Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9351) #54715584 válasza szrobert (#9347) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ezekről tudtok nekem infókat adni vagy hogy hol keressek?
Gondolok itt arra, hogy nekem az új, hogy alul van egy reflexnyílás a mélynyomón. Az enyémen hátul van egy reflexnyílás és szoktatok beszélni még zárt mélynyomókról. Vagy ez lenne a zárt mélynyomó?
Ha alul van egy reflexnyílás az nem olyan, mintha egy másikat rátolnék a falra, aminek hátul van?
Lehet hülyeséget kérdeztem. :B

(#9352) szrobert válasza Mulholland (#9350) üzenetére


szrobert
tag

Te hallottad már mindkettőt?
A Velodynt 1,5 hónapja akciózta egy cég, de még mindig nem jött meg...
A Polkot meg a használt rovatban találta.. gondoltam jó lesz, elég jókat írtak róla, sokan dícsérték külföldi fórumokon is..
Akkor szerinted a plusz 40 ezret megéri a Velodyne?

(#9353) szrobert válasza #54715584 (#9351) üzenetére


szrobert
tag

Hát én sem vagyok valami nagy szakértő, azért próbálok itt okosodni..😊

(#9354) spiky03 válasza #54715584 (#9351) üzenetére


spiky03
veterán

Ha jól tudom háromféle mélynyomó típus van.
Van ugye olyan, mint a tiéd ami reflexes. Az mindegy, hogy hol van a reflexnyílása alul vagy fölül, azt reflexesnek hívják. :)
Van a zárt, vagyis nincs rajta sehol sem reflexnyílás, ezért zárt. :)
És van még egy olyan típus,a mi elvileg a reflexes és a zárt között helyezkedik el minőségben is a passzív membrános szub. Amin szintén nincs nyílás, viszont helyette van egy passzív szub, ami lefelé néz általában és a hajtott szubbal ellentétesen működik.

Reflexes

Zárt

Passzív

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#9355) Norbi 72 válasza spiky03 (#9354) üzenetére


Norbi 72
veterán

Amin szintén nincs nyílás, viszont helyette van egy passzív szub, ami lefelé néz általában és a hajtott szubbal ellentétesen működik.

Vagy egy passzív infraszónikus radiátor.. :D

Például.

(#9356) spiky03 válasza Norbi 72 (#9355) üzenetére


spiky03
veterán

Ilyen az én Cantonom is, nem? :D

Ott van a linken is, mint passzív. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#9357) Nemir Ombe válasza Norbi 72 (#9355) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

“passzív infraszónikus radiátor..”

Ez de szép elnevezés egy “motor” nélküli hangszóróra. :D

(eddig még csak “passziv radiátor”-ként hallottam/olvastam,dolgoznak a marketingesek rendesen ;) )

Hmm ....

(#9358) Beni2360


Beni2360
félisten

Erre valaki? már rendeltem egy Pioneer VSX-329-K és csak a régi mélynyomót kellene hozzá társítani valahogy. ismételten előre is köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9359) Feca2 válasza Zanik (#9313) üzenetére


Feca2
csendes újonc

Valóban elírtam, Onkyo TX-SR806-ról van szó.
Ezt szeretném összekötni úgy a Samsung H6400-as TV-vel, hogy a TV-be dugott vinyóról a film hangja 5.1-ben szóljon, Illetve jó lenne látni az erősítő menüjét a TV képernyőn.
Optikai kábel vagy HDMI a jobb megoldás? A TV-n van HDMI ARC az erősítőn meg HDMI bemenet, ha ezt összekötöm 5.1-ben fog szólni?
Azt, hogy az erősítőn van-e HDMI ARC nem tudom, én ilyen feliratot az erősítőn nem találtam.

(#9360) Dorian válasza Nemir Ombe (#9357) üzenetére


Dorian
félisten

Mi a tökömért hívják a hangszórómembránt radiátornak? Tök hülyeség.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9361) Nemir Ombe válasza Beni2360 (#9358) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A Pio sub out-ot összedugod a sub-on a input(s) sub csatlakozóval (ha jól láttam van ilyen) és meg kell(ene) szólalnia. Ha nincs rajt ilyen,akkor kell egy másik sub.

Megjegyezném csodát ne várj azt az Orion-t nem erre találták ki,már az is csoda lesz,ha nem füstölnek a hangszórók ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#9362) BBéci válasza Feca2 (#9359) üzenetére


BBéci
titán

Kaptál választ, az erősítőd nem ARC-képes.
A tévéből a hangjelet optikai kábelen juttasd az erősítőbe. Az erősítő menüjét HDMI kábelen vidd a tévébe. Nagyon egyszerű.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9363) Norbi 72 válasza spiky03 (#9356) üzenetére


Norbi 72
veterán

Abban passzív hangszóró van,szvsz.

Ombe: :DDD

(#9364) Norbi 72 válasza Norbi 72 (#9363) üzenetére


Norbi 72
veterán

900-asod van?Ilyen?

Ja nem,most olvasom,csak egy 85-ös. ;]

De az is olyan,a perem nagyjából egyezik,de egy sima műanyag vagy gumilap van benne.

[ Szerkesztve ]

(#9365) Norbi 72 válasza Norbi 72 (#9364) üzenetére


Norbi 72
veterán

Mondjuk a 2 között nincs sok különbség...

(#9366) BBéci válasza Norbi 72 (#9364) üzenetére


BBéci
titán

Nem sima műanyag vagy gumilap. :N

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9367) Beni2360 válasza Nemir Ombe (#9361) üzenetére


Beni2360
félisten

OK köszi látod nem is vettem észre azt a bemenetet a hátulján. pedig ott van az 5.1-nél SUB néven. majd óvatosan próbálom ki aztán majd meglátjuk mi lesz belőle.Gondolom az nem lesz baj, hogy az erősítő 6 ohm és ezek meg 8 ohm ez csak gyengíteni fogja a füstölési lehetőséget.Holnap kapom meg a gépet. :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9368) BBéci válasza Beni2360 (#9367) üzenetére


BBéci
titán

"az erősítő 6 ohm"

Ezzel kapcsolatban olvasd el a topik összefoglalót!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9369) Nemir Ombe válasza Norbi 72 (#9364) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Mindegyik “passziv radiátorosban” ilyen van,más méretben (Canton-éklál legalábbis): [link]

(nem nevezném “műanyag lapnak”,azt a “gagyikba” teszik :D )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#9370) Beni2360 válasza BBéci (#9368) üzenetére


Beni2360
félisten

Ok köszi már olvastam de annyi minden van a fejembe, hogy elvesztettem a fonalat.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9371) Mulholland válasza szrobert (#9352) üzenetére


Mulholland
tag

Bizony hogy hallottam mindkettőt. éppen a fent nevezett polkot cseréltem le velodyn-ra :) No jó picit nagyobb testvérre. DE durva volt a két mélynyomó közötti különbség, anno egy NAD erősítővel használva. Merthogy a PSW110 egy belépőszintű mélynyomó, a Velody-n meg a mélynyomóiról híres!

[ Szerkesztve ]

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#9372) BBéci válasza Mulholland (#9371) üzenetére


BBéci
titán

Velodyne![link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9373) Norbi 72 válasza Nemir Ombe (#9369) üzenetére


Norbi 72
veterán

Oké,úgy néz ki,a membránt lefedik,de milyen anyaggal?

(#9374) BBéci válasza Norbi 72 (#9373) üzenetére


BBéci
titán

Az nem lefedés, hanem síkmembrán. Nem új keletű, évtizedek óta alkalmazzák.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9375) Norbi 72 válasza BBéci (#9374) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ma is tanultam valamit.De milyen anyaggal?

(#9376) Dorian válasza Mulholland (#9371) üzenetére


Dorian
félisten

De azért az a Velo is belépő kategóriás, persze a Velok közt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9377) Ragadozó válasza Norbi 72 (#9375) üzenetére


Ragadozó
Ármester

ugyanaz az anyaga, mint a többi hangszórónak, csak nem tányér kialakítású...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#9378) Mulholland válasza Dorian (#9376) üzenetére


Mulholland
tag

Akkor is jobban megéri az árát, mint a Polk szerintem. Nem egy ligában játszik ugyanis a kettő. DE majd meglátja, ha a polkot veszi :)

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#9379) Dorian válasza Mulholland (#9378) üzenetére


Dorian
félisten

Persze, h jobb a Velo. H megéri-e neki a több, mint dupla ár, az az ő pénzügyi helyzetének és a hangbeli igényességének a függvénye.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9380) tylerddd


tylerddd
veterán

Én is berendeltem azt a Velodyne-t, de lemondtam. Utánaolvasgattam és kérdeztem, 70k-ért jó, de pl. az új verziója az Impact 10-nek 150k-ért sokak szerint túlárazott, mint ahogy a többi termékük is. Tehát jónak jók, csak nem biztos, h annyival többet is tudnak nyújtani, mint amennyivel többe kerülnek.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9381) spiky03 válasza Norbi 72 (#9364) üzenetére


spiky03
veterán

Most te le "csak"-oztad a szubomat? :D ;]

Amúgy már leirtak előttem, hogy az is egy hangszóró és nem csak egy műanyag eldobhato tányért ragasztottam a lyukra. :D

És amúgy teljesen jól szól. Tegnap is megdicsérték. :)

De majd eljössz és meghallod te is. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#9382) Norbi 72 válasza spiky03 (#9381) üzenetére


Norbi 72
veterán

;]

Jól van! ;)

(#9383) Mulholland válasza tylerddd (#9380) üzenetére


Mulholland
tag

Hát használtan azért meglehet csípni jó áron a a Velodyne-okat. 4 éve vettem a CHT-10-esemet. Ma is remek formában van. Anno állandóan megakarták venni tőlem, csak azért, mert látták hogy ott volt az "eszközeim" felsorolásban :DD.

[ Szerkesztve ]

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#9384) BBéci válasza Mulholland (#9383) üzenetére


BBéci
titán

Az egyik legjobb szubláda ami valaha volt nálam, a Velodyne SPL 1200 Ultra. 2000 eurós listaárának minden centjét megéri. A DD15 már nem tetszett annyira, mert túl nagy volt a szobámhoz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9385) Beni2360 válasza Nemir Ombe (#9361) üzenetére


Beni2360
félisten

Bocs de kérdeznék még akkor mielőtt füstre menének a dobozok.
Van ilyen SAL Mélysugárzó SRP 1620 2 db külön külön beépítve egy-egy hangfalba, ezek már jobbak?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9386) BBéci válasza Beni2360 (#9385) üzenetére


BBéci
titán

A legalja kategória jeles képviselője, felejtsd el.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9387) Beni2360 válasza BBéci (#9386) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát mivel vagy 6 éve megépítettem és a sarokban voltak letakarva nem tudom elfelejteni. Gondoltam jobb mint a fentebb említett ORION HT-520 5.1 szettnek a front sugárzói. majd a próba eldönti.Nincsenek nagy igényeim a mostani soundbar cuccomnál csak jobbak lesznek.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9388) kurucz24 válasza BBéci (#9299) üzenetére


kurucz24
tag

Oké, és akkor is ha 180Hz-ig lehet feltekerni?
Az erősítő beállításában pedig 120Hz-re teszem, a többi hangszóró 80Hz.
Kb. 3 méterre van a center is és a sub is(egy vonalban), a fáziskapcsoló marad 0-án?

Köszi

(#9389) Feca2


Feca2
csendes újonc

Mennyire van jelentősége annak, hogy az 5.1 rendszer hangfalai mind ugyanabból a családból származzanak?
Van egy pár wharfedale evo 40-es frontom, de sajnos nem igazán tudok beszerezni hozzá evo centert és hátteret. Mivel tudnám jól helyettesíteni ezeket a dobozokat? Vagy ennek nincs nagy jelentősége, és vegyek hozzá esetleg wharfedale diamond centert és hátteret?

(#9390) Nemir Ombe válasza Feca2 (#9389) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Mozin elég nagy van áltában,de ez esetben zenén (sztereóban) nincs. ;) :D

(az a baj,hogy szerintem nem sokan vannak itt,akik meg tudják mondani,hogy szól az evo,diamond centerrel és hátterekkel,de talán szerencséd lesz ..... ha van lehetőséged (pl. elviszed a sajátjaid) hallgasd “össze” őket. ;) )

Hmm ....

(#9391) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Ez megfelelő Wharfedale Zaldek S300as felfogatásához?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#9392) BBéci válasza Beni2360 (#9387) üzenetére


BBéci
titán

Frontsugárzónak akarsz használni 16 centis, nagyon szerény képességű és minőségű mélysugárzókat, amiknek a megadott frekvencia-átvitele nem megy 5000 Hz fölé? :Y

(#9388) kurucz24
Igen, akkor is, ha 180 Hz a maximum.
A többi rendben van.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9393) Mulholland válasza BBéci (#9384) üzenetére


Mulholland
tag

Hát én ekkora budget-el sajnos nem rendelkezem. De a CHT is jó :)

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#9394) BBéci válasza Mulholland (#9393) üzenetére


BBéci
titán

CHT is volt nálam, árát megéri.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9395) Mulholland válasza BBéci (#9394) üzenetére


Mulholland
tag

hát az biztos :)

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#9396) tylerddd


tylerddd
veterán

Volt néhány hozzászólás itt a subokról, ma én is újítottam egyet. Sikerült egy garis, fél éves JBL ES250PW-t találnom megbízható forrásból, gyakorlatilag új állapotban, 80k-ért cakk-pakk szállítással.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9397) szrobert válasza Mulholland (#9371) üzenetére


szrobert
tag

Köszi, elgondolkodom még akkor a dolgon,....

(#9398) kurucz24 válasza BBéci (#9392) üzenetére


kurucz24
tag

Köszi a sok segítséget, megjött a kábel, beüzemeltem, beállítottam, kipróbáltam. Ég és föld a különbség a mélynyomó előtti hangzáshoz képest. Mintha a többi hangszóró is tisztábban, szebben szólna, de lehet csak képzelődöm. :D
Ha kicsit sok a mély, akkor hol érdemes állítani? Az erősítő beállításaiban visszavenni a mély dB-ből vagy a ládán csökkentsem a hangerőt?

Köszi még egyszer. :)

(#9399) BBéci válasza kurucz24 (#9398) üzenetére


BBéci
titán

Nem képzelődsz, éppen az a jelenség az egyik, ami miatt kötelező a mélynyomó: tisztább, jobb lesz a 80 Hz feletti hangtartomány.
Attól függ, melyik milyen szintre van állítva. Nem ajánlom az erősítőn mínuszba tenni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9400) kurucz24 válasza BBéci (#9399) üzenetére


kurucz24
tag

Jelenleg minden hangszóró 0-án van.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.