Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110401) Sys85 válasza pjen (#110400) üzenetére


Sys85
veterán

Nem,mert ilyenkor még szerkesztés alatt van az eredeti fájl,csak akkor lesz belőle film,ha a program mkv-t generál belőle.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#110402) pjen válasza Sys85 (#110401) üzenetére


pjen
félisten

Rendben. Én legtöbbször HDMI kábellel összekötve nézek laposról letöltött filmet a tv n.

(#110403) mobilizmo válasza pjen (#110402) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Így viszont nincs az a probléma amit siposjózsef írt. A noti lejátszóján biztos ki lehet választani a magyar feliratot is.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#110404) vargacs0909 válasza PLaci58 (#110386) üzenetére


vargacs0909
csendes tag

Sziasztok!
Nekem is hasonló hibajelenségem van, mint a kérdezőnek (kékes árnyalatú részek jelentek meg a képen).
Egy háttérvilágítás cserével olyan lesz a készülék, mint az "új", vagy ezzel csak elodázom a gondokat, és előbb-utóbb úgyis megadja magát a(z öt éves) TV?

(#110405) PLaci58 válasza vargacs0909 (#110404) üzenetére


PLaci58
őstag

Olyan lesz mint az "új". Szerencsés esetben 5 évet megint kibir.
Nem kell olyan sokat nézni 😀

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#110406) #21346560 válasza PLaci58 (#110405) üzenetére


#21346560
törölt tag

Napi fél óra az soknak számít? :DDD

(#110407) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Adott egy LG 50NANO753PR TV, amire szeretnék külső tárhelyet rádugni. Eddig egy I-Tec külső házban volt egy Western Digital Scorpio Blue 2.5 500GB 5400 rpm 8MB sata2 (WD5000BPVT). Ház kábele megtört, vennék egy másikat. AXAGON EE25-XA6 ALINE-ra gondoltam, ezzel működhet?

üdv.

.

(#110408) herdsman12 válasza Troy. (#110407) üzenetére


herdsman12
őstag

Nekem van egy Axagon EE25-XA3 USB 3.0, csak alkalmi külső tárként használom. Routert és a TV-t se szerette, keservesen ment, vagy nem alvó módba.
Utána vettem két Axagon ADSA-1S6 USB 3.0, műanyag, könnyen nyitható házat.
Tökéletesen működnek, ha nem használod alszik, egyből ébred TV-n, ha kell, routeren, Linux, Windows alatt is rendben.

[ Szerkesztve ]

(#110409) Troy. válasza herdsman12 (#110408) üzenetére


Troy.
addikt

Köszi, ez hasznos infó, bár pontosan nem ezt a típust írtam.

.

(#110410) LMS


LMS
csendes tag

Sziasztok!

Van egy régebbi LG49UH603V UHD TV-m, aminek a távirányítója megadta magát. Gondoltam vadászok hozzá MagicRemote-ot (mert a TV az appal pompásan muzsikál, csak nekem kényelmetlen a telón pötyögni, meg zavar a fizikai gombok hiánya), de az LG honlapja, hát... mondjuk hogy nem a legjobb kompatibilitás alapú keresésre, így eléggé elbizonytalanodtam. Még az ezeréves AN-MR650 remote-hoz is azt írja, hogy UH63xx verziótól felfelé kompatibilis csak.

Tudtok esetleg a készülékkel kompatibilis MagicRemote vagy azzal azonos képességű utángyártott távirányítóról, vagy marad az app és/vagy egy fapados távirányító beszerzése?

Köszönöm!

(#110411) HunNuke


HunNuke
csendes tag

Sziasztok!

TV vásárlás előtt állok. Végignéztem néhány témát amit itt felhoztatok, de lehetséges, hogy nem jól állt össze a kép. Kérlek szépen segítsetek! (a kiszemelt egy NANO75-ös lenne)

Azt mondtátok, hogy DTS (és DTS:X?) licensze nincs sok TV/gyártónak, ezért az ilyen kodekkel rendelkező filmek/sorozatok csak úgy adnak 5.1 hangot (vagy hangot úgy egyáltalán?), ha az optikai kimenetet választom a tv hangszóró+optikai helyett. Ugye?
Ha nincs licenszük, és mondjuk ARC-on nem megy át de optikain igen, ez hogy lehetséges?

Van arról információtok vagy tapasztalatotok arról, hogy ez Netflix, HBO MAX, stb. streamereknél problémát jelenthet? Ha jól láttam valahol, ők Dolby Digitalban adják a műsort, tehát talán ez nem lesz probléma, ugye?
Plex PCM hanggal talán nem jelent problémát.

Azt jól láttam, hogy PS4 csak PCM és DTS hangot tud, tehát a PCM hang is oké lesz az új TV-ben.

Illetve ezt a DTS hang mizéria helyzetet ismerve előre, ezt figyelembe véve, érdemes-e inkább ez alapján választani készüléket? Vagy ez olyan sok TV-nél problémát jelent, hogy kb. mindegy mit veszek?

Köszönöm!

(#110412) violino


violino
csendes tag


Üdv!
Ez a csatlakozó kábel LG uhd 4k tévé optkai, digitális audio hangkimeneteléhez használatos , milyen hangfalat lehet ehhez csatlakoztatni? A TV készüléken HDMI ARC és eARC csatlakozó is van. Esetleg a HDMI-hez is lehet csatlakoztatni hangfalat?

(#110413) Sys85 válasza violino (#110412) üzenetére


Sys85
veterán

Gondolom nem mondok újat azzal,hogy olyan hangfalhoz/erősítőhöz amelyiken ilyen csati van (Toslink,vagy hétköznapi nevén optikai csati).
HM erősítők,soundbarok,hifik (nem mindegyiken van).
Esetleg optikai->analóg átalakítóval bármilyen aktív cuccra (pl számgép hangfal) rá lehet kötni,de tv távos hangerőszabályzásod nem lesz,a fenti cuccoknál sem minden esetben van.

HDMI ARC/eARC csatiba ARC/eARC kompatibilis soundbart,házimozit tudsz bekötni,azon megy ki a hang az eszköz felé.eARC-n megy ki a tömörítetlen Atmos az erre képes hangcucc felé.
Ehhez is lehet HDMI ARC hangleválasztót venni amin van 3,5mm jack csati,rca,optikai kimenet,így onnantól bármilyen analóg hangcuccot rá dughatsz.

Ha van a tárcádban még 100-200k közötti összeg akkor szerezz egy Samsung Q700A soundbart és akkor csak egy hdmi kábel kell az összekötéshez.
Lesz egy komoly hangod és kényelemes lesz használni (tv távos hangerő szab.,tv-vel együtt kapcsol ki és be).
Ha ennyit nem szánnál rá,akkor Atmos nélkül ott a Samsung A650 (ez csak dd/dts 3.1,hátsó szettel 5.1).

Minden más analóg cucchoz valamilyen adapter fog kelleni,teljesen mindegy hogy az optikairól,vagy a hdmi-ről akarod levenni a hangot.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#110414) violino válasza Sys85 (#110413) üzenetére


violino
csendes tag

Üdv!
Köszönöm a gyors és mindenre ráreflektáló választ!
Azért tettem fel a kérdést , mert a LG43UP76903LE készülék hangja kb. a bőrtokos Sokol rádió szintjén van, de fejhallgató csatlakozója sincs. Mindezekért élni fogok a 14 napos visszaküldéssel. Azért nem szeretnék 100k összeget költeni a hangra.

[ Szerkesztve ]

(#110415) Sys85 válasza violino (#110414) üzenetére


Sys85
veterán

Ha fejhallgató csati kell,akkor 10-12k körül lehet venni hdmi arc hangleválasztót,azon van 3,5mm jack kimenet amit ráadásul szabályoz a tv távja is .
Ha kell belinkelem.
Erre ugyanezen a kimeneten akár egy 20-30k körüli pc hangfalat is rádughatsz,az is jobban szól mint a tv sajátja.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#110416) pjen válasza violino (#110414) üzenetére


pjen
félisten

Fejhalgató csati kevés Tv n van, Pl Philips. Egy sima DAC megold mindent.

(#110417) violino válasza pjen (#110416) üzenetére


violino
csendes tag

Köszi!

(#110418) violino válasza pjen (#110416) üzenetére


violino
csendes tag

A DAC-nál nincs Toshlink bemeneti csatlakozás?

(#110419) pjen válasza violino (#110418) üzenetére


pjen
félisten

Van, ha olyant veszel es van rajta 3,5 jack kimenet.thunder audió. Toslink és coaxial be. 3,5mm jack, toslink és coax kimenet. Ki, be kapcsolós erősíés szabályzás.

[ Szerkesztve ]

(#110420) violino válasza violino (#110418) üzenetére


violino
csendes tag

Bocs, HDM-it akartam kérdezni.

(#110421) pjen válasza violino (#110420) üzenetére


pjen
félisten

Ami nekem van azon nincs. De gugli a barátod, csak keresni kell, fogsz találni.

[ Szerkesztve ]

(#110422) Kulbi válasza Sys85 (#110331) üzenetére


Kulbi
aktív tag

Szia,

Próbáltam több fájllal is de sajnos nem megy. Nem látja a beépített mkv-ban lévő feliratokat, talán egyet ha kijelez, de az többször csak az angol feliratok fordítása :) a külsőket látja. Pl. Dune 2160p UHD TruHD Atmos fájl 5 feliratot tartalmaz, de csak egyet lát.
Így sajnos nem használható, bosszantó hogy. ezért kell venni egy külső médialejátszót.

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#110423) asdf_ válasza HunNuke (#110411) üzenetére


asdf_
veterán

Nem lesz dts sehogy, passthroughban sem.

(#110424) HunNuke válasza asdf_ (#110423) üzenetére


HunNuke
csendes tag

Köszönöm szépen!

Miért működik a dolog, ha csak az optikai kimenetet választja az ember? Vagy az mire megoldás? Milyen esetben működik?

Erre még nem sikerült találnom választ a google segítségével még :(

(#110425) Zekkk793


Zekkk793
csendes tag

Sziasztok,
a minap vásároltam egy LG OLEDC1 televíziót, de nem tudom beállítani, hogy a távirányítója vezérelje a Vodafone mediaboxot. Próbáltam a televízión (univerzális távirányító beállítása), de nem listázza ki a Vodafone-t mint szolgáltatót, a UPC kiválasztása után pedig nem működik. A mediabox új (nem kaon-horizon), a beállításai lehetőségei között pedig nem találok semmilyen csatlakoztathatósági opciót. Mindenképpen a tv távirányítójával szeretném irányítani a boxot, nem a boxéval a tv-t.

Nagyon megköszönném ha tudnátok segíteni.

Üdv,
Ármin

(#110426) Samott


Samott
addikt

A youtube app csak engem szivat? Nem megy a tekeres benne, ha valamit atlepnek odamegy ahova szeretnem, de megall a lejatszas es nem indul ujra.

Szerk: ja a TV egy 55NANO913NA

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#110427) tutyinéni válasza Zekkk793 (#110425) üzenetére


tutyinéni
csendes tag

https://www.youtube.com/watch?v=S5ceAiqUrsQ

(#110428) Zekkk793 válasza tutyinéni (#110427) üzenetére


Zekkk793
csendes tag

Köszi de ahogyan írtam, nem működik a dolog, mert amikor beltéri egységet kell választani nem jelenik meg a Vodafone. Amikor pedig manuálisan rákeresek és kiváalsztom, egyik változata sem működik (Vodafone Espanol, Vodafone Germany, Vodafone).

(#110429) pjen válasza Zekkk793 (#110428) üzenetére


pjen
félisten

Lehet nem is fog menni, ha mégis akkor sem biztos, hogy minden funkció működik majd. Mért nem jó a voda box táv, mikor összekapcsolod a Tv vel a Tv úgy is csak egy megjelenítő. :)

(#110430) vargalex válasza Zekkk793 (#110425) üzenetére


vargalex
félisten

Nekem egy 49UN74003LB és egy 50UN81003LB esetén is tökéletesen megy a vezérlés Vodafone-t választva (illetve rákeresve, mert a listában nincs).

Alex

(#110431) kemuri78


kemuri78
csendes tag

Sziasztok! 55LH630v, már nem garis, tegnapi bekapcs után ez fogadott. Mi lehet ez, mennyibe fájhat szerintetek? Érdemes javíttatni?

(#110432) Kaba válasza kemuri78 (#110431) üzenetére


Kaba
veterán

Látnokok és jósok nincsenek a topikban :) ,
egy illusztráció nem ártana.

(#110433) kemuri78 válasza Kaba (#110432) üzenetére


kemuri78
csendes tag

Bocsánat, valamiért nem sikerült feltölteni a képet.... Rajta vagyok.. A lényeg, hogy a képernyő jobb fele (nem egészen, úgy 40%-a) besötétült. Nem teljesen de alig látni a tartalmat. A másik részén nem látok romlást stb.

(#110435) ofgm


ofgm
tag

Sziasztok,
Régen jártam erre, de ez csak azért, mert nagy megelégedésemre jól szuperált eddig a hőn szeretett LG 47" LB731V szériás Tv-m amit még 2014-ben vásároltam. Most előjött egy olyan probléma, hogy a you-tube alkalmazás elfelejti minden kikapcsolás után a fiókom, és vagy nem is tudom vezérleni mert fekete marad a kijelző. A visszaállítás alapbeállításra sem működik, csak annyi történik, hogy a csatornák törlődnek a nyelv és a képi beállítások a régi beállításon maradnak , és a webOs nem inicializál, nem jön elő a beállítás varázsló. Ki volt most kapcsolva egy egész hétvégére, de semmi változás. Viszont azt írja ki, hogy van elérhető frissítés (05.05.90) jelenleg a 05.05.70 van rajta, de ismeretlen hiba üzenettel nem indul el a státuszcsík, az automatikus frissítés pipa ki/be tétele sem segít.
Esetleg valaki tudja mi lehet a gond, vagy honnét lehetne elérni a 05.05.90-es verziót, mert USB-ről még megpróbálnám frissíteni ha egyáltalán azt is ha engedi. Költeni már nem nagyon akarok rá, de amíg még a panel képe ennyire szép és hibátlan, kidobni is sajnálnám. Esetleg szervizmenüből ezt lehet resetelni, hogy a szoftvere visszaálljon alapra?
:F

(#110436) SztiviVander válasza ofgm (#110435) üzenetére


SztiviVander
őstag

Meglepő módon az. lg.com -rol le lehet tölteni.

(#110437) dunc válasza SztiviVander (#110436) üzenetére


dunc
nagyúr

:K és most jó lett?

[ Szerkesztve ]

(#110438) ofgm válasza SztiviVander (#110436) üzenetére


ofgm
tag

OkéOké, csak nem találom... :U

(#110439) SztiviVander válasza ofgm (#110438) üzenetére


SztiviVander
őstag

47LB731V lg-nel igy keress teljes tipusra. ha megvan a tv akkor tamogatas, szoftver letoltes. de sokat ne varj, ez valsz a jutub app sara azt meg a tv fw-e nem frissiti. annak kulon kene frissulnie de 2014-es tv-re szerintem mar nem ad ki friss jutub appot az lg. ha a tv meg franko akkor kell venni hozza pl egy xiaomi hdmi stick-et es arrol menni fog minden.

[ Szerkesztve ]

(#110440) ofgm válasza SztiviVander (#110439) üzenetére


ofgm
tag

Én hülye... Megtaláltam! De USB-ről sem megy fel a frissítés, ahogy csatlakoztatom, már írja is ki, hogy frissítés található, de semmi nem történik amint rányomok, csak eltünik a frissítőablak.
Na, akkor ez ennyire futotta, 8 szép év volt, holnap pedig irány a MM és veszek egy 55" oled c2-t, hátha az is bír 8 évet... :F

(#110441) brandx


brandx
csendes tag

Sziasztok!
Hátha valaki tud megoldást, adott egy LG 43LJ594V tv, egy hete elkezdte csinálni, hogy kb 40 percnyi működés után bezárja az adott alkalmazást (hbomax, disney, de a tv adást is), újraindul hogy memoriát szabadítson fel. Ha kikapcsolom a tvt és újra be, akkor megint jó kb 40 percig.
Alternatív megoldásként próbáltam külső médialejátszót (Xiaomi Stick 4k), de itt is ugyanaz, a ,,hdmi" megjelenítés újraindul hogy memoriát szabadítson fel. Gyári beállítások visszaállítása, huzamosabb ideig áramtalanítás, kábeles net wifi helyett nem oldotta meg.
Lehetséges hogy hardveres gebasz, a memória modul kezd meghalni, lehetséges annak a cseréje, foglalkozik ezzel valaki?
Köszi ha valaki tud valami okosat :)

[ Szerkesztve ]

(#110442) Sys85 válasza brandx (#110441) üzenetére


Sys85
veterán

Nem akarok vészmadárkodni,de lehet ez hardveres hiba lesz (memória).
Én nem hallottam még olyat,hogy tvkben javítanák a memóriákat (illetve cserélnék),inkább az egész alaplapot cserélik.
Újonnan (ha még gyárt pótalkatrészt az LG) nem tudom mennyibe fájna,a bontottak német ebay-en 20euro alatt vannak,1db van csak drágábban (~49€,elvileg törött kijelzős tv-ből származik és új,bár ennyi idős szériánál ezt furcsállom).
Persze a bontottnál ott a lutri faktor.
Azért én egy gyári visszaállítást megpróbálnék a helyedben csinálni mielőtt szerelőt keresnék.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#110443) dunc válasza ofgm (#110440) üzenetére


dunc
nagyúr

Jobban jársz egy tv okosítóval , az amúgy hibátlan tv vel. Frissítésnél jól adtad meg a usb stick mappaszerkezetét?

(#110444) ofgm válasza dunc (#110443) üzenetére


ofgm
tag

Persze: LG_DTV - Látja is, csak nem indul el, pedig a pendrive újraformázva, a letöltött fájl kitömörítve, és úgy van bemásolva az LG_DTV mappába. Szerintem a flash meghajtó hibásodhatott meg az alaplapon.

[ Szerkesztve ]

(#110445) brandx válasza Sys85 (#110442) üzenetére


brandx
csendes tag

Köszönöm a válaszod, gyári beállítások visszaállítását próbáltam, van más módszer erre mint a beállítások menü?

(#110446) Croft-21


Croft-21
őstag

Ma be akartam kapcsolni a tv-t, de a távirányítóra nem reagált. Cseréltem benne elemet, semmi. Áramtalanítottam, így már megjavult. De vajon ez mitől lehetett? Fél éve van meg a tv, eddig semmi gond nem volt vele. (LG 50nano753pr)

(#110447) Sántha Lajos


Sántha Lajos
tag

Sziasztok , egy LG 43UP78003LB tv-ről érdeklődnék egy 5 éves Samsung UE43 KU6000 tv-t váltana le , azért ezt a tipust néztem ki mert nekem fontos hogy ne csirke lábai legyenek (forgatnom kell a kormánnyal játszott autós játékok miatt ) .Mivel papíron nincs nagy különbség a két tv között , nem biztos hogy nagy előrelépés lenne , de azt a tanácsot kaptam hogy érdemes lenne cserélnem a tv-t . Meg az is szempont hogy elég jó áron tudnám venni a telekomnál , az előfizetés miatt . Ha valakinek pont ilyen tv-je van , leírja a tapasztalatait azt megköszönném . Van a családban egy full hd lg tv azzal meg vagyunk elégedve . Felhasználás : semmi extra , tv nézés , filmek lejátszása hdd-ről , játékok PS5 .

(#110448) beach head


beach head
senior tag

Sziasztok! Az LG 43up75003lf és az LG 43up76703lb között van bármilyen lényegi különbség?
Előbbi kicsit vaskosabb de azt olvastam ez a hangszórók tekintetében előnyösebb, mert nagyobb hangszóró van benne? Igaz ez, vagy ugyanaz a hangszóró lehet mindkettőben? Melyiket érdemes választani?

(#110449) Kátai


Kátai
senior tag

Valaki tudna segíteni abban, hogy miért nem tudok csatlakozni a tv képernyőjére pc-vel? Telefonnal működik, de számítógéppel nem. Minden bevan kacsolva ami szükséges, de valamiért nem megy.

(#110450) goboc78


goboc78
tag

Sziasztok!
A Nanocellás kettő belépő 2021-s LG50NANO753PR ,és 2022-s LG NanoCell 50NANO763QA tv között van előrelépés a 763QA javára? Annyi kiderült számomra hogy a webos frissült .

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.