Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55901) huncutka1029 válasza lukgab (#55897) üzenetére


huncutka1029
addikt

ha a tv füles kimenetére dugod, akkor a hangfalat max hangerőre tekerve, a tv távirányítójával tudod a hangerőt állítani.
legalább is a 2013-ig gyártott tv-k esetében ez működött. gondolom a tavalyi, és idei modelleknél is így van.
a fülesről Jack rca kábellel tudod kivinni a jelet, és ezt kell a mélyládába dugdosni.

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#55902) Shingen válasza embe (#55881) üzenetére


Shingen
addikt

Én felváltva használom a 2 távot, hagyományosat és az MR-t, nem nyomkodom állandóan, de nekem az MR 1 éve használom és még az első elempár van benne.

風林火山

(#55903) Benoe77 válasza rongylab (#55898) üzenetére


Benoe77
őstag

szerintem ez egy olyan szett, ahol a mélyládában van az elektronika, a bemenet(ek), valamint ide kell kötni a többi hangszórót is. Ezt akarja rákötni a tévére.

(#55904) lukgab válasza huncutka1029 (#55901) üzenetére


lukgab
tag

Köszi az ötleteket, szerintem rendelek egy ilyet: link

Terveim szerint, ezzel kijövök a TV ből, majd RCA val tovább az 5.1 adapterbe majd megyek tovább a mélyláda fele az alap 3 jack káblellel.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5900X + TUF x570 + RTX 4090 // LG C2 // LG CX // ZyXEL 326 NAS

(#55905) membrandj válasza Dave567 (#55893) üzenetére


membrandj
nagyúr

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#55906) iBoli válasza lukgab (#55890) üzenetére


iBoli
tag

SD adás jobb biztosan nem lesz soha UHD képernyőn, ez fizikai képtelenség. Hiszen magában az SD adásban nincs annyi képpont. Szerintem már csak jobbnak akartad látni! ;]

Ha mész MM-be újra, hallgasd majd meg a hangzás beli különbségeket is. Érdemes, ég és föld :K
UB850V-ben 2.0-ás (azaz Stereo) rendszer van. LB730V-ben 2.1, azaz egy mélynyomó is van benne, LB870V-ben pedig már 2.2.

Összehasonlítás ITT a legjobb, sajnos a link-et nem tudom úgy elmenteni, hogy az eredmény is ott legyen, de az LG oldalán kiválasztod a készülékeket, kijelölöd összehasonlításra, majd az összehasolításnál erre az oldara jutsz majd el.

LB730V-t megrendeltem PCLand webáruházban, ahol a következő választ kaptam kérdésemre:

A termék nagykerünk raktárában van, amihez 1 munkanap alatt hozzáférünk. Mai rendelés esetén, holnap jöhet a termékért. Hivatalos LG garancia van a termékre, az üzletben bankkártyás fizetés lehetséges. (kivétel AMEX)

Kedvesek, gyorsak, korrektül tájékoztatnak mindenről.

(#55907) vigyori78 válasza iBoli (#55906) üzenetére


vigyori78
őstag

PCLand 15 éves cég és korrekt, megbízható.

(#55908) XTaki válasza huncutka1029 (#55901) üzenetére


XTaki
tag

muxik a 2014-es cuccnal is...nekem igy megy egy Y kabellel a fulesre es a 2.1-re.

XTaki

(#55909) cneref69


cneref69
tag

LG 49LF630V 124 cm-es Full HD LED Smart TV

Tudom sok infó, még nincs róla, de mennyire ajánlott?
Nézte már valaki élőben?

Mennyire ajánlott az alábbi cég?

http://avbox.hu/lg-49lf630v-124-cm-es-full-hd-led-smart-tv.html#product_tabs_description_tabbed
219 900 Ft

Xiaomi 10T Pro

(#55910) OldMike válasza poli27 (#55896) üzenetére


OldMike
őstag

Csak nekem tűnik úgy, hogy a weboldalon 3D-nek írják, a leírásban meg nincs erről egy szó sem? Pontosabban a További infókból már kiderül, hogy természetesen nem 3D, mert az egyébként csak az UF850V-nél kezdődik.

Egyébként leginkább az UB820V megfelelője - persze edge LED meg WebOS 2.0 - csaknem ötszörös áron :DD

(#55904) lukgab

Szerintem ezzel azt eléred, hogy mind az 5+1 hangszóród szólni fog, de azért sztereó marad. A hangerőt viszont csak az 5.1 eszközzel tudod szabályozni, mert az optikán állandó erősségű jel jön.

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#55911) #94529552 válasza OldMike (#55910) üzenetére


#94529552
törölt tag

Csak poénnak szánta azt a linket mert elírás, de máshol normál áron kínálják: LG 55UF671V 399k [link] Hát igen, ha azt vesszük, hogy az 55UB820V 500k-ról indult, ahhoz képest nem is rossz ez az induló ár.

cneref69 Nem rossz ár az edigitalhoz képest. Bízunk benne hogy ajánlott minősítése lesz ha megismerjük, de nincs benne 3D, és Magic Remote sem. Én nem ismerem az AVbox-ot, de eddig itt még nem olvastam róla rosszat, meg azt sem, hogy valaki nem javasolja.

[ Szerkesztve ]

(#55912) cneref69 válasza #94529552 (#55911) üzenetére


cneref69
tag

Köszi.

A 3d-t benéztem.....

Xiaomi 10T Pro

(#55913) membrandj


membrandj
nagyúr

Megrendeltük a 49UB850V-t. Szerintem péntekre vagy keddre lesz nálunk. Kíváncsi vagyok. Köszi mindenkinek a sok infót! Jön mellé egy 1TB-os samsung m3 külső hdd is.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#55914) iBoli válasza #94529552 (#55911) üzenetére


iBoli
tag

Csak nekem nem tetszik a design? Újra randa keretet kapnak a TV-k? Szerintem lesz ebből majd a szebb design is, ami vagy UF7xx vagy UF8xx lesz, na azok lesznek a szebbek/jobban felszereltek (persze ez csak tipp)....

Az UB széria 1000Hz volt, ezek meg 900Hz....

[ Szerkesztve ]

(#55915) OldMike válasza iBoli (#55914) üzenetére


OldMike
őstag

Az UCI (MCI) számtól nem kell azért a falnak menni, egyébként meg az UF67x azért az idei UHD belépőszintje, a 2014-es belépő meg az UB800 volt, szintén 900-as értékkel.

42LM660S

(#55916) farkas-j válasza vigyori78 (#55907) üzenetére


farkas-j
őstag

A PCLand-dal nekem is csak pozitív tapasztalataim vannak!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#55917) membrandj


membrandj
nagyúr

Amúgy külföldi felhasználói véleményeknél volt egy srác, aki írta,hogy megvette és borzasztó a 49UB850V képe, visszavitte és 1 órán át beállították neki.
"
I read comment made by Professional calibrator that no TV set are the same-he was asked to make two TV sets of the same make and serial numbers next to each other to look the similar and apparently he had major problem doing it. So using someone else's' settings may not help you and if you can afford Professional calibrator it the way to go. Saying that you may still and try 'popular' settings by BlueChris form AV Forums (adjust brightness and Colour to your taste):
Expert Setting1
----------------
Picture Adjust
--------------
Backlight: 70
Contrast: 95
Brightness: 45
H Sharpness: 35
V Sharpness: 30
Color: 53
Tint: G3

Expert Control
---------------
Dynamic Contrast: Off
Super Resolution: High
Colour Gamut: Wide
Edge Enhancer: Off
Colour Filter: Off
Expert Pattern: Off
Gamma: 2.2

White Balance
--------------
Colour Temperature: Medium
Method: 2 points
Pattern: Outer
Point: High
Red: 0
Green: 0
Blue: 0

Picture Options
---------------
Noise Reduction: Auto
Mpeg Noise Reduction: Auto
Black Level: Low
Real Cinema: On
Motion eye care: Off
Led Local Dimming: medium
TrueMotion: User mode with De-Judder: 0 and De-Blur to maximum

Colour Management
--------------------
Red: S0 T0 L-10
Green: S20 T0 L14
Blue: S5 T0 L0
Cyan: S0 T0 L0
Magenta: S0 T0 L0
Yellow: S-10 T0 L10 "
Ezzel már lényegesen jobb lett. Létezik valahol leírás,hogy mi javasolt stb?
Esetleg használ valaki pontosan ilyet?

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#55918) iBoli válasza OldMike (#55915) üzenetére


iBoli
tag

Értem én és világos. Csak azt nem, hogy az új modellek akkor miben is újak? Ha tudásban kb visszalépünk a tavalyi belépő szintre?

(#55919) Shingen válasza membrandj (#55913) üzenetére


Shingen
addikt

Remélem be is számolsz majd róla?
Egy jó kis felhasználói vélemény. ;)

風林火山

(#55920) membrandj válasza Shingen (#55919) üzenetére


membrandj
nagyúr

Örömmel, bár nem vagyok szakértő, tehát majd írjátok le,hogy mire vagytok kíváncsiak.
Illetve beállításokra még mindig várom a tippeket, tudom,hogy nincs 2 azonos kijelző,de mégis..
Vagy amit írtam, az ok-nak néz ki?

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#55921) Dave567 válasza membrandj (#55920) üzenetére


Dave567
addikt

Szerintem meg kalibráltasd inkább, ott fogja igazából kimutatni a foga fehérjét.

(#55922) rongylab válasza iBoli (#55918) üzenetére


rongylab
tag

az árukban :)

(#55923) membrandj válasza Dave567 (#55921) üzenetére


membrandj
nagyúr

Arról azt olvastam,hogy ajánlott várni pár hetet. " Bejáratós" addig.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#55924) Shingen válasza membrandj (#55923) üzenetére


Shingen
addikt

Nyilván, addig amíg nem döntöd el, hogy marad tényleg ne kalibráltasd.
Ha esetleg élni akarnál az elállás jogával :)

風林火山

(#55926) membrandj válasza Shingen (#55924) üzenetére


membrandj
nagyúr

Ha interneten rendeltem meg,de személyesen veszem át, akkor rám a 14 nap vagy a 3 nap vonatkozik?
Illetve gondolom az átvétel napjától számolva.

Hát szerintem amit bemásoltam, azt beállítom rajta, aztán megnézzük.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#55927) alratar


alratar
addikt

Sziasztok.

Van egy LG 22MA33D típusú monitor/tv-m.
Alkalmas ez a digitális jelek vételére, vagy kell a set top box?

A másik kérdésem, hogy szerintetek mért akar kikapcsolni pár óra után, amikor monitorként használom?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#55928) Leki78


Leki78
tag

Valaki írta régebben, hogy a tévéjét beadta szervizbe amit az adócsalás miatt bezárt boltban vette. A razzia után tudta elérni őket. Van erről valami fejlemény?

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#55929) MrBazsi válasza membrandj (#55917) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Gratula hozzá, szeretni fogod, jó képbeállításokkal persze. gyárilag szerintem az összes Lg tv-n gyengék az alapbeállítások, dehát ez tök egyénfüggő, ki milyen beállítást szeret jobban. ez a beállítás amit linkeltél, jó kiindulópont lehet, aztán majd eldöntöd tetszik e vagy nem.
Mondjuk erre kiváncsi lennék sokaknál mi számít "jó" képnek.
csinálhatnánk egy fényképes felmérést erről jóminőségű képekkel

(#55930) membrandj válasza MrBazsi (#55929) üzenetére


membrandj
nagyúr

Köszi. Amúgy durva,hogy ennek az ára pár hónapja még 300k+ volt erősen.
Ma rendeltem meg, 1-3 munkanapot írtak,de ugye hétfő munkaszüneti nap.
Bár szombaton nyitva vannak,de szerintem ezt nem számítják bele.
Így gyanítom,hogy kedd lesz belőle.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#55931) Nfsman20


Nfsman20
tag

Üdv nektek!

Próbáltam keresni a fórumban, de igazán egyértelmű válaszokat nem kaptam. Ugye múltkor volt téma, hogy egyes típusokat ilyen-olyan fajta kijelzővel szerelnek, aztán jött is egy lista, amiből kiderül sok minden.
Itt bukott ki, hogy az én 42LB650V tv-mben nem IPS, hanem A-MVA panel van. Igazából mindegy, szép a feketéje és homogén a kép. Nade! Aki kicsit jártasabb a témában, azt megkérhetném, hogy leírja, hogy mi az előnye és a hátránya (IPS vs. A-MVA) a két kijelzőtípusnak?

A másik, hogy szeretnék valami jóféle beállítást találni a kijelzőhöz, de amit a youtube-on találtam, az nem annyira jön be (lehet IPS panelhez jobban passzol?). Szóval: valaki tudna linkelni/leírni egy beállítási listát LB650V-hez?

Köszi előre a segítséget! :)

"A zsenialitás és a hülyeség között az a különbség, hogy az előbbinek vannak határai..."

(#55932) MrBazsi válasza membrandj (#55930) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Majd karácsonyra lesz durván olcsó mikor már bentlesznek az új modellek és ez kifutó széria lessz.
ha mákod van még a héten meglessz , és akkor husvétkor állítgathatod ezerrel

(#55933) farkas-j válasza alratar (#55927) üzenetére


farkas-j
őstag

Nem kell set top box. Ha a leírását elolvasod, akkor ott is oda van írva, hogy analóg, DVB-T és DVB-C tunert tartalmaz. A kikapcsolás meg azért lehet, mert az automata készenlét gyárilag be van kapcsolva. Ezt a menüben átállíthatod.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#55934) Stevenstyle válasza Nfsman20 (#55931) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Szia!

Annak az eszmefuttatásnak pont az lett a végkövetkeztetése, hogy biztosan csak a 39"-os nem IPS és az 50"-os modellek közül kerültek ki nem IPS paneles modellek, sőt az 50"-os modellek közül sem biztos, hogy mindegyik. 42" szinte biztos, hogy IPS lesz (persze ezt sosem lehet 100%-ig kijelenteni, de nagy valószínűséggel).

Az is el lett mondva, hogy a linkelt oldal információit azért senki sem vegye készpénznek, van ahol egész pontos, de sok helyen téves információkat is tartalmaz.

IPS vs. VA lásd az összefoglalóban az IPS rész alatt. (dióhéjban).

membrandj: izgatottan várom a felhasználói tapasztalatokat :) Biztos lehetsz benne, hogy kérdezni fogunk.

[ Szerkesztve ]

(#55935) membrandj válasza MrBazsi (#55932) üzenetére


membrandj
nagyúr

Karácsonyra ebből már nem lesz semmi szerintem.
Max nyár közepére kifogy.
Pár hét és itt vannak az új modellek.
Mire lemegy az áruk, az pont ősz, tél lesz. Jövő ilyenkor pedig azok lesznek kifutó modellek " olcsón.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#55936) Nfsman20 válasza Stevenstyle (#55934) üzenetére


Nfsman20
tag

Köszi! :)

Igen, az összefoglalót olvastam, azt hittem vannak még a felsoroltakon kívül nagyobb eltérések is.
Egyébként pedig nem vettem a listára mérget... de meglepő, hogy sokak TV-jével ellentétben az enyém hátulján más betűsorozat van... szóval aszerint A-MVA. de mondom mindegy, szép a képe és ez a lényeg :D

"A zsenialitás és a hülyeség között az a különbség, hogy az előbbinek vannak határai..."

(#55937) MrBazsi válasza membrandj (#55935) üzenetére


MrBazsi
senior tag

LA széria is van még sok helyen pedig az 2013as modell.
az újakra nagyon kivváncsi vagyok , milyen lesz a képminőség. na majd akkor zuhan a tied ára is még egy szépet

(#55938) membrandj válasza MrBazsi (#55937) üzenetére


membrandj
nagyúr

[link]
Ők is szerintem max kint felejtették.
Nem lehet már kapni LA-t szerintem.
Sokat ez már nem fog zuhanni szerintem.

[link]
550-600-al nyitott 1 éve.
Nyárra lement 350-400-ra.
December-februárban még 280-270 volt.
Március óta van ez az ár kb.
Szerintem max ilyen 220-230-ra mehet le majd június környékére.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#55939) Stevenstyle válasza Nfsman20 (#55936) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Előfordulhat, különösen a gyártási ciklus végén. Csak kíváncsiságképp, mivel mindig érdekelnek az új infók egy gyártási időpontot tudsz nézni majd ha nem túl nagy kérés? :)

membrandj: egy két helyen meg lehet még csípni pl. beragadt raktárkészlet részeként, esetleg utolsó, kiállított darabként, de tény, hogy karácsony előtt még jóval nagyobb volt az előfordulása :)

[ Szerkesztve ]

(#55940) MrBazsi válasza membrandj (#55938) üzenetére


MrBazsi
senior tag

én idén januárban vettem 2012es lm szériát igaz vártam rá 2 hetet :D
az a 220-230 az egy nagyonkorrekt ár lenne a tiedért. neked mennyibe is került végül?

[ Szerkesztve ]

(#55941) membrandj válasza MrBazsi (#55940) üzenetére


membrandj
nagyúr

[link]
Ezét írtam,hogy ez sokkal lejjebb már nem mehet szerintem.
220-230-at tudok elképzelni,de azt se tartom kizártnak,hogy mivel ez nem egy populáris sorozat,mint az LB, ezért szimplán kipörgetik ezen az áron, nyilván kevesebbet is gyártottak belőle,mint az LB-ből és vége.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#55942) cidalain válasza Nfsman20 (#55936) üzenetére


cidalain
veterán

Leirhatnad a tipusszamodat a tv hatuljarol, meg a gyartasi idopontot.
Pusztan analizalas celjabol. Koszi

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#55943) #94529552 válasza cidalain (#55942) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az kevés a pontos azonosításhoz. A panel hátulján van egy azonosító címke, onnan kell felírni a számokat.
membrandj A linkelt üzlet nekem is gyanús, egy rakás 2-3 éves kifutott tévét kínálnak, de sehol máshol nem kaphatóak. Lehet, hogy ilyen refurbished, használt, javított, és újracsomagolt darabok.

(#55944) cidalain válasza #94529552 (#55943) üzenetére


cidalain
veterán

Szet valoszinuleg nem fogja szedni a tevejet :)
Be kell erni a matricaval a hatuljarol. Aztan vagy tudunk epiteni belole egy hasznalhato adatbazisfelet vagy nem. Ha meg se probaljuk akkor biztos nem lesz tobb infonk. Persze lehet hogy ennek nincs is ertelme es tok felesleges izzadas.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#55945) #94529552 válasza cidalain (#55944) üzenetére


#94529552
törölt tag

Gyári adatok híján csak totózás lenne belőle, vagy te annyira hitelesnek tartod az orosz vagy bolgár fórumtagok magánvéleményét?

(#55946) Nfsman20 válasza Stevenstyle (#55939) üzenetére


Nfsman20
tag

No... így éjszakás műszak végeztével újra itthon! :D

Megnéztem a gyártási dátumot és számot, tehát:
- 2014 október (november végén vettem)
- Assembled in Poland
- 42LB650V - ZN.BEEDLJP

Továbbá elődúrtam a dobozát, sehol egy árva betűvel vagy logóval nincs feltüntetve, hogy IPS, ezen felbuzdulva megnéztem pár képet guglin, unboxing videókat youtube-on, ott sem látszik a dobozokon. :D micsoda rejtély...

[ Szerkesztve ]

"A zsenialitás és a hülyeség között az a különbség, hogy az előbbinek vannak határai..."

(#55947) aronpapa válasza membrandj (#55941) üzenetére


aronpapa
tag

Aqua esetén személyes átvételkor ragaszkodj a kipróbáláshoz, mert korábban valaki írta, hogy megjárta velük: otthon derült ki a törött kijelző, és nem akarták elismerni/kicserélni.

(#55948) Leki78


Leki78
tag

Szeretnék olyantól információt kérni aki használta a Digi műholdas szolgáltatásánál a Kaon beltérit és most Smart Cam-ot használ. A Smart Cam jobb mint a beltéri, ha nem vesszük azt, hogy egy távirányítóval, eszközzel kevesebb van? Nálam fontos szempont a csatornák rendezése amit a beltérivel jól meg tudok oldani. Ha új csatorna jön akkor sem keveredik össze és rögvest be tudom tenni a kedvenc listába.
Tudom, hogy a Tv-nél is sorba tudom rakni a csatornákat, de mi van akkor, ha új csatornát szeretnék berakni a listába.

Mennyire macerás a Smart cam használata ilyen esetben?

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#55949) Shingen válasza Leki78 (#55928) üzenetére


Shingen
addikt

Semmi! Gondolom azok után, hogy elveszett a Tv nem olvasta a forumot tovább, akkor csak azért tért ide, hátha tudna neki vki javasolni vmit.

#55947) aronpapa Erről meg csak annyit, egyik LG Tv-nket az Aqua-ból vettük és a boltba az eladó mondta bontsuk ki a Tv együtt nézzük meg és után kellett csak kifizetni.
Mondjuk ez a Bp. Blaha környéki volt.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#55950) nufenen111


nufenen111
tag

Sziasztok!
Lefrissítettem legutóbb a TV szoftverét, most be van lassulva a youtube. LA690-es. A menüben van egy olyan, hogy ha gond van a frissítéssel, akkor a TV-t lehet iniciálni. Ez mit jelent? Mit csinál?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.