Hirdetés

2024. szeptember 11., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86101) Nagya21 válasza mzso (#86100) üzenetére


Nagya21
addikt

Szilózd ki......:DD:DD:DD:DD:DD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#86102) Piftuka válasza koxx (#86072) üzenetére


Piftuka
veterán

BB9000 fórumtárs még szerencsés, hogy garanciális időn belül hibásodott meg a porszívója.

Mert különben mennyibe kerülne egy új motor a C3-ba? 60.000 forint? 80.000?

"Aquila non captat muscas."

(#86103) pjen válasza Piftuka (#86102) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem, ha tényleg motor cserés az GTK.legalábbis Philips nél az lett.

(#86104) Piftuka válasza OPiiPO (#86089) üzenetére


Piftuka
veterán

"Még szerencse hogy a régi Samsungomat nem tőle vettem, különben nem dolgozna már a második tulajnál 16+ éve"

Itt a lényeg! "Régen"...

Azóta sok víz lefolyt a vén Dunán, és a "tartós fogyasztási cikk" fogalma egyre kevésbé jelent bármit is. :(

A nővéremnek is van egy német gyártású, SIEMENS hűtőszekrénye. Legalább 30 éves; még csillagokkal jelölték az energiahatékonyságát... Egyetlen fokozata van, de a ~3-4°C fokos belső hőmérsékletet minden körülmények között kifogástalanul biztosítja. Teszi a dolgát kiválóan és rendületlenül, amióta a legyártották.

Ilyen minőségű gépeket ma már nem gyártanak. A kötelezően előírt 2-3 év jótálláson felül minden perc üzemidő ajándék lett.

A Samsung esetében külön érdekesség a hazai képviselet és szervizhálózat. Érdemes beleolvasni itt a fórumon a Samsung televíziók topic-jába! Az ott leírt felhasználói tapasztalatok alapján bátor dolog tőlük választani műszaki cikket.

"Aquila non captat muscas."

(#86105) Pepeninho


Pepeninho
őstag

Sziasztok.

Philips porszívóra esetleg tudtok akciós kupont?

Ps4, Xiaomi 11T

(#86106) peppe79 válasza peppe79 (#86074) üzenetére


peppe79
senior tag

A konyhaluxneten megkaptam akciósan, így megrendeltem egy 7kg-os Midea elöltöltős mosógépet.
Az olcsóbb mosógépek között (130e ft-ig) nekem ez tűnt a legjobb választásnak. Remélem, nem lesz vele gond.

(#86107) Nagya21 válasza peppe79 (#86106) üzenetére


Nagya21
addikt

Hát, ritka madár.....
Majd számolj be róla milyennek látod, ősszerakás anyagminőség, zaj, mosás......
Bár ahogy nézem nem inverteres motor, ugyhogy centrizéskor lesz felszálló Jet hang.......
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#86108) peppe79 válasza Nagya21 (#86107) üzenetére


peppe79
senior tag

Ez a típus, a keskeny változattal ellentétben , inverteres motorral szerelt.
Bár, hozzáteszem, nekem a hagyományos szénkefés motorral se lenne semmi bajom.

(#86109) daver88 válasza Nagya21 (#86107) üzenetére


daver88
aktív tag

Láttam már élőben ilyen gépet, a legnagyobb furcsaság a kijelzője. Mivel 3 karakter tud megjeleníteni, ezért pl. az 1200/1400-as centrifuga beállítást elég furán mutatja. Nyilván meg lehet szokni, de itt pl látszik a spórolás.

Ár-értéket arányt tekintve ott helyezkedik el, amit az ára mutat. Ennek a szegmensnek is nyilván megvan a saját vásárlóbázisa.

(#86110) ferzoli válasza iatti (#85938) üzenetére


ferzoli
Ármester

Ez melyik modell volt és hogy sikerült 121-re lefaragni az árat? Most 177k a legolcsóbb felültöltős, ami elérhető, ha jól látom.
Bevált azóta?

Köszi

(#86111) peppe79 válasza daver88 (#86109) üzenetére


peppe79
senior tag

Igen, az 1000-1200-1400-as fordulatszám kijelzése, 10-, 12-, illetve 14-. De ez legyen a legkevesebb.
A 20 ezer forinttal drágább MF200 típusnál már teljes karakteren megjeleníti, meg ott van wifi is, egyebek, de nekem erre nem volt szükségem.

(#86112) Pepeninho


Pepeninho
őstag

Még egy kérdésem lenne. Xiaomi porszívónk volt eddig. Szivoereje nem túl acélos de a nagyobb probléma az akksi ereje/élettartalma. Philipseknél mi várható? Köszönöm.

Ps4, Xiaomi 11T

(#86113) iatti válasza ferzoli (#86110) üzenetére


iatti
aktív tag

ezt már nem tudod ennyiért megvenni. ez felültöltős, meg ahogy nézem kifogyott, meg a 3 kuponból már csak kettő működik ha jól tudom. EW6TN5061FHSensiCare 600

(#86114) ferzoli válasza iatti (#86113) üzenetére


ferzoli
Ármester

Értem, köszi.

Ez esetben kérdezném a többieket, hogy 120-150k körül milyen felültöltős vagy keskeny előltöltős gép ajánlott?

17 éves candy-t váltana, amit kétszer kellett ez idő alatt javítani.

Electrolux esetén milyen kuponkóddal tudok faragni az árból? Beüzemelés/elszállítás és 5 év gari jól hangzik.

Köszönöm

(#86115) iatti válasza ferzoli (#86114) üzenetére


iatti
aktív tag

ezeket próbáld meg. ELXKOMPENZACIO20 és EXTRA5,

(#86116) Aaron14 válasza Beni2360 (#86070) üzenetére


Aaron14
őstag

E-mail-ben jeleztem Nekik. Le van dokumentálva, a garancia ettől továbbra is él és elnézést kértek a mulasztásért.

Szerintem ezzel jobban jártam, mint a sumákolással.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#86117) Reynaldo válasza mzso (#86100) üzenetére


Reynaldo
junior tag

Helló!

Erre nincs valami megoldás, hogy a sajt meg egyéb hülyeségek ne a földre meg a sütő alatt lévő ajtó felső élére peregjenek, folyjanak?

De van. Kell egy megfelelő méretű zománcozott tepsi, és arra tesszük a sütőpapírt, majd az asztalon beletesszük a melegszendvicset, vagy bármit, és betoljuk a 4-ből az egyik helyre a krómozott sütőrácsba(talán középre vagy az alsóra, (akár a kihúzhatóra is, de semmiképp se így, hogy csak egy papírt teszünk a sütő aljába). Miután lejárt a sütési idő, ki kell venni a tepsit az asztalra pl. hőálló rácsra vagy alátétre, majd lepakolni róla a kaját, és így nem potyog semmi a sütőbe.

(#86118) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Sziasztok!
Itt mi lehet a különbség a két termék között? (a nevében szereplő C betűn kívül?)
https://www.alza.hu/fagyaszto/amica/18852764-v4852.htm

[ Szerkesztve ]

(#86119) BB9000 válasza Brave_86 (#86118) üzenetére


BB9000
senior tag

Egyik sz@rabb,mint a másik. Olvasd el a véleményeket. Bajt ne vegyél magadnak, inkább válassz egy normálisat. (Bosch, LG).

(#86120) XboxGamePass


XboxGamePass
senior tag

Sziasztok! Tapasztalat, vagy ha esetleg ezt ne, akkor milyen turmixgépet ajánlanátok?
Xiaomi Smart Blender

Egy tavalyi kérdést találtam róla, amire válasz nem érkezett. :D

(#86121) arcsin válasza XboxGamePass (#86120) üzenetére


arcsin
senior tag

Alzas sajat markas elég pöpec

(#86122) M3aN


M3aN
senior tag

Sziasztok!
Milyen mosó-szárítógépet ajánlotok? Gondolom ide is igaz, hogy inkább hőszivattyús kellene, mintsem kondenzációs. A keret ésszerű határokig mindegy, az Electrolux 900-as széria is belefér ha arról van szó.
Egy, max kétszemélyes háztartásnak.

(#86123) mzso válasza Nagya21 (#86101) üzenetére


mzso
veterán

Kösz. Egy árok helyett a szigetelésnél gyűlne össze a gané...

(#86124) mzso válasza Reynaldo (#86117) üzenetére


mzso
veterán

Én rácson grillezek. A papír meg csak bónusznak van a sütő alján.

Az nem annyira megoldás, hogy "csináljak mást".

(#86125) OPiiPO válasza M3aN (#86122) üzenetére


OPiiPO
veterán

Leginkább semmilyet, de ha minden kötél szakad akkor javaslom tisztelettel az kereső biztos kezű használatát. , nem ördöglakat ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#86126) Mercutio_ válasza albiosz (#86082) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kösz az infót:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#86127) ferzoli válasza iatti (#86115) üzenetére


ferzoli
Ármester

Köszi, megrendeltem.

[ Szerkesztve ]

(#86128) Beni2360 válasza Aaron14 (#86116) üzenetére


Beni2360
félisten

:C:C

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#86129) kazsolt


kazsolt
tag

Sziasztok
Állóporszívó téma:
Proscenic P11 vagy a P13 a jobb vajon? egy árban vannak kb. A felmosó funkció teljesen hidegen hagy!

(#86130) Szibilla válasza M3aN (#86122) üzenetére


Szibilla
aktív tag

Itt megkövezés jár érte, pedig szerintem nagyon praktikus jószágok. Pár hónapja hasonló dilemmában voltunk, de amennyivel drágább a hőszivattyús, annyit nem ért meg, így kondenzációs gépet vettünk. Eddig szeretjük nagyon, tök jó, hogy bepakolom a ruhát reggel, napközben elindítom telefonról, mikor gondolom és hazaérve kimosva/szárítva várnak.

Tartósságról még persze korai beszélni.

(#86131) Beni2360 válasza Szibilla (#86130) üzenetére


Beni2360
félisten

Már csak az a fránya vasaló nö hiányzik belőle.:D

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#86132) Szibilla válasza Beni2360 (#86131) üzenetére


Szibilla
aktív tag

Kicsit igen, bár a legtöbb ruhámat, amit vasalni is kellene, azt nem is száríttatom vele. Tipikusan ahol nagyon szeretem, az az "aprójószág", amiket így nem kell kiteregetnem, majd leszedegetni és elrakni, hanem egyből a gépből mehet a helyére

[ Szerkesztve ]

(#86133) Kristof_94


Kristof_94
nagyúr

Sziasztok!

Whirlpool mosogatógéphez keresném a fent látható alkatrészt. Ilyet lehet esetleg kapni?
Sajnos majdnem teljesen le van törve.

(#86134) st6969


st6969
őstag

Liebherr fagyasztó (vagy hűtő) szekrényben mintha itt olvastam volna, hogy valaki cseréltetett kompresszort a hangja miatt (talán videót is küldött), és hogy a szerviz nagyon készséges volt.
Nem találom a hsz-t
Ha esetleg tudja valaki...melyik volt ez a segítőkész szerviz? Nálam is ugyanez a gond valószínűleg, de pár hónap múlva kifutok az 5 év garanciaidőből... :(
Köszönöm :R

(#86135) konci79 válasza st6969 (#86134) üzenetére


konci79
őstag

Szerintem én.
De nem kompresszort cseréltek, hanem kompletten a hűtőt.
Az első kb 1 évet bírt, a második kb 1 hónapot...
Ütemes, lüktető hangja volt, az egész lakásban hallottam.
Csináltam egy videót, ahol közelítettem meg távolodtam , elég jól lehetett hallani.
Én a Liebherr ügyfélszolgálatos címére küldtem email-t, leírtam hogy mi a gondom, plusz csatoltam a videót.
A garanciás topickban írtam le a lényeget, azért nem találod itt :)

sales-hu.lwl@liebherr.com

[ Szerkesztve ]

Eladó DDR4 GSkill 2x8 GB 4000 MHz CL16

(#86136) sunny1


sunny1
tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék.Tegnap elfüstölt a 19éves Samsung mikrónk.
Gondolom szervíz az tök felesleges ehhez már.
Mik most az ajánlott márkák 50e ft-ig bezárólag?

(#86137) axioma válasza axioma (#86033) üzenetére


axioma
veterán

rovid eredmeny: szerelo megnezte, az egyik suly verodott szet, az csinalta a centris hangot, ettol a plusz mozgastol a beomlo gumicso serult, es me'g valamit cserelt volna meg szerelesi dij es sok ido - inkabb masik lesz, igaz a kiszallasi telepulesen belul igy is lett egy tizes hogy ezt megtudjuk, szoval rosszul dontottem hogy kihivtam

(#86138) Beni2360 válasza sunny1 (#86136) üzenetére


Beni2360
félisten

A napokban volt itt egy Bauknecht mikró ajánlat, nálam november óta üzemel. Életem legjobb vétele volt. Ajánlani tudom piros plecsni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#86139) aujjobba


aujjobba
addikt

Szerintetek hogyan kerul a mosogepen belul oda viz ahol a rozsdafolt latszik?
Neha ki is folyik valamennyi.
A doboz az amibe a mososzeres talkat tolod be.

(#86140) Nagya21 válasza aujjobba (#86139) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Mondjuk egy 60 fokos mosásnál a pára lazán odakerül......aztán lecsapodik a hidegebb vason, és ott a víz......
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#86141) aujjobba válasza Nagya21 (#86140) üzenetére


aujjobba
addikt

40 fokon szokott menni a gep.

(#86142) aujjobba válasza aujjobba (#86141) üzenetére


aujjobba
addikt

Idonkent megis megy 60-on.
Inditottam egy 15 perces gyorsmosast fedo nelkul, hatha latszik valami.

(#86143) aujjobba válasza aujjobba (#86142) üzenetére


aujjobba
addikt

Indult egy 60 fokost most, majd figyelem, bar leszedett fedellel nem valoszinu a parakepzodes gondolom.
A gyors 15 perces proba alatt nem latszott semmi.

A mososzertartaly alatti reszen is rozsdas a haz.

[ Szerkesztve ]

(#86144) Nagya21 válasza aujjobba (#86143) üzenetére


Nagya21
addikt

lekotorta a fiók....

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#86145) ANDROID??? válasza aujjobba (#86143) üzenetére


ANDROID???
addikt

Tedd rá, nem kell azt csvarozni addig, meglátod lefogja-e a párát..

(#86146) BB9000 válasza koxx (#86072) üzenetére


BB9000
senior tag

Írtam a Mielének közvetlenül, mivel telefonon nem tudtam felhívni a szervizüket.
Ez a válasz jött: "Javasolnám még az aktív szén szűrő ellenőrzését, hogy nem járt le-e az élettartama."
Segítsetek lécci, hogy miből kellene látnom azt, ha lejárt volna az élettartama annak a szűrőnek?

(#86147) pjen válasza BB9000 (#86146) üzenetére


pjen
félisten

Használd nélküle párszor, ha megjavul az a hibás :)

(#86148) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Sziasztok!

Elhoztunk egy használt szárítógépet. Miután sima kondenzációs volt, gondoltuk nem gond ha a hátára fektetve hozzuk el (nem fért be állítva). Mikor kivettük az autóból észrevettük hogy csöpög a víz az aljából. Kicsit megdöntve a gépet láttam hogy a hátsó fém burkolat alól csöpög a víz. Levéve azt, kifolyt vagy 3-4 deci víz és ez volt alatta.


Jól sejtem, hogy így akkor ez a gép kuka? :(

(#86149) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok, nem tudom ide illik-e a kérdés de nem találok rá sehol már választ.
Van egy ~3 éves mosógép, amiből kb fél-1 éve érdekesen "büdösen" (leginkább popcornra emlékeztet) jönnek ki a ruhák. Nem minidig, de a mosások 80%-ánál. (van amikor nem, de nem jövök rá mi az összefüggés)

Próbáltam már:
-mosógéptisztítóval "kifőzni" 95 fokon
-ecettel kifőzni 95 fokon
-fertőtlenítős mosószeradalékot
-legalább 4-5 féle mosószert, mosógélt, öblítőt
-szétszedtem, kitisztítottam a szűrőt

Ezek után a probléma továbbra is fennáll, és igazából már a tisztítás utáni mosásnál ismét visszajön...

Mitől lehet ilyen? Mit lehetne még kipróbálni? Szervíz?

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#86150) Nagya21 válasza racskobalazs (#86149) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Mosd ki sima háztartási hypoval....
Indits el egy 60°c mosást, majd amikor betöltötte a vizet, tölts bele 2l sima Hypót.....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.