Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) TayRol


TayRol
veterán

Ez a 255-ös H/K jó vétel lehet? Vagy még mindig a 2310-es Denon inkább?

(#9102) Dorian válasza TayRol (#9101) üzenetére


Dorian
félisten

Sokkal inkább az a Denon

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9103) Norbi 72 válasza TayRol (#9101) üzenetére


Norbi 72
veterán

Egyértelműen a Denon.200 fonttal drágább volt,egy kategóriával feljebb van.És ha számít,a Whathifi 5 csillagra értékelte,míg a HK-t 3-ra.

2310

255

[ Szerkesztve ]

(#9104) TayRol


TayRol
veterán

Köszi srácok. Írtam a Denonos eladónak, hátha megvan még.

Két modell van még, amit most láttam: Onkyo TX-NR636 ill. Marantz SR5005. Az első modell, ahogy visszakerestem a topicban nem rossz, de voltak vele érdekes jelenségek, utóbbiról semmi infóm. Mindkettő 90-100e ft körül kapható használtan, de megkímélten.

[ Szerkesztve ]

(#9105) Norbi 72 válasza TayRol (#9104) üzenetére


Norbi 72
veterán

Hát ez egyre jobb. :)

A malac 5 éves,2 évvel fiatalabb a 2310-nél,már tudja a 3D-t.

Az Onkyo 2 éves,tudja a 4K-t(hdmi 2.0),és az Atmost,Wifi,stb,újabb szolgáltatások.

Ha a mozi mellett rock/elektromos zenét hallgatsz,akkor Onkyo,ha finomabb stílust,akkor a malac.

Szerintem.

(#9106) TayRol válasza Norbi 72 (#9105) üzenetére


TayRol
veterán

Filmre lenne elsősorban, zenében mindenevő vagyok (elektromos zene azért nem), de ez utóbbit olyan sokat nincs időm hallgatni.

Bocs, ha a kínálatot tekintve csapongok, jelenleg az árat nézem, a tényleges tudásukhoz igyekszem több helyről infókat szerezni.:)

(#9107) TayRol válasza TayRol (#9104) üzenetére


TayRol
veterán

No, mivel a Denon elég messze van (Makó) ezért az eladó utolsó ajánlata 70e ft postával együtt.

A Marantz itt az aprón most 100e, nem tudom, hogy megéri-e... Az Onkyo még a másik, ami szimpi.

(#9108) Norbi 72 válasza TayRol (#9106) üzenetére


Norbi 72
veterán

Akkor szerintem a fiatalabb Onkyo lehet a befutó,hacsak nem tervezed komolyabbra cserélni a hangfalszettet a közeljövőben.

Mondjuk én keresnék frontra concept 6/8-ast.

[ Szerkesztve ]

(#9109) TayRol válasza Norbi 72 (#9108) üzenetére


TayRol
veterán

Ez kb. 8-10 éve megvan, és nem is tervezem a cseréjét. Bőven megfelel arra, hogy néhanapján zenét hallgassak meg filmet nézzek, ha a gyerekek elaludtak.:)

(#9110) TayRol válasza Norbi 72 (#9108) üzenetére


TayRol
veterán

Az AVX-en levő Onkyo-ról a tulaj tett fel képeket, hát, kapott a cucc rendesen.:) Kép1, kép2.

Elég deficitesen tudnám csak a frontokat lecserélni.:)

(#9111) xxxxxxxxx válasza TayRol (#9110) üzenetére


xxxxxxxxx
tag

Hello! Sajnos nem tehetek róla idióta tesóm műve. Amúgy nemb.szik semmit. Vakuval fénnyel különösen csúnyán hat. Ez így korrekten erős fénnyel lefotózva.

(#9112) TayRol válasza xxxxxxxxx (#9111) üzenetére


TayRol
veterán

Korrekt, nem azt mondom, csak a képek hiányában kicsit kisebb sérülésre asszociáltam. :)

(#9113) Forestjo válasza Nemir Ombe (#9039) üzenetére


Forestjo
senior tag

A Sal dobozokat nem tudom mekkora, mert nincs rajtuk semmi infó, de a front Samsungok 8 ohmosak. A gyári center meg 6-os. De javult a helyzet, véletlenül az egyik front dobozt megcseréltem a háttérrel. Most mindent a helyére dugtam, nem kapcsolgat ki viszonylag alacsony hangerőn, de nagyobb hangerőt így sem visel el.

Tudnátok-e adni, vagy mutatni olyan oldalt, ahol magyar használati van ezekre, tehát Yamaha RX V340 RDS, vagy ehhez hasonló testvérmodellre, mert nagyon láma vagyok hozzájuk. Előre is megköszönném!
Tehát a bekötések és a menü beállításai érdekelnének, hátha van olyan, ami befolyásolja azt, hogy kikapcsolgat. A hangfrekvencia kilohertzeit is meg lehet adni, jó az, ha mindegyik a maxon van?

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#9114) Forestjo


Forestjo
senior tag

De mindenesetre igaz lehet :C , hogy a Sal háttérsugárzókkal van a baj, mert most lekötöttem őket és csodák csodája, nem kapcsolt ki! :K

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#9115) Nemir Ombe válasza Forestjo (#9114) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Látod, előbb-utóbb magadtól is eljutsz oda, mint ami itt (#9039) írtam. ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#9116) croma84


croma84
csendes tag

Nem sok szó esik itt a Sony házimozi erősítőkről, lévén hogy kb 100k alatt nem nagyon van kedvemre való a használtpiacon, gondoltam megkérdezem nagyon ördögtől való gondolat mondjuk egy Sony ST-RDN1030? Van valakinek tapasztalata ezekről?

(#9117) KöviLaci


KöviLaci
csendes tag

Sziasztok

A következőt néztem ki
DENON AVR-X2200W
+
Q ACOUSTICS QA3050I SZETT (QA3050I+3010I+3090C) + AJÁNDÉK 3070S SUB

Vélemény róla?
Milyen kábellel kössem őket össze és azokat hol lehet beszerezni? Magyarországi lenne a fő, számla miatt.

Köszi előre is.

(#9118) Norbi 72 válasza TayRol (#9110) üzenetére


Norbi 72
veterán

Annak a sérülésnek a működéshez nincs köze,de kérjél1 hónap próbagarit.

Mondjuk az is egy kérdés, mit ejtettek rá és hogyan? :F

[ Szerkesztve ]

(#9119) aram01 válasza Zsmester89 (#9078) üzenetére


aram01
nagyúr

Kemény ez az állvány, én is vettem anno az ikeában, kényelmesen ráfér az 55-ös tv-m.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9120) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Ezt a mélyládát megérné megvennem?

Van valakinek tapasztalata ezzel a típussal? Zárt mélyláda, csak a méretétől tartok. Attól félek ilyen kis ládának semmi ereje. Új ára amúgy vagy 130 000 Ft.

Ha valaki ránézésre mond róla valamit, már annak is örülnék. Mivel gondolom, hogy konkrét tapasztalata nem lesz úgyse senkinek vele, legalábbis nem nagy esélyt látok rá, mert nem lehet egy népszerű típus.

(#9121) #98221312 válasza rayoliviero (#9120) üzenetére


#98221312
törölt tag

Az árából kiindulva biztos nem lehet rossz. Az enyémnek 90 az új ára, és szerintem belèpő szinten teljesen megfelelö 20nm-en.

(#9122) rayoliviero válasza #98221312 (#9121) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ár az semmit nem jelent itt sajnos, sok a túlárazott.

(#9123) TayRol válasza Norbi 72 (#9118) üzenetére


TayRol
veterán

Lámpát.

(#9124) oldbone'76


oldbone'76
tag

Üdv mindenki.

Kéne egy kis segítség mélyláda ügyben.

Vettem egy jamo e3sub mélynyomót és ha a hangerejét egy kicsit jobban feltekerem elkezd torzítani. Néztem egy HK erősítővel sub kimeneten, de jelenleg egy szétosztott fejhallgató kimenetről hajtom. Nem volt különbség a kettő között. A crossal a legmélyebbre korlátozom, amit lehet levágatok vele...

Ezelőtt pár évvel egy Pioneer erősítőm volt jbl scs 178-as szettel, annak folyamatosan maxon volt a hangereje, sosem torzított.

Elképzelhető, hogy ez ilyen?

(#9125) #98221312 válasza rayoliviero (#9122) üzenetére


#98221312
törölt tag

Ez így van, csak sajnos sokszor más támpont nincs. Max próbálj külföldi oldalakról teszteket olvasni.

(#9126) rayoliviero válasza #98221312 (#9125) üzenetére


rayoliviero
veterán

Arra várok, hogy valaki ránézésre megmondja, aki tapasztalt. Próbálok közben tesztet is keresni.

(#9127) Nemir Ombe válasza rayoliviero (#9126) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

“Arra várok, hogy valaki ránézésre megmondja, aki tapasztalt.”

Ez most komoly? Ránézésre, szép,sok hangszóró van benne,ismert név van ráirva....pl. ez alapján tényleg megvennéd!? :D

(amugy “tömegcucc” Jamo-éknál Sub 800 néven fut,Jamo logóval,de biztos jó ha több különböző gyártó is rátedzi a logóját ;) )

Hmm ....

(#9128) rayoliviero válasza Nemir Ombe (#9127) üzenetére


rayoliviero
veterán

Komoly. Aki tapasztalt és sok mélyládával találkozott, már ránézésre le tud vonni némi következtetést. Sub mérete, súlya, hangszóró stb-t figyelembe véve.

(#9129) Dorian válasza rayoliviero (#9128) üzenetére


Dorian
félisten

Nem tud.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9130) #98221312 válasza oldbone'76 (#9124) üzenetére


#98221312
törölt tag

Általában fél, és háromnegyed közé ajánlott a sub hangerejét állítani. Ezen az értéken nem szabad torzítania.

(#9131) rayoliviero válasza Dorian (#9129) üzenetére


rayoliviero
veterán

Pontosan nyilván nem. De ha egy hozzáértő ránéz, akkor kizárt dolognak tartom, hogy már ránézésre ne legyen valami véleménye a hangfalról.

Hangfal mérete, súlya, hangszóró mérete, típusa, a hangfalon belüli elhelyezkedése, teljesítménye, márkája, más hasonló típusokhoz hasonlítása stb.

Elhiszem, hogy Ti mindent meghallgatás után véleményeztek, mert úgy pontos.

(#9132) Nemir Ombe válasza rayoliviero (#9131) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Olvasd el az előző hsz-em off részét ... ;)

Mindenesetre ha neked tetszi,akkor vedd meg,Te fogod hallgatni.

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#9133) rayoliviero válasza Nemir Ombe (#9132) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nekem pont, hogy nem tetszik a kis mérete, mert tartok tőle. Ezért kérdeztem volna a hozzáértőket, hogy mondjanak rá valamit ránézésre nagyjából, hogy a kis mérete ellenére is lehet-e jó vagy az már ránézésre kizárt.

Mivel én nem értek hozzá, nekem tippem sincs, vagyis csak az, hogy ez a nagyon kis méret lehet nem jó jel.

Zárt, egy passzív membrán is van benne, ilyen ládám még amúgy nem is volt.

Elolvastam az előzőt. Próbálok keresni valami véleményt a Jamoról is, ha ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#9134) Nemir Ombe válasza rayoliviero (#9133) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ahelyett,hogy netes teszteket (pr cikkeket!) olvasol,inkább olvass vissza itt vagy a haladó topikban van pár “ajánlott vétel” használtan és akár ujonnan is 100e alatt.

Nem lenne egyszerübb?? ;)

Hmm ....

(#9135) Dorian válasza rayoliviero (#9131) üzenetére


Dorian
félisten

Vélemény lehet, de elég nagy a rizikó. Én pl. futottam bele olyan szubba, amiben igen minőségi hangszóró és erősítő is volt, doboz is korrektnek tűnt ránézésre, de még első pár percben a hangja is. Aztán egy bizonyos eléggé mély freki alatti hangoknál elkezdett rezonálni az egész...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9136) rayoliviero válasza Nemir Ombe (#9134) üzenetére


rayoliviero
veterán

Hiába olvasok, ha ez van a környékemen. Sőt, most országos szinten sem lehet kapni semmit. Akkor nem sokra megyek az ajánlott darabokkal, ha elérhetetlenek.

Ez azért jött szóba, mert Szabolcs megyében van, ahova holnap pont menni fogok. De így inkább hagyom, mert a 70-ből már semmit nem enged. Ha 60-ért odaadta volna, megkockáztatnám úgy, hogy ki sem próbálom és véleményt sem írt róla senki.

Dorian: Értem. Én a tippnek is örülök. Ha nem jönne be, akkor így jártam, nem fogok visszajönni a topikba, hogy nem jött be a tipp.

[ Szerkesztve ]

(#9137) rayoliviero válasza Dorian (#9135) üzenetére


rayoliviero
veterán

Egy új versenyző.

Ezt biztos ismeritek, ismertebb típus.

[ Szerkesztve ]

(#9138) Pyzoo


Pyzoo
aktív tag

Sziasztok!
A surround hangszórók ( Magnat monitor 110 ) elhelyezésével kapcsolatban lenne kérdésem!
A hallgatói pozíció egy fal mellet elhelyezett kanapén lenne.
A hangszórókat csak az ágy közvetlen közelében tudom elhelyezni.
Nem tudom eldönteni hogy állványon legyen fülmagasságban vagy fali konzolon fejmagasság felet.

Az egyszerűség kedvéért itt egy kép

Előre is köszönöm a segítséget!

A teve egy olyan ló, amit a Microsoft tervezett.

(#9139) #54715584 válasza rayoliviero (#9133) üzenetére


#54715584
törölt tag

A kis mérettel ne foglalkozz. ;) :D

Az én szubom nagy (44magas*35,5széles*38mély és régi), 30 centis (kerettel) membrán elől, 12 centis reflex hátul, már fél hangerőn lebontja a társasházat. Most már oda jutottam, hogy a hangerő kb. 30%-os állásban van és ilyenkor van az, hogy diszkréten megszólal a háttérben, amikor kell.

Norbinál is voltam rendszert hallgatni/nézni, neki is "kis" szubja van. Igaz árban és hangzásban más kategória. :)

[ Szerkesztve ]

(#9140) rayoliviero válasza #54715584 (#9139) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszi.

(#9141) fehér_ember válasza Pyzoo (#9138) üzenetére


fehér_ember
addikt

A tweeter-ek a hallgatói fülmagasság felett 60-90 cm-rel, és a füled irányába nézzenek.

[ Szerkesztve ]

(#9142) Pyzoo válasza fehér_ember (#9141) üzenetére


Pyzoo
aktív tag

Köszönöm a választ! :R
Akkor már nézem is a konzolt.

[ Szerkesztve ]

A teve egy olyan ló, amit a Microsoft tervezett.

(#9143) oldbone'76 válasza #98221312 (#9130) üzenetére


oldbone'76
tag

Minimális, tekerésre is beindul a remegés. A bemenő jelszinttel tudok játszani, de hangzásban közel sincs ahoz ami tetszene. Lehet, h szűrt kimenettel jobb lenne.. De az itthon nincs, illetve szoftveres eq-val tudok bohóckodni, de az nem megoldás. Megpróbálom majd egy másik házimozi erősítőn alaposabban...

[ Szerkesztve ]

(#9144) #98221312 válasza rayoliviero (#9137) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nekem is ilyen van. Erről már pontos véleményt tudok mondani.:) Az én igényeimet teljes mértékben kielégíti 20nm-en. Elötte egy 35e forintos Yamaha volt, mondanom sem kell mekorra külömbség volt tapasztalható.

[ Szerkesztve ]

(#9145) rayoliviero válasza #98221312 (#9144) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszi szépen, nekem is tetszik. De van most egy Klipsch RW12D is 60-ért. Aztán még ajánlottak egy JBL ES250PW-t is. Ezek közül a Klipsch tűnik a legkomolyabbnak.

[ Szerkesztve ]

(#9146) jeni


jeni
félisten

Használ valaki Bluetooth funkciót a házimozin?
Ha igen mennyire fogyasztja és terheli le a mobilt?
Gondolom PC-n keresztül ezzel nem lenne gond,de maga kapcsolat mennyire stabil?

(#9147) arcitec válasza jeni (#9146) üzenetére


arcitec
addikt

Nem az igazi.Belső hálózaton a jó. Nálam a zene hallgatás mobil-ról DLNA segítségével. Háttér tároló és távirányító is egyben.De miért nem próbálod ki.Mozihoz meg médialejátszó kell.... Zenéhez is jó, de a DLNA zenéhez nekem speciel praktikusabb...

[ Szerkesztve ]

(#9148) oldbone'76 válasza oldbone'76 (#9124) üzenetére


oldbone'76
tag

Hibátlan az e3sub. Pre-out sub csatiról gyönyörűen szól /árához, méretéhez mérten/. Panelba még ez is sok lesz...

(#9149) Zsmester89 válasza oldbone'76 (#9148) üzenetére


Zsmester89
őstag

Hehe :D Panelban...nekem a 2 lakással odébb lakó szokott írni, hogy kicsit vegyem lejjebb a mélyet :D

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#9150) oldbone'76 válasza Zsmester89 (#9149) üzenetére


oldbone'76
tag

Egyenlőre nagyon jóba vagyunk mindenkivel a lépcsőházban. Szeretném ha így is maradna :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.