Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55451) Sizmael


Sizmael
tag

Köszi a válaszokat! Közben annyit csesztettem hogy egyszer csak rájöttem hol kell keresni :) Így már mindjárt jobb, csak smart ez a TV :) Más tészta viszont, hogy ennyire körülményes csatornakezelést még nem láttam. A hót régi tv-men könnyebben ki tudom osztani melyik csatorna hol legyen.

https://www.flickr.com/photos/126993952@N02/

(#55452) Lacielvtárs válasza Sizmael (#55451) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

elvileg le lehet menteni valami txt filében a listát és a gépen tudod szerkeszteni a sorrendjét a csatornáknak...
én magam ilyet nem csináltam, de itt már mintha olvastam volna ilyet :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#55453) redkuruc válasza Watt25 (#55020) üzenetére


redkuruc
csendes tag

Üdv!
Tisztelettel érdeklődnék aki tudja,hogy a külső HDD ami a smart lcd tv-hez van csatlakoztatva és állandóan rögzít az a DVR funkció vagy más néven timeshift?
Mert meg találtam ezt a funkciót és kivettem a DVR funkciót és azóta nem rögzít egy folytában!
Tehát timeshift=DVR?
Vagy ha nem akkor hol és mit kell kikapcsolni?

LG Smart 42LW5590-ZE a tv tÍpusa!

És érthetőbben akkor nekem a tv-n nincs olyan ,hogy timeshift(leg alább is nem találom) csak DVR!
Még is ha ki veszem belőle a DVR funkciót az élő állandó tv adás rögzítése meg szűnik(ahová kapcsolom a tvt mindenhol elindul a felvétel ha a DVR be volt kapcsolva) !
Persze ugyan úgy ha rec gombbal indítom felvesz!
Ennél érthetőbben nem tudom leírni!
Ezért kérdeztem,hogy a timeshift és a DVR közt mi a különbség esetleg hol lehet beállítani ha van a tv-n külön-külön!!
Köszönettel várnám segítséged vagy aki esetleg tudja vagy ilyen készüléke van!

(#55454) aronpapa válasza Sizmael (#55451) üzenetére


aronpapa
tag

Chansort a program neve, amivel tudod szerkeszteni a csatornalistát.

(#55455) Stevenstyle válasza redkuruc (#55453) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Nem egészen... kicsit virágnyelven de a következő a lényeg... a DVR funkció és Timeshift között alá-felülrendeltségi viszony van. a DVR funkció, mint szolgáltatás (Digital Video Recorder) a felvételi lehetőséget jelenti, engedélyezi, e nélkül nem lenne lehetséges Timeshift (Időeltolás) mint szolgáltatás, hisz ha nincs engedély, kvázi lehetőség a DVR-re, akkor nem használható egy olyan szolgáltatás sem aminek alapja a felvétel.

Timeshift esetében pedig arról van szó amit írtál is, hogy az adott adóra kapcsolva folyamatos felvétel történik aminek következtében meg tudod állítani az élő adást, vissza tud "csévélni" és onnan tudod folytatni, akár többször is meg tudsz nézni egy jelenetet.

LW szériához még sajnos nem volt szerencsém, de egy nem túl alapos és gyors keresés után a gépkönyv szerint az alábbi módon tudod külön állítani a Timeshift szolgáltatást:

1 Az USB-eszköz csatlakoztatása után nyomja
meg az OK gombot.
2 A Sárga gombbal jelenítse meg a DVR opciók
menüt, majd nyomja meg a Q.MENU (GYORSMENÜ)
gombot.
3 A navigációs gombokkal lépjen az Időeltolás
mód menüpontra, majd nyomja meg az OK
gombot.
4 A navigációs gombokkal lépjen a Be vagy Ki
menüpontra, majd nyomja meg az OK gombot.
5 Amikor végzett, nyomja meg az EXIT (KILÉ-
PÉS) gombot.
Ha vissza kíván lépni az előző menübe, nyomja
meg a BACK (VISSZA) gombot.

Google, beütöd a Tv-d típusát és, hogy gépkönyv, talán az első találat el is visz az LG honlapjára ahonnan PDF-ben is meg tudod nézni, képernyőképekkel illusztrálva is van. A 79. oldaltól érdekelhet téged, a lényeg a 81. oldalon van!

Remélem segített valamennyit, illetőleg, ha valakinek LW és hülyeséget írtam vagy úgy alapjaiban el írtam valamit előre is elnézést, de így meló közben csak ennyire futotta az időmből így még egyszer elnézést az esetleges pontatlanságokért és szívesen veszem a korrekciót.

Sizmael: Ahogy aronpapa kolléga is írta a chansort programot keresed, ha a keresőben rákeresel jópár találatot fogsz kapni ahol a kollégák leírták már nem is egyszer a pontos működését részletesen.

[ Szerkesztve ]

(#55456) csabee75


csabee75
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy LG LB730V, és valamiért a időzített felvétel funkció nem működik rendesen, és ez alatt azt értem hogy, odáig minden rendben hogy beállítom az adott csatornán az időzítőt, de miután hazaérek és bekapcsolom a tévét nem találom sehol a rögzített műsort. A tévé azon a csatornán kapcsol be amelyikről felkellet volna vennie az adást, de nem vett fel semmit. Ha simán elindítom a rögzítést az működik rendesen, utána azt bármikor vissza tudom nézni a felvett műsort.

Vajon mi lehet a probléma?

Előre is köszi a segítő válaszokat!

(#55457) Shingen válasza Sizmael (#55451) üzenetére


Shingen
addikt

Chansort a program neve és ha a keresőbe beírod akkor le is van írva a használat menete :)

風林火山

(#55458) Stevenstyle válasza csabee75 (#55456) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Milyen gyakran történik ilyen? Ugyanez történik akkor is, ha nem az EPG-ből adod meg a felvenni kívánt műsort hanem egy kinézett műsornál időintervallumot adsz meg a felvételre?

[ Szerkesztve ]

(#55459) Watt25


Watt25
veterán

Nah, már több, mint 3 éves a tévém, valamivel régebben figyelem a fórumokat is.
De ezt eddig senki nem mondta és én is csak most vettem észre!
Lehetséges a tévé által rögzített felvételeket vágni! Nem nagy szám, de több, mint a semmi. A felvételek elejét és végét lehet levágni. Lejátszás közben meg kell nyomni az OK gombot, a megtartandó műsor elején megnyomni ilyenkor a sárga gombot, majd a végén megint megnyomni a sárga gombot úgy, hogy látható az OK gomba megjelenő sáv. Ekkor megkérdezi, hogy biztos, hogy akarom-e, és levágja a ki nem jelölt részt. (Figyelem, az eredeti felvétel elveszik, tehát nem lehet a műsorok közötti reklámot kivagdosni.)
Szóval, én ezt csak most vettem észre. (LV5590-es tévé.) Aki ezt mégis tudta, de nem mondta ezt itt el, annak száradjon le a lába! :)
Jah, lehet ismétlést is beállítani a kék gombbal. (Erre emlékszem, hogy valaki kérdezte, hogy lehet-e végteleníteni a tévével egy videót és az volt rá a válasz, hogy nem. Igaz, nem jegyzi meg, ha leállítjuk a lejátszást, elfelejti.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#55460) Shingen válasza Watt25 (#55459) üzenetére


Shingen
addikt

Én sem emlékszem, hogy ezt valaha vki említette volna. :)

風林火山

(#55461) huncutka1029 válasza csabee75 (#55456) üzenetére


huncutka1029
addikt

korábban volt problémája vele másnak is,
az oldotta meg, hogy a menüben kikapcsolta a hotel módot.
[link]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#55462) Stevenstyle válasza Watt25 (#55459) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

És mekkora komolyság lenne, ha lehetne használni még reklámok kivágására is... kár... bár ez is több mint a semmi :) Jó pap is holtig tanul.

Végteleníteni egy videót anno 1-1,5 hónapja én is kérdeztem LA 660S esetében (mert nekem furcsa az LB után ahol ha egy videó fájl van csak egy könyvtárban akkor a végeztével újra kezdi), sajnos nem jött rá válasz nekem sem. Utána jöttem rá véletlen, hogy hogy ha csak egy videót választok ki több közül de kijelöléssel akkor újrakezdi folyton.

(#55463) grefe1985


grefe1985
újonc

Sziasztok!
Ma vettem át LG 42LB650 típusú készülékemet.
Minden flottul ment egy dolgot kivéve:
van 1 kis netbookom amit általában filmekkel töltök meg. Rákapcsolom otthoni hálózatra és akkor egy nagy gépen (nagy monitoron) nézem a filmeket. (A kisgép torrent miatt van)
Ma beállítottam a fent említett tv-n az otthoni hálózatot. Ami jól is ment mindaddig amíg megosztottam egy 3D filmet. A jelenség: tölt egy kicsit majd megy a film utána megint tölt megint megy. Ezt el játssza 3-4-5 alkalommal egy darabig jó. Végül bedobja hogy megtelt a memória. Ilyenkor mit lehet tenni?
1 nem szeretnék külső merevlemezre költeni (USB kulcs nincs akkora mint egy 3D film)
2 próbálgattam a PLEX nevű programmal állítgatni valamit.
Lehetne valamit ez ügyben tenni?
Köszi!

(#55464) cidalain válasza huncutka1029 (#55461) üzenetére


cidalain
veterán

Es hol van ez a hotel mod?
Mert ilyen bajom nekem is volt. De mivel azota nem probaltam gyanitom meg most is van.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#55465) Watt25


Watt25
veterán

Viszont, azt valaki nemrég leírta, hogy újabb, csak MR-es tévéken hogyan lehet előhozni azt az ablakot, mi egyébként az Info gomb megnyomására jön elő. Valami olyasmire emlékszem, hogy a kép aljára, vagy a tetejére kell vinni a kurzort és várni egy-két másodpercet? De azért leírhatná valaki.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#55466) Shingen válasza cidalain (#55464) üzenetére


Shingen
addikt

Hotel mód:
A távirányítón nyomd meg a MENU vagy HOME gombot és tartsd nyomva addig (kb. 5 másodperc), amíg el nem tűnik ez a menü és meg nem jelenik a csatorna információ. Gyorsan üsd be a 1105 kombinációt és a végén OK-t.

風林火山

(#55467) cidalain válasza Shingen (#55466) üzenetére


cidalain
veterán

Offon volt. Akkor nalam mas problema volt. Talan az usb hdd lassu inicializalasa

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#55468) luckyman válasza grefe1985 (#55463) üzenetére


luckyman
aktív tag

wifi

(#55469) Stevenstyle válasza grefe1985 (#55463) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Szia!

Egyrészt ahogy Luckyman kolléga is utalt rá, amennyiben van rá lehetőséged erőteljesen javasolt Wifi helyett UTP-n bekötni a Tv-t különösen ha "komolyabb" Mkv konténer fájlokat akarsz lejátszani SmartShare-n.

Másrészt a Tv hardveresen (enyhén szólva) nincs nagyon eleresztve, ez különösen igaz memória tekintetében (valamint nagyon úgy tűnik, hogy a WebOS sem áll memória management tekintetében mindig a helyzet magaslatán), így ha több application-t használsz esetleg sok youtube videót néztél előtte, a filmnézés előtt érdemes a háttérben futó alkalmazásokat bezárni.

A Tv ki és be kapcsolásával egyébként üríti a memóriát, de a fentieket észben tartva, átlagos használat mellett (azt azért ne várd el, hogy egy Smart TV kiváltson egy PC-t) nem hiszem, hogy komoly problémáid lesznek vele a jövőben.

Nekem bár 671 van, de Lan-ra kötve, hétvégente twitch nézés (háttér zajnak, néha odapillantva munka mellett) vagy Youtube-on zene halgatás után is teljesen használható hibaüzenetek nélkül, pedig javarészt az említettek mellett zömében én is egy NAS-ról nézem a filmeket, sorozatokat gond nélkül.

Elsődlegesen, ha javasolhatom próbáld meg kivitelezni a fent leírtakat, kiemelten az UTP kábellel történő bekötést és utána lássuk mi változott és milyen mértékben :)

[ Szerkesztve ]

(#55470) #94529552 válasza Watt25 (#55465) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem is kell várni rögtön előjön, meg akkor is ha megnyomjuk a görgőt.

(#55471) Dave567 válasza grefe1985 (#55463) üzenetére


Dave567
addikt

Ne akarj Wifin lejátszani filmeket, akkor ahogy előttem írták, UTP kábel, vagy HDMI, de az utolsó az a legbiztosabb.

(#55473) Watt25 válasza #94529552 (#55470) üzenetére


Watt25
veterán

Oké, köszi!

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#55474) direwolf


direwolf
őstag

Terjed itt egy urban legend az LB széria hardverének gyengeségéről. Nem is értem, hogy honnan ered, mert már elég régen tisztázva lett pontosan mi is van benne. Forrás
Chipset: M14
CPU: ARM Cortex A9 1.0 GHz Dual Core <- 3éve csúcskat. telefonokban volt ilyen !!!
RAM: 1.5 GB <- ritka az olyan telefon/tablet amiben ennyi memória van !!!
GPU: SGX543 MP2 266 MHz <- ilyen van az iPad2-ben !!!

Ez a hardver messze túlmutat azon amit jelenleg a tv szoftvere tud. Összehasonlításképpen érdemes megnézni egy Rasberry Pi B+ -t. Ennél sokkal gyengébb, mégis a legutolsó RaspBMC oprendszerrel lazán viszi a fullHD 3D filmeket.
Egyértelműen a WebOS a szűk keresztmetszet. Sajnos jelen formájában ránk sóztak egy bétatesztet :(
És a fenti linken látható, hogy a 2015-ös modellekbe is (szinte) ugyan ez a hw van. A plusz jelölés nem tudom mit jelenthet, a speckó ua. :F

Így tessék szidni a tv-nk hardverét! :U

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#55475) #52931072 válasza Lacielvtárs (#55450) üzenetére


#52931072
törölt tag

Üdv!
Ezen már én is túl vagyok. Ha jól emlékszem a legfelső latin1 kódolással jók a magyar ékezetes karakterek.

(#55476) cidalain válasza direwolf (#55474) üzenetére


cidalain
veterán

igen ez így van, a hardver nem elavult.
nem a processzormagok számán múlik egy kevés a memória hibaüzenet. de persze a dilettánsok szerint ha 100 magos proci lenne benne és 3 tera memória akkor biztosan nem csinálná :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#55477) Stevenstyle válasza direwolf (#55474) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Amiben nem teljesen értünk egyet az igazából az, hogy egy adott hardware magában se nem erős, se nem gyenge egészen addig amíg nincs egy viszonyítási alap amihez méred az adott hardware képességeit.

A viszonyítási alap lehet sok minden, egy másik hardware amivel összehasonlítod (pl Rasberry Pi) vagy, mint esetünkben is egy OS (vagy egy software, stb, stb..).

Pont emiatt szerintem megállja a helyét az az állítás, hogy gyenge a hardware alatta. Persze nincs hangsúlyozva, hogy ez alá az OS alá kevés, de ez talán megengedhető és egyben logikus is.

Abban viszont maximálisan egyet értünk, hogy nagy valószínűséggel nem jutott elég erőforrás és / vagy idő a WebOS megfelelő optimalizálására (meg aztán azt sem szabad elfelejteni, hogy eredetileg mire szánták és azóta azért elég nagy koncepcióváltáson ment át), és ennek eredményeképpen működik olyan sebességgel amilyennel. Ezen szokás szerint két módon lehet hathatósan változtatni, ha jóval erősebb hardware-t tolsz alá és megpróbálod erőből megoldani (aztán majd az OS hibái és az optimalizálatlanság mértékéből kiderül, hogy segített-e vagy sem illetőleg, ha segített milyen mértékben sikerült kompenzálni az alapvető problémákat), vagy jöhet a hibajavítás és az optimalizálás mint ahogy az elvileg történt is a WebOS 2.0 esetében. Ergo tényleg nyílt bétateszt gyanús a dolog és ez sajnos idő hiányában egyre gyakoribb több gyártó egyre több termékénél.

Azért az látszik a táblázatból, hogy az UHD TV-k alatt pláne kevésnek érezték a történetet még úgy is, hogy a WebOS 2.0 elvileg már optimalizáltabb lett / lesz és oda már jóval combosabb SOC került idén.

UI.: azért anno 2011 táján hiába voltak Cortex A9 magokkal ellátott SOC-k a csúcskészülékekben, képesek voltak android alatt is dadogni szépen. Gondoljunk csak az SGS III-ra anno milyen lassulásokra volt képes a négy magos Exynos 4412 Prime ellenére is. Valamint azért azt se felejtsük el, hogy 3-4 év szinte mindenben ami az IT-hoz köthető igen is sok idő :)

Sry, egy kicsit hosszú lett...

(#55478) cidalain válasza Stevenstyle (#55477) üzenetére


cidalain
veterán

én meg cáfolnám:
olyan nincs hogy egy cél OS-nek gyenge az hardver ami kétmagos proci és 1,5 Gb rendszermemóriával van szerelve. ez egy windowsnak is röhögve elég (általánosságban mondom, nyilván a konkrént ARM rendszerre nem lehetne Win-t tenni).

azért vicces lenne ha egy szar szoftvert úgy kompenzálnának hogy még erősebb hardvert raknak alá. attól még a szar szar marad, maximum kevésbé veszed észre.

optimalizálni kell a szoftvert rendesen. ha ez el van rontva, rakhatsz bármilyen jó vasat alá, akkor is rossz marad. ha valami felzabálja a memóriát a háttérben, akkor ha kétszer annyit adsz neki akkor azt is ugyanúgy megeszi, és nem 5 perc múlva áll le wifin a DLNA filmnézés, hanem 23. ettől neked nem lesz jobb.

maradjunk LG példánál. van nekik táblagépük. annál kurva jó munkát végeztek az androidos szakik. messze az árkategória legjobb cuccát pakolták össze. 1 giga memóriával is hasít a cucc, mert a rendszer nem 800-at zabál fel alapból, mint mondjuk egy lenovo esetében, hanem csak 400-at. ezt a másik konkurens 1,5 gigával oldotta meg, amivel viszont semmivel sem lett jobb a gépe, hiába van benne több ram.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#55479) Lacielvtárs válasza #52931072 (#55475) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

köszi az infót, no akkor ezt megjegyzem, és be is állítom.
köszönöm az infót :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#55480) leroyclub


leroyclub
senior tag

Üdv!
Van esetleg firssítás az LB630 szériához? Régebben volt róla szó hogy orosz oldalakon már van valami béta szoftver. Nem jelent meg véletlen? :)

(#55481) direwolf válasza Stevenstyle (#55477) üzenetére


direwolf
őstag

Nono! SGS3-ban 1 giga ram volt és abból a Mali400 lecsippenti a magáét, azért lassult néha be. Egyáltalán nem kevés a kétmagos proci, ha a megfelelő szálkezelés és erőforrás gazdálkodás meg van oldva az oprendszeren.

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#55482) redkuruc válasza Stevenstyle (#55455) üzenetére


redkuruc
csendes tag

Köszönöm a segítségedet!

(#55483) Stevenstyle válasza direwolf (#55481) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Ez így van!

Szerintem kicsit el beszélünk egymás mellett :) Ugyanarról beszélünk csak másik oldaláról fogjuk meg :) Persze, hogy nem kevés két a mag de mint láthatjuk nincs megoldva OS szinten rendesen és ha már nem lett megoldva mert idő előtt ki kellett adni ezzel az új készülékeket akkor legalább.... Ez persze tűz oltás lett volna de melyik a jobb megoldás, a tűzoltás vagy, hogy ha még az sincs?

Az ígéretek szerint ugye WebOS 2 már egy ilyen szempontból is befelyezett OS látszatát kelti, na majd kiderül...

[ Szerkesztve ]

(#55484) dro0py


dro0py
tag

Sziasztok!

A LG 55LB671V és a Sony KDL55W805 típusok között hezitálok. Egy nagyon fontos dologra viszont sehol sem találok megnyugtató választ.

A tv-t arra használnám, hogy wifin keresztül, hálózati DLNA szerverről játszanék le filmeket és fotókat.Viszont, a filmek esetében a mellette levő feliratot állítólag NEM játssza le sem az LG, sem a Sony.

(Most egy WD TV-vel nyomom egy régebbi Samsung plazmára, a wifi elég gyors hozzá.)

Van erre valami megoldás?

A válaszotokat előre is köszönöm!

(#55485) #52931072 válasza dro0py (#55484) üzenetére


#52931072
törölt tag

Üdv!
Ez nem elsősorban a tv-n, hanem a dlna server progin múlik. A gyári lg progival (lg smart share) már néztem filmet mellérakott srt felirattal, viszont hangsávot nem enged váltani, csak az elsődleges töltődik be.
A sonyhoz nyilván más programot kell használni.
A két tv nem igazán egy árkategória, ránézésre a drágább a jobb.

(#55486) direwolf válasza Stevenstyle (#55483) üzenetére


direwolf
őstag

Értem én amit mondasz, csak az SGS3 példára reagáltam.

Egyébként meg egy költői kérdés csak úgy a nagyvilágnak: ha a 2015-ös tvk hw-e gyak. ua. mint a 2014-eseké akkor miért is nem lehet kiadni az utóbbiakra WebOS 2.0 frissítést? :U
Kéne indítani egy nemzetközi petíciót...

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#55487) csabee75 válasza huncutka1029 (#55461) üzenetére


csabee75
csendes tag

Ezt a hotel módot nem tudom sajnos sehogy előhozni, de azért köszönöm! :)

(#55488) csabee75 válasza Stevenstyle (#55458) üzenetére


csabee75
csendes tag

Eddig még egyszer sem sikerült az időzítővel felvenni a műsort, ha kézzel adom meg az intervallumot akkor működik!

(#55489) Morris válasza direwolf (#55486) üzenetére


Morris
veterán

Mert akkor nem vennének sokan új tévét, nem pörögne a gazdaság!
Sajnos tudatosan csinálják...

[ Szerkesztve ]

(#55490) farkas-j válasza #52931072 (#55485) üzenetére


farkas-j
őstag

Elvileg a Sony-hoz sem kell más DLNA szerver program. A DLNA az egy szabványon alapul. Én pl. több ismerősömnél telepítettem a Seviio 1.4.1.2-t, és minden márkával tökéletesen működött! (LG, Sony, Philipse, és Samsung.)

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#55491) nightshadow


nightshadow
veterán

LG's 2015 TV line-up - full overview [link]

(#55492) farkas-j válasza Stevenstyle (#55477) üzenetére


farkas-j
őstag

Nagyrészt egyetértek veled! Ami viszont számomra érthetetlen, hogy miért kell egy hardvert a kívánt erőforrás határára, vagy inkább alá méretezni?! :O Nekem van egy több mint 1 éves "filléres" Android stickem (A9-es, 4 mag, 1,6GHz, 2GB RAM) ami finoman szólva is nem csúcskategória, mégis messze jobb hardveres paraméterekkel rendelkezik mint az több-százezer Ft-os TV-k. Az én készülékem LA sorozatú, amin elvileg egy jól optimalizált Linux szoftver fut (NetCast). A rajta futó alkalmazások sebessége még ezen is messze elmarad a "gagyi" stick-től! Mindegy hogy az HBO GO-ról vagy éppen a böngészésről beszélünk. Ez a sebesség a "kísérleti" WebOS-nél még rosszabb, az említett okok miatt. Azért az LG-nek nem kellett volna a hardveren készülékenként 5-6 $-t megspórolnia (még a 2013-as modelleknél sem)! Az meg kimondottan vérlázító, amikor a kísérletezéseket velünk felhasználókkal végeztetik el, és a költségeit is velünk fizettetik meg. Mégsem 5-10000 Ft-os készülékeket dobtak piacra amit az ember egy év után szívfájdalommal de esetleg kidob. Az a szomorú, hogy ma már a legtöbb gyártóra jellemző ez a mentalitás (tisztelet a kivételnek)!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#55493) cidalain válasza nightshadow (#55491) üzenetére


cidalain
veterán

a 90 cm-es szekrényesek beszívták. a 40"-osok éppen nem férnek be.
40-ben is csak az alapmodellek, 3D nélkül, 1 db UHD-s alapmodell
32-ben csak 650-es 3D-s, meg két másik alapmodell.
42"-ban csak a 650-es 3D
50"-ban is csak 1 db

Tényleg arra indul meg a sztori, hogy kis tévével már nem is szarakodnak...
Kifuttatják a maradék paneleket.
43, 49, 55, 65 az új preferált méretcsalád

(#55492) farkas-j
mert a gyártók a saját anyjukat eladnák +2000 ft haszonért. tudom, elcsépelt ez a szöveg, de háromfelé lehet elmenni:
1 többet eladni
2 olcsóbban gyártani ugyanannyit eladni
3 olcsóbban gyártani, még többet eladni

ebből a 2-es pont ami a legegyszerűbben megoldható, hisz csak házon belül a fejlesztőket kell baszogatni, hogy olcsósítsanak. azt vélik, ha olcsósítanak, és marad az eladott darabszám, akkor nő a bevétel.

ahhoz hogy többet adjanak el, már kell a marketing, a meggyőzés, ráadásul még pont össze kellene hozni egy überfasza terméket is, persze olcsón.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#55494) #52931072 válasza farkas-j (#55490) üzenetére


#52931072
törölt tag

Úgy értettem, hogy valszeg nem az lg progival fog működni a sony tv. Én a serviio-t még nem próbáltam, azzal lehet hangsávot váltani?

(#55495) farkas-j válasza #52931072 (#55494) üzenetére


farkas-j
őstag

Én azt írtam, hogy a Sony-hoz nem kell feltétlenül másik DLNA szerver program. Erre írtam egy példát, hogy a Serviio program is működik több márkával, és szerintem az összes DLNA kompatibilis eszközzel. Mivel az Lg Smart Share szoftver is elvileg egy szabványos DLNA szerver program, ezért elvileg bármilyen DLNA kompatibilis eszközzel működnie kell.
A hangsáv váltás az LG LA és LB sorozatánál nem működik DLNA-n, mert a készülékek nem támogatják. A fórumozók szerint a régebbi típusok közül több is támogatta a hangsáv váltást. Ezt sajnos én nem tudom ellenőrizni, mert LA-s TV-m van, és ez sajnos nem támogatja.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#55496) Stevenstyle válasza bandi0000 (#55445) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Nagyon sok tulajdonosi tapasztalaton nyugvó véleményt nem fogsz kapni, mivel elenyésző az UHD modellel rendelkezők száma itt a fórumon.

Ezzel nem szokott mindenki egyet érteni, de én nem mondom azt neked élből, hogy nem kell UHD. Azt viszont nem árt pontosítani a vásárlás előtt, hogy mire fogod használni a készüléket?

Az alapján a kevés infó alapján ami kiderült a kérdésedből így kapásból nem feltétlenül ajánlanám egyik UHD-s készüléket sem, egyrészt a magasabb input lag miatt ami konzolos játéknál érezhetően zavaró lehet, másrészt 42" esetén nem nagyon látom értelmét egy UHD készüléknek. 4K tartalom is még meglehetősen kevés van.

A 820-as egyébként egy teljesen "alap" NetCast rendszerrel szerelt UHD Tv. Enyi pénzért én inkább néznék egy nagyobb FullHD készüléket, a nagyobb mérettel szerintem többet nyer az ember szemben egy kicsi UHD-val. Másik alternatívaként gyűjtenék még pénzmagot, egy nagyobb 3D-s UHD-ra.

2014-es modellekből talán ami 4K és 3D is az az UB850V, ami viszont ha jól tévedek 49"-tól elérhető, cserébe érezhetően drágább. Hozzáteszem UHD-ra még a 49"-t is kicsinek tartom, nagyon nagy jó indulattal maximum határesetnek.

Persze ez saját szubjektív vélemény, a kollégáknak még úgy is lesz ötlete a témához.

(#55497) luckyman válasza Stevenstyle (#55496) üzenetére


luckyman
aktív tag

De egy sem panaszkodik. Én ebből azt vonom le, hogy nincs velük probléma. Olyan egészen biztosan nincs, ami miatt fórumozni kellene.

[ Szerkesztve ]

(#55498) direwolf válasza direwolf (#55486) üzenetére


direwolf
őstag

Megkérdeztem a supportot a WebOS frissítésről:
"Sajnos jelenleg nincs információnk arról, várható-e a 2014-es televíziókra a WebOS frissítés. Természetesen, amint megjelenik, elérhetővé válik a készülékeken, illetve mi is közzé tesszük hivatalos fórumainkon."

És ez így is fog maradni az idők végezetéig :(

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#55499) lukgab válasza Stevenstyle (#55469) üzenetére


lukgab
tag

Milyen programmal nézel twitchet?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5900X + TUF x570 + RTX 4090 // LG C2 // LG CX // ZyXEL 326 NAS

(#55500) #52931072 válasza farkas-j (#55495) üzenetére


#52931072
törölt tag

Köszi, így már világos. Sajnos az én lb-m sem támogatja, de azért használható. Csak kevés filmnél nem a magyar hang az elsődleges, azokat meg megnézem pendrive-ról.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.