Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) Dorian válasza #98221312 (#8900) üzenetére


Dorian
félisten

A subon maxra kell csavarni, az erősítőben pedig 80-120 Hz-re állítani konfigtól függően.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8902) Nor05 válasza Nor05 (#8891) üzenetére


Nor05
csendes tag

Erre valaki?

Kicsit szorít az idő. :DD

(#8903) Norbi 72 válasza Nor05 (#8902) üzenetére


Norbi 72
veterán

(#8904) Zsmester89 válasza #98221312 (#8900) üzenetére


Zsmester89
őstag

60-70% -ra szokták ajánlani.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#8905) Nor05 válasza Norbi 72 (#8903) üzenetére


Nor05
csendes tag

Köszönöm szépen! :R

(#8906) Dorian válasza Zsmester89 (#8904) üzenetére


Dorian
félisten

???

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8907) #98221312 válasza Dorian (#8906) üzenetére


#98221312
törölt tag

Hangerőre gondolt szerintem.

(#8908) Zsmester89 válasza #98221312 (#8907) üzenetére


Zsmester89
őstag

Igen, sry.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#8909) Norbi 72 válasza #98221312 (#8900) üzenetére


Norbi 72
veterán

120 Hz,ha nincs a vasban LFE vágás.

(#8910) ArGab


ArGab
őstag

Üdv

Valami kezdő házimozi erősítőt tervezek venni illetve mellé helyhiány és vékony falak miatt egyelőre egy front párra gondoltam aztán 2-3 év múlva költözés után majd bővítve lesz.
Erősítőket nézegettem eddig, hangfalakat nem. Viszont ma szembe jött egy akció: Canton GLE 470 220-ról 120-ra. Erről mi a vélemény? A márka látom ajánlott de a típusról nem találtam.

(#8911) azelsomillio válasza antistati (#8848) üzenetére


azelsomillio
csendes tag

most találtam egy olyan leírást, ami szerint nem kezel DTS- HD és Dolby TrueHD-t
Igaz ez :F

(#8912) BBéci válasza Norbi 72 (#8909) üzenetére


BBéci
titán

Ha nincs az erősítőben "bass management", vagyis külön LFE beállítási lehetőség, akkor a hangdobozokra kiválasztott frekvencia alatti jel megy a szubkimenetre, ami általában 80 Hz vagy kevesebb. Tehát lehet 120-ra állítani a mélynyomó keresztváltóját, de csak akkor lesz jelentősége, ha az erősítőn annál magasabbra van állítva a kimenő jel vágása.

(#8911) azelsomillio
Mire gondolsz? A Qnap-ra? Nem túl jó ötlet azt használni lejátszó helyett. :(

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8913) antistati válasza azelsomillio (#8911) üzenetére


antistati
tag

Nekem a Qnap 251 HDMI kábellel van összekötve a Denon 2200-es AVR el az egyik pajtásomnak pedig Yamaha 3040 es AVR el. Mind a kettönknek kiìrja a forrásanyaggal megfelelö jel nevèt legyen az akar True HD, DTS HD vagy akár Atmos. Èn a Qnapon lèvő Kodival zenèlek mozizok. Tapasztalat is mutatja hogy kiadja a jelet....

(#8914) #98221312 válasza BBéci (#8912) üzenetére


#98221312
törölt tag

Van az erősítőben lfe frekvenciavágás. Jelenleg 120-on van. Akkor a keresztváltót max-ra tekerjem?

[ Szerkesztve ]

(#8915) Dorian válasza #98221312 (#8914) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, ahogy már elmondtam.

Kivéve, ha pl. mint nálam a mélyládád frekimenete beesik 80Hz-után, mert olyankor -ha a vas elegendően erős és a frontok sem gyengék- jobb ott vágni, és az erősítő majd ráteszi a 80-120Hz LFE sávot a frontokra.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8916) azelsomillio válasza BBéci (#8912) üzenetére


azelsomillio
csendes tag

@ (#8913) antistati : köszi, hogy megnézted
kicsit akkor meg vagyok zavarodva
Itt a videó, amiben a jóember azt mondja, hogy: "although it does not support 23.976 frame rates, Dolby TrueHD or DTS-HD formats. Regular Dolby Digital and DTS do work"

@(#8912) BBéci
A Qnapra gondoltam
Miért nem jó azt használni? Ezek szerint akkor még hangban is kiadja, amit kell
Lejátszók közül Mede8er? Popcorn?

(#8917) BBéci válasza azelsomillio (#8916) üzenetére


BBéci
titán

A célhardverek híve vagyok, nem szeretem az öszvér megoldásokat. A NAS legyen NAS, a médialejátszó pedig médialejátszó. Persze belépő szinten lehet kompromisszumokat kötni és leadni a minőségi igényekből.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8918) junkpod válasza azelsomillio (#8916) üzenetére


junkpod
nagyúr

Egyetértek Becivel: a szerver nem lejátszó. Oda kell raknom a tv mellé, hangos a vinyo, hangos a ventilátor, bejövő hálózati kiszolgálás megakaszthatja a lejátszást, nincs infra...

Box's don't touch!

(#8919) antistati válasza junkpod (#8918) üzenetére


antistati
tag

Én azt gondolom, hogy belépő szinten simán belefér egy ilyen HDMI kimenettel rendelkező NAS, ami médialejátszót is kivált, szerintem semmivel sem rosszabb mint egy 10e-20e Ft-os mediaplayer, s ha később az ember fejlesztene, akkor pedig lehet természetesen egyéb medialejátszót is hozzákapcsolni. Én akkor sem vennék olcsóbb kisebb teljesítményű NAS-t, mert szerintem ez a HDMI szolgaltatás egy extra feature, míg egy hasonló árban lévő Synology 216play-ben nincs is ilyen kimenet....

A ventilátora alapból nem hangos, zenélés és mozi közben a HDD -t sem lehet hallana, csak esetleg egy csendes szobában hallható a HDD seeking...

Ja és drótnélküli billentyűzettel tudom vezérelni a KODI-t:-)

[ Szerkesztve ]

(#8920) junkpod válasza antistati (#8919) üzenetére


junkpod
nagyúr

A qnap és a syno is jó vasak, ha van benne ilyen és nem kell érte pluszt fizetni akkor ok.
Bár mondjuk a NAS használat már eleve emeltebb szint, hosszú az út az egyetlen mindenre jó tornypc+monitortol a hm-ig ... :)
A néma lejatszotol minden hangosabb :)
A Kodi tavval hangerot is tudsz? (azért egy tapintható gombos Harmony csak jobb:) )

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#8921) #98221312


#98221312
törölt tag

Van egy olyan, hogy "polarity" azt hova érdemes állítani? 0, vagy 180 ez a két lehetőség van.

(#8922) antistati válasza junkpod (#8920) üzenetére


antistati
tag

Én PassThrough-on használom a hang továbbítását, hogy a HD hangokat az AVR leszedje HDMI-ről, így a VOLUME funkció ebben az esetben inaktív, szóval az AVR vagy TV távján lehet ezen esetben hangerőt állítani.

(#8923) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Sziasztok, nemtudom jó helyre írok e, javítsatok ki ha nem.

Nos ami adott: Creative T6100 5.1 hangszóró ami jelenleg 3 bemenettel laptopra van dugva.

Amit szeretnék: egy passthroguh vagy hasonló amivel elgalább 2.1-ben tudnék telefonról vezeték nélkül zenét továbbítani a hangszóróra miközben a laptoppal is megmarad az összeköttetés, lehet ilyet összehozni valahogy?

Néztem a chromecast audiot, tök jó csak az a baj hogy közben kikell húznom a laptopból a zöld jacket hogy bedugjam abba.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8924) fehér_ember válasza #98221312 (#8921) üzenetére


fehér_ember
addikt

Pl.: ebben az írásban találhatsz erre vonatkozóan valamennyi infót

(#8925) Nemir Ombe válasza SkyS1gn (#8923) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem igazán írtál jó helyre, szerintem keresd meg a PC hangszórós topikot, ott "jobban értenek hozzá" .... ;)

Hmm ....

(#8926) Godimodi


Godimodi
tag

Sziasztok!
Remélem nem túlságosan offtopic,de lenne egy kérdésem:
Adott egy Klipsch Promedia GMX-A 2.1 hangszórószett,melynek az egyik szatelitje kontaktos lett a csatlakozójánál.Ahogy nézem,talán gyárilag is tud mozogni egy kicsit az aljzat,hogy kevésbé törjön meg a kábel.
Meg szeretném javíttatni,mivel itthon nem rendelkezem hozzá eszközökkel.Tudnátok adni esetleg egy tippet hogy hova,milyen helyre kellene vinnem és hogy nagyjából mennyibe kerül egy ilyen mutatvány?

:R

[ Szerkesztve ]

############ KIÁRUSÍTÁS ############ BMW - MINI gyári, új alkatrészek kedvezménnyel: http://bit.ly/m/kekfeher ############

(#8927) #98221312 válasza fehér_ember (#8924) üzenetére


#98221312
törölt tag

Kösz szépen, hasznos volt.:) Tegnap üzemeltem be az új mélynyomót Boston a. SW250 mint ne mondjak 20nm-en falatbont. Fél hangerőnél többett nem tudok ráadni mert mindent elnyom.

(#8928) BBéci válasza #98221312 (#8927) üzenetére


BBéci
titán

Úgy állítsd be a rendszert, hogy szinte észrevehetetlen legyen a szubláda. Semmit ne nyomjon el, ne domináljon, csupán kiegészítője legyen a többi hangdoboznak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8929) #98221312 válasza BBéci (#8928) üzenetére


#98221312
törölt tag

Rendben!:) A frekvecia váltást az erősítőben 120-ra állítottam, a subon max-ra tekertem, a polaritás 0, hangerő most a felénél van, de még az is sok.

(#8930) aram01


aram01
nagyúr

Sziasztok
fiamnak szeretnék egy olcsó megoldást a szobájába. 4x4 méteres alapterület. egy 55"-os tv-hez, játszani, filmet nézni és azért zenét is hallgatni. Korábban volt neki egy Z906 [link]. Most ezt néztük neki egyelőre [link]. Nagyot nem akarok ugrani, de azt sem szeretném hogy visszalépés legyen neki az előzőhöz képest. A holmi pc-ről,a tv beépített lejátszójáról és Xone-ról lenne hajtva.
Köszi a válaszokat előre is.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#8931) BBéci válasza #98221312 (#8929) üzenetére


BBéci
titán

Nem javasoltuk a 120 hertzet! :( Valamit félreértettél.
Ha nincs külön LFE frekvencia választási lehetőség, akkor csak az 5 hangdoboz és a szubláda közötti vágás állítható be. Akkor teheted azt 120-ra, ha apró, szatellit mind az öt hangdoboz.
Ha sok a szubbasszus, annak éppen oka lehet a magas, 120 hertzes vágás. De okozhatja a nem megfelelő elhelyezés is a túlzott mélyhangokat.

(#8930) aram01
Az erősítő nagyon belépő, de szódával elmegy, viszont a hozzá adott hangdobozok tényleg a legalja minőséget képviselik, súlyos hiba lenne megvenni. Számtalanszor volt róla szó ebben a topikban is.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8932) aram01 válasza BBéci (#8931) üzenetére


aram01
nagyúr

értem akkor max 100k-ig tudok venni valami értelmesebbet neki? vagy vegyek megint z906-ot?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#8933) #98221312 válasza BBéci (#8931) üzenetére


#98221312
törölt tag

Bocsi az értetlenkedésért. Lehet valamit tényleg félreértettem. Azt hittem az erősítőn az LFE csatornát 120-ra érdemes tenni, a sub-on meg max-ra kell állítani. Egyébként álló hangfalak vannak.

(#8934) kojak007


kojak007
tag

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni. Erősítő vásárlása előtt állok. Cél: film nézés, és néha zenehallgatás streamelve, ergo a zenei vonal nem a top kategoriás forrásból eredne.

Helyiség kb 35m2. Ami van jeleneg a pici H/K HKTS11BQ még anno 2012-ből de a régi nagyobb mélynyomóval aminek még volt hálós része az alján körbe. Eddig egy H/K AVR-360 hajtotta őket, minden ok is volt, de a TV-met cseréltem és ez a TV 4K, és HDR, meg 3D is és ezért eladtam az erősítőt, mert 1.3-as csatijai voltak és pl. KODI-ról a 3D nem ment így direktbe kellett a media lejátszót kötni a tv-re.

A nagy dilemma:

Denon AVR-X1200W

vagy

YAMAHA RX-A550

A Denon 7.2, atmos hangfalakat szerintem egyelőre nem fogok beszerezni, nem is tudom van e értelme egy ekkora nappaliba, inkább moziszobába illik nem? De ez tudja a HDR-t is továbbítani, ergo hosszútávra tudja az új dolgokat funkciókban (future proof). A Yamaha csak 5.1, talán nem is gond, de no HDR, az csak az A750-ben van, az meg nagy ugrás, annyit már nem adnék ki erősítőért.
A DENON-ban mindegyik hdmi hdcp2.2. Miért fontos ez a hdcp2.2 ha nem ciki ilyet kérdezni az aventade-ban csak 1db.

Tudom valószínű mindegyik erősítőhöz a HKTS szett nagyon gagyi, majd egyszer lehet lecserélem. Tudom HDR meg 4K sokak szerint értéktelen, mert nincs is anyag, de az erősítőt hosszútávra tervezném, nem szeretnék csereberélni egy ideig.

Hát ez az én nagy dilemmám... :DDD Ti melyik típust ajánlanátok? Segítségeteket előre is köszönöm! :R :R :R

(#8935) 3RROR


3RROR
aktív tag

Sziasztok. Nem tudom, hogy jó csoportba írok e de:
Lenne egy Sony TA-AV590 erősítő és a RM-P590 távirányítója amire nem jövök rá hogy kell összehangolni.
Valakinek tipp vagy leírás hozzá van?

Előre is köszi.

(#8936) jeni válasza 3RROR (#8935) üzenetére


jeni
félisten

Hello!

De rég volt ilyen cuccom!

Masszív cuccos.

Innen szedd le! előbb regizni kell

talán ebben benne lesz.

Tegyél bele elemet és nyomd meg a power gombot ennyi! A többi jön magától.

[ Szerkesztve ]

(#8937) 3RROR válasza jeni (#8936) üzenetére


3RROR
aktív tag

A masodikban csak a gombkiosztas meg a szétszedése az erősítőnek van. Programozás nincs , hogy hogy kell.

(#8938) jeni válasza 3RROR (#8937) üzenetére


jeni
félisten

20 éves cucc.
Ilyet már csak mutatóban találni,sőt van a TA AV570-s hátha azzal többre mész.

Több is.

Erre bekapcsol a AVAST virus . Kapcsold ki kis időre és szedd le.

Több helyen vagy fizetős vagy regizni kell.

(#8939) BBéci válasza #98221312 (#8933) üzenetére


BBéci
titán

Igen, az erősítőn az LFE-t 120 Hz-ra ajánlott beállítani, de nem mindegyiken van erre külön lehetőség.
A régebbi és/vagy egyszerű készülékeken csak az 5 hangdoboz és a szubláda közti vágási frekvencia állítható be, LFE nem.

(#8932) aram01
A Z906 egy PC-s surround szett, nem házimozi rendszer, viszont abban a kategóriában nagyon jó.
Annak az áráért nem kapni valódi házimozi szettet.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8940) 3RROR válasza jeni (#8938) üzenetére


3RROR
aktív tag

Na ez már segített. Köszönöm szépen! :R

(#8941) Zsmester89 válasza kojak007 (#8934) üzenetére


Zsmester89
őstag

Denon AVR-X1200W van nekem is, átlag felhasználónak tökéletes.
-----
A képet 8 v 10biten tudja amúgy kiküldeni?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#8942) kojak007 válasza Zsmester89 (#8941) üzenetére


kojak007
tag

a tv 10-bites LG HDR10 meg HDR dolby vision-t is tud.

Akkor passzoljam szerinted a yamahákat? Most elvileg az a550 olcsóbb is egy picivel az x1200-től.

Most láttam hogy jött az új a660, érdemes várni míg lemegy az a660 ára 150e alá? ősz, karácsonyi akciók fekete péntek stb?

(#8943) Nemir Ombe válasza kojak007 (#8942) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Mindezeknek akkor van jelentősége,ha az AVR-en keresztül szeretnéd továbbitani a képet,minden más esetben elég ha a lejátszó tudja ..... ;)

Hmm ....

(#8944) Zsmester89 válasza Nemir Ombe (#8943) üzenetére


Zsmester89
őstag

Alap, hogy úgy küldi az ember, nem?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#8945) kojak007 válasza Nemir Ombe (#8943) üzenetére


kojak007
tag

egyértelműen az erősítőbe dugnék mindent majd onnan egy hdmivel a tv-be

(#8946) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! Van-e valakinek tapasztalata/véleménye Velodyne Impact 10 subról?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#8947) aram01 válasza BBéci (#8939) üzenetére


aram01
nagyúr

Értem, és mit tudnál ajánlani e helyett?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#8948) lajthabalazs válasza aram01 (#8947) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Nálam pihen most öt ilyen hangsugárzó (nyolc van, de háromnak benyomkodták a dómját). Jövő héten tudom csak kipróbálni, ha elfogadhatóan szólnak baráti áron fel tudom ajánlani. Specifikáció szerint 8ohm-osak, vehetsz hozzá egy jó erősítőt, aztán ha van keret, lecserélheted a hangsugárzókat.

(#8949) Nemir Ombe válasza Zsmester89 (#8944) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Úgy gondolod? ;)

lajthabalazs:
Értem én,hogy szeretnél megszabadulni tőlük,de a cél nem az lenne,hogy “valami szóljon”,hanem,hogy a z906-nál jobb legyen ..... szerintem ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#8950) aram01 válasza lajthabalazs (#8948) üzenetére


aram01
nagyúr

szétnézek még, utána lehet hogy kereslek :R

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.