Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76801) FoxiestFox válasza Tim82 (#76800) üzenetére


FoxiestFox
félisten

És ilyenkor mi van? Segíteni akartál valakinek, és ráfizetsz? :(
Én is folyton ettől parázok, hogy valamit elrontok más gépében, vagy valami épp nálam makkan meg benne, szerencsére eddig megúsztam enélkül.

[ Szerkesztve ]

(#76802) Tim82 válasza FoxiestFox (#76801) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én úgy gondolom, hogy ha nálam romlik el, az az én felelősségem (függetlenül attól, hogy szerintem ez leginkább balszerencse volt). Szóval igen, én állom a javítás költségét.

Egyébként nem szívesség lett volna, valamennyit kértem volna érte., de nyilván csak sikeres munkáért etikus pénzt kérni.

Nekem is ez az első eset egyébként.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#76803) FoxiestFox válasza Tim82 (#76802) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nyilván ez így korrekt, én sem tennék másképp, csak szívás.

(#76804) Pete55555 válasza Tim82 (#76800) üzenetére


Pete55555
addikt

3.03-as BIOS van rajta, 2004-04-07-ei

Köszönöm. :R

...Szeretem leracsniztatni...

(#76805) Gondwana válasza Zoli986 (#76796) üzenetére


Gondwana
addikt

Ez tényleg szükséges hozzá?
A 6 éves fiam szokta így nemelhidni, amit mondunk neki.
Kezdd a 187. oldaltól. Ha találsz arra utaló jelet, hogy a single-link LVDS szalagkábel és a kisebb gyújtófeszültségű inverterrel menni fog, akkor lehet próbálgatni a régivel is, egyébként meg alkatrészlista cikkszámok ugyanitt.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#76806) Tikakukac válasza metal01 (#76788) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem látom így nem is tudom :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#76807) metal01 válasza Tikakukac (#76806) üzenetére


metal01
őstag

Képeket tettem fel, lehet azokon nem látszik rendesen :) Már csak kíváncsiságból elvinném megmutatni neked, ha van időd megnézni valamikor :)

[ Szerkesztve ]

(#76808) Tikakukac válasza metal01 (#76807) üzenetére


Tikakukac
titán

Meglátjuk, most megint elég csapatós időszak jön sajnos, de megoldhatjuk talán.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#76809) metal01 válasza Tikakukac (#76808) üzenetére


metal01
őstag

Okés, pm. :)

(#76810) Zoli986 válasza Gondwana (#76805) üzenetére


Zoli986
tag

Nem a tudásodat akartam megkérdőjelezni,vagy nem elhinni,arra voltam kíváncsi,hogy R500-ra is ugyan az érvényes,vagy abban esetleg más alkatrészek vannak és cserélhető a két kijelző.

(#76811) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

R61 Type 8918 DFG gépbe tud valaki mondani egy ventilátor FRU-t?
Illetve ha van valakinek ember áron, az se lenne baj :D

Köszi :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#76812) Tim82 válasza hcl (#76811) üzenetére


Tim82
nagyúr

42W2780.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#76813) hcl válasza Tim82 (#76812) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi! :R

Mutogatni való hater díszpinty

(#76814) Imi91 válasza hcl (#76813) üzenetére


Imi91
aktív tag

Erre valakinek ötlet? :U

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#76815) bads1


bads1
aktív tag

Kell valamilyen USB 3.0 drivert telepítenem a gépre hogy hozza az elvárt sebességet? Desktopon 90-100 megával halad a cucc egy külső WD vinyóról míg T420 dokkolón lévű USB 3.0-on max 40.
Az igazság az hogy SU-ban a chipset drivert nem raktam föl se az intel managementet mert nem akartam hogy bekutyuljon valamit/nincs rá szükségem. Ennek lehet köze hozzá?
Valamint eszközkezelőben felkiáltójeles a WD vinyó.

(#76816) Tikakukac válasza bads1 (#76815) üzenetére


Tikakukac
titán

Az igazság az hogy SU-ban a chipset drivert nem raktam föl se az intel managementet mert nem akartam hogy bekutyuljon valamit/nincs rá szükségem.

Ne rakd fel, minek. Végülis a driverek azért vannak, hogy lefoglaljanak pár programozót, másra nem, felesleges szemét.

Ennek lehet köze hozzá?

Igen, mivel eleve itt még külső vezérlő van, ja, nem ártana feltenni hozzá mindent, különben lesz 2.0-d.

Ja, hogy dokkon. Na az más tészta, mert ott volt kavar rendesen melyik gép tudja használni melyik nem.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#76817) bads1 válasza Tikakukac (#76816) üzenetére


bads1
aktív tag

Gondolom kevésbé lekezelően nem megy, nem baj. Azért nem raktam fel mert korábban volt rossz tapasztalatom tán az AHCI driver kutyult be az SSD-nek, igaz desktopon.

mod: na akkor most mi a helyes megoldás vajh? :DD

[ Szerkesztve ]

(#76818) Francia91 válasza bads1 (#76815) üzenetére


Francia91
veterán

Tégy fel minden drivert, úgy lesz az tiszta!

USB 3.0 driver pedig sicher, hogy kell, anélkül ne is várj USB 3.0-ás sebességet

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#76819) Tikakukac válasza bads1 (#76817) üzenetére


Tikakukac
titán

Gondolom kevésbé lekezelően nem megy, nem baj.

Menne, csak az a gondolkodás veri ki nálam a 32A-est, amikor emberek jobban tudnak valamit annál, mint akik megcsinálták és ezzel foglalkoznak hivatásszerűen. Én sem mondom meg hanyas fúróval fúrjon az agysebész, ő sem mondja meg nekem hanyas vezetéket húzok be a házába. Ilyen egyszerű a helyzet, ha driver kell akkor kell, ha gondom van a vírusirtóval nem letörlöm hanem beállítom vagy kérek helpet :B

Passz, felraksz mindent amit az SU mondd, ha nem ok, akkor az van, hogy csak az ad ki 3.0-t amiben eleve van. Erre tippelek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#76820) La Magra


La Magra
tag

Ha már az előző SSD-s kérdésemre ilyen nem várt módon megnyugtató választ adtatok [link], akkor bátorkodom megkérdezni azt is, hogy mennyi RAM-ot tud kezelni egy R400-as?
Létezik hogy max. 4 GB (2x2GB) 1066Mhz-es DDR3-at bír, és nem is érdemes 8 GB-os bővítéssel próbálkoznom?

(#76821) Francia91 válasza La Magra (#76820) üzenetére


Francia91
veterán

8 GB-ot (2x4) tudnia kell, ugyanaz a chipset, mint a T400/T500-asé

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#76822) barnam_ válasza bads1 (#76815) üzenetére


barnam_
nagyúr

Milyen T420-ad van?
Ha jól tudom csak a T420s tud USB 3.0-t. Nekem sima T420 van, és nincs USB 3.0 driver hozzá.

(#76820) La Magra: menni fog a 8 giga is, érdemes 4-nél többet venni.

(#76823) Krix válasza bads1 (#76815) üzenetére


Krix
őstag

Dokkon nem fog menni. Én is megvettem az USB3-as dokkot a W520-hoz aztán rá kellett jönnöm, hogy a vezérlő csak két portos és az már eleve rajta van a laptop oldalán. A dokkon lévő usb3-as port csak usb2-es sebességen megy. Volt is anyázás a lenovo fórumon. Nem én voltam az egyetlen aki megvette.

T420-ban eleve nincs USB3-as vezérlő, ahhoz nem fogsz tudni drivert felrakni. PCIe kártyával megoldhatod, persze akkor is csak a laptopn lesz USB3 port.

Az x30-as sorozattal már megy a dokkon lévő USB3.

If it is not broken then don't fix it!

(#76824) bads1 válasza Krix (#76823) üzenetére


bads1
aktív tag

Kár :/ Pont ezért vettem ilyen dokkot. Akkor kénytelen leszemk PCIe-vel megtoldani.

Aggregátor: alattad lévő hsz-ban a megoldás

(#76825) La Magra válasza Francia91 (#76821) üzenetére


La Magra
tag

Akkor ez újabb jó hír, remek! :) Köszi neked és Aggregátor-nak is! :R
Csak még annyit, hogy az 1066 MHz stimmel, ugye? Gyorsabbat ne?

(#76826) sutszi válasza bads1 (#76824) üzenetére


sutszi
veterán

Én nemrég tapasztaltam kicsit hasonlót. Nem dokkoló hanem a T530 oldalán virító USB3-al. Rádugtam és lőn 100+ MB/s... Aztán később újracsatlakoztatás (ugyanabba a portba) után már csak konstans 40MB/s volt a sebesség. Ami azért poén mert ez már nem usb2 de még közel sem usb3 sávszélesség.

Hogy-hogy nem szembetalálkoztam egy MPTool nevű alkalmazással ami mutat 12-14 "csatornát". (nevezzük most annak az egyszerűség kedvéért). Egy rakás leválasztás/újracsatlakoztatás után az volt a megfigyelés, hogy nem minden esetben ugyanoda csatolja vissza a külső meghajtót. Amikor a 2-esre sikerült neki akkor ment a max sebesség, amikor a 6-ost választotta ki akkor meg 40....

Szóval valami nem teljesen százas amúgy sem a dokkolótól függetlenül...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#76827) barnam_ válasza La Magra (#76825) üzenetére


barnam_
nagyúr

Igen, 1066-on fog menni. Vehetsz gyorsabbat is, később jó lehet ;)

(#76828) hcl válasza Krix (#76823) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Te legalább meg tudtad :D Én emberi áron keresek 4338 esata dokkot, az meg kb nincs :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#76829) azbest válasza sutszi (#76826) üzenetére


azbest
félisten

Nem lehet, hogy egyik alkalommal usb2 módban megy? Amikor usb3-as külső vga-t próbálgattam, akkor volt hogy csak az usb2-es 800x600 felbontást használhattam, amikor kontakt hiba volt a 3as lábakon. Ezek az usb csatlakozók nem a megbízhatóság mintaképei, persze sok múlik a használt kábel minőségén is.

[ Szerkesztve ]

(#76830) sutszi válasza azbest (#76829) üzenetére


sutszi
veterán

Először én is erre gyanakodtam, de aztán kipróbáltam direkt USB2-n. 33-35 fölé nem ment...Ez egyébként egybevág a sokéves USB2-es tapasztalattal.

Ez viszont 40-41-el ment stabilan... Nincs nagy különbség, de tisztán látszik valami nem volt oké az USB3-on... Ami még hozzátartozik, hogy nagy 2-3 nagyfájl SSD-ről / SSD-re több próbálkozás eredményeként jött ki. Ráadásul más USB-s eszköz nem volt csatlakoztatva, ez egér vevőegységén kívül, de az a power-es usb-n van messze...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#76831) La Magra válasza barnam_ (#76827) üzenetére


La Magra
tag

Áh, okés, kösz a tippet! :)

(#76832) Francia91 válasza La Magra (#76825) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem pl 1600-as RAM-ok vannak a T500-asomban, hiba nelkul kezeli

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#76833) soldi3r válasza barnam_ (#76822) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem olyan, mint az X? Az i7-tel egyutt jar csak az USB3?

E30 (oo=[][]=oo)

(#76834) barnam_ válasza soldi3r (#76833) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem, itt a T420s-ben van USB 3.0

USB x 4: 1 Always-On USB 2.0, 2 USB 2.0, 1 USB 2.0/eSATA Combo
Unlike the T420s, the T420 lacks USB 3.0
[link] (más oldalakon is ezt írják)

(#76835) rgeorge válasza sutszi (#76826) üzenetére


rgeorge
addikt

Ha nem a HDD-be csatlakoztatsz utoljára, hanem a gépbe, akkor előfordulhat, hogy a vezérlő USB 2-esnek detektálja az eszközt, ezért nem megy teljes sebességgel.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#76836) qnadam válasza Krix (#76823) üzenetére


qnadam
veterán

hú de jó, hogy nem vadásztam usb3-as dokkot, hanem lecsaptam az első szembejövő esatásra :D

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#76837) qnadam válasza soldi3r (#76799) üzenetére


qnadam
veterán

a mostani állapotban lehet vele videót lejátszani akadás nélkül wifiről is, lelki kérdést nem csinálok belőle, nem vj-zek vele vagy ilyesmi (vagy ha majd mégis, majd nem wifiről), szóval marad így :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#76838) sutszi válasza rgeorge (#76835) üzenetére


sutszi
veterán

Tehát a kábelt először a gépbe csatlakoztatom, majd ezután a külső meghajtóba? Fura voodoo...de ha lesz időm megnézem. Igazából nekem mindegy hogyan, csak működjön... :)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#76839) #95561216


#95561216
törölt tag

Sziasztok!

Lassan-lassan lehet érdemes lenne cserélni a gépem, de pár oldalt megnézve elkeserítő a felhozatal. Ti honnét szoktatok vásárolni? Esetleg - szentségtörés! - lehet idehaza konfiguráltatni gépet? X250 érdekelne.

(#76840) Tikakukac válasza #95561216 (#76839) üzenetére


Tikakukac
titán

Konfigolás az itthon tuti nincs.

Olyan van, hogy nagyker lista rajta vagy 30 konfiggal. Na az ok.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#76841) btudos válasza #95561216 (#76839) üzenetére


btudos
veterán

Itt eleg sok az opcio, ennel jobbat nem nagyon fogsz talalni szerintem.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#76842) Gondwana válasza btudos (#76841) üzenetére


Gondwana
addikt

(FullHD egy sincs 2015-ben?)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#76843) soldi3r válasza Gondwana (#76842) üzenetére


soldi3r
veterán

Epp ezt neztem en is. Pedig azert 600k felett mar beleferhet az arba.

E30 (oo=[][]=oo)

(#76844) havri1


havri1
félisten

T510 -nél melyik a legnagyobb felbontású kijelző?
Nyugtassatok meg, hogy nem az 1366x768 a max... Látom van 15,6" Led HD+ 1600X900 is

nVIDIA Quadro NVS 3100M jó VGA vagy felejtős?

Touchpadja sima, vagy már az újabb "recésebb"?
:R

(#76845) Tim82 : Köszi!

[ Szerkesztve ]

havri

(#76845) Tim82 válasza havri1 (#76844) üzenetére


Tim82
nagyúr

Volt 1600*900-as és 1920*1080-as (illetve utóbbiban gyárilag nem vagyok biztos, de bele lehet tenni).

Az NVS3100M játékra gyengébb, mint a T500-ban lévő HD3650 Mobility. [Touchpad.]

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#76846) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

van egy x240-es lenovom de a biosba nem tudok belépni van tippetek hogy tudnék belépni?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#76847) rgeorge válasza sutszi (#76838) üzenetére


rgeorge
addikt

Igen így. Nem voodoo ez, két USB 3-as HDD manual-ja is ezt írta. Mondjuk a Toshiba Led-je jelzi is, ha csak USB2 a kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#76848) Tim82 válasza dellfanboy (#76846) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#76849) dellfanboy válasza Tim82 (#76848) üzenetére


dellfanboy
senior tag

és ha le van kódolva?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#76850) Tikakukac válasza dellfanboy (#76849) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor unlockoltatod a tulajjal akitől vetted, mert nyilván tudtad ha ilyen amikor vásároltál.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.