Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8651) liszi70 válasza BBéci (#8648) üzenetére


liszi70
nagyúr

"A bögreszett megnevezés nem elsősorban a méret miatt született, hanem a hangminőségük olyan..."

Pedig nemrég a Bose-t is a bögreszettek közé soroltad, csak a jó hangminőségűek közé.
Ha igaz amit írsz, és tényleg nem csak a méret, hangszóróméret miatt született meg ez a kifejezés, akkor az ég világon semmi értelme nincs. Szar hangminőségű, dobozhangú, olcsó cuccok vannak nagy méretben is.
Egyébként ki találta ki ezt a "bögreszett" nevet? Úgy hülyeség ahogy van, értelmezhetetlen, sok vita ment arról, ki mit ért alatta.

(#8652) sakal83 válasza Norbi 72 (#8647) üzenetére


sakal83
addikt

(#8653) BBéci válasza Karel666 (#8650) üzenetére


BBéci
titán

A monília tavasszal jön, kétszeri permetezés ellenére elkapta a kajszifámat, a korona háromnegyedét már le kellett vágni. :O

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8654) BBéci válasza liszi70 (#8651) üzenetére


BBéci
titán

Azért kellett az előbbit írnom, mert sokan tévedésben vannak, félreértik a megnevezést.
A "bögreszettet" először az Árkád Media Markt hifi és házimozi osztályának vezetőjétől hallottam, valamikor 11-12 éve. Panaszkodott, hogy a sok botfülű azokat veszi, nincs igényük a jó hangminőségre.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8655) liszi70 válasza BBéci (#8654) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem értik félre a megnevezést, hanem ahogy írtam is, értelmezhetetlen, úgy hülyeség, ahogy van. :) Kár volt elterjeszteni, mert továbbra is sok vita lesz arról, mi számít "bögreszettnek", mert mindenki mást ért alatta, és a legtöbben méret szerint értik. És ez a valószínűbb eredet, mert a bögréről inkább a forma és méret ugrik be az embereknek, nem pedig a bögre hangja. :D Még nálad sem egyértelmű a meghatározás, értelmezés, lásd az említett BOSE.

[ Szerkesztve ]

(#8656) Karel666 válasza BBéci (#8653) üzenetére


Karel666
tag

Igaz.
Peronoszpóra

(#8657) liszi70 válasza Karel666 (#8656) üzenetére


liszi70
nagyúr

De jó, erről ez jutott eszembe. :D

(#8658) Norbi 72 válasza Nemir Ombe (#8649) üzenetére


Norbi 72
veterán

Egyszer valahol meghallgatom,mert nehezen tudok elképzelni "vállalható" hangot 0,9 kilós dobozokból.

Persze vannak kivételek,Bose-t már hallottam,az egész frankó volt.Tud hasonlót a HKTS?

(#8652) sakal83

1000 dolcsi felett már illik jól szólni.. :)

[ Szerkesztve ]

(#8659) #98221312


#98221312
törölt tag

Szerintem túl van beszélve, egyértelmű, hogy
"bögreszett" alatt a lejátszóval egybeszerelt 80-100 ezer körüli "házimozikat" értjük. Természetesen nem a Bose szettet.

(#8660) liszi70 válasza #98221312 (#8659) üzenetére


liszi70
nagyúr

Másoknak meg más az "egyértelmű" értelmezés. Bizonyos értelmezés szerint a BOSE is az, csak jobb hangú, szerinted meg nem az. Szerinted a beépített lejátszó is benne van a fogalomban, van aki meg az erősítő, lejátszó nélküli kis hangfalszetteket is annak hívja. Na ebben ismerje ki magát az idetévedő. Továbbra is állítom, értelmetlen és zavaros ez a megnevezés, de abban igazad van, hogy túl van beszélve. :)

[ Szerkesztve ]

(#8661) Karel666


Karel666
tag

Ha már mozi, mondhatnátok 1-2 kedvenc filmet...

(#8662) BBéci válasza #98221312 (#8659) üzenetére


BBéci
titán

Érdemes hozzátenni, hogy egydobozos a bögreszett, mert benne van a lejátszóval kombinált központi egység is. Igaz, létezik ilyen Bose is, de az tekintsük üdítő kivételnek. A KEF, H/K, Klipsch, Canton, Teufel, ELAC szettekben csak hangsugárzók vannak.
Azért sem bögrék, mert tisztességesen megépített a "dobozuk" nem kong, mint egy pléhbögre.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8663) Nemir Ombe válasza Norbi 72 (#8658) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Belépő kategóriában az árukért jók a HKTS-ek, normális sub jár melléjük és 120-150e között avr-el együrr kihozható belölük egy 5.1 mozira(!). Én személy szerint többre tartom,mint egy belépő “fadobozos” Taga/Onkyo/Yamaha/Wharfedale/stb szettet,amiből 5.0 jön ki ilyen áron.

Kb. egy “egybebögreszett” (valami nevet valóban ki kellene találni ezeknek,javaslat: kompakt házimozi ;) ) árából megvalósítható,igaz ez sem egy “csoda”,de szerintem ez egy “minimimum” mozi,ami már “vállalható” hangot produkál.

Hmm ....

(#8664) azelsomillio


azelsomillio
csendes tag

Sziasztok,

"Connectivity" kérdéssel fordulnék hozzátok :)
Nézegettem itt a Denon AVR-X520BT erősítőt és mivel nem tud ARC-t, kezdtem agyalni hogy mit hogyan lehetne hozzákötni:
- TV: ha hangot akarok, kell egy optikai kábel
- PS4: ha hangot akarok, kell egy optikai kábel

Eddig rendeben is lenne, mivel két optikai bemenete van, de mi van, ha szeretnék később mondjuk egy médialejátszót. Abból hogy viszem át a hangot?

Illetve ki/hogy oldja meg az esti film lejátszását ilyenkor mondjuk belső netről?
Vagy fogom a TV-t, ami tud DLNA-t és onnan indítom a filmeket?
Mi a legpraktikusabb vajon?

köszi

(#8665) #98221312 válasza azelsomillio (#8664) üzenetére


#98221312
törölt tag

HDMI-n keresztül minden eszköz ràköthető. Sőt a PS4-et csak azzal érdemes.

(#8666) azelsomillio


azelsomillio
csendes tag

akkor benéztem és csak a TV hang átviteléhez kell egy plusz csatorna, ha a HDMI port nem támogatja az ARC-ot?
az összes többi eszköz mehet bele az erősítőbe és onnan megy ki a hanguk és képük is?

(#8667) #09634560 válasza sakal83 (#8644) üzenetére


#09634560
törölt tag

Legtöbb "bögrében" 1 db kb. 8 centi azaza 2.5 inch habgszóró lapul az próbál mindent megoldani csillapitás nélkül, és nagy érzékenységgel hogy hangereje legyen jobban esetleg kiegészülnek egy csipogóval de nem versenytársai se a klipsch-ednek se pedig egyéb, jól megtervezett hangfalaknak..

(#8668) #09634560 válasza azelsomillio (#8666) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen a válasz mindkettőre.. és az optikai csak ARC nélkül kell és csak a tévé tunerének/USB-jének a használatához.

(#8669) azelsomillio válasza #09634560 (#8668) üzenetére


azelsomillio
csendes tag

köszi az infókat :R
még egy dolog:
ha a DENON X520BT-re rátennék még 30e-et, lehetne "upgradelni" YAMAHA RX-V481-ra
vajon megérné a többletet?
(szettben mindkettőt a JAMO S 626 HCS 5.0 -vel adják 30e különbséggel)

(#8670) #09634560 válasza azelsomillio (#8669) üzenetére


#09634560
törölt tag

Csak akkor ha kell ARC és hálózati (pl telefon általi) szolgáltatás, és lejátszás.. ha nem kell akkor szerintem nem vesztesz a denonnal..
Mennyi és hol? Onkyoval is van? Szerintem azzal lehetne a legjob hangzást előhozni, de ez szubjektiv magánvélemény..

(#8671) azelsomillio válasza #09634560 (#8670) üzenetére


azelsomillio
csendes tag

eddig ezt találtam:
220e az extremeaudionál

mi a vélemény? :)

[ Szerkesztve ]

(#8672) Nemir Ombe válasza azelsomillio (#8671) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha szettben gondolkodsz szerintem pl. ez [link] jobb választás. Igaz nem olyan “látványosan nagy” mint a Jamo szett,de olcsóbb és van hozzá sub (amit nem pótol/helyetesít a Jamo oldalába épitett hsz) ez. HK avr meg szerintem(!) kb. azt tudja hangban,mint az 520 vagy a 481.

De csak mint mindig “szerintem” .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#8673) Nemir Ombe válasza azelsomillio (#8671) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Vagy ha “nagyot” szeretnél inkább pl ez [link] az 520-al. (de egy sub ehhez is ajánlott)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#8674) BBéci válasza #09634560 (#8670) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem az Onkyo - Jamo párosítás egyáltalán nem jó ötlet. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8675) azelsomillio


azelsomillio
csendes tag

az inkaustik atmosphair prémium kábel miért olcsóbb vajon, mint a star? ("gyanúsan" akciós mindenhol)
[link]
laikusként az elsőre gondolnám, hogy "prémium"(abb) :)
illetve mi az egy kábelnél, hogy atmosphair technológia?

(#8676) #09634560 válasza BBéci (#8674) üzenetére


#09634560
törölt tag

az igaz hogy 5-6xx kell hozzá.. bár ahhoz már jobb a jbl arena..

(#8677) Nemir Ombe válasza azelsomillio (#8675) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Azért mert nem fogyott annyira, mint a hazai forgalmazó szerette volna, ezért most "kisebb haszonnal" és akciós elnevezéssel adják.

Az "atmosphair technológia" lényegében egy jólhangzó marketig elnevezést takar.

Ha egy belépő szetthez nézel kábelt az Inakustik is jó lehet, vagy nézhetsz ilyeneket is [link] [link], ha "sok" kellakkor pedig pl. ilyet. Belépő szinten is kb ez a minimum, jobb meg szinte felesleges. ;)

Hmm ....

(#8678) BBéci válasza #09634560 (#8676) üzenetére


BBéci
titán

Ebből a cikkből éppen az derül ki, hogy nagyon nem illett az S 626 HCS-hez az NR646. :(

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8679) Feca2


Feca2
csendes újonc

Mi a véleményetek a wharfedale MX10 subról, érdemes beruházni egy ilyenbe?

(#8680) Nemir Ombe válasza Feca2 (#8679) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az új árán semmiképp,annyiért jóval komolyabbat lehet venni .....

Hmm ....

(#8681) _CsViktor_


_CsViktor_
tag

Sziasztok, nem kimondottan idevágó, de egy barátomnak segítenék, Tudtok írni egy olyan szervizt, aki nem horror összegért, de megbízhatóan tud javítani régebbi (JVC AX 70) sztereó erősítőt?

A jelenség annyi, hogy bizonyos kimeneti teljesítmény felett kattan a relé, leold ugye, visszahalkítva meg újra megszólal. Sokat ment egy vendéglátóhelyen, de a kondig nincsenek sem megpúposodva, bár ettől még lehet kiszáradva.

Ha tudtok ilyen helyet, ahol szeretettel és nem lehúzással bánnak ilyen régi ketyerékkel, egy privátban írjátok már meg légyszi (észak pest előny lenne, de nem feltétel). Köszönöm előre is!

(#8682) Norbi 72 válasza _CsViktor_ (#8681) üzenetére


Norbi 72
veterán

(#8683) liszi70 válasza Norbi 72 (#8682) üzenetére


liszi70
nagyúr

Sekon

Alisca Orange

És a Hivoxnak is van szervize, meg lehet kérdezni tőlük is.

(#8684) sky8304


sky8304
újonc

Sziasztok!

Házimozihoz szeretnék bekötni mélyládákat és az lenne a kérdésem hogy ezt ahogy lerajzoltam a bekötését lehetséges-e?
Ja és persze az erősítő jó lenne-e hozzá?
Nem vagyok szakértő ezeknek az összekötésében és nem tudom hogy ezekkel a mélynyomókkal ez megvalósíható-e.

Mac audio select 12 - BassReflex dobozba

Terhelhetőség: 500W folyamatos, 1200W maximum
Impedancia: 2x4Ohm
Frekvencia átvitel: 26 - 250Hz
Érzékenység: 93dB
[link]

HIFONICS ZEUS-WOOFER ZX-1214 - Dupla Bandpass dobozba

Terhelhetőség: 450W folyamatos, 800W maximum
Impedancia: 1x4 Ohms
Frekvencia átvitel: 35 - 250 Hz
Érzékenység: 89 dB
[link]

Így nézne ki ahogy bekötném:
[link]

(#8685) Nemir Ombe válasza sky8304 (#8684) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ezeket inkább tedd a kocsidba, házimozihoz egy AVR és aktív sub szükséges. ;)

(amit elképzeltél is lehet, hogy szólni fog, csak valószínűleg sz@rul, mivel nem erre a célra találták ki, jobban jársz ha eladod és veszel egy "odavaló szettet" a pénzből)

Hmm ....

(#8686) Feca2


Feca2
csendes újonc

Wharfedale diamond 230 front, 210 háttér, és 220C center összeállításról mi a vélemény, érdemes egy ilyen rendszerbe beruházni, vagy ebből az árból jobbat is ki lehet hozni? 5.0 rendszer 225.000 Ft.Illetve ehhez egy Wharfedale Diamond 10 SX aktív mély 85.000Ft. 20 négyzetméteres szobába lenne.

(#8687) Norbi 72 válasza Nemir Ombe (#8685) üzenetére


Norbi 72
veterán

amit elképzeltél is lehet, hogy szólni fog

Hogyan?

A kép alapján új 531-ese van,2 passzív autós mélyládával.Ez nem fog menni.

(#8688) #98221312 válasza sky8304 (#8684) üzenetére


#98221312
törölt tag

Ezek nem házimozira tervezett eszközök. A "wattozásnak" meg semmi értelme.

(#8689) Norbi 72 válasza Feca2 (#8686) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ha egy kicsit hozzá tudsz tenni,akkor ez az akciós Canton szett jobban megéri.

(#8690) Nemir Ombe válasza Norbi 72 (#8687) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A rajz alapján egy hidalhtaó 600W-os (gondolom autós) erősítőről menne, ami lehet hogy megszólalna, de sz@rul. Ezért írtam így .... ;) (jó páran próbálkoztak ilyennel már)

De ha nem így van, hanem ahogy írod, akkor is lehet megszólal, de aztán jön a "füst" ..... :D

(#8686) Feca2:

Vagy pl ez [link] ezzel [link]

vagy ez sem rossz egyben

[link]

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#8691) Feca2 válasza Norbi 72 (#8689) üzenetére


Feca2
csendes újonc

Köszi a tippet, bár megmondom őszintén a 225ezer nekem már nagyon a teteje. 180-ról indultam, de rá kellet jönnöm, hogy annyiért újat ami jó nem nagyon tudok venni. Wharfedalel ellen van valami kifogás, esetleg hallottál róla valami rosszat?

(#8692) Norbi 72 válasza Feca2 (#8691) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nem hallottam róla rosszat,menj el meghallgatni.Csak a közel féláron lévő Canton szett kecsegtető ajánlat.

(#8690) Nemir Ombe

Na,szóval: Lenne egy AVR,aminek a sub kimenetéről Y kábellel(gondolom) lenne bekötve a mono autós végfok,onnan 3 hangszóróra elosztva. :Y

[ Szerkesztve ]

(#8693) sky8304 válasza Norbi 72 (#8687) üzenetére


sky8304
újonc

A házimoziból egyenlőre ezek vannak meg:

Tv:
[link]
[link]

Házimozi erősitő (ajándék fejhallgatóval)
[link]
[link]

5.0-ás szettnek ezt akarom megvenni:
[link]

Most egyenlőre ami a tv-s képen lévő ezer éves hangfalakkal szól frontra bekötve,szubnak meg az a mac audio autós mélyláda szól egy külön szobai erősítőről hajtva.
Ezeket az autós mélyládákat akkor nem tudom használni ide?
Mondom ha már megvan akkor nem kell vennem külön a házimozihoz :)
Mondjuk így ahogy most van bekötve rendesen tud dübörögni,persze nem hallottam még komplett házimozi szettet hogy hogyan kellene szólnia.
Nézegettem aktív subokat,hááát van áruk az tuti,pláne még ha 2-őt veszek :)

(#8694) Tadik


Tadik
csendes újonc

Kedves fórumozók!

Egy kérdést szeretnék föltenni egy aktív mélynyomóval kapcsolatban. Vásároltam egy Jamo sub 200-as hangfalat, aminek a hátoldalán van egy kapcsoló, amivel ki, be lehet kapcsolni ill. automatikus működésre lehet állítani. Jelenleg az auto-ra van állítva, viszont a sub csak akkor kapcsol be, amikor az erősítőn a hangerőt kb. 30-as értékre csavarom. Nem tudom, hogy ez így rendben van vagy rossz a sub? Egy Onkyo TX-SR343-as erősítőhöz van csatolva. A sub hátoldalán van 3 állítási lehetőség is. A level jelenleg 50%, a Cut Off 200Hz, a phase 0 fokra van állítva. Idáig nem házimoziztam, így nem értek a dologhoz. Jelenleg a digitális beltérihez van csatolva az erősító, azaz TV műsort nézek. DVD vagy Blu-Ray lemezzel még nem próbáltam a sub-ot, mert a lejátszó most van beszerzés alatt.

A választ előre is köszönöm, ill. a mélynyomó beállítással kapcsolatos infóknak is nagyon örülnék.

Üdv.

(#8695) Norbi 72 válasza sky8304 (#8693) üzenetére


Norbi 72
veterán

Hát ez az,dübörögni tud,de rendesen szólni... :N

Inkább add el azokat,és vegyél egy belépő subot,pl.

(#8694) Tadik

A vas menüjében a speaker setup-nál megtalálod az LFE vágást,tedd 120 hz-re.

[ Szerkesztve ]

(#8696) Norbi 72 válasza Tadik (#8694) üzenetére


Norbi 72
veterán

Most néztem meg,nincs a menüben LFE,hátul a subon tekerd 120 hz-re.

Milyen hangfalaid vannak?

(#8697) Tadik válasza Norbi 72 (#8696) üzenetére


Tadik
csendes újonc

A front Magnat Vintage 120, a 2 hátsó Acoustic research S20, a center Magnat monitor Supreme 252.

(#8698) Nemir Ombe válasza Tadik (#8697) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Állítsd feljebb az erősítő menüjében a sub "level" szintjét pár dB-el, a sub-on meg ennek arányában vegyél vissza a hangerőn, jó esetben így alacsonyabb hangerőn is be fog kapcsolni a sub.

Pl. ajánlott olvasmány a témában: [link]

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#8699) Norbi 72 válasza Tadik (#8697) üzenetére


Norbi 72
veterán

Rendben,a crossowert állítsd a menüben 80 hz-re,mindent small-ra.

(#8700) Norbi 72 válasza Nemir Ombe (#8698) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az ajánlott olvasmányban:

Alapszabály, hogy egy mélysugárzó nem mélysugárzó.

Hát ez nagyon nem állja meg a helyét.

1 db GF 5-ös 20 nm-en 20%-on szétkapja a szobát...és nagyon szépen szól. :K

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.