Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52351) picstike válasza Midway (#52328) üzenetére


picstike
tag

2 távot adnak hozzá. ugyan olyat mint majd az összes tipushoz ami 2 távos

(#52352) farkas-j válasza Shingen (#52349) üzenetére


farkas-j
őstag

Van 2TB-os 2,5"-os külső HDD is ;) , pl. ez és ez. Ezeket dobta elsőre a Google, de nagyon sokféle létezik. Sőt olvastam, hogy az egyik gyártó extra keskeny 8TB-os verziót is piacra dob. (Bocs, de nem emlékszem melyik, csak a cikk tartalma maradt meg bennem.)
Még egyszer. Az áramfelvétel a motortól, az elektronikától és a tányérok számától függ. Ez utóbbi (a tányérok száma) az indítási áramot befolyásolja leginkább. Több tányér esetén nagyobb a lendtömege, így nagyobb energiába kerül indításkor a megmozdítása, felpörgetése. A mai modern 2,5-ös HDD-k áramfelvétele 500mA környékén (ill. alatta) van. Ha az USB port ekkora áramot nem tud stabilan szolgáltatni, akkor még mindig lehet Y kábelt alkalmazni.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#52353) Shingen válasza farkas-j (#52352) üzenetére


Shingen
addikt

Rendben! Köszi! ;)
Akkor szerinted 2TB 2.5" Y usb meg lehet hajtani?
Ennek az áramfelvételéről vannak infoid (2Tb 2.5")?

Mert elvileg 1 usb feszültsége 5V, és ez max. 500 mA
/De pl. egy laptop csak 200 mA-nél többet nem adnak ki.
Illetve a tápnak, alaplapnak sem teszel jót, hosszú távon ha nagyobb teljesítmény szívunk le róla, ezért alkalmasabb a külső táp./
Még azt jó lenne tudni a TV-k usb portjai mennyit adnak le :F
Én ezért használok inkább külső tápos HDD-ket.

風林火山

(#52354) picstike


picstike
tag

Notit összekötöttem hdmi-vel a hangot meg fejhallgató kimenetre aminek a vége rca-ba végződött ezt a tv-be bedugtam de hang nem jött ki belőle,bármit állítgattam Valamit mégsem csináltam jól?

(#52355) DJ. Ru$y válasza picstike (#52354) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

HDMI viszi a hangot is, minek + kábel?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#52356) picstike válasza DJ. Ru$y (#52355) üzenetére


picstike
tag

sajnos nálam nem vitt semmit

(#52357) picstike válasza picstike (#52356) üzenetére


picstike
tag

hdmi-vel volt kép de hang nem.
Aztán +kábellal megpróbáltam,de ugy sem volt hang

(#52358) DJ. Ru$y válasza picstike (#52356) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Hangbeállításoknál át kell állítani (gépen) alapértelmezettre a HDMI-re a hangot. ;)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#52359) picstike válasza DJ. Ru$y (#52358) üzenetére


picstike
tag

magan a notin igaz?

(#52360) DJ. Ru$y válasza picstike (#52359) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Odaírtam zárójelbe, direkt. Igen. Vezérlőpult -> Hang -> Lejátszás -> Vagy a TV-t írja ki, vagy, hogy HDMI, jobb katt Beállítás alapértelmezett eszközként.

Használd a szerkesztést, ne duplázz!

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#52361) picstike válasza DJ. Ru$y (#52360) üzenetére


picstike
tag

ok

(#52362) jézusom


jézusom
addikt

Nyilvánvalóan az új legnagyobb kapacitású HDD-k mindig először 3,5 colban jelennek meg. De utána lesz 2,5"-ban, csak akkor meg még nagyobb lesz a 3,5" :)

Azt nem lehet Y-USB-vel, hogy egyik ágát mobiltöltőbe dugom táp gyanánt?

(#52363) Morris válasza #94529552 (#52350) üzenetére


Morris
veterán

Koma!

Azért mert leírtam a széria egy bizonyos tulajdonságát, ne éld már meg személyes támadásként! Komolyan, ha csak egy piciny negatív tulajdonságát le mer írni valaki az LG-nek, Te azonnal ugrasz! Ne tedd!
Ami tény az tény.
A menü lassúsága egészen onnantól kezdett jelentőséggel bírni, mígnem lett szerencsém egy másik készülék típushoz!
Azt hittem tényleg ennyire lassú az összes mai tévé, de nem. Sikerült belenyúlnom abba a szériába, ami ebből a szempontból a legallja!
Ettől még jó tévének tartom! Csak amikor meg szerettem volna nyitni a GUIDE-ot (hogy böngésszek az aktuális futó tévéműsorok között), akkor is elkezdtek a színes kis gömbök ugrálni, majd 5 másodperc múlva be is adta a műsorújságot. Eleinte nem zavart, de aztán egyre inkább. Sőt, a menüben is elkezdtem komolyabban lépkedni és ott is többször felhúzott, hogy gyakorlatilag úgy tűnik, nem reagál a tévé, annyira lassú.
A sony-nál is kiemelem bárkinek a negatívumot, mert az is tele van hibával. Mivel tökéletes készülék nincs.
Mindezek ellenére az LG színvilága, sokkal jobban bejön, mint a sony-é, sőt, a hangzás is mérföldekkel jobb a sony-nál. Ha lett volna a MM-ban 73x, akkor tuti, hogy azt választom. DE nem volt sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

(#52364) Shingen válasza picstike (#52354) üzenetére


Shingen
addikt

Ha a notit összekötöd hmdi-vel, akkor a Tv a hdmi port megnevezésénél át kell állítani pc-re.
Aztán notin nyomsz egy win+P gombot a képet ki tudod tenni a Tv-re.(Ha ott képméretben nem stimmel, további kalibráció meg a videokártya driverében)

Hangnál meg ok, hogy jack végét bedugtad a fejhallgató kimenetbe, az rca meg stereo hangfalba mennek?
Egyébként a hangbeállításnál a Tv hangszórót átállítottad fejhallgató kimenetre, hogy oda küldje a hangot?

風林火山

(#52365) #94529552 válasza Morris (#52363) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem vettem személyesnek, de amikor használtad az LG-t akkor ott van feketén-fehéren a véleményed, be is másoltam, csak hogy tisztán lásson mindenki. Csak a korrektséget szeretem. Ha előzőleg dicsértünk valamit, azért ilyen pálfordulás nem elegáns. Ismerem a Sony topicot, tudom hogy vélekednek más márkákról. Most már közéjük tartozol. Semmi gond nincs ezzel. Nem éltem meg sértésnek, ne próbáld belemagyarázni.
Nincs 650-esem, és én a 671V-vel teljesen elégedett vagyok, nagyon jó kép és hangminősége van. Jól felszerelt, és még a 3D-je is szuper, ellentétben az 50-55"-os w8-as tévék 3D-s képességeivel. Ettől függetlenül jó tévék azok is, és szép képe van a tiédnek is nem vitatom. Nem írtad le amikor kérdeztem, hogy a mostani mennyi idő alat boot-ol be, válik menüképessé,stb. De most már nem érdekes. hagyjuk is. Te se vedd személyesnek, hogy leírtam a véleményemet. Zárhatjuk témát? Köszi.

(#52366) Nunder


Nunder
őstag

Valaki tud arra okos megoldást, hogy a HDMI-vel összekötött TV esetében ne kelljen minden alkalommal a Lejátszóeszközöknél módosítani az alapértelmezett eszközt, hogy a TV-n menjen a hang?

Próbáltam úgy is, hogy a TV-t tettem alapnak, de még ha nincs is HDMI-re váltva a TV-n, és a Win alatt is csak a PC monitor van engedélyezve, úgy is a TV-re menne a hang, amíg ki nem veszem az alapértelmezést.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#52367) picstike


picstike
tag

Köszönöm mindenkinek sikerült müxik a hang!

(#52368) Shingen válasza picstike (#52367) üzenetére


Shingen
addikt

Rendben! :C

風林火山

(#52369) direwolf válasza Nunder (#52366) üzenetére


direwolf
őstag

Ennek Win7-8-10-nél alapból működnie kellene. Viszont ez nem LG téma.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#52370) Nunder válasza direwolf (#52369) üzenetére


Nunder
őstag

LB650 és Win 8.1 Pro, úgyhogy szerintem kicsit idevág, de majd akkor nézelődök máshol :B

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#52371) #94529552 válasza Nunder (#52366) üzenetére


#94529552
törölt tag

A windows nem tud ilyen funkciót sajnos. Ha megveszed a PowerDVD-t abban van ilyen beállítás, és a tévén fog szólni a hang egyből a film indításakor.

(#52372) Htjet


Htjet
tag

Sziasztok!
Az új LB szériás tv-k-nél, már lehet a DLNA-n keresztül játszott videóknál hangsávot választani? A 2013-as 42LA620S-nál ez még mindig nem müködik :((

(#52373) DJ. Ru$y válasza Nunder (#52366) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nálam úgy működik, ha be van dugva, hogy ha bekapcsolom a TV-t akármilyen bemeneten, kábel, HDMI2 (HDMI1 a laptop), akkor elveszi a laptop hangját és a monitorként is beveszi a sorba, ha kikapcsolom, visszaveszi a hangot és a kép is visszaáll, egyéb megoldás, ha kell a TV és közben a laptop, gép, hogy ki kell húzni a HDMI kábelt, sajnos ez van. Igen, ez így működik GTX 670MX-szel, mielőtt bárki is megkérdőjelezi, mert így használom. (W7)

Ui.: Hang, ha alapértelmezettre rakom a TV-t, de nem érzékeli, hogy be van kapcsolva, vagy ki van húzva, akkor alapból visszavált a beépített hangszórókra.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#52374) Szoke1982


Szoke1982
senior tag

Sziasztok! Van új fw ( la660 ) nekem kidobta a 4.26.01 persze németre van állitva az ország, csak akkor jön be. Ha frissitem baja nem lehet? Vagy várjam meg a magyar verziósat? Köszi az előre is ha tudtok tanácsot adni. :)

(#52375) Nunder válasza #94529552 (#52371) üzenetére


Nunder
őstag

A gond az, hogy inkább játszanék TV-n (platformereket) mint filmet néznék, így valami általános megoldás kéne.

DJ. Ru$y: Ezt sajnálattal hallom, akkor marad a kihúzgálás vagy az állítgatás. :(

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#52376) Shingen válasza Szoke1982 (#52374) üzenetére


Shingen
addikt

Tudod ez olyan neked kell ezt eldönteni.
Bevállalod vagy nem.
Baja nem hiszem, hogy lenne, max vagy jobban fog működni egy két app vagy lassabban megy, illetve ami eddig csatlakozott telo ilyesmi előfordulhat, hogy most nem fog.
Az meg, hogy megvárod-e magyar honlapon mikor lesz elérhető, ez is olyan dolog, hogy annál is előfordulhatnak a fent említettek.
Én véleményem, ha most meg vagy elégedve azokkal a dolgokkal amiket használsz a TV-n, akkor én nem frissíteném.
De te tudod. :K

風林火山

(#52377) direwolf válasza #94529552 (#52371) üzenetére


direwolf
őstag

Mégegyszer: ezt alapból tudja a win7-8-10, ahogy DJ.Ru$y is írta. De ez windows beállítási kérdés, nem LG TV.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#52378) ljungberg


ljungberg
tag

Sziasztok!

LG 39LB650V-hez vettem egy Logitech K400 billentyűzetet.

Azt most komolyan gondolják, hogy egérrel kattintgatom végig a betűket, ahelyett, hogy beírnám?!?! :W

Mert jól gondolom ugye, hogy ez nem a billentyűzet hibája?

(#52379) Shingen válasza ljungberg (#52378) üzenetére


Shingen
addikt

:F
Miért nem működnek a betűk rajta?

Hát elvileg úgy kellene működnie a tapipaddal ráböksz a beírható felületbe felugrik a viruális bill. és a k400 bill nyomkodva kellene a szöveget írni.

風林火山

(#52380) ljungberg válasza Shingen (#52379) üzenetére


ljungberg
tag

Bocs, azt kifelejtettem, hogy számokat ír, windows gomb, kurzor megy.
De betűk, na az nem. :( Böngészőben, pedig jó.

Azt hittem a youtube alkalmazás ilyen gagyi, de akkor lehet más a baj.
2 usb-ben próbáltam, még egy van hátra. Gépen működik....

:F

(#52381) Shingen válasza ljungberg (#52380) üzenetére


Shingen
addikt

Tehát a Tv böngészőjében írja a betűket, csak ha a YT app elindítod ott a betűk helyett számokat ír?

風林火山

(#52382) #94529552 válasza direwolf (#52377) üzenetére


#94529552
törölt tag

Elárulod, hogy hol kell beállítani? Kössz!

(#52383) ljungberg válasza Shingen (#52381) üzenetére


ljungberg
tag

Igen, csak számokat tudok beírni.....
Ha betűt próbálok semmi nem történik.

[ Szerkesztve ]

(#52384) direwolf válasza #94529552 (#52382) üzenetére


direwolf
őstag

Pontosan úgy ahogy Dj. Ru$y #52373 -ban írta.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#52385) #94529552 válasza direwolf (#52384) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az egy fél megoldás, és nem is jó.

(#52386) ljungberg válasza Shingen (#52381) üzenetére


ljungberg
tag

Mondjuk aki ezt a virtuális billentyűzetet is kitalálta.
üdvözlöm...... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#52387) smatti válasza retesz147 (#52289) üzenetére


smatti
csendes tag

Én 1 hónap után cseréltettem garanciába. Mivel a tv be volt regisztrálva, csak leírtam nekik a problémámat (gyakorlatilag a görgős rész használhatatlan volt, pörgött de csúszott, csak néha "röcögött"). Telefonon visszahívtak, időpontot egyeztettünk, kijött, kipróbálta, egyetértett és beüzemelte a hozott új MR-t. Javasolta, hogy 2-3 hetente törölgessem végig a gumi görgőrészt valami zsírtalanítóval, mert az tud csúszni a belső műanyagon.

Más: ezzel a sorozatokban kameraváltásoknál tapasztalt képvillanásról nincs ötletetek?

42LA660S, Galaxy S5

(#52388) #94529552 válasza ljungberg (#52386) üzenetére


#94529552
törölt tag

Magic-en rámondod a mikrofonra, és behozza amit akarsz nézni, vagy USB-s egér is jó hozzá. Azzal is gyorsan megy.

[ Szerkesztve ]

(#52389) szaszalino válasza smatti (#52387) üzenetére


szaszalino
csendes tag

A törölgetés (dédelgetés) az kell a görgőnek, én is tapasztalom, viszont az is érdekes, hogy egy 990.-Ft.-os egérnek a szilikonos görgője recézve van, az LG-nek nem ért annyit az MR távirányító, hogy egy kicsit finomabbá tette volna a görgőzést. Arról már nem is beszélve, hogy gumírozott lehetne az MR hátsó borítása is.

[ Szerkesztve ]

(#52390) ljungberg válasza #94529552 (#52388) üzenetére


ljungberg
tag

Magic nincs hozzá. Viszont youtube-nál nem lehet beállítani, hogy a betűket írja ha nyomogatom a számokat?
Nem találok rá beállítást, viszont már azzal is előrébb lennék...

(#52391) direwolf válasza #94529552 (#52385) üzenetére


direwolf
őstag

Na jó akkor (bár egyáltalán nem ennek a topicnak a témája) lépésről lépésre:
1. PC monitor és TV csatlakoztatva, TV HDMI-n, kép csak a monitoron, default audio eszköz az amit normál módon a pchez használsz
2. Átkapcsolsz TV-re (windows képernyőbeállításokban) úgy, hogy nem kiterjesztett asztal, nem klónozás, hanem CSAK a TV-n legyen kép
3. Windows audio eszközök között kikeresen a HDMI-t, és defaultnak beállítod

Ezek után bármikor átkapcsolsz a PC és a TV között, mindig visszaállítja a win a kimenetnek megfelelő default audio eszközt.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#52392) DJ. Ru$y válasza direwolf (#52391) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Annyi, hogy én ezt kiterjesztve használom és úgy is működik. De nyugi, nem lesz igazunk, mert nálam ez nem működik, csak hallucinálok.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#52393) direwolf válasza DJ. Ru$y (#52392) üzenetére


direwolf
őstag

Azért nem jó a kiterjesztett asztal (és ez már akár lehet ON is), mert ebben az esetben, ha a monitorod nem támogatja a 24Hz-et, akkor a TV-n se tudsz átkapcsolni és nem lesz kadenciahelyes a megjelenítés. Persze ha nem 24p a film, akkor mást kell beállítani. 30p-nél maradhat a 60Hz. A macera elkerülése végett erősen ajánlott olyan lejátszó, ami automatikusan átkapcsol (pl. XBMC, MPC-HC stb.)

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#52394) DJ. Ru$y válasza direwolf (#52393) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Filmet nem nézek, max játszok, de azt sem hardcore, és nem vagyok gamer. Filmet meg a NAS-ról nyitja a TV, legegyszerűbb :) Számomra.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#52395) #94529552 válasza direwolf (#52391) üzenetére


#94529552
törölt tag

Kösz, ha hazaérek majd beállítom ezt is, csak arra a kábel kihúzogatásra mondtam hogy nem megoldás.

(#52396) robi222


robi222
senior tag

Vettem egy lg 55lb671 tvt.Szerintetek it melyik a legfrissebb frisítés ?Mert eléggé megtévesztő.A tv az utolsót hozza ki a 32 végüt

(#52397) direwolf válasza #94529552 (#52395) üzenetére


direwolf
őstag

Ja, a HDMI ki-be dugdosással tényleg óvatosan, nekem szállt el így egy bemenet (panelcsere lett). Szervizes azt mondta, nem ajánlott menet közben.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#52398) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Az LB671V-nél a két láb között mekkora a távolság? Az egyik láb szélétől a másik láb széléig. Azért kérdezem, mert a tv állványom van vagy 60 cm széles, így ránézésre, azon túl fog érni a két láb.

(#52399) roomi


roomi
tag

Jó reggelt. 1 hónapja van meg az 55Lb730. Se vájt szemű,fülű nem vagyok. Nekem a képvarázslóval sikerült olyan kepet beállítani, ami a mi ingerküszübünknek megfelel. A TV készülék is be tud járodni? Igy 1 hónap után vhogy méginkább ,,jobbnak,, tűnik a kép. 2 évvel ezelőtt absz.nem erdekelt a Smart téma. Most hasznaljuk ;) . A bekapcsolas utani betoltest megszoktuk,igaz eloszor anyaztam miatta. Most mar nem zavar. Van egy pana velvevonk, de nincs benne dvb C tuner igy mar nem szivesen hasznalom, nejem igen. Jol lehetett vele szerkeszteni stb. Most egy kulso Hdd fele hajlok. Van olyan adas amit szivesen ,,archivalnek,, kvazi kiirnam lemezre. Hdd eseteben ezt hogyan lehet. Kell hozza PC? A 730V vel nagyon megvagyunk elegedve, normal felhasznalok vagyunk. Kiprobaltam ezt a papirforma dolgot> 2,6 mre beultem az 55" ele. Hat ezert nem vagyok vájt szemű, mert nekem nem nagyon volt kulonbseg a 2.6 m es a 3.3 m kozott. :Y

(#52400) freestailo válasza rayoliviero (#52398) üzenetére


freestailo
őstag

Nem tudom melyik LB671V-re gondolsz, mert ahogy látom van 3 méretben is, szerintem mindegyiknek más a szélessége, de amúgy a hivatalos oldalon fent van minden adat ezzel kapcsolatban. üdv

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.