Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101851) Dhampir


Dhampir
félisten

A T500 nagyon klassz gép, de ha jól tudom, HDMI-vel nem viszi át a hangot, amennyiben ez fontos szempont lehet valakinek.

(#101852) FoxiestFox válasza Penguin95 (#101849) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem illik bírnia, a hűtés nem OC-ra van méretezve.
A TP-k alapból halk működésre vannak hangolva, előbb forr fel az agyuk, minthogy elkezdjenek suhogni.
Én mindig úgy gondoltam, hogy felőlem suhogjon terhelés alatt, de ne legyen forró.

(#101853) Fifi válasza Fifi (#101850) üzenetére


Fifi
őstag

Közben a T410s és a T420s Maintenance Manual alapján szerintem felsorolt pontokból az 1, 2, 3, 6 teljesen csereszabatos.

A T410s-ben a 1.8" MicroSATA SSD hely van, a T420s-ben meg 7mm magas 2.5" SSD, így a jelenlegi átalakítóval használt mSATA SSD-m egy átalakítóval mehet a T420s-be.

(#101854) Chaser válasza Penguin95 (#101840) üzenetére


Chaser
titán

ha t500 akkor lgp panel:) nekem is volt pár db ( :pont az volt benne a poén, h nem a hitvány tn-ek közül való panellel is volt szerelve, de volt sajnos hitvánnyal is, ma már nekem nagyon kevés lenne

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101855) bigrock


bigrock
addikt

Sziasztok,
szert tettem egy X230-ra. Gyári Win10Pro telepítése után javasoljátok a Lenovo oldaláról letölthető összes driver telepítését, annak ellenére, hogy a Windows minden drivert felrakott?
Köszi!

(#101856) FoxiestFox válasza bigrock (#101855) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha működik minden, fölösleges.

(#101857) Silεncε válasza bigrock (#101855) üzenetére


Silεncε
őstag

Lenovo Vantage Store-ból, az majd intéz mindent.

(#101858) Penguin95


Penguin95
senior tag

(#101852) FoxiestFox: Nekem igazából azért számított alapnak hogy bírja, mert azok a TP-k arról voltak híresek, hogy megölhetetlenek, és van tartalék a hűtésükben. Működnek porban, mocsokban, űrben, ahol akarod. Nyilván nem ezek az ideális használati körülmények, de bírják. Persze ha emiatt kipurcant volna, nem vittem volna vissza, és nem saraztam volna a TP gépeket.

(#101854) Chaser: Meg nem mondom pontosan, hogy ebben mi van, de borzasztó. Szerencsére a jelenlegi tulaja ilyesmit észre se vesz, én meg elég ritkán használom. Ha volna rá keretem, és nem volna lutri egy jobb panel beszerzése, még lehet rászánnám magam, de jelen helyzetben jóvanazúgy'. Legalább az X230T-nél a képernyő rendben van, csak kellene neki egy kalibrálás, mert jelenleg a kék inkább emlékeztet a lilára, és hasonló apróságok.

(#101859) Orionhilles válasza Fifi (#101853) üzenetére


Orionhilles
senior tag

mSATA SSD-t a T420 natívan kezel (3G helyett), szerintem a T420s is.

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#101860) darvinya


darvinya
titán

Csak megemlítem


Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#101861) FoxiestFox válasza darvinya (#101860) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mind örülünk, hogy épp úgy nyomódik a GPU, hogy ad képet a gép, majd írd meg, meddig maradt így. :DDD

(#101862) fungi válasza Penguin95 (#101849) üzenetére


fungi
aktív tag

-ДарСтав

Én sem gépeket gyűjteni akartam, alkatrészcsere miatt vettem inkább komplett másik gépet, egy időben csomó ilyet árultak ilyen-olyan állapotban olcsón, így maradt meg 2...tényleg felesleges, de így van alkatrész bőven.

-darvinya

Azért 10 kicsit kevésnek tűnik egy működő T500-ért, meg nem mindegy az állapot és hogy mennyire fullos felszerelésű. Ilyen korú géphez kell bizalom, ezt ma már inkább gyűjtő, Thinkpadfan, ilyenek veszik max. /Az elsőt 2013 év végén vettem Chasertől, köszöni, jól van./

[ Szerkesztve ]

(#101863) Tikakukac válasza darvinya (#101860) üzenetére


Tikakukac
titán

Csak megemlítem, hogy ettől még pontosan ugyanúgy szériahibás maradt a GPU a lapon, amiért annyi pénzt adtál amiért egyébként majdnem elvárnál egy teljes komplett és némileg fiatalabb gépet is.
Csak ha már említünk.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101864) Fifi válasza Orionhilles (#101859) üzenetére


Fifi
őstag

Igen, de azt a slotot meghagynám a WWAN számára.

(#101865) azbest válasza FoxiestFox (#101861) üzenetére


azbest
félisten

btw, érdekességképpen, tegnap láttam egy Louis Rossman videót egy német egyetemistával, aki meghekkelte a 2012-es macbookokat, hogy a ledöglő gpu helyett az intelt használják fixen. [link]

A gpu-k köti átkapcsoló egy fpga chip, szóval a kezdeti fizikai átfdrótozás után (és a pram hack - amit os update mindig visszacsinál), az fpga átprogramozásával csinálta meg, hogy fixen az intel grafikát használja. A fényerőkezelés még nem megy neki :)

(#101866) FoxiestFox válasza azbest (#101865) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Sajnos a c2d-ben egyáltalán nincs Intel graf, úgyhogy a T61 esetében ezt nem lehetne reprodukálni.
Külön chip az x00-kban is.

(#101867) Chaser válasza Penguin95 (#101858) üzenetére


Chaser
titán

valószínűleg vmelyik samsung, az volt a "hitvány" -, bár abból is volt korrekt, lgp-ből is volt több színhőmérsékletű, hiába ugyanazon azonosítón futottak, úgy tippelek, a ccfl csövek színhőmérséklete volt eltérő
sokat eladtam belőle, emlékszem volt h vittem a samus gépet meg lg-set, döntse el a kedves vevő, pár ezer ft felárat megér-e neki az lg, amikor így vittem megérte a vevőnek ( :

fungi
ezt jó hallani, sajnos kicsit megugrott a hw igényem, ezért ment, x200 is, most 3. gen core i-nél tartok más gyártóval, de az jelenleg bőven elég is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101868) darvinya válasza Tikakukac (#101863) üzenetére


darvinya
titán

Akkor azt mondod, hogy adjak ki egy gépért 20+ eFt-ot, ami hirdetésben szép és jó, de otthon kibontva ugyanilyen döglött.
Még most sem 100%-os, de már alakul.
Ha végleg meghal, akkor nem 20+ eFt-ot bukok, mert ugye ilyenre nincs visszavétel, ha itthon fekete képet ad első indításra.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#101869) MineFox54 válasza Chaser (#101867) üzenetére


MineFox54
őstag

Én most "léptem" gen3-ról C2D-re ;]

(#101870) MineFox54 válasza darvinya (#101868) üzenetére


MineFox54
őstag

Azt kellene megérteni, hogy a "20+ eFt-os" gép (pl. T500) nem szériahibás, ezért otthon kibontva 1/30 eséllyel "ugyanilyen döglött" mint a T61...

(#101871) darvinya válasza MineFox54 (#101870) üzenetére


darvinya
titán

Ami tényleg jó gép, az pontosan 40eFt-ba kerül, az összes többiből pár dolog hiányzik, de hirdetés kép készítéskor benne van.
Tehát otthon kibontáskor 1/2 arányban lesz jó.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#101872) Tikakukac válasza darvinya (#101868) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor azt mondod, hogy adjak ki egy gépért 20+ eFt-ot, ami hirdetésben szép és jó, de otthon kibontva ugyanilyen döglött.

Vettem egy W500-at, kb. 20k és posta árban. Hirdetésben szép és jó, de otthon kibontva derült ki, hogy egy szép takarítás után szinte tényleg alig volt rajta karc is. Legnagyobb felbontású panel, nem kidöglős GPU, újabb sorozat, szinte csak egy SSD-t kért és még rendes használósnak is simán elmegy 1-2-3 évet.

Én kértem rá 24 óra garit, minden teszten és általam ismert errort kihozható módon megtoltam. Köszönik szépen, 1,5 éve működik a gép ahova került és örültek, mint kutyula a farkának.

Ilyen az a sztori, amikor nem a falnak akarunk menni fejjel.

Ami tényleg jó gép, az pontosan 40eFt-ba kerül, az összes többiből pár dolog hiányzik, de hirdetés kép készítéskor benne van.
Tehát otthon kibontáskor 1/2 arányban lesz jó.

Hát basszus nem tudom milyen mennyiségben veszel gépet meg honnan, de akkor szerintem neked nem való ez a buli. A jelenleg is írós x230-am patika állapotban 256GB SSD-vel volt ennyi, egyetlen baja az IPS-en a 3 folt. Új magyar villbillel, i5-el etc. ami kell. És ez volt így 40 guriga. Lehet meg kéne próbálni valami rendes forrásból vásárolni :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101873) darvinya válasza Tikakukac (#101872) üzenetére


darvinya
titán

Bocs, de Te dobálózol ezekkel számokkal, de mikor rákérdezek szerezzél már ennyiért, mert nem találtam.
Akkor jön, hogy nincs ennyiért, s csak az volt az 1db amit szökőévenként bukkant fel.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#101874) fattyu válasza darvinya (#101873) üzenetére


fattyu
veterán

olcsón akarsz gyorsan jót...

mint tudjuk ez nem szokott menni.

te per pill az az olcsót gyorsant nyomod.

amiről kukac beszél az olcsón jó, csak ahhoz türelem is kell.

vagy igen van a gyorsan jót csak akkor kicsit áldozni is kell rá. ez egy ilyen világ. nagyon igazságtalan tényleg.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#101875) Tikakukac válasza darvinya (#101873) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha nem write only lennél, olvashattad volna amit tegnap írtam: van, hogyne lenne, minden van. 2 opció van erre a problémára: vagy megkeresed magadnak, írod a scripteket és a keresési módokon faragsz, írogatsz eladóknak, hogy nincs-e valahol a környéken ilyesmi vagy ezt a munkát kiadod bérbe, te hátradőlve várod a gépedet amit megkapsz 1-2 héten belül. Ennek viszont ára van. Ezt te nem fizeted ki. Magadtól meg csak trágyadombokat találsz.
Amúgy nyilván ezekből 1-1 darab van, régi és ritka gépekből akarsz jót. Mennyi legyen? Egyszer volt a 10-15 éve pályafutásom alatt olyan, hogy egyben megcsaptam vagy 3 IPS-es T60-at egy bácsitól, aki azt sem tudta mik azok. Szóval sajnos ezek a gépek 1-1 darabosak lesznek és lehet, hogy gugliznod kell érte nem keveset, mert maga az eladó sem tudja mit rak fel.

Akkor döntsd el mit akarsz. Amit most csinálsz az a legrosszabb megoldás, az fix :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101876) darvinya


darvinya
titán

Gondoltam, hogy jönnek a kifogások.
Nem írkálok olyanokat, hogy ilyen olcsón vásárlok, mert tudom, hogy szökőévenként van ilyen.

Leírtam egy probblémás vásárlásomat, erre jönnek jobbnál jobb ötletek.
Köszönöm

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#101877) Tikakukac válasza darvinya (#101876) üzenetére


Tikakukac
titán

Igazán nincs mit. További sok sikert az aprózás döcögős útján :D

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101878) fungi válasza darvinya (#101876) üzenetére


fungi
aktív tag

Nézd ez egy sport, hogy kis pénzből szerezz egy jól működő gépet, erre a T500 alkalmas lehet, az Nvidia T61 kevésbé. Nem baj ha ezt leírják, és persze az sem ha nem érdekel ez a sport. Én adtam el nemrég 20-ért T500-ast, nyugodt lélekkel, nem is szóltak utána hogy baj lenne vele, 3 nap garanciát meg illik adni, addig ha gáz van kiderül, /ha épp akkor vizet kapott, az nem biztos./ Mivel ismerem a típust, ma is bevállalnám ha minimumért kéne gép, T400 dettó, egy kollégámnak ajánlottam pár éve, nyúzza rendesen, de az is bírja a gyűrődést...

(#101879) HSM


HSM
félisten

Hátha valakit érdekel, megírom, mire jutottam az M2 SATA --> M2 NVMe váltással.
A konkrét típusok egy Toshiba gyári SATA, 256GB-os, ami lett helyette egy Samsung 970 Pro 512GB.
Sebességre a SATA-sat nem linkelem, mindenki tudja, kb. mit tudnak.
Az NVMe-s ezt tudja, Ms driverrel, win10, kiegyensúlyozott teljesítmény profil, kiegyensúlyozott módja, konnektorba dugott gépnél:

Érzésre bizonyos dolgok jelentősen fürgébbek lettek, bizonyos dolgok nem, ami végülis nem meglepő. A fogyasztás lett még érdekes. Üresjáratban nem változott jelentősen a helyzet, bár a SATA-s többet pihent a legtakarékosabb, 4,2W körül fogyasztó módban (komplett gép, minimum fényerő, no wifi, konnektorból mérve). Viszont egy erőltetett 8X-os sebességű VLC-s FHD H264 videó videólejátszás közben jóval többet eszik vele a gép, mint az előd SATA-ssal... Nagyjából 8W vs 11W, ha a CPU-t fixen 4,5W-ra korlátozom (ezt szépen ki is használta ilyenkor). :Y
Úgy tűnik, nem szeret folyamatosan lassan (~15MB/s-el) olvasni, amit végülis nem csodálok, néhány másodperc alatt a memóriába ránthatná az egész filmet az NVMe-s ilyen sebességi adatokkal ez a fájdalmas vacakolás helyett. :W Itt azért úgy tűnik, lehetne mit optimalizálni a VLC-n/win10-en/driveren... Normális használatnál mondjuk nem tűnik torkosabbnak, és meglepő módon érezhetően fürgébben reagál sok mindenre. Eddig tetszik, normál használatnál szerintem a fogyasztásával sem lesz baj.

[ Szerkesztve ]

(#101880) McDuglas


McDuglas
aktív tag

Sziasztok!

Van egy x230-am, amit még 2 éve vettem, s egészen kb. november közepéig hibátlanul működött. (Igaz, egészen Októberig amikor elkezdtem egy sulit, nem volt sose napi használatban, inkább alkalmi munkagép volt)

A hiba ott jön ki, hogy a gép nem képes leállni rendesen. Win 10 alól, ha leállítást indítottam, (eleinte csak néha, majd egyre gyakrabban) valahol megakadt a folyamat - A kép elment, de a bekapcsológomb körüli fény nem aludt ki, hanem lassabban vagy gyorsabban (mikor hogy) villogott, mintha csak aludna. Sokszor a ventillátort még hallani lehetett, hogy megy illetve a billentyűzet világítás / thinklight is reagált. Más megoldást nem találva, jellemzően a bekapcsoló gomb lenyomva tartásával ilyenkor ki lehetett kapcsolni a gépet. A Windows rendszernaplójában semmi más tünetet nem láttam, csak hogy ilyenkor állítgatja a rendszeridőt kb. 2 órával...
(Néha a jelenség Standby-ba tételnél is fellépett, nem volt hajlandó belőle feléledni)

Januárban a gép kapott egy mSata SSD-t, mert elkezdtem Linuxos irányba tanulni, s nem akartam a Wines ssd-t kettészedni. Eleinte megörültem, hogy Linux alól a probléma nem jelentkezett, de mostanában ott is elkezdett fura tüneteket produkálni - néha nem tud leállni és az alábbi képernyőnél megáll/lefagy, s amikor megunom a várakozást ugyanúgy a bekapcs gombbal kell kinyomni...

A Win10-et újrahúzva sem szűnt meg a hiba, próbáltam Biost frissíteni (most 2.74-es van rajta) de a wines programmal nem tud megfelelően újraindulni hozzá, ugyanúgy üres fekete képernyővel áll, (akár órákig) mintha win alól próbáltam volna leállítani.

Ha van valakinek ötlete, hogy lenne érdemes nekiállnom ennek a problémának, azt szívesen látom. Gondoltam az alaplapi elemre a Windowsos óraállítgatás miatt, de ahogy néztem azt jó mélyre tették a gépben, s mielőtt szétkapnám gondoltam megkérdem itt, hátha van valami más irány is amerre elindulhatok...

(#101881) FoxiestFox válasza McDuglas (#101880) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hybrid sleepbe megy a nyomi.
Neten keresd meg, hogy lehet kikapcsolni, és akkor le fog állni normálisan.
A Win10 egyik hülyesége, amit senki se kért, de alapból bekapcsolták.

Ha ez nem jön be, másik verziós PM driver.

(#101882) Tikakukac válasza McDuglas (#101880) üzenetére


Tikakukac
titán

Win7 fel és csekkold. A Win10 sajnos ezer helyre dugdos el olyan dolgokat, amik be tudnak tenni egy gépnek. Grátisz ugye a driverek is... mókás rendszer, na.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101883) Silεncε válasza McDuglas (#101880) üzenetére


Silεncε
őstag

A rendszeridőnek a dual-boot tesz be. Nekem minden gépemen linux-win dualboot van, és win alatt mindig el van cseszve az idő, ha linux után winbe bootolok. Át kell állítani a linuxban: [link]

(#101884) McDuglas válasza FoxiestFox (#101881) üzenetére


McDuglas
aktív tag

A Hibrid alvás ki volt kapcsolva, kikapcsoltam a fast-startupot és a 30 napos alvást is, de nem segített, sőt most annyi a különbség, hogy nem villog a bekapcs gomb, mintha aludna, de ugyan úgy nem áll le. (Venti morog, a némítás gombok világítanak, meg a thinklight + bill is állítható)

Driver rollbacket majd megpróbálom, ha találok korábbi verziót. PM alatt konkrétan melyik eszközét érted?

(#101882) Tikakukac:
Win 7-el nem tudom mit érnék el, így hirtelen - engem inkább az aggaszt, hogy Linux alól is előjött, igaz picit másképp. Grátisz, most megpróbáltam a Bios frissítést pendrive alól (geteltoritoval), addig tök jól megy, amíg újra nem akarja indítani a gépet hozzá, aztán puff, se kép se semmi, csak világít minden led...

(#101883) Silenc3Hun:
Kösz a tippet, most már tudom miért ugrott néha 2 órát a windowsom - de nem ez volt a gond, hanem hogy a rendszerlogokban ilyen 2013.01.01-ről meg hasonló kerek vagy épp relatíve random dátumokról állítgatta át magát a rendszer...

(#101885) FoxiestFox válasza McDuglas (#101884) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A power management eszközt értem alatta.
De ha Linux alatt is csinálja, nem az lesz a gond.

(#101886) Tikakukac válasza McDuglas (#101884) üzenetére


Tikakukac
titán

Driverben marha sokat, de ha a Linux alatt is fosos, akkor van baj.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101887) Frawly válasza Silεncε (#101883) üzenetére


Frawly
veterán

Nem, Windowsban kell egy registry hack, hogy UTC-ben tárolja a hardveres időt. Attól szoftver időzónának továbbra is lehet mást használni, pl. magyar időt beállítani.

A modern Linux disztrók alapból UTC-ben tárolják az időt hardveresen. Szóval az egész gikszer nem a Linux, hanem a Windows hibája, ami még helyi időben tárolja el az időt a gép hardveres órájában.

(#101888) Frawly válasza McDuglas (#101884) üzenetére


Frawly
veterán

Ez nekem hardveres hibának tűnik. Először próbálj BIOS-t frissíteni, meg Defaults-ot visszatölteni bele, ha az sem segít, akkor a lapcsere fog maradni.

(#101889) McDuglas válasza Frawly (#101888) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Defaults meg volt, BIOSt nem tudok frissíteni, mert nem indul újra a frissítéskor. Ha lesz türelmem megpróbálom korábbi verzióra rollbackelni, hátha a 2.75-es frissítéssel van a gond.

(#101890) Tikakukac válasza McDuglas (#101889) üzenetére


Tikakukac
titán

Nincs mese, szervert kell csinálni abból a gépből.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101891) kilozsul


kilozsul
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék, hogy a tapasztalataitok alapján milyen legyen a következő ThinkPad-em. :)

A változékony minőség ellenére még mindig ezt a típust tartom számomra megfelelőnek, mert gyakran cipelem terepen (bazinagy fotós zsákban), szóval bírni kell a strapát. Alapvetően fotószerkesztésre használom, szóval egy lehetőleg nem M procis, legalább 16GB memóriáig bővíthatő (de inkább 32), dedikált videokarcsis, nem TN paneles cucc lenne a megfelelő. Kb. jövő tavasz elején venném, és használtan 200-300k lenne a rá szánt összeg. Sajnos kell a mobilitás, és tejfölösdobozból készült laptopot nem vennék. A fotókat alapvetően színhelyes küldő monitoron szerkesztek, de ha valahol helyben kell megoldani, akkor a kijelzője legyen tűrhető és normálisan kalibrálható.

Melyik modell lenne szerintetek a megfdelelő a fentiek alapján? (Most egy T550-et nyúzok, 16GB ram-mal, de kikészít a prociteljesítmény, illetve a hiánya...)

(#101892) FoxiestFox válasza kilozsul (#101891) üzenetére


FoxiestFox
félisten

P sorozat?

(#101893) kilozsul válasza FoxiestFox (#101892) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Igen, én is nézegettem a P50-eket. Használtál ilyet? Van vele tapasztalat?

Ezekbe belemegy 2 db m2 ssd?

(#101894) FoxiestFox válasza kilozsul (#101893) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én nem, csak neked szerintem alkalmasak lehetnek.

(#101895) Surfym@n válasza kilozsul (#101891) üzenetére


Surfym@n
senior tag

én LR-t tolok ipari mennyiségben, még W530 kitart, igaz a SSd+HDD+RAM benne már lassan többet ér mint az egész gép másik fele :D
lényeg, hogy ezután P5x lesz de még a P7x sem megvetendő a hűtés+kijelző miatt
4core 32GB RAM meg 512+ GB NVMe SSD már alap lesz IPS kijelző már szerencsére széria
egyedül én is a quadro kártyák között veszek el, ott mi a jó, mi lenne ami hw-esen segít az adobe-s cuccoknak (LR, PS)

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#101896) S_x96x_S válasza kilozsul (#101891) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Alapvetően fotószerkesztésre használom,... dedikált videokarcsis,
>nem TN paneles cucc lenne a megfelelő. Kb. jövő tavasz elején venném,

1 év nagy idő,
de idén érkeznek az AMD Ryzen PRO-s Lenovo ThinkPad T495, T495s és X395 - gépek is, amelyek még megfelelhetnek. ( javított proci széria, állítólag az akkuidő is elfogadható ). Könnyűek, Integrált Ryzen videókarisok, új generációs IPS -el, ( akár 400 nit ). És mivel jövőre jönnek a 7nm Ryzen PRO -s változatok, talán lesznek jó vételek is a használt piacon. Csak arra kell vigyázni, hogy a egyes modellek pl. az X395 (1.28Kg ) - nem bővíthető memóriával jönnek, egyből 16GB-osat kell nézni.

https://prohardver.hu/hir/thinkpad_t495_t495s_x395_amd_ryzen.html
https://www.lenovo.com/us/en/laptops/thinkpad/thinkpad-t-series/T495s/p/22TP2TT495S
https://www.lenovo.com/us/en/laptops/thinkpad/thinkpad-x/X395/p/22TP2TXX395

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#101897) Fifi


Fifi
őstag

Sziasztok!

Feleségem T430s-ben RAM-ot cserélnénk, bővítenénk.
Jelenleg 2db SK Hynix 4GB 2Rx8 PC3-12800S-11-12-F3 modulok vannak benne.

Az alábbi 16GB-os kiteket néztem ki e-bayen:
1.) SK Hynix 8GB 2Rx8 PC3L-12800S-11-13-F3
2.) SK Hynix 8GB 2Rx8 PC3L-12800S-11-12-F3

Úgy tudom 1.35V-os modulok kellenek bele, nem is értem, hogy most miért nem PC3L-esek vannak benne. :F

Mit jelent a fent kiemelt utolsó előtti és utolsó szám? Illetve ez alapján mi a különbség a linkelt két kitben?
Érdemesebb drágább RAM-ot venni vagy ezekkel sem lesz gond?

(#101898) Chaser válasza Fifi (#101897) üzenetére


Chaser
titán

úgy rémlik ivy bridgenél még ment a 1,5v-os ram is, 4. gentől kell a ddr3l
az eltérő számjegy akár gyártási év is lehet
azt kalkuláld bele ha megtréfázzák - nem tudom, már régen rendeltem kinnről -, akkor majdnem ott vagy mintha itthon vetted volna, pár hete a vizesektől vettem 2x8gb 1600-ost 22e-ért 5 év garral

szerk:
Memory Types
DDR3/L/-RS 1333/1600

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#101899) Fifi válasza Chaser (#101898) üzenetére


Fifi
őstag

Uh, mindig megfeledkezem, hogy EU-n kívül összeghatártól függően ÁFA és/vagy VÁM is terheli a vásárlást :R

Gondolom akkor ezt a CSXD3SO1600-2R8-8GB típust rendelted. Ezek milyen RAM-ok? Életemben nem hallottam erről a márkáról, de ahogy nézem minden magyar webshop tele van vele ... :U

(#101900) Dhampir válasza Surfym@n (#101895) üzenetére


Dhampir
félisten

Xeon procival is vannak.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.