Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8601) Biga123 válasza BBéci (#8600) üzenetére


Biga123
addikt

Valóban nem ugyanarról beszéltünk . De igen ez Borzasztóan tájidegen :K
Amúgy szép darab , csak nem illik oda . Maga a Hangszóró mivolta miatt.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#8602) BBéci válasza Biga123 (#8601) üzenetére


BBéci
titán

Egy bögreszett illene oda? Viccnek is rossz, a hangja pedig pocsék.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8603) #98221312 válasza Biga123 (#8597) üzenetére


#98221312
törölt tag

Ezek több mint nevetséges érvek. "asszonyfaktor" és igen, minden esetben rossz "alternatíva" a bögreszett, mert pocsék hangja van.

[ Szerkesztve ]

(#8604) Biga123


Biga123
addikt

oké..

Kezdek rájönni h szinte az összes fórumban megtalálhatók az ilyen fanatikus-ok . :DDD

Mindent figyelmen kívül hagyók, akik csak a dogmáikat fújják.

Velem van a baj biztos .

A bögreszettet esetleg el tudod dugni h ne látszon. de a 2 méteres dobozt nehezen.
És ha azt mondjátok h egy ojajfestmény mellett jól mutat egy állóhangfal, hát feladom :C

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#8605) #98221312 válasza Biga123 (#8604) üzenetére


#98221312
törölt tag

Általában a pénz ésszerű elköltése, és a hangminőség az elsőszámú szempont egy házimozinál. Természetesen az elhelyezés is fontos, azonban ez nem mehet a hangminőség rovására. Persze te tudod, ha bögrézni szeretnél, akkor hajrá.

[ Szerkesztve ]

(#8606) Biga123 válasza #98221312 (#8605) üzenetére


Biga123
addikt

Sajnos kénytelen voltam "bögrézni" egy HKTS 16 társaságában. Nem bánom, nekem megfelel, lehet csak azért mert nem hallottam rendes redszert, de szerintem jobb is ha ez így marad. Filmezéshez nekem ez is elég.És ezt legalább el tudtam pakolni úgy hogy ne a hangfalak uralják a nappalit.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#8607) Dorian válasza #98221312 (#8605) üzenetére


Dorian
félisten

Nem kell ezen izmozni, belépő szinten sokszor van úgy, hogy az elérhető hangminőségnél más szempontok fontosabbak. Nincs ezzel semmi baj.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8608) syler123 válasza Biga123 (#8604) üzenetére


syler123
veterán

Hagyd, felesleges vitába szállni velük, egyszerűen nem értik meg miről beszélek. Azt sem fogták fel, hogy ritkán nézek filmet. Meg szerintük ugyanúgy szól ez a "bögreszett", mint a tv. Ha ugyanúgy szólna nyilván be sem kapcsolnám, de nem, itt van mély, van tér, van hangzás, a Bluray lejátszó képminősége is nagyon jó. Nem, ismétlem nem szól úgy, mint 6 hangfal + erősítő. Nem szól úgy. De jobban szól mint a tv, sokkal. Ezek a szettek se mind egyformák. De ajánljatok nekem 120k-ért Bluray lejátszóval erősítőt + hangfalakat, biztos tudtok, meg nem is fogom megvenni, de érvelésetek legalább érne valamit, ha összeállítotok ugyanannyiért valamit, amibe ez került, mondjuk kb 5 éve lett véve vagy nem is tudom, szaladnak az évek.

[ Szerkesztve ]

(#8609) BBéci válasza Biga123 (#8606) üzenetére


BBéci
titán

Olajfestmény mellett semmivel nem mutat jobban egy HKTS, mint valami furnérozott, lakkozott, értékes bútor kinézetű hangdoboz. Ha eldugtad, azzal a hangjának is adtál egy hatalmas pofont, mert a világ legjobb hangdoboza sem fog jól szólni, ha nem megfelelő az elhelyezése.

(#8608) syler123
Vehetsz egy 30 éves Ladát, biztosan gyorsabban gurul, mint ahogyan futsz. De nem az a szempont egy autó vásárlásakor.
Ha házimoziról beszélünk, akkor nem a TV hangja a viszonyítási alap. Belépő szinten sem. :(

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8610) Biga123


Biga123
addikt

Audiofilorszégba értem látom .

Átkéne nevezni a fórumot..

Házimozi belépő szinten

BBéci: Tehát ha csak ladára lenne pénzed nem veszed meg hanem inkább gyalogolsz? Gratulálok :C
Pont az a cél hogy gyorsabban haladj. Nagyon rossz a példád .. :F

amtibacsi Látom ott is van baj. gondold ezt azért át.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#8611) amtibacsi válasza #98221312 (#8605) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

Keresztanyám nagyon művelt és viszonylag gazdag asszony volt. Gyerekkoromban elvitt egy könyvesboltba, amit már nagyon bánok :) Az eladó kérdésére - milyen műfajra gondolt - annyit válaszolt, hogy az mindegy, csak 2x90 centi legyen, lehetőleg bordó vagy barna a szőnyeg miatt. Sokan vannak így, hidd el, nem a hang számít, hanem a kinézet, de szerintem nincs ezzel gond, rájuk is gondolnak a gyártók. Attól ők még ugyan olyan rendes emberek, mint mi, csak más az értékrendjük.

(#8612) syler123 válasza BBéci (#8609) üzenetére


syler123
veterán

Ilyen alapon ne áruljanak Suzukit, Opelt, Fordot csak Bugatti-t, meg Porshe-t, mert csak azzal jutsz célba.
Biga123 tökéletesen leírta amit gondolok, ezzel a példáddal te inkább gyalogolsz, mintsem ladával juss el a célodhoz, tehát inkább hallgatod a tv hangszóróját, mint egy mélynyomóval társított szettet...
Én inkább beülök abba a Fordba és kocsival megyek a szakadó esőben, de lehet a másik utat is választani.

Ezeknek az eszközöknek a hangminőség javítása a cél, javította? Igen. Ráadásul tv-khez már gyakran vesznek ilyen bluetooth-os csoda speakereket, az is mint jobb, mint a tv hangja, ez meg még jobb, tehát a termék elérte a célját.

Még jó hogy nem a Haladó szintű topicba írtam, mert ott már máglyán elégettek volna...

[ Szerkesztve ]

(#8613) #98221312 válasza Biga123 (#8606) üzenetére


#98221312
törölt tag

Ez így is van, :K Ezt nincs is értelme vitatani. :N

(#8607) Dorian

Nem izmozok, egyáltalán, csak a véleményemet mondtam el.

[ Szerkesztve ]

(#8614) BBéci válasza syler123 (#8612) üzenetére


BBéci
titán

Direkt nem akarod megérteni?
Amiket ebben a topikban ajánlani szoktunk, az bizony Suzuki és Dacia kategória, ezzel szemben az általad emlegetett bögreszett a 30 éves Lada.
Ha nem vetted volna észre, ez házimozi topik, tehát nem a TV hangszóróihoz viszonyítunk, ha tetszik, ha nem, ez a helyzet. Azt is tudomásul kell venni, hogy a házimozi még belépő szinten sem olcsó mulatság. Sokan sokszor leírták, hogy körülbelül 250000 forintból lehet összeállítani egy olyan alap szettet, ami már házimozinak nevezhető.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8615) liszi70 válasza syler123 (#8612) üzenetére


liszi70
nagyúr

"te inkább gyalogolsz, mintsem ladával juss el a célodhoz"

Nem, ő inkább BKV-val járt. :D Egyébként mint ez a válasz-hozzászólásom is mutatja, alapvetően egyetértek veletek, egyáltalán nem tartom bajnak, ha az ember lentről indul, és ha lesz igénye jobbra, akkor fejleszt.
(Hozzátartozik, hogy ezt használt eszközök esetén érdemes alkalmazni, mert újak esetén nagy ám a bukta, ha nem megfelelő a választás. Használtak esetén pedig vagy nincs, vagy minimális lehet az anyagi veszteség.)

[ Szerkesztve ]

(#8616) Dorian válasza BBéci (#8614) üzenetére


Dorian
félisten

Béci,

Azért lett létrehozva a belépőszint topik, hogy itt akár az ilyen szettekről is eshessen szó.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8617) #98221312 válasza amtibacsi (#8611) üzenetére


#98221312
törölt tag

Szép hasonlat.. :K

" Attól ők még ugyan olyan rendes emberek, mint mi, csak más az értékrendjük."

Ezt nem is vitattam. :N ;)

(#8618) liszi70 válasza Dorian (#8616) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Azért lett létrehozva a belépőszint topik, hogy itt akár az ilyen szettekről is eshessen szó."

+1

(#8619) #98221312 válasza liszi70 (#8618) üzenetére


#98221312
törölt tag

Igazán nem akarom tovább húzni ezt az egészet, de a BELÉPŐ HÁZIMOZI egy különálló erősítőből+hangfal+aktív mélynyomóból áll, minek az ára 250000 ft körül mozog.
Ebből kiindulva a bögreszetteknek itt nincs keresnivalójuk. :N Ettől függetlenül persze nyugodtan lehet róla kérdezni, beszélgetni, tanácsot adni. :K A vita mindig ott kezdődik ha ezekről a szettekről lebeszélünk valakit.
Lehet kéne egy bögreszett topik... :DD

#8596) lajthabalazs

Egyáltalán nem erről beszéltem. :N Ez egy más téma amit feszegetsz. :K

[ Szerkesztve ]

(#8620) BBéci válasza #98221312 (#8619) üzenetére


BBéci
titán

Ugyanezt akartam írni, megelőztél. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8621) Dorian válasza #98221312 (#8619) üzenetére


Dorian
félisten

Nem, nem feltétlenül abból áll. Talán el kéne olvasni okoskodás előtt a vastag betűs téma-tudnivalókat!
Ez a topik a kis igényűeknek jött létre, miért akarod elvenni tőlük?

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8622) #98221312 válasza Dorian (#8621) üzenetére


#98221312
törölt tag

Eszemben sincs elvenni senkitől semmit :( (nem mintha volna rá ehetőség) :DD
Pont ellenkezőleg, épphogy segíteni szeretnék, mivel nekem is bögreszettem volt, és ugyanígy lebeszéltetek róla, többek között TE is. :K Emlékezetem ha nem csal "kóbor kutyák elijesztésére" ajánlottad a kockákat. :K :DD Mondanom sem kell azóta kiépítettem egy Belépő házimozit amit imádok, de idáig sok kidobott pénz vezetett, és ettől szeretném megkímélni a kérdezőket.

"Talán el kéne olvasni okoskodás előtt a vastag betűs téma-tudnivalókat!"

Megkérnélek ne sértegess, én sem tettem.

[ Szerkesztve ]

(#8623) liszi70 válasza #98221312 (#8619) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nincs igazad, igazatok.

[ Szerkesztve ]

(#8624) Dorian válasza #98221312 (#8622) üzenetére


Dorian
félisten

Amíg csak egy házimozis topik volt (ahol anno kérdeztél), addig a legalsó kategóriát nem ajánlottuk, egyrészt mert valóban az a véleményünk róla ami (kóbor kutyás hasonlatot Béci szokta mondani, de lehet, h átvettem tőle), másrészt meg tapasztalatunk sincs nagyon a köztük lévő különbségekről.
Ez a topik viszont éppen azért jött létre, hogy itt az ilyen alsóbb - akár legalsó - kategóriákról lehessen beszélni, mert igény az van rá.
Nem volt szándékomban sértegetés, ellenben a figyelmedet akartam rá felhívni, hogy ott van a topik tetején feketén-vastagon, hogy ez a topik foglalkozik a kompakt szettekkel is, tehát itt ez ontopik.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8625) #98221312 válasza Dorian (#8624) üzenetére


#98221312
törölt tag

Rendben, elfogadom. Viszont akkor illő lesz informálódni bögre szinten, mert idáig mindenki csak lebeszélte róla a kérdezőket.:)

[ Szerkesztve ]

(#8626) lajthabalazs válasza #98221312 (#8625) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Illő lett volna informálódni már korábban is, amikor mindegyikre egyöntetűen rámondták a véleményvezérek, hogy hallgathatatlan kutyariasztók (miközben nem ellenőrizték, hogy lesugározzák-e az ultrahang tartományt).

De ebben a közösségben nem érdem az informálódás. Főleg nem a pártatlan, előítéleteket kizáró módon végzett tapasztalás, a hangminőséget nem befolyásoló szubjektív tényezők (márkanév, árfekvés) kizárása a tesztekből. Régen legalább voltak "szeánszok", ahol jól-rosszul össze lehetett hasonlítani rendszereket, de már ilyen sincs, csak megrögzött véleményeket és előítéleteket lehet olvasni. Múlt héten elvándoroltam egy HiFi boltba. Nem volt illesztve a hangerő, ki kellett vennie a CD-t, hogy egy másik rendszert meg lehessen hallgatni, át kellett menni máshogy berendezett, más méretű szobákba. Így nem lehet összehasonlítani két hangzást. És ezek az emberek a különbségek értékesítéséből élnek.

(#8627) #98221312 válasza lajthabalazs (#8626) üzenetére


#98221312
törölt tag

Amiket írtam mind saját tapasztalatból írtam. Engem személy szerint 1 hónap alatt kikészített a torzítással, meg a vállalhatatlan center kopogással. De természetesen nem vagyunk egyformák ahogy feljebb is irták, és ezt elfogadom. Részemről lezártam a dolgot.:)

[ Szerkesztve ]

(#8628) syler123 válasza #98221312 (#8627) üzenetére


syler123
veterán

Ez milyen szett volt pontosan? Mármint ha már így egy kalap alatt bögreszettnek neveztük az összeset. Tehát Daewoo, Sony, Tesco márka. Barátaim körében jó néhány akad és nagy különbségek vannak közöttük. Az enyémnek pl nem torzít a hangja nagy hangerőn sem és a mélyek sem vesznek el. Ha meghallgattad egy Sony centerben és azt mondod hogy nem éri meg a 120k-s árat bluray lejátszóval mindennel, akkor kalapot hajtok előtted, mert tapasztalattal a markodban alkottál véleményt. De ez a bögreszett csak szarlehet, mert walkman szint dolog ez nem igaz. Részletek vesznek el, hiszen ez 120k volt, nem 250k. Szóval teljes mértékben az árával arányos a teljesítménye és igenis helye van a topicban. Nem kötelező ajánlani, de ócsárolni akkor illene ha már hallottad.

Ha rosszul is jövök ki ebből, mert erre a hsz-emre is további oltások érkeznek, akkor is nyugodt a lelkem, mert már látom hogy vannak itt is a racionálisan gondolkodó emberek, csak esetleg nem mindig szólnak hozzá a témához.

[ Szerkesztve ]

(#8629) #98221312 válasza syler123 (#8628) üzenetére


#98221312
törölt tag

Teljesen korrekt amit kérdezel miért oltana le bárki is? Én eddig sem tettem. Válaszolva a kérdésedre: pioneer HTP-072 es szettem volt. Azt hiszem 120 körül mozog a mostani ára. Elötte közel 10 évig egy JVC-t használtam.

[ Szerkesztve ]

(#8630) Buckey


Buckey
senior tag

Sziasztok!
Bocs, hogy belevau, de véletlenül hozzám került egy ilyen gagyi hangfal.
[link]

Először egy samsung cm-350 házimozi-dvd-vcr-combo-val hajtottam. Lehet, semmit nem ér, de meglepően szépen szólt a 20 mm2-es szobában.
Mindenképpen akartam egy rendes házimozit az őskori samsung helyett, így vettem egy olcsó, alap Yamaha HTR-2067 házimozierősítőt.
Na, erre rákötöttem a két Skytronic hangfalat sztereóban. Hát, mit mondjak, nekem tetszett! Szóltam havernak is, halgassa meg (neki komolyabb cucca van, denon meg magnat hangfalakkal, kb. 300 ezer pénz volt 3 éve). Hallgatta, hümmögött és csak annyit mondott, ez tényleg ennyi? :)
Kíváncsiságból vettem még kettőt háttérnek, a samsung center meg maradt, így 5.0. Hát, lehet, hogy gagyi, de nem sok különbség van az 5.1 magnat-denon pároshoz képest. :Y
És csak 135 ezer volt.
Csak azért írom le, hogy én is gondolkoztam bögreszettben, hangprojectorban, és ez lett belőle. Azóta páran hallották, és csak néztek, hogy na, ez meg hogy?

Lehet, hogy ezért most kiutáltok, meg ilyen gagyival jövök, de akinek nincs sok pénze, vagy nem akar költeni, az járhat így is, mént én. :DD
Nekem és aki eddig hallotta, annak tetszett.

[ Szerkesztve ]

(#8631) Nemir Ombe válasza #98221312 (#8629) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem teljesen felesleges bögreszetteken és a köztük lévő különbségeken(?) vitatkozni,meg kell nézni mi volt syler123 “alap” kérdése,ahonnét a vita indult és a “bögreszett ellenes tábor” is rájön,hogy kár miden bepötyögött betüért ezzel kapcsolatban. ;)

Hmm ....

(#8632) johnywalker válasza Nemir Ombe (#8631) üzenetére


johnywalker
őstag

+1
Már bocsánat, de a bögreszettes rendszerek valódi házimozinak minősülnek vagy csak helyettesítő dolog?
A HM rendszerek egyfajta, ill egyszintű minőséget jelentenek, tényleg jó lenne egy olyan topik ahol Tv-t megelőző minőséget is lehetne kérdezni.A Pc-s hangszóró topik ehhez kevés...

[ Szerkesztve ]

(#8633) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Szerintem itt lassan be is lehet fejezni a vitát, mielőtt elfajulna.

Igen ebben a topikban az úgy nevezett bögreszettekkel is foglalkozunk.

Több okból próbáljuk ezen eszközökről lebeszélni az embereket:

- Gyakran silány minőség (megbízhatóság és hang minőség). Ha elromlik, általában nem gazdaságos a javításuk.
- Amelyekkel én találkoztam, azokon nem lehetett a hangsugárzók távolságát megadni, illetve beállítani. Ebből kifolyólag pont a lényeget nem tudják, hogy tényleg középpontban érezzük magunkat.
- Szerény bővíthetőség. (csatlakozók hiánya)

Aki mégis ilyet választ, használja boldogan, de nem kell rábeszélni mást is, mert ezeket sajnos tényleg gazdasági okból hozták létre, kompakt "házimozi" viszonylag olcsón. Fogyasztási társadalom...

A másik tábornak meg nem kell szidni, aki ilyet használ, mindenki arra költ, amire csak akar. A TV-nél sokkal jobb, de "valós" házimozi élményétől elmarad. Ez van.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#8634) liszi70 válasza Ragadozó (#8633) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Szerintem itt lassan be is lehet fejezni a vitát......"

....Írtad, aztán te folytattad a vitát.. :D

""valós" házimozi élményétől elmarad."

Mi a "valós" házimozi élmény? Szerintem teljesen mást jelent mindenkinek. Valószínűleg XT-nek a mi rendszerünk sem "valós" házimozi élmény. :) Nekünk meg a "bögreszett" nem az. Attól még másnak lehet.

Egyébként ez is "bögreszett", és állítólag marha jól szól. :D

[ Szerkesztve ]

(#8635) Nemir Ombe válasza johnywalker (#8632) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem elférnek ebben a topikban a bögreszettek (amúgy is azoknak és a belépő szetteknek lett létrehozva) csak a "helyén kellene kezelni ezeket", mind a bögreszett tulajoknak, mind az ellentábornak. Sajnos a legtöbb esetben (nem csak itt, hanem feljebb is) ha valakinek negatív kritikával illetik azt amije van, egyből letámadja a "kritikust" és jön egy szinte értelmetlen vita.

A bögreszettek "dízájn cuccok", mint a mini/mikro hifik és semmit több, a TV-k hangjánál jobbat produkálnak, de "valódi" házimozinak nem nevezhetők (de ez igaz sok nem bögreszettre is, a belépő kategóriában), azt pedig hogy ki mit használ/mivel elégedett, az egyéni igényszint és/vagy anyagi helyzet határozza meg.

Sajnos világunkban a jó dolgok nem olcsók és 1-2 százezer forint még szinte "felesleges pénzköltésnek" számít "házimozi szinten", de magyarországi viszonylatban már ez is "hatalmas kiadás" egy átlag júzer számára. (bár itt azért megjegyzem, hogy ismerősi körömben is többen nem sajnálnak 300e Ft egy új mobilra, de pl TV-ból egy 32"-os 4K-t néznek 4m-ről és a 25e-es soundbar is túl drága volt, de hát mindenkinek más az értékrendje)

Szóval: mindkét oldalról a helyén kellene kezelni a dolgokat és nem lennének felesleges viták ..... ;)

Hmm ....

(#8636) Biga123


Biga123
addikt

Nekem már akkor kicsit komolytalannak tűnt a topik mikor elkezdtem kicsit olvasgatni és pl egy szett és erősítő illesztésnél a legjobb tanács h kb 2 x annyiba keüljön a hangfal mit az erősítő, de legalább 1:1 legyen az arány. Szal ami drága az tuti jó :F Ehhez is csak gratulálni tudok.
Ahelyett ,hogy teljesítmény / márka / tipus illesztésről beszélnénk.

Mindemellett mint minden topicban, itt is nagyon sok hozzáértő ember fordul meg sok esetben hasznos tanáccsal.

Csak a demamóg részt kellene levetkőzni.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#8637) Dorian válasza Biga123 (#8636) üzenetére


Dorian
félisten

Vannak ökölszabályok, ha nem akarunk jobban belemenni a részletekbe, akkor ilyeneket vagyunk kénytelenek alkalmazni.
Az ár nagyjából meghatározza a minőséget, a gyártók nem hülyék, általában jól el tudják helyezni a terméküket a megfelelő szinten. Ismétlem, ez ökölszabály, van sok kivétel, de ha egyszerűsíteni akarunk, ez az ára.
Persze itt almát almával kell hasonlítani, pl. a megjelenéskori listaárakat.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8638) Nemir Ombe válasza Biga123 (#8636) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ez talán azért van így,mert a kategóriákat árak (is) “jelölik” és nem csak márkanevet kell márkanévhez illeszteni,az 1:2 “ajánlott” árarány pedig azért van,mert 5 hsz ára viszonyul 1 avr-hez,ami kb. kiadja a min összeillő kategóriákat.

Teljesitmény/ márka/ tipus illesztésről pedig szinte felesleges belépő szinten beszélni,max szolgáltatásokról és dizájnról lehet .... ;)

A csak a drága lehet jó-ra csak annyit írnék (mint már többször megtettem) hogy ha egy termék eladási árán van átlagosan 27% áfa,25% kisker és 25% nagyker árrés,továbbá kb. 10% szállítási és csomagolási költség,akkor számold ki mennyibe is van az kb a gyártónak ugy hogy még (jelentős) haszna is van rajta (adók,bérek,haszon,stb),ezek alapján az adott termék milyen “technikai minőséget” képvisel. ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#8639) #98221312 válasza Biga123 (#8636) üzenetére


#98221312
törölt tag

Ne érsd félre tényleg nem akarlak megbántani, de ha érdekel a házimozi téma, akkor informálódj cikkekböl, tesztekből, tapasztalj stb..rengeteg forrás van a neten. Utánna tudunk érdemben beszélgetni a témával kapcsolatban.

(#8640) BBéci válasza #98221312 (#8639) üzenetére


BBéci
titán

Jó ötlet, mert jelenleg csak vagdalkozik, támad. :((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8641) Biga123 válasza BBéci (#8640) üzenetére


Biga123
addikt

Most is én támadok ugye?

Csak hogy visszatérjünk az árillesztésre , szerintem simán előfordulhat h egy új gyártó belövi magas árra a hangszórót , te megveszed mert igen pont jó az ára a drága erölködődhöz, de mikor rákötöd szétolvad mert túlárazott szar. Tudom ezek a gyártók hamar eltünnek de azért van rá lehetőség , hogy belefuss, ha csak az árszinteket nézed.

Attól h valamit reklámoznak és drága nem feltétlenül jelenti azt hogy jó is , gondolom ebben egyetértünk. Egy percig sem akartam megkérdőjelezni szakmai hozzáértéseteket, nem kell ennyire védenei egymást , nem akarok senkit bántani csak rámutattam pár dologra.

De nem is kell nekem a billentyűket koptatnom , ki is szállok.

Újra a tietek a topic :P

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#8642) BBéci válasza Biga123 (#8641) üzenetére


BBéci
titán

Dorian leírta az árakkal kapcsolatos helyzetet, ha nem fogadod el, az a Te dolgod.
Új gyártó? Melyikre gondolsz?
Senki nem mondta, hogy kizárólag ár alapján kellene választani, de az sem elhanyagolható szempont és kezdésnek jó, hogy szűküljön a kipróbálandó, meghallgatandó alkotóelemek köre.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8643) mhmpista válasza Biga123 (#8636) üzenetére


mhmpista
aktív tag

A hifiben a legfontosabb támpont a kategória, aztán ezen belül az ízlés kérdése, aztán jöhet a márka preferencia.
És biza az ár szoros összefüggésben van kategóriákkal.
Az összes, de legalábbis a kommersz/ismert gyártóknak vannak alacsonyabb és magasabb kategóriás dobozai.
Jamót nem vennék, de ők is hoztak össze elég közkedvelt magasabb kategóriás dobozokat. Persze meg is kérik az árát. Tehát mivel az pénztárcához igazodunk ezért, igen is az ár egy fontos infó, ebből legalább a kategóriát belehet lőni. Ez már segíthet az ajánlásban. Az hogy kinek a "nagyszüleinél működik az LG tv hibátlanul évek óta, ezért az bluray lejátszós 1100W os erősítő plusz hangfal nem lehet olyan szar 110ért" hozzá állás sokkal hibásabb, és felelősségteljes ajánlásnál nem alkalmazható.

Aztán hallottam már BOSE 5.1et ami kisebb volt mint a régi geniusom, és mégis elviselhetően szólt, megis dicsértem az eladónak, aztán rákérdeztem mennyibe kerül amit lehet nem kellett volna, mert 400ért viszont sokkal jobb hangot lehet kapni. Viszont igaz, olyan kicsiben megoldani gondolom nem lehet könnyű. Ha valakinek ez fontos akkor lehet zsebbe nyúlni.

Most olvasom (#8634) liszi70 pont ezt hallottam, tényleg jól szól, csak ennyiért nem...

[ Szerkesztve ]

(#8644) sakal83 válasza mhmpista (#8643) üzenetére


sakal83
addikt

Sokan szidjak a bögréket epp ezért olcsón meg lehet őket veni hasznaltan. Társasházi lakasban sajnos nem igazan lehet normal hangfalakat elhelyezni illetve túlzás is. En is bögréket hasznalok ilyen okból. Pioneer lx01 bose illetve klipsch ifi van a birtokomban. 100k alatt vadasztam oket. Beepitett erositosek.
A hangjuk sem rossz. A klipsch ifimmel barmikor leallok versenyezni egy normal 2.1es rendszerrel amey 60kba kerul. Az araban fogadok hogy legalabb x lesz a meccs:)

(#8645) Karel666 válasza sakal83 (#8644) üzenetére


Karel666
tag

Szerintem is kicsit elfogultak a törzsasztalnál ülők!
Én úgy gondolom, ha annyira szar lenne a bögre... pl akkor Focal és Dali sem adott volna ki.
Azzal teljesen egyet értek, hogy egy adott összegből hangra a nagyobb méretű hangfal szól nagyobbat, jobbat, DE ami nem mindegy, sokszor nincs rá hely! Szerintem sokan így vannak ezzel!

(#8646) Nemir Ombe válasza Karel666 (#8645) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

”teljesen egyet értek, hogy egy adott összegből hangra a nagyobb méretű hangfal szól nagyobbat, jobbat”

Na azért ezt ne terjeszd. Ugyanabból a keretből gazdálkodva egy kisebb méretű dobozzal jobb hang érhető el,mivel legalább 1 vagy 2 kategóriával jobbat lehet venni kisebb méretben. ;)

Továbbá: a “bögrék” mint átfogó jellemzés használatos itt a fórumon,de nagyon nem mindegy,hogy az a bögreszett 100e-ért tartalmaz BD lejátszót,egy 5/7 csatornás erősítőt és egy olyan sub-ot aminek az “erősitője” a központi egységben van vagy pl. kerül 3-4-500e-be és a “gonosz nevesebb gyártó” kisporolta a BD lejátszót,esetleg még egy HM erősítőt is venni kell hozzá mert az is kimaradt a szettből és a sub erősítőjét is a sub-ba tette. ;) pár hsz-el korábban írtam a gyártási költségekröl és a fogyasztói árakról,olvass vissza és talán érthető lesz miért nem ajánlott az egyik bögreszett míg egy másikra már mondható,hogy “vedd meg nyugodtan”.

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#8647) Norbi 72 válasza Nemir Ombe (#8646) üzenetére


Norbi 72
veterán

Mondj egy ajánlható bögreszettet.

(#8648) BBéci válasza Norbi 72 (#8647) üzenetére


BBéci
titán

Attól tartok, képzavar esete forog fenn.
A bögreszett megnevezés nem elsősorban a méret miatt született, hanem a hangminőségük olyan, mintha egy pléhbögrébe tennél valami filléres hangszórót. Sajnos a legtöbb esetben az a helyzet, lehet látni azon a videón, amit Ombe linkelt párszor.
A kisméretű hangdobozkákból álló szub/szat rendszerek, például a Sony Pascal és a KEF KHT, kifejezetten jó hangúak voltak, simán tudtak élvezetes mozihangulatot teremteni. Azóta fejlődött ez a szegmens is, (Focal SIB & CO, DALI Fazon) de az egydobozos bögreszettek pontosan ugyanolyan pocsékul szólnak, mint 10-15 évvel ezelőtt.
Tehát abból a lomcsoportból, ami szerintem kiérdemli a bögreszett nevet, nincs ajánlható.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8649) Nemir Ombe válasza BBéci (#8648) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ezért is irtam,hogy “átfogó jellemzés”,mert nem minden sz@r ami “kicsi”,ellenben azzal ami “kicsi” és még olcsó is. ;) de sokak szerint ha ugyanugy néz ki,az ugyanolyan .....

Norbi 72:
HKTS szettek? Azt is mindenki a “bögrékhez” sorolja,mert “kicsi”,de Bbéci leírta a “megfejtést”. ;)

Hmm ....

(#8650) Karel666 válasza Nemir Ombe (#8646) üzenetére


Karel666
tag

Csak 1 példa: Dali Fazon 5.0 szett 300k, Dali Zensor szett szintén 300k.
Szerintem nem kérdés melyik szól nagyobbat és szebben.
De mint mondtam, nagy az elfogultság. Részemről ennyi. Húzok permetezni, jön a monília....

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.