Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14251) zrek válasza Crytek (#14249) üzenetére


zrek
csendes tag

Határeset, a 660s 212k itt:
http://pcdreamshop.shp.hu/hpc/ws_member_3g.php?azonosito=pcdreamshop&tcskod=pcdreamshop1306297605&alcsoport=LG%2042LM660S&title=LG%2042LM660S

Mivel adnak HDMI kábelt meg +szemüvegeket ingyen, és a kiszállítás és beüzemelés is ingyenes (csak akkor veszed át, ha jó a cuccos), szóval ez kb 200, ha csak az alapkészüléket nézed. Mást nem tudok ajánlani csak ezt, mert nekem csak ez van és mással nincs tapasztalatom.

(#14252) goldnarmz válasza Crytek (#14249) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Egyetértek zrek kollégával. :K

[ Szerkesztve ]

(#14253) spkkill válasza zrek (#14250) üzenetére


spkkill
tag

Nekem más típusú univerzális van az nem viszi egyáltalán.

(#14254) dAnky


dAnky
aktív tag

Digi+ digitális előfizetésem van jönnek a hd adások is mint digi sport1,2 az a problémám hogy nem olyan tiszta a hd mint mondjuk faternál akinek upc boxa van és arról kapja a jelet. Neki a tv-n samsungja van be lehet állítani hogy 1080p ezen sehol sem találok ilyet. Nincs ötletetek hogy lehetne belőni szép tisztára? LG 42LM620S köszike

(#14255) spkkill válasza dAnky (#14254) üzenetére


spkkill
tag

Milyen kábellel van összekötve a box és a tv?Valóban hd az a hd adás,nem csak sima digitális?

(#14256) dAnky válasza spkkill (#14255) üzenetére


dAnky
aktív tag

Faternál box és tv. Nálam sima kábellel. Elméletileg azt mondták digibe hogy HD-be fognom kell mivel képes a tv rá és nem kell digi boxot bérelni hozzá. Nagyon szép egyébként a képe jobb mint a sima digi sportnak de mégsem olyan tűéles mint faternál. Ilyen volt nála is amikor a tv-be állítottam nála hogy 1080p és akkor lett tökéletesen éles

(#14257) a2d2


a2d2
addikt

Sziasztok!

Találtam anyáméknál a szekrényben egy ilyen szettet:
Logitech cordless desktop wave.
Ha jól értem ezt csak bedugom a 620s-be és mindenféle telepítés nélkül működni fog?
(meg van már rendelve a TV, de nem ért még ide és gondoltam addig felkészülök a fogadására).

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#14258) Watt25 válasza dAnky (#14256) üzenetére


Watt25
veterán

A Diginél grátisz kapod az analóg és a digitális csatornákat egyben. Nincsen "Digitális" előfizetés. Arra kell figyelni, hogy a TV-n mindenképpen a digitális csatornákat nézd. (DVB-C) Észrevehető különbségnek nem hiszem, hogy kell lennie UPC és Digi között. (Feltételezve, hogy mindkét esetben kábeles vételről van szó és nem műholdas valamelyik.)
Pl. abból tudhatod, hogy digitálisat nézel, hogy van műsorújság.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#14259) -=RelakS=- válasza Cole86 (#14222) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ha 24 kockás a filmed (23,9...), akkor le kell venned 24Hz-re a képfrissítést, hogy a tv csodamódszerei működjenek.

Tapasztalat Philips tv-vel ;)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#14260) Crytek válasza zrek (#14251) üzenetére


Crytek
veterán

Erről volt szó fentebb nem hogy nagyon tükröződik? Mert én nem magam akarom benne nézni hanem a filmet!

Next PC Upgrade: 2022

(#14261) dAnky válasza Watt25 (#14258) üzenetére


dAnky
aktív tag

igen így van. 1080p hát szebb a képe upc boxal. azzal tű éles tényleg közelről is. Ebben azért látszik hogy nem az a tűéles. annyi h az ő tvje 40" enyém 42"

(#14262) Cole86 válasza goldnarmz (#14244) üzenetére


Cole86
senior tag

Öcsi, milyen f@szom játékom miatt?

Vannak még hibái a tv-nak amik nem tűntek el 100%osan így sem, olvasás közben a leglátványosabb..

Valódban megfeledkeztem a vgahoz való szinkronizálásról ,de ezért még nem írtam 15hszen keresztül baromságokat, főleg..

Rendesen utána olvastam a témának minden téren, max te vagy egy értetlenkedő ficsőr :P

Amikor pedig tévesztettem illetve valami funkció látványosan javított a helyzeten akkor azt leírtam és elnézést kértem a figyelmetlenségemért..

Jah és mellesleg nekem ilyen tv-m van.. talán neked is? mert ha nem addig ne dumálj, én tesztelem és osztom meg a véleményem és a tényállást a kollégákkal ,mert van akit érdekel több szempontból is.

Ezek után ne járasd fölöslegesen a szád mert ez az igazi off! :U

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#14263) goldnarmz válasza Cole86 (#14262) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

"Rendesen utána olvastam a témának minden téren"...
Aha. Jó. :(((

(#14264) zrek válasza Crytek (#14260) üzenetére


zrek
csendes tag

De igen, tükröződik :( Nekem a szoba tájolás miatt nem vészes, ha tvzek behúzom a sötétítőt. A 620 lehet, hogy ebben jobb, nem tudom. De ha annak szimpla procija van, akkor biztosan jobban nyögdécsel, ha pl. 3d tartalom megy és a filmet akarod tekergetni, vagy böngészéskor, vagy egyéb esetben. A 660s nagyon szép...

(#14265) zrek válasza spkkill (#14253) üzenetére


zrek
csendes tag

Köszi :(

(#14266) Crytek válasza zrek (#14264) üzenetére


Crytek
veterán

Nyögdécselni nem hiszem hogy nyögdécselne a 620-as mert pc-ről játszanám le a 3D-s filmeket!
Jó lenne olyan hely ahol pont-e kettő közül valamelyiket meg lehetne nézni előben 3dben!

Next PC Upgrade: 2022

(#14267) Cole86 válasza Crytek (#14266) üzenetére


Cole86
senior tag

Nagyobb marketeknél lehetőség van szerintem erre.. saturn, media mark, extreme digital stb..

én is pcről játszom le de vigyázz.. egyszerűbb winyóról közvetlenül, mert pcről szinkronizálni kell a vgaval a tv-t valamint a képet is a hangot is külön.. (3d blu ray esetén legalábbis) :(((

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#14268) Crytek válasza Cole86 (#14267) üzenetére


Crytek
veterán

"én is pcről játszom le de vigyázz.. egyszerűbb winyóról közvetlenül, mert pcről szinkronizálni kell a vgaval a tv-t valamint a képet is a hangot is külön."

Ezt pontosan hogy is kell majd? Mert full nem értek ilyenekhez!

Next PC Upgrade: 2022

(#14269) Cole86 válasza Crytek (#14268) üzenetére


Cole86
senior tag

Hát ugye a monitorként 60hzel üzemel a tv.. aztán a képjavítók bekapcsolásával alapból feljebb viszi 100ra vagy még feljebb.. ezek pont ezért annyira nem használható funkciók pc üzemmódban (tru motion pl) de itt egy leírás róla , amit már korábban linkelt egy kolléga.

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#14270) -=RelakS=- válasza Cole86 (#14269) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Akkor még egyszer:

Ha visszaveszed 24Hz-re Blue Ray-él, akkor a tv felskálázhatja a maga 100Hz-ére (vagy ilyenkor inkább 96Hz?), nem lesz vele gond.

Az meg, hogy a hangot hozzá kell igazítani, mert ilyenkor bizony csúszni fog a kép a hanghoz képest: a HDMI kábelen kell átküldeni a hangot, és akkor a tv intézi a csúsztatást, ha meg nem, akkor a lejátszó programnak kell, hogy legyen késleltető funkciója.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#14271) Cole86 válasza -=RelakS=- (#14270) üzenetére


Cole86
senior tag

Hdmi kábelen van természetesen.. melyik ajánlott lejátszó program tud rendesen kezelni hd blu ray filmeket amiben van még késleltető funkció is?

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#14272) -=RelakS=- válasza Cole86 (#14271) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nekem egyedül a ... WinDVD-hez volt szerencsém? O_o
Otthonról meg tudom mondani, más egyszerűen nem játszik le nekem BD tartalmat, a Windows Media Playert is beleértve (bár ezzel lehet, hogy hazudok, rég néztem BD lemezről filmet)
Ha meg RIP, akkor meg MPC-HC (Media Player Classic Home Cinema), az boldogul a 10 bites filmekkel is.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#14273) Cole86 válasza -=RelakS=- (#14272) üzenetére


Cole86
senior tag

Nekem lejátszik a divx pl ,de ott csúszik a kép,hang és nem lehet szinkronizálni a 2öt vagy én nem jöttem rá hogy kéne.. talán a vlc is ,de ebben már nem vagyok biztos..

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#14274) Dave567


Dave567
addikt

Nézzétek meg a SPLASH PRO EX-et nagyon jó kis lejátszó progi HD filmekhez.

(#14275) storm4 válasza zsorzso (#14245) üzenetére


storm4
aktív tag

Üdv!
Ha nincs a hangfalszetteknek optikai bemenet,akkor esetleg ezekkel az eszközökkel tudod összekötni a tv-t,vagy a fülhallgató kimenetet kötöd a hangfalszettre,bár az nem igazán erre való.


Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#14276) huncutka1029 válasza Cole86 (#14273) üzenetére


huncutka1029
addikt

Ajánlom figyelmedbe a power DVD 12-t,
kifejezetten 3D és blueray tartalmak lejátszására van kihegyezve, és nekem még semmi gondom nem volt vele.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#14277) Cole86 válasza huncutka1029 (#14276) üzenetére


Cole86
senior tag

kösz, meg fogom nézni :R

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#14278) doriath


doriath
tag

Üdv Kollégák!

Nagyon régen voltam már itt, de talán ez annak is köszönhető hogy nincs semmi gondom a tv-vel :)

Viszont most egy érdekes problémával találkoztam, és nem tudom eldönteni, hogy a tv csinálja vagy a lejátszó.

A tv-m típus 42LW579S, legújabb firm fent (ma frissítettem).

Eddig vagy Xtreamer-el vagy Oplayel játszottuk le a 3d-s tartalmat, viszont, hogy legyen egy kis minőségi fejlődés, összedobtam egy brazost xbmc-vel, azért ez még is szebb :)

Ma kipróbáltam egy-két 3d-s filmet és a kövi hibát?! tapasztalom:

Amikor nincs bekapcsolva a 3d, akkor az sbs és az ou is tökéletes, tehát teljesen kitölti a képernyőt, természetesen egymás melletti vagy feletti képekkel.
Viszont ha bekapcsolom a 3d-t akkor úgy veszem észre, hogy a két képet a tv túlhúzza egymáson. Ez onnan látszik, hogy sbs-nél a két szélén van 1-1 fekete csík, amiben csak a bal vagy a jobb kép látszik, ezért inkább azt mondom rá hogy fekete csík, mert a szemüveg szinte teljesen ki is üti feketére. Ez a "túlhúzás, vagy nemtom minek nevezzem" abban is megmutatkozik, hogy kicsit áthallásos lesz így néha a kép. Viszont ami megdöbbentett a hibával egyetemben, hogy a 3d meg jobb!!! De ettől függetlenül nagyon zavaró, OU filmeknél kimondottan szar.

Mivel amíg nincs bekapcsolva a 3D addig tökéletes a kép, ezért gondolom, hogy a tv kavar valamit, ha viszont direkt media playerrel játszom, akkor nincs ez a hiba. Viszont akkor mit kell állítani a htpc-n hogy ne legyen ez a gond. Tehát nem tudom, merre induljak el... Igazából teljesen tanácstalan vagyok a problémát illetően. Van valaki aki tapasztalt hasonlókat és esetleg talált megoldást is?

Bocsi ha nem teljesen LG-s téma, de úgy gondoltam itt több ember foglalkozik 3d-vel és hátha van valakinek brazos win7-es xbmc-s a konfigja.

Köszönettel

[ Szerkesztve ]

(#14279) -=RelakS=- válasza -=RelakS=- (#14217) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ja, nem nekem, hanem Yogibear974-nek :D

lásd milyen vagyok :D

Philips 32PFL5605H-n ezeket a beállításokat használtam:
Smart kép: játék
Kontraszt: 75
fényerő: 58
Szín: 57
Képélesség: 0
Zavarelnyomás: ki
Színárnyalat: egyéni
Felhasználói árnyalat: 127-114-46
Pixel Plus HD:
Javított élesség: ki
Dinamikus kontraszt: ki
Dinamikus háttérvilágítás: ki
mpeg zavar elnyomása: ki
színjavítás: ki
gamma: 4
optikai érzékelő: ki
képformátum: nem méretezett

Ezen felül Catalist Control Center -> My Digital Flat Panels -> Display Color-ban beállítottam egy -9-es Brightness-t, hogy ne sárguljanak a majdnem fehér szürkék.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#14280) dAnky válasza -=RelakS=- (#14279) üzenetére


dAnky
aktív tag

Ez melyik tv-re való?

(#14281) Cole86 válasza dAnky (#14280) üzenetére


Cole86
senior tag

A figyelmesen végigolvasnád benne van..

Philips 32PFL5605H :)

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#14282) dAnky válasza Cole86 (#14281) üzenetére


dAnky
aktív tag

Tényleg... fáradt vagyok már:D

(#14283) storm4 válasza doriath (#14278) üzenetére


storm4
aktív tag

Hali!
Esetleg itt is rákérdezhetsz :
http://prohardver.hu/tema/hd_film_azaz_mkv_lejatszasa/hsz_1-100.html
Lehet a lejátszó progi beállításain kell valamit módosítani.

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#14284) doriath válasza storm4 (#14283) üzenetére


doriath
tag

Köszi, átdobom akkor oda is.

(#14285) Fang válasza doriath (#14278) üzenetére


Fang
aktív tag

Szia

Épp a minap tapasztaltam hasonlót LM660S esetében. A bal és a jobb oldalon egy vékony kis sáv futott függőlegesen, olyan volt mint ha a kép jobb oldali pici sávja a bal szélre került volna. A film a számítógépen volt serviioval megosztva és a tv beépített lejátszójával néztem. Én arra gondoltam, hogy a film hibája lehetett, mert eddig ilyet nem tapasztaltam, meg utána sem...
A film egyébként ez volt:
"Pirates of the Caribbean On Stranger Tides 2011 3D 1080p Bluray CEE AVC DTS HD MA 5.1 DVDSEED"

Nem tudom, hogy segít-e de szerintem a filmben kell a hibát keresni, engem konkrétan nem zavart, de azért észre lehet venni (hárman néztük a filmet és csak nekem tünt fel)

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#14286) doriath válasza Fang (#14285) üzenetére


doriath
tag

Nagyon sok sbs és ou filmmel próbáltam és mindegyikkel ugyan az a gond. Valami ott van, amikor a tv megkapja a jelet, és az alap ketté osztott képet egymásba tolja. Nem vágom.

(#14287) a2d2


a2d2
addikt

Sziasztok!

Ma délután jön meg a TV-m (620s) :D
Azt mondjátok meg hogy melyik típusú 3D-s megoldást kell előnyben részesíteni a filmeknél?
(bal/jobb osztású, fent/lent osztott, vagy egyéb? Esetleg teljesen mindegy mert ugyanolyan a minősége mindegyiknek?).

Amúgy munkatársam rádugott egy lenovo tapipados billentyűzetet és egyből felismerte a TV. Remélem nem lesz gond a logitech vezetéknélkülivel sem, de mondjuk ebben a listában nem szerepel:
[link]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#14288) maxika2004 válasza a2d2 (#14287) üzenetére


maxika2004
őstag

Az okés hogy igy külön, de valami egér-billentyű páros, ami jó hozzá, nincs ?
vagy 1 usb-be az egér, 2. ba meg a billentyü , igy müködik csak ?
Bár még a tv-m nincs meg, csak érdeklődgetek !

még nemtudom hogy 620s legyen vagy pana ET5..
. szerintetek melyik lenne jobb választás ? :F

[ Szerkesztve ]

(#14289) goldnarmz válasza a2d2 (#14287) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Legegyszerűbb megoldás (szerintem), ha elindítod egy pécén a filmet 2D-ben, és magad is látni fogod, mely 3D módot kell választanod. Hozzáteszem, a TV automatikusan felismeri, miután megnyomod a 3D gombot. Ezt persze meg is lehet változtatni. :K
Én csak PC-ről játszom le 3D-s filmeket, ezért írtam ezt a módszert.

(#14290) #34784256 válasza doriath (#14286) üzenetére


#34784256
törölt tag

Nekem is igy jelennek meg a 3D-s filmek a beépített médialejátszóval, ha állítom a 3D mélységét (vagy a nézési távolságot, fejből nem vágom) akkor pedig változik, hol csökken, hol nő a két "fekete" sáv oldalt.

(#14291) doriath válasza #34784256 (#14290) üzenetére


doriath
tag

Gondolom a 3D módon belüli beállításokra gondolsz?

Viszont ami teljesen érthetetlen számomra, hogy ugyan az a film, két forrásból nézve, a tv miért másképp jeleníti meg, kap valami más infót a hdmi-n pluszba, ez az amit még mindig nem értek.

(#14292) #34784256 válasza doriath (#14291) üzenetére


#34784256
törölt tag

Igen, arról beszélek. Ne foglakozz vele, főleg ha mint mondtad, jobb lett a 3D hatás :)

(#14293) Yoe


Yoe
tag

Üdv!
Tudna valaki abban segíteni hogy a 47lm671 tv-nek a csatornáit számítógépen lehet-e szerkeszteni vagy lementeni?

(#14294) tigipuf


tigipuf
senior tag

Mostanában azt vettem észre,hogy 3D-ben jobbak az alól-felül (ou)források mint a bal-jobb osztott képernyős verziók.
Vagy csak tömörítés kérdése az egész?
virágboltos 12-15 gigás verziókról van szó persze..

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#14295) a2d2 válasza goldnarmz (#14289) üzenetére


a2d2
addikt

Szia!

Félreértettél. gondoltam hogy lekezeli mindegyik típust, engem csak az érdekelne hogy van minőségi különbség ha ilyent vagy olyant töltök le.
(amúgy hdd-ről játszanám le nem pc-ről.)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#14296) a2d2 válasza maxika2004 (#14288) üzenetére


a2d2
addikt

Nagyon pozitívak a tapasztalatok.
A lenovo tapipados billentyűzete is egyből felismerte (ez nem wireless, de kényelmes mert csak egy eszközt kell ölbe venni).
Most meg az USB HUB portra rádugtam a logitech cordless desktop rádiós vevőjét, és ezt is egyből lekezelte.
Szóval most egyszerre van rajta egy vezetékes bill+egér kombó, egy vezeték nélküli egér és egy vezeték nélküli bill, és szépen lekezeli őket egyszerre.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#14297) roti86 válasza max004 (#14224) üzenetére


roti86
őstag

Sziasztok,

Az Ls570s-nek is ilyen tükröződő felülete van?

Az LS570 ugye valós 100hz-es?

(#14298) a2d2


a2d2
addikt

Azt mondja még meg nekem valaki, hogy miért van az hogy 3D-s tartalom indításakor kb az első 15mp tök homály és utána élesedik csak ki a kép?
Legújabb firmware van a tv-n.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#14299) dAnky


dAnky
aktív tag

N tudom a telefomt csatlakoztatni a tvhez. Leszedtem a progit az androidos telora ranyomom a kereaest es nem talalja a tvt. Az lenne a baj hogy a tvt siman utp kabellel csatlakoztatom? Mert ugye a 620sbe nincs alapbol wifi... A telom galaxy note eg routeren van a telo a a tvvel

(#14300) #34784256 válasza a2d2 (#14298) üzenetére


#34784256
törölt tag

mert 15mp-ig tart mire felveszed a szemüveget? :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.