Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) BBéci válasza Beni2360 (#9598) üzenetére


BBéci
titán

Azokkal semmit nem lehet kezdeni, ami a házimozis felhasználást illeti. Sámlinak, hokedlinek talán megfelelnek. Viccesnek hangzik, de véresen komoly.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9602) Nemir Ombe válasza zsolesz7503 (#9600) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ennyi keretből pl. vegyél egy ilyet [link] vagy egy ilyet [link] a maradékból meg futja jobb kábelekre és tudsz egy kisebb vagy nagyobb "moziavató bulit" szervezni. ;)

(amit néztél semmivel sem jobb, csak nagyobb és drágább, a "belépő szinten" semmi előnye a nagyobb méretnek, max "több fát" kapsz)

Hmm ....

(#9603) zsolesz7503 válasza Nemir Ombe (#9602) üzenetére


zsolesz7503
tag

Köszi a választ igen ezeket én is láttam jópofának tűnnek csak nem ismerem ezt a Wharfedale-t de azt hiszem szeptemberben lesz 2 hét szabim akkor bemegyek Budapestre és meglesem ezt hogy mégis milyen lehet. :))

[ Szerkesztve ]

(#9604) tylerddd válasza zsolesz7503 (#9599) üzenetére


tylerddd
veterán

Lépésben is lehet haladni, ha nem vagy türelmetlen. Nézegetni kell az aprókat, hátha találsz valami jó ajánlatot. Én is lépésben haladok, mondjuk nekem van, ami addig szóljon, amíg kész nem leszek.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9605) zsolesz7503 válasza tylerddd (#9604) üzenetére


zsolesz7503
tag

Hát igen itt is van min hallgatni csak öcsém nyúz hogy kéri vissza a szettet. Szóval ha lehet egyszerre akarom letudni a dolgot ez a Wharfedale szett jónak tűnik az árában gondolom a Logitech Z906-nál is jobb sokkal. Előbb persze elmegyek meghallgatom személyesen aztán ráérek meditálni. Persze addig is gyüjtök infókat. :)

(#9606) Ragadozó válasza zsolesz7503 (#9599) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Ide nézz el pl: [link]

Érdemes a Dali, Monitor Audio, Polk Audio, Dynavoice, Canton háza táján is körbe nézni...

WHARFEDALE-ből Diamond alá nem érdemes menni...ez pl. lehet nem is rossz: [link]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#9607) hepi62


hepi62
csendes tag

Sziasztok!
Teljesen kezdő vagyok a témában és a tanácsotokat szeretném kérni. Első "házimozimat" építeném és a következő dolgokat néztem ki hozzá egy kb. 20 négyzetméteres nappaliba.
Négy Wharfedale Diamond 9.1 hangszóró, egy Wharfedale SW150 mélyláda és egy Wharfedale Diamond 220C közép. Ezekhez pedig egy Yamaha rx-v679 erősítőt.
A kérdésem pedig, hogy ez szerintetek jó összeállítás, esetleg tudtok jobbat ajánlani hasonló, vagy kicsivel magasabb áron?
Ja míg el nem felejtem, Angliában élek és az itteni kínálat alapján válogattam, sajnos nem minden érhető el, ami otthon, és használtan nem szívesen vennék semmit.
Köszönöm előre is a segítségeteket!

(#9608) BBéci válasza hepi62 (#9607) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem jó, sőt, remek házimozi rendszered lesz.
A háttérsugárzókat a THX ajánlást figyelembe véve helyezd el. Amennyiben van lehetőség, választhatnál dipól sugárzókat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9609) shteer válasza hepi62 (#9607) üzenetére


shteer
titán

Az erősítő biztosan jó választás :)

..szerintem jónak tűnik

(#9610) tylerddd válasza hepi62 (#9607) üzenetére


tylerddd
veterán

Az erősítő egy nagyon fa**a modell, főleg a mostani kifutó áron. A hangfalakat nem ismerem.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9611) hepi62 válasza BBéci (#9608) üzenetére


hepi62
csendes tag

Koszonom a gyors visszajelzest es a megerositest, hogy jo uton jarok. Azert esett a valasztasom ezekre, mert mivel kifuto termekek, jo aron vannak. Az erosito 100 eFt a hangsugarzok pedig olyan 180 eFt ami szerintem barati ar. :)
Elrendezni termeszetesen az osszefoglaloban is ajanlottak szerint akarom.
A dipol hangfalaknak pedig meg utana nezek, hogy milyenek vannak, mert bevallom, meg nem hallottam roluk.

(#9612) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék, mennyire ajánlott/nem ajánlott vétel ez a Delock HDMI 2.0 kábel.
Az eszközeim:
- Onkyo TX-NR636
- Samsung UE55JU7000-es 4K TV.
Az asztali gépem kötöm az erősítőhöz, ahonnan megy tovább a kép a TV-hez, egyelőre csak 1.4-es HDMI kábellel. Hamarosan veszek egy RX460-as AMD VGA kártyát, amivel menni fog a 4K@60Hz (köszönhetően a HDMI 2.0-nak), jelenleg 30Hz-et tud csak a rendszer, mivel a CPU IGP-jét használom.

Nincs szándékomban 10.000-eket költeni HDMI kábelre, árban ez teljesen megfelelőnek tűnik. Kb. 3000-ért kapható, vagy valamivel kevesebbért. Amúgy is két db kellene belőle: egy a géptől az Onkyo-ig, egy meg az Onkyo-tól a TV-ig.

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#9613) Nemir Ombe válasza Anubis_9 (#9612) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Nincs szándékomban 10.000-eket költeni HDMI kábelre, árban ez teljesen megfelelőnek tűnik. Kb. 3000-ért kapható, vagy valamivel kevesebbért."

Akkor vedd meg nyugodtan ... felesleges minden további kérdés vagy válasz .... ;)

Hmm ....

(#9614) BBéci válasza Anubis_9 (#9612) üzenetére


BBéci
titán

Az egy PC-s használatra készített (adat) HDMI kábel, eszembe nem jutna házimozi rendszerbe illeszteni. Filléres kínai tucattermék, Delock névvel ellátva.
Nem kell túlzásokba sem esni, de azért van egy minimum, ami alá nem érdemes lealacsonyodni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9615) liszi70 válasza BBéci (#9614) üzenetére


liszi70
nagyúr

Tényleg? Van "adat" HDMI-kábel és van "házimozi" HDMI-kábel? :C Az audió és a videó jel is "adat"! Vagy te ezt úgy képzeled "műszaki-szakmailag", hogy ami túl olcsó, az PC HDMI-kábel, ami megfelelően drága, az meg "házimozi" HDMI-kábel? :D

[ Szerkesztve ]

(#9616) BBéci válasza liszi70 (#9615) üzenetére


BBéci
titán

Igen, van olyan. :K
Vezetőszálak anyagtisztasága, árnyékolás, szigetelés, csatlakozók felépítése, kivitele, anyagminősége.

Így legyen ötös találatom a lottón, ahogy tudtam, ezt nem fogod szó nélkül hagyni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9617) Nemir Ombe válasza liszi70 (#9615) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Filléres kínai tucattermék, Delock névvel ellátva"

Lényeg (szerintem) ez volt BBéci írásában, de örülök, hogy "minden mást észrevettél" :D

(mellesleg azon a kábelen a cca. 3.000Ft-ból "2.000Ft" a DeLock felirat, a többi a kábel ;) )

Hmm ....

(#9618) liszi70 válasza BBéci (#9616) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hát, ekkora böszmeséget tényleg nem tudok szó nélkül hagyni. De rendre szállítod is az ilyeneket. :D

Egész biztosan, műszaki tényként ki lehet jelenteni, hogy nincs külön "PC-s adat-HDMI" és "házimozi-HDMI" kábel.

[ Szerkesztve ]

(#9619) BBéci válasza liszi70 (#9618) üzenetére


BBéci
titán

Utólag írtam oda és zárójelbe tettem, a gyengébbek kedvéért.
Ugyanis adatátvitel esetén van hibajavítás, audiovizuális eszközök esetén nincs.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9620) Nemir Ombe válasza BBéci (#9619) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"adatátvitel esetén van hibajavítás, audiovizuális eszközök esetén nincs"

Azért ezt így nem igazán kellene kijelenteni .... minden (hétköznapi) használatban lévő digitális átvitel esetén van hibajavítás, függetlenül attól, milyen "célra" gyártották. (a hibajavítás "formátumfüggő" nem eszközfüggő) ;)

(a minőségre visszatérve: "egyszerű" PC-s használatnál nincs/nem vehető észre különbség az adatátvitelben, de képre hangra "kihegyezett" eszközöknél észrevehető a megfelelő árnyékolás (és egyebek) megléte vs hiánya)

Hmm ....

(#9621) liszi70 válasza BBéci (#9619) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ha van hibajavítás, ha nincs, akkor sem létezik az a két kategória, amit próbálsz sulykolni. A HDMI hibajavításról pedig megoszlanak a vélemények, valamint megkérdezném, milyen PC-s (adat) felhasználását ismersz egy HDMI-kábelnek, ahol amiatt van hibajavítás, mert nem video és audio jelek mennek rajta, hanem "adat"-jelek?

Félreértés ne essék, én is százszor leírtam már, hogy érdemesebb jobb szerelési minőségű, megbízhatóbb, nagyobb átviteli-képességű, ergo kicsit drágább HDMI kábelt választani a legolcsóbb kategóriától, de ez a szakmai-nonszensz "adat" meg "házimozi" kategorizálás kicsit leverte nálam a biztosítékot. :D

Még annyit fűznék hozzá, hogy az ajánlott kategóriás kácsa HDMI is csak egy picivel drágább, és egyáltalán nem biztos, hogy a linkelt DeLock bármiben is elmarad tőle. Lehet, hogy pont annyira megfelelő minőségű, de én sajnos nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#9622) johnywalker


johnywalker
őstag

Hdmi kábelekkel kapcsolatosan talán ez a múlt év végi cikk a legfrissebb, ami minőségbiztosítással kapcsolatos.De sztem nem csak a 30Ezres kategóriában lesz elérhető:Prémium logós HDMI kábelek
Én ahhoz a fentebbi Delock-hoz hasonló képességűt vettem 2m-es hosszban, hatszáz jómagyar forintért.

[ Szerkesztve ]

(#9623) Anubis_9


Anubis_9
őstag

KÁCSA kínálatában nincs HDMI 2.0-s kábel, azonban Audioquest-től már van egy, ami szintén 2 m-es. Ez azonban 10.850 Ft. Ez pontosan 4x-ese a Delock-nak, valóban ennyivel jobb is? :B

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#9624) Dorian válasza Anubis_9 (#9623) üzenetére


Dorian
félisten

Annyi a különbség, hogy az AQ biztosan teljesíti a specifikációt, a noname kábelek meg vagy igen vagy nem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9625) Anubis_9 válasza Dorian (#9624) üzenetére


Anubis_9
őstag

Ebben teljesen egyetértek veled. Az AQ 100%, hogy jó, de a Delock nem 100%, hogy gagyi. Azért is írtam be ide, hogy van-e valakinek tapasztalata a Delock-kal. Még van 1-2 hetem, amíg megveszem a VGA kártyát, addigra el kellene döntenem, melyik kábelt veszem hozzá...

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#9626) Gábor984 válasza Anubis_9 (#9625) üzenetére


Gábor984
tag

Anno elég sokat adtunk el belőle, de egyikkel sem volt baj. Személyes tapasztalatom nincs vele.
Csatolnám a linkelt szöveg lényegét:
A HDMI szabvány ugyanis digitális adattovábbítást használ (kiváló hibajavításokkal ráadásul), vagyis ha eljutnak az adatok a forrástól a célig, akkor „van” kép és hang. És függetlenül attól, hogy egy 1000 vagy egy 100 000 forintos kábelt használunk, a minőség pontosan ugyanolyan lesz. Ez tény. A kulcsszó viszont az előző mondatban az, hogy „ha”. Ugyanis előfordulhat olyan eset, amikor a jel annyi zajt szed fel út közben, hogy a hibajavítók nem képesek azt korrigálni – ilyenkor viszont egyáltalán nem lesz kép. És itt van a kutya elásva: az olcsó kábelek sokszor mindenféle árnyékolás nélkül készülnek, így könnyebben szedik fel az elektromos zajt (amit akár a falban futó kábelek, akár a vezeték nélkül kommunikáló eszközök is okozhatnak).

Biztos volt már, bár én még soha nem találkoztam olyannal, hogy elektromos zaj miatt ne legyen kép vagy hang. Én azt mondom, hogy jó az a kábel arra amire használni akarod, de vannak itt tőlem sokkal tapasztaltabbak is, akiknek biztos más a véleménye.

[ Szerkesztve ]

(#9627) Anubis_9 válasza Dorian (#9624) üzenetére


Anubis_9
őstag

A linkelt cikk végén:
"...vagyis ha eljutnak az adatok a forrástól a célig, akkor „van” kép és hang. És függetlenül attól, hogy egy 1000 vagy egy 100 000 forintos kábelt használunk, a minőség pontosan ugyanolyan lesz. Ez tény. A kulcsszó viszont az előző mondatban az, hogy „ha”. Ugyanis előfordulhat olyan eset, amikor a jel annyi zajt szed fel út közben, hogy a hibajavítók nem képesek azt korrigálni – ilyenkor viszont egyáltalán nem lesz kép."

Mindig úgy tudtam, hogy digitális jeltovábbításkor vagy van kép és hang, vagy nincs. Nem létezik olyan, hogy fakóbb lesz a kép egy olcsóbb kábellel stb. Nem is olyan rég azt hallottam, még sem így van. Hát akkor mégis vagy van kép/hang, vagy nincs? :)

Közben Gábor984 is válaszolt nekem.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#9628) Dorian válasza Anubis_9 (#9625) üzenetére


Dorian
félisten

Az sem jelent semmit, ha 1 v. 2 ember elmondja a tapasztalatát azzal a típussal kapcsolatban, mert a gyenge minőségbiztosítás nem egységesen rossz terméket produkál, hanem hullámzó minőséget. Tegyük fel, h a noname HDMI 2.0 specifikációt elvileg tudó kábelek 10 vagy 20%-a nem teljesíti a speckót. Ekkor ha vki közli, h ő ilyent használ és jó, az még semmi biztosat nem jelent. Pont ezért csak a kockázatvállalási hajlandóságodtól függ a dolog, bevállalod-e az esetleges hibát, vagy 4x-es áron tutira mész.

A vagy van vagy nincs képet nem úgy kell elképzelni, hogy tök sötétet látsz.
A gyenge minőségű kábel a nagyobb bitsűrűségű részeknél okoz problémákat, minél gyengébb annál kevésbé nagyoknál és annál többet. A kép kockásodik, esetleg szaggat, ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9629) Gábor984 válasza Anubis_9 (#9627) üzenetére


Gábor984
tag

Nekem ilyen van bluray lejátszó és tv között, de maximálisan elégedett vagyok vele:
[link]

Megbízható márka és nem kerül x4 annyiba.

(#9630) Cry0


Cry0
őstag

Hangfal nélkül lehet 30-35 környékén normális házimozit vagy házimozi erősítőt venni ?
természetesen használtan gondolom

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#9631) nagyd1990


nagyd1990
csendes tag

http://avbox.hu/yamaha-rx-v381-ns-50f-ns-p60-yst-sw12-hazimozi-rendszer.html?___SID=U

ez jobb szett házimozira, mint a jbl arena szett?

(#9632) Anubis_9 válasza Dorian (#9628) üzenetére


Anubis_9
őstag

Voltam bent Euronics-ban, van nekik HAMA 2.0-s HDMI kábelük (122104). Rá van írva, hogy valóban 2.0-s és hogy 4K-ban 60Hz-ig jó, valamint 18 Gbit/s az adatátviteli sebessége. 1,5 m-es és 3990 Ft. Szerintem ez jó lesz. Veszek belőle kettőt és ha bármi gond lenne a képpel, visszaviszem és vissza adják az árát. :C A HAMA szerintem jobb a DELOCK-nál, de ez az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#9633) Nemir Ombe válasza nagyd1990 (#9631) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Jobb,mert adnak hozzá AVR-t is. ;] :D

Hmm ....

(#9634) kelly7


kelly7
aktív tag

Sziasztok
Szeretnék egy kis segítséget kérni a hozzáértő szakiktól. Kaptam egy Jamo S426 HCS3 szettet. Yamaha sima stereo erősítőm van amivel egyébként tökéletesen meg vagyok elégedve, de nyilván ehhez már nem használhatom. Így hát vennem kell egy 5.1 erősítőt. Használtban gondolkodom, max 40000ft-ig. Milyen márkákat érdemes néznem, és milyen ki-bemenetek legyenek rajta? Ha típust tudnátok írni azt is meg köszönném. Tervben van majd egy aktív láda beszerzése is, tehát olyan kéne ami kezeli azt is, illetve fontos, hogy rádiós legyen. Yamaha nekem be vállt, és láttam is pl Yamaha RX-V530-at. nem tudom, hogy egy ilyen erőlködő mennyiben lenne partiban a szettel. Zenehallgatás is lenne rajta.
Köszönöm.

(#9635) Krisztian101


Krisztian101
tag

Véleményt szeretnék kérni a következő erősítőkről:

Onkyo TX-SR806
Onkyo TX-NR636 BL

Tudom, hogy a 636-os hálózati featurekkel plussszban van, de ha jól értelmeztem a 806-os viszont egy magasabb kategória. Vajon mennyre magasabb?

Válaszokat előre is köszi!

(#9636) Anubis_9 válasza Krisztian101 (#9635) üzenetére


Anubis_9
őstag

Nekem 636-os van, már 1,5-2 éve. Összességében elégedett vagyok vele, egyetlen kivétellel: eddig kb. 5 alkalommal csinálta azt, hogy minden HDMI-ről érkező jel esetében (BD player, számítógép) néma maradt, nem adott ki hangot. A rádió, internetrádió, USB-ről történő zenelejátszás azonban szól. Az elején ki-reseteltem, utána minden rendbejött, csak éppen mindent vissza kellett állítgatnom. Írtam az Onkyo-nak, ahonnan ez a válasz érkezett: húzzam ki a 230V-ból 1 órára, dugjam vissza és jó lesz. Valóban így történt. Helyreállt és még csak újra sem kellett konfigurálnom. A sokadig alkalommal elég bosszantó dolog. Képzeld el, hogy leülnél filmezni, erre néma csend... 1 órás kényszerpihenő. :((( Lekopogom, egy ideje nem volt ilyen hibajelenség. A firmware frissítések sem oldották meg a problémát. Állítólag ez Onkyo betegség, de a Denon-ok és szenvednek ebben. A kiábrándító, hogy az Onkyo egyetlen egy "Sajnáljuk, hogy ez történt stb..." elnézéskérő mondatot sem írtak a levélben. Egyszerűen, csak, hogy áramtalanítsd 1 órára... Ettől függetlenül szeretem...

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#9637) mettek válasza Anubis_9 (#9636) üzenetére


mettek
addikt

Én is imádom a 818 vasamat, egy régebbi denont váltott, nekem jobban tetszik az onkyo hang. Eddig eszembe nem jutott lecserélni, csak most lett egy 4k tv itthon és ez nem fogadja a 4k jelet, bár így is maradni fog mert 4k lejátszóm sincs :DDD plusz minimum 300 ezer lenne használtan ami ennyit tud csak fiatalabb 4k képes.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#9638) satmen


satmen
tag

Kedves szakértők!
Az eszközön (mini PC) csak HDMI kimenet van, az erősítőn meg csak SPDIF.
Létezik olyan "adapter", (lehetőleg Mo.-on beszerezhető) ami a HDMI kábelből "leválasztja" a hang jelet egy RCA aljzatra? :R

(#9639) MasterMark válasza satmen (#9638) üzenetére


MasterMark
titán

Milyen PC az? Valószínűleg könnyebb és jobb is inkább abból SPDIF-et kihozni.

Switch Tax

(#9640) Krisztian101 válasza Anubis_9 (#9636) üzenetére


Krisztian101
tag

Hm..a leégés már nincs, csak egy kis kényszerpihenő :(

Nagyon kiváncsi vagyok az Onkyo hangzásra, de ez így nem az igazi.

Úgy tudom, hogy az SR806 szériánál nincs ilyen és ehhez hasonló hibajelenség.

Valaki tud erről valamit?

(#9641) Krisztian101 válasza mettek (#9637) üzenetére


Krisztian101
tag

A 818 mennyiben különbözik a 806-tól?

(#9642) BBéci válasza Anubis_9 (#9623) üzenetére


BBéci
titán

Ha kábeleken keresed a 2.0 jelölést, akkor csalódás érhet, mert arra sem létezik, szabvány, vagy követelményrendszer (specifikáció). A kevésbé hozzáértők kedvéért néha melléjük írják a honlapokon, de ismétlem, semmi nem áll mögötte, nem lehet rajtuk számon kérni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9643) Norbi 72 válasza Krisztian101 (#9641) üzenetére


Norbi 72
veterán

4 év,Hdmi 1.4(3D),2 kijárat,Dlna,stb..

(#9644) Nemir Ombe válasza Norbi 72 (#9643) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

+ újabb procik,“jobb” bemérőrendszer .... és az újabb “ficsőrök” amiket részben írtál. ;)

Hmm ....

(#9645) Anubis_9 válasza Krisztian101 (#9640) üzenetére


Anubis_9
őstag

Az én 636-osom után jött a 646, majd a legújabb 656. Mostanra talán kiküszöbölték ezt a hibát...

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#9646) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok! Megtudtam (egy PH-s kolléga közbenjárásával), hogy a Netdepo.hu-n forgalmazott Inakustik Star kábelei 3 m-ig kivitelig 2.0 HMDI kábelek. Így forintra ugyanannyiba kerül a 1,5 m-es, mint a HAMA 1,5 m-es HDMI 2.0-s változata.
Kérdés: HAMA vagy Inakustik? :DDD Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#9647) Nemir Ombe válasza Anubis_9 (#9646) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Én azt (is) szoktam nézni, hogy egy adott cég mit gyárt, mekkora a "szórás" a termékek között. Aki csak egy -két terméktípus (csak kábel, csak hangsugárzókat, stb) általában azt megbízhatóbb minőségben és jobb kivitelben teszi.

Tudod; kenyeret a péktől, hús a hentestől .... ;)

Hmm ....

(#9648) Gábor984 válasza Anubis_9 (#9646) üzenetére


Gábor984
tag

Inakustik

(#9649) Macsjoz


Macsjoz
tag

Sziasztok !

Vásárolni szeretnék egy hangfalpárt. 24 négyzetméteres szobába kellene, filmnézésre és zene hallgatásra. Technics sa-ax530-ról szólna. Esetleg még egy mélynyomó lesz hozzá csatlakoztatva ha szükségét érzem. A hangfalpárra pedig a 100,000 forint a legfelső határ amit rászánnék. Miket ajánlanátok ?

Előre is köszönöm a segítségeteket !

(#9650) Ragadozó válasza Macsjoz (#9649) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Sajnos a technics-ek hangminősége nem a legjobb (nekem is volt). Yamaha, Elac, jbl, Polkaudio, pl...nézz körbe mi tetszene és kérd ki utána véleményünket ;)

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.