Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) kurucz24 válasza BBéci (#9399) üzenetére


kurucz24
tag

A mélynyomón a hangerő, fél felett van egy picivel.

(#9402) BBéci válasza kurucz24 (#9400) üzenetére


BBéci
titán

Az érdekes. Nem végeztél mikrofonos bemérést? Netán annak hiányában hangnyomásmérős szint-kiegyenlítést?
Ha soknak érzed a mélynyomót, azon csökkentsd a szintet.

Nem írj 5 percen belül két vagy több hozzászólást, szerkeszd a meglévőt!!!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9403) kurucz24 válasza BBéci (#9402) üzenetére


kurucz24
tag

Oké, bocsi.
Egyiket sem csináltam, nincs bemérő mikrofonom. :/
Akkor próbálok állítani rajt. Köszi

Igazából, az ismeretségi körömben senkinek sincs a kompakt házimozitól eltérő rendszere, így nagyon kevés lehetőségem van komolyabb, szakértő által beállított házimozit látni/hallani. Cikkekből, fórumokból próbálok "okosodni", így sajnos nem nagyon van összehasonlítási alapom... :/

Ezért is köszönöm a türelmet, segítséget.

(#9404) Beni2360 válasza BBéci (#9392) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát akkor Bécikém ez bakfitty.
Mit lehet vele kezdeni? Tudom elfelejteni de azért 7-8 rugó? :F és be vannak építve.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9405) rayoliviero válasza BBéci (#9402) üzenetére


rayoliviero
veterán

Szia.

A T elosztó rontja a hangot? Gondolom, hogy még mindig jobb, mintha a Kopp túlfeszvédős elosztóba lenne bedugva a mélyláda és az erősítő.

Most így néz ki:

A T elosztó közepébe a Kopp túlfeszvédős elosztó van bedugva, mert abba van bedugva a tv és telefon.
A T elosztó tetejébe és aljába pedig az erősítő és a mélyláda.

[ Szerkesztve ]

(#9406) liszi70 válasza rayoliviero (#9405) üzenetére


liszi70
nagyúr

"A T elosztó rontja a hangot?"

Te hallottál különbséget a letesztelés után? (Sokkal praktikusabb egyébként egy jó minőségű hosszabbító, elosztó.)

[ Szerkesztve ]

(#9407) rayoliviero válasza liszi70 (#9406) üzenetére


rayoliviero
veterán

Max egy minimálisat, de még csak este tudtam kipróbálni, nagyon halk hangerőn.

(#9408) liszi70 válasza rayoliviero (#9407) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem jött át az üzenet, úgy látom. :) Szóval nincs értelme kérdezősködni ilyenekről, ezt neked kell tudni eldönteni megfelelő teszteléssel. Mert ez olyan téma, ami nagyon megosztó, olvashatod olyanok véleményét is, akik kiakadnak, hogy hangi különbség egyáltalán eszedbe jut ennek kapcsán, meg olvashatod olyanokét is, akik a "zeneszoba bútorainak lába alá tett névjegytől" is hallani vélnek javulást. Kinek fogsz hinni, amíg le nem teszteled magad otthon? :)

[ Szerkesztve ]

(#9409) rayoliviero válasza liszi70 (#9408) üzenetére


rayoliviero
veterán

Gondoltam, hogy nem fogja tudni megmondani pontosan. De azért kérdeztem Bécit, hogy elméletben mit gondol. Tudom, hogy a túlfeszvédős elosztókat nagyon nem ajánlja és kíváncsi lettem volna, hogy ezekről a T elosztókról mit gondol.

(#9410) Nemir Ombe válasza rayoliviero (#9409) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Kb. azt fogja írni, hogy dobd ki és vegyél minimum egy "normálisabb" Kontaset-et, de várd meg a válaszát ..... ;)

Hmm ....

(#9411) Birdiee


Birdiee
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni,hogy mi a véleményetek a Skytec SWA15 típusú aktív ládáról?
30 ezer Ft-ért tudnék venni,egy 1 hónapos darabot,3 év garanciával. Új ára 50 körül mozog,de ettől függetlenül nem vennék olyat,amiről nem tudok semmit. Hiába a jónak tűnő árrés. :)
Köszönöm a válaszokat! :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=birdiee

(#9412) Dorian válasza Birdiee (#9411) üzenetére


Dorian
félisten

Valószínűleg azért akar valaki egy 1 hónapos darabot eladni, mert rájött, hogy egy kalap szar.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9413) spiky03 válasza rayoliviero (#9409) üzenetére


spiky03
veterán

Vagy vegyél valami IsoTek-et. :)
Nekem tegnap mutogatták az Audiocentrumban őket.
Szép áruk van. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#9414) Dorian válasza spiky03 (#9413) üzenetére


Dorian
félisten

Jaj hagyjuk már ezt. Gazsi rendszerébe - de még feljebb is - teljesen megfelel, és semmi hangi negatívumot nem okoz egy ilyen hármas elosztó.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9415) BBéci válasza Nemir Ombe (#9410) üzenetére


BBéci
titán

Pontosan.
Főleg az után, hogy vett spéci tápkábelt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9416) Birdiee válasza Dorian (#9412) üzenetére


Birdiee
csendes tag

Igen ,nekem is ez a gyanúm... Egyből leengedte 35-ről 30-ra. Ez is fura volt. Mivel láma vagyok a témában,inkább kérdezek. Köszönöm! :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=birdiee

(#9417) spiky03 válasza Dorian (#9414) üzenetére


spiky03
veterán

Csak viccnek szántam ám. :)
Csak lemaradt a végéről a ;] fej.

Dura amúgy, hogy milyen áraik vannak. :Y 5 milla.

@(#9418) Dorian Oke no problémó. :)

@(#9415) BBéci
Milyen tápkábelt?
Ez lenen az: Lapp Ölflex

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#9418) Dorian válasza spiky03 (#9417) üzenetére


Dorian
félisten

Tudtam és igazából nem is neked válaszoltam kifejezetten, csak így sikerült.

Nem is meséltem: Ritának tegnap sikerült az egyik GS20 oldalára csinálni egy 10 centis karcot... :((
Ill. a laptopomból csöpögött a víz. :W
Tegnap szétszedtem, hajszárítóztam, úgy hagytam, kíváncsi vagyok működik-e. A GS20 oldala meg kap fekete alkoholos filcet jobb híján...

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9419) #98221312 válasza kurucz24 (#9403) üzenetére


#98221312
törölt tag

Pedig a bemérés nagyon fontos lenne.

(#9420) rayoliviero válasza spiky03 (#9413) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ezen az elosztón akkor már Aventus. :

[link]

Dorian: Hát nálam megteszi, mert bedugtam közvetlenül a konnektorba a tápkábeleket és nincs változás.

(#9421) spiky03 válasza Dorian (#9418) üzenetére


spiky03
veterán

Fúú az necces lesz a vizes laptop. De reméljük a legjobbakat.
Haver a gyümölcslevet borította bele a laptop billentyűzetébe aztán azt hajszárítózta és meghajlott neki. :D Úgyhogy csak óvatosan. Majd külső billentyűvel tudta csak használni.
A G20 karcot meg szerintem eltudod tüntetni. Én sem örülnék ha megkarcolnák a Cantonokat.

@(#9420) Gazsi00
Azt a parfümöt nem nagyon értem. :DDD

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#9422) rayoliviero válasza spiky03 (#9421) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ha már pénzt akarnék szórni, akkor inkább ezt a parfümöt választanám az elosztó helyett. :D

(#9423) spiky03 válasza rayoliviero (#9422) üzenetére


spiky03
veterán

Jah értem. :DDD

Ezt legalább mások is éreznék. :D ;]

Milyen tápkábelt vettél? Azt szabad tudni? Jöhet PM-be is ha titkos :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#9424) rayoliviero válasza spiky03 (#9423) üzenetére


rayoliviero
veterán

Lapp Ölflex, amit írtál fentebb.

Kettőt is, az egyiket 4000-ért, másik vagy 5000-re jött ki, mert mást is vettem és alkudtam.

A mélyláda gyári kábele úgy nézett ki, mintha a kutya szájából húzták volna ki (a láda pedig karcmentes). A tápkábelét másra is használhatták. Aztán az erősítőhöz is vettem, mert pont egy másik eladó is ilyet árult.

Újonnan is egy olcsóbb kábel.

(#9425) kurucz24 válasza #98221312 (#9419) üzenetére


kurucz24
tag

Igen, tudom, de mondjuk azt nem, hogy az erősítőm tudja-e egyáltalán.
Vagy hogy mi kell ehhez.

(#9426) spiky03 válasza rayoliviero (#9424) üzenetére


spiky03
veterán

Köszönöm. :R

Ilyet lesz nekem is, csak nekem másikfajta dugók lesznek rajta. :) Elvileg kedden találkozom Ferivel.
Remélem jó lesz.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#9427) rayoliviero válasza spiky03 (#9426) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nincs mit.

Remélem én is, hogy tetszeni fog. :)

(#9428) renatto


renatto
őstag

Heló!

Az új mélynyomómon - Klipsch R-12SW - ha a fém kapcsolókhoz érek enyhén elkezd zúgni/búgni. Azt az infót kaptam lehet földelt szub kábel kellene, mondjuk egy ilyen? SUB kábel. Lehet tényleg ez a gond vagy egyéb ötlet?

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#9429) BBéci válasza renatto (#9428) üzenetére


BBéci
titán

Ne tapogasd azokat a kapcsolókat!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9430) renatto válasza BBéci (#9429) üzenetére


renatto
őstag

Amúgy nem szoktam, de ugye a bekapcsoló gomb az egyik ilyen és kikapcsoláskor tűnt fel. Akkor auto-n hagyom, amúgy is kihúzom ha nem vagyok otthon. Ez amúgy mitől van, nem lesz baja? És akkor felesleges vennem másik kábelt vennem? Vagy ez az erősítőről jön át? Bocsi de nem vagyok képbe ezen a téren. Előre is köszönöm a választ!

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#9431) BBéci válasza renatto (#9430) üzenetére


BBéci
titán

Nem szoktam tapogatni, ezért passz. A bekapcsoló gomb fém??? :F

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9432) renatto válasza BBéci (#9431) üzenetére


renatto
őstag

Igen az.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#9433) BBéci válasza renatto (#9432) üzenetére


BBéci
titán

Tényleg, volt nálam olyan és nem emlékeztem rá. :B
Teljesen felesleges kapcsolgatni, hagyd Auto állásban!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9434) renatto válasza BBéci (#9433) üzenetére


renatto
őstag

Rendben, köszi a választ! Te írtad esetleg a cikket az AV-Online-on? Ha nem, azért remélem nem rossz a véleményed róla! Bár ha jól sejtem a Klipsch nem az eseted... :W

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#9435) #98221312 válasza kurucz24 (#9425) üzenetére


#98221312
törölt tag

Bemérőmikrofon kell hozzá. Szerintem ez alapfeltétele a jó hangzásnak, hiszen olyan fontos adatokat állít be mint pl: a szobaakusztika, pontos hallgatói távolság, késleltetés stb...meg persze a sub ideális hangzását. Utobbit a közelmultban tapasztaltam meg, hogy milyen mértékben változott a sub intenzitása bemérés után.

[ Szerkesztve ]

(#9436) Krisztian101


Krisztian101
tag

Mi a véleményetek a THX minősítésről?

Néztem Onkyo erősítőket és igen soknak van ilyen minősítése pl. Onkyo TX-SR 806 vagy a Sony STR-DN840, de Denonoknál nem igazán láttam.

Érdemes ezt figyelembe venni?

Sony erősítőről, amit fent írtam, tudtok valamit mondani, esetleg tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#9437) BBéci válasza renatto (#9434) üzenetére


BBéci
titán

Igen, én írtam. Nem arról van szó, hogy a Klipsch nem az esetem, a reflexes szubládák ritkán szokták belopni magukat a szívembe. Egy DALI-nak sikerült. [link]

(#9436) Krisztian101
Sajnos a legtöbb esetben nulla a valós értéke annak a minősítésnek. Lásd LG tévék, Logitech PC-s szettek és Onkyo házimozi erősítők.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9438) Krisztian101 válasza BBéci (#9437) üzenetére


Krisztian101
tag

Köszi a felvilágosítást!

Tudtam, gyanús volt ez nekem és igen, Logitech szetteknél is láttam. :-( Csúnya világ ez, ahol a marketinggel adnak el és a mögöttes tartalom, sokszor nulla :-(

(#9439) Nemir Ombe válasza Krisztian101 (#9438) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

“Csúnya világ ez, ahol a marketinggel adnak el és a mögöttes tartalom, sokszor nulla”

Akkor üdv a fogyasztói társadalomban,lassan már 25 éve ez a “trend”. ;)

Hmm ....

(#9440) tylerddd válasza Nemir Ombe (#9439) üzenetére


tylerddd
veterán

:C

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9441) Feca2


Feca2
csendes újonc

Tudtok ajánlani valami jól bevált center sugárzót, ami tényleg szépen szól?
Olvastam, hogy az a jó aminek nincs dobozhangja, de nem igazán értek hozzá. Wharfedale 220C-ről mi a vélemény, érdemes vele foglalkozni?

(#9442) Krisztian101 válasza tylerddd (#9440) üzenetére


Krisztian101
tag

Nem tudom mire ez a taps, nem lehet hangosan gondolkodni vagy mi? Obre hozzászolása még ok, de hogy rátapasolsz.... Nem vagyok hülye, tudom, hogy ez van, csak meglepett kicsit, hogy ennyire és?!

(#9443) #09634560 válasza Feca2 (#9441) üzenetére


#09634560
törölt tag

ha jót akarsz akkor a frontokkal megegyezőt veszel.
Polk nekem jobban bejön, vagy a nagyobb Mission is.

(#9444) #98221312 válasza Feca2 (#9441) üzenetére


#98221312
törölt tag

70-80k árkategóriásokra már nem jellemző a dobozhang.

(#9445) Anymus no


Anymus no
újonc

Sziasztok!
Segítségeteket/véleményeteket szeretném kérni.
Van egy Pioneer s-rs88tb hangfalszettem ... Milyen erősítőt ajànlanàtok hozzà 60-70 ezer ft környékén? Pl Pioneer vsx-329 k, vagy Yamaha htr-2067?
Előre is köszönöm.

(#9446) Gábor984 válasza Anymus no (#9445) üzenetére


Gábor984
tag

Szia!

Én is ezen a szetten gondolkoztam, bár nekem az erősítő volt adott. Egy pioneer vsx 329 erősítőm van, de nem mertem megvenni hozzá, mert sztem gyengécske lenne, nem tudná rendesen meghajtani. Pont egy Yamaha 2067 erősítővel hallottam szólni ezt a szettet, de majdnem maxra tekerve adott csak értékelhető teljesítményt. Szóval sztem ez a belépő kategória nem elég neki. Hiába van 105w/ch írva a 329-re, valóságban csak 30 wattot tud és az nagyon kevés annak a 8 ohmos, rendkívül érzéketlen (86 dB) hangfalnak. Sztem minimum a VSX 430 kellene hozzá, ami sajnos a megadott kereten kívül van. Esetleg használt erősítő lenne még alternatíva. Amúgy a 329 sztem nagyon jó a maga kategóriájában. A Yamaha 2067 és a 329 között vaciláltam én is, de a pio lett a befutó és nem bántam meg.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#9447) Gábor984 válasza Anymus no (#9445) üzenetére


Gábor984
tag

Illetve itt egy szaki véleménye pont ehhez a párosításhoz: (ugyanúgy a szetthez kérdezték a 329-es erősítőt):

Kedves Dani! Természetesen meg lehet hajtani ezt a szettet a VSX-329-es erősítővel. Amennyiben viszont egy nagyobb modellt vásárolsz hozzá, úgy maradna egy kis energia tartalék, amivel komolyabb hangminőség is kinyerhetővé válik a szettből, illetve az esetleges későbbi bővítési lehetőséget is magában foglalná. Üdvözlettel: Papatyi Tibor - Hazimozigyor.hu

SZvsz ez is azt sugallja, hogy kicsi hozzá a 329.

[ Szerkesztve ]

(#9448) mettek


mettek
addikt

Sziasztok.

SVS sb12 Onkyo tx nr818 közé megérdemel a sub egy AQ boxert ugye?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#9449) windlord válasza mettek (#9448) üzenetére


windlord
őstag

Hat ha jol viselkedett, akkor igen.
:)

Viccet felreteve.
Mit valtana?
Hallottad mar a kabelt otthont? Fogod?
Jo sub kabel az biztos, de vaktaban...
Csak jo lesz, max eladod nekem jo aron ha megsem ;)

[ Szerkesztve ]

(#9450) #98221312 válasza Gábor984 (#9446) üzenetére


#98221312
törölt tag

Szerintem inkább használt piacon nézzetek szét ha korlátozzottak az anyagi lejetőségek, mert ezek mind nagyon szerény képességűek.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.