Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) tylerddd válasza Nemir Ombe (#9498) üzenetére


tylerddd
veterán

Mondhattam volna 30k-t is a telefonra ... Használtan akar annyiért venni. Kompakt rendszert miért ne kaphatna annyiért használtan? Ne magadból akarj már minden áron kiindulni!

@ Dorian Csak úgy mellékesen megkérdezném, h hol látod, h hirdetek bármit is és ráadásul nem szabályosan?

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9502) Nemir Ombe válasza tylerddd (#9501) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Ne magadból akarj már minden áron kiindulni!"

Akkor mi alapján ajánljak bármit is, a Te véleményed alapján!!??

"Mondhattam volna 30k-t is a telefonra ..."

De mégsem azt mondtad írtad!! Ha már Te sem igazodsz ki azon amit írsz, akkor másoktól miért várod ezt el!!??

..... és én itt személy szerint ezt le is zárnám, de ha Te úgy gondolod tudsz érdemben hozzátenni még valamit, akkor folytasd nyugodtan. ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#9503) tylerddd válasza Nemir Ombe (#9502) üzenetére


tylerddd
veterán

"Akkor mi alapján ajánljak bármit is, a Te véleményed alapján!!??"

Te csak abban a szegmensben tudsz gondolkodni házimoziban, ami neked van, a 35k-s kategóriában nem. Te abból indulsz ki, h neked tetszik a piros szín, akkor törvényszerűen az a legszebb szín és iránymutató mindenki számára.

Bármilyen, a felső kategóriás telefonokénál alacsonyabb árszegmenst írhattam volna. Ha 30 ezre van, ha 80, ha 120 telefonra, akkor onnan ajánlom a lehető legjobbat. Érted ezt te nagyon jól, de csak ilyen kifordított mellébeszéléssel tudsz reagálni rá, mint ahogy egyébként bármire itt: Végső vergődésedben belekötsz a mond vs ír dologba, miközben a lényeg érthető ;)

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9504) BBéci válasza tylerddd (#9503) üzenetére


BBéci
titán

Fogd már fel, hogy annyiért nem lehet semmit ajánlani, ami valóban házimozinak nevezhető, nem csak a marketingesek írták rá ezt a szót.
De még mindig ott tartunk, hogy mások hozzászólásába, véleményébe kötsz bele. Kell ez ide?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9505) tylerddd válasza BBéci (#9504) üzenetére


tylerddd
veterán

Te fogd fel, h számára a kompakt rendszer a házimozi. Hiába filozofálsz az elnevezésen, h mi lehet az, meg mi nem, az átlag ember ha házimoziról hall, a kompakt rendszerre gondol, mert orrvérzésig ezen a néven futtatták/futtatják a kompakt rendszereket. És milyen érdekes, ő meg is találta a Házimozi belépő szinten topikot.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9506) Gábor984


Gábor984
tag

Tessék a nevében benne van a varázsszó és a keretbe is éppen belefér és mindenki boldog:
[link]

Az más kérdés, hogy minőségre mit takar, de ez nem is volt az eredeti kérdésben!

:R

(#9507) BBéci válasza tylerddd (#9505) üzenetére


BBéci
titán

Honnan tudod, hogy más számára mi a házimozi és miért nyilatkozol más nevében?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9508) tylerddd válasza BBéci (#9507) üzenetére


tylerddd
veterán

Mi másra gondolhatott a 35k-s érték meghatározásakor?! Ilyen árat csak az határoz meg, aki nincs képben az általad házimozinak hívott rendszer áraival és kompaktot ért alatta. Lehet elírta, és 350k lett volna a keret :) De hátha visszatéved ide és leírja, h mire is gondolt.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9509) #98221312 válasza tylerddd (#9505) üzenetére


#98221312
törölt tag

Óriási tévedésben vagy, ha egy percig is azt gondolod, hogy a komplett szettek "valódi" házimozik. És nem az "átlag ember" gondolja így, hanem az aki teljesen járatlan a témában, mint ahogyan te is.

(#9510) tylerddd válasza #98221312 (#9509) üzenetére


tylerddd
veterán

"Óriási tévedésben vagy, ha egy percig is azt gondolod, hogy a komplett szettek "valódi" házimozik."

Kompakt házimozikról beszéltem, de sehol nem írtam, h ezek valódi házimozik, legalábbis azok olvasatában, akik erősítős rendszert használnak. Azt írtam, h az átlag user fogalomtárában a házimozi, a kompakt rendszereket takarja, mert a marketing ezt oltotta az agyukba. A házimozi rendszer-re keresve az árukereső ezeket a termékeket listázta. Az átlagnak ez a házimozi és nagy átlag inkább ezeket keresi, mint az erősítős rendszereket, már csak az áruk miatt is. Nevében ez is házimozi, az már más kérdés, h ki mit ért ezalatt. Van aki a kompaktokat, mások egy beugró erősítőt ehhez passzoló hangfalakkal, mások több százezres erősítőt, ennél szabályszerűen nemtomhányszor drágább hangfalakkal, brutál drága kábeleket stb.

Azt viszont megint hangsúlyoznám, h sehol nem írtam, h a kompakt = házimozival.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9511) windlord válasza tylerddd (#9508) üzenetére


windlord
őstag

De Te most tenyleg mas neveben filozofalsz?
Feltevesek alapjan vitazol egy idegen kerdesere reagalvan?

(#9512) DudeHUN válasza tylerddd (#9510) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Ha ez így van, akkor hála az égnek betévednek ebbe a topikba. Ahol tanácsot kapnak, hogy ne dobják ki a nehezen összegürizett pénzüket az ablakon feleslegesen.

Gamer for Life

(#9513) #98221312 válasza tylerddd (#9510) üzenetére


#98221312
törölt tag

"átlag user fogalomtárában a házimozi, a kompakt rendszereket takarja, mert a marketing ezt oltotta az agyukba."

Ez valóban így van, :K és itt a "Marketing" szó a lényeg, ezzel meg is válaszoltad magadnak a kérdést, hogy a kereskedelmi marketing hívja így őket, de szakmai szempontokat figyelembe véve köszönő viszonyban sincs azzal a házimozival amit eme fórum berkein belül boncolgatunk. :N.
Mert hát ha mi is a valós házimozi (nevezzük így)?!
Pont a minap olvastam egy cikket, hogy a jó házimozi élmény, és a hangzás ott kezdődik ami már önmagában okoz egy plusz élvezeti faktort. Tehát egy adott film, játék, zene stb.. többé válik egy adott rendszeren. Ehhez viszont jó hangleképzés, részletezés, és némileg élethű hangok kellenek, ami az említett 200-250e alatti áron nem kivitelezhető. :( és ez is még a legalacsonyabb szint. Akár tetszik akár nem ez tény! :K Természetesen a "marketing házimozik" nyomokban sem képesek a fent említett alapkövetelmények megteremtésére. :N Ezért kár is vitázni innentől kezdve bármin is.

(#9514) junkpod válasza liszi70 (#9490) üzenetére


junkpod
nagyúr

A fő kérdés szerintem, hogy funkcionálisan vagy minőségében akarjátok meghatarozni.
A minőség érzet/elvárás szubjektív, talán ott lehetne meghuzni, hogy legalább egy mozi élvezeti szintjét hozza, ami egyébként nem nehéz feladat:)
Na ebbe nem férnek bele a PC-s dobozok és soundbar/projektorok.
Ha funkcionálisan, akkor ugye kell: legalább 40"-es megjelenitő, 5.1 hangszóró, mediaplayer, erősítő.
Na ebbe már a pc-szet belefer de a sound-akármi nem és a 20" PC monitor sem.
Szerintem.
Illetve, újonnan egyik se jön ki 35k-bol...

Box's don't touch!

(#9515) DaveN


DaveN
tag

Sziasztok!

Egy apró kérdéssel fordulnék hozzátok!

Van egy Yamaha RX-V350 típusú erősítom, egy center, valamint 4 sima Pioneer házimozi hangfalam.

Az erősítőhöz csak aktív mélyládát lehet csatlakoztatni, ebben szeretném kérni a segítségeteket, hogy milyet ajánlanátok kb. 30 000 ft-ig?

Nappaliban használnám, semmi durvaság csak normálisan szóljon.

Használt és új is természetesen szóba jöhet.

Eddig egy aktív mélynyomót néztem ki: PIONEER S W110S

Köszönöm a segítséget!

(#9516) kurucz24 válasza DaveN (#9515) üzenetére


kurucz24
tag

Én is most vettem, mostanában sokat néztem az apróhirdetéseket.

Használtban sztem ez jobb választás lenne:
Polk

Én is itt a fórumon érdeklődtem, ebben a kategóriában mindenki a használtat fogja ajánlani. Szerintem nézz körül több hirdetési oldalon.

(#9517) Nemir Ombe válasza kurucz24 (#9516) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

+1 ;)

Hmm ....

(#9518) liszi70 válasza #98221312 (#9513) üzenetére


liszi70
nagyúr

Akár tetszik akár nem, amit írtál, tökéletesen szubjektív, így használhatatlan a "valós házimozi" fogalmának definiálására. Hiába erőlködtök, ez valójában NEM behatárolható, definiálható fogalom, hanem mindenkinek mást jelent, és mindenkinek máshol van az ingerküszöbe és élményfaktora.

[ Szerkesztve ]

(#9519) #09634560 válasza kurucz24 (#9516) üzenetére


#09634560
törölt tag

+1. :)

(#9520) #09634560 válasza tylerddd (#9510) üzenetére


#09634560
törölt tag

Amit én javasoltam az jó alternativa?

(#9521) #98221312 válasza liszi70 (#9518) üzenetére


#98221312
törölt tag

Igenis definiálható, és ezeket nem én találtam ki akármennyire is más véleményen vagy. Az ingerküszöbhöz semmi köze, amit írtam az a szubjektív, nem a fent leírtak. Ellenben kíváncsi lennék a te definiciódra ha már itt tartunk.

[ Szerkesztve ]

(#9522) liszi70 válasza #98221312 (#9521) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ha "igenis definiálható", akkor légyszi definiáld, de ne olyan szubjektív elemekkel érvelj, mint az előbb, mert az tökéletesen használhatatlan a meghatározásra.

Szerk.: Az én definiálásomra vagy kíváncsi??? :D Nem azt magyarázom folyamatosan, hogy nem lehet objektívan definiálni, kizárólag mindenkinek mást jelentő szubjektív elemekből áll a fogalom?

[ Szerkesztve ]

(#9523) #98221312 válasza liszi70 (#9522) üzenetére


#98221312
törölt tag

Teljesen értelmetlen lenne ismételnem magam, egyszer már tisztán és világosan leírtam, ha nem értessz vele egyet az szíved joga. Mindenesetre kíváncsi lennék miért érzed kötelességednek védeni a minden szakmaitlanságot nélkülöző témához semmit nem konyító, ellenben arongáns kijelentésektöl hangos emberek táborát?

[ Szerkesztve ]

(#9524) DaveN válasza kurucz24 (#9516) üzenetére


DaveN
tag

Köszönöm szépen!

(#9525) Nemir Ombe válasza liszi70 (#9522) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem értem mit kell ennyit “definiálni”!? Az ember elmegy,meghallgatja,ha “elég jól szól” szerinte megveszi,ha nem,akkor néz mást. (de ehhez nem kell idejönni és érdeklődni,ha valaki viszont idejön és kérdez az készüljön fel az “egyéni” véleményekre,elvégre azért jött ide ;) )

(a sz@r viszont sz@r marad,bármilyen hangzatos neveket is aggasanak rá a marketingesek és a jó dolgok sajnos még mindig nem olcsók és ez vonatkozik a belépő szintre is)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#9526) liszi70 válasza #98221312 (#9523) üzenetére


liszi70
nagyúr

"egyszer már tisztán és világosan leírtam"

Dehogy írtad. Semmit nem írtál, egy sor szubjektív dolgot soroltál föl, aminek köze nincs a fogalom meghatározásához. A második mondatod is ostobaság, és sajnos csak személyeskedés árán tudnék válaszolni a személyeskedésedre, mert vissza kellene kérdeznem, hogy és te vajon miért érzed kötelességednek....... De inkább hagyjuk. Csak annyit írnék erre, hogy nincs szakmai jogalapod minősíteni, kinek milyen a szakmaisága, és hogy ki konyít valamihez, ki nem.

[ Szerkesztve ]

(#9527) #98221312 válasza Nemir Ombe (#9525) üzenetére


#98221312
törölt tag

➕1

(#9528) #98221312 válasza liszi70 (#9526) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nincs mit ezen tovább húzni, és vitázni. Elfogadom az álláspontodat, de nem értek veled egyet. Nem állt szándékomban személyeskedni ne érsd félre. Valóban nagyon messze állok a szakmaiságtól, viszont te nem. Legalábbis ez jön le a hozzászólásaidból. Éppen ezért írtam a feljebb említett dolgot, de ne is menjünk bele. Nem erről szól a topik.

(#9529) liszi70 válasza Nemir Ombe (#9525) üzenetére


liszi70
nagyúr

Egyetértek nagyjából, de nem igazán erről volt szó, és az egyéni véleményekkel nincs is baj. A baj ott kezdődik, amikor egyes önjelölt "szakértők", és az ő követőik kisajátítják maguknak a "házimozi" meghatározásának jogát, és azt gondolják, hogy amit ők gondolnak a dologról, aszerint kell mindenkinek értelmezni..
Lefordítom : Semmi bajom azzal az egyéni véleménnyel, ha valaki leírja, hogy : X kompakt (vagy nem kompakt) házimozi szett "szerintem úgy szar ahogy van, ilyet ne vegyél mert megbánod". Azzal van bajom, amikor azt írják sznobizmussal átitatott dölyffel, hogy x és y szett NEM házimozi, slussz-passz, mert az általuk felállított értékrend szerint az NEM házimozi. A fogalom kisajátítását és a saját értékrend erőltetését nem szeretem. Arról nem is beszélve, hogy mindezt ITT, a BELÉPŐ topikban, ahol egyértelműen deklarálva ilyen szettekről IS folyik a szó, lásd jobb fent.

(#9528) Jigsaw04

Így van, hagyjuk.

[ Szerkesztve ]

(#9530) #98221312 válasza liszi70 (#9529) üzenetére


#98221312
törölt tag

Esetleg még annyit engedj meg így végszónak, hogy amit meghatározásként írtam, az egyik házimozis szaktopikban olvastam. Mindössze csak érdekességnek szántam mivel témába vágott, és nem sajátítottam ki semmit. Őszintén szólva én is így gondolom, de persze érthető az álláspontod.

[ Szerkesztve ]

(#9531) Beni2360


Beni2360
félisten

Na akkor egy kérdés mivel nem találok topikot hozzá. Egy kis segítség kellene a beállításhoz.
Van egy PIONEER VSX-329-K erősítőm amit össze dugtam egyebek közt a TV HDMI arc csatijával.
Szeretném a hangot kinyerni ezen keresztül de nem birkózom vele. Bemenet Tv gomb az megvan. A Tv kimenet szintén megvan, ( külső- opticai - hdmi ARC ). Köszönettel várom mindeni segítségét habár ez nem házi mozi csak egy része. :U
BD médiabox egyebek mennek rajta.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9532) kurucz24 válasza Beni2360 (#9531) üzenetére


kurucz24
tag

Először rajtam is kifogott, de csak egy apró beállítás volt a hiba.
Szóval leírom én hogy csináltam, hátha segít. Erősítő HDMI ARC csatlakozó - TV(LG) HDMI ARC csatlakozó(mindkettőnek ARC kompatibilisnek kell lennie). Szóval összekötöd HDMI kábellel.

Nekem az erősítőn(Harman Kardon avr 151) a rendszer beállítások között van egy olyan, hogy HDMI link, ezt ON-ra kellett állítani. Ez jelenti azt, hogy a forrás audio bemenet beállítása HDMI ARC.
A tv-n be kellett állítani a hangbeállításoknál a hang kimenetet(Optikai v HDMI ARC), aztán engedélyezni kellett a SIMPLINK-et(na ez maradt el és ez miatt nem volt hang). Ezután az erősítőt TV-re állítani és már szólt is.

Nem tudom a te tvden, erősítődön ugyanezek a beállítások vannak-e, de talán a leírásomban találsz segítséget. A tv adás digitálisan jön(kártya a tv-ben).

[ Szerkesztve ]

(#9533) Beni2360 válasza kurucz24 (#9532) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi a válaszodat.
aztán engedélyezni kellett a SIMPLINK-et - na itt akadtam meg én is. Eddig mindent így csináltam csak ez a SIMPLINK-et nem tudom vagy már nem volt türelmem megkeresni. Ebbe jöhetne a segítség. Mint látod nekem is LG a TV. meg van. köszi :R

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9534) Norbi 72 válasza liszi70 (#9529) üzenetére


Norbi 72
veterán

Arról nem is beszélve, hogy mindezt ITT, a BELÉPŐ topikban, ahol egyértelműen deklarálva ilyen szettekről IS folyik a szó, lásd jobb fent.

Aki ezt beírta a téma tudnivalókba,az majd ajánl 30-ért bögrét a fórumtársnak.

Mert ugye mi nem értünk hozzá tapasztalat híján.

Téma lezárva. ;]

(#9535) #98221312 válasza Norbi 72 (#9534) üzenetére


#98221312
törölt tag

:R

(#9536) amtibacsi


amtibacsi
aktív tag

Yamaha RX-V359-nél hallani fogok változást, ha lecserélem a gyári kábeleket valami jobbra ?

(#9537) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Hello!
- Volt egy Sencor shc-xd120 házimozi rendszerem, de beadta a felmondását a fej. És mivel nekem ez itthonra elég volt filmezéshez főleg ahhoz, h a szomszédok(panelban) ne dobjanak ki. Igy megtartanám a hangszórókat és vennék hozzá valami erősitőt
- Csak számgépre szúrva használtam DVD-t nem használok. De ha esetleg van más opció, szivesen figyelek!
- 45e ft körül a keret (de ha kevesebb az sem gond ^^)
- Néha játszom vele, de leginkább csak filmeket nézek, zene is csak játék közben szól.
- Lehet használt is, de akkor kérnék linket, h hol keressek v a konkrét eladást.
Köszönöm!

(#9538) BBéci válasza Erwinke (#9537) üzenetére


BBéci
titán

Annyiért már lehet kapni egészen jó használt házimozi erősítőt, keresd a Hardverapró, avx, Hi-fi Piac hirdetései között.
A nagyobb hangdobozok nem hangosabbak, hanem a hangminőségük jobb és az ugyanúgy kellhet panelba, mint családi házba, vagy palotába. Sőt, a jobb minőségű hangdobozok halkan sokkal szebben szólnak, mint az olcsók, például Sencorok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9539) Krisztian101 válasza Erwinke (#9537) üzenetére


Krisztian101
tag

Ahogy BBéci mondja. Nekem anno Géniuszom volt 5.1 fadobozos, aztán a használtak között túrtam egy Denon 1306 erősítőt, Magnat 990 hangfalakat 5.0 ez ediig 50e és hozzá egy Jamo sw708 mélyet 16ezerér, összesen 66e, de ég és föld. Ritkán tekerem hangosra Én is paneles vagyok, de így is, hogy ez nagyon alap belépő soha nem vennék sem PC-s sem semilyen mást erre a célre. A Sencor az aranyos, Ők konyhai eszközöket is csinálnak, ha jól emlékszem occsón. Bár lehet volt már nekem is, Sencor konyhai eszközöm, de sztem próbálj meg váltani, megéri!

[ Szerkesztve ]

(#9540) Beni2360


Beni2360
félisten

Hogy még mindig nem tudom kicsalni a Tv hangját a HDMI ARC-n lehet kábel hiba? érzékeli a tv hogy van kapcsolat, az erősítőn ha benyomom a tv gombot átvált de semmi nem történik.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9541) arcitec


arcitec
addikt

BBéci
Kérdezni szeretném,hogy az ARC használata hangminőségi szempontból jobb-e, mint az opticai. Illetve a GT60 -on ha jól nézem a össz. HDMI in tudja. Az erősítő(RZ900) HDMI out meg tudja.Ha ezt szeretném mit kell állítani a GT60-on illetve az erősítőn és hol? Mert itt olvasom most a lehetőséget - A régi erősítő ezt nem tudta és nyilván autó lett az optikai kábel használva a mostanira is. (Azért is kérdezem BBéci-től (is) mert neki is GT60 van.) Köszönve :K

[ Szerkesztve ]

(#9542) Dorian válasza arcitec (#9541) üzenetére


Dorian
félisten

Tévé hangjának tök mindegy, optikai éppen olyan jó

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9543) nagyd1990


nagyd1990
csendes tag

Nem tudom jó helyre írok-e, de Jbl arena 120hoz milyen fali konzolt ajánalnátok hátsó hangfalként használnám. A lényeg, hogy forgatható legyen maga az állvány.

(#9544) BBéci válasza arcitec (#9541) üzenetére


BBéci
titán

Mindkettőt próbáltam, nem hallottam különbséget a HDMI ARC és az optikai között.
Tévén a Viera Link-et kell engedélyezni, az Onkyo menüje nincs előttem, passz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9545) Bjanos11


Bjanos11
csendes tag

Sziasztok hangfalszett vásárlása előtt állok de nem tudom mit lenne érdemes egyelőre csak stereo de idővel ahogy a engedi a zsebem megvenném hozzá a többit 5.1 kezdő keretem kb 250-300e ft
csak filmnézésre ritkán zene hallgatásra használnám.
olyat szeretnék ami elkísér életem végéig
egy igazi moziélményt akarok átélni a szobámba :) 5x5m a szoba

(#9546) junkpod


junkpod
nagyúr

Van egy hkts16 szettem, aminek a front és hátsó dobozai tök egyformák. Már mennek vagy 5 éve. Szerintetek érdemes egy front-hatso doboz cserét időnként (pár evente) elvegezni, hogy egyformán hasznalodjanak?
Ugye filmeknél sem kap fele akkora terhelést a hátsó, nemhogy sztereó zene esetén.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#9547) DennisBeru


DennisBeru
csendes tag

Sziasztok! Kérdésem a következő: vettem egy Onkyo Ht r380 (s3305) hdmi-s erősítőt. Xbox one-t szeretném rá kötni és a tv hangot. Elvileg ez a fajta erősítő tudja a hangot is továbbítani hdmi -n, mit kössek össze mivel, hogy 5.1-ben jöjjön a hang? Miket kell átállítani a beállításoknál tv-n is és az erősítőn is. (xbox hdmi out ment az erősítő Game hdmi in-be. Erősítő hdmi out ment a tv hdmi in-be) Samsung normál led full hd 82 cm-es tv-m van.

(#9548) Ragadozó válasza junkpod (#9546) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Van értelme...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#9550) tylerddd válasza Bjanos11 (#9545) üzenetére


tylerddd
veterán

Erősítőd van valami komolyabb cucc? Mert ilyen árú (ha jól értem ennyit szánsz csak frontokra) frontokhoz már kellene.

@ DennisBeru Az XO elvileg jól van bekötve, viszont annak a beállításaiban is körül kell nézned, h a HDMi-n adja a kimenő hangot. Nekem PS4-em van, ott van erre beállítás, h az optikain vagy a hdmi-n engedje a hangot. A tévé esetében nem tudom, mi a műsorforrás? Tehát beltériről, szolgáltatós műsor megy vagy a tévé media playere miatt kell a hang?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.