Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) Aurig@ válasza greggorius (#8400) üzenetére


Aurig@
őstag

Az ideális az lenne, mivel a szemnek az a legkényelmesebb, ha vízszintesen, vagy kissé lefelé nézel, nem pedig felfelé.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#8402) arcitec válasza Aurig@ (#8401) üzenetére


arcitec
addikt

A magasságot illetően, nekem a vízszintestől kicsit feljebb a jó, mivel a fotel támlája nem függőleges , ezért ülő pozíció függő eléggé. Ha hátradőlök, akkor a vízszintestől eltérő magasabb szögben nézek, ezért jobb ha kicsivel feljebb van.. ( Saját tapasztalat alapján ). 3-5 cm feljebb is kellet raknom, az eredendőtől,(vízszintes) ezért, mert inkább a felső harmadra fókuszált a szemem..... ( A tartó pozicionálásába ennyi bőven belefért sőt még maradt is benne )

[ Szerkesztve ]

(#8403) Krisztian101


Krisztian101
tag

Sziasztok!

Van egy Denon 1306+Magnat Motion 990 -es szettem.

Korábban valamilyen AirPlayes AVR-el akartam feljebb lépni, de már nem számít az AirPlay.

Szerintetek ez a Onkyo TX-SR608 hozna javulást számomra? Szerintem egész jó ára van használtan 55-60e.

Előre is köszi a válaszokat!

(#8404) Karel666


Karel666
tag

Helló!
Tudnátok linkelni betáp kábellel kapcsolatos anyagot, melyben esetleg mérések is vannak?
Gondolok itt hálózati 220-as és a táp kábelre. Esetleg valamiféle teszt?

(#8405) Dorian válasza Elemental (#8397) üzenetére


Dorian
félisten

A külön védőcsövet csináltasd meg, a vezetéket később is be lehet húzni ha szükséges.

(#8404) Karel666:
Belépő szinten felesleges ilyesmivel foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8406) Karel666 válasza Dorian (#8405) üzenetére


Karel666
tag

Akkor vedd úgy, hogy a "haladó" topikba írtam a kérdést!

(#8407) MasterMark válasza Karel666 (#8404) üzenetére


MasterMark
titán

Mit akarsz mérni?

Switch Tax

(#8408) Karel666 válasza MasterMark (#8407) üzenetére


Karel666
tag

Mérni semmit....
Érdekel a téma: hogy miben különbözik egy egyszerűbb tápkábel pl egy 80e ft-ostól vagy
hogy változik a hang, ha mondjuk a falban vastagabb a (1,5 - 2,5 - 4 mm2)van.
Erről keresnék cikket, tanulmányt vagy ehhez hasonlót!

(#8409) Dorian válasza Karel666 (#8408) üzenetére


Dorian
félisten

Röviden:
Jobb tápkábeltől elsősorban nagyobb színpadot, nagyobb dinamikát, pontosabb mélyeket lehet várni. Vastagság önmagában nem= jóság.
Hosszabban:
Használd a keresőt, nagyon sok szó volt erről a haladó házimozis és a hifi topikban.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8410) norbert1998


norbert1998
veterán

Üdv!
Látatlanba mit mondanátaok a két sub közül választandónak?
Magnat 130a
avagy
Eltax Experience SW 8

Semmi más nem számít, melyik jobb szerintetek?

:R

(#8411) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Sziasztok,

Előjáróban, közel sem vagyok biztos hogy ez a megfelelő topic a hozzászólásomnak. Ebben az esetben legyetek szívesek átirányítani a megfelelő topickba.

A következő módon nézek filmet otthon. A PC össze van kötve a blue-ray lejátszóval HDMI segítségével. A TV szintén össze van kötve a blue-ray lejátszóval HDMI-vel. Ha elindítok egy filmet elkezd sisteregni a hang és nem tudom elképzelni, hogy miért. Valakinek van ötlete, hogy miért?Nem mindig egyből jön elő a sistergés van, hogy csak pár perc után és nem folyamatos, hanem mondjuk pár másodpercig sistereg, utána pár másodpercig nem...és ez ismétlődik

TV típusa : Philips

Blu-ray típusa : Pioneer

Operációs rendszer : Windows 7

Előre is köszönöm a segítségeteket. :R

[ Szerkesztve ]

(#8412) MasterMark válasza Jumbozorz (#8411) üzenetére


MasterMark
titán

Cserélj kábelt.

Switch Tax

(#8413) BBéci válasza Jumbozorz (#8411) üzenetére


BBéci
titán

PC miért van összekötve a Blu-ray lejátszóval? Ezt szüntesd meg, szerintem megoldódik a probléma.

(#8397) noklika
Nagyon rossz ötlet kanapé mögé tenni a szubládát, felejtsd el!!!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8414) MasterMark válasza BBéci (#8413) üzenetére


MasterMark
titán

[link] Gondolom az egyik bemenetre van kötve.

Switch Tax

(#8415) Elemental válasza BBéci (#8413) üzenetére


Elemental
addikt

Ok, köszi!
Esetleg van más értelmes hely, vagy minenképp előttünk legyen a tévéhez közel?

(#8416) BBéci válasza MasterMark (#8414) üzenetére


BBéci
titán

Ha valaki háromszor Blu-ray lejátszót ír, nem feltételezem, hogy valami bögreszettről van szó. :(
Nem éreztem szükségét a linkekre kattintásnak, mert mindegyik Pioneer Blu-ray lejátszót ismerem és egyikhez sem lehet HDMI-vel PC-t csatlakoztatni.

(#8415) noklika
Sokadszor említetted, hogy "tévéhez közel". Nem az a lényeg, hanem a frontsugárzók közelsége. De igazából az sem, mert a szobák akusztikája eltérő és nem lehet próba nélkül megmondani, hol fog legjobban (nem leghangosabban) szólni a szubláda. Mindenesetre a kanapé mögött szinte biztosra vehető, hogy rémes lesz, mert túl közeli a hallgatókhoz. Hallottam olyan elrendezést, többet is. Esetleg második szubláda mehet oda, vagy nagyon ügyes processzor kell, ami korrigálja a tré elhelyezést.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8417) Jumbozorz válasza BBéci (#8416) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

Hogy érted, hogy nem lehet összecsatlakoztatni?A PC a videókártyán keresztül HDMI-n keresztül viszi a képet és a hangot a számítógépről a lejátszóba. A hangot a lejátszó adja ki a képet, pedig HDMI-n keresztül a TV.
Gondolom nem kell leírnom, hogy laikus vagyok a témában és ötleteket várok a probléma megoldására.

Köszönöm szépen.

(#8418) MasterMark válasza Jumbozorz (#8417) üzenetére


MasterMark
titán

Azt hitte Blu-ray lejátszóról van szó...

Már mondtam, hogy próbálj kábelt cserélni.

Pontosan milyen "zaj" van egyébként?

A filmet hol játszod le?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#8419) liszi70 válasza Karel666 (#8408) üzenetére


liszi70
nagyúr

Erről soha nem fogsz találni hiteles magyarázatot, indoklást, tanulmányt vagy mérést. Nincs ilyen. És sikeres vakteszt sincs, tehát ahol meg tudták volna különböztetni egyiket a másiktól. Viszont az ellenkezőjére van példa, nem is egy. Itt egy teszt, amit olyan hifistákkal készítettek, akiknek többsége állítja, hallják tápkábelek különbségeit. A végeredmény 49%-os találati arány, ami megfelel a pénzfeldobás fej vagy írás valószínűségének. :D

[ Szerkesztve ]

(#8420) BBéci válasza Jumbozorz (#8417) üzenetére


BBéci
titán

Az nem lejátszó, hanem egy bögreszett központi egysége, amiben van Blu-ray olvasó is. Ez okozta a képzavart.
Meg lehet és meg kell keresni a hiba forrását. Szüntesd meg a PC kapcsolatot, tegyél be egy Blu-ray lemezt és figyelj, jelentkezik-e a zúgás.
Miért a TV adja ki a hangot, amikor van 5.1 szetted? :F

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8421) greggorius válasza arcitec (#8402) üzenetére


greggorius
tag

Köszönöm a válaszokat és véleményeket!

(#8422) greggorius


greggorius
tag

Sziasztok, a következő lenne a kérdésem:
2 külön szobát szeretnék HDMI-vel összekötni a falban.
Mi a neve és hol kapok olyan kábelt, aminek nincs a végén HDMI csatlakozó, mert az van a leendő csatlakozóaljzaton.
Köszönöm!

(#8423) liszi70 válasza greggorius (#8422) üzenetére


liszi70
nagyúr

Kácsánál kapsz méterre kábelt, és krimpelni is tudják helyszínen.

(#8424) Jumbozorz válasza BBéci (#8420) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

Nem írtam, hogy a TV adja ki a hangot. A TV a kép megjelenítésére szolgál semmi másra. Az 5.1 adja ki a sistergő hangot. Blu-ray lemeznél nem jelentkezik a zúgás, próbáltam..csak akkor amikor a számítógép futtatja a filmet.

(#8425) greggorius válasza liszi70 (#8423) üzenetére


greggorius
tag

De jóó, köszönöm a tippet!

(#8426) BBéci válasza Jumbozorz (#8424) üzenetére


BBéci
titán

Jogos, félreértettem.
Akkor elsőként a PC-ben keresd a hibát! Vagy a HDMI kábelben, vagy a bemenetben, ahová a PC csatlakozik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8427) Jumbozorz válasza BBéci (#8426) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

Rendben, köszönöm. Megpróbálom.

(#8428) vizimento


vizimento
senior tag

Sziasztok,

Csak sztereo erősítésre kéne, otthoni zenehallgatáshoz.
Mi a véleményetek az alábbi tipusról?
http://www.hifiengine.com/manual_library/sony/ta-ax310.shtml

Köszi!

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#8429) Karel666 válasza liszi70 (#8419) üzenetére


Karel666
tag

Ezek szerint parasztvakítás?

(#8430) azelsomillio


azelsomillio
csendes tag

Sziasztok,

Láttam, hogy sokan ajánlják "kezdő csomagnak" a Onkyo HT-RC 630 + Onkyo SKF-4800 + SKS-4800 (150k)
Ma voltam meghallgatni az egyik kiállítóteremben:
- zenében, 2.0 felállásban teljesen jónak tűnt
- filmekben az effektek jók voltak, viszont a beszédhang kimondottan rossznak tűnt: elveszett a többi hang között, kicsit tompa, dobozosnak hallatszott (több filmnél is)

Más is találkozott ilyennel? Ilyen ez a rendszer, vagy csak vmi beállítás hiányzott?

Másik rendszer, amit néztem:
Denon AVR-X520 + Jamo S 626 HCS 5.0

Másfélszer annyiba kerül (220k) mondjuk, de érdemes ebben gondolkodni?
Vagy majd úgyis meghallgatom?

köszi

(#8431) #98221312 válasza azelsomillio (#8430) üzenetére


#98221312
törölt tag

Az említett "dobozhang" tipikusan a belépö kategória centereire jellemzö, borzasztóan rontja a hangképet, én is lecseréltem emiatt a centert egy komolyabbra. Denon 520-at használok, és nagyon megvagyok vele elégedve, szóval erösen ajànlott vas belépő kategóriában.:)

[ Szerkesztve ]

(#8432) BBéci válasza Karel666 (#8429) üzenetére


BBéci
titán

A tápkábelek egyértelműen hatással vannak a hangminőségre, aki mást állít, az nem mond igazat.
Viszont nem minden esetben egyforma mértékű a hatás. Lehet egészen apró, csak gyakorlott fülek által hallható és drámaian nagymértékű is. Függ a készülékektől, kábeltől, a helyi áram tisztaságától, zavarmentességétől.
Belépő szinten csekély a jelentősége, de azért érdemes foglalkozni ezzel, legalább kipróbálás erejéig. Aztán el lehet dönteni, érdemes-e erre pénzt áldozni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8433) liszi70 válasza Karel666 (#8429) üzenetére


liszi70
nagyúr

Abban a mértékben, ahogy egyesek beállítják, igen, parasztvakítás. Félrevezetés, ferdítés, marketing is közrejátszik. Soha, senkinek nem sikerült sem méréssel, sem hiteles vakteszttel igazolni, hogy tápkábelek okozhatnak, okoznak hangi különbségeket. Amit meg emberek "hallani" vélnek, annak sokszor semmi köze a valósághoz, az eszközök tényleges hatásához. Igazi tesztelés nélkül, hihetetlen mértékben közrejátszik a psziché, és ezt a marketing pontosan tudja, és ki is használja. Nagy mértékben erről szól a hifi-házimozi üzlet.
A legtöbb ember nem tesztel, hanem beteszi pl. a "jobb" tápkábelt, és az addig olvasottak, meg az önigazolás tudat alatti hatása - és még sorolhatnánk a tudat-befolyásoló okokat - miatt akkor is "hallanak" valami különbséget, amikor az ég világon semmi sincs. Ez van, ilyenek vagyunk, akkor is, ha ezt nagyon sokan nem képesek felfogni, megérteni és elfogadni.

[ Szerkesztve ]

(#8434) lajthabalazs válasza Karel666 (#8429) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

A parasztvakítás a tömegeknek szól, itt másról van szó. Az audiofil világ egy sokkal kifinomultabb modell alapján működik. Ebben a "hozzáértők" a gyártók hathatós közbenjárásával elhitetik önmagukkal és egymással, hogy vannak termékek, amit csak a kiváltságosok, a képzett fülüek tudnak értékelni. Így két lehetőséged van. Vagy meghallgatod, és beismered, hogy te bizony egy szőrös fülü paraszt vagy, és nem hallod a különbséget. Vagy csatlakozol, és bólogatsz, hogy igen, tényleg fényesebb a hangja az ezüstkábelnek, és szebb a színpadképe a hatosfonással készült tápkábelnek.

Ahogyan minden áltudománynak, ennek a közegnek is az az ismérve, hogy a különbségek mérhetetlenek, és szakszerű AB tesztelést pedig nem végzik el. Érdekes például audiofil hangfalak tesztjeit olvasgatni (ezeket a gyártók erősen szponzorálják). Általában önmagában tesztelik az eszközt, legfeljebb egy másikkal hasonlítják össze, ami tipikusan nem ugyanabba a kategóriába esik (olcsóbb, drágább, kisebb, nagyobb). És a konklúzió szinte mindig az, hogy a tesztelt példány jó ár-érték arányú, alig marad le a sokkal drágább eszközök mögött.

Beszélgettem nemrég egy high-end egyedi hangsugárzókat gyártó cég tulajdonosával, ő mesélte el a tapasztalatait annak a néhány alkalomnak, amikor egy-egy audiofil vállalta, hogy megpróbál különbséget tenni hangszórókábelek, tápkábelek közt. A tanulság röviden: nem tudtak. A vicc az, hogy például a tápkábelek legendáját egyetlen délután alatt el lehetne oszlatni, de valahogy senkinek sem akaródzik ezt meglépnie, az audiofilek ellenérdekeltek, a nem-audiofileknek nincsenek meg a megfelelő termékeik hozzá.

(#8435) croma84


croma84
csendes tag

Sziasztok,

Egy használt sub vásárlása után kétségeim támadtak afelől, hogy az kifogástalanul működik, szeretném szakemberrel megnézetni/beméretni.

Tudtok ilyen személyt/szervízt ajánlani?
XVII ker.-hez minél közelebb van, annál jobb :))

Akinek volt már tapasztalata, nagyságrendileg mennyibe kerülhet egy ilyen "tesztelés"?

(#8436) BBéci válasza croma84 (#8435) üzenetére


BBéci
titán

Első körben egy házimoziban járatos ismerőssel nézesd meg.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8437) croma84 válasza BBéci (#8436) üzenetére


croma84
csendes tag

Olyat sajnos nem tudok leakasztani.

(#8438) lajthabalazs válasza croma84 (#8437) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Próbáld meg a távgyógyítást! Tedd a monitorra a kezed, és írd meg, hogy pontosan melyik szub ládával van bajod. Milyen körülmények közt próbáltad ki, mit vártál, és e helyett mit tapasztaltál. Ezernyi oka lehet a csalódottságodnak, a rossz kábeltől és elhelyezéstől a nem megfelelő hangszóró-beállításokon át a nem megfelelő tartalom hallgatásáig sokmindenről nem is tehet a mélyláda. Lehet hogy az elvárásaid magasak. Lehet hogy tényleg az eszközzel van baj. Valaki csak fog tudni segíteni.

(#8439) croma84 válasza lajthabalazs (#8438) üzenetére


croma84
csendes tag

Ok, teszek egy próbát, bár ezt inkább hallani kellene, de megpróbálom, hátha.

Az eszköz: KEF PSW 2000

Első subom, tehát viszonyítási alapom zéró.

Jelenség: miután beállítottam a mélynyomót, a frontokat és a többit levágtam 80Hz-nél, észrevettem, hogy vannak bizonyos számok, amiknél a mély hang egyszerűen eltűnik, nem adja le a sub, szimplán elhalkul, nem extrém mélyekről van szó, kommersz számok (csak egy példa: Ákos - Megsebezve, refr).
Subot AVR-en kikapcsolom, meglepődve tapasztalom, hogy azokat a mélyeket még a frontok is le tudják hozni, tehát ezen a frekvencián jobban járok azokkal is, sub nélkül. A magasabbaknál szól a sub, szép hangja van. Nekiveselkedtem, rákötöttem a sub-ra direktbe RCA-n egy telefont, majd Youtube 100Hz-5Hz teszt lefuttat (természetesen itt nem a hangminőség volt a lényeg, csak hogy lássam mit tud átadni/leadni). Ennek eredménye, hogy kb 65Hz-től lefelé fokozatosan kezd halkulni, 40 körül már alig-alig hallható. Nem azt várom, hogy 20Hz alá lemenjen, hiszen ez ennél az egyednél már csak méretéből adódóan is lehetetlen, de azért ezt mégis túlzásnak érzem. Kábel "normális" minőség, az nem lehet baj, membrán nem szakadt, ép és egészséges. Erősítő beállítás nem lehet mert sima RCA-val kötve is ez a jelenség.

Asszem ennyi :DD

Nos? :U

(#8440) lajthabalazs válasza croma84 (#8439) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Az egy jó elképzelés, hogy minimalizálod a rendszer-komponenseinek számát. Én úgy mennék tovább, hogy az oldalára fordítom, és megnézem a membrán-kitérést egy 20-150Hz-es teszt videón.
- Alacsony frekvencián nem mozdul meg: rossz a forrás, a telefonod nem adja ki megfelelő jelszinten, vagy valami elektronikai fájdalma van az erősítőnek
- Dugattyúzik szépen, de semmi hangja: lehet hogy akusztikus rövidzár (repedt a membrán, elengedett a membránszél) és a helyett, hogy a helyes úton járna a levegő, közvetlenül egyenlíti ki a nyomást, ez szervíz
- Dugattyúzik szépen, és látszólag sehol sem ereszt, de nincs hangja, akkor ennyit tud. Lehet próbálkozni a szobán belüli elhelyezéssel, sarokba, sarok közelébe, sok ilyen tutorial van. Az sem mindegy egy ilyen lefele lövő sub-nál, hogy mi van alatta, bár gondolom nem hosszúszálú perzsaszőnyeg fölött próbálkoztál. Meg lehet próbálkozni equalizerrel (például felcsavarni a sub-on a hangerőt).

(#8441) croma84 válasza lajthabalazs (#8440) üzenetére


croma84
csendes tag

Akkor sorban a bejegyzéseidre:
-mindenhol szépen mozdul a membrán, kb az említett 65 Hz-től két forrásból kettőnél ugyanaz a jelenség (AVR és telefon), tehát nem a forrás a hibás. Igazából ha felhangosítom akkor kijön a mély, de ugyanazon a hangerőn a magasabb frekvenciákon már szétveri a házat
-a membrán teljesen gyári és sértetlen
-lehet tényleg ennyit tud, még próbálgatom az elhelyezést (laminált padló egyébként)

Köszi a tippeket.

Ui.: ugyanitt KEF PSW 2000 sub eladó :DD

(#8442) Karel666


Karel666
tag

Köszi a véleményeket!
Ezek szerint nincs hiteles teszt vagy tanulmány, ami a drága tápkábelek előnyeit visszaadná!

Bocs a sok kérdés miatt:
A hangfalkábelnél gondolom más a helyzet.. ? Nekem sima(mezei...) 2,5 mm2 van.
Kis pénzből lehetne javítani azon vagy nem lenne előrelépés?
(Dalin concept 6 5.0 szett, onkyo 3007, proson r12)

(#8443) Ragadozó válasza Karel666 (#8442) üzenetére


Ragadozó
Ármester

azért rengeteg teszt van...én se hittem benne...azóta van pár darab...:) Norbi72 hozott egyet át kölcsönbe :D

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#8444) lajthabalazs válasza Ragadozó (#8443) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

HiFi "teszt" (fizetett hírdetés), audiofil rajongói teszt (amikor néhányan meghallgatják a kábelt, aztán nagy egyetértésben körbedícsérik) vagy szakszerűen elvégzett felhasználói teszt, ahol szervezett formában, AB tesztben összehasonlítva erős korreláció mutatható ki a felhasználók vak preferenciája, és a használt kábelek közt? Ha az utóbbiból látnál valahol, kérlek linkelj egyet!

(#8445) Thorkos válasza liszi70 (#8433) üzenetére


Thorkos
tag

Nagyon kezdő vagyok s házimozi témába, de a betáp kábeles dolgot nem igazán értem. Villanyos szakmával sem látok benne semmit (attol még lehet létjogosultsága, de akkor azt irja le valaki plz hátha tanulok valamit). Logikusan gondolkodva:
Azt a tápkábelt egy olyan konektorba dugják be amibe egy közönséges 40ft/m es vezeték visz kakaót x méteren keresztül
A tápkábel másik vége az erősítő csatlakozójában végződik, ennek a másik oldalán (az enyémnél és szerintem ez a megszokott) 3külön vezetékel jut a táp áramkörére a villany. Nem szettem darabokra a technikát, de nem tűnt különlegesnek az a vezeték sem.
Mi változik meg akkor ha oda berakok egy drágább darabot? :))

A hangszóró, sub, hdmi vezeték már más téma. Ott érdemes megnézni mi az amit megkövetel a rendszer és mit tudunk kifizetni.

[ Szerkesztve ]

(#8446) Karel666 válasza Ragadozó (#8443) üzenetére


Karel666
tag

Tesztekről jöhet a link! Azokat olvasgatnám és ez volt a kérésem is.
Előre is köszi!

(#8447) lajthabalazs válasza Thorkos (#8445) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Az lehet, hogy te olyan konnektorba dugod, ami házon belül 40Ft/m-es MCU rézkábellel van összekötve egy ki tudja milyen minőségű hálózattal, de az igazi audiofil konnektort használ, amit egy áram-simogatóból táplál, és az is dedikált vezetéken kapja a tápot a kiselosztóból.

Egyébként ebben a konnektor "tesztben" meg lehet találni minden jellemvonását az igazi audiofilnek.
- Nincs tesztelési módszertan. Egy valamire való hardver tesztben az elméleti bevezető után jön egy dedikált oldal arról, hogy mit, hogyan mértek. Ebben a cikkben annyit írnak, hogy nehéz ilyen tesztet csinálni. Milyen tesztet?
- Felhívják a figyelmet rá, hogy az eredmények nem abszolút értelmezendőek, a saját rendszerébe mindenki az oda illőt, és ne a legjobbat válassza.
- Minden bemutatott terméknek megvannak a saját előnyei. Mindegyiket más szempontok szerint dícsérik, nincs egy összehasonlító táblázat, amiben ugyanazon szempontok szerint nézik meg az összes terméket, például "részeletgazdagság", "pontosság", "színpadkép"....

(#8448) lajthabalazs válasza Karel666 (#8446) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Mivel nem jött link, rákerestem (bárki megteheti). Szerintem ebben a minőségben kezdődik az elfogadható teszt.

Persze ha egy "hozzáértőt" kérdezel, akkor vagy figyelmen kívül hagyja a kérdést, mert őt nem lehet ilyesmivel megingatni a hitében. Ha kicsit harciasabb, esetleg nem annyira biztos a hitében, akkor beleköt abba, hogy rosszul választották meg a közönséget, és ő biztosan megmondta volna, melyik-melyik, mert ehhez szükség van egy olyan gyakorlatra, edzettségre, ami keveseknek adatik meg.

Aztán vannak, akik részt vesznek az ABX teszteken, elbuknak az ABX teszteken, és utána figyelmen kívül hagyva az eredményeket folytatják a pénzköltést:

"John [a "hozzáértő"], on the other hand, has participated in a large number of blind tests over the past 28 years, and has discovered that it is "extraordinarily hard to produce anything but a statistically null result." In the end, he has concluded that if so-called objective testing lets you down, it is best to follow Stereophile founder J. Gordon Holt's strategy and judge equipment by how it sounds playing real music in real time."

Ezzel a hozzáálllással nehéz vitatkozni.

(#8449) Aurig@ válasza lajthabalazs (#8447) üzenetére


Aurig@
őstag

Kíváncsi lennék, hogy hány ember engedheti meg magának a több tízezres konnektorok felszerelését? Vidéken, kétlem, hogy a komolyabb hifi vagy házimozi tulajdonosok ilyen drága csatlakozókat használnának. (Nem biztos, hogy nincs, de ha van, elenyésző számú.)
Örülnek, ha meg tudják venni, amire (lehet, hogy hosszú hónapokat) spóroltak.

Milyen zaj az, ami filmnézés közben kihallatszik? Ha kihallatszik, akkor az már nem zaj, ott más más baj van.
Szerencsére, még nagyon jó a fülem, de hál' Istennek nem hallok semmi zúgást. Egy több százezres cucchoz még vennünk kellene, közel negyedéért konnektorokat, meg ilyen simogató kütyüket? Ha ingyen adnák sem kellene, nem is néz jól ki és még a helyet is foglalja. A 40Ft/m-es MCU rézkábel minőségből, 500Ft/m minőséget csinál áram-simogatással?
Nem ettől lesz jó egy rendszer. Nem mondom, hogy nincs valami kis haszna, de annyi biztos nincs, amennyit elkérnek érte!
(Olyan, mint biciklihez első-hátsó felni, minden nélkül 1.390.000-ért, mit tud, amiért ennyi? Magától ráugrik a gumi és felfújódik?)

Az országban néhány áramszolgáltató van, (hamarosan talán ennyi sem lesz) a kiépítés nagyjából ugyan az mindenhol. Nincs olyan, hogy kiváló minőségű vagy gagyi kiépítésű elektromos hálózat. (Egyébként vidéken jobb a kiépítés minősége talán, mint városban.)

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#8450) Rogiii


Rogiii
aktív tag

Sziasztok!
Megjött a Denon X1200W erősítőm, össze is raktam a rendszert.
Szerintem nagyon jól szól a Hkts 16-os szettel, én elégedett vagyok vele, nekem ekkora nappaliba nem is kell hangosabb vagy több.

Viszont lenne egy problémám amiben segíthetnétek, amikor be van kapcsolva a sub akkor elég hangos zúgó vagy búgó hangot ad ki, akkor lehet csak hallani ha nincs zene lejátszás, de engem zavar.

Ez az üzemi hangja, vagy valamit be kell állítani, hogy alapjáraton ne búgjon?

Üdv!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.