Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51301) Markyxx


Markyxx
tag

Sziasztok,

Tervezek egy LG 32LB5800 Smart LED televízió vásárlást. Papíron nagyon jónak tűnik.
DVB-C UPC mediacad –al lesz bekötve.

Van valakinek tapasztalata a B5800-as szériával kapcsolatban, hogy mennyire kielégítően kezeli az alábbiakat:

USB Pendrive / HDD felvétel (Működik UPC vel? Csak azt lehet felvenni amit nézel? Kikapcsolva is felveszi? Lejátssza notin is vagy csak TV-n?)
DLNA file serverről lejátszás (Formátumok, feliratok)
Miracast - tablet / telefon képének tükrözése, főleg videókra lenne használva. ( Nem szaggat?)
HBO GO alkalmazást fel lehet telepíteni, működik rendesen?
Maga a menük és a csatornaváltás mennyire gyors?

A legfontosabb a feliratok kezelése / méretének színének változtatása USB-n és DLNA –is.

Van-e valami idegesítő dolga / hiányossága amit nem lehet megkerülni?

Köszönöm előre is.

Üdv. Máté

Honor 90

(#51302) Nunder válasza brendonka23 (#51300) üzenetére


Nunder
őstag

Ehhez az kell, hogy a telefon tudjon Miracast-ot, de szerintem még a WiFi Direct sem árt hozzá. Ezeket derítsd ki, hogy tudja-e a P, ha igen akkor privátban segítek.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#51303) brendonka23 válasza Nunder (#51302) üzenetére


brendonka23
tag

miracastot nem látok a beálitásokban,de wifi direkt van!

(#51304) pala13


pala13
csendes tag

Segítség kellene,most már nagyon kiverte a biztit az LG,a mostani szoftware frissítésnél sikerült elérniük,hogy az összes külső filmem szaggat... :( 2 napja olvasgatok mindenféle cikket,itthon és külföldön is, mindent amit lehetett kipróbáltam saját szerver létrehozás,pendrive berakás FAV-nyomkodással,de semmi nem megy.Tudna vki segíteni,hogy kell egy LM 760-t downgradelni???? :W

(#51305) #94529552 válasza curtis2 (#51268) üzenetére


#94529552
törölt tag

Válts digitális tv szolgáltatásra. Ha még nincs.
voros89 Egy jó b/g/n-es Wifivel egész jól fog működni a lejátszás (2,4 GHz). A legjobb megoldás egy UTP kábel, ez többet ér bármilyen wifinél.

[ Szerkesztve ]

(#51306) embe válasza pala13 (#51304) üzenetére


embe
nagyúr

Tessék: downgrade Működik a dolog, én is így csináltam az LB650-es tv-vel.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#51307) cidalain


cidalain
veterán

Arra van valakinek tippje, hogy allitsam be, hogy a hangnal a mely mely ne legyen kisse visszhangos? A tv talpon all, de mindket oldalon mellette szekreny van, nem tudom lehet hogy ez befolyasolja?
Csak a melynel veszem eszre, magas hangoknal, beszednel nincs ilyesmi.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#51308) pala13 válasza embe (#51306) üzenetére


pala13
csendes tag

Köszi,de valamit nem tudok beállítani,a DNS szervert,ha megszakadok sem találja,már újraindítottam mindent PC,TV,Router az átjárót még kipipálja,de a DNS-t nem tudom beállítani hiába mindenhova az IP cím van írva. Hogy menjek tovább?Tud vki segíteni?

(#51309) *H* válasza cidalain (#51307) üzenetére


*H*
aktív tag

A hangbeállításoknál olyat keress, hogy Sound optimizer. Itt válaszd ki a Talpon opciót. Ez hivatott javítani a hangot, ha a fal (szekrény) túl közel (<30 cm) van a készülékhez.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#51310) Biga123 válasza curtis2 (#51268) üzenetére


Biga123
addikt

Ugyanez a probléma itt is , jövőhéten jön a szerelő, meglátjuk. Beszámolok van e értelme kihívni. ;]

Legjobb eredményt nekem úgy sikerült elérni hogy expert2 / haladó 2 re állítottam a képet és minden képjavítót kikapcsoltam

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#51311) Biga123 válasza brendonka23 (#51300) üzenetére


Biga123
addikt

[link]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#51312) zolapapi


zolapapi
csendes tag

Az lb650vben két tuner van? Azt írják DVB-T2.
Mediacardos (upc) felvétel esetén el lehet kapcsolni más csatornára?

Mennyire szokott hibázni, "elfelejteni" a felvételt? Olvastam valamelyik típusnál előfordul...

(#51313) #94529552 válasza zolapapi (#51312) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az LB650V-ben Analóg /Digitális TV vételre alkalmas tuner van. (földi/kábel/műholdas, DVB-T2/DVB-C/DVB-S2) Tehát nem twin tuner, amire gondoltál. Ha egyszerre akarsz felvenni, és közben másik adást nézni, ahhoz több eszköz kell, egy normal médiabox+ 1 médiacard a tévébe+ 1 HDD. Vagy csak egy felvevős médiabox is elég, ami egyszerűbbnek tűnik. Bár a 671V inkább ajánlott a Magic Remote-tal

(#51314) roomi válasza szabferi (#51294) üzenetére


roomi
tag

Hi. Mar 3 an vagyunk. En azt hittem, hogy ez egy tök egyszerű dolog. Van Sony 10K vez.nelk az Auchanban. Holnap lehet, h megprobalom.

(#51315) cidalain válasza *H* (#51309) üzenetére


cidalain
veterán

Koszi. Javult a helyzet :)
Nagyon ismerkedesi fazisban vagyok meg, eszrevehettem volna en is.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#51316) Lacko84 válasza thebencus90 (#50960) üzenetére


Lacko84
aktív tag

Mióta frissítettem a szoftvert azóta nekünk is sz.r a screenshare. Előtte néztük a telefonban lévő képeket simán meg a videókat is simán kiküldte a tv-re de most akad a videó sőt van hogy el sem indul...Lehet vmit kezdeni ezzel?

 Iphone 6S - Lg 50LB650V - Lg NB300

(#51317) dyvad2


dyvad2
csendes tag

Sziasztok!

Smart share módban szeretnék csatlakozni a laptopomhoz. es azt írja ki a tv hogy instabil kapcsolat. viszont a screen share teljesen működik. mi lehet a probléma?

(#51318) Lacko84


Lacko84
aktív tag

Adott egy 50Lb650v tv és alatta egy Lg Nb300-as hangprojektor(soundbar) Eddig mikor tv adást néztünk pl már 10-esen elég volt hallgatni de pár napja jóval fentebb kell venni kb 20-asra hogy ugyan úgy halljuk. Youtube-nál,külső hdd-ről filmezésnél semmi nem változott e téren. Mi lehet a gond szerintetek?? Lehet hogy a szoftver frissítés miatt lehet ez is?? vagy ennek nem lehet köze hozzá? T-home-os szolgáltatásunk van beltéri egységgel. a Másik kérdésem ezzel kapcsolatos lenne leginkább ahhoz akinek náluk van előfizetése hogy mikor jöttek kötni akkor kérdeztem nem e lehetne hogy csak kártyát kérjünk a beltéri helyett és azt ugye a tv-be dugni de nekünk itt azt mondták náluk nem lehet csak beltérivel. Ez tényleg igaz?? Köszönöm a válaszokat! Esetleg azt nem tudja valaki hogy lehetne lezárni a beltérit mert a gyerek állandóan nyomkodja és nem valami jó így tv-zni?? :)

 Iphone 6S - Lg 50LB650V - Lg NB300

(#51319) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Sracok!

SmartWorld csak nekem bugos? 47LA660S meg mindig, telefonon be vagyok lepve a Smart-ba, ergo jelszo, mail stimmel, ha regelni akarnek a TV-n keresztul, akkor irja is, hogy hasznalatban van, belepek-e ezzel a cimmel, igen, beirom a JO jelszot es nem lep be, mert azt mondja hibas. 04.04.17-es SW, nem frissitem, mert regebben azt irtak, hogy, ha nincs semmi hiba, akkor inkabb ne, mert csak hibakat hoz, na most ez a smart hiba lehet, hogy rakenyszerit erre?! Meg lehet ezt oldani SW frissites nelkul vagy nem?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#51320) jézusom válasza Lacko84 (#51318) üzenetére


jézusom
addikt

Fülhallgató kimeneten van a soundbar? Szokott úgy lenni a beltérinél pl. hogy a beltérin leveszik a jelszintet, és akkor erősítőn feljebb kell tolni. Célszerű inkább a maxon hagyni a kimenő jelét a TV-nek a te esetedben, mivel az erősítők jobban szólnak ha nincsenek feltekerve.

(#51321) Stevenstyle válasza dyvad2 (#51317) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

A wifi, vagy vmelyik hálózati eszközöd! Beszéltünk erről már eleget, tessék visszaolvasni és / vagy használni a keresést :) Am meg kössed össze vezetékkel a routerrel és ég és föld lesz a különbség.

(#51322) TRob1


TRob1
veterán

Csatornák csak nálam "tűnnek" el néha? Átkerül máshová, most pl nincs 3as, ami ott volt az a 125-ös lett (DigiTV) Vagy el lehet vhogy játszani a Magic-kel véletlenül? (Asszony és 2 gyerek nyomja folyamat :) )

¤ R'n'R ¤

(#51323) DJ. Ru$y válasza TRob1 (#51322) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Automatán van? Lehet a Digi átrendezte a frekvenciát és átkerült hátra. Nekem helyi szolgáltatóm van, de néha képes nála eltűnni a Sorozat+ (már 2x volt ilyen), hogy csak teljes újrascaneléssel jön vissza a helyére...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#51324) direwolf válasza Lacko84 (#51318) üzenetére


direwolf
őstag

A T-nél tényleg nem lehet CI kártyát kérni :(

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#51325) roomi válasza luckyman (#51299) üzenetére


roomi
tag

Hi. Vettem az adast. Rfrekv. Vs. Blot.

(#51326) DJ. Ru$y válasza direwolf (#51324) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ellenben az a megoldás elvileg működik, hogy szerzel egy kártyaolvasót és a T-től kapott boxból kivett kártya menni fog. Nem támogatja ezt a T, de úgy rémlik van aki így használja.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#51327) luckyman válasza roomi (#51325) üzenetére


luckyman
aktív tag

OK, majd jelezd, hogy milyen a Sony. A Sparban láttam tegnap egy Maxell-t ( tudom, tudom...), 11.000 volt, de rá volt írva, hogy digitális 2.4GHz, elvileg zajtalan.

[ Szerkesztve ]

(#51328) luckyman válasza DJ. Ru$y (#51326) üzenetére


luckyman
aktív tag

Én használtam így még a digitális kábeles adások korai időszakában. Működött. Meg is van még a conax vagy milyen modulom.

(#51329) Sanci2 válasza TRob1 (#51322) üzenetére


Sanci2
csendes tag

Én másik országot / pl Angol / választottam, azóta nincs ilyen probléma.

(#51330) luckyman


luckyman
aktív tag

Ez az NFC ez hogy működik, hová kell érinteni? Van Sony BT fejhallgató, NFC érintéssel csatlakozik, esetleg működne. Egyszerűbb lenne, mint átkapcsolgatni. Most akciózzák a hivatalos Sony boltok 21.900, máshol 27.900

[ Szerkesztve ]

(#51331) DJ. Ru$y válasza luckyman (#51330) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

NFC-hez kell egy passzív és egy aktív fél. Ha az NFC matricára gondolsz amit adnak, az passzív, a fülhallgatóban szintén egy passzív chip van a kettő nem tud mit csinálni egymással, ha jól sejtem. Telefon + matrcia, telefon + fejhallgató, ami tud párosítani. Vagy mire gondolsz pontosan?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#51332) MR!! válasza thebencus90 (#50960) üzenetére


MR!!
aktív tag

Hali !

Próbaképp kapcsold ki a wifi csatlakozást (pl: húzd ki a routered )

miszter

(#51333) luckyman válasza DJ. Ru$y (#51331) üzenetére


luckyman
aktív tag

Nem értek hozzá, de úgy értettem, hogy a fejhallgató és a tv NFC kapcsolata kapcsolja mindkét eszközben a bluetooth-ot és így pillanatok alatt történik, nem pedig a menüben lépegetve, kapcsolgatva. Még a párosítás is egyszerűbb így, ha jól sejtem ez lenne a lényege. Nem próbáltam, mert még emészteni kell a dolgot, hogy megér e 22 ezret a kényelem. Bár ha így működne, talán megérné.
Csak hol van a tv-ben ez a nfc pont? És mi az a matrica amit adtak hozzá ( remélem megvan még valahol )?

[ Szerkesztve ]

(#51334) DJ. Ru$y válasza luckyman (#51333) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az a matrica az NFC pont, nincs a TV-ben NFC szerintem. Melyik típus?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#51335) stancy válasza DJ. Ru$y (#51319) üzenetére


stancy
tag

nem frissitem, mert regebben azt irtak, hogy, ha nincs semmi hiba, akkor inkabb ne, mert csak hibakat hoz

Én még olyan javítást frissítést nem láttam, ami káros lenne. persze nem bétáról írok.

(#51336) DJ. Ru$y válasza stancy (#51335) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nagyon sok rosszat lehetett olvasni régen erről... Nem ajánlották.
De akkor lefrissítem, hátha nem baszódik el semmi. Beállításaim megmaradnak vagy kezdhetem elölről?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#51337) Shingen válasza huncutka1029 (#51259) üzenetére


Shingen
addikt

:B

風林火山

(#51338) Shingen válasza voros89 (#51267) üzenetére


Shingen
addikt

Pendrive nem ajánlott, hanem hdd vegyél, elég egy pár száz Gb, de az 500 Gb az bőven elég lesz.

風林火山

(#51339) Lefty


Lefty
addikt

Tegnap LB700V-hez jött update tegnap nekem: 04.41.32
Van valahol changelog?

[ Szerkesztve ]

(#51340) luckyman válasza DJ. Ru$y (#51334) üzenetére


luckyman
aktív tag

671. Én azt hittem, hogy van benne NFC. Akkor mindegy is, hogy a fülesben van e. A HBS730 lenne az egyik legjobb választás, LG Tone+ és APT-X is van benne, telefonhoz is lehet hordani, állítólag jól szól, és tutira működik a tv-vel. Cirka 17.000. A szívem szakad meg, hogy a majd' 50 ezres fülesemet nem látja. Mondjuk ma már csak 30.

baker_: Nincsen. Pontosabban itt senki nem talált még.

[ Szerkesztve ]

(#51341) jézusom válasza DJ. Ru$y (#51334) üzenetére


jézusom
addikt

Ha a TV-ben nem aktív az NFC, akkor milyen? Rá tudok ragasztani 100 Ft-os matricát, attól még nem lesz NFC-s a TV. Max arra jó ebben az esetben, hogy NFC-s telefont a matricához téve kapcsolódik a telefon.

Nem kötözködni akarok, de én is kíváncsi vagyok mi a nagy NFC hype a TV-knél. Nagyon nagy dolog, itt van nálam egy marék matrica meg plasztik kártya, alig tudom valamire használni. :U

(#51342) direwolf válasza DJ. Ru$y (#51326) üzenetére


direwolf
őstag

A T-nél a kártya és a STB össze van "drótozva". A kettő egyedi kulcsa együtt adja a kódot, így a 3rd party CI olvasó sajnos nem járható út :(

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#51343) DJ. Ru$y válasza jézusom (#51341) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

De ez az, van a TV-ben NFC vagy csak a kártyák miatt írják, hogy NFC? Ez a kérdésem. Oké, hogy írja az oldal is, hogy NFC, de az első kérdés, a kérdés...

Smart world problémára tud valaki valamit írni? :(

direwolf
Kérdezz be a T topikjába, az egyik srác egy inviteles modullal, T-s kártyával használja... :U

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#51344) luckyman válasza jézusom (#51341) üzenetére


luckyman
aktív tag

Ott van az is, hogy miért kérdeztem.
Amúgy én is pont letojnám.

[ Szerkesztve ]

(#51345) roomi


roomi
tag

Kiprobaltam egy ,,paraszt,, technikat a nem zavarom a masikat este a tevezessel. Kivancsisagbol a mai takaritas kozben bedugtam egy samsung 3.5 jack fulest es atallitottam ra a TV t. Lehet hogy nagyon szar a fulem, de nekem egy csepp recseges stb, nem volt hallhato. Siman tisztan hallottam a musor hangjat. :Y

(#51346) TRob1 válasza DJ. Ru$y (#51323) üzenetére


TRob1
veterán

Nincs auto-n (pont ezen anomáliák elkerülése végett, de ezek szerint nem jött be :B ) De még ha át is rendezné, nem maradna meg a 3asom csak épp adó nélkül? Feketén? Hó elején az volt mikor rendezgette (de ezt jelezte is a honlapon)

(#51329) Sanci2:
Az szép. Akkor asszem költöznöm kell... :)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#51347) *H* válasza TRob1 (#51346) üzenetére


*H*
aktív tag

Ha auto-n van sem dobálja másik helyre az adókat. Ha elvesznek egy csatornát ott nem lesz adás, illetve csatornalista változás esetén feldob egy üzenetet, hogy változott a lista, elindítod-e az újrahangolást. Persze, ha már behangolt frekin cserélnek csatornát, abban az esetben másikat látsz a régi helyén.
Melyik soft van tv-n? Feltételezem ChanSort-tal rendezted a listát. LB/UB széria esetén nem kezeli jól a visszatöltött listát, random átrendezi a csatornákat. Van új ChanSort (01.14) annak a rendezett listáját már jól kezeli a TV a legújabb szoft-tal (04.41.32)

[ Szerkesztve ]

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#51348) luckyman válasza roomi (#51345) üzenetére


luckyman
aktív tag

Az persze, hogy működik. Nekem is be van dugva folyamatosan, csak át kell kapcsolni. De nem akarok állandóan a 3 méter tekergetésével foglalkozni, ha már képes rá a készülék.

Más.

Nem lehet beállítani, hogy szebb, vagyis jobb minőségű képeket töltsön le a serviio a videókhoz?

(#51349) alfa159sw


alfa159sw
tag

Tegnap lefagyott a magic remote távirányító felső része, színes gombok feletti részen, a visszajelző piros led se villant fel. Alul lévőkre reagált, hangerő,csatornaváltás stb. LB671-es tv.
Ki-bekapcsolás után megjavult.
Tapasztalt ilyen már valaki?

(#51350) Shingen válasza alfa159sw (#51349) üzenetére


Shingen
addikt

Ha tapasztalt is, más lehetőséged nincs, mint ahogy te is tetted resetelni.
Nálam még sosem fordult elő fagyás.

風林火山

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.