Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) Macsjoz válasza Ragadozó (#9650) üzenetére


Macsjoz
tag

Szóval akkor cseréljem le az erősítőt?

(#9652) Nemir Ombe válasza Macsjoz (#9651) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem feltétlenül,csak felesleges hozzá “túl jó” dobozokat venni,viszont ha jó hangot akarsz,akkor AVR-t is kellene cserélni. ;)

(100e-es kerettel használtakat vagy külföldi webshop-ok “akciós” kinálatában keresgélnék,előfordulnak igazán jó darabok is)

Hmm ....

(#9653) Macsjoz válasza Nemir Ombe (#9652) üzenetére


Macsjoz
tag

Ha nem nagy kérés akkor egy 4-5konkrét típust tudnál vagy tudnátok mondani ? Vagy amit az előtted lévő kolléga írt márkákat azon belül akármilyét vehetek ?

(#9654) satmen válasza MasterMark (#9639) üzenetére


satmen
tag

mini :)

(#9655) MasterMark válasza satmen (#9654) üzenetére


MasterMark
titán

Ok.

Switch Tax

(#9656) Macsjoz válasza Macsjoz (#9653) üzenetére


Macsjoz
tag

Ez jó vétel volna ?

(#9657) Krisztian101


Krisztian101
tag

Lehet banális kérdés: miért jó vagy jobb az, hogy a felső vagy némelyik közép kategóriás AVR-en olyan tápcsati van, ami nem fix, hanem mint a PC-nél. Cserélhető legyen jobb minőségűre egyszerűen és ennyi?

(#9658) Dorian válasza Krisztian101 (#9657) üzenetére


Dorian
félisten

igen

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9659) nobeige válasza Krisztian101 (#9657) üzenetére


nobeige
tag

Nincs egységes szabvány a villákra és dugaljakra, a célterületnek megfelelő tápkábelt lehet csomagolni a termékhez, némileg flexibilisebb lehet a disztribúció, és a gyártásnak is így egyszerűbb. Kis cégeknél (akik csak korlátozott földrajzi régiókban vannak jelen) illetve olcsó termékeknél nem biztos, hogy megéri.

Ezeket a termékeket hozzáértők készítik, akik tudják, hogy a tápkábelnek nincs hatása a készülék működésére, amennyiben az ép, a szükséges áram vezetéséhez megfelelő jellemzőkkel bír, megfelel a biztonsági előírásoknak és elér a konnektortól a készülékig.

(#9660) Krisztian101


Krisztian101
tag

Köszi a választ mindenkinek!

(#9661) BBéci válasza nobeige (#9659) üzenetére


BBéci
titán

A működésre valóban nincs hatással a tápkábel, a hangminőségre annál inkább. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9662) Buckey válasza BBéci (#9661) üzenetére


Buckey
senior tag

Üdv!

Ezt most nem értem.
Ha a készülék áramfelvételét bőven kiszolgálja egy tápkábel, ami az estek 98%-ban réz, és ezt egy 99,99%-os és 10-szer akkora keresztmetszetű tápkábelre cserélem, akkor szebben fog szólni?
Mert szerintem ez igen csak parasztvakítás, meg a hülyéktől a fölösleges pénz elszedése.
Arra senki sem gondol, hogy az erőműtől alumínium vezetéken jut el az áram a transzformátorállomásig és onnan a villanyórákig. És a lakások nagy részében még 1,5 mm2-es alumínium, felújítás után pedig sima, egyszerű réz vezeték van, ami egyszerű, gagyi sorkapoccsal ( [link] ) vagy összetekerve van leágaztatva a konnektorokig.
Ha az az 1 méter hiper-szuper rézvezeték miatt javul a hangminőség, akkor holnap építek egy atomerőművet a pincébe, hogy közvetlenül rácsatlakozhassak.

[ Szerkesztve ]

(#9663) gyurczy válasza Buckey (#9662) üzenetére


gyurczy
őstag

A szennyvíz is csillapítja a szomjat (már, ha bent marad), mégis jobban esik egy palack ásványvíz. Nem mindegy milyen áramot kap az az eszköz, és igen, számít a végén az az 1 méter.

(#9664) mhmpista válasza Buckey (#9662) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Na BBéci erre mit mondasz? ;] én is kíváncsi vagyok, iszom szavaid ;)

Én esküszöm tisztelem ezt a végtelen türelmet/ismétlést :)
Csak vigyázz, mert ha nem helyesen fogalmazol Liszi elkap :)

(#9665) liszi70 válasza mhmpista (#9664) üzenetére


liszi70
nagyúr

Mire számítasz? Hogy majd leírja a műszaki magyarázatot? :D Az érdekes lenne, mert nincs műszaki magyarázat. Le fogja írni, hogy ő hallja és kész. :) Én meg le fogom írni, hogy a büdös életben nem ismerné föl a különbséget egy normális, vaktesztet is tartalmazó teszten. :) A szokásos forgatókönyv várható. :D

(#9666) BBéci válasza mhmpista (#9664) üzenetére


BBéci
titán

Van egy szint, ami alá nem alacsonyodom le.
Annyiszor volt szó tápkábelekről, hogy felesleges az egészet elölről kezdeni. Csak azok értetlenkednek, akinek e téren nulla a tapasztalatuk. Egyébként sem a belépő szint témaköre, bár itt sem elhanyagolható.

(#9665) liszi70
Volt vakteszt, több is, de ezt úgysem hiszed el és nem is fontos.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9667) mhmpista válasza liszi70 (#9665) üzenetére


mhmpista
aktív tag

(#9666) BBéci

Igen pont erre gondoltam :DDD

(#9668) Buckey válasza gyurczy (#9663) üzenetére


Buckey
senior tag

Ebben igazad van, egy palack ásványvíz tényleg jobban esik. :K
De ha már a vizes témánál tartunk. Ha friss ásványvizet akarsz, akkor nem a szennyvízcsatornát csapolod meg és töltöd az ásványvizes üvegedbe, hanem az erre a célra rendszeresített ivóvízforrást.
Ha a hálózat a szennyvízcsatorna, akkor a "szennyezett" kijövő áramon semmit sem fog javítani az az egy méter hiper-szuper kábel, amit TE és a "vájtfülű" haverjaid hírdetnek. Csak pénzkidobás!
Tudod, minden lánc olyan erős, mint a leggyengébb láncszeme. Ebben az esetben épp a tápkábel nem a leggyengébb láncszem, amit a készülékhez adnak, hiszen rövid és megfelelő keresztmetszetű, így a hálózati veszteség épp azon a legkisebb! ;)

[ Szerkesztve ]

(#9669) liszi70 válasza BBéci (#9666) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Csak azok értetlenkednek, akinek e téren nulla a tapasztalatuk."

Meg azok, akik tényleg végeztek normális teszteket. Meg azok, akiknek tényleg van műszaki szakértelmük is. Meg azok, akik nem nyalnak be minden marketing-maszlagot. Meg azok, akiknek van némi ismeretük az emberi psziché témájában. Stb.... stb... stb.... :)

"Egyébként sem a belépő szint témaköre, bár itt sem elhanyagolható."

De, elhanyagolható. :)

[ Szerkesztve ]

(#9670) Buckey válasza BBéci (#9666) üzenetére


Buckey
senior tag

:DD
Nincs tapasztalatom, csak éppen ampervadász vagyok és látom a hálózatokat szinte az erőműtől egészen a konnektorokig.
Ha a hálózati veszteség éppen azon az egy méter kábelen lenne a legnagyobb, akkor az áram díja kb. 2/3-a lenne a mostaninak. ;)
A villanyszámla pedig kb. 1/3-al több! ;)
:DD

Részemről vita lezárva. :)

[ Szerkesztve ]

(#9671) mhmpista válasza Buckey (#9668) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Én azért nem szólalok meg mert én is hallottam a belépő fisfos rendszeremen a különbséget.

Hogy ekkor a pszichológia mely mélységét érintettem nem tudom, de hallottam a különbséget.
Egészen addig úgy vallottam, hogy nem lehet különbség, mostanra a bizonytalanok táborát erősítem.

Hogy konkrét legyek, sejtésem szerint az árnyékolásnak lehet szerepe az utolsó pár méteren is.

"Ha friss ásványvizet akarsz, akkor nem a szennyvízcsatornát csapolod meg és töltöd az ásványvizes üvegedbe, hanem az erre a célra rendszeresített ivóvízforrást."
Viszont ez a kontrád nekem tetszett :)

(#9672) BBéci válasza Buckey (#9670) üzenetére


BBéci
titán

Akkor lehetne vitatkozni, ha lenne tapasztalatod a különféle tápkábelek hangra gyakorolt hatását illetően. 7 éves itteni pályafutásom alatt rengetegen úgy álltak hozzá, mint Te, aztán a többség, saját bevallása szerint, hallott különbséget.
Szó sincs semmiféle hálózati veszteségről. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9673) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Hello!
Vásároltam egy Denon AVR - 1306 os erősitőt. Jelenleg Genius 6000-es hangszórókkal használom, mert a tápja felmondta, de úgy veszem észre, h ezzel szebben szólnak. Szeretnék tanácsot kérni, h milyen kábeleket vegyek hozzá és, h olyat hol lehet beszerezni. Meg kéne egy aktivsub v olyan sub amihez külön erősitőt ajánlással, nem tudom melyik a jobb stb. És mivel csak sz.gépről használom filmezni. Nem tudom, h az erősitő és a gép közé nem e kell valami eszköz v ilyesmik. Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#9674) liszi70 válasza mhmpista (#9671) üzenetére


liszi70
nagyúr

"én is hallottam a belépő fisfos rendszeremen a különbséget."

Látom magam előtt a tesztmetódust. :D Természetesen ha tévedek, és vakteszten is tudtál különbséget tenni, akkor nagy :R neked, de bevallom, nem igazán reménykedek ebben. :)

(#9672) BBéci "Akkor lehetne vitatkozni, ha lenne tapasztalatod a különféle tápkábelek hangra gyakorolt hatását illetően."

Válaszolok helyette, hiszen azt írta, lezárta. Veled meg akkor lehetne vitatkozni, ha lenne tapasztalatod az emberi psziché érzékszervekre gyakorolt hatását illetően. :)

[ Szerkesztve ]

(#9675) mhmpista válasza liszi70 (#9674) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Nem volt (L)"ISO"(I) szabványnak megfelelő a metódus ha erre gondolsz.
De nem szóltam mikor mit dugtam be.
Haver volt ott és párom, pedig ő inkább azt mondaná, semmi különbség, van jobb helye annak a pénznek :)
De pinduri miniatűr különbséget mind a 3an hallottunk.
Aztán 2 kedves forumtársnál is volt szeánsz, az sem volt ISO minősített vakteszt, de 3 kábel közül nem tudtam melyiket dugja be, volt különbség ott is. Norbinál cserélgettük egyszer még régen, ott is hallottuk többen is.

Ne felejtsd el, hogy amúgy a vakteszten is rohadt nehéz meghallani, ha nem tudod megoldani, hogy 1max5mp legyen a különbség a két hang között. Én legalábbis ebben látom a legnagyobb problémát. Nálam ha van a 2 hang között fél perc akkor már nem tudom elkapni a különbséget, akkor már nem hiszem el magamnak mert nem tudom "megfogni". Véleményem akkor is keletkezik, és "úgy vélem" "mintha" "hangyaf..nyi" ilyen és ehhez hasonló véleményeim szoktak kialakulni. De ezekbe tényleg nehéz kapaszkodni.

Most kedves forumtárs adott kölcsön 1 hétre egy Denon DACot. Bedugtuk figyelt hogy na mikor esik le az állam, sz.rom össze magam, de nem történt meg, mert nem hallottam semmiféle különbséget. Aztán másnap megcsináltam az A-B tesztet és láss csodát gyönyörűen kihallottam, megtudtam ragadni a különbséget.
Így már utána is meghallottam, de addig nem. Tehát maga a vakteszt is tartogat egy jó adag pszichológiát nem csak az önigazolás keresése.

Ja és csak hogy kellően lefáradj így pénteken, pár hónapja még a villásdugó megcserélését is meghallottam, pedig komolyan annak tényleg úgy szaladtam neki hogy nem lehet, lehetetlen hogy különbség legyen... és mégis volt... tudom-tudom kapni rá gyógyszert, de akkor is ez volt

[ Szerkesztve ]

(#9676) johnywalker válasza Gábor984 (#9629) üzenetére


johnywalker
őstag

Nah, aki fillérekért akar venni megbízhatónak tűnő, nem teljesen noname Hdmi kábelt, annak ez jó ajánlatnak tűnik, 3 év garival: Equip 1,8m. Nem tudom a a Hama-t előzi e, de viszont én évek óta a gyártó Sata3 kábeleit használom, (és persze az alaplap és monitor között is ez a gyártó terméke van).

[ Szerkesztve ]

(#9677) Nemir Ombe válasza johnywalker (#9676) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"nem teljesen noname"

Ezt nem bírom értelmezni ... !? ;)

Hmm ....

(#9678) liszi70 válasza mhmpista (#9675) üzenetére


liszi70
nagyúr

Semmi szükség ISO-ra, csak józan paraszti észre. :D Először egy jó párszor cserélgesd a kábeleket, látón, nem vakon. Többször, hosszabb hallgatásokat is beiktatva. Nagy valószínűséggel hallani fogsz valamilyen különbséget, jó esetben analizálod is, hogy miket véltél felfedezni az egyikben és miket a másikban. Ismerd ki őket, fedezd fel az általad érzékelt eltéréseket. Na ez után, amikor már tudod, hogy mit kell keresni, tudod, hogy milyen különbségeket vélsz hallani közöttük, akkor jöjjön a vakteszt. A segítőd cserél (vagy nem cserél, csak úgy csinál !) lényeg, hogy ne tudd. Ha kihallod, hogy mikor-melyik van betéve 5-10 alkalommal is, akkor valós volt az addigi hallási-tapasztalatod, ha nem ismered fel, akkor placebo. Tehát ha vakon is felismered, hogy az előzőleg hallott tapasztalat alapján melyik melyik, na az tekinthető sikeres vaktesztnek. Én még ilyenről nem hallottam tápkábelek esetén, az ellenkezőjéről viszont már bőven olvastam, és tapasztaltam is. :)

[ Szerkesztve ]

(#9679) johnywalker válasza Nemir Ombe (#9677) üzenetére


johnywalker
őstag

Akkor segítek: az Equip elsősorban kábelgyártó, ha nem ismernéd, (szinte csak az),Az In-akustic-ot lehetséges hogy nem előzi minőségben, viszont árban nagyon is...Hdmi-ben is preferálom ára és minősége miatt.

[ Szerkesztve ]

(#9680) Nemir Ombe válasza johnywalker (#9679) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Az In-akustic-ot lehetséges hogy nem előzi minőségben, viszont árban nagyon is"

Tehát olcsóbb és sz@rabb .... ez általában így szokott lenni. :D

De nem ez volt a lényeg, a "majdnem noname" volt érdekes számomra, most akkor az vs nem az!? (de ne merüljünk bele, csak érdekes volt a "jellemzés" ebben a formában ... ;) )

(mellesleg megint el lehet gondolkodni azon, hogy 571,-Ft, ami tartalmaz, 27% ÁFÁ-t, valamennyi kereskedői hasznot, valamennyi nagyker hasznot, szállítási díjat, környezetvédelmi "hozzájárulást", gyártói hasznot, előállítási díjat, anyagköltséget, csomagolási költséget és a HDMI szabvány jogdíját (ha kihagytam valamit bocsesz), akkor az milyen anyag és összeszerelési minőséget képvisel!!??) ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#9681) johnywalker válasza Nemir Ombe (#9680) üzenetére


johnywalker
őstag

Ne menjünk bele...Ha nem ismered akkor noname...számodra
Pedig te mindent ismersz... :C

[ Szerkesztve ]

(#9682) Nemir Ombe válasza johnywalker (#9681) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Vannak dolgok, amiket nem szeretnék ismerni .... :C

Hmm ....

(#9683) johnywalker válasza Nemir Ombe (#9682) üzenetére


johnywalker
őstag

Akkor miért kérdezed? :Y Kis tudatlan.
Itt a gyártó honlapja, 36 hónap garis termékekkel, ha bárkit viszont érdekelne: Equip

[ Szerkesztve ]

(#9684) johnywalker válasza johnywalker (#9683) üzenetére


johnywalker
őstag

Jó ideje használom a gyártó termékeit, ez valami promóciós termék vagy ár lehet, hogy valóban minőséget képviseljen, tényleg kérdéses.De rosszat mondani nem tudok.Inkább vettem ezt, már jó ideje mint Hama termékeket, akár Sata és Hdmi vonalban....Viszont nem semmi a 3 év gari!

(#9685) Nemir Ombe válasza johnywalker (#9683) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az érdekelt volna, hogy lehet valami "nem teljesen noname", de úgy látom nem érted .... pedig már az előbb is "lassan" írtam. ;)

"Viszont nem semmi a 3 év gari!"

Egy kábelnél??? Mi baja történhetne??? Ha én gyártanám, simán rátenném a "10 gari feliratot", de akkor ki venné meg az újat, ha lejár a régiről a garancia. ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#9686) MasterMark válasza nobeige (#9659) üzenetére


MasterMark
titán

Lololololo. :D

Switch Tax

(#9687) Anubis_9 válasza johnywalker (#9676) üzenetére


Anubis_9
őstag

Én ilyen Inakustik Star-t fogok venni, egyből kettőt. :D Volt pár napja egy beszélgetés itt a PH-s kollégákkal és arra jutottam, hogy ez jó vétel lesz. A termékismertetőjével ellentétben nem 1.4-es, hanem 2.0-s HDMI. Ez a hivatalos oldala. Igaz, nem 571 Ft, mint amit te linkeltél, de nálam kb. ez a lélektani határ, ha HDMI kábelről beszélünk. :DDD

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#9688) MasterMark válasza Anubis_9 (#9687) üzenetére


MasterMark
titán

Az úgy megvan, hogy a kábeleket nem számozzák?

Switch Tax

(#9689) Anubis_9 válasza MasterMark (#9688) üzenetére


Anubis_9
őstag

Melyik számozásra gondolsz? 2.0 - 1.4? Vagy típus-számozásra? :Y

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#9690) Smiley válasza Anubis_9 (#9687) üzenetére


Smiley
őstag

Uristen... egy sz@ros adatkabelrol van szo... mi ez a rakas marketing bullshit feature alatt? :U

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#9691) Anubis_9 válasza Smiley (#9690) üzenetére


Anubis_9
őstag

A marketingeseknek is kell valamiből élni! :DDD

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#9692) Nemir Ombe válasza Anubis_9 (#9689) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Kis segitség:

kábelek: [link]

aljzatok (“szabványok” mielőtt Liszi valami csúnyát ír nekem is) :) : [link]

;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#9693) liszi70 válasza Anubis_9 (#9689) üzenetére


liszi70
nagyúr

Az 1.4 - 2.0-ra gondol. Mert az az adott HDMI szabványnak a neve, nem a kábelnek. Attól függetlenül egyre gyakrabban van feltüntetve kábelek esetén is. Kábeleknél egyébként Premium High Speed-nek hívják a "2.0"-s szabványra alkalmas kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#9694) Anubis_9 válasza MasterMark (#9688) üzenetére


Anubis_9
őstag

Akkor helyesbítek, bár szerintem mindenki értette, mire gondolok: olyan kábelről beszéltem, ami alkalmas két HDMI 2.0-s csatlakozóval ellátott eszköz csatlakoztatásához. :DDD

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#9695) Maxell014


Maxell014
senior tag

Helló !
Olyan kérdéssel fordulnék felétek, hogy van 3 kiszemelt erősítő amik új garanciásak és nagyon kedvező áron jutnék hozzájuk, de nem tudom eldönteni melyik volna a jobb. Mind a 3 egy árban van !

1, Harman Kardon AVR 370
2, Onkyo TXNR747
3, Denon AVRX4000

(#9696) liszi70 válasza Nemir Ombe (#9692) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ilyenek miatt soha, senkinek nem szoktam "csúnyát" írni. Összekeversz valakivel.
Egyébként tökéletesen érthető, hogy sokan így emlegetik a kábeleket, mert sokszor a specifikációjukban is ez szerepel, ez van a köztudatban, nincs ezzel semmi baj szerintem. Csak az nem érti, aki nem akarja. :) Most jön az, hogy : De ez egy szakmai topik, és ki kell javítani az ilyen "hibákat". :D Én ezzel egyetértek, ha megfelelő a stílus, és a javító szándék is érezhető.

[ Szerkesztve ]

(#9697) johnywalker


johnywalker
őstag

Iggen. A kábeleknél a legfontosabb tényező a minőség, ezen belül is az árnyékolás minősége.Főképp ha analóg kábelekről beszélűnk.Digitálisnál sincs ez másképp, de egy kicsit más formában.Ha elfogadható, elismert gyártó termékéről van szó általában elfogadható a termékleírás és garancia.Mivel hozza a várható és elfogadható termékjellemzőket, ha ez másképp van azért a szakmai fórumokon hangsúlyosan előkerül!

(#9698) Nemir Ombe válasza liszi70 (#9696) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A “csúnyát” elfelejtettem “”-be tenni.... no mindegy. ;)

Más: nem elég ha egy topik “szakmai” még “sílusos” is legyen ... !? :D

Maxell014:
Ha nagyrészt mozira kell és fontosak az “új szolgáltatások”,akkor a 747-es,ha “zeneibb” hangot akarsz,akkor az x4000,a HK valahol utánuk kullog mindegyikben. ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#9699) Maxell014 válasza Nemir Ombe (#9698) üzenetére


Maxell014
senior tag

többet nézek filmet mint hallgatok rajta zenét mert zenét javarészt fejhallgatón szoktam, de gondolom ha a 747-et választom azzal is lehet azért elég jól zenét hallgatni nem ?

[ Szerkesztve ]

(#9700) Norbi 72 válasza Maxell014 (#9699) üzenetére


Norbi 72
veterán

Lehet,de a Denon jobb zenében.

És az X4000-nek az Onkyo 838/ZR800-as a kategóriatársa.

Milyen zenei stílust hallgatsz?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.