Hirdetés

2024. szeptember 11., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85801) pjen válasza mzso (#85797) üzenetére


pjen
félisten

Állitsd be úgy, hogy picit előre dőljön. Nekem az LG manualjában azt írja enyhén döljön hátra, könnyebben csukódik.

(#85802) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
Valaki próbálta már a Deramax-Bird és/vagy Deramax-Aves terméket galambokkal szemben?
Ha igen, mik a tpasztalatok, melyiket ajánljátok?
Utóbbi az elems működés okán praktikusabbnak hat, de a vélemények alapján az előző lenne a befutó.

Kíváncsi vagyok itt ki mit tapsaztalt vajon.

(#85803) zsoltip válasza zsoltip (#85802) üzenetére


zsoltip
őstag

A madarak érzékelik az ultrahangot vagy sem? Most csomó ellenérvet olvastam ez ügyben... :((

(#85804) Reynaldo válasza baryll (#85790) üzenetére


Reynaldo
junior tag

Inkább fogadd el, amit mondott, mert igaza lehet YAS-dude-nek, és ha "A" energiaosztályt írtak rá, akkor annak kell lennie, nem lehet kamu, és annak semmi köze hogy lenyomta a kismegszakítót.

De megvan már a hiba egyáltalán? Mert amiket írsz, az egésznek semmi értelme, sztem csak puszta feltételezések, azért, mert mérges vagy. Az előző vajon 13 évre volt tervezve? Megkapta a rendszeres karbantartást, ápolást, vagy ezek hiányában ment ennyit, mert akkor örülni kell.
Ha egyszer 3x 1mm² kell oda, akkor olyat raknak rá, és az megfelelő is. Nálam is ekkora vezeték van, meg szerintem mindenkinek, és sok éve megy vele. De ha te rájöttél, hogy nem jó, akkor vedd igénybe a garanciát. Ha meg csak tippelgetsz, akkor cseréltesd ki mondjuk 3x 1,5mm² -re vagy még erősebbre a kábelt egy hivatalos villanyszerelővel, és majd mondd el, hogy segített-e a csere.

(#85805) Beni2360


Beni2360
félisten

Sziasztok. Lassan elhalálozik a 17 éves Indest TA 5 hűtőm. A fagyasztóban 35 C fok a hűtőben 8-10 C fok van és jegesedik a hátlapja.
Kisméretű Felül fagyis, bal csukló pánttal keresnék helyette másikat. LG vannak vagy Liebherr. Tanácsot szeretnék kérni a vásárlásra. Gondolom ezt már nincs értelme, nem lehet javítani?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#85806) YAS-dude válasza baryll (#85790) üzenetére


YAS-dude
őstag

Árulnak még keverőtárcsás hajdu mosógépet, meg centrifugát hozzá, azt kell megvenni....

(#85807) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

Hello!

Siemens iq300 wm14n120 /05 mosogepre menne egy lg rh80t2ap6m szaritogep, van ehhez a ket gephez csatlakozo, hogy egymasra tudjam tenni a 2 gepet?
koszi! :R

(#85808) weiss válasza mzso (#85795) üzenetére


weiss
addikt

Egyik sem, hanem a kettő megy egy rész, de az csak a húsdarálóhoz kell, asszem. Két hét múlva megyek látogatóba, ha nem felejtem el, lefényképezem mennyire van kikopva a műanyag.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#85809) smiti


smiti
addikt

Sziasztok, üdvözlök mindenkit!

Ma a paradicsom befőzése után elkezdtem eltakarítani a gépet. Szépen áttörölgettem és azt vettem észre, hogy csak csöpög még belőle. Elkeztem forgatni és egy csomó trutyis lötty folyik belőle.
Szétszedve az alábbi képeken látható megdöbbentő állapot uralkodik.

Szerintetek normális dolog ez? 2022- ben vásároltam Heinner MG 1500TA, húsdaráló, paradicsom paszírozó. Még több mint egy év garancia van rajta, visszaküldjem?

(#85810) Piftuka válasza Reynaldo (#85738) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm a tippet! :R

Lehet, hogy meglépem, mert veszítenivalóm nincsen. (Bár erős kétségeim vannak azzal kapcsolatban, hogy érdekli-e őket a probléma egyáltalán... :( )

Eszembe jutott még egy "házibarkács megoldás", még azzal is futok egy kört. Aztán ezt a gépet elengedem.

Látjátok, ez a baj a "20-40 év alatt is elpuszíthatatlan" MIELE gépekkel!

Ha kibírja az ígért 10-20-xx évet, akkor jó.

Amikor viszont mindössze néhány év alatt megkotlik, akkor nem rentábilis a javítása, és csak a nyűg van vele.

Tudom, egyesek kifizetnék az alkatrész és a budapesti szerviz ~30-40 ezres árát megvárnák a levelezéssel és oda-visszaküldéssel járó macerát (hovatovább talán fel is utaznának Budapestre emiatt)...

Én 3,5 éve vettem 61.000 forintért ezt a porszívót.
Nem fogom a gép árának 2/3-át kifizetni egy műanyag alkatrészért, ami gyárilag sem volt már megfelelő.

És akkor nem is beszélve a telefonálással, levelezéssel, miegymással járó időről...

Márpedig az ember életében az egészség és az idő a két legfontosabb dolog. Ezek megfizethetetlenek.

Ennyi pénzből, esetleg még egy 10 ezrest hozzátéve, kapok egy olyan másik (pl. Elux) porszívót, amely kapcsán biztos vagyok, hogy gyakorlati értékében semmivel nem rosszabb, és 2-3 évet az is kibír.
(Az annál hosszabb üzemidő pedig - sajnos - nagyon rég óta minden Kínában gyártott műszaki cikk esetében úgyis ajándék...!)

Nekem az volna jó, ha bemehetnék egy helyi szervizbe, ahol megvásárolhatom az alkatrészt, és lennének olyan kedvesek, hogy elmondják, milyen eszközzel tudom kicserélni. Így azt a ~10-12 ezer forintos alkatrész árat be is vállalnám; annyit még megér.

És mivel ennyi ideig nem várhatok, mert takarítani kell, legkésőbb hétfőn megrendelem az utódját, bármi is lesz ezzel.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#85811) koxx válasza Piftuka (#85810) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Keress egy embert aki 2 csokiert megcsinalja neked 3D nyomtatva, a Miele porszivo egyetlen alkatresze sem raketatechnika

Eladó OAKLEY Hijinx Robert Pimple Artist Series Limited Edition napszemüveg

(#85812) mzso válasza weiss (#85808) üzenetére


mzso
veterán

" hanem a kettő megy egy rész," Ezt nem tudom megfejteni.
Esetleg "a kettő közé megy egy alkatrész"?

(#85813) arcitec válasza smiti (#85809) üzenetére


arcitec
addikt

Dobt ki ezt a kínai vackort és végy egy Bosch-t ... ;)

Kereskedőnek akkor se higgy, ha ló legel a sírján!

(#85814) pjen válasza arcitec (#85813) üzenetére


pjen
félisten

Vettem Bosch t, de alaposan meglepődtem. Az MM ben az eladó állította betehetem a mosogató gépbe. Nem kellett volna. Szerencsére a Bosch szervizben rendesek voltak és cserélték a csigát gariban.

(#85815) Reynaldo válasza Piftuka (#85810) üzenetére


Reynaldo
junior tag

Írjál csak, hátha segítenek, és tanulságnak is jó lesz, ügyfélkezelés, stb. Közben meg nézz szét a hirdetési oldalakon, pl. jófogáson is vannak hibás Miele porszívók 5000-ért, hátha egyiknek passzol az alkatrésze, még ha nem is pont ugyanaz a C2 típus. Akár érhetnél tőlük képet a konkrét alkatrészről.

(#85816) Piftuka válasza koxx (#85811) üzenetére


Piftuka
veterán

Méretpontos digitális nyomtató sablont honnan szerezzen hozzá az ember? :)

"Aquila non captat muscas."

(#85817) Piftuka válasza Reynaldo (#85815) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi, ez egészen jó ötlet! :)

Át is néztem mindegyiket, két gép esélyes lehet.

Viszont érdekesség....

Nem az én gépem az egyetlen, amelyik mellészívott:
https://www.jofogas.hu/nograd/Miele_porszivo_Hibas_147255023.htm
(4. fotó)

https://www.jofogas.hu/tolna/Miele_porszivo___mukodokepes__148641539.htm
(4. fotó)

És az is érdekes, hogy a hirdetések zöme Zala Megyéhez tartozik. :)

Mondjuk ez a gép ránézésre pont olyan, mint az enyém, és a fotó alapján van "csőr" a fedlapon.

Nem is szürke, hanem kék színű:
https://www.jofogas.hu/tolna/Miele_nemet_porszivo_eros_megbizhato_motorral_ingyen_posta_149039948.htm

De rövidebbnek tűnik, mint a fotókon, felvételen, amit találtam, vagy amit Sinesol fórumtársunk fotózott a saját gépéről.

Még a végén kiderül, hogy ahány ország, annyi féle változatban forgalmazták a C2 porszívókat? :F

"Aquila non captat muscas."

(#85818) arcitec válasza pjen (#85814) üzenetére


arcitec
addikt

Akkor szerencséd volt, mert benne van a kézikönyvében, hogy nem szabad mosogatógépbe rakni. A rajta lévő bevonat okán, ami nem csak a Bosch gyártmányon van.
A mosogatógép durva, oda meg kell gondolni mit raksz be.. mindent is nem lehet ...

[ Szerkesztve ]

Kereskedőnek akkor se higgy, ha ló legel a sírján!

(#85819) Beni2360 válasza F-ECT$ (#85657) üzenetére


Beni2360
félisten

Nyugodtan mehet bele vastagabb acél szál nem csinál hátul semmi kárt. Egy tartály van a motoron amibe csöpög a víz és onnan elpárolog. Azért nem kell nagyon kalapálni, hátulról úgyse tudsz mit csinálni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#85820) pjen válasza arcitec (#85818) üzenetére


pjen
félisten

Igen valóban mazlim volt.Utána jártam, az Eta gyártmány ami mehet mosogató gépbe.

(#85821) 313313 válasza Piftuka (#85817) üzenetére


313313
addikt

Az én Bosh-om is néz így ki. Pláne ha a gyerekek ki-be nyitogatják az ajtaját és fére csukják a porzsák gumiját, én meg nem veszem észre....

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#85822) zsoltip válasza zsoltip (#85803) üzenetére


zsoltip
őstag

Ha nem itt, úgy melyik topikban lenne ennek a helye?

(#85823) smiti válasza arcitec (#85813) üzenetére


smiti
addikt

Könnyű dobálózni így a szavakkal, melyiket - esetleg honnan de legfőképpen miért éppen Bosch-t? :U

(#85824) weiss válasza mzso (#85812) üzenetére


weiss
addikt

Ja az az. Néha lemarad pár szó. :)

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#85825) mzso válasza pjen (#85801) üzenetére


mzso
veterán

próbálkoztam vele, valamennyit tekertem is. De nem segített. Aztán marhára elkezdett szorulni, pedig látok még menetet. De olyan hozzáférhetetlen helyen nem tudtam tovább csavarni.
A csipogó épp elég lenne nekünk. Francnak kell még ezzel is szívni...

(#85826) Begi


Begi
senior tag

Sziasztok!

Konyhába keresünk beépíthető mindent is, ebben kérném a segítségeteket.
A konyha lábazata 10cm-s lesz, igy az asztalos külön kérte, hogy olyan mosogatógépet nézzünk, ami jó ekkora lábhoz (pult magassága 91-92cm). Bosch csúszózsanéros gépet néztünk.
Jelenleg hotpoint ariston a sütő és a főzőlap. Itt a kritérium annyi, hogy indukciós legyen a főzőlap, a sütő meg esetleg tudjon gőz sütést, valamimt minél nagyobb hőmérsékletet.
A hűtőnk LG, nagyon szeretjuk, de nincs belőle beépíthető verzió. Ez egy kritikus pont lenne, minél nagyobb, annál jobb, de csak 60cm széles fér be.
Páraelszívó: konyhasziget felé szeretnénk, de lehet vakok vagyunk, mert nem találunk 60cm széleset, a hagyományosabb kivitelből.
Ja igen, minden látható gép fekete kell, hogy legyen.

Bármilyen segítséget szívesen fogadunk! :R

(#85827) Beni2360


Beni2360
félisten

Sziasztok. Lassan elhalálozik a 17 éves Indest TA 5 hűtőm. A fagyasztóban 25-30 C fok a hűtőben 6-8 C fok van és jegesedik a hátlapja. Az okos konnektor méráse szerint tegnap 2,15KW-t fogyasztott. Az éjjel reggel 8-ig 0,5 KW ment el.
A jegesedés megszünt, hogy lejjebb vettem a hűtést.
Kisméretű felül fagyis, bal csukló pánttal ( fordítható) keresnék helyette másikat.
LG vannak vagy Liebherr. Tanácsot szeretnék kérni a vásárlásra. Gondolom ezt már nincs értelme, nem lehet javítani? Válaszokat előre is köszönöm.:R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#85828) pingu22


pingu22
tag

Sziasztok! A olcsóbb kategóriás Phillips vasalóm egy év után elkezdett vízkövet köpködni a ruhákra, ami gáz, mert a legtöbb ruhám fehér (volt vízkőtelenítve mindennel már). Van most valami bestbuy kb. 30k-ig, vagy mit érdemes egyáltalán most vásárolni, komolyabb vasalót, gőzölőt, gőzállomást?

(#85829) Teaway válasza Begi (#85826) üzenetére


Teaway
veterán

Milyen ok miatt nem tervezett szélesebb (pl. 70 cm) hűtőt be az asztalos?

Nincs itthon csokid??

(#85830) Nagya21 válasza pingu22 (#85828) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Citromsavat oldj föl forró vízbe, minél töményebbet csinálsz annál jobb......
Önts bele a vasalóba, kapcsold be, várj míg elkezd gőzölni, húzd ki a villanyból várj míg hűl, és jisoraz......
Garantáltan kifogja vizkövezni a vasalódat.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#85831) totron válasza Teaway (#85829) üzenetére


totron
addikt

A keskenyebbek trendje van mostanában. Kommunikáció kell a kivitelezővel.

(#85826) Begi, nem lesz buksibeütődés? Sziget felett.

(#85832) Begi válasza totron (#85831) üzenetére


Begi
senior tag

Nem a trend miatt, helyhiány miatt.

Buksi beütődés nem lesz. A sziget egyik fele konyhaszekrény, másik fele meg egy pult lesz.
Azért nem tetszik a 90-es elszívó, mert a sziget, csak félsziget, feltolva az oldala a falra, és így az elszívó és fal között csak 15cm lenne, 60-assal már 30.

Igazából arra gondoltam, hogy legyen Bosch minden, de páraelszívó nincs, hűtő meg aranyárban.
Ki, milyen beépíthető hűtőt ajánl?

(#85833) Reynaldo válasza Beni2360 (#85827) üzenetére


Reynaldo
junior tag

Kisméretű felül fagyist keresel, de ha azt a Liebherrt veszed, és felülre teszed a fagyit, akkor megolvad. ;]
Ez a Candy egy olcsó, kisebb felülfagyasztós kombi, és az Indesit után még csak nem is lenne visszalépés, hiszen testvérek. ;) Ha nekik adod a régit, még olcsóbb is. Kicsit többért vannak nagyobb felül fagyósok is[link], és a Liebherr hűtőkre 5 év garancia van, csak regisztrálni kell.
Alulfagyasztósban az LGGBV3100DSW NoFrost/ inverteres most 10% kuponnal ~171k, és alapból csak 2 év garival, de akkor ott vannak az 5 év garis Liebherr hűtők, és abból is a NoFrost-os verziók, ha már olyat néztél ki.

Az Indesitnek esetleg egy teljes leolvasztás hátha még valamennyire segítene, de javításnak már nem sok értelme lenne szerintem.

(#85834) Beni2360 válasza Reynaldo (#85833) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszönöm a törődésedet. Egy nappal előtte lett a mélyhűtő kipucolva most 10 C fok van a hűtőben 4 fokozaton az 5-ből. Éjfél óta 1,05 KWh fogyasztott. Már megbékéltünk az alul fagyasztós gépekkel is nézegettem a Boscht is. Van nofrost meg nélkülük. Nem tudom mennyire fontos. Ez a gép se rendelkezett nofrost technikával.
Fordítható az ajtó nyitása az LG? Nem találom.:U

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#85835) Beni2360 válasza Reynaldo (#85833) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszönöm még 1x, megrendeltem az LG-t.:B

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#85836) Reynaldo válasza Beni2360 (#85834) üzenetére


Reynaldo
junior tag

A 10°C fok az még túl magas, vedd 5-ös fokozatra.
Megfordítható, és be is van jelölve itt az opció. Meg abból is látszik, hogy ott van fent és középen a zsanér borítás. A hűtővel meg adnak egy csomagot, amiben a fordításhoz szükséges alkatrészek vannak.
Egy 70-80k-s felülfagyós Candy-nek még elnézhető, hogy nem NoFrost, de amúgy ez már alap szerintem, bármilyen alsófagyist veszünk.

(#85837) Beni2360 válasza Reynaldo (#85836) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha 5 fokozatra vettem teljesen jég borította be a benti hátsó falát. Na de haldoklik tartson ki amíg meghozzák az LG. Az a zöldség tároló alatti doboz teljesen új számomra. Az fogott meg és ezért rendeltem. Nem tudom, hogyan lehet a régi hűtőt elvitetni, mire az új hűtő hideg lesz addigra megromlanak a cuccok és kiengednek a mélyhűtött dolgok.
A kis Candy meg az én 341 literes hűtőmhöz meg a 94 l fagyasztómhoz képest óvodás. Nem is láttam hasonló méretüt 200-250 közt. Ezt 2007-ben 85 Ft vettem. Kb egy havi munka bérért. Most csak kisebbet kapunk.:U

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#85838) Beni2360 válasza Reynaldo (#85836) üzenetére


Beni2360
félisten

Érdekes dolgokat olvasok a beüzemelése doksiban. [kép]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#85839) pjen válasza Beni2360 (#85837) üzenetére


pjen
félisten

Dehogy engednek ki. Az érkezés után két órával nyugodtan bekapcsolhatod. Fagyasszál le pár kristály vizet és tedd az uj hűtőbe, ha van jég akud akkor azt is. Az uj hűtőt tekerd jó nagyra.

(#85840) Beni2360 válasza pjen (#85839) üzenetére


Beni2360
félisten

És ott van még az ajtó átszerelés is.
Két óra alatt minden felmelegszik a 28 C fokos lakásban. Majd elviszik valaminek.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#85841) pjen válasza Beni2360 (#85840) üzenetére


pjen
félisten

Akkor mért nem beszéled meg a szervizzzel, hogy jöjjenek oda mikor hozzák a gépet.

(#85842) Reynaldo válasza Beni2360 (#85840) üzenetére


Reynaldo
junior tag

Ha fektetve hoznák, 1 órát kell várni legalább a bekapcsolásig. Vannak videók az ajtószerelésről. Aki vágja, annak 10 perc kábé. De ha gondolod holnap kérdezz rá, ugyan mennyiért csinálnák. Meg hát nem muszáj rögtön megfordítani, majd ha nem lesz olyan meleg, és ahogy nézem a fagyasztónál sokkal gyorsabb a művelet, mint felül. A fenti ételek meg a 10fokban vélhetően nem sokáig állnak el, mindent el kell fogyasztani gyorsan.

[ Szerkesztve ]

(#85843) Beni2360 válasza pjen (#85841) üzenetére


Beni2360
félisten

Ma délután rendeltem, remélem holnap fognak hívni a szállítás egyeztetése végett. Semmit nem tudok.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#85844) Beni2360 válasza Reynaldo (#85842) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha vissza keresel rm tavaly februárban vettem mélyhűtő szekrényt, javítottam a hátsó benyomódott lábát és ajtó fordítás is volt. Vagyis nem lesz gond de már 75 múltam és nem úgy mennek a dolgok ahogyan szeretném.:U
Sajnos a sarokba kerül és rögtön jobbra az asztal van amire pakolunk. Mivel két ajtós a tetejét könnyebben tudom forgatni nem kell a kövön alul vacakolni. Én még mindig nem tudom hogyan működik az ajtóba szerelt DoorCooling+™ technológia? Vagyis mi van a forgatásnál?
Most nézem a videót és látom az elektromos kapcsolatot.
Köszönöm a válaszodat.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#85845) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Van most best buy mosógép 150 000 - 200 000 Ft érték magasságában? Illetve hirdetnek most valahol kamatmentes részletfizetési lehetőséget?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#85846) Beni2360 válasza Beni2360 (#85844) üzenetére


Beni2360
félisten

A fagyasztó szekrény szerelése 2022. februárban volt két éve és a barkács topikban írtam róla.
Szerszám készítő az eredeti szakmám , de mint látom ez a fórdítás csak egyszerre megy és a 180 cm magas hűtő szerelés már igazánól magaslatról fog menni. De rá kérdezek a szereplésre aztán annyi.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#85847) Beni2360 válasza Reynaldo (#85836) üzenetére


Beni2360
félisten

Felhuztam 5 , 6 C fokra lement, reggel néztem a fogyasztása meg egész napra 1.78 KW.h volt.
Ez bizony az TA 5 az Árukeresőn adatai szerint jóval több. Igaz napok óta 28-30 C fok vagy több van a konyhában.
UI: most várok a szervizes válaszára az át szerelési összegre. Most írják, hogy 22000 Ft lenne. :W Ezek őrültek.:))

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#85848) pjen válasza Beni2360 (#85847) üzenetére


pjen
félisten

Persze, hogy több lett a fogyi. Ha tele pakolod és folyamatosan megy, fele ennyi se lesz.

(#85849) griffin90


griffin90
tag

sziasztok, mosógépet szeretnék venni, elöltöltőset, szabadon állót, normál méretben.
jelenleg LG DD gépet használunk, ami kombinált szárító is, de ezt a vonalat elengedjük és csak mosógép kell. árban jó lenne ~300k-nál megállni, viszont ebben az esetben az 5 év gari azért jól esne. bestbuy magasabb áron érdekel azért, de szintén alap sok év gyártói garival csak.
milyen LG gép ajánlott jelenleg?
továbbá elgondolkoztam a bosch-ban is. melyik számít jobbnak? a bosch is direct drive módon működik? mi az érdemi a különbség a serie6 és serie8 között? mennyire fontos, hogy van, ami made in germany, made in EU vagy egyik sem?
összehasonlítottam random serie6 és 8 gépeket, és érdemi különbséget nem igazán találtam, egyedül a home connect megléte/hiánya.

Google Pixel 7

(#85850) pjen válasza griffin90 (#85849) üzenetére


pjen
félisten

Minél magasabb a.serie szám, annál több olyan funkció van a gepen amit sosem használsz.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.