Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) xxxxxxxxx


xxxxxxxxx
tag

Lassan fél éve tulaja vagyok egy onkyo txnr636osnak de még mindig vannak kezelési nehézségeim. Duble bass funkciót milyen menüpontban találom? Illetve állandóan váltogassa a Setup menüt. Valamikor nem elérhető a Music OPT, Cinema Filter.
Néznék egy filmet gépről alaplapi opt kimenetel van összecsatlakozva és csak egy darabig hangosítható persze tekerhető feljebb is de semmi változás. Ez mi ez? DTS lejátszásakor miért nincs hang?

[ Szerkesztve ]

(#8252) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!

Teljesen tudatlan vagyok mindenféle házimozihoz, erősítőhöz hangszórókhoz. Van egy Logitech X-530 5.1-em amit PC-vel használtam, igényeimet majdnem kielégítette mély nagyon rendben van vele viszont a közép hiányzik belőle (nem vagyok egy vájtfülű)
Problémám az, hogy áttértem a PS4-re amire nem tudom rákötni, csak 2.1-ként mivel 3 db jackel rendelkezik. Film/zene hallgatás nem érdekelne.
Kérdésem az, hogy érdemes e 5-6e Ft ért optikai/jack átalakítókkal szenvedni vele vagy inkább passzoljam el és vegyek normálisabb rendszert. Ez ellen szól még, hogy nem távirányítható ezért mindig fel kell állni bekapcsolni, ez egy master/slave elosztóval megoldható, de megint 3-4e ft.

Ha érdemes cserélni 30e Ft környékén gondolkozom (kábelezés nélkül), használt is szóba jöhet. 20 nm szobába kellene, álló hangszórók kizárva, mert nem tudom hova rakni (plusz az összefoglalóban sem ajánljátok)
Fontos, hogy legyen rajta optikai vagy HDMI de inkább az elsőt preferálnám és legyen hozzá távirányító, vagy a jelre kapcsoljon be majd ki.
Szétnéztem a környékünkön a használt kínálatot, sajnos nem sok van pláne nem komplett szett.

Ne kövezzetek meg, de tényleg nem értek semmit hozzá, de ezeket néztem ki:
SONY STR K840P
Samsung hangszórók Majdnem ez a típusú hangszórója van ismerősömnek és tetszett a hangzása a gyári erősítőjével. Neki a Center nagyobb ennél.

Konkrét típusokat is szívesen fogadok és majd bújom utána a netet. Esetleg még hangprojektor is érdekelne, hogy ezekről mi a vélemény. Sosem hallottam még őket szólni.

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#8253) Nemir Ombe válasza flegga92 (#8252) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha ennyi lenne a kereted az "újra", akkor inkább vegyél egy átalakítót, az olcsóbb megoldás.
(a pénzkidobás tökéletes példája lenne megvenni azt a sony/samsung párost, akkor inkább tedd félre a pénzt, gyüjtögess még és vegyél valami normális szettet)

A soudbar inkább megoldás lehet (ebben az esetben és árban), de abból is csak aYamaha-t [link] vagy JBL-t [link] vegyél, egyik sem egy "nagy csoda", de az eddigi (és a linkelt sony/samsung) "szintjét" bőven túlteljesíti. ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#8254) flegga92 válasza Nemir Ombe (#8253) üzenetére


flegga92
senior tag

Kb. mennyi a minimum összeg, amit rá kéne szánni?

(#8255) Norbi 72 válasza xxxxxxxxx (#8251) üzenetére


Norbi 72
veterán

Duble bass funkciót milyen menüpontban találom?

Jó,hogy nem találtad meg,ne használd.

(#8256) Nemir Ombe válasza flegga92 (#8254) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha egy már "normálisabb" 5.1-et vagy 5.0-át szeretnél az minimum 80-100e Ft használtan(!) és innen felfele ..... de ha csak játékra kell, akkor vegyél egy korábban linkkelt soundbart, az is megfelel(het) erre a célra.

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#8257) Norbi 72 válasza Nemir Ombe (#8256) üzenetére


Norbi 72
veterán

+ a vas.

(#8258) Nemir Ombe válasza Norbi 72 (#8257) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Vassal együtt is ki lehet hozni pl egy Wharfedale Diamond 8.x 5.0 szett vagy egy JBL SCS 5.1 + egy régebbi Yamaha, Onkyo vagy Pioneer vas, de persze "ajánlottabb" a 80-100e csak a dobozokra. ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#8259) Thorkos


Thorkos
tag

Hali!
Tudnátok setleg abban segíteni hogy HARMAN KARDON AVR142 és a HARMAN KARDON AVR245 rendelkezek e bemérő mikrofonnal? Esetlegesen melyiket lenne érdemesebb megvenni?

(#8260) Nemir Ombe válasza Thorkos (#8259) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A 245-höz tudtommal gyárilag járt mikrofon,a 142-höz nem.

Miért pont erre a 2-re esett a választás?

Hmm ....

(#8261) Thorkos válasza Nemir Ombe (#8260) üzenetére


Thorkos
tag

Szimpatikus a márka, tetszik a design a keretet 40e körül húztam meg. Ez a 2 volt fent jofogas/hardverapro/avx. Szívesen fogadok javaslatokat kezdő vagyok a témában. :) Még egy 255ös volt ami beleférhet de annak nincs meg a távja :/

(#8262) Aurig@ válasza xxxxxxxxx (#8251) üzenetére


Aurig@
őstag

A kérdésed második felére tudok válaszolni.
Kösd össze HDMI-vel, nálam hibátlanul működik. Optikaival nem próbáltam, azt foglalja a TV.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#8263) xxxxxxxxx válasza Aurig@ (#8262) üzenetére


xxxxxxxxx
tag

Meglett a probléma, de kösz a segítséget. Megakartam válaszolni hogy a VGA karimon csak 1 HDMI van és ha erősítőn keresztül megy minden akkor multiplayer játéknál van egy kis egérhúzásom. Pedig 2 nagyon jó minőségű kábelem van, de hát mégis csak több megszakítás/dugalj. Most jött az iklet hátha van HDMI az alaplapon és lás csodát ilyenem is van :D Azt hiszem meg fogom nézni mit tud.
Na szóval ahol ki kell választani az alapértelmezett hang lejátszó eszközt. Ott kell az effektek fülnél az ablak jobb sarkába kipipálni egy opciót és akkor megy a DTS. Angol nyelvű rendszerem van magyarul nem tudom pontos megfelelőjét. Immediate mode

(#8264) Aurig@ válasza xxxxxxxxx (#8263) üzenetére


Aurig@
őstag

A lényeg, hogy megoldódott!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#8265) #98221312 válasza Nemir Ombe (#8246) üzenetére


#98221312
törölt tag

Beállítottam mindent úgy ahogy javasoltad. Minden Small, 80hz, sub hangereje felénél kicsit több, lfe 80hz. Sokkal jobb hangja lett. Köszi a segítséget.

(#8266) Dorian válasza #98221312 (#8265) üzenetére


Dorian
félisten

Ha van külön állítási lehetősége az LFE csatornának, akkor azt inkább 120 Hz-re tenném (Ez nem a hangfalak vágása, az 80Hz), mert elvileg 120 Hz-ig tartalmazhat hangot az LFE sáv. Bár igaz, h ritkán.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8267) #98221312 válasza Dorian (#8266) üzenetére


#98221312
törölt tag

Ok! Megnézem úgy is. Egyébként a mélyláda hangereje 10-ből 6,5-ön van, az erősítőn pedig 0db. Ez így jó lehet?

[ Szerkesztve ]

(#8268) Dorian válasza #98221312 (#8267) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, az (is) egy jó arány.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8269) #98221312


#98221312
törölt tag

Most próbálom a centert belőni, mi lehet a megfelelő frekvencia vágás?

(#8270) Dorian válasza #98221312 (#8269) üzenetére


Dorian
félisten

80

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8271) #98221312 válasza Dorian (#8270) üzenetére


#98221312
törölt tag

Ok, köszi!

(#8272) Szomj4s


Szomj4s
tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy melyik kábelt ajánljátok inkább?
Proson 2*2,5
vagy
Audioquest g2 (2*1,31)
vagy
Catharsis CAW lapos kivitelű (2*2,5)

Köszi előre is a választ!

(#8273) Gábor984


Gábor984
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni hangfalszett vásárlással kapcsolatban. Adott egy új Pioneer VSX 329-k alap erősítő, amihez hangfalszettet keresek. Lassan kezd körvonalazódni a szett is. Jelenleg az Onkyo SKF 4800+SKS 4800 szett és a TAGA TAV 506 5.0 v2 van versenyben. Meghallgatni egyiket sem fogom tudni sajnos, ezért is írok Nektek itt. Igaz, hogy soha nem fogom hallani a kettő közti különbséget, de nem szeretném ablakon kidobni a pénzt. Fizikai paramétereit és felépítését tekintva a Taga szimpatikusabb, viszont az Onkyot mindenhol dícsérik és rosszat nem nagyon hallottam róla eddig. Aktív sub már megvan, így a mélyhangok kérdése megoldott. Válaszaitokat előre is köszönöm!
Üdv!

(#8274) kpykpy


kpykpy
tag

Sziasztok!

Anno sok segítséget kaptam ebben a fórumban, bízom benne, h most is tudtok segíteni :)

Alap 5.1 vagy 7.1-es házimozit szeretnék kialakítani a kis nappalimban és ehhez kérnék építő jellegű kommenteket, hogy melyik lenne a jobb választás.

Erősítők amik szóba jöhetnek: Onkyo tx-sr 607, onkyo nr616, onkyo nr609, Yamaha rx v1600.
(ezeket 45e-60e közti áron tudnám megvenni)

Vagy esetleg egy most is kapható, alsókategóriás új 70e-s onkyo jobban megérné?

Hangfalszettben tanácstalan vagyok. Elegendő-e pl a Jamo legolcsóbb most is kapható 5.1-es szettje egy ilyen alaperősítőnek vagy inkább használtan egy márkásabb lenne a jobb választás?

kb 150e-t szánnék az erősítőre és hangfalakra (használtan).

köszönöm előre is a segítséget!

Oh long Johnson...

(#8275) #98221312 válasza kpykpy (#8274) üzenetére


#98221312
törölt tag

Denon X520 is erősen ajánlott belépö kategóriában, igaz kicsivel drágább mint amiket kinéztél, de szerintem érdemes mérlegelni. Az 5.0 szett ára viszont 150 alatt ne nagyon legyen szerintem.

(#8276) Rbert válasza Gábor984 (#8273) üzenetére


Rbert
aktív tag

Szia
Hívd fel Papatyi Tibort a házimozigyőr-nél.
[link]

Nem beszél mellé,elmondja mi lesz a jobb neked.Vagy el mehetsz meghallgatni hozzá is.Én is elmentem, 400km-re van tőlem de megérte. Sok minden nem úgy van ahogy "mondják". Több hangfalszettet meghallgattam,nagyon sokban csalódtam.Sok hangfalmárkának csak a neve van.
üdv:Robi

(#8277) Gábor984 válasza Rbert (#8276) üzenetére


Gábor984
tag

Köszönöm, már beszéltem is vele. Adott egy-két tippet. Üdv!

(#8278) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Nem rég az Fb-n kirakta az Extreme Audio: WHARFEDALE QUARTZ Q7/Q1/QC1 5.0 HANGFAL SZETT (BOLTI BEMUTATÓ DARAB) 100ezer Ft. (ennyit bőven megérhet)
Aki esetleg új hangfalszettet szeretne venni jó áron.

(#8279) Thorkos


Thorkos
tag

Hali! Szeretném kikérni a véleményetek YAMAHA HTR-3068-as erősítőről. Azt írták, h megegyezik az rx-v379. Nálam egy kb. 25nm es nappaliba kellene kiszolgálnia egy Magnat szupreme 800as 5.1 szettet.

(#8280) jeni válasza Thorkos (#8279) üzenetére


jeni
félisten

YAMAHA HTR-3068
Annak elől van USB csatija?
Mivel egyes fotókon nem szerepel. Gyári Yamahás kép
AZ RX-V379
[link]

[ Szerkesztve ]

(#8281) Thorkos válasza jeni (#8280) üzenetére


Thorkos
tag

szerintem van. én is csak ezen láttam a szériát és az usb-t is egyben :)

https://www.alza.co.uk/yamaha-htr-3068-black-d2916267.htm

(#8282) szgaborsz válasza Thorkos (#8279) üzenetére


szgaborsz
tag

Szia, lehet, hogy rosszul emlékszem, de mintha nem kezelné a dts hangformátumot. A gyári oldalon a speckókat hasonlítsd össze a 379-essel.

(#8283) Thorkos válasza szgaborsz (#8282) üzenetére


Thorkos
tag

Végignéztem az user manualt ott ezt irták:
Audio Format- Dolby TrueHD - Dolby Digital Plus - Dolby Digital - DTS-HD Master Audio - DTS-HD High Resolution Audio - DTS Express -DTS - DSD 2-ch to 6-ch
Decoding Format- Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus- Dolby Digital - DTS-HD Master Audio, DTS-HD High Resolution Audio, DTS Express- DTS, DTS 96/24, DTS-ES Matrix 6.1, DTS-ES Discrete 6.1• Post Decoding Format- Dolby Pro Logic - Dolby Pro Logic II Music, Dolby Pro Logic II Movie, Dolby Pro Logic II Game- DTS Neo: 6 Music, DTS Neo: 6 Cine

(#8284) Thorkos


Thorkos
tag

szerintetek van e ennél jobb választás belépő szinten? YAMAHA HTR-3068 most le van akciózva 70e-re és már csak 3 napig. Nem tudom h rendeljem e :W

(#8285) #09634560 válasza szgaborsz (#8282) üzenetére


#09634560
törölt tag

2003-tól minden Av receiver és erősítő modell kezeli a DTS-t. Kivéve egybeszettek.

(#8286) Nemir Ombe válasza Thorkos (#8284) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Jobb biztosan van,olcsóbb viszont nem nagyon .... ;)

Hmm ....

(#8287) Norbi 72 válasza Nemir Ombe (#8286) üzenetére


Norbi 72
veterán

Jobb biztosan van,olcsóbb viszont nem nagyon ..

Érdekes ajánlás...miért szólsz hozzá,ha nem ajánlasz valami mást ebben az árban?

(#8288) rolywrx


rolywrx
tag

Sziasztok,

Ebben a topic-ban read only-ként vagyok jelen, de sok hasznos tanácsot olvastam az elmúlt években. Ezekért utólag is köszönet.

Amiben a tapasztalatotokat kérném:

2 hónapja helyett kapott a nappaliban egy Denon X1200, egy régi Denon 1306-ot váltott ami a mai napig hibátlanul szól a dolgozó szobában tovább. :)

Szóval 2 hibajelenségem van, a kérdés az hogy induljak-e vele a hivatalos szervizbe:

Denon X1200 (legutolsó firmware vásárlás óta rajta)

-ONLINE MUSIC: CSAK az online music input kiválasztása esetén "szalad a kép" mint egy régi analóg tv-n. És pattog a hang. Nem, semmilyen másik jelforrás esetén nem teszi, tehát nem lehet a AVR-TV közti HDMI kábel hibája, teszteltem is másik kábellel. Másrészt a hang pattogásra nem ad magyarázatot. Csak néha csinálja, teljes áramtalanítás után egy darabig ok
Gyorsan löttem egy videót róla:
https://youtu.be/pg_E6MpHVfc

-TUNER: normál analóg tuner-t választva STEREO módban nincs hang, tehát nem szólnak a frontok. Semmilyen más bemenet esetén nincs gond only STEREO-ban, sőt tuner módban is ugyanúgy szólnak a fronkon ha pl. Dolby Surround/Multi Ch Stereo/etc módban van.

Mindkét hiba rendszeresen reprodukálható / teljes reset után is fennáll. IT oldalon dolgozom szóval az alap dolgokkal viszonylag képben vagyok. Inkább arra vagyok kiváncsi hogy az újabb Denon-ok esetében jellemzőek-e ilyen hibák?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

RolyWRX

(#8289) Rbert válasza rolywrx (#8288) üzenetére


Rbert
aktív tag

Szia
Nekem is 1200-asom van (előtte 1000-es) de egyikkel sem tapasztaltam ilyen vagy hasonló hibát.

(#8290) croma84


croma84
csendes tag

Sziasztok,

ismét egy kis segítségre lenne szükségem sub választásban és surround kérdésben.

Cél a 7.1, eddig ezek vannak/lesznek meg:
Denon 1906
Wharfedale 8.3 frontok,
8 center,
8.2/2db surroundoknak,
WH-2/2db surroundoknak.

Sr elhelyezés: a WH-2-ket dipol mivoltuk miatt gondolom csak oldalsóknak lehet rakni, így a 8.2-k maradnak hátsóknak.
Jó lesz ez így? Normál esetben hová rakják a "gyengébbet" és az "erősebbet"?

Lehetséges sub opciók hozzá: Boston Acoustics CS Sub10 vagy Wharfedale Power Cube 10.
Mindkettő kb egy árban van használtan, aki már hallotta/ismeri mindkettőt, melyiket javasolja inkább a fenti kombinációhoz?

Ha valami ordító baromság van az elméletemben kérlek jelezzétek :B .
Köszi

(#8291) Norbi 72 válasza croma84 (#8290) üzenetére


Norbi 72
veterán

Jó lesz ez így? Normál esetben hová rakják a "gyengébbet" és az "erősebbet"?

Jó.

Majd a kalibráció belövi a hangot.Ha pedig nem jó,utánaállítasz.

Egy családban nem probléma ,hogy gyengébb,vagy erősebb,+/- dB érték van.

Sub-ra nincs tippem,nem hallottam őket.

[ Szerkesztve ]

(#8292) croma84 válasza Norbi 72 (#8291) üzenetére


croma84
csendes tag

Köszi.

Subra senki nem tud valamit mondani? :F

(#8293) Rbert válasza croma84 (#8292) üzenetére


Rbert
aktív tag

Szia
Barátomnak volt Wharfedale Powercube,nagyon portzajos volt,nem szerette.
A portzaj nagyobb hangerőnél volt hallható Amit kérdeztél a másikat nem ismerem.

(#8294) croma84 válasza Rbert (#8293) üzenetére


croma84
csendes tag

Köszi, igen ezt már írták többen róla, az érdekelne, hogy a másik jobb-e mert most pillanatnyilag ez a kettő az opció.
Valaki csak hallott már olyat :DD

(#8295) croma84


croma84
csendes tag

Heco Vitas Sub 30A?
KEF psw 2000?

Így már négyre bővült a lista :))

Azt ne mondjátok, hogy ezeket sem ismeri senki, mert rögtön megőrülök :Y

(#8296) pmartin96


pmartin96
csendes tag

Lehet kicsit OFF de olvastam hogy a D-osztályú végfokok(Pioneer sc lx széria,sub ládák stb használnak) kevesebbet fogyasztanak mivel hatékonyabbak.Azt irják hogy az áramfelvétel sokkal alacsonyabb mint a hagyományos végfofkok esetében.Nos mennyivel? Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

"640 kilobájt minden felhasználónak elég kell hogy legyen"

(#8297) lajthabalazs válasza pmartin96 (#8296) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

"Hagyományos" végfokból is van jópár féle, az osztályokról ez egy jó összefoglaló. De a felépítésen túl még nagyon sok tényező számít. Más a hatásfoka az elektroncsövel és a félvezetővel megvalósított tranzisztoroknak és szintén más a diszkrét és az IC erősítőknek. A teljes erősítő hatásfokának szempontjából nem mindegy az sem, hogy milyen tápja van: egy switching PSU elérheti a 90%-os hatásfokot is, közben a lineáris tápok 40-60% közt mozognak, ha pedig szabályozatlan tápot használ az erősítő, a 95%-os hatásfokot is elérheti.

De ami a hangrendszered áramfelvételét talán a legjobban meghatározza, a rendszered érzékenysége, amibe a hangdobozok, és hallgatási pozíció is beletartozik. Adott érzékelt hangerőhöz egy fülbe dugható fülhallgatónak néhány mW-ra van szüksége, egy fejhallgatónak néhány tíz mW-ra. Egy nagy érzékenységű klasszikus hangszórónak egy kisebb szobában néhány Watt-ra. És egy érzéketlenebb hangrendszernek egy nagyobb szobában akár több tíz, akár 100W-ra, és lehet tovább menni a szabadtéri koncertekig. 3dB-lel érzékenyebb hangszóró esetén adott hangerőhöz fele akkora teljesítmény szükséges. Illetőleg fele olyan messziről hallgatva fele akkora teljesítmény szükséges.

Szóval ha áramon akarsz spórolni, akkor a legegyszerűbb, ha közelebb ülsz a hangszóróhoz, de a megfelelő hangszóró-választás is fontosabb, mint az erősítő.

[ Szerkesztve ]

(#8298) Nemir Ombe válasza pmartin96 (#8296) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Igen,a D osztály kevesebbet fogyaszt (akár felét vagy kevesebbet) mint egy “hagyományos”,ellenben nehezebb “jó” hangot megvalósítani velük (legalább is drágábban lehet),az LX-ek-nél viszont sikerül. A sub-oknál azért alkalmazzák,mert a “szükebb” frek tartományra az olcsóbb D osztály is megfelel.

Vásárlásnál azért ne a fogyasztás legyen a legfőbb (vagy fő) szempont,bár az LX-es Pio-k nem rossz választás.

croma84:
A KEF-nek elég barátságos hangja van,azt a Heco-t én hagynám ott ahol van. ;)

Hmm ....

(#8299) Dorian válasza Nemir Ombe (#8298) üzenetére


Dorian
félisten

Heco a szokott áráért (35-ért) nem rossz. Persze pontoságot meg részleteket sokat ne várjunk, de nagy teljesítményű, képes olcsón nagy teret behangosítani, rendesen mélyre megy, és meg van építve rendesen, mentes az olcsó szuboknál jellemző idegesítő hibáktól: portzaj, zörgés-berezonálás, ugrándozás...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8300) croma84 válasza Dorian (#8299) üzenetére


croma84
csendes tag

Köszi a véleményeket, még valamin megakadt a szemem keresgélés közben, itt a topikban nem találok még csak a márkáról sem hozzászólást (a haladóban igen), de ti biztosan ismeritek:
Phonar Ethos AS 150, ez milyen lehet?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.