Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85301) Nagya21 válasza pjen (#85299) üzenetére


Nagya21
addikt

Thomason van....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#85302) Sinesol válasza pjen (#85299) üzenetére


Sinesol
veterán

[link] [link] [link] Ez csak 1-2 perc keresés google-val, van ezen kivül még bőven, gyakorlatilag minden gyártónál van ilyen készülék, sokszor csak filter és porzsák terén különböznek a normál verzióktól, szal elég sok nem hivatalosan allergia elleni készülék allergiabiztossá tehető.

[ Szerkesztve ]

(#85303) pjen válasza Nagya21 (#85301) üzenetére


pjen
félisten

Igen, de egész évben porzsák nélkülit használsz. :)

(#85304) iatti válasza pjen (#85299) üzenetére


iatti
aktív tag

nézzetek utána a hyla-nak. ebbe 20éve csak a vizet kell cserélni. valami szabadalmaztatott teknyika :DD a beszívott levegő egyből a vízbe csapódik. most is van oldala, persze mlm biznisz. árról semmi infó, majd a bemutatón elárulják. én kb 350k-ért vettem, most lehet 6-7-8 kiló az új modell? valamit azért tudhat a masina, hogy nem adnak ki minden évben valami újabbat. túl reklámozva sincs, én még nem találkoztam reklámjával sehol.

(#85305) pjen válasza iatti (#85304) üzenetére


pjen
félisten

A samu is ilyen volt. Sajnos pár éve meghalt.

(#85306) iatti válasza pjen (#85305) üzenetére


iatti
aktív tag

utána lehet nézni? milyen néven szaladt?

(#85307) Swami válasza Nagya21 (#85301) üzenetére


Swami
senior tag

Szia, neked melyik Thomasod van? Ezt ismered esetleg? [link]

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#85308) pjen válasza iatti (#85306) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom már a nevét, de nem hiszem, hogy árulják 2000w os motorja volt.

(#85309) Nagya21 válasza Swami (#85307) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Ez annyiból jobb, hogy szárazon porzsáknélküli multiciklonkén tudod használni, nekem szárazon porzsák kell bele.
Nekem ez van:
link
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#85310) bandus válasza bandus (#84760) üzenetére


bandus
veterán

kicsit lassan őrölnek a malmok, múlt héten ért ide egy szaki, szerinte az alsó tömítés mellett a belső panelt is cserélni kellene az ajtón, mert eldeformálódott. ami igaz is lehet. szűk a konyha, sokszor egészen nyitva hagyjuk az ajtót, hogy szellőzzön, biztosan sikerült 1-2szer belerúgni. kb 400-500 eurós számlát mondott + szállítást, szal szerinte vegyünk újat. valszeg ez lesz. valamelyik bosch series 6 gépen gondolkodom, nem akarom túlbonyolítani. ha elmegyünk ebből az albiból úgyis itt kell hagynunk. van ez ellen bármi kifogás? köszi :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#85311) ovics


ovics
aktív tag

Sziasztok, LG GSXV91BSAF hűtőszekrényt belső tartállyal használtuk a vízadagolót, azonban egyik hétről a másikra nem adagolja a vizet, se a jégkészítéshez, se a vízadagolóban. Ha rakok bele vizet akkor érzékel, és elkezd szivattyúzni (legalábbis hangra) de nem jön víz. Ötlet erre esetleg, hogy mit csináljak vele? Még garis (1 éves sincs), úgyhogy ha nincs rá semmi, akkor lejelentem.

(#85312) Silent77 válasza ovics (#85311) üzenetére


Silent77
veterán

Próbáld áramtalanítani a gépet 1-2 órára, nálam Samsung hűtő játszotta el.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#85313) Kezdő vagyok válasza Gömbike (#84607) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Szia!
Csak szeretném megköszönni a mikrohullámú sütő vásárlásban nyújtott segítséget!A készülék remekül működik!

Lenne egy újabb kérdésem.
Kedves ismerősöm új hűtőszekrényt venne fagyasztóval.
A kritérium kissé meglepő: Kb.max 155 cm magas lehet,szélessége pedig kb.max 54cm
Pár cm nem számít,az még belefér.
Összeg talán max.200000 Forint.
Szeretnék válaszokat kérni,és előre köszönöm szépen a segítségeteket!

(#85314) totron


totron
addikt

Hotszenya- és pizza sütésre erre alkalmas mikró vagy nem kontakt szendvicssütő lenne a megfelelőbb/energiatakarékosabb?

(#85315) Cranium


Cranium
tag

Sziasztok, a szobában ahol vagyok jelenleg 75%-os páratartalom van. Milyen páramentesítõ készüléket tudnátok ajánlani max 30-40k értékben? Illetve egyéb tipet tudnátok adni, hogyan tartsam alacsonyan a párát?

(#85316) Gömbike válasza Kezdő vagyok (#85313) üzenetére


Gömbike
senior tag

Szia!

Nagyon szívesen.

Hűtőkben egyáltalán nem vagyok otthon, szerencsére van elég hely a konyhában, mi a fizikai valójában megtekintett es szimpatikus hűtőt választottuk az áramhiszti időszakában.

szerk:

Amiket lecseréltünk az SBS hűtőre, az egyik akkor 16 éves kombi Elux volt, a másik egy akkor huszonéves kombi Bosch volt.

Mindkettő a mai napig üzemel baráti körben.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#85317) pjen válasza Cranium (#85315) üzenetére


pjen
félisten

Elsö körben egy alapos szellőztetéssel próbálkoznék.

(#85318) Elemental válasza Cranium (#85315) üzenetére


Elemental
addikt

A páratlanító jó. Nálunk kettő is üzemel. Arra készülj fel, hogy zúg és fűti a szobát. Légkondid nincs? Az is páratlanít.

(#85319) Cranium válasza Elemental (#85318) üzenetére


Cranium
tag

Légkondim nincsen sajnos, jelenleg egy Steck SPM 250 készülék üzemel, de nem igazán használt, nem ment le semmit a páratartalom. Az alapos szellõztetést megpróbálom, csak szúnyoghálót kell heggesztenem az ablakra

(#85320) totron válasza Cranium (#85319) üzenetére


totron
addikt

Sót teríts szét tálcákban. Vályog ez vagy mi a dolog eredője, mitől van ez?

(#85321) baryll


baryll
tag

Sziasztok!
Mosógép téma. ~13 éves AEG felültöltős prémiumabb gépem úgy néz ki, hogy végleg behalt. Dobtengely kirohadt egyik oldalt. Nagyon dühít, hogy nem lehet javítani, mert amúgy jó kis gép volt. Az egész dobot, műanyag házastól kellene cserélni, de hogy ilyen alkatrészt lehet-e venni hozzá kompletten és hogy mennyibe kerülne, sajnos nem tudom. Esetleg, ha valaki tudna ajánlani alkatrészboltot, azt megköszönném.

Viszont új gép irányába is nézelődnék. Jó lenne valamilyen felültöltős. Nem kellene sok program, csak szépen mosson 30 és 40 fokon , meg legalább ~1000+ fordulatos legyen a centrije. Pénzben olyan középkategóriás lehet (~200e).

(#85322) Cranium válasza totron (#85320) üzenetére


Cranium
tag

Új építésû társasház földszintje. Lehet csak vízesek a falak, a fürdõbe nincs ablak, csak elszívó aztán ott is vízesek a falak. Ez egy albérlet de elvileg kocsmának, vagy mûteremnek épült, csak nem kapták meg az engedélyeket, aztán lett belõle társasház. Pl egyik szobában nincs ablak, csak félkör alakú bejárati ajtó :D

(#85323) Elemental válasza Cranium (#85319) üzenetére


Elemental
addikt

Nálam ez az egyik, naponta 10l víz is össze tud gyűlni.

(#85324) nortone580


nortone580
csendes tag

Sziasztok!

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy Electroluxnál is garancia feltétele, hogy az indukciós főzőlapot szakember kösse be és ezt számlával igazolja? Nem találtam erre vonatkozó részt sehol.
Van valakinek tapasztalata ezzel?

(#85325) totron válasza Elemental (#85323) üzenetére


totron
addikt

Ezek milyen elven működnek?

(#85326) Cranium válasza Elemental (#85323) üzenetére


Cranium
tag

Ah sajnos ez nekem nagyon drága, max 30-40et tudnék rákölteni :/ Nem tudom hogy ebbe az árba van-e használható

(#85327) totron válasza Cranium (#85326) üzenetére


totron
addikt

Használd ki azért a kánikulát is, most pont van belőle raktáron.

(#85328) balojazz válasza nortone580 (#85324) üzenetére


balojazz
aktív tag

Nálam 2 éve bekötötte 5 ezerért, és azt mondta, ha gond lesz a gariidő alatt, ráteszi a pecsétet a garancialapra. 2 év eltelt, szerintem a gari lejárt már, én megúsztam egy ötösből, ennyi. Meg kell beszélni egy random villanyszerelővel, hátha az is bevállal ilyet ott, ahol laksz.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#85329) body007 válasza Cranium (#85322) üzenetére


body007
addikt

Egy ventilátorral is tudod mozgatni a levegőt. A semmitől jobb lesz

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#85330) arcitec válasza nortone580 (#85324) üzenetére


arcitec
addikt

Nem szükséges a szaki hozzá, de persze a TE érdeked, hogy szakszerűen legyen bekötve,
megfelelő keresztmetszetű vezeték, megfelelő csatlakozó használata(sorkapocs).
Tehát nem előírás a szaki, tudom, mert megkérdeztem még a tavasszal. ;)

[ Szerkesztve ]

(#85331) arcitec válasza Cranium (#85326) üzenetére


arcitec
addikt

Itt nézz körül, pl egy ilyen már jó lehet, nem kicsit drágult itt is minden.
Azt jól írták itt a meleg száraz levegő szellőztess, ha lehet keresztáramlással és min fél napokon át... ;)

[ Szerkesztve ]

(#85332) breezer88


breezer88
tag

Nézegetem a hűtőket, találtam olyat, amin van vízadagoló, mint pl. ez: https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_samsung-rb38c634dsa-ef-no-frost-kombin%C3%A1lt-h%C5%B1t%C5%91szekr%C3%A9ny-1427999.html
Ez tulajdonképpen mire jó és hogy működik? Azt írta több bolt is arukereson, hogy nem köthető hálózatra, viszont a képeken a samsung saját honlapján sem látok kialakítva belül bármi tároló cuccot... hogy van ez? A jégkocka adagolósoknál szokott lenni egy nagy helyfoglaló tartály meg annak mondjuk látom az értelmét legalább :) ( csak nekem az nem éri meg..)

[ Szerkesztve ]

(#85333) Silent77 válasza breezer88 (#85332) üzenetére


Silent77
veterán

Jól írják, nem lehet hálózatra kötni.
Az ajtóban van a víztartály, azt kell feltölteni.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#85334) Reynaldo válasza baryll (#85321) üzenetére


Reynaldo
junior tag

Ennyi év után azt a gépet már el lehet engedni, mert min. 62000Ft egy olyan alkatrész, de lehet, hogy még drágább, csak ahhoz be kell azonosítani pontosan.[link]
Az AEG család másik márkája közül pl. az Electrolux EW6TN5261FH-t(1200-as centri) lehetne a mostani kuponos akcióban 5 év garival,....126 ezerért rendelni(kuponok kicsit visszább). Vagy bármelyik másikat, ami jobban tetszik és van is készleten.[link]

(#85335) herdsman12 válasza arcitec (#85330) üzenetére


herdsman12
őstag

Kitől kérdezted meg, van valami nyoma a válasznak?

(#85336) iatti válasza Reynaldo (#85334) üzenetére


iatti
aktív tag

ha nálam elmegy 13évet egy mosógép, most előre aláírnám. én is ezt az elektroluxot vette, csak az ezer centist. kihozzák és beüzemelik ingyen.

(#85337) arcitec válasza herdsman12 (#85335) üzenetére


arcitec
addikt

Electrolux ügyfélszolgálat, de a követelményekben sincs benne, csak az, hogy szakszerűséggel legyen bekötve, csatlakoztatva és nem követelmény a szaki számla, az csak néhány bolt lehúzása. ;) De logikus is, most csak gondolj bele, ha valaki szakember és nem számlás vállalkozó, akkor másnak kell fizetnie azért, amihez esetleg saját maga jobban ért? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#85338) Sinesol válasza totron (#85314) üzenetére


Sinesol
veterán

(#85339) baryll válasza Reynaldo (#85334) üzenetére


baryll
tag

Köszönöm szépen a választ, az infókat! :R

Kérdezni szeretném, hogy a felültöltősöknél van-e esetleg valamilyen minőségi sorrend a márkák között? (Most egy kicsit elbizonytalanodtam ezen a gyártói termékvonalon, mert igaz, hogy a 13 év nem kevés, de nem is volt túl sokat használva ez a gép és ez a javíthatatlan tengelyelrohadás eléggé lehangoló. Mondjuk volt elektronikai nyűgöm is már ezzel a géppel korábbról, de azzal még éppen-éppen együtt lehetett volna élni. A többi gyártónál is ennyire rossz - nem korrózió tűrő - anyagból készülnek a mosógéptengelyek?)

(#85340) nVIPER válasza baryll (#85339) üzenetére


nVIPER
senior tag

Az a baj, hogy csak felültöltős jöhet szóba. Innentől kezdve csak az Elux marad, a többi márka még gyengébb. Bár jöhet a kérdés, hogy van még lejjebb? :W

(#85341) herdsman12 válasza arcitec (#85337) üzenetére


herdsman12
őstag

Köszi.
Nálam a teljesítmény bővítős csapat kötötte be a sütőt. Számla nincs, csak egy nyilatkozat, hogy szakember az elkövető.

(#85342) arcitec válasza herdsman12 (#85341) üzenetére


arcitec
addikt

Még egy gondolat a témához. Mivel rendszeresen felmerülő a kérdés.
Számos olyan készülék van, ami csatlakozó dugóval ellátott, hűtő, mikró, TV stb.. Ezekhez sem kell szerelő, mert miért is kellene. Az elektromos(nyilván a gáz az más) sütők többsége, -(ha ugyan nem az összes)- meg szintén csatlakozó dugóval ellátott, "csak" be kell dugni. Na most ehhez kellene számlás szerelő? Micsoda lehúzás, ilyen helyen nem szabad vásárolni. Ráadásul az AEG, Electrolux saját maga intézi a garanciát, NEM a bolt.
-(A bolt max. akkor ha hozzájuk van fordulva, de ők is mennek a "gyári" szervízhez)-
Az azonban nyilván való, hogy az elektromos hálózatnak szakszerűen kell legyen kiépítve.
No meg persze a beépítésnek is az előírásoknak megfelelően kell történnie, ha ez és a fentiek a tulajnak nem mennek, akkor nyilván hozzáértőt kell hívni.

[ Szerkesztve ]

(#85343) baryll válasza nVIPER (#85340) üzenetére


baryll
tag

Köszönöm szépen ezt a választ is! :R
Kérdezni szeretném még, hogy egy elöltöltős pl Bosch 6-os széria, jobb minőséget képvisel, mint a felültöltős Electrolux és társai? Árban eléggé egyformák. Amennyiben jóval jobbak, megbízhatóbbak, stb az elöltöltősek, akkor lehet, hogy inkább mégiscsak bevállalnám a dobba bujkálást, a cél érdekében.

(#85344) hotkar válasza arcitec (#85342) üzenetére


hotkar
aktív tag

Az a baj hogy "elferdült" az eredeti kérdés, ott ugyanis főzőlapról van szó.

A villanysütő nálunk is dugós, azaz nincs mit bekötni.

Az indukciós főzőlapnak viszont csak egy sorkapcsa van, amit a helyi viszonyokhoz igazodva (1, 2 vagy 3 fázis) többféleképpen lehet bekötni. Ennek értelmezéséhez és helyes kiválasztásához vagy szakember, vagy kellő hozzáértés szükséges. Ezért írják elő szerintem a "szakemberes" bekötést.

(#85345) arcitec válasza hotkar (#85344) üzenetére


arcitec
addikt

Teljes mértékben igaz amit írsz, ez jó kiegészítés, annyit lehet pontosítani, hogy hozzáértő szükséges és nem számla. No meg ide is érvényes a szabványos elektromos rendszer, és az előírás szerinti beépítés, mármint a térbeni is. :K

[ Szerkesztve ]

(#85346) BBéci válasza baryll (#85343) üzenetére


BBéci
titán

Egyértelműen és sokkal jobb választás egy olyan Bosch.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#85347) Reynaldo válasza baryll (#85343) üzenetére


Reynaldo
junior tag

Almát körtével? Teljesen más konstrukció, de mosási képességekben nem nagyon térhetnek el. Felültöltőst általában azok vesznek, ahol kevés a hely, és nem lehet rendesen kinyitni egy elöltöltős ajtaját, aminek kb. 1 méternyi hely kell a teljes nyitáshoz. Vagy azért, mert nem szeretne mélyen hajolva vizes ruhákat pakolgatni, vagy nem fér be az ajtón, stb.
Van itt egy legolcsóbb 6-os Bosch WGG144Z0BY, ami 5 év garival és fuvarral 234k körül rendelhető. Hasonló funkciók, és kategória, kinézetre is, és ki tudja, talán még 1-2 beszállító is ugyanaz(csak tipp), és 142k Eluxtól. De ha már 234k-s gépnél tartunk, már csak egy ugrás a Miele mosógép, ami kb. 350k-től van, 3 év garanciával. Az hátha kibir 13 évnél is többet. Elöltöltős egyik nagy előnye, hogy lehet rá pakolni, akár egy szárítógépet is.

(#85348) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Sziasztok!

Mivel nem igazán találok ilyen topikot, ide befér a szobaventilátor kérdés?
Ismertek nem túl hangos típusokat?
Példaképp, itthon van egy Sencor SFN 4031BK, aminek a max zaja elvileg 54 dB, de ez már nekem 1-es fokozaton is hangos a 3-ból.
Viszont van egy Hausmeister is, annak nem tudom most, mekkora a zaja, sokkal régebbi, olcsó volt az is, annak szinte semmi hangja.
10-15 ezer Ft értékben tudnátok esetleg ajánlani pár csendesebb modellt?

Malaka!

(#85349) makoss


makoss
veterán

Üdv!

Létezik olyan gőztisztító amelyik padlószőnyeget is tisztít?
Milyenek vannak ezekből ha van ilyen? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#85350) pjen válasza makoss (#85349) üzenetére


pjen
félisten

Nekem Karcher van, ahhoz van egy fej amire fel lehet fgatni a hozza adott rongyot.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.