Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) #98221312 válasza Gábor984 (#8500) üzenetére


#98221312
törölt tag

Az, hogy pontosan hány centis hangszóró van benne nem tudom. A kérdésedre sem tudom a választ. Viszont nekem az általad linkelt center volt, és az biztos, hogy kifejezetten idegesítő volt számomra a hangja. Igazából nem tudom megfogalmazni, de beszédnél torz dobozhang jelentkezett. Persze lehet, hogy csak az én fülem volt érzékeny erre, haveromat pl egyáltalán nem zavarta. Most egy jóval komolyabb polk-ot használok,és megváltás az elözöhöz képest.:)

[ Szerkesztve ]

(#8502) Gábor984 válasza #98221312 (#8501) üzenetére


Gábor984
tag

Pont ezért a torz dobozhangért cserélném le a mostani bögreszettemet. Engem is zavar, szerintem ismerem a jelenséget, amiről írtál. Akkor nézegelődök tovább.

(#8503) lajthabalazs válasza Gábor984 (#8502) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Nem csak a hangszóró mérete számít, hanem a mögötte lévő doboz térfogata is. Valószínüleg azért a centerek szenvednek a dobozhangtól (ami kevés tapasztalatom alapján egy felüláteresztő szűrővel közelíthető legjobban, mélyszegénységet jelent), mert a surround-hoz hasonló dobozméretbe két mélyközépnek kell elférnie a d'Appolito elrendezés miatt.

Lehet hogy a nagyobb hangszórókkal szerelt centerek jobban is vannak tervezve, és ezért egyenletesebb a frekvenciamenetük, de a korreláció - mint oly sok esetben - itt sem takar kazualitást.

Ha elfér a center helyén egy álló hangsugárcó, akkor valószínüleg azzal jársz a legjobban. Csak persze általában nem fér el.

[ Szerkesztve ]

(#8504) Gábor984 válasza lajthabalazs (#8503) üzenetére


Gábor984
tag

Köszönöm! Látom nem úszom meg és külön - külön kell megvennem az egységeket. Eddig komplett szettekben gondolkoztam a szűk keret miatt, de mindenhonnan azt a visszajelzést kapom, hogy vacak a center ezekben a gyárilag összeállított belépő szettekben. Mivel az erősítőm is egy teljesen belépő szintű Pio 329, így nem is nagyon akarok méregdrága hangfalakat megvenni hozzá, mert teljesen felesleges. Jelenleg ezen az összeállításon gondolkozom:
Front:
[link]
Center:
[link]
Surround:
[link]

Illetve adott egy 20 cm-es aktív mély, ami még az előző rendszeremből maradt.

Méreteit tekintve ez a center már nagyobb, és valamivel jobb hangszórók is vannak benne. Tudom, hogy itt nem nagyon ajánlott ez a márka, de úgy gondolom, hogy a tök alap erősítőhöz és ahhoz a néhány filmhez amit megnézek tökéletesen meg fog felelni.

(#8505) Nemir Ombe válasza Gábor984 (#8504) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akarmilyen kategóriában a dobozoknál a minimum elvárás,hogy azonos hangszórókészlettel rendelkezzenek (még ha nem is azonos méretben),így hangban nem sokkal leszel előbbre egy kompakt szetthez képest (csak méretben és látványban)

Én ilyen esetekben inkább a HK 5/9/16 hsz szetteket szoktam ajánlani,legalább egységesek és hozzájuk “passzoló” sub is jár melléjük. Ebben a kategóriában nem előny a nagyobb méret (azonos áron),de ha a látvány és a méret a cél,akkor persze meg lehet venni bámit ami nagy és tetszik. ;)

Hmm ....

(#8506) Gábor984 válasza Nemir Ombe (#8505) üzenetére


Gábor984
tag

Akkor azt akarod mondani, hogy fenti összeállításnak nem sok értelme van? Azért gondoltam, mert az 506-os szett centere elég vacak, gondoltam egy kicsit tuningolom, úgyis mindenhol azt írják, a center a legfontosabb egy házimozi rendszerben.
Jó, hogy van ez a fórum, mert nagyon sok lehetőség van a piacon és ezáltal mégtöbb lehetőségem van arra, hogy a nehezen összeszedett pénzen egy nagy szart vegyek....

(#8507) Nemir Ombe válasza Gábor984 (#8506) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Igen kb ezért írtam. Olvastam és értem,hogy belépő szettet akarsz egy belépő erősítőhöz,de itt is érdemes olyat venni ami normálisa(bba)n szól.

Már önmagában a Taga-kat sem szeretik (én sem) de ha még kevered is semmivel nem lesz jobb a kapott hang (pedig ugye az lenne a lényeg)

Ha jobbat akarsz kicsit tolnod kell a kereteden felfelé vagy nézz olyat ami ilyen célra bevált már (pl a HK-k amit írtam)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#8508) Gábor984 válasza Nemir Ombe (#8507) üzenetére


Gábor984
tag

Köszönöm!

És ha pl. gyűjtögetek még és azt mondom, hogy legyen 150.000 a keret, akkor melyik szett ajánlható?
Itt a fórumon a JBL Arena szettet mondják jónak, ha jól olvastam. A szoba mérete 25 m2.

(#8509) #98221312 válasza Gábor984 (#8504) üzenetére


#98221312
törölt tag

Szerintem, ha valóban "jó" centert akarsz akkor célszerűbb használtan venned mert félö, hogy ezek a 20-25 ft-os hangszórók nem fogják orvosolni a feljebb említett problémát.

(#8510) Nemir Ombe válasza Gábor984 (#8508) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

150e környékén én ezt [link] szoktam ajánlani (az Arena egy “ismert,felkapott màrka” belépő doboza és semmi több) vagy ahogy előttem írták használt,abban pedig pl a Wharfedale Diamond 8.4/8.3 előre 8.2/8.1 hátra és egy Diamond center (WH2 szettel is szokták árulni a frontokat de azt nem ajánlom) majdnem mindig van eladó belőlük.

Hmm ....

(#8511) Gábor984 válasza Nemir Ombe (#8510) üzenetére


Gábor984
tag

Köszönöm, megnézem az ajánlott hangfalakat! ;)

(#8512) #98221312 válasza Nemir Ombe (#8507) üzenetére


#98221312
törölt tag

Mondjuk az erösítö nem tudom mennyire befojásolja a center dobozhangját, de gondolom egy komolyabb nem belépő vas azért már hoz rajta rendesen?!

(#8513) lajthabalazs válasza #98221312 (#8512) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Egy normálisan megépített erõsítõ a müködési tartományán belül nem fogja befolyásolni ilyen mértékben a hangzást. Ha egy kis érzékenységū hangsugárzóhoz a felhasználó túlhajtja az erõsítõt, akkor torzítani fog, de az megkülönböztethetõ a dobozhangtól.

(#8514) Dorian válasza #98221312 (#8512) üzenetére


Dorian
félisten

Dobozhangú hangdobozt hajthatsz akármivel, jó nem lesz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8515) xxxxxxxxx


xxxxxxxxx
tag

Sziasztok. Találkozott már valaki ilyen problémával? Ugyan ezt csinálja nekem. Onkyo 636 :U

[ Szerkesztve ]

(#8517) Nemir Ombe válasza #98221312 (#8512) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Egy jobb minőségű/hangú doboz/szett többet tud hozzáadni az élményhez/hangzáshoz, mintha egyel vagy kettővel nagyobb erősítőt veszel egy alsó(bb) kategóriás hsz szetthez.

Az erősítő minősége már csak akkor számít (a legtöbb esetben) ha van egy normális minőségű/hangú hsz szetted, addig szinte pénzkidobás a "vas fejlesztése" . ;)

xxxxxxxxx:
Szerintem vidd szervizbe, a "távjavítás fórumon keresztül" még nem egy bevált dolog. ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#8518) xxxxxxxxx válasza Nemir Ombe (#8517) üzenetére


xxxxxxxxx
tag

Meglett a probléma forrás én vagyok láma :B :B :DDD Kivettem az egyik oldali hangfalat, de az erősítőből nem kötöttem le és csak úgy logót a vezeték. 40körüli hangerőre tekerve oldott le gondolom elég közel volt egymáshoz a 2 pólus, hogy ilyen nagy hangerőnél áthúzzon és ezért oldott le. Oh, ez ma nem az én napom :(

(#8519) Bornie127 válasza xxxxxxxxx (#8518) üzenetére


Bornie127
senior tag

Azóta kipróbáltad azt az oldalt, amelyik leoldott? A fetek ezekben a szarokban hamar megadják magukat.

(#8520) xxxxxxxxx válasza Bornie127 (#8519) üzenetére


xxxxxxxxx
tag

Teljesen oké, minden rendben! :R ;) hatalmas user error volt :B :B talán ez a borongós/esős idő megzavart.
Csodálkoztam is mert rengeteget hallgatom a rádiót rajta sose volt semmi.

[ Szerkesztve ]

(#8521) ilyen_85


ilyen_85
senior tag

Üdvözlet a kedves fórumozóknak!

Remélem jó helyen teszem fel a kérdést, ha nem kérlek mutassatok irányt merre kérdezzek. ;)

Tehát a cuccom kikerült a nappaliba így most már több méteres távolságok vannak a htpc és a fotel között. Kéne valami eszköz amivel irányíthatnám a pc-t.

Mivel szeretném a lehető legtöbb funkciót elérni de mégis valahogy kényelmesen ezért egy olyan billentyűzetben gondolkozom amin van touchpad is. Egy külön vezetéknélküli egér szerintem már sok lenne (nincs hová tenni, illetve min használjam a térdemen? :F )

Egyelőre egy ilyet néztem ki:
Logitech k400plus

Természetesen rácsodálkoztam a komolyabb változatra is:
Logitech k830

Ez már nem tűnik játékszernek, csak nem tudom adhat-e többet mondjuk pontosság terén (touchpad)

Van valakinek hasonló eszközökkel tapasztalata? Esetleg pont ezekkel? Megéri a 830-as? Kényelmes ezeket használni? Milyen lehet a touchpad érzékenysége? Ti mit használtok?

Köszönök minden visszajelzést a témában.

(#8522) lajthabalazs válasza ilyen_85 (#8521) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Én egy Microsoft billentyűzetet használok ilyen célokra, Kodi-val. Elfogadható, lehet vele navigálni, működnek a média-gombok, amit leggyakrabban használok az a hangerő-szabályozás, a space, a nyilak és az enter. Elég jó a touchpad is, lehet vele piszkálni a menüt, ugrálni a filmben.

Összességében elfogadható. De nem egy céleszköz. Természetesen nem lehet egy kézzel használni, de két kézzel sem egyszerű, valahova le kell rakni. Ha ölbe veszed, billeg, ha a dohányzóasztalra teszed, fölé kell görnyedni. Nem az a távirányító érzés. Plusz sötétben nem lehet látni, mi hol van, és az össze-vissza tartás miatt, nem olyan triviális látatlanban gépelni rajta, mint egy stabil billentyűzeten.

A hálóban az androidos Kodi távirányító appot használom, azzal nem igazán lehet gépelni, és a képernyőzár miatt lasabb is a hozzáférés. A fontos funkciók ki vannak rakva gombokra, és van egy elfogadható seekbar is. El lehet rajta navigálni. És előnye, hogy világít.

Ismerősöm mini-billentyűzet rajongó, nála próbáltam többet is az olcsó kínaiakból, touchpaddal, meg egérmozgató gombokkal, de azok sem nyerték el a tetszésemet. Volt Microsoft media távirányítóm is. A Logitech Harmony családhoz még nem volt szerencsém, de kétlem, hogy sokkal jobban lehetne rajta gépelni, ha meg azt nem tudja, elég felesleges a sok gomb egy Kodi szintű média-lejátszóhoz.

A legjobb valami ilyesmi lenne szerintem: két hüvelyujjas gépelés, nagy médiagombok, amik egy kézzel is hozzáférhetőek, könnyű navigáció az analóg stick-el, esetleg egy touchpad a pontos pozícionálásért.

(#8523) shteer válasza lajthabalazs (#8522) üzenetére


shteer
titán

Én is azt

..szerintem jónak tűnik

(#8524) Rogiii


Rogiii
aktív tag

Ma vettem egy új rca kábelt a Subhoz, de csak részben szűnt meg a búgás.

Most az a helyzet, hogy ha bekapcsolom az erősítőt és elkezdek filmet nézni, akkor csak olyan 30 perc után kezd el búgni, ha kikapcsolom a filmet, és kihúzom a Sub-ból az rca kábelt, akkor sem hagyja abba, csak akkor ha kikapcsolom a hátulján lévő főkapcsolóval.
Ha újra bekapcsolom akkor megint egy 30 percig jó és kezdődik az egész elölről.

Biztos hogy az rca kábel a bűnös, vagy mi lehet a baj?

Üdv!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#8525) ilyen_85 válasza lajthabalazs (#8522) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Köszönöm, hogy időt szántál a válaszra!

Egészen jól néz ki ez a microsoft billentyűzet. A touchpad elég pontos? Nem bizonytalan vele a célzás? Nem tudom hogyan fejezzem ki magam. Viszonylag jó egerem van, de így hogy a térdemen, vagy bármilyen hirtelen arra megfelelőnek vélt helyen használom eléggé pontatlan és "kóvályog" a kurzor.

Persze nem fps-t akarok vele játszani, de rosszul optimalizált oldalakon nehéz vele böngészni :S

Mini billentyűzeteket nem akarok, valahogy nem gondolnám egy gyors megoldásnak. Engem nem zavarna a sötétben történő használat sem, amíg van rajta az a két kis pöcök az f-en és a j-n, addig tudok vele írni :)

A microsoft billentyűzet teljes méretű? A logitechben az nem tetszik, hogy nem teljes méretű, ezért nem lehet rajta vakon gépelni (nem ott vannak a dolgok ahol lenniük kellene).

(#8526) 3iksz


3iksz
csendes újonc

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni!
Mission 703 mellé milyen mélyládát ajánlanátok?
Sosem volt korábban és nem tudom, hogy valóban szükséges lenne vagy sem...

Előre is köszönöm a válasz(oka)t!

(#8527) Ragadozó válasza 3iksz (#8526) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Házimozihoz kell a mélyláda.

Nem szükséges, hogy azonos családból legyen.
Mennyi a keret és használt szóba jöhet-e?

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#8528) shteer válasza ilyen_85 (#8525) üzenetére


shteer
titán

MediaMarktban meg tudod taperálni, szvsz jobb mint a logi - jobban elkülönülnek az egyes billentyűk

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#8529) lajthabalazs válasza ilyen_85 (#8525) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Én is látatlanban gépelek full size billentyűzeten, de amikor az egyik kezeddel tartod, és a másikkal pötyögsz, vagy billeg az öledben, akkor nem sokat segít a két pöcök. Egyébként teljes méretű, csak a nyilak vannak kicsit bezsúfolva a space mellett.

Touchpad nem olyan jó, mint egy laptopé, de lényegesen jobb, mint a mini billentyűzeteken lévő, de itt is sokat számít, hogy a használat körülményei sem ideálisak. Az a legjobb, ha kipróbálod valahol, mert ezt nehéz szavakba önteni.

(#8530) 3iksz válasza Ragadozó (#8527) üzenetére


3iksz
csendes újonc

Szia!

Lehet más gyártótól is, de azt nem tudom melyik illik legjobban hangban a jelenlegi hangszórókhoz. Elég régiek már ahhoz, hogy bárhol ki lehessen próbálni mi lenne a legjobb párosítás. Azt sem tudom mennyire van eltérés a subok közt hangzásban. Gondolom nem lehet azért olyan különbségeket hallani, mint pl a frontok között.

Anyagi keret: természetesen az ésszerű legalacsonyabb ár... remélem 50e alatt megúszom, de ezt általában túllépem. :(((
Amennyire körülnéztem pár oldalon úgy látom, hogy kb 35-től indulnak a legegyszerűbbek.

Ha nincs széthajtva akkor a használt is elképzelhető.

(#8531) Nemir Ombe válasza 3iksz (#8530) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Sub-oknál az egyik (leg)fontos(abb) paraméterek között van a helység mérete. Ne a többi hsz-hoz keress sub-ot,hanem a szoba méretéhez.

(35-50e körül ne akarj új sub-ot,nem lesz sok örömöd benne,ha ennyi a keret akkor inkább a használak között nézelődj)

Hmm ....

(#8532) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Írtam anno, hogy a Denon 1200 elejéről pörgött a lakk fekete festés. Elküldték garinciával a szervízbe és cserélték a panelt.
---
Atmos hangszórót használ valaki? Belépő szinten van értelme?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#8533) Nemir Ombe válasza Zsmester89 (#8532) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Van értelme ha vannak Atmos filmjeid és a plafonra tudod tenni az Atmos hsz kat.

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#8534) 3iksz válasza Nemir Ombe (#8531) üzenetére


3iksz
csendes újonc

Ez fontosnak tűnik... kb 100m3 a szoba (sajnos nagy a belmagasság)
Ebbe milyet javasolsz? Csak hogy legyen valami kiindulási lehetőség.

Használtat hol érdemes keresgélni?

[ Szerkesztve ]

(#8535) Nemir Ombe


Nemir Ombe
addikt

Igaz nem szorosan a témához, de hátha valakit érdekel:

Zenei és filmes különlegességekre, relikviákra lehet licitálni jótékonysági aukciókon [link] [link] [link] [link] [link]

(#8534) 3iksz

Oda viszont már egy "normálisabb" darab ajánlott, azt nem fogod olcsón megúszni. (pl. ez [link] ) ;)

Hmm ....

(#8536) Zsmester89 válasza Nemir Ombe (#8533) üzenetére


Zsmester89
őstag

Köszi! Tudok felrakni, esetleg linkelni tudnál belépő atmos mennyezeti hangfalakat? Köszi

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#8537) Nemir Ombe válasza Zsmester89 (#8536) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Tessék válogass: [link]

Hmm ....

(#8538) 3iksz válasza Nemir Ombe (#8535) üzenetére


3iksz
csendes újonc

Jó ötlet! köszi
kár, hogy az egész szett mindenestül sem kerül ennyibe... :)
remélem találok majd valami megfelelőt valahol..

(#8539) Nemir Ombe válasza 3iksz (#8538) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem azt írtam,hogy pont ezt,hanem vmi ilyet. 100m3 (normál belmagassággal) cca 35-40m2,oda kisebbet szinte felesleges venni,nézz körül a “használtpiacon”. ;)

Hmm ....

(#8540) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

nem teljesen házimozi de gondoltam megkérdezem, hát ha :)

le szeretném cserélni a számítógép (néha tv) és a genius 2.0 hangfalaim között lévő jack-2rca kábelt, mivel a hozzá adott kábelt használom és szerintem összeszedi a zajokat (az a jelenség, hogy ha kihúzom a gépből az összekötő kábelt és megfogom kézzel a végét, akkor gerjed)

jól gondolom, hogy ez a kábel lehet a gyenge pont?

amennyiben igen, nézelődtem 2-3-4ezer forintos kategóriában ilyen kábeleket, azok hozhatnak változást?

ilyesmire

vagy ilyesmire

hozhatnak ezek javulást? persze ha ez a baj, és nem valami más

köszönöm előre is a segítséget

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#8541) lajthabalazs válasza zsolt19900 (#8540) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Azzal a zajjal kell kezdeni valamit amit hallasz, ha nem hallod, ne költs feleslegesen pénzt. Az erősítődet (ez esetben aktív hangfaladat) áramtalanítsd szerelés előtt, és akkor a füledet és a berendezést is megkíméled a különböző kábelhez érő testek potenciálkülönbségének akusztikus megjelenítésétől.

Azt a "gerjedést" nem a kábel szedi föl, hanem te. A kábel feladata, hogy az egyik végéről elvigye a jelet a másikig, ha piszkálod a csatlakozót, akkor a piszkálást hallod, nem a kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#8542) shteer válasza zsolt19900 (#8540) üzenetére


shteer
titán

Azért gerjed mert az ujjaddal rövidre zárod. Normál jelenség. A gyenge pont szerintem a genius 2.0 ha normál használattal is zajos.

..szerintem jónak tűnik

(#8543) zsolt19900


zsolt19900
őstag

és lajthabalazs

ez a zaj megvan akkor is valóban, amikor bedugom pl a számítógépbe akkor pattan egyet stb. stb. amikor áramtalanítva van akkor nincs természetesen

de pl most rádugtam közvetlenül a tv jack kimenetére és akkor alapzaja is volt, pedig a számítógépnél nem szokott lenni

a genius hangfal valóban legyet egy "gyenge pontom" de akkortájt úgy voltam vele, hogy körbenéztem ez volt az ajánlott vétel és hát nem is csalódtam benne (autómban van egy középkategóriás cuccli szóval eléggé kihallom a dolgokat) és hát meglepett, hogy mit tud ez a kis valami :)

a hangfal lecserélésén kívül lehet valamivel próbálkozni? vagy valami földelési hiány, hiba lehet ez?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#8544) #98221312 válasza Nemir Ombe (#8531) üzenetére


#98221312
törölt tag

Ezt annyiból cáfolnám, hogy nekem a legalapabb Yamaha sub 20-25nm-en bőven elég. A általad javasolt beállításon már egy jobb forrásnál fél hangerőn falatbont.:) Az ára 35e volt.

(#8545) lajthabalazs válasza zsolt19900 (#8543) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Általában az árnyékolási, földhurkos problémák zaja a "hum" egy 50Hz-es búgás. Ha ezt hallod, akkor lehet gyanakodni a kábelre, a hálózatra, rossz dolgokkal érintkező érintkezőre, stb.

Ha sistergést hallasz, akkor az lehet a rendszered alapzaja. Ha jel nélkül, hallgatási hangerőn messziről is hallatszik, akkor bajban vagy. Ha csak közel hajolva, akkor ennyi kell.

(#8546) zsolt19900 válasza lajthabalazs (#8545) üzenetére


zsolt19900
őstag

annyi még a változás a pc-hangfal tv-hangfal között, hogy a tv-hangfal csatlakozását meg kellett toldjam egy jack hosszabbítóval, ami eléggé az alap fajta hosszabbító és így visszagondolva, ezt nem "teszteltem" le, hogy az lehet-e a fő gerjedés oka

lehetséges ez, akkor inkább?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#8547) sereeff


sereeff
aktív tag

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy szerintetek ez:http://www.edigital.hu/erosito/pioneer-vsx-329-k-5.1-csatornas-hazimozi-erosito-fekete-p416227.html
Vagy inkább ez:www.edigital.hu/erosito/yamaha-htr-2067-5.1-hazimozi-erosito-fekete-szinben-p464494.html
Előre is köszi

Asrock 970 Extr3 AMD FX81120 Corsair Vengeance 2x4gb kit Scyteh Ninja 3.....Galaxy S20 Plus Watchactive 2

(#8548) 3iksz válasza Nemir Ombe (#8539) üzenetére


3iksz
csendes újonc

Hja! gondoltam nem csak kizárólag erre gondolsz hanem ez a kategória... ami valószines hasonló áron van.
Nekem az húzós.
Amúgy 30*3,5 a helyiség jelenleg amiben használva lenne, de hamarosan valószínű kisebbre váltanám.
Hálás köszönet a segítségért!
Várok még vagy találok használtat (vagy aláadom a teljesítményt)

Jut eszembe... ha az erősítő csak csatornánként 85w akkor is ekkora mélynyomó ajánlott? vagy az nem számít?
köszi!

[ Szerkesztve ]

(#8549) Nemir Ombe válasza 3iksz (#8548) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Sub-ot nem az erősítő teljesítményéhez “kell venni” hanem szobamérethez (ugyanúgy erősítőt és dobozokat is a szoba méretéhez illik venni),a jelenlegi mérethez (ha normális hangot szeretnél) akkor egy nagyobb sub kell,de ha elég annyi hogy “valami mély szóljon” akkor vehetsz bármit,ezt egyéni igények döntik el.

Az biztos,hogy ekkora helyre egy belépő (20cm hsz-val szerelt,80-120W ráírt(!) teljesítménnyel rendelkező) sub a pénkidobás kategóriába tartozik.

Ha kisebb helyre költözöl,akkor elég lehet kisebb sub is pl. 20m2 átlag belmagassággal máris kb. a fele a jelenleginek, ami nem kis különbség.

(és mindez belépő szinten is érvényes,mivel a fizika nem az elektronika vagy a dobozok árától függ ;) )

Hmm ....

(#8550) 3iksz válasza Nemir Ombe (#8549) üzenetére


3iksz
csendes újonc

Nagyon köszönöm a segítséged! :R
Még kicsit várok vele, de már van némi sejtésem mit kell keresni...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.