Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55151) luckyman válasza gigi21 (#55150) üzenetére


luckyman
aktív tag

Szia. Én találkoztam olyannal, ami átváltott, és olyannal is, amit kézzel kellett. Szépen, akadásmentesen játszik mindent. Mondjuk én a klienst használom, nem a böngészőből indított yt-ot. Ott állítólag vannak memória problémák.

(#55152) Leki78 válasza gigi21 (#55150) üzenetére


Leki78
tag

Azt kell, hogy mondjam (nekem LB671V van) a Youtube-on található 3D-s tartalmak sokkal jobban tetszenek, mint a filmekben lévők. Vannak olyanok (sok) ami egészen az "orromig kijön" a tv-ből. 50" és 260cm-re van a fejem a tv-től. Automatikusan átvált a tv ilyeneknél 3D-re.

pl. ez szerintem brutálisan jó:
[link]

ez sem rossz:
[link]

de ezeken kívül rengeteg van.

Én nagyon kellenesen csalódtam a 3D-s hatásban, igaz én leragadtam még anno a papírszemüveges bénaságnál.
Sőt azt kell, hogy mondjam a 2D-ről 3D-re való átkonvertálás is tudott meglepetéseket okozni bizonyos műsoroknál. Igaz ezt nem lehet a valódi 3D-hez hasonlítani, annyira nem az igazi.

Én a fent írt távolságból nem látom, hogy a HD-s 3D-s film rosszabb minőségű lenne (half OU típusút töltöttem le eddig). Mert ugye ezt róják fel a passzív 3D hátrányaként. A szemüveg kényelmes a fejem és a szemem sem fáj tőle.

Röviden ennyi.

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#55153) gigi21


gigi21
csendes tag

Köszi, akkor most megnyugodtam a youtube-os 3D-vel kapcsolatban. De újabb kérdés: a böngésző itt azt jelenti, hogy teljesen nyitott és megnyithatom kedvenc oldalaimat,nincs korlátozás? Nem csak azelőre beállítottakat? Flash nyilván nem megy ugye? Az LG házimozim youtube applikációja a tartalmak töredékét dobja ki, nagyon kevés mindent. A TV-nél mi a helyzet?

(#55154) Henker2 válasza gigi21 (#55153) üzenetére


Henker2
addikt

Bármilyen netes tartalmat meg tudsz nyitni a böngészővel! :K

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#55155) luckyman válasza Leki78 (#55152) üzenetére


luckyman
aktív tag

Szerintem azért nem csinálnak egész estés filmeket ilyen komoly 3D érzettel, mert nagyon megviseli a szemet meg az agyat. Megnézel egymás után 3-4 db 3-4 perces ilyen rövidfilmet, és nem akarod tovább nézni. Mondjuk ez lehet, hogy hülyeség, de én így tapasztaltam.

(#55156) Linkh válasza SzlobiG (#55127) üzenetére


Linkh
tag

Egy ideje nekem se akart működni a wifi. Ma próbálkoztam mindenfélével, végül egy gyári visszaállítás után ismét működik. Bár a csatornákat újra kell ilyenkor hangolni,de legalább találtam új digitális csatornákat.

(#55157) Lacielvtárs válasza luckyman (#55155) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

néha néha én is így vagyok a 3D tartalommal...
főleg ha a film is xar, akkor fejemet verném néha a falba (Piranha 3DD)
ezért az életemből odaadtam potyára másfél órát, kár volt :W

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#55158) Shingen válasza Leki78 (#55149) üzenetére


Shingen
addikt

Y usb-vel nem lesz gond.

風林火山

(#55159) Shingen válasza Lacielvtárs (#55157) üzenetére


Shingen
addikt

Lassan már bekábulsz a sok 3D-től. :P

風林火山

(#55160) kiszpista900


kiszpista900
aktív tag

sziasztok !
egy olyan kérdésem lenne hogy Upc-m van szoval arrol nézek tv-t a tv-t meg kb fél éve vettem LG 42LB5500' !
és 3 napja az a hiba jelent meg amikor bekapcsolom őket akkor nincs hang a hdmi kábelt kell huzkodni ki és be többször ! és utánna vissza jönn a hang! valaki? :F :R

(#55161) #94529552 válasza kiszpista900 (#55160) üzenetére


#94529552
törölt tag

Találj ki más megoldást, mert simán hazavághatod ezzel a ki-be húzgálással a tévét. Például a beállításoknál a tévén vagy az stb-n.

(#55162) kiszpista900


kiszpista900
aktív tag

az szép...! hát probálgattam állitgatni de semmi nem jönn ugy vissza ! 2hdmi bemenet van a tvn- mind a kettőn csinálja ! nem hiszem hogy a tv lenne rossz ,hibás ! vagy de?!?

[ Szerkesztve ]

(#55163) Shingen válasza kiszpista900 (#55162) üzenetére


Shingen
addikt

Áram alatt meg üzem közben nem érdemes húzgálni a kábelt, mert ahogy írták hazavágod a Tv-t.
Főleg a benne lévő alaplapot, aztán a Tv-nek annyi.

Hívd ki az upc szerelőt nézze meg mi van a boxal, jelentsd azt be a upc-nek nem működik a box megfelelően cseréljék ki.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#55164) Adebayor


Adebayor
aktív tag

üdv.

a time machine szolgáltatáshoz mit kell vennni?

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#55165) fricc_ válasza Adebayor (#55164) üzenetére


fricc_
tag

Valószínűleg egy külső winyót, vagy egy külső usb-s hdd házat és hozzá egy winyót.

(#55166) Shingen válasza Adebayor (#55164) üzenetére


Shingen
addikt

HDD nélkül nem tudod használni,úgy nincs mire rögzítse a tartalmakat.
2.5" 500 GB hdd bőven elég lenne.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#55167) kiszpista900


kiszpista900
aktív tag

Elvileg megoldva a problémám !ki cseréltem a Hdmi-kábelt :)

(#55168) Adebayor


Adebayor
aktív tag

köszi. akkor jol sejtettem. bár kinéztem volna az lg-ből hogy kell hozzá még valami :D veszel egy tv-t de vegyé még hozzá 30k-ért cuccokat hogy ki is használd a dolgokat :D vicc :)

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#55169) luckyman válasza Adebayor (#55168) üzenetére


luckyman
aktív tag

Emlékeim szerint egykor voltak merevlemezes tévék. Vagy rosszul emlékszem?

(#55170) Adebayor válasza luckyman (#55169) üzenetére


Adebayor
aktív tag

nemtudom. de mintha igen :D
de ezt még lenyelem az lg-től hogy kell hozzá venni hdd-t. de a wifi vevő igazán a csomag része lehetett volna :D

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#55171) cidalain válasza Adebayor (#55170) üzenetére


cidalain
veterán

Van olyan teve amiben benne van. Nem az lg hibaja hogy nem olyat vettel :DDD

A time machinehez eleg egy 120as hdd is. Apron 5 korul van 100/100asn hdd haz kb 3-4 korul van. Nekem lcpower kerettel megy. Nem kell a 15-os zalman keret. Szal 10 alatt tudod tartani a kulso hdd-t.

Felteve ha nem akarod tartogatni az adasokat. Nekem 320 as van, ebbol 50 giga pcys mentes. A 6 oranyi super bowl siman felfert 50 giga korul, mar nem emlekszem pontosan. Boven van tartalekom meg.

Nemtudom. Hdd a dragabbakban sincs, csak wifi. Nekem hdd-m meg mar volt korabbrol.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#55172) Adebayor válasza cidalain (#55171) üzenetére


Adebayor
aktív tag

gondolom pont annyival drágább mintha vennék most egy hdd-t mi? :D meg wifis usb-s izét :D

köszi

[ Szerkesztve ]

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#55173) villmoska


villmoska
tag

sziasztok érdeklődnék hogy akinek lg 55lb671v tv van mi a tapasztalata fölég 3d terén :F

[ Szerkesztve ]

Érdeklődőből lesz a vásárló

(#55174) #94529552 válasza Adebayor (#55168) üzenetére


#94529552
törölt tag

Egy balatoni villát ne adjon hozzá az LG? :D

(#55175) Adebayor válasza #94529552 (#55174) üzenetére


Adebayor
aktív tag

há de, adjon :D jóvanna, ez az első ilyen tv-m. nemtom hogy mennek a dolgok :D

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#55176) Watt25 válasza Adebayor (#55175) üzenetére


Watt25
veterán

Akkor a biztonság kedvéért fusd át ezt és ezt.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#55177) Henker2


Henker2
addikt

Srácok! A PC-vel hogy tudnám kommunikáltatni a 650-es tv-t? wifi-n keresztül lehet? Ha igen hogyan?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#55178) Ginjoey


Ginjoey
csendes tag

Sziasztok. Az alábbi filet letöltve, 3D-ben szétcsúszott képpel játssza le a tv-m. LG47LB671 van valami ötlet miért? A korábbi 3D tv-m csont nélkül felismerte az ilyen 3D-t. A file mkv ugyebár, a felirat is megy hozzá. The.Hobbit.The.Battle.of.the.Five.Armies.2014.1080p.3D.BluRay.Half-SBS.DTS.x264-HDA

(#55179) farkas-j válasza Henker2 (#55177) üzenetére


farkas-j
őstag

1. Legegyszerűbb a HDMI. Ma már a legtöbb PC-n van HDMI kimenet, ezekkel gond nélkül át lehet vinni a képtartalmat a TV-re. Két üzemmód lehetséges, a klónozás és a kiterjesztett asztal.
2. DLNA: Az ehhez szükséges szoftver szinte minden PC-re telepíthető. Működik LAN-on és WiFi-n keresztül is. Full HD-hoz azért nagyon jó WiFi kapcsolat szükséges, nem árt az 5GHz tartományt használni amennyiben az eszközök ttudják ezt a sávot.
3. WiDi: Ez az Intel vezeték nélküli szabványa. A számítógép képének vezeték nélküli tükrözését teszi lehetővé. A követelmények itt olvashatók. Sajnos kevés számítógép felel meg a követelményeknek :(( A lányom rendszeresen és gond nélkül használja filmezésre a Lenovo Y510P-s laptopjával.
4. EZCast Ez egy külön megvásárolható univerzális kis stick a TV-hez, ami sokoldalúan használható. Pl. DLNA-ra, képernyő tükrözésre, kiterjesztett asztal kezelésre stb. Szinte bármilyen számítógépre és Androidos telefonra telepíthető a kezelő szoftvere. További előnye, hogy ha a stick a helyi hálózatba be van léptetve, bármelyik LAN-os vagy WiFi-s számítógép elérheti.
5. Egy jó Androidos TV stick vagy box. Ezekkel a harmatgyenge smart rész is kiváltható a TV-n.
6. Miracast: Állítólag Win 8-al működik (csak), de amíg ezt nem látom a saját szememmel, addig számomra csak urban legenda, ezért csak említés címen hozom fel. Nálunk a családban 3db különböző gyártmányú Miracast/DLNA stick van, de a Win 8.1-es Dell Inspiron 17-es laptop egyikhez sem tudott még Miracast-tal kapcsolódni. (Nem lehetetlen, hogy csak egyedi probléma!)

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#55180) papp_no1


papp_no1
senior tag

Sziasztok!

Lg 42LM640S tv tulajdonosa vagyok immáron bő 1 éve , a távirányítóm alap. Az újabb készülékhez már magic remote-t adnak. Kedves fórumtársak, érdeklődni szeretnék hogy használjátok-e, ha igen van-e értelme megvenni külön x ezer forintért, illetve hogy kompatbilis-e a tvmmel?

Köszönettel PN199

(#55181) gigi21


gigi21
csendes tag

Kíváncsi vagyok, ha csak 2.1-es rendszerrel szeretném felturbózni a TV hangját, vajon gondolkodhatok-e számítógépes hangcuccban? Mert szerintem így féláron is komolyabb hang kapható, mint egy alap 40 ezres hangprojektorral. Kérdés persze, hogy így analóg módon ( fejhallgató kimenetből ) milyen minőség kapható ( az optikais hanghoz képest ), illetve csúszna-e a hang a képhez képest? Valamint kérdés, hogy a dolby és dts hangok sztereóra lekeverve kijönnek-e a fejhallgató kimeneten?

Amúgy LA620-as tv lesz, amely a spec szerint rendelkezik fejhallgató kimenettel, de az árukereső kérdezz-felelek rovatában két forgalmazó is állítja, nincs rajta jack kimenet. ?????

(#55182) Dave567 válasza Henker2 (#55177) üzenetére


Dave567
addikt

Legegyszerűbb a HDMI, utánna a LAN és a Wifi, Serviio vagy Plex fel a gépre, megosztod a dolgokat a progiban, és megy is.
De elviekben a Plex már kezeli a feliratokat, így én azt javaslom.

(#55183) thebencus90 válasza Ginjoey (#55178) üzenetére


thebencus90
csendes tag

Szia szerintem a filmel van valami gubanc, mert nekem is szétcsúszva játszotta le pont azt a filmet(lb671) meg a szomszéd Samu tv-je is. Rákötöttem hdmi-n a laptopra, a laptop egymás mellé rakta a két képet, azt meg már át tudtam nyomni 3D-ba.

(#55184) scope2007


scope2007
addikt

szevasztok!

haverom szeretne venni a TV-jéhez 32GB-os usb-t
a kérdés az lenne, hogy ugye ugyanúgy jó az usb 3.0-ás pendrive, mint a 2.0?

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#55185) vigyori78 válasza scope2007 (#55184) üzenetére


vigyori78
őstag

Igen jó.

Az USB3-as pendrive-nak a csatlakozójában benne vannak az USB2 és USB3 érintkezők is.

(#55186) scope2007 válasza vigyori78 (#55185) üzenetére


scope2007
addikt

köszi! :R
cool

gépnél ugye egyértelmű volt számomra, de mivel nincsen még nekem sem usb3 pendrivem, és a tévém is régebbi, amin még nincs usb csatlakozó így kipróbálni meg nem tudnám én sem :DD

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#55187) vigyori78 válasza scope2007 (#55186) üzenetére


vigyori78
őstag

Szerencsére pendrive téren felhasználóbarátok a gyártók ezért usb2 -vel is lehet használni.
Én is usb3-as pen-el használom.
De igaz ez az usb3-as külső vinyókra is.

Így néz ki a pendrive csatija : a hátul lévő 5 érintkező az usb3 , az elől lévő 4 érintkező az usb2 .

(#55188) scope2007 válasza vigyori78 (#55187) üzenetére


scope2007
addikt

áá így már világos minden :R

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#55189) Lacielvtárs válasza Shingen (#55159) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

dehogyis...
csak nagyon tetszik :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#55190) OldMike válasza papp_no1 (#55180) üzenetére


OldMike
őstag

Az LG specifikációja szerint ebben MR előkészítés van, ami azt jelenti hogy olyan eszközt kellene venned, ami tartalmazza az USB aljzatba illesztendő vevőt is. Az LM sorozathoz csak az AN-MR300 jó (esetleg még valamilyen karakter jelezheti az önálló, vagy vevőegységes változatot.

Akkor célszerű ilyet venni, ha használod a tévé SMART részét (böngészés, YouTube, képnézegetést a PC-ről stb). A tévénézést nem annyira jó ezzel vezérelni, mint a hagyományossal.

42LM660S

(#55191) luckyman válasza OldMike (#55190) üzenetére


luckyman
aktív tag

" A tévénézést nem
annyira jó ezzel vezérelni, mint a
hagyományossal."

Nekem kényelmesebb és gyorsabb a csatornákat görgetni, és közben látni, hogy épp mi megy. Én pl. nem is használom egyáltalán a hagyományos távot. Ízlés és megszokás kérdése.

(#55192) cidalain válasza luckyman (#55191) üzenetére


cidalain
veterán

nálunk az MR az én távirányítóm, a hagyományos az asszonypajtié. én ezt szeretem használni ő meg amazt. :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#55193) snooze


snooze
veterán

én is jobban szeretem a remotet,mert azt nem kell a tv-re irányitani,hogy müködjön,meg ugye félhomályban is jobban kezelhetö..

GO Gunners!!!

(#55194) OldMike válasza snooze (#55193) üzenetére


OldMike
őstag

Legjobban a 2015-ös tulajok járnak, mert 2 az 1-ben távpiszkát kapnak, meg még a WebOS-ük is gyorsabb lesz.

Csak a pénztárcájuk lesz laposabb ;]

42LM660S

(#55195) Stevenstyle


Stevenstyle
senior tag

+1 az MR-nek. Én is csak azt használom, számomra sokkal kényelmesebb és egyszerűbb pláne, hogy az STB-t is azzal vezérlem.

Ginjoey: Az egy rossz Relase volt, többeknél is a fent említett jelenséget produkálta, köztük én is találkoztam vele. Ha jól emlékszem azóta talán törölték is, de erre így fejből nem mernék meg esküdni. Másikkal próbálkozz, az jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#55196) luckyman válasza OldMike (#55194) üzenetére


luckyman
aktív tag

Irigylem is őket. Na nem a webos-ért, hanem a távért. Mikor megláttam, hogy ehhez két táv van, és kiderült a különbség, rögtön mondtam asszonynak, hogy megcsinálhatták volna egybe is.
Mondjuk nagyon hamar meg lehet szokni az mr-t, és már nem hiányzik a hagyományos, de így egyben jó lesz.

(#55197) gaston63


gaston63
tag

Sziasztok!

Nem rég rendeltem a Digitől 2db smartcam-et. Az egyiket némi nehézség árán beüzemelték, a másodikat
mivel még nem volt meg a tv, gondoltam én magam. Két napja megérkezett az új tv, nekiestem. Annyi a problémám, hogy egy a digi+ csomagban fogható hd-s csatornát sem talál a készülék többszöri próbálkozás után sem. A diginél azt mondták ez nem smartcard probléma. Az új tv lglb671v ami ugye dvb s2-es tunerrel rendelkezik, mint a régebbi, ami lgla660s. A beállításoknál a 660-as pozícióit használtam, 9750/10600 /11247,v,24449, lnb be, a többi ki. Legalább is én ezt olvastam ki a 660-nál. A tuner dvb s2-re állítva. Próbáltam kéziben is de ha beírtam az rtl klub hd paramétereit (12034,v,30000) akkor zéró lett jelerősség és jelminőség.

Valakinek valami ötlete, javaslata??

Ugyanezeket leírtam a digibilis topicban is, hátha sikerül valahogy megoldást találni.

(#55198) mr.edd95 válasza Watt25 (#55124) üzenetére


mr.edd95
újonc

Kipróbáltam befogtam vele a csatornákat aztán beraktam a modult, de ugyanaz sajnos, nem változott semmi.

(#55199) poli27 válasza gaston63 (#55197) üzenetére


poli27
veterán

11,747 GHz SR:28000 MS/s FEC: 5/6 hálózatkeresés be, ezzel próbáld meg!

[ Szerkesztve ]

(#55200) huncutka1029 válasza gaston63 (#55197) üzenetére


huncutka1029
addikt

Volt már korábban róla szó,
próbáld ki hátha nálad is beválik.
Smartcam nélkül hangold be az S2 tunerrel az összes elérhető csatit, azután tedd be a modult és a kártyát.
Várj pár percet, mondjuk a királyi 1-es csatornán. ha bejön az adás, akkor jó, ha nem akkor híd fel az ügyfélszolgálatot, és kérj aktiválást, és frissítő jelet.
Majd megmondják melyik csatornán hagyd

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.