne viccelj, itt a környékünkön rengeteget kötöttek be adsl-re.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#55708) cidalain válasza Mosqu!to (#55706) üzenetére


cidalain
veterán

az 5 év gari az időszaki akciókban szokott lenni. 2014 végén kaptál volna 5 évet az ub800-ra. most már nincs ez, a sima 2 év van.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#55709) Shingen válasza Stevenstyle (#55658) üzenetére


Shingen
addikt

Gratula :C

風林火山

(#55710) Shingen válasza iBoli (#55668) üzenetére


Shingen
addikt

55UB850V :)

風林火山

(#55711) iBoli válasza Shingen (#55710) üzenetére


iBoli
tag

Tudsz érveket is? :) Sajnos ha hivatalos árat nézem, akkor 80ezer a különbség. Megnéztem a 2 TV-t egymás mellett, ugyanolyan "Élénk" gyári beállítás mellett (minden paraméter ugyanaz volt) és az LB szériának láthatóan jobb volt a képe egy földi HD tévéműsorral (Duna HD). Hangzásban is magasan az LB nyert.

@Mosqu!to (#55706):

Ebbe ütközöm bele most én is. A legtöbb helyen bolti garancia van csak, ennek köszönhető az "akciósan" jó ár. Az imént elmentem az egyik ilyen boltba Budapesten. A TV dobozán egy LG címke, azon a következő felirat:
"Out of Warranty". Ezek után vedd meg :)
Másik boltban azt mondja a tulaj, hogy 2 év bolti gari, de az LG márkaszervíz szervizel. Csere esetén viszont ő cserél. Viszont kivétel nélkül mindenki az írja, hogy 100% garancia! Na így vannak "jóárasított" termékek.

Ezek után csak azt kérdezném, hogy hol érdemes vásárolni?

(#55712) iBoli válasza direwolf (#55707) üzenetére


iBoli
tag

Akkor ott csúnyán átver a helyi szolgáltató.
A "T" ügyfélszolgálatát felhívtam az előbb, nekik nincs ADSL-en IPTV megoldásuk.

[ Szerkesztve ]

(#55713) Mosqu!to válasza iBoli (#55712) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Tájékozatlan volt az ügyfélszolgálatos.
Elég "közel vagyok a tűzhöz", hogy tudjam, van a T-nél DSL-en IPTV :)

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#55714) Shingen válasza iBoli (#55711) üzenetére


Shingen
addikt

Ha neked megfelel az LB akkor vedd azt, lényeg úgy is az amit te tapasztalsz.
Meg ha 80 ropit meg akarod spórolni.
Nem tudom milyen felhasználói igényeid vannak, nem is tudom miért nézted az UHD, de ha Pc-n keresztül nem használod ki az Uhd felbontást, akkor maradjon az amit te szeretnél.
Bár régebben vetted itt mások uhd azt írták nem bánták meg.

風林火山

(#55715) poli27 válasza iBoli (#55702) üzenetére


poli27
veterán

EZ marhára nem így van, adsl en igenis levesz a sávszéledből az iptv, hiába vagy hálózatmérnök ez így van, persze ez csak akkor fordul elő, ha mondjuk 15 megás neted van 15 őt bír a vonal és ha bekapcsolod a tv-t igenis 3-4 megabitel kevesebb lesz a net... ugyanis abból tud gazdálkodni ami van... nézz be a Telekom topikba okosodni erről...

A "T" ügyfélszolgálatát felhívtam az előbb, nekik nincs ADSL-en IPTV megoldásuk. ezt meg se hallottam,ekkora marhaságot mondani....

(#55716) vigyori78 válasza iBoli (#55712) üzenetére


vigyori78
őstag

A környékünkön csak réz van és csak T , és van iptv :K

(#55717) direwolf válasza iBoli (#55712) üzenetére


direwolf
őstag

Lehet, hogy újat már nem kötnek be, de régebben tuti volt, mert üzemel egy rakás. Ezért kérdeztem, hogy mióta :)

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#55718) iBoli válasza direwolf (#55717) üzenetére


iBoli
tag

Nem tudtam, hogy korábban volt ilyenre példe, de a Matávnál (azaz most T-Home) én már nem csodálkozom semmin. Januárban találkoztam ezel a bekötéssel. A fekete Cat5 STP kábel, sárga törésgátlóval egy LG Smart TV-re volt kötve, ahol a tulajnak (hogy is mondjam) kisebb-nagyobb teljesítményproblémája volt az amúgy kábel Internet szolgáltatásával.

Komolyan azt hittem, hogy ez egy vicc és kerestem a kandi kamerát. De a T-Homeos "szakember" megmagyarázta, hogy ezzel a bekötéssel semmi probléma nincs, csak elfogyott a kábelük.....

[ Szerkesztve ]

(#55719) iBoli válasza iBoli (#55664) üzenetére


iBoli
tag

Sziasztok! Tudtok ajánlani megbízható szakembert kalibrációhoz? 55LB730-hoz kellene. Köszi!

Ilyen szakembert senki sem tud ajánlani, aki csinált már hasonlót és megbízható?

(#55720) Dave567 válasza Stevenstyle (#55658) üzenetére


Dave567
addikt

A viták ellenére, én is szeretnék Gratulálni a korrekt/Pontos Összefoglalóhoz. :R :R

IBolI: János666 Fórum kollégát keresd fel, ő foglalkozik minden kalibrálással.

(#55721) Watt25 válasza iBoli (#55719) üzenetére


Watt25
veterán

Nekem ő csinálta.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#55722) Dave567 válasza Watt25 (#55721) üzenetére


Dave567
addikt

:K Így van, Ő az.

(#55723) Stevenstyle válasza Dave567 (#55720) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Megelőztetek, pont most akartam Janos666 kollégát ajánlani :)

Egyébként köszönöm szépen és ne viccelj pont az ilyen dolgokra vannak a fórumok... amíg vita van (és nem veszekedés) az jó, mert az feltételezi a különböző vélemények értelmes emberek módján történő megtárgyalását :)

(#55724) iBoli


iBoli
tag

Köszi az infót mindenkinek, megkeresem János666 fórumtársat, amint el tudtam dönteni mit veszek. :U
De valamit kellene, mert szegény 11 éves plazmám haldoklik :O

Már csak pár tippet esetleg, hogy hol érdemes LG-t venni? Jó ez a bolti garancia, vagy mindenképp keressek olyat, ahol gyárit kapok? Tudtok olyan helyet, ahol biztosan jó garanciát kapok?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#55725) Shingen válasza iBoli (#55724) üzenetére


Shingen
addikt

Keresőben találsz boltokat ahol gyári garit adnak.

Lg oldalán amik fel vannak tüntetve pl. MM, edigital, stb.
Webshop pl. Digitalko.hu, 220volt, stb.

風林火山

(#55726) iBoli válasza Shingen (#55725) üzenetére


iBoli
tag

Köszi, nézem őket egyesével, illetve hívogatom őket.
220Volt saját bolti garis, nem gyártói (hozzáteszem, ezen meglepődtem).

[ Szerkesztve ]

(#55727) Shingen válasza iBoli (#55726) üzenetére


Shingen
addikt

akkor a 220V tévedtem, azt hiszem az atomtv sem gyári garis :)

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#55728) #94529552 válasza iBoli (#55724) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az LG-nél két év gyári garanciád lesz, bármelyik magyar üzletből is veszed. Ha csakis hivatalos forgalmazót keresel: Edigital, MM, Euronics, Tesco, Metro, Auchan, Telekom, Expertnet( ez lehet, hogy már nem működik)

(#55729) iBoli válasza #94529552 (#55728) üzenetére


iBoli
tag

Köszönöm a tippeket!

Van bármi hátránya ezeknek a nem hivatalos websopoknak bokti garanciával? Mint pl AtomTV vagy TV Raktár?
Érdemes akár innen is, vagy inkább kerülendő?

(#55730) Shingen válasza iBoli (#55729) üzenetére


Shingen
addikt

Pumma írta:
Mindenképpen a gyártót terheli a csere költsége, a boltnak csak lebonyolítani kell, és nem származik hátránya belőle, ezért semmi nem múlik rajta.
Tehát akkor elvileg mind 1 milyen garisat veszel

風林火山

(#55731) FNZ válasza iBoli (#55726) üzenetére


FNZ
őstag

220volt-tal vigyázni kell, mert van rossz tapasztalatom gari ügyileg

(#55732) Gravity1234 válasza Watt25 (#55693) üzenetére


Gravity1234
tag

Koszonom.
Sajnos ahogy irtam se a diginek, se az UPC nek nincs ott elerheto szolgaltatasa.

Esetleg erdemes lenne elgondolkozni, T-home internet es kulon digi parabolas (nem tudom mi a hivatalos neve) Tv kulon kulon?

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#55733) ilyenezalaci


ilyenezalaci
tag

Lehet, hogy sokan érzékenyebbek az ilyenekre. Én pl. a GTA V-öt nyomtam végig konzolon feltolt trumotionnal 7-es dejudder + 8-as deblur), valószínű rohadt nagy input laggal, de nem éreztem túlzottan lassúnak. Külső nézetes játékoknál szerintem ad egy plusz mélységérzetet a mozgásjavítás. Ellenben a Battlefield online meccsekhez a mai napig átkapcsolok game módba.

Direwolfnak ment volna az 55694-re:)

[ Szerkesztve ]

(#55734) Mosqu!to válasza #94529552 (#55728) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Nanananana, én ezt megkérdőjelezném.

Úgy tudom, hogy a "bolt garis" tévék nagy része szürkeimport, gyártói garancia nélkül, vagyis az üzlet vállalja, hogy hiba esetén elviszi a saját szerelőéhez, aki majd valahogy összetákol neked valamit, ami "működni" fog, de legkisebb esetben viszi el a márkaszervizbe, mert az baromi drága.

A gyártói garanciánál azonban márkaszervizbe viszed, ahol jellemzően komplett alkatrészt cserélnek, és nem próbálnak meg buherálni egy meghibásodott alkatrész javításával.

Vagy tévednék?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#55735) #94529552 válasza iBoli (#55729) üzenetére


#94529552
törölt tag

Itt többen is írták, hogy onnan vásároltak, és elégedettek az üzlettel, és itt a PH-n is hirdet a cég. Mások meg Aqua-tól vagy a digitalko-tól, 220Volt-tól. stb. Így, hogy megvan a gyári szervizháttér, szerintem nincs hátránya ezeknek.
Mosqu!to Most írtam, hogy nem kell a bolthoz fordulni. Ha netán elromlana a tévéd, akkor az LG szerviz helyszíni javítással orvosolja a hibát az otthonodban, senki ne vigye sehova azt a tévét. Elég bemutatni egy számlát, még garijegyet se kérnek, ezek itteni tapasztalatok. Ettől függetlenül mindenki maga dönti el honnan vásárol, de ez a gyakorlat, akár a képviseletet is megkérdezheted róla.
A samsungnál rosszabb a helyzet ilyen téren, mert ott csak 1 évig szervizel a gyár a webshop-os tévéket, a második évhez regisztrálni kell a tévét. Azt pedig csak hivatalos márka kereskedésből vett tévével lehet. Ott a második év bolti gari lesz.

(#55736) MrBazsi válasza iBoli (#55711) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Nálunk a bővebb családban is van egy ilyen out of warranty cimkés tv, majdnem 3éve lett véve outletboltból, 55k.-val volt olcsóbb, mint annó a médiában vagy a e.digitálban. Doboza sérült, plussz a talpán volt 1 karc. . Cimkéről eltávolítva a sorozatszám, mellette új címke szintén rajta az out of warranty felirat. magyar régió nincs, csak két kötőjel -- az ország helyén, de működésben nem befolyásol, hogy külföldi piacú. ezeket a bolt javítja, garidőn belül. Legalábbis a srác azt mondta annó mikor elhoztuk, ha baja lessz hozzájuk kell visszavinni. hálisten sose volt vele baj. hibátlan, mai napig jól megy, kutya baj, szép képe van Lényegesen olcsóbb volt, de ugyanúgy működik. mondjuk kiváncsi lennék honnan ez a sok külföldi tv, hegyekben állt a boltban...
Mondjuk én magamnak egy új modellt rendes garival vettem, de ezzel sincs semmi baj.

de javítastok ki ha tévedek, nem úgy van hogy ha van számlád magyarországi vásárlásról akkor az ilyen outletes tv-ket is javítja maga az Lg? mintha lett volna szó erről a múltkor

[ Szerkesztve ]

(#55737) poli27 válasza iBoli (#55718) üzenetére


poli27
veterán

Ennek a bekötésnek semmi baja nincs 100 megáig, ugyanis addig csak 2 érpár van használva a 4 ből, ergó 1 érpáron simán mehet a telefon... mi ezzel a probléma?....

(#55738) iBoli válasza poli27 (#55737) üzenetére


iBoli
tag

Mi ezzel a probléma? Ezt tényleg komolyan kérdezed?
Viccet félretéve: 2015-öt írunk. Ezt a munkát a szakmában "kókler munkának" hívják. Ha nálam valaki ilyet csinálna, azt tuti páros lábbal rúgtam volna ki a lakásomból!
És szeretném jelezni, folyamatos csomagvesztés volt ezen a "kábelen".

(#55739) iBoli válasza #94529552 (#55735) üzenetére


iBoli
tag

Köszönöm a részletes választ!
Neked is MrBazsi!

(#55740) leroyclub válasza Watt25 (#55721) üzenetére


leroyclub
senior tag

Hogy kell kalibrálni a TV-t? Vagy ő mi alapján csinálja? Én megpróbáltam minden beállítást csavargatni és ahogy tetszett úgy állítottam be. Szerintem elég színhű lett. True motion kikapcsolva. Egyébként ezt mennyiért csinálja? Kiváncsi lennék ő hogy állítaná be.

[ Szerkesztve ]

(#55741) Shingen válasza leroyclub (#55740) üzenetére


Shingen
addikt

Gondolom ilyennel: [link]

風林火山

(#55742) XTaki


XTaki
tag

megprobaltam a 55UB856V-t rabirni egy 5Ghz-es wifire nemi sebessegnyeres remenyeben. Mig a laptop dupla sebesseggel tolta a speedtestet, addig a TV nem latja a radio jelet.
Milyen beallitasokkal latna az 5ghz-s radiojelet a tv?

XTaki

(#55743) kelepce válasza Mosqu!to (#55734) üzenetére


kelepce
tag

Alaposan tévedsz.

(#55744) direwolf válasza poli27 (#55737) üzenetére


direwolf
őstag

Gigabiten is csak 2 érpár van használatban

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#55745) direwolf válasza ilyenezalaci (#55733) üzenetére


direwolf
őstag

Hát nem vagyunk egyformák :) Én konkrétan hányok az erős input lagtól. Ez komoly, nem viccelek! Felfordul a gyomrom. :(

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#55746) Watt25 válasza leroyclub (#55740) üzenetére


Watt25
veterán

Van egy eszköz (nem olcsó), amit a tévé elé kell tenni és az alapján állítja be a dolgokat. Nem szemre csinálja és tudás is kell hozzá. Ha jól emlékszem, nekem 8eFt-ba került a dolog pár éve.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#55747) Mosqu!to válasza kelepce (#55743) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Elnézést, ez régen így "működött", amire nem kaptam hivatalos LG garanciajegyet, azzal nem mehettem a gyártóhoz. Valamint ma felhívtam az egyik ilyen bolti garis boltot (TVstore) és ők is azt mondták, hogy a garancia hozzájuk szól.

Most akkor ők se tudják mit árulnak, vagy lehet, hogy tényleg van ilyen out of warrantys réteg? :F

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#55748) Stevenstyle


Stevenstyle
senior tag

IPTV-s eszmefuttatásokat és UTP toldásos posztokat, amik nem abban voltak átraktam off-ba. No offense, és semmi gond, csak off-ban van a helyük :)

[ Szerkesztve ]

(#55749) MR!! válasza cicur99 (#55680) üzenetére


MR!!
aktív tag

Egy régebbi (pontosan már nem emlékszem) LG TV belseje (direkt ledes, mondjuk ott nem 5-5 cm-re voltak egymástól :N )

Zsocó Talán [itt próbáld meg]

miszter

(#55750) kelepce válasza Mosqu!to (#55747) üzenetére


kelepce
tag

A bolt a megadta a hivatalos választ, amivel ők árusítják a készüléket. Ez igaz is a bolt szemszögéből nézve. DE, és ehhez a boltnak semmi köze:

A termékeiket vásárlók érdekében az LG Magyarország önként vállalja, hogy minden általuk gyártott készüléket javítanak az LG által meghirdetett garancia időn belül amit a hivatalos LG szervízben tudsz érvényesíteni csak számla ellenében akkor is, ha esetleg bolti importból származik. Lényeg, hogy a bolt részéről EU-s beszerzés legyen. Cserekészülékre jogosító igazolást ebben az esetben viszont csak a bolt által megjelölt szervíz adhat ki, hiszen vele vagy szerződésben.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.