Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9301) BBéci válasza MarioAna (#9300) üzenetére


BBéci
titán

A hangdobozok minősége miatt a lehető legegyszerűbb, legolcsóbb házimozi erősítők valamelyikét vedd meg, nem kell semmi különös tulajdonságra, funkcióra figyelni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9302) kurucz24 válasza BBéci (#9299) üzenetére


kurucz24
tag

Köszönöm. Kábel? Az általam írtak közül(Inakustik, Audioquest) bármelyik jó lehet?

(#9303) liszi70 válasza kurucz24 (#9302) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ezt a pár hsz-t fusd át, épp ma is szó volt szubkábelekről. Az AQ-tól olcsóbban is meg lehet úszni ezen a szinten. Kácsás vagy klotz sem rosszabb, és olcsóbbak.

[ Szerkesztve ]

(#9304) MarioAna válasza BBéci (#9301) üzenetére


MarioAna
senior tag

Én is ilyesmire gondoltam, mivel a mélyládában található (alapból a PC hangrendszerekbe) egy komolyabb erősítőhöz nem is közelítő összeállítást pakolnak.
Akkor nem igazán kell foglalkozni az Ohmokkal és a névleges teljesítménnyel, csak venni valamit ami képes 6 csatornát megszólaltatni :R .

(#9305) Sarkadi


Sarkadi
tag

Sziasztok!

Jelenleg meglévő Eltax Universe 5.0-ás szettem ill. Jamo SW708 sub-omat szeretném cserélni. Közel 20m²-es szobáról van szó, az elrendezés, kábelezés már adott, az erősítő pedig egy Denon AVR-1306-os.

Amit idáig kinéztem az a Harman Kardon HKTS 11-es 5.1 lenne mivel volt szerencsém a 9-est hallani, az eléggé meggyőző volt számomra!

A másik kiszemeltem pedig egy álló hangfalas Wharfedale Vardus 5.0-ás szett, ehhez a későbbiekben társítanék egy sub-ot.

Tudom, hogy állóhangfalas szett nem ajánlott, mégis az lenne a kérdésem,hogy melyikkel járnék jobban hangzás terén?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#9306) Nemir Ombe válasza Sarkadi (#9305) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem válaszd a HK-t.

Állódobozos szett is ajánlott,de nem ebben a kategóriában,a Vardus semmivel nem szólna jobban (sőt!) csak nagyobb és még külön sub-ot is vehetsz hozzá. ;)

(mindegyik belépő,de a HK-nak legalább nincs “kongó dobozhangja”)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#9307) xxxxxxxxx válasza MarioAna (#9300) üzenetére


xxxxxxxxx
tag

Hello! Én már kijártam ezt az iskolát. :) Jelen pillanatba is van egy Creative G500 Pro Gamer szettem. Sőt egy S750 is van. Ebből nekem is kiment egy kondi 4-5E ft állna meg ha ebayröl rendelnék egy normálisat. Egyedi, finom megoldásokat tartalmaznak ezek a szerkezetek. Mindenek utána kell nézni a neten :) G500at még nem láttam belülről. De ez kifejezetten játékosok számára készítették. Hatalmas élmény vele a játékok. Szóval azt akarom kihozni belőle, megvalósítható az elképzelésed, de az már nem lesz ugyan olyan jó.
S750 satelitjei raktam házimozi erősítőre. Nem mondom, hogy nem volt szép tiszta hangja, de másabb. Az úgy jó, úgy egész ahogy volt. Én is rákötöttem a g500ra az s750 satelitjeit ami nem érződik annyira a műanyag csőhangzás, de valahogy mégse volt kerek az egész. Jó-jó, de nem az igazi.

(#9308) BBéci válasza xxxxxxxxx (#9307) üzenetére


BBéci
titán

Az a fő baj a Creative szettekkel, hogy egyutasak a hangdobozkák, nincs bennük magassugárzó és maga a ház vékony műanyag bili. A hangszórók membránja nem kellően merev és más szempontokból sem teljesítik a házimoziban elvárt minimális követelményeket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9309) MarioAna válasza xxxxxxxxx (#9307) üzenetére


MarioAna
senior tag

Én is nagyon sajnáltam, hogy meghalta magát a rendszer. Szétszedtem és vizsgálódtam meg fényképeztem minden szögből de eddig senki nem mondta még meg "ránézésre", hogy miért kezdte el csinálni ezt a típushibát és hogyan lehetne megjavítani:
[link] :F

(#9310) #98221312 válasza kurucz24 (#9298) üzenetére


#98221312
törölt tag

Erősítőn LFE 120hz
Sub-on tekerd maxra.
Hangerőt 60-70 % de persze előtte mindenképp csinálj bemérést. :K

(#9311) Feca2


Feca2
csendes újonc

Van egy Samsung UE48H6400 TV-m. Hogyan kössem ezt össze egy Onkyo TX-SR807-es házimozi erősítővel, hogy 5.1-es hangot tudjak kinyerni belőle?
A TV-n egy optikai kimenet, illetve egy fülhallgató kimenet van, meg néhány HDMI bemenet.
A filmet a TV-be dugható pendriveról, vagy vinyóról szeretném lejátszani. Optikai kábelt vegyek hozzá vagy HDMI kábelt?

(#9312) Sarkadi válasza Nemir Ombe (#9306) üzenetére


Sarkadi
tag

Időközben úgy döntöttem, hogy a HKTS 16 is szóba jöhet, sőt, maradnék is annál illetve egy Denon 1311-et is kinéztem magamnak.

(#9313) Zanik válasza Feca2 (#9311) üzenetére


Zanik
addikt

Nem Onkyo TX-NR807 akartál véletlenül írni? SR-t nem találtam.
Az NR807-ben viszont úgy látom nincs HDMI ARC, így HDMI-n keresztül nem tudod a TV-ről a hangot az erősítőbe vinni. Marad az optikai, bár nem tudom hogy azon keresztül milyen jelet tud küldeni a TV (viszonylag új modell, remélhetőleg tud 5.1-et).
De ilyenkor szokták azt javasolni az okosok, hogy hanyagold a TV médialejátszóját, és vegyél valami jó külső eszközt. Én nem mondok ilyet, mert én buta vagyok mint a föld... :K

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#9314) johnywalker válasza Zanik (#9313) üzenetére


johnywalker
őstag

Végső esetben elmegy a Tv médialejátszója.De mig egy Diy, vagy Bd Player, esetleg egy középkategóriás erősítő médialejátszója is sokszor jobb.De ez csak ökölszabály.

(#9315) Nemir Ombe válasza johnywalker (#9314) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

“egy középkategóriás erősítő médialejátszója”

Erre mondjuk írhatnál példá(ka)t kiváncsi lennék. ;)

Hmm ....

(#9316) johnywalker válasza Nemir Ombe (#9315) üzenetére


johnywalker
őstag

Hmmm?? Csak ami nekem is van arról szeretnék írni.Mert a Pio BD-t használom akként.!De az Onkyo 626-ot is tudnám akként használni, a beépített Qdeo-val...

(#9317) Nemir Ombe válasza johnywalker (#9316) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Értem ,az Onkyo-ban a “Qdeo”,mint mediaplayer.... ;)

Hmm ....

(#9318) johnywalker válasza Nemir Ombe (#9317) üzenetére


johnywalker
őstag

Figyelj már!
Javits, javasolj jobbat egyszerűbbet, ésszerűbbet...Erről szólna a topik!Ha más internal médiaplayer nem áll rendelkezésre (ló nincs szamár is jó).Tudom vannak ettől jobb céleszközök..Az más topik témája!De inkább ahogyan többen is írták már...sokszor kötözködés számba mennek a hsz-eid!Nem pedig valós segitségként funkcionálnak.

(#9319) Nemir Ombe válasza johnywalker (#9318) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Pedig nem kötözködésnek,hanem funkcionálisan valós segítségnek szántam,gondold csak át ..... ;)

Hmm ....

(#9320) Zanik válasza johnywalker (#9314) üzenetére


Zanik
addikt

Én is a Pio BDP-170-es lejátszómat használom médiafájlok lejátszására. Tudom, az se arra való, de mivel van egy többszáz darabos BD/DVD gyűjteményem, emiatt kellett egy "jó minőségű" BD lejátszó.
A más forrásból származó sorozatok nézéséhez viszont tök feleslegesnek éreztem egy külön dedikált médialejátszó beszerzését.

De pl. azt is megértem, hogy vannak olyan emberek, akik megelégszenek az okos TV-jük beépített lejátszójával. Nincs ezzel semmi baj, mindenki saját igényei és pénztárcája szerint mozizik, ugyanakkor érthető hogy a témával mélységében foglalkozó szakik ferde szemmel néznek az ilyen "koca házimozizók"-ra. Mert náluk sokkal magasabbak az igények, és nem is értik, hogy képesek egyesek ilyen olcsó megoldásokat alkalmazni. Fel lehet az ilyen kezdő emberek szemét szépen nyitni, hogy miért nem jó az amit csinálnak, meg hogy lehet ezt jobban is, de nem szabadna őket lenézni vagy lecseszni a tudatlanságukért.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#9321) Dorian válasza Zanik (#9320) üzenetére


Dorian
félisten

Én vhogy azt nem bírom megérteni, hogy a mai prociteljesítmények mellett hogy a pékbe' nem képesek a tévébe épített lejátszók még mindig a kadenciahelyes lejátszásra, főleg 24p esetében. Mi olyan nehéz ebben?

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9322) Zanik válasza Dorian (#9321) üzenetére


Zanik
addikt

A kérdés abszolút jogos. Ugyanakkor felmerül az a kérdés is, hogy a milliónyi okos TV felhasználó hány százalékának éri el az ingerküszöbét a nem kadenciahelyes lejátszás problémája? Rám már amiatt furcsán néznek többen is az ismerőseim közül, hogy hajlandó vagyok pénzt kiadni BD kiadványokért.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#9323) Nemir Ombe válasza Dorian (#9321) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akkor ki venné meg a cég által gyártott DB-ket/MP-ket. :D

(piacgazdaság és fogyasztói társadalom ;) )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#9324) Dorian válasza Nemir Ombe (#9323) üzenetére


Dorian
félisten

Baromira nem ugyanazok gyártják a tévéket és a médialejátszókat...
BD-nek meg nincs köze hozzá, mert a TV-be én pl. nem nagyon tudtam belegyömöszölni ;]

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9325) Nemir Ombe válasza Dorian (#9324) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Mert a “hàttérben” nincsenek “összefonódasok!!?? Nem ua. az “alkatrész” gyártók/beszállitok sok esetben!?

De ahogy gondolod .... ;)

Hmm ....

(#9326) tylerddd válasza Zanik (#9320) üzenetére


tylerddd
veterán

Pedig azokat a Piokat úgy tudom lehet okosítani és egész korrekt MP lesz belőle.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9327) Zanik válasza tylerddd (#9326) üzenetére


Zanik
addikt

Persze, a célnak megfelel (legalábbis nekem). Ugyanakkor tisztában vagyok vele, hogy nem egy Dune, Oppo vagy Popcorn szintű médiaplayer ami benne van.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#9328) tylerddd válasza Zanik (#9327) üzenetére


tylerddd
veterán

BD játszóként én elég sok pozitív visszajelzést olvastam róla, állítólag lemezes lejátszásban nagyon szép képet ad árkategóriájában.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9329) Beni2360


Beni2360
félisten

Sziasztok. Átolvastam a bevezető összefoglalót és ottan levő linkeket.De a szakiktól kérnék tanácsot.
A házi mozi témában kezdőnek számítok habár van egy régi ORION HT-520 egységem amit szinte alíg használtam. Most el van csomagolva de szeretném ismételten használni. Tudom nem sok az a
-Mélysugárzó: 60W -Elülsõ hangszórók: 20W x 2 -Központi hangszóró: 20W -Háttérhangzó: 20W x 2.
De nékem elég volna csak valahogy szeretném digitális formában használni.
Gondoltam egy erősítőre de nem tudom eldönteni milyet inkább használt és hogyan kellene összekapcsolni (ez inkább a mélynyomóra vonatkozna), ezért kérnék tanácsot.
Amihez kellene az egy 50" LG LB670Z Tv és most van egy projektorom 80" vászonnal. Zene elvétve.
Köszönettel várom mindenki tanácsát. :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9330) zs198


zs198
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek a két erősítő közül melyik lenne jobb vétel:

Pioneer VSX 1019 AH

Denon AVR 2310

?

A Pio USB csatis ami nekem fontos lenne, de csak emiatt persze nem venném meg, ha a Denon hangzása jobb!
5.1-re kellene és zene hallgatásra.

Köszi

Üdv. -Zsolt-

(#9331) Nemir Ombe válasza zs198 (#9330) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Hogy neked melyik hangja tetszik jobban,azt senki nem fogja megmondani.

Zenére inkább a Deno n-t szokták javasolni,de neked lehet a Pio hangja jobban bejön.

Hallgasd meg őket. ;)

Hmm ....

(#9332) gumigyuri


gumigyuri
csendes tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem van hogy tv boxot kötnék össze házimozi erősítővel digitálisan!
Képekben csatolom a dolgokat mik adottak hozzá meg valósítható-e? (L:/dl/upc/2016-08/01/527745_jncsrvpifi85lydh_63408010_3_jpg.jpg)(/L)

[ Szerkesztve ]

(#9333) tylerddd válasza gumigyuri (#9332) üzenetére


tylerddd
veterán

Az átalakító mehet a box SPDIF kimenetére, ebbe a kábel, ez pedig az erősítő koaxiális bemenetére, bal felső sarokban. A box beállításaiban majd lehet, h be kell lőni a megfelelő hangkimenetet.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9334) gumigyuri válasza tylerddd (#9333) üzenetére


gumigyuri
csendes tag

Köszönöm

(#9335) gumigyuri válasza tylerddd (#9333) üzenetére


gumigyuri
csendes tag

Jah még annyi h ez biztos működik így és 5.1es lesz?

(#9336) tylerddd válasza gumigyuri (#9335) üzenetére


tylerddd
veterán

Ha a forrás az, akkor igen. Ez a sugárzott műsortól függ.

Bocs, közben látom, h ez valami tv okosító, nem beltéri :DDD A lényeg a forráson van akkor is. Ha a filmen 5.1 hang van, akkor f***a lesz.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9337) arcitec válasza gumigyuri (#9335) üzenetére


arcitec
addikt

(#9338) gumigyuri válasza tylerddd (#9336) üzenetére


gumigyuri
csendes tag

Reméljük! Ha érdekel valakit a napokban kiderül ha meg jön a thomson mozi akkor tudok írni!

(#9339) zs198 válasza Nemir Ombe (#9331) üzenetére


zs198
aktív tag

Értem.
Köszi

Üdv. -Zsolt-

(#9340) GrandS


GrandS
senior tag

Üdv mindenkinek! A most meglévő, hagyományos (Technics) HiFi rendszeremet szeretném helyettesíteni egy mini házimozi rendszerrel. Amit szeretnék: főleg zenehallgatás, filmnézés (ez CD, DVD, Blu-Ray, USB és NAS). Jó lenne a DLNA is. A 2.1 teljesen elég, ráadásul a fülem már nem a régi ( :((( ), a szuper HiFi hangzás nem követelmény, ahogy a nagyon nagy hangerő sem.
Tud valaki ilyesmit javasolni?
Én ezt néztem ki: Samsung HT-J4200 , lehet, hogy gagyi?

(#9341) Möhe


Möhe
addikt

Sziasztok.

Honnan lehetne Onkyo TX-SR508 bemérőmikrofonhoz hozzájutni?

köszönöm

szerk: illetve mi a típusa ?

[ Szerkesztve ]

(#9342) Dorian válasza Möhe (#9341) üzenetére


Dorian
félisten

Gondolom az Onkyo magyarországi forgalmazójától.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9343) gamer11


gamer11
újonc

a Jbl arena 5.1-es rendszerhez elég egy denon avr-x520 vagy nagyobb teljesítményű erősítő szükséges?

(#9344) Nemir Ombe válasza gamer11 (#9343) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Még sok is. ;)

(ez szoba/helységméret függő (is) nem csak “hangfal” függő)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#9345) gamer11 válasza Nemir Ombe (#9344) üzenetére


gamer11
újonc

16 nm-es a szobám. köszönöm a gyors választ.

(#9346) Nemir Ombe válasza gamer11 (#9345) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akkora helyre bőven .... ;)

Hmm ....

(#9347) szrobert


szrobert
tag

Sziasztok!

Gyors kérdés:

Polk Audio PSW110, használt, 35000
vagy
Velodyne Impact 10, új 70000..

Melyik a jobb választás, jobb ár-érték arányú cucc?

Kösz!

(#9348) Nemir Ombe válasza szrobert (#9347) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A 2. ha szánsz rá annyit,ha nem,akkor a 1. ;)

Hmm ....

(#9349) szrobert válasza Nemir Ombe (#9348) üzenetére


szrobert
tag

Ok, köszi, 30-ért el tudom hozni a Polkot,
úgyhogy az lesz...😊

(#9350) Mulholland válasza szrobert (#9347) üzenetére


Mulholland
tag

Hát pedig ég és föld a különbség a 2 mélynyomó között és 70-ért a Velodyn nagyon jó vétel lenne.

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.