Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245) Loha válasza phanfantom (#236) üzenetére


Loha
veterán

1kW/h áram energiája kb. 3,6MJ
1m3 gáz fűtőértéke kb. 34.25MJ

Tehát elméletben 9,5kW villamos energia fűtőértéke egyenlő 1m3 gáz fűtőértékével, persze ebbe most se a fűtőszál hatásfokát, se a gázlángnál fellépő hőveszteséget nem számoltam be. Én kb. úgy saccolnám ezért, hogy 1m3 gáz inkább 8kW árammal egyenlő.
Most nézegettem az árakat és arra jutottam, hogy ugyan azt felmelegíteni villannyal 3 szor annyiba kerül, mint gázzal.

Na most még van egy másik tényező is... Gáznak van éves előfizetési díja ami kb. 5000Ft, ha jól tudom áramnál nincs ilyen. Ebből kb. 10-15 órát mehet havonta egy elektromos főzőlap. Tehát SZVSZ, ha vki havi kb. 20 óránál nem többet használja a villanytűzhelyének egy lapját(kisebbiket), akkor kb. ugyan annyit fizet mintha gáztűzhelyet használna, utána a gáz kb. harmad annyiba kerül. (Mostani kalkulációmban még nem az új energiaárakkal számoltam...)
SZVSZ a közeljövőben akármennyire drágul is a gáz, a villanyos megoldás legalább fele annyiba fog kerülni, kivéve ha vki tényleg csak nagyon keveset használja.

Viszont a villanybojler kicsit más tészta, mivel az ''éjszakai'' árammal megy, ami kb. fele annyi mint a ''nappali'', tehát jelentős gázáremelés esetén sztem eléggé nehéz eldönteni melyik a gazdaságosabb, meg mindkét megoldásnak megvannak a maga előnyei...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.