Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9201) Ragadozó válasza Norbi 72 (#9198) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Némi potenciál különbség előfordulhat, az érzés meg maga az ember szigetelésétől is függ. Valamint mi is termelünk valamennyi feszültséget, emiatt földelik némely bevásárló kocsit...
Pl. némely villanyszerelő, aki ujjával nézi meg a fázist, minket meg...mert nem olyan vastag és száraz az ujjon a bőr...

Ha már valami meg tényleg ráz, akkor meg tényleg baj van... :DDD

lajthabalazs: a külső rész aranyozásának az oka, hogy szebb és könnyebben eladható

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#9203) jeni válasza lajthabalazs (#9200) üzenetére


jeni
félisten

pedig én is úgy vagyok vele,hogy a fémes előlapos erősítő,szebb,stabilabb és jobb hőelvezető tulajdonsággal bír. Igaz a műanyagon biztosan nem éreztem meg volna bizsergést de az jobban melegszik,és jobban karcolódik,kevésbé vezeti el a bent termelt,keletkezett meleget vagy sehogy sem.

(#9204) lajthabalazs válasza Ragadozó (#9201) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Mi itt a fórumon termeljük a feszültséget, amire te gondolsz, az az elektrosztatikus feltöltődés. A bevásárlókocsit is ez ellen földelik (meg ezért hordanak a műszerészek földelt karkötőt, ha elektronikához nyúlnak). Az ilyen töltés különbség egy szikrával kegyenlítődik. A vibráló érzést folyamatosan folyó áram kelti.

Ha a villanyszerelő jól izoláltan (gumitalpú cipőben, esetleg fa létrán) fogdossa a fázist, akkor elvileg csak kevés áram folyhat rajta. Mondjuk most próbáltam ki egy fázisceruzával, hogy mit ér a gumitalpú cipő, és a fázisceruzát nem hatotta meg az újabb ellenállás beiktatása az áramkörbe, narancssárgálott változatlan intenzitáson. Azt gondoltam lehet hogy kondenzátorként működöm a rendszerben és nem ellenállásként, de a netes források szerint a fázisceruzában az ember ellenállás az érintkező és a föld közt. Szerfelett fura.

(#9205) Nemir Ombe válasza jeni (#9203) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Fém(es) előlap és hőelvezetés.... :D

Hmm ....

(#9206) jeni válasza Nemir Ombe (#9205) üzenetére


jeni
félisten

miért nem igaz? sőt olyanról is hallottam,hogy kívülről fém lemez van de mögötte műanyag rész van, a kettő együtt össze van ragasztva vagy micsoda.
akkor mondanám így,hogy fém előlap ami jobb hőelvezetés tesz lehetővé!

[ Szerkesztve ]

(#9207) Nemir Ombe válasza jeni (#9206) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem szeretnék hosszabban hozzáfűzni semmit a “megelőző beszélgetéshez”,de ez még jobban tetszett,mint a “bizsergős” rész. :D

Hmm ....

(#9208) jeni válasza Nemir Ombe (#9207) üzenetére


jeni
félisten

tehát az ujjamból szoptam ki, csak kitalált történetet írtam le? :DD

(#9209) Norbi 72 válasza jeni (#9199) üzenetére


Norbi 72
veterán

Azt a bizsergést szvsz a trafó csinálja,gagyin van nincs rendesen elcsatolva.

(#9210) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Hol érdemes meghirdetni egy mélyládát, ha azt szeretném, hogy elvigyék gyorsan?

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#9211) lajthabalazs válasza Winne (#9210) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Ha elég olcsón adod és jól van kulcsszavazva, akkor bárhonnan elviszik. De az AVX pörög talán a legjobban.

(#9212) liszi70 válasza lajthabalazs (#9204) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Mi itt a fórumon termeljük a feszültséget, amire te gondolsz, az az elektrosztatikus feltöltődés."

:D

(#9210) Winne AVX, Hifipiac, Hardverapró

[ Szerkesztve ]

(#9213) Winne válasza lajthabalazs (#9211) üzenetére


Winne
nagyúr

Mennyi a jó ár érte szerintetek? [link]

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#9214) Norbi 72 válasza Winne (#9213) üzenetére


Norbi 72
veterán

(#9215) Nemir Ombe válasza Winne (#9210) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Amit Liszi ajánlott + jofogas.hu,joojoo.hu

Hmm ....

(#9216) apszi


apszi
őstag

Sziasztok!
Következőben szeretném a segítségeteket kérni, és előre is elnézést, hogy itt próbálkozom.
A lényeg. Villámcsapás hatására a régi Denon házimozi erősítőm nem igazán érzi jól magát, mondhatni szarul és jóval halkabban szól mint eddig, és elképzelhető, (függően attól, hogy a biztosító mit mond majd) hogy szükség lesz egy MEGBÍZHATÓ, NEM LEHÚZÓS szervizre...tudtok-e nekem ilyen vonatkozásban segíteni?

Előre is köszönök minden segítséget! :R

(#9217) Dorian válasza apszi (#9216) üzenetére


Dorian
félisten

Írtam privit kit ajánlok és kit nem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9218) apszi válasza Dorian (#9217) üzenetére


apszi
őstag

Köszönöm, megjött, sőt reagáltam is :R

(#9219) Aurig@ válasza jeni (#9190) üzenetére


Aurig@
őstag

Hello!

Hol olvastad, hogy nincs a 636-ban Wi-fi?

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#9220) jeni válasza Aurig@ (#9219) üzenetére


jeni
félisten

Hello!
A gyártó oldaláról vettem le,a hátulját nézve nem is volt ott antenna,hacsak valami beépített lenne benne?

(#9221) Aurig@ válasza jeni (#9220) üzenetére


Aurig@
őstag

Csak azért mert nekem 636-os van és van benne Wi-fi! + LAN, + Bluetooth.
A magyar nyelvű leírásban is benne van, a beállítás menete.

Nem kell mindent elhinni a gyártó oldalának.

(A telefonokon sincs antenna, mégis van bennük Wi-fi.)

üdv.

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#9222) ablack


ablack
senior tag

Üdv,

Össze van kötve analóg kimeneten a média lejátszóm (WD TV Live) és a házi mozi rendszerem (Sony DAV-TZ715) erősítője. Viszont a médialejátszó által lejátszott dolgok nagyon halkak az erősítőn, alig lehet hallani maximum hangerőn is. A médialejátszón nincs hangerő állításra lehetőség és minden beállítást végigpróbáltam, de a a végeredmény ugyan az.

Nem lehet valami erősítést a kettő közé kötni hogy hagosabb legyen?

[ Szerkesztve ]

(#9223) TayRol


TayRol
veterán

Én is most eléggé hajlok a 636 felé, de a kérdés, hogy ez-e a jó választás... Meg mindig gondolkozom a sokkal öregebb 2310-es Denonon, vagy Marantzon...

(#9224) tylerddd válasza Aurig@ (#9221) üzenetére


tylerddd
veterán

"Nem kell mindent elhinni a gyártó oldalának."

Akkor mégis kinek, ha nekik nem??? :DDD (függetlenül attól, h van-e benne vagy nincs)

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9225) jeni válasza tylerddd (#9224) üzenetére


jeni
félisten

lehet,hogy én voltam béna és nem jól kerestem rá! :R :U

(#9226) Nemir Ombe válasza tylerddd (#9224) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Pl. a szemednek és a fülednek (ezért is(!) tanácsolják a legtöbben,hogy menj el nézd/hallgasd meg,ne csak az adatlapokat nézegesd a neten) a gyártó(k) weboldalát is emberek készítik/töltik fel,ők is tévedhetnek/hagyhatnak ki infókat,ráadásul az eredeti nyelvről készült fordításokat is emberek készítik,az sem biztos,hogy ők nem tévednek. ;)

Hmm ....

(#9227) Aurig@ válasza tylerddd (#9224) üzenetére


Aurig@
őstag

A saját tapasztalatnak! Hasonlóképpen jártam a TV-vel is. (Nem írok típust és gyártót, az nem lényeges.)
A gyártó oldalán egy hangyaf@sznyi bekezdés sem volt arról, hogy van a készülékben beépített Bluetooth. Erre is magamtól kellett rájönni. Filmnézés közben feldobott egy ablakot, hogy "XY típusú telefon szeretne Bluetooth-on keresztül kapcsolódni az Ön készülékéhez. Engedélyezi vagy sem?"
Megnéztem a kezelési leírását és abban benne volt, hogy a készülékben beépített Bluetooth van. De olyan apró betűvel, hogy először észre sem vettem. Olyan, mintha lábjegyzet lett volna.

Hát ezért nem hiszek a gyártók oldalának. Ezen kívül még találkoztam több, más dologgal is, ami hasonló volt. Nem említették sehol, mégis funkciója volt a készüléknek.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#9228) jaja1981


jaja1981
addikt

Sziasztok,

Venni szeretnék egy házimozi erősítőt, a keret olyan 40-50e Ft, lehet új és használt is.
5.1-hez kell, a mélyládám passzív.

A hangfalak 60W névleges teljesítményűek, nem vagyok nagy zenehallgató már, de néha ezért hallgatom.

PC-ről hajtanám, van egy Creative X-FI kártyám, nem tudom melyik, amelyiken van külön ram-ja. :)

Kinéztem egy ilyet használtan, erről mi a véleményetek? [link]

Köszönöm.

(#9229) shteer válasza jaja1981 (#9228) üzenetére


shteer
titán

Szép hirdetés, duma az van

..szerintem jónak tűnik

(#9230) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Ez alapján, ha a surround hangfalakat csak a kanapé mellé (támlával egy síkba) tudom elhegyezni, akkor 50-60cm-vel rakjam magasabbra, mint a kanapén ülve a fülem magassága, úgy, hogy a kanapé felé szóljanak? A távolság a hallgatótól számít? (horizontálisan)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#9231) lajthabalazs válasza Aurig@ (#9227) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Szerencsére a manual-t meg lehet nézni vásárlás előtt is. Én mindig abból tájékozódom, és nem szoktak meglepetések érni utólag.

(#9232) tylerddd


tylerddd
veterán

Szerencsére én konyhakésen kívül még nem futottam bele rendes leírást nélkülöző, komoly gyártó által készített eszközbe. Olyat végképp nem láttam, h nem tudták magukról, h wifi vagy BT-képes az eszköz, általában ezek a main fícsörök között szoktak szerepelni. A 636 webes adatlapján, de a készülék előlapján is fel van tüntetve a wifi és BT. Azt is kétlem, h a manual hálózatos képességekről szóló részében (ami biztosan van a leírásban) ne lenne arról szó, h a készülék wifi képes-e. Az említett tévé leírásában is benne volt ezek szerint a BT-képesség, de gondolom a beállításokban is látható lett volna valahol.

Szó se róla, láttam már orbitálisan félrefordított, magyartalan manualokat, hiányos, téves specifikációs oldalt másik termék képeivel (elsősorban netes tesztekben, boltok leírásainál), de azért a legtöbb gyártó nemhogy hiányos, inkább túl részletes leírást is készít termékeiről. Vagy csak szerencsém volt és eddig nem futottam még bele ilyenbe :)

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9233) jaja1981 válasza shteer (#9229) üzenetére


jaja1981
addikt

Jó, de az erősítő használható? Nem találtam róla véleményt a neten.

(#9234) Dorian válasza Zsmester89 (#9230) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, úgy.

Az utolsó mondatodat nem tudom értelmezni. Az 50-60cm vertikális irány, nem tudom milyen horizontálisra gondolsz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9235) Nemir Ombe válasza Zsmester89 (#9230) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nincs pontos “cm szabály” erre,csak ajánlás. Oda tedd,ahol szerinted a legjobb a hangja,probálj meg több “poziciót”,van akinél a fülmagasság jön be,van akinél meg egész magasan (akár 1-1.5m fülmagasság felett) jön be,lefele döntve.

(az “ajánlás” úgy szokott szólni: hogy minél közelebb van “horizontálisan”,annál magasabbra érdemes tenni “vertikálisan” ;) )

Hmm ....

(#9236) junkpod válasza jaja1981 (#9228) üzenetére


junkpod
nagyúr

hát ha a HDMI kimenet tényleg csak 1080i-ig támogatott az okozhat gondot.

Box's don't touch!

(#9237) Dorian válasza Nemir Ombe (#9235) üzenetére


Dorian
félisten

Pont fordítva. Minél messzebb van a füledtől a doboz, annál magasabbra kell (lehet) tenni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9238) Zsmester89 válasza Nemir Ombe (#9235) üzenetére


Zsmester89
őstag

az “ajánlás” úgy szokott szólni: hogy minél közelebb van “horizontálisan”,annál magasabbra érdemes tenni “vertikálisan” - Pont erre gondoltam az utolsó mondatommal :) köszi (bár feljebb mást írnak :D )

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#9239) Dorian válasza Zsmester89 (#9238) üzenetére


Dorian
félisten

Ha közel vannak hozzád a surroundok, akkor nem teheted őket túl magasra, mert nem hallasz a surround hangtérből semmit. A magas sugárzók ugyanis eléggé irányítottak, a magas hangok "szűk kúpban" terjednek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9240) Nemir Ombe válasza Zsmester89 (#9238) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Azért írtam; ahogy neked tetszik.

Rakhatod a fejed mellé fülmagasságba is,de szerintem ha közel is van meg alacsonyan is van,az nem túl jó “kombináció”,de aki,ahogy szereti/neki tetszik. ;)

Hmm ....

(#9241) BBéci válasza Dorian (#9237) üzenetére


BBéci
titán

Úgy bizony!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9242) shteer válasza jaja1981 (#9233) üzenetére


shteer
titán

biztosan használható - csak maga az irány nem időtálló, mert ha megmekken akkor kereshetsz megint olyan erősítőt ami sub-ot is hajt. én se rá- se lebeszélni nem foglak róla. szerintem túlárazott, de egyebet nem tudok róla megállapítani.

..szerintem jónak tűnik

(#9243) sza.sa


sza.sa
tag

Sziasztok!
Érdekes problémába futott bele ismerősöm. ami adott:
Asus Oplay lejátszó, Pioneer VSX-329 erősítő HDMI-n összekötve. A régi Sony LCD TV cserélve lett egy új LG 49LF5400-ra.
A tünet: a film elindít, kép van, de hang se a TV-n, se az erősítőn nem szól. Ha a TV-ből ki van húzva a HDMI kábel, az erősítőn szól a hang. TV csere előtt minden jól működött. HDMI ARC hiába van ki-be kapcsolva, nem lesz jobb. Az erősítőn a HDMI hang AMP-ra van állítva, nem küldi a TV felé a hangot...
Valakinek ötlete?

sza.sa

(#9244) Dorian válasza Nemir Ombe (#9240) üzenetére


Dorian
félisten

Persze, hogy "a fejed mellé fülmagasságba" sem jó megoldás, de miért szélsőségekben gondolkozol?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9245) Nemir Ombe válasza Dorian (#9244) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Mert a “minél közelebb,annál lejebb”-nek ez lenne a végeredménye. ;)

Hmm ....

(#9246) Dorian válasza Nemir Ombe (#9245) üzenetére


Dorian
félisten

Ugyan miért? Kérdeztem, h miért akarsz szélsőségekben gondolkodni? Jó, h nem azt mondod, h az lenne a végeredménye, h a padlóra teszi...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9247) Nemir Ombe válasza Dorian (#9246) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Na a “padló” már valóban szélsőség lenne,fülmagassáról beszéltünk. ;)

Hmm ....

(#9248) lajthabalazs válasza Dorian (#9239) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Lehet azt a kúpot dönteni is, és akkor magasról is belefér a hallgató. Meg kell találni az egyensúlyt a távolság és a magasság közt. Az ideális az, ha síkban van és kellően messze. Ha túl közel van akkor a térhatás romlik, és a balance is elcsúszik, ha valaki nem a sweetspot-ban ül. Ha túl magasan, akkor meg a hang iránya nem lesz összhangban a jelenettel.

Csoportos mozizás esetén azért is érdemes magasabbra tenni a hangszórókat, mert akkor kevésbbé zavarja a hang terjedését a többi filnéző.

[ Szerkesztve ]

(#9249) Zoli


Zoli
újonc

Sziasztok!
Egy pár kérdéssel és tanácsadással fordulnék hozzátok. Van egy Technics erősítőm és ehhez szeretnék venni egy pár hangfalat. Továbbá szeretném megtudni hogy a hátulján lévőadatok mit jelentenek.
Kérdésem az lenne hogy hány wattos az erősítő? Azt látom hogy 175 w de ez csatornánként annyi?
A másik kérdésem hogy hány ohmos hangfalat vehetek hozzá?
Kinéztem magamnak pár hangfalat és kíváncsi lennék a véleményetekre hogy melyik passzolna hozzá a legjobban :

1; http://www.ebay.co.uk/itm/201628751140?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

2; http://www.ebay.co.uk/itm/232023785701?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

3; http://www.ebay.co.uk/itm/152067622456?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

4; http://www.ebay.co.uk/itm/271271080124?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

5; http://www.ebay.co.uk/itm/381330583988?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

6; http://www.ebay.co.uk/itm/230872795302?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

7; http://www.ebay.co.uk/itm/271441539431?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Válaszotokat segítségeteket előre is köszönöm!

(#9250) Nemir Ombe válasza Zoli (#9249) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem ezzel keresd fel a hifi topikot. ;)

Hmm ....

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.