Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) #98221312 válasza Nemir Ombe (#8097) üzenetére


#98221312
törölt tag

Igen ám, de valakinek ennyi az igényszintje, vagy mert alapból nem érdekeli a hangzás, vagy mert nem hallott még igazi komoly minőséget. Haverom pl "nagy filmes", és tv hangszórón online néz filmet.

(#8102) croma84 válasza #98221312 (#8101) üzenetére


croma84
csendes tag

...vagy egyik sem, pusztán nem akar/tud többet áldozni rá.

Tisztában vagyok vele, hogy a határ a csillagos ég, hallottam már "normális" zenecuccot is, az igényszintem is nyilván a lehetőségeim fölött áll. Ha pedig a hangzás nem érdekelne, Sokol rádión hallgatnám a muzsikát.

Felesleges azt számolgatni, hogy de bezzeg már annyiért mit lehetne összehozni, nyilván az előttünk szóló úriembernek senki sem ajánlott volna Wharfedale Cube subot, nekem pedig senki nem ajánlott 250-ért erősítőt.

Úgy gondolom, mindig az a cél, hogy az adott anyagi keretből a legjobb lehetőséget varázsoljuk ki.

(#8103) #98221312 válasza croma84 (#8102) üzenetére


#98221312
törölt tag

" pusztán nem akar/tud többet áldozni rá. "

Hidd el nem csak anyagi dolgok függvénye. :N Sok filmszerető embert ismerek akiknek megvan az anyagi háttere, hogy komoly rendszert építsen mégsem teszi. Pusztán mert nem érdekli az audio vizuális élmény.

" Úgy gondolom, mindig az a cél, hogy az adott anyagi keretből a legjobb lehetőséget varázsoljuk ki"

Ez pontosan így van. :K

[ Szerkesztve ]

(#8104) lajthabalazs válasza #98221312 (#8103) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

"Úgy gondolom, mindig az a cél, hogy az adott anyagi keretből a legjobb lehetőséget varázsoljuk ki"

Valójában nincsenek keretek, és lehetetlen eldönteni, hogy mi a legjobb. Mivel az ember nem látja a jövőbeni bevételeit és kiadásait, ezért egy olyan kijelentés, hogy "van 60.000Ft-om házimozira, de többet nem tudok rászánni" teljesen légbőlkapott.

"Nem hallott még igazi komoly minőséget."

Ez a legnevetségesebb érv, amit itt hangoztatnak. Hiszen mindannyian voltunk operaelőadásokon, komolyzenei koncerteken, jazz-jameken, hallgattunk kórusokat, akusztikus hangszereket, énekeseket, biztosan van, aki zenél is (nem ide értendőek természetesen a hangosított zenei stílusok, a rock, metál, ami nem található meg a természetben). De ha nem zene, hanem film, akkor nap mint nap hallunk embereket beszélni, kutyákat ugatni, autókat, esőt, léteket... Mindenki tudja, milyen a végtelen.végtelenes, szélessávú HiFi hangzás: a valóság hangjai. Olyan dinamikával, részletességgel és színpadképpel, ami hangszóróval visszaadhatatlan.

Egy HiFi rendszer definíció szerint nem lehet jobb, mint a valóság, mert akkor nem valósághű. Szóval a kínálat legtetejét mindenki ismeri, nem kell hozzá audiofil szalonba járni, meg milliós cuccokban cserélgetni a kábelezést. Egyszerűen csak ki kell kapcsolni a hangrendszert, és kilépni az ajtón.

[ Szerkesztve ]

(#8105) Tamoo válasza Palika71 (#8100) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szubot én nem vennék első körben, főleg nem sztereó erősítőhöz, illetve az erősítőbe épített DAC-ok is felejtősek, ne akarj olyat.
Én a fele anyagi keretet egy jóféle állódobozra szánnám.

[ Szerkesztve ]

(#8106) Norbi 72 válasza Palika71 (#8100) üzenetére


Norbi 72
veterán

Én meghallgatnám ezt a Denon-t a Dynával.

(#8107) #98221312 válasza lajthabalazs (#8104) üzenetére


#98221312
törölt tag

Az egész hozzászólásod egy merő adta kötözködés, semmi több :(( teljesen "anti házimozis" az egész mentalitásod. :K Csak azt nem értem mit keresel ebben a topikban. :F

(#8108) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

A lentiek közül szerintetek melyik érné meg legjobban (ha megéri egyáltalán valamelyik)?
Kipróbálásra nincs lehetőségem és kb. ez a max. keretem mélyládára, kb. 30-35 nm, ahova kerülne.

SVS SB-12 NSD 500 Euro
SVS PB 1000 550 Euro
SVS SB 1000 550 Euro

Köszönöm, ha válaszol valaki

S3x, hifi & rock and roll

(#8109) sony309 válasza sony309 (#8108) üzenetére


sony309
őstag

Vagy esetleg Velodyne Impact 12 140.000 Ft-ért itthonról?

S3x, hifi & rock and roll

(#8110) Tamoo válasza sony309 (#8109) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ezek közül az SB12NSD lehet a legjobb hangú. Szerintem.

(#8111) BBéci válasza #98221312 (#8107) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek és ez érvényes a korábbi hozzászólásaira is, amikről már én is megfogalmaztam kritikát. Színtiszta trollkodás, bár a legutóbbiban vannak elfogadható megállapításokat tartalmazó mondatai is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8112) sony309 válasza Tamoo (#8110) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm.

S3x, hifi & rock and roll

(#8113) xxxxxxxxx


xxxxxxxxx
tag

Ezt a zongoralak tükröződő fényezést mivel érdemes tisztítani?

(#8114) Möhe


Möhe
addikt

A múltkor már kérdeztem :
Létezik hogy az Onkyo 508 vs Pio 923k között horribilis erőkülönbség lenne? Papíron 130 vs 150 watt 1khz/chan.
új infó:
A pio előző tulaját kérdeztem hol járatta azt, -20db ,ha döngetett -10db volt a válasz.
Ez konkrétan már bőven a 3/4ed hangerőn van ha +20db a max rajta. Én az Onkoyval harmad hangerőn ,az már hangos volt.
Pösze a Pio vagy mi?

(#8115) BBéci válasza xxxxxxxxx (#8113) üzenetére


BBéci
titán

Itthoni DM-ekben is kapható.

(#8114) Möhe
Kaptál már választ, de leírom a saját szavaimmal.
Ne foglalkozz ezzel, semmi értelme. A kijelzőn látható értékekből nem lehet pontosan megállapítani, hogy az adott erősítő 2/3-on vagy 3/4-en üzemel. Annak meg végképp semmi értelme, hogy annak alapján összehasonlítsd két különböző gyártó termékét.
Használd, hallgasd, élvezd! ;)

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8116) Quetz válasza Norbi 72 (#8106) üzenetére


Quetz
őstag

Én 2 boston A25 hangsugárzóval kezdtem közel 30nm-en, majd hozzáadtam a rendszerhez egy Dynavoice T12 mélynyomót. Ez a kombináció már ütős volt :) .Utána 5.1 következett, viszont nem a boston szettet bővítettem, hanem Q acoustics 2050i 5.0-t hoztam a házhoz, jelenleg is ez van használatban. Amik megmaradtak bennem:
- 2.0-t 5.0-ra bővíteni sokszor drágább, mint 5.0-t venni.
- Nem bántam meg, hogy nincs sztereo erősítőm, nem vagyok annyira kritikus hallgató, viszont ha tehetném, akkor minden este moziznék. Ez az érzés a 2.0-val kezdődött, és folyamatosan nőtt, ahogy a rendszer fejlődött.
- Az 5.0 miatt van centerem, de nem igazán érzem a különbséget a sztereo front szekcióhoz képest. Lehet, hogy közel vannak a hangfalak egymáshoz, és ezért a fantom center is kiszolgált régebben.

Vásárláshoz annyit tudnék mondani, hogy a denon most jelentette be a x1300/x2300/x3300 erősítőit, illetve a yamaha is kirukkolt a x81 szériával. Az extrém audio már el is kezdte a yamaha kiárusítási akciókat, és szerintem hamarosan a denon kereskedők is követni fogják. Érdemes megnézni ezeket, hátha találsz kedvedre valót.

(#8117) Norbi 72 válasza Quetz (#8116) üzenetére


Norbi 72
veterán

Palika "lényegesen jobb minőségű" zenei hangot szeretne.

Ez belépő cuccal nem fog menni,és nem elég a keret 5.1-re.

(#8118) K.Tamas89


K.Tamas89
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Sony STR-DE497 házimozi erősítő. Az a kérdésem hogy rá lehet kötni hosszabb távon 6ohmos 5.0-s hangfalszettet (Yamaha /front+sorrund/ + Jamo Center)? A hátlapján a hangfal csatiknál ez a szöveg van: IMPEDANCE Use 8-16ohm. Gondolom nem viccből van ráírva, túlmelegedhet az erősítő?

Köszönöm előre is a válaszokat :R

(#8119) Norbi 72 válasza K.Tamas89 (#8118) üzenetére


Norbi 72
veterán

Rá lehet kötni. :K

De figyelni kell a vas melegedését.

[ Szerkesztve ]

(#8120) K.Tamas89 válasza Norbi 72 (#8119) üzenetére


K.Tamas89
aktív tag

Köszönöm a választ. :R

A center Jamo 50/70W, A front+sorrund hangfalak azok kb. 25-30W teljesítményűek. Szóval nem nagy a teljesítményük, illetve széthajtani sem akarom őket, nagyon feltekerni sem akarom az erősítőt, panelban lakom, így csak esetenkénti filmnézéshez akarom használni.

[ Szerkesztve ]

(#8121) Dorian válasza K.Tamas89 (#8120) üzenetére


Dorian
félisten

Hangfalnak nincs teljesítménye. Terhelhetősége van.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8122) K.Tamas89 válasza Dorian (#8121) üzenetére


K.Tamas89
aktív tag

Igazad van, már elolvastam a bevezető hozzászólást, bocsi :R

(#8123) syler123


syler123
veterán

Sziasztok!

Tudom tudom undorító hogy kompakt házimozim van szégyenlem is magam, de azért lenne egy kérdésem :D

Tud valaki ebay-en ilyen csatlakozót olcsón, ami szerelhető, esetleg valamit, amivel kiválthatnám. Ez egy Sony házimozinak (bdv e370) a csatlakozója, ami az erősítőbe megy. Szívatásból ezt a mocsok csatlakozót tette rá a Sony, miközben a hangfalaknál csak be kell tenni a vezetéket és lenyomni a pöcköt.

Ebay-en találtam, de pofátlanul drága, nem hiszem el hogy a kínai ezt nem koppintotta le...

Mivel lehetne esetleg ezt kiváltani? Konkrétan kábelt szeretnék cserélni.

Kép lemaradt :D De pótolom.

[ Szerkesztve ]

(#8124) lajthabalazs válasza syler123 (#8123) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Ha a fém érintkezők szabványosak, akkor lehet próbálkozni 3D nyomtatott házzal.

(#8125) Nemir Ombe válasza syler123 (#8123) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Miért szeretnél kábelt cserélni?

Hmm ....

(#8126) syler123 válasza Nemir Ombe (#8125) üzenetére


syler123
veterán

Lakásfelújítás van éppen és szeretném behúzni a falba a kábelt, ha már úgyis rombolás van, de így rövid sajnos a kábel. Nem tudom itt mennyire fontosak a pólusok, gondolom eléggé ha már rá van írva, ezért egyszerűbb lenne 1 kábelből megoldani, akkor nem lenne kavarodás (piros-fekete hangszórókábelt vettem), meg még olyan rézkábel van itthon amit a villanyszerelők használnak, az elég vastag, lehet az is jó lenne.

lajthabalazs: Sajnos nem rendelkezem 3d nyomtatóval.
Szétszedve egyébként van valami a vezetéken, tehát az egy dolog hogy kihúzom a régit, az újat nem elég betennem.

(#8127) Nemir Ombe válasza syler123 (#8126) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Vágd el a dugó után a kábelt és told meg másik fajta kábellel. Nem egy elegáns megoldás,de nem kell új dugóval szórakoznod és a végeredmény ua lesz. ;)

Hmm ....

(#8128) lajthabalazs válasza syler123 (#8126) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Én behúznék a falba vastagabb rézkábelt és szabványos anya fali alljzatot raknék a végére. Elvágnám a mutatott kábelt ketté, és a darabokra meg raknék szabványos apákat. Akkor jobbra tudod majd cserélni a hangrendszered.

A csati belseje szabványos molexnek látszik, ha találsz, azt krimpelheted utána. De javaslom inkább a venti elegánsabb megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#8129) syler123 válasza lajthabalazs (#8128) üzenetére


syler123
veterán

Milyen az a szabványos anya fali aljzat? Kaphatnék egy linket róla, kicsit sem értek hozzá :B

Egy másik topicban is azt ajánlották hogy vágjak szét egy molex-et, mert az rámegy arra a tüskére, ami az erősítőn van.

Mondjuk te arra gondolsz, hogy amit kihúzott a videóban kábel és a végén lévő tüske hasonlít a molex végére? Mert ahogy nézem az is olyan, szóval lehet az is belemegy ebbe a műanyag csatlakozóba és akkor nem kell szétvágnom a gyári kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#8130) lajthabalazs válasza syler123 (#8129) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Itt meg fognak érte kövezni, de ha nincsenek audiofil igényeidet, akkor egy ilyen is jó lehet. Olcsóbb banándugót vehetsz utána a Kácsa audio-tól. Azért már nem szólhatnak meg. Egy páka viszont kelleni fog.

Az ilyen molex csatikba lehet külön venni hüvelyt, azt rá krimpelheted a kábelekre, de csak 0.75 max 1mm vastagságig.

(#8131) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok
Bose 5.1(cinemate 520) velemenyek? Bbeci te hallottad amikor nalatok tesztelve volt?

[ Szerkesztve ]

(#8132) Jegesmaci81


Jegesmaci81
aktív tag

Sziasztok
Mi a véleményetek erről a szettről? [link] Van valakinek tapasztalata vele? Mondjuk egy HKTS 30-al összehasonlítva?

(#8133) Valkűr válasza Jegesmaci81 (#8132) üzenetére


Valkűr
őstag

Nagyságrendekkel jobb a Dali...

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#8134) #09634560 válasza Jegesmaci81 (#8132) üzenetére


#09634560
törölt tag

Egyértelműen jobb vétel. Sokkal részletesebb.

(#8135) Dorian válasza Jegesmaci81 (#8132) üzenetére


Dorian
félisten

Dali szett eléggé megsértődne, h mihez akarják hasonlítani :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8136) Ragadozó válasza Jegesmaci81 (#8132) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Csak azért, hogy higgyél nekünk, a Dali sokkal jobb :)

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#8137) Jegesmaci81 válasza Ragadozó (#8136) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Köszönöm a sok választ.

(#8138) syler123 válasza lajthabalazs (#8130) üzenetére


syler123
veterán

Köszi!

Ha hazaérek melóból akkor megnézem, hogy a molex csati anyja passzol-e, ha igen, akkor az lenne a legegyszerűbb. Krimpeléshez gondolom céleszköz kell, mással nem megoldható?

(#8139) lajthabalazs válasza syler123 (#8138) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Pici fogóval és nagy türelemmel is lehet krimpelni :)

(#8140) Möhe válasza BBéci (#8115) üzenetére


Möhe
addikt

Rendben, nem rágom magam emiatt!

DE!
A mélyládám (JBL E150p) megkotlott. Legalábbis a szaki a telefonban el volt képedve,hogy milyen fos volt a belseje. 70% esélyt lát rá hogy ha kicseréli a hibás alkatrészeit, rendesen fog működni. Szóval f@sza a kedvem. Milyen sub alternatíva van 60k körül?

(#8141) syler123 válasza lajthabalazs (#8139) üzenetére


syler123
veterán

Végül lehet a könnyebb utat választom :) Szétszedtem 2 molex-et, pont volt egy rossz Pc-s venti szabályzóm, azon meg 2 molex. Picit összenyomtam fogóval és voálá :D De még változhat, sokára jön még a festő, még előtte úgyis kipróbálom működés közben :)

Igazándiból csak a 2 első hangfalhoz kell, így annak nem nyúlok a csatijához sem és nem is falazom be.
Még rájuk olvasztok egy ilyet és megvagyok :)

[ Szerkesztve ]

(#8142) jeni válasza syler123 (#8141) üzenetére


jeni
félisten

Szigetelést tegyél közé. Az ördög sosem alszik. ;]
Zsugor szigetelésekkel oldanám meg,egy hajszáritóval rámelegíted és készen vagy. Nagyobb elektromos barkács boltokban megtudod venni.

[ Szerkesztve ]

(#8143) lajthabalazs válasza syler123 (#8141) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Meg a fekete-jel, fekete-föld színkód sem biztos hogy a legmegbízhatóbb. Bár nem mindenki veszi észre, ha fordítva van bekötve a hangfal.

(#8144) syler123 válasza jeni (#8142) üzenetére


syler123
veterán

Igen igen, zsugorcsövet akarok tenni rá. Egyébként az egy kemény anyag, ha akarnám sem tudnám összeérinteni, de így azért nem hagyom.

lajthabalazs: az ami a képen van a molex-en maradt kábel (azért ilyenek a szinek), azt leszedjem és forrasszam rá csak azt a kis fém valamit a hangfalkábelre? Hangkábel az fekete piros, szóval azt utána nem fogom összekeverni, csak a terv az volt, hogy a kábelre kötöm rá a másik kábelt, de lehet inkább arra a fém csatira.

[ Szerkesztve ]

(#8145) 69er


69er
csendes tag

Sziasztok!

December óta van meg a házimozim, használtan vettem Denon AVR-3008-t, újonnan pedig Dynavoice Challanger M-85 szettet és Velodyne Impact 12 mélynyomót. Két problémám van:

Az erősítő kikapcsolja a mélynyomót, ha 10-15 percig nincs az anyagban erősebb mélyhang. A láda ilyenkor halkan "pukkan" egyet, erről tudom hogy kikapcsolt. Normális-e a pukannás? Leginkább azért zavar, mert ilyenkor arra figyelek, hogy már megint kikapcsolt, és nem a filmre. A star wars 7 esetében DTS-HD MSTR hangnál már vissza se kapcsolt, amikor már robbanások voltak mindenfelé... Ekkor LFE módban volt, azóta LFE+main módban próbálgatom, így talán egy kicsit jobb, de még mindig kikapcsol. Nagyon zavar a jelenség, és szerintem a ládának se tesz jót... De nem találtam erre megoldást az erősítő menüjében sehol... Minden formátumnál előfordul, ha stereo+mélynyomó-ra van állítva, akkor is!

A másikat csak HD hangformátumoknál tapasztaltam, kb 1 óra elteltével jelentkezik egyes filmeknél. Hangos, erőteljes résznél elkezd "pattogni" a hang, eléggé fülbántó, de inkább ijesztő, mindig azt hiszem, hogy akkor fog tönkremenni valamelyik hangfal. Azonnal lehalkítom, pár másodperc után abbahagyja. Ha visszatekerem a filmet ugyanarra a pontra, másodszorra már nem csinálja. Downmix opció be van kapcsolva, de így is előfordul néha TrueHDnál és gyakrabban DTS HD Mstrnél.

Info: Mede8er lejátszó usb merevlemezről játszik, inakustik hdmi kábel megy az erősítőbe, az adja tovább a képet a tv-re ugyanolyan hdmin. Sub kábel kácsa saját márkás.

Ui: Ha többcsatornás forrásnál bekapcsolom a pure directet, stereora áll át a hang. Faszán szól, de stereoban (miért?). Lehet én nem értem a pure directet, akkor valaki felvilágosítana? :)

(#8146) syler123 válasza syler123 (#8144) üzenetére


syler123
veterán

Egyébként szivem szerint körfűrésszel vágnám ki a fenébe és betennék a helyükre ilyet

Konkrétan ilyen van a hangfalakon, de az erősítőre persze nem ilyet tett a Sony, hogy szívassa kicsit a jóembert...

(#8147) lajthabalazs válasza syler123 (#8144) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Én újat tennék rá. (Ugyanitt van Molex is, nem tudom miért nincs fent a weboldalon)

[ Szerkesztve ]

(#8148) Nemir Ombe válasza 69er (#8145) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az erősitőn tedd feljebb a sub szinjét a subon ua vegyél vissza (vagy kapcsold ki a subon az “auto” modot,ha van rajta) a “pukkanás” normalis (vagy legalábbis megszokott) ennél a tipusnál/kategóriánál.

A Pure Direct (néhány kivételtől eltekintve) mindig 2.0-ban működik,ez nem hiba.

A pattogás passz....de szerintem “online” csak tippeli lehet -> szervizben talán többet tudnának mondani.

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#8149) BPpeti


BPpeti
csendes újonc

Sziasztok!
Yamaha rxv479-hez keresnék 2.1 vagy 3.1 hangfalakat, amit estleg később bővíthetnék.
Zene : mozi = 50% : 50% (zeneileg legyen igényesebb)
Állványos front kellene.
Összesen max. 150-160 ezer.
Új érdekelne.
Milyen márkát típust ajánlanátok?
Hangfal kábelre mit ajánlanátok?
Köszi!

(#8150) Rbert válasza 69er (#8145) üzenetére


Rbert
aktív tag

Szia
A sub kikapcsolást én úgy oldottam meg,hogy amikor mérem be a rendszert ,akkor a mélyláda hangerejét úgy állítom,hogy 0 és + 3 db közzé lője be az erősitő a láda hangerejét.Ha '+' a decibel akkor nem szabad,hogy kikapcsoljon automata módban sem.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.