Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) #98221312 válasza LaptopSystem (#9747) üzenetére


#98221312
törölt tag

Pont tegnap gyűlt össze egy nagy baráti társaság. (kertiparti)Iszogatás, csajozás, beszélgetések az iskolás időkről stb.
Háttérben egy ultra kókány hangtechnika szólt. Persze egyedüliként azonnal szemetszúrt (jobban mondva fület) az ótvar hang. Mégis amikor éjfél tájt fél illuminált állapotban elindítottuk az érettségi banketten táncolt számot, mindenkin olyan mámor lett urrá mintha valami B&W szólt volna.:) Szóval szerintem ezekre az alkalmakra teljesen felesleges bármilyen komolyabb rendszer.

(#9752) tylerddd válasza Norbi 72 (#9718) üzenetére


tylerddd
veterán

A Polk Audio családoknál tudsz arról valamit, h a CSi-centerek melyik fronthoz mennek?! Az RTi vagy LSi jelzésűekhez?! A TSx-es cuccok egyértelműek, de ezeknél nem látom a logikát így hirtelen.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9753) Norbi 72 válasza tylerddd (#9752) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az RTi jelzésűekhez.

Az LSIm 704-706 megy az LSIm 705-707-hez.

Az LSi egy szériával régebbi cucc.

[ Szerkesztve ]

(#9754) windlord válasza #98221312 (#9751) üzenetére


windlord
őstag

Ilyen alapon otthon is pialni kell mozi elott, es johetnek a bogreszettek...

[ Szerkesztve ]

(#9755) #98221312 válasza windlord (#9754) üzenetére


#98221312
törölt tag

Komolyan vártam egy hasonló hozzászólást. Természetesen az égvilágon semmi értelme a kötözködésen kívül. Éppen ezért sem reagálni, sem vitázni nem akarok.

(#9756) windlord válasza #98221312 (#9755) üzenetére


windlord
őstag

Annyi ertelme volt az en hozzaszolasomnak, mint a Te felvetesednek.

(#9757) #98221312 válasza windlord (#9756) üzenetére


#98221312
törölt tag

Akkor arra kérnélek fuss neki mégegyszer amit írtam, aztán a saját gondolataiddal írd le ahogyan értelmezted, mert jelen pillanatban felfoghatatlan számomra a megnyílvánulásod. Tudod mit....semmi szükség rá..., legyen igazad.

[ Szerkesztve ]

(#9758) windlord válasza #98221312 (#9757) üzenetére


windlord
őstag

Tultolod...
S mar leirtam, azzal kezdtem.

[ Szerkesztve ]

(#9759) Norbi 72 válasza windlord (#9758) üzenetére


Norbi 72
veterán

Srácok,ne bohóckodjatok,persze hogy jólesik 1-8 sör mozizás közben! :DDD

(#9760) #59816064


#59816064
törölt tag

Sziasztok!

Soha nem volt még házimozi rendszerem, most szeretnék egyet. kb. 20nm szobába menne. Szűkös anyagi keretem van rá, két szettet néztem ki.

Logitech Z906 - 50-ért jutnék hozzá és egy PIONEER HTP-073 5.1 70-ért jutnék hozzá.

Melyiket ajánlanátok? Zenét is halgatnék róla, nincs nagy igényem, tudom h ennyiből nem lehet jó hangú cuccot kapni, de most ezeket tudnám megvenni. A későbbiekben melyikkel járnék jobban? Köszönöm :)

(#9761) Norbi 72 válasza #59816064 (#9760) üzenetére


Norbi 72
veterán

A "későbbiek" miatt a pio szett.

(#9762) rootmin válasza LaptopSystem (#9743) üzenetére


rootmin
tag

Rengeteg cég gyárt mostanság BT hangfalakat és a legtöbbnek van az utcán cicergő suttyóboxoknál komolyabb terméke is, ezek között is célszerű szétnézni. (Bose, HK, B&O, stb.)

Ár/érték szempontjából lehet találsz jobbat is, de azokat talán a legkényelmesebb használni.

A fenti termékvonalra egy "profi" reakció: Mackie FreePlay
Ha nem egy focipályányi a beszólandó terület, én valami ilyesmit vennék.

De kínai/magyar kisiparos vonalon is van sok termék, ami marketingben nem erős, csúnya is, nem is szól szépen, de komolyan lehet vele szomszédokat bosszantani. Pl.
link1
link2
link3

Ez utóbbival már egy falusi kisebb lagzit le lehetne nyomni. :D

Ha nagyon komolyan gondolod, lehet fix időjárásálló rendszert is telepíteni az udvarra, sziklának álcázott mélynyomóval, stb... de azt már célszerű megtervezni, átgondolni... és persze drágább is.

(Én beltéri használatra szánt házimozi szettet nem vennék erre a célra, SZVSZ rosszul fogja viselni a hurcolásást)

[ Szerkesztve ]

(#9763) LaptopSystem válasza rootmin (#9762) üzenetére

köszi az infokat :)

már megrendeltem ezt :) [link]

itt most akciós :) [link]

azt olvastam jól szól,hurcolható így ez ideális számomra :)

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#9764) Cheesy


Cheesy
őstag

A segítségeteket szeretném kérni az alábbi kérdésben.

Adott egy LG LA660S (47LA660S) Cinema 3D LCD TV.

Szeretném kiegészíteni 2 db hangfallal, így 2.0-s rendszert kapva. Panellakás, nem erőltetném a subwoofert.
A TV-nek az össz audio kimenete egy optikai kimenet.
A TV-t HDMI kábellel kötöm össze időnként a laptoppal, ilyenkor már próbáltam a fejhallgatókimenetre csatlakoztatni hangszórót, nem kap jelet. Mivel nincs digitális bemenettel rendelkező hangeszközöm, így nem tudom leellenőrizni, hogy kapna-e jelet.

Keresnék egy olyan megoldást (erősítő, fejegység?) amivel akár HDMI kábellel összekötöm a notit a TV-vel akár csak "magában" van, meg tudjon hajtani egy 2.0-s (később azért lehet egy sub is bekerül, de most ez nem élvez prioritást) rendszert.

Segítségetek előre is köszönöm! :R

www.vakbelmutet.hu

(#9765) BBéci válasza windlord (#9754) üzenetére


BBéci
titán

Ez tetszett! :DDD :C

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9766) BBéci válasza Cheesy (#9764) üzenetére


BBéci
titán

Optikai bemenettel rendelkező aktív hangdobozpár kellhet Neked, olyanokat ajánlanak a fentebb linkelt multimédia/PC topikban, vagy a milyen 2.1-et vegyek-ben. A topikcímek nem pontosak, valami hasonlókat keress.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9767) Cheesy válasza BBéci (#9766) üzenetére


Cheesy
őstag

A TV az optikai kimeneten minden esetben kiküldi a hangot? Még ha HDMI-n keresztül is kapja az AV jelet?

www.vakbelmutet.hu

(#9768) tylerddd válasza Cheesy (#9764) üzenetére


tylerddd
veterán

Ha a tévé hangját akarod feldobni, akkor ilyen eszközöket érdemes nézegetned. Ezek nagy részén van optikai bemenet, de akár hdmi is.

Ha a laptopot hdmi-vel dugod rá a tévére, akkor érdemes a laptopon a Lejátszóeszközök-nél a beállításokat megnézni. Én úgy tapasztalom, h nem mindig automatikus a dolog, nálam sokszor kép átmegy, de a hang a laptopból szól, ilyenkor a beállításokban kell babrálni a laptopon. Ha a tévé hangszórója szól ilyen esetben, akkor a füles kimenetnek is működnie kellene.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9769) BBéci válasza Cheesy (#9767) üzenetére


BBéci
titán

Igen, kiküldi. Sőt, némelyik TV ezt 5.1-ben teszi, de nem az a jellemző, Panasonicok, Samsungok csak sztereóban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9770) fehér_ember válasza Cheesy (#9764) üzenetére


fehér_ember
addikt

"A TV-t HDMI kábellel kötöm össze időnként a laptoppal, ilyenkor már próbáltam a fejhallgatókimenetre csatlakoztatni hangszórót, nem kap jelet"

Akkor ott valami más baj van, mivel ugyanolyan TV-m van és most próbáltam ki. Amint rádugtam a fülest, egyből magától átvált rá és szól is (amíg viszont nincs semmi bedugva a fejeskimenetbe, addig még a menüben sem aktiválható). Természetesen a belső médialejátszójáról is kiküldi a jelet a fejeskimenetre.

Amúgy elég jó hangja van ennek a 2.1-es tv-nek, nem mindegy mit veszel mellé, mert simán előfordulhat hogy néhány "egyszerűbb" szettel nem leszel előbbre.

[ Szerkesztve ]

(#9771) fehér_ember válasza fehér_ember (#9770) üzenetére


fehér_ember
addikt

"Amúgy elég jó hangja van ennek a 2.1-es tv-nek, nem mindegy mit veszel mellé, mert simán előfordulhat hogy néhány "egyszerűbb" szettel nem leszel előbbre."

Természetesen "lapostévéhez" mérten, és az "egyszerűbb szett"-nél sem belépő HM rendszerekre gondoltam.

(#9772) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Valakinek esetleg van személyes tapasztalata az alábbi kettő erősítővel ?

Pioneer VSX-922 7.2
H/M 171S

Alap kezdő erősítőnek lenne sok hónapos / éves építkezéssel , egyik használtan ~80 körül megy a másik meg boltban ~130 mindkettő garanciális.
Pio régebbi ha jól tudom 2012-es míg a H/M elméletileg új széria nincs még egy éves sem.
Nincsenek hűűű de nagy elvárások és a keret sem végtelen viszont ha van ebben a kategóriában ami jobb hajrá.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#9773) BBéci válasza IreN!CuS (#9772) üzenetére


BBéci
titán

Inkább Pioneer.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9774) Cheesy válasza fehér_ember (#9771) üzenetére


Cheesy
őstag

Megoldódott, köszönöm a segítséget! :R

www.vakbelmutet.hu

(#9775) junkpod


junkpod
nagyúr

A HDMI pass-through képes erősítőkrol kérdezném, hogy pass-through uzemmodban:
- atmegy rajta bármilyen savszelessegu jel (4k, 3d, hdr...)
- pt módban belenyul az erősítő a jel be vagy csak tovabb engedi?

Box's don't touch!

(#9776) BBéci válasza junkpod (#9775) üzenetére


BBéci
titán

- Erről az egyes erősítők műszaki leírása ad tájékoztatást.
- Nem nyúl bele, hiszen ki van kapcsolva az erősítő.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9777) TCr válasza BBéci (#9776) üzenetére


TCr
veterán

Szia Béci!

Junkpod kolléga úgy értette, hogy:

1. a HDMI 1.4 szabványú csatolóval ellátott házimozi erősítők átengedik-e a tévé felé a 2160@60 képet?
2. a házimozi erősítők videójel feldolgozó egységei belenyúlnak-e a HDMI-n kapott és továbbított képbe? (nem standy módban, amire gondoltál!)

Előzmény.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#9778) johnywalker válasza TCr (#9777) üzenetére


johnywalker
őstag

A HDMI 1.4 verziója 30Hz-es 4K-t tudja átengedni.A 60 Hz csak a 2.0-ás kiadás kiváltsága.A 1.4 esnek viszont teljesen tudnia kell a Full Hd 3D-t.

(#9779) TCr válasza johnywalker (#9778) üzenetére


TCr
veterán

Én is így gondoltam, köszönöm!

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#9780) johnywalker válasza TCr (#9779) üzenetére


johnywalker
őstag

Jahh és persze PT-módban az erősítő nem nyúl bele a videójelbe.A Tv beépített médialejátszójáról ez már viszont nem jelenthető ki egyértelműen.

(#9781) #59816064


#59816064
törölt tag

Sziasztok!

System Fidelity hangfal szettről mi a vélemény? Sub: Sf-125sw, sf-2030 és 2010.

Köszönöm. :)

(#9782) BBéci válasza TCr (#9777) üzenetére


BBéci
titán

Pass-trough üzemmódra (standby) vonatkozott a kérdés, arra válaszoltam. :K

(#9781) csomi3
Nem ajánlott. :(

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9783) IreN!CuS válasza BBéci (#9773) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Bármi indok ami inkább a régebbi használt Pio mellett szól?

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#9784) Norbi 72 válasza IreN!CuS (#9783) üzenetére


Norbi 72
veterán

Egy kategóriával feljebb van,és nem hallunk "betegeskedésről",ami H/K-nál előfordult.

(#9785) Norbi 72 válasza IreN!CuS (#9783) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ezt az 5007-est is meghallgatnám.

(#9786) Nemir Ombe válasza IreN!CuS (#9783) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem tudom mennyi a kereted,de pl. ezen is elgondolkodnék a helyedben,“pár euróért” házhoz is viszik : [link] ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#9787) #09634560 válasza IreN!CuS (#9783) üzenetére


#09634560
törölt tag

Minden: sokkal jobb hang, megbizható darab és jobb bemérő.

(#9788) LaptopSystem

sziasztok megrendeltem a SONY MHC-V7D [link],de vannak kétségeim szerintetek mennyire szól szépen?mennyire van doboz hangja?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#9789) Nemir Ombe válasza LaptopSystem (#9788) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

“mennyire szól szépen?”

Most komolyan! Mit várhatsz egy “egydobozos diszkótól”!!?? Hangos,szépen világít és villog,továbbá a mobilodról is lejatszik zenét. Erre találták ki,nem arra hogy “szépen szóljon”.

(mellesleg én “kertipartihoz” vettem volna 4 régebbi dobozt,egy régebbi 4 csatornás erősítőt + egy bt adaptert harmada - fele ennyiből és nem “sajnálnám” ha elkezd esni az eső vagy valaki részegen lehányja ) :D

....de lehet hogy csak felénk vannak ilyen bulik.... ;)

(#9790) csomi3:

Harman Kardon 151 + HKTS 5,kezdő szettnek teljesen jó. ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#9790) #59816064


#59816064
törölt tag

Házimozi rendszert szeretnék, korábban nem volt még soha nekem. Egy 20nm-es szobába menne, nincs túl nagy igényem, nem vagyok vájt fülű. Csak használt termékben gondolkodom, láttam az is van az oldalon, hátha tudnátok nekem ajánlani valami jó kis szettet.

Árban max. 120-140-ig tudok elmenni. Zenét is szeretnék hallgatni róla, nem csak mozizni.
5.1 rendszer bőven megteszi, a tv-met szeretném rácsatlakoztatni (optikai kábelen), a számítógépem (optika v. koax kábelen) és az Xboxomat (optika v. rca).

Ha tudnátok valami tanácsot adni, a legjobb ár-értékű szettekre azért nagyon hálás lennék. :) :)

(#9791) LaptopSystem válasza Nemir Ombe (#9789) üzenetére

na ettől féltem,voltak aggályaim ezzel kapcsolatban,nem szeretnék doboz hangot,olyan kell ami szépen szól,minden hang benne,nem torzít és élvezni lehet a zenét

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#9792) LaptopSystem

akkor a Sonynál ez is jobb [link]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#9793) Smiley válasza LaptopSystem (#9791) üzenetére


Smiley
őstag

Azert eleg huzos ara van... mi egy ION Block Rocker-t hasznalunk ilyenekre, ez valami elpusztithatatlan darab... az elodjet a bt nelkulit a mai napig nem sikerult tonkretenni (leszamitva az ipod dokkolot, mert abba beletort egy ipod), pedig 8 eve probalkozunk vele a fel sch kolesszal egyutt. Szerintem abban tobb kilometer van mint egy 3 eves hasznalt autoban. Sot van hozza egy 14 eves powerbook-unk is, egyutt akksirol siman lehoznak egy kerti partit, es nem kell ra vigyazni, a 4 feles utan meg senkit nem fog erdekelni, hogy milyen szepen szol, inkabb az hogy mennyire lehet feltekerni ;]

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#9794) Nemir Ombe válasza LaptopSystem (#9792) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Csak ilyen “csodákban” tudsz gondolkodni!!??

El kellene döntened,hogy “látványt” vagy “hangot” szeretnél venni. ;)

Hmm ....

(#9795) Norbi 72 válasza LaptopSystem (#9791) üzenetére


Norbi 72
veterán

Gratulálok,de te erőltetted azt a sz@rt...

(#9796) IreN!CuS válasza Norbi 72 (#9784) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Próbálok több helyen infót gyűjteni de ezekről a "betegeskedésekről" sokat nem láttam, ettől függetlenül elhiszem

Nemir Ombe: ez egész jó árban van , nézek róla tesztet. A keret 80-120 - pár ezer lenne használttal sincs gond de nagy előny ha van még garancia rá.

Sanci38: köszi neked is.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#9797) Norbi 72 válasza IreN!CuS (#9796) üzenetére


Norbi 72
veterán

Jelenleg "csak" OSD,és bluetooth hibát találtam,a régebbiek rosszabbak voltak.

De az 5007-es malac,és az Ombe álltal linkelt 930-as Pio sokkal jobb cucc. :K

(#9798) IreN!CuS válasza Norbi 72 (#9797) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Igen csak mindkettő 100 plusz ami belefér az ársávba csak ott van a VSX-922-es Pio ~80k garival ( igaz mint írtam ott meg az évjárat a bajom )
De legalább a H/K kikerült a képből bár az OSD hibára sokat nem találtam a neten így nem tudom belőni mennyire nagy probléma , de ha már ennyire mondjátok elhiszem.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#9799) #59816064


#59816064
törölt tag

Sziasztok!

Onkyo TX-NR 509 ajánlott széria? Használt árában van tőle jobb vétel? Köszönöm. :)

(#9800) junkpod válasza LaptopSystem (#9792) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ez itt off-topic - nak tűnik, semmi köze a hm-hez. Zavaró és rém gagyi.

Box's don't touch!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.