Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110251) Potrien


Potrien
senior tag

Köszönöm a válaszokat!
Az a távirányító még nem is kapható, legalábbis én nem láttam sehol:(
Egye a fene a jódolgát!

(#110252) Davidkoma válasza Potrien (#110251) üzenetére


Davidkoma
tag

Is LG Magic Remote 2021 compatible with older TV models?

According to existing information, the 2021 remotes will be compatible with LG TVs starting since 2019, but only if you would update your TV software.

The Magic remote 2021 AN-MR21 is compatible with 2019 and 2020 TVs. These are 2020 LG TV models: CX, BX, GX, WX, ZX, Series Nano all models Nano 80, 81, 86, 90, 91, 95, 99 and UN70, UN71 (only in some countries), UN8, UN9
2019: W9/E9/C9/B9/SM9/SM8; UM7/LM6/LM5* (if there is bluetooth on the TV).

Nézd meg, hogy a Bluetooth aktív-e a tévén.
Mint írják, lehet, hogy szoftvert kell frissíteni a tévéden.

(#110253) apholyon


apholyon
aktív tag

Sziasztok!

43UK6300MLB probléma: BT fülessel nézek streaming szolgáltatást (Netflix, HBO Max, Disney+) WiFi-n keresztül, egy ideig megy normálisan, majd elkezdi ledobálni hol a fülest, hol a WiFi jelet veszti el. A füles és a router kifogástalanul működik minden más eszközzel, a TV OS a legfrissebb, ami elérhető.

Előre is köszönöm a segítséget!

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#110254) Potrien válasza Davidkoma (#110252) üzenetére


Potrien
senior tag

Távirányító csere lett belőle!
2022 modell kellett hozzá

(#110255) Bandit21 válasza apholyon (#110253) üzenetére


Bandit21
addikt

Kicsit olvass vissza. Nem örök életű a wifi/Bt modell. Nekem a wifi mód választás segített kicsit azóta negyed annyiszor van rá szükség hogy router újra indítás után újra lassa a tv a wifit.
Már csak az van hátra hogy szét szedem és kitakarítom.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#110256) mastodon


mastodon
aktív tag

Egy LG LF632V (04.06.75) kb. egy hónapja szenved a Youtube alkalmazásban, mert 5-10 perc után (vagy jellemzően a reklám után) folyton lefagy, esetleg becsukja és azt írja, hogy a memória tele van. Érdekes, hogy a bélyegképekethez néha vissza tud térni, azokat mutatja, de nem tudja lejátszani. (Netflix-nek nincsen ilyen baja.)
Úgy tűnik, mintha az új firmware frissítéssel jött volna a hiba, bár inkább a Youtube 1.1.17-sel, mert az jött június 15-én. Valakinek volt ezzel tapasztalata vagy esetleg lehet valahogy memóriát felszabadítani?

(#110257) p-rolee


p-rolee
tag

Sziasztok!

Nemrég frissítettem egy 49UF680V (oct. 2015), hosszú idő óta most jött ki rá gyári firmware - vélhetően az HBOGO és társai tartalom egyebek miatt főként.
Viszont azóta egy nagy hulladék az egész, belassulva, főleg a YouTube nem üzemképes, lefagy, fekete képernyő, stb. :F (Történt gyári visszaállítás újra, maradt a szr.)

Adalékként jó idő óta jelenség, hogy a Wi-Fi hez nem kapcsolódik automatikusan, azt manuálisan kell neki megmutatni... :C

Mint LG TV, elrúgta Nálam a pöttyöst, de a Media Martk-ban nyomkodva az új WebOS-t ugyanazzal az átgondolatlan, gyatra szoftverrel találkoztam. Vajon melyik gyártó szoftvere manapság a megbízható? :Y

A kérdésem az lenne, hogy barátkozzak meg vele, hogy ez egy "öreg" készülék, vagy létezik egy normális firmware hozzá, ami nincs tele ilyen bugokkal?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#110258) pjen válasza p-rolee (#110257) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem inkább meg kéne barátkoznod. A Tv nem egy PC, csak a legszükségesebbek mennek rajta. Van Philips, Samu és Lg is a háznál egyik se jobb, mint a többi. Pedig 2 évnél egyik se öregebb.

(#110259) p-rolee válasza mastodon (#110256) üzenetére


p-rolee
tag

Jól van, örülök, hogy nem Én őrültem meg teljesen, ugyanez van. Wi-Fi aut. csatlakozás (ha arról használod) működik? YouTube re-install is volt, gyári visszaállítás is volt ugyanaz a hulladék, plusz nem látja a hálózaton lévő NAS-t se... No comment. :C :F

(#110260) mastodon válasza p-rolee (#110259) üzenetére


mastodon
aktív tag

Ja, bakker az is!!! Állandóan lecsatlakozik a WIFI-ről, de azt betudtam az új routernek.
Downgrade-lni lehet?

[ Szerkesztve ]

(#110261) simonjoe


simonjoe
senior tag

Sziasztok!
Ajánljatok már valami energiatakarékos LG-t, lehet Nano, de jobb lenne OLED. 55"-os kategóriában. A rezsicsökkentés miatt át kell néznem az itthoni fogyasztókat, és van egy
LG 75NANO753PA tévénk ami elég sokat megy, a fogyasztása viszont nem baráti. (200W) Nézegettem, kerestem kisebbet főleg fogyasztásban, de 100W-alattit nem találtam. Hátha Ti tudtok valami jobbat. Csak LG, és 55-nél nem kisebb.
THX!!

Joe

(#110262) pjen válasza simonjoe (#110261) üzenetére


pjen
félisten

Inkább a beállításoknál keresgélj. Pár funkciónál írja is, bekapcsolása fogyasztás növekedést okoz.

(#110263) simonjoe válasza pjen (#110262) üzenetére


simonjoe
senior tag

Köszi, de szerintem ezek csak minimális csökkentést eredményeznének. Az 55"-os csak a felét zabálja. Mondjuk az is elég gáz, h szinte minden TV "G" besorolású! :W Annak idején a plazmát azért(is) vezették ki, mert nagy energia igényű volt. Most meg itt vagyunk a LED-es világban és a sor legalján van az energia besorolása.

Joe

(#110264) mastodon válasza p-rolee (#110259) üzenetére


mastodon
aktív tag

Azt írják, hogy le kell választani a hálózatról, majd 10 mp-ig nyomni a távirányítón a bekapcs gombot. Eztán még várni 30 mp-et, majd bekapcs. Sajnos, nekem nem segített.

(#110265) p-rolee válasza mastodon (#110260) üzenetére


p-rolee
tag

Na közben szta a csőrömet ez az egész téma, azért ezekben a TV-kben van icipici vas, nem kéne, hogy pont a YT gondot okozzon neki.

Szóval, ezt az egész belassulást összeomlást a gyári böngésző okozza, javaslom próbálj rá hogy törlöd az előzményeket a böngészőben, de előtte válts át privát módra. Nálam segített, úgy felgyorsult/pörög a TV mint még soha, dobálja be a videókat rögtön HD-ben, kevesebb reklám :Y stb. Egy órát nyúztam és nem volt összeomlás.

Itt a videó róla: [link]

Kíváncsi vagyok mire jutsz. :)

[ Szerkesztve ]

(#110266) asdf_ válasza simonjoe (#110263) üzenetére


asdf_
veterán

Talán azért, mert tele volt A, A+, A++, A+++ termékekkel a piac, ami értelmetlen, és tavalytól új a besorolás, és a legjobb termék is talán B-ből indul, direkt olyanra csinálták, hogy legyen hely még felfele, A kategóriás terméket pedig talán nem is találsz egyáltalán, nem csak TV-ben, de klíma, mosógép, hűtő, stb.

[ Szerkesztve ]

(#110267) SztiviVander válasza simonjoe (#110261) üzenetére


SztiviVander
őstag

Ha a fogyasztás a szempont akkor oled-et felejtsd el. Meg ahogy neztem a miniled-es tv-ket se a takarekossag jegyeben terveztek. Szerintem a local dimming-es qled eszik talan atlagban a legkevesebbet.

(#110268) asdf_ válasza SztiviVander (#110267) üzenetére


asdf_
veterán

Oled peakben eszik sokat, sötét képnél keveset. Egy LCD mögött meg folyamatosan világít a LED (a local dimminget meg amennyiben nem minimum 200 zónás, kikapcsolja az ember a francba, mert többet árt, mint használ, és jellemzően ilyen 5*4 meg 8*6-os mátrixos fosokat raknak csak be, azt meg local dimmingnek csúfolni is erős).

(#110269) SztiviVander válasza asdf_ (#110268) üzenetére


SztiviVander
őstag

Igaz, ha sok sotetet tartalmazo filmet nez rajta allandoan akkor valoban nem eszik sokat. Nem tudom mibe van 20 meg 48 zonas dimming de amibe 90 meg 130 zonas fald van az mar jo. Jo, lehet hogy neked nem jo, de nem vagyunk egyformak szerencsere.

(#110270) asdf_ válasza SztiviVander (#110269) üzenetére


asdf_
veterán

Én sorozatot filmet, kizárólag felirattal nézek, így bármilyen local dimming nálam gyakorlatilag kizárt :)

(#110271) mastodon válasza p-rolee (#110265) üzenetére


mastodon
aktív tag

Töröltem egy halom appot, ami sokat gyorsította a rendszert. A böngésző cashe törlésről olvastam, de sosem böngésztem rajta, nem gondoltam, hogy számít. Azért töröltem! Elsőre nem lett jobb. Viszont most este ment fél óra akadás nélkül. Meglátjuk, kvázi rádióként szoktam hallgatani rajta beszélgetős műsorokat.

[ Szerkesztve ]

(#110272) #21346560 válasza mastodon (#110271) üzenetére


#21346560
törölt tag

Tényleg! Ha már rádió hallgatás.
55NANO753PR -nak van olyan funkciója, hogy csak a kijelzőt ki lehet kapcsolni? :F
Hisense-nek volt ilyen, rádióhallgatáskor jól jött, ennek még nem találtam ilyen funkciót.

(#110273) simonjoe válasza #21346560 (#110272) üzenetére


simonjoe
senior tag

Én is kerestem már ezt a funkciót a 75-ösön, de sajnos nem találtam. Menüben csináltam egy felhasználói beállítást, ott minden képpel kapcsolatos dolgot levettem nullára. Így sötét a kép.

Joe

(#110274) PLaci58 válasza #21346560 (#110272) üzenetére


PLaci58
őstag

Hangszóró ki-be kapcsoló gombot párszor megnyomva feljön egy menü. Talán ott van képernyő kikapcsolás.

Menü/Támogatas/Képernyő ki ?

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#110275) vargalex válasza #21346560 (#110272) üzenetére


vargalex
félisten

A felhasználói útmutató szerint WebOS 6-nál a Beállítások->Támogatás->Energiatakarékos üzemmód alatt tudod kiválasztani a Képernyő ki opciót. WebOS 5-nél (ahogy esetemben az 50UN81003LB-nél is) a Beállítások->Kép->Energiatakarékos üzemmód menüpont alatt volt ugyan ez.

De egyébként hozzáadható a gyorsmenühöz is: beállítások gomb (röviden nyomva), ceruza (szerksztő) ikonra kattintás, majd "+" ikonra kattint, kiválasztjuk a "Képernyő ki" opciót. Ekkor hozzáadtuk a gyorsmenühöz. Ha már nincs lehetőség újat hozzáadni, akkor egy kevésbé használtat lehet előtte törölni.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#110276) #21346560 válasza vargalex (#110275) üzenetére


#21346560
törölt tag

Köszi! Meg is van! :R
Magamtól az életben nem találtam volna meg, úgy el van rejtve! :U
(Hisense ha jól emlékszem beléptél 1 menübe és rögtön ott volt.)

(#110277) #21346560 válasza PLaci58 (#110274) üzenetére


#21346560
törölt tag

Köszönöm, ott nincs sajnos, de a támogatásnál valszeg meg tudtam volna találni, csak annyit nyomogatni a távirányítót... :B

(#110278) vargalex válasza #21346560 (#110277) üzenetére


vargalex
félisten

Közben szerkesztettem a hozzászólást, hozzá tudod adni a gyorsbeállításokhoz (csak véletlenül gyorsmenüt írtam és már nem tudtam szerkeszteni). Azaz így 1 gombnyomás, hadonászás és click, vagy 1 gombnyomás (beállítások), 3 felfelé és egy click (ok).

Alex

(#110279) blúmen válasza Potrien (#110254) üzenetére


blúmen
tag

Úgy akartad írni, hogy lesz. Nem? Mivel még nem kapható a 22-es MR model.
Egyébként nálam is hasonló a helyzet, 55UQ70003LB (új model) és agyrém a hozzá kapott távirányító. Van itthon 19-es Magic, de természetesen nem kompatibilis. Szóval várunk...

(#110280) #21346560 válasza vargalex (#110278) üzenetére


#21346560
törölt tag

Köszönöm szépen! :R

(#110281) blúmen


blúmen
tag

Egyébként az alábbi oldalon lévő táblázat szerint kompatibilisek a MR-ek.

[link]

(#110282) mastodon válasza p-rolee (#110265) üzenetére


mastodon
aktív tag

Hát sajnos megmaradt a youtube lefagyás csak ritkább és csak kilép a videóból, nem omlik össze. És a WIFI-hez is lassan csatlakozik. De utóbbihoz hozzá lehet szokni.

(#110283) simonjoe válasza vargalex (#110275) üzenetére


simonjoe
senior tag

:R

Joe

(#110284) lipido


lipido
senior tag

Sziasztok 2 tv kozul segitsetek valasztani pls.
[1 vs [2]
Kepminoseg kulonbseg erdekelne a legjobban, de johet pro/kontra is.
Koszonom :R

(#110285) Dajcshouse válasza Blue@X (#66903) üzenetére


Dajcshouse
újonc

hello, én is kb.: 2014-15ben vettem ezt a tv-t LG 49UF778V, de mai napon tönkrement, minden porton usb, hdmi, koax, neten kersztül szines hangyás a kép, de a menü, maga a szoftver app-ok tökéletesen bejön, netflixen is tudok választani filmet de mára kis elözetes már szines hangyás, ugyan ez a youtube. T-con (display modul lehet rossz lg szakember mondta) valakinek valami hibajavitás, csere nélkül? :)) ha van neki ne tartsa magába :D

[ Szerkesztve ]

(#110286) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziasztok.

Vettem új Magic Remote-ot a tvhez. A másik "megfáradt" (fölhöz ..sztam már. :D). Hónapok óta szenvedtem vele. Ideiglenesen mindig meg tudtam csinálni. A bekapcsoló gomb mikrokapcsolójával voltak bajok. Most is működik, csak a burkolata hiányos cseppet.
Ilyenkor automatikusan fog működni az új? Vagy mi a menete?
MR20-at vettem, hivatalosan támogatja a tvmet. Azzal elvileg nem lehet gond.

Ezúton is jelezném, hogy ami Jófogáson van hirdetés, az nem él. Vagyis nem válaszol az eladó. FB marketen sikerült kifognom egyet 10k-ért.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#110287) Kaba válasza .LnB (#110286) üzenetére


Kaba
veterán

A tévét össze kell párosítani a távval.

(#110288) .LnB válasza Kaba (#110287) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Bővebben?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#110289) Kaba válasza .LnB (#110288) üzenetére


Kaba
veterán

Bekapcsolod a tévét ráirányítod az új távot és megnyomod az Ok gombot.

(#110290) .LnB válasza Kaba (#110289) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Jaaa. Ez menni fog, akkor atomfizika (nehézségű). :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#110291) Indiant válasza Dajcshouse (#110285) üzenetére


Indiant
addikt

Ezt esetleg próbáld ki: [link]
Itt is van egy kis infó: [link]

[ Szerkesztve ]

(#110292) apholyon válasza Bandit21 (#110255) üzenetére


apholyon
aktív tag

De az a fura, hogy látja a WiFi-t és a fülest is folyamatosan... csak ledobja és újra kell csatlakozni... :F

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#110293) Dajcshouse válasza Indiant (#110291) üzenetére


Dajcshouse
újonc

sajnos egyik se müködik

(#110294) csab2 válasza simonjoe (#110261) üzenetére


csab2
veterán

A 200 W mit jelent? 1 óra alatt fogyaszt ennyit?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#110295) simonjoe válasza csab2 (#110294) üzenetére


simonjoe
senior tag

sajnos igen

Joe

(#110296) mobilizmo válasza simonjoe (#110295) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

A 200 W-os teljesítmény felvétel, az szerintem jó. Ha 5 órát megy ezzel a fogyasztással (ami nem biztos hogy pont ennyi, lehet kevesebb is), akkor fogyasztott el 1 kWh-nyi energiát, az ~80 Ft. Nem ezzel fogsz sokat takarékoskodni. Egy hűtő/fagyasztó, bojler, légkondi, villany sütő/tűzhely, mosó/szárítógép sokkal többet eszik. Szerintem 55"-os tv-t nem nagyon fogsz 100 W-os fogyasztással találni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#110297) pjen válasza mobilizmo (#110296) üzenetére


pjen
félisten

Ez a 80 forint, hogy jött ki? :)

(#110298) simonjoe válasza mobilizmo (#110296) üzenetére


simonjoe
senior tag

Az a baj, h nálunk ez a TV nagyon sokat megy főleg 7végén. A nejem háttérzajnak használja. Majd délután meg este beül elé és a természetfilmek sokasága megy. Néztem az 55-ösök pont a felét fogyasztják, az elég is lenne. Kicsit túllőttem ezzel a 75"-os vásárlással. Nem nagy a nappali, egy társasházban lakom, és mindössze 24m2-es ahol a TV van. Régebben volt egy 55-ös, majd amikor lecseréltük egy 65-ösre, elsőre nagynak tűnt, de pár nap és megszoktuk. Sajnos nem így 75-össel, ez tényleg nagy minden tekintetben. Pedig már vizionáltam a következő 86-ost. :D Hát nem!

Joe

(#110299) Sys85 válasza mobilizmo (#110296) üzenetére


Sys85
veterán

A tv szekcióm (60”,T650 soundbar,droidos tv box készenlétben,Nest Mini,Xiaomi légtisztító készenlétben) fogyasztásmérő szerint 0,151kWh,szóval azért talán nem esélytelen.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#110300) mobilizmo válasza Sys85 (#110299) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Szerintem nem készenlétről van szó.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.