Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) jeni válasza arcitec (#9147) üzenetére


jeni
félisten

Nem tudom kipróbálni mert még nincs meg a cucc.

Alapszinten vagyis 100000 Ft keresek gépet és a Sony szalonban a STR-DH550 ami 96000Ft v3év garival.Ebben nincs Bluetottth funkció ellenben a hangfal csatik rendben vannak,HDMi 2.0,és HDCP 2.2 / 4K 60p minden vonalon.
A Denon X520BT + plusz Bluetooth de a hangfal csatis rugós megoldású.
A harmadik melyet kinéztem az a Sony ES széria 5300-s modell az rendesen fel van szerelve de hátránya,hogy használt.
A negyedik meg a Onkyo TX-NR807 komoly megépítéssel szintén használtan.
Olvastam,hogy az Onkyora jellemező,hogy a HDMIi része szokott idő előtt elhalni.
Yamaha azon kategóriájában most nem láttam a boltokban,talán az új modell miatt a tavalyit levették.

(#9152) arcitec válasza jeni (#9151) üzenetére


arcitec
addikt

Az új Onkyo-k állítólag már nem érintettek,azt is olvashatod itt a fórumon (nekem TX-RZ900 van).A helyedben hálózatképes erősítőt vennék a Bluetooth átvitelben nem stabil (szerintem).De vannak itt szakértők, én csak a saját tapasztalatomat tudom megosztani.....

[ Szerkesztve ]

(#9153) jeni válasza arcitec (#9152) üzenetére


jeni
félisten

LAN csatlakozós és DLNA?

(#9154) tylerddd válasza jeni (#9146) üzenetére


tylerddd
veterán

Előző tévém egy 2011-es LG volt, amin volt BT. Próbáltam rá átküldeni zenét, majd onnan ugye ment a hangrendszerbe: tökéletes volt már akkor is a kapcsolat, de a hangminőségen egyértelműen lehetett hallani, h vezeték nélkül megy a cucc. Nem vagyok vájt fülű, de majdhogynem háttérzenének is zavaróan gyenge minősége volt. Nem tudom, h az újabb szabványok milyenek vagy pl. az AirPlay milyen minőségű iOS eszközök esetében.

Én a telón lévő zenéket jelenleg vezeték nélkül Chromecast-re küldöm, ami a tévében van ugye, onnan megy a hang a Z906-ba. Várom már, h meglegyen az erősítőm és kipróbáljam ezeket a kényelmi funkciókat :)

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9155) arcitec válasza jeni (#9153) üzenetére


arcitec
addikt

Igen a net wifi routeren működik, az erősítő össze van kötve kábelen a router-el, pc-vel, stb .. a tv ha minden igaz wifi-n a medialejátszó is vezetékes LAN-on. Androidos mobilra van Onkyo alkalmazás, ami a mobilon lévő zenei állományokat látja (eleddig csak ezen médiaformátumot használom) a routeren keresztül ( azt most nem tudom wifin, vagy LAN-on - ezt majd egy jobban értő megmondja) a mobilon lévő Onkyo alkalmazás felveszi a kapcsolatot az erősítővel és innen már egyenes út a lejátszáshoz. A BT lejátszás -hoz a fenti vélemény a korrekt és reális.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#9156) Nemir Ombe válasza tylerddd (#9154) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... vagy rámasolod a zenéidet egy pendrive-ra,bedugod az erősítőbe,letöltöd az avr app-ját és a telefonodon keresztül ugyanugy kezeled,mint a telón lévő zenéid csak így a jelnek nem kell +2 eszközön (meg még a “levegőn”) is átmennie.

(tudom,hogy macerásabb pluszba másolgatni a zenéket,meg a pendrive is plusz pénzbe kerül,de igy pl. flac,wav,stb formátumokat is tudsz hallgatni,amit pl. sok teló nem is kezel,de persze csak ha olyan erősítőt veszel ami tudja ezeket és természetesen akkor,ha igényled a jobb minőséget) ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#9157) arcitec válasza Nemir Ombe (#9156) üzenetére


arcitec
addikt

Az Android Onkyo alkalmazás amit említettem, esetemben látná az erősítőbe csatlakoztatott pen tartalmát is?Mert ezt akkor kipróbálnám. Az erősítőről közvetlen kezelve ez nem kényelmes. Kár hogy az SD kártyát nem látja, nem is értem miért.... Egyébként flac formátumban használom, eleddig nem tapasztaltam az átvitelben minőség romlást. (lehet van, de nem hallom). Apropó kiváncsi leszek wifin ,vagy kábelen megye-e a telefonról az erősítőre a jel. Kihúzom a LAN kábelt az erősítőből. Csak azt nem tom a wifit hogy tudom kikapcsolni az erősítőből.

[ Szerkesztve ]

(#9158) Nemir Ombe válasza arcitec (#9157) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Látná,sőt ami még ugyanazon a wifi-n van (pc,laptop,tab,stb) “szerverként” is felismeri az adott bemeneten.

Nálam avr igaz wifi-s,de mégis kábelel van összedugva,igy “biztosabb” a kapcsoltat,főleg ha sok eszköz megy wifi-ről.

Hmm ....

(#9159) tylerddd válasza Nemir Ombe (#9156) üzenetére


tylerddd
veterán

Elvileg olyan erőlködőt szeretnék, ami mindenféle extrával fel van szerelve. A Denon 2300w és a Yamaha 681 vannak versenyben, ők azért elég sokféle nyalánkságot tudnak. Előbbi beállításai állítólag nagyon felhasználóbarát módon vannak megcsinálva, de az appjai nem az igaziak. Utóbbinál viszont (megint csak) állítólag baromi jó a mobilos app, de borzalmas logikátlan a menüje.

Ha az ilyen újabb technológiák nem érdekelnének, csak a hangzás, akkor azt hiszem ebben az árkategóriában egy NAD T 748-at vennék. Elvileg ez szolgáltatásaiban eléggé fapados.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9160) jeni válasza arcitec (#9152) üzenetére


jeni
félisten

Az Onkyo TX-NR807 is ebbe a kategóriába tartozik ami már védett a HDMi felmelegedéstől?

[ Szerkesztve ]

(#9161) Nemir Ombe válasza jeni (#9160) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A xx9-es vegüekig még melegedősek.

tylerddd:
Ha csak az “exrták” érdekelnek,akkor nem érdekes amit írtam .... ;)

Hmm ....

(#9162) jeni válasza Nemir Ombe (#9161) üzenetére


jeni
félisten

tehát beesik :(((
akkor ezt a márkaszerviz felár ellenében megtudják oldani ventivel vagy egy passzív hűtés rárakásával?

(#9163) Nemir Ombe válasza jeni (#9162) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Mindegyik megoldás segíthet valamelyest, de azt vedd figyelembe, hogy eddig így működött évekig.

(az Onkyo a 2009-2012 közötti tipusokra adott ki visszahivást a HDMI panelek miatt, ez alapján meg tudod nézni, melyek a "problémás" tipusok)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#9164) vig0o


vig0o
csendes tag

TV-hez képkalibráló-t tudna valaki mondani? Hangkalibráló is érdekelne.

(#9165) Nemir Ombe válasza vig0o (#9164) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Állitsd be a képet ugy, ahogy neked a lejobban tetszik a hangján meg mit szeretnél “kalibrálni“???? ;)

Hmm ....

(#9166) VoidXs válasza vig0o (#9164) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Hanghoz RightMark Audio Analyzer-t használok, Audacityben generált rózsazajjal, majd erre húzom be az EQ-t. Ami még a hangkalibráció része, hogy a -20 dB FS szint 85 dB SPL-en legyen mindenhol, kivéve ha hagyományos (5.1 vagy 7.1) surround rendszered van, akkor a hátsó kettő 82-n kell legyen. DTS-ES-nél ez nem érvényes.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#9167) tylerddd válasza Nemir Ombe (#9161) üzenetére


tylerddd
veterán

Nem csak az extrák érdekelnek. Ne forgasd ki a szavaimat ;)

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9168) Forestjo válasza Nemir Ombe (#9115) üzenetére


Forestjo
senior tag

Mint kiderült a Sal háttérsugárzók is 8 Ohmosak, tehát az nem lehet a kikapcsolgatásnak az oka. Tehát ha bekötöm őket, alacsonyabb hangerőn is kikapcsolgat a Yamaha RX V340 RDS házimozi. Nem tudom mi más lehet az oka.

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#9169) Nemir Ombe válasza Forestjo (#9168) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Pedig ott valami nem "kerek", a SAL -nál simán előfordulhat, hogy a 8 Ohm mégsem annyi, de lehet valami "zárlat", ha csak azokkal nem jó és nélkülük működik. Ennél több ötletem nincs "online". ;)

(#9167) tylerddd:
Bocs ... Te hangsúlyoztad a az extrákat és csak arra reagáltam.

Hmm ....

(#9170) liszi70 válasza Nemir Ombe (#9165) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Állitsd be a képet ugy, ahogy neked a lejobban tetszik"

Nono, azért ez nem ilyen egyszerű. :)

[ Szerkesztve ]

(#9171) tylerddd válasza Nemir Ombe (#9169) üzenetére


tylerddd
veterán

A vezetéknélküli zenelejátszós kommentemre reagáltál azzal, h van olyan erősítő, ami tud pendrive-ról lejátszani tartalmat. Erre írtam, h olyan extra szolgáltatásokkal szerelt erősítőt szeretnék, ami pl. tud ilyet. Meg is neveztem két típust, amik nagyon sokféle, úgymond "iGenerációs" fícsörrel el vannak látva. Leírtam azt is, h ha nem érdekelnének ezek az extrák, akkor egy fapados NAD T 748 mellett döntenék, amin pl. egy USB bemenet sincs (és kb. tényleg csak annyit tud, h megszólaltatja a rákötött hangfalakat), mert hangban viszont ennek ellenére ráver a másik két versenyzőre. Konkrétan a haladó topikban ajánlották anno, mint lehetséges opciót.

Viszont én inkább kötök kis kompromisszumot hang terén, de szeretném a sokféle hasznos szolgáltatást használni (mondjuk Spotify, telefonos app stb.) az erősítőn.

Te egy adott kommentemre reagáltál, aminek volt előélete, amit figyelmen kívül hagyva válaszoltál és így elég érdekes reakció lett belőle, kb. mintha nekem teljesen mindegy lenne, h miként szól az erősítő, csak jó sok okosság legyen benne. Szerintem az említett Denon és Yamaha elég jó kompromisszumos megoldások hang és fícsörök tekintetében.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9172) lajthabalazs válasza Forestjo (#9168) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Megpróbálhatod különböző fix frekvenciákon hajtani a SAL-okat (mondjuk 20-tól 200-ig). A hangszóróknak nem konstans az impedanciája, lehet hogy a rezonancia-frekvencia közelében úgy beesik az impedancia, hogy zárlatnak látja az erősítő.

De ha van multimétered, rá is mérhetsz a SAL-ra, ha nem nagyon alacsony a rezisztív ellenállása, akkor a fenti eset kizárható.

[ Szerkesztve ]

(#9173) lajthabalazs válasza tylerddd (#9171) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Én ezeket az extra funkciókat inkább kiszervezem egy külső dobozba, akár RPi, akár dedikált média-lejátszó, olcsón és flexibilisen meg lehet kapni azt, amit az erősítőgyártók keservesen szenvednek bele a dobozokba, gyakran csak azért, hogy kipipálhassanak még egy szolgáltatást.

(#9174) zs198


zs198
aktív tag

Sziasztok!

Új vagyok a házi-mozi témában.
Tanácsot szeretnék kérni hozzáértőktől.
Szeretnék vásárolni erősítőt + hozzá hangfal szettet. Az erősítőre 40-50k van (főleg használt érdekelne)
A hangfalakat pedig szép sorjában venném meg apránként.
A fő cél a térhangzás HD filmeknél+zenehallgatás .
Pár erősítőt már kinéztem..ezeket kellene véleményezni, hogy vajon melyik a legjobb vétel:
A HDMI csatlakozó mennyire fontos? A HD kép és hang csak ezen jön át tökéletesen? Vagy elég az optikai, vagy komponens?
Az erősítők a következők:
(mind használt)
Marantz SR5400 ez olyan 45k

Onkyo TX SR 577 7.1 50k

Denon AVR-1311 47k

MARANTZ SR3001 44k

Ehhez szeretnék majd hozzá megfelelő hangfalakat venni!
A tanácsokat előre is köszi!
Írhattok itt vagy privát üzenetben!

további szép napot!

Üdv. -Zsolt-

(#9175) jeni válasza zs198 (#9174) üzenetére


jeni
félisten

Az AVX fóumon is vannak néhány jó modellek, és az aprón meg a Onkyo TX-SR608 van eladó.

[ Szerkesztve ]

(#9176) tylerddd válasza lajthabalazs (#9173) üzenetére


tylerddd
veterán

Ha külső doboznak tekinthető egy Chromecast 2 vagy egy Mede8er 600, akkor én is valamilyen szinten. De pl. ezek nem AirPlay kompatibilisek, ami viszont nekem az iOS eszközök miatt jól jönne.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9177) lajthabalazs válasza tylerddd (#9176) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Szerencsére a mi háztartásunkban nincs ilyen igény. De almához is van valami Apple TV, az csak AirPlay kompatibilis, és akkor három HDMI bemenettel megoldottad az összes streaming protokollt, az erősítőnek meg már szinte csak erősítenie kell.

(#9178) Nemir Ombe válasza tylerddd (#9171) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"sokféle hasznos szolgáltatást használni (mondjuk Spotify, telefonos app stb."

Olvasd már el kérlek, hogy mit és mire írtam. Kösz.

".... vagy rámasolod a zenéidet egy pendrive-ra,bedugod az erősítőbe,letöltöd az avr app-ját és a telefonodon keresztül ugyanugy kezeled,mint a telón lévő zenéid csak így a jelnek nem kell +2 eszközön (meg még a “levegőn”) is átmennie."

Hmm ....

(#9179) zs198 válasza jeni (#9175) üzenetére


zs198
aktív tag

Kösz az AVX-et.
Huhh itt aztán van erősítő dögivel...csak sajnos sok zártba van amire nem tudok írni még regelve sem...
De azért még egyszer köszi!

Üdv. -Zsolt-

(#9180) shteer válasza zs198 (#9179) üzenetére


shteer
titán

Azok elkeltek

..szerintem jónak tűnik

(#9181) tylerddd válasza Nemir Ombe (#9178) üzenetére


tylerddd
veterán

Én inkább úgy érzem, h te nem találod a koherenciát az egymást követő kommentek között, de ha gondolod összeollózom neked, mint ahogy te csinálod a hozzászólásaimmal. Most megint kiragadtál a teljes egészből egy fél mondatot, ezzel totál más értelmet adva az én hozzászólásomnak. Mit mire írsz?! Ez valóban érdekes: te a #9156-os hozzászólásodban reagáltál a #9171-es kommentemre?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9182) zs198 válasza shteer (#9180) üzenetére


zs198
aktív tag

igen. Időközben rájöttem, de azért köszi :)

Üdv. -Zsolt-

(#9183) Nemir Ombe válasza liszi70 (#9170) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Tudom,nálad ehhez is “vakteszt” kellene. :D

tylerddd:
Szerintem hagyuk....;)

Hmm ....

(#9184) tylerddd válasza Nemir Ombe (#9183) üzenetére


tylerddd
veterán

OK, hagyjuk ... ;)

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9185) TayRol


TayRol
veterán

Az Onkyo erősítőkre 1 vagy 2 év gari van?

(#9186) lajthabalazs válasza liszi70 (#9170) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Amikor a projektoromat "kalibráltam" találtam egy képgyűjteményt, és hozzá tartozó utasításokat, amiben egészen sok logika volt, követhetőek voltak, és jobb lett a kép, mint a gyári preset-ekkel (bár viszonylag gyorsan meg lehet szokni bármilyen színsémát a sötétben). De most nem találom sehol a linket.

(#9187) jeni válasza TayRol (#9185) üzenetére


jeni
félisten

2év van
olyan bolt is van ahol csak 1év
az Edigital csak 1évet ad a Denonra,holott ahhoz agyártói megadja 3évet.
A netdepo 3évvel hirdeti.

(#9188) TayRol válasza jeni (#9187) üzenetére


TayRol
veterán

Köszi. Engem most kimondottan az Onkyo érdekelt. Ezek szerint hivatalosan két év.

Volna egy (mint kiderült) 1 éves hibátlan modell még 1 év garival 100e-ert (636-os). Megéri?

[ Szerkesztve ]

(#9189) liszi70 válasza Nemir Ombe (#9183) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem, teljesen másról van szó. Semmi gond, ha nem értesz hozzá, de kérlek ne forgasd ki megint a szavaimat az eredeti értelmükből.

[ Szerkesztve ]

(#9190) jeni válasza TayRol (#9188) üzenetére


jeni
félisten

Hello!

Épen nézegettem a Netdeon az Onkyo cuccait és az jött le,hogy a Onkyo TX-NR545 7.2 Wifi magasan jobban megérné megvenni ,mint a Denon AVR-X1200W 7.2 HD vagy a Pioneer VSX-930 + ajándék HDMI kábel.

Az Onkyo-n több az audió jel bemeneti forrás amellett,hogy a HDMI ugyanannyi,valamint valódi fémelőlapos az eleje. Talán abban lehet hátránya az Onkyonak,hogy elől nincs kivezetve az USB és a HDMI. Ezt viszont meg lehet oldani,hogy hátulról előre lehetne vezetni egy kábellel. A Pioneer abban +,hogy annak 2 HDMi OUT pontja van.
Észrevettem,hogy egyre szűköl az analóg bemeneti forrás lehetősége. A Denon 1200-n és a Pioneer 930-n is csak +2 variálhatóság van. Majd eljön az idő amikor egy se lesz rajta?

A 100.e Ft alatti cuccok közt a Sony DH500 is rendben lenne ,de azon is kevés audió jel bementi forrás van és nem tudja Bluetooth fogadni,a Denon X520BT azon is hasonló van de van Bluetooth de nincs normál hangfal csatija. A Pioneer-t meg nem dicsérik,maradt még talán a Yamaha RX-V379? Egyesek azt mondták nem sok értelme van a direkt Bluetooth fogadásnak,jobb is ha LAN vagy WIFI van kiépítve.ű

Onkyo TX-NR636 Nem tudom,hogy megérné-e? Nekem tetszik átpasszolod? Ha rendes gari van rá ,nekem megfelelne.
Az NR545 képest eltérne mert a 636 elől inkább a digitális bem. és az USB van de nincs WIFI,ellenben van LAN. Az 545 feljavított verzió a 636 képest + WIFI elől több analóg jel és 2év gari igaz az +45000Ft.

[ Szerkesztve ]

(#9191) TayRol válasza jeni (#9190) üzenetére


TayRol
veterán

Kékfog nekem nem kell, úgysem használnám.

(#9192) Zsmester89 válasza jeni (#9190) üzenetére


Zsmester89
őstag

Az 1200-ről nem mondod meg, hogy nem fém az eleje (miért, nem az amúgy?).

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#9193) jeni válasza Zsmester89 (#9192) üzenetére


jeni
félisten

A leírásban a Netdeponál nem tüntetik fel a Denon 1200-nál,amúgy a Media Markt boltban megérintettem egy ilyet és meleg volt. A fémelőlapos olyan rideges, vibrálos érzés (amennyiben áram alatt van) és HIDEG az érintésre.

(#9194) lajthabalazs válasza jeni (#9193) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Ezek az eszközök duplán szigeteltek, ha a fém előlap "vibrálós" akkor azzal a készülékkel komoly gond van.

(#9195) Zsmester89 válasza jeni (#9193) üzenetére


Zsmester89
őstag

Szerintem pedig fém.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#9196) jeni válasza lajthabalazs (#9194) üzenetére


jeni
félisten

igen éreztem és igazad van,hogy kettős szigetelésnek kell lennie. pedig ki is próbáltam úgy is,hogy kikapcsoltam a készüléket az Áruházban.

(#9197) lajthabalazs válasza jeni (#9196) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Mondjuk a HDMI csatlakozó fém háza mintha hozzáérne a hátlaphoz, azon keresztül kerülhet nem kívánt feszültség alá a burkolat kikapcsolt állapotban is.

Most nézem, hogy a külső fém cucc a HDMI kábelen, amit előszeretettel "vonnak be arannyal" igazából nincs is bekötve sehova? A pinout-on az árnyékolásra van külön pin, a földre van külön pin, védőföld nincs, akkor miért 24K-s a csatlakozó, aminek csak mechanikai szerepe van? Arra az arany pont nem jó választás.

[ Szerkesztve ]

(#9198) Norbi 72 válasza lajthabalazs (#9197) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ne bohóckodjatok már,semmilyen feszültség nem kerülhet se az előlapra,se a vázra.. :N

(#9199) jeni válasza Norbi 72 (#9198) üzenetére


jeni
félisten

az erőlködő bizsergését működés alatt mire véljem? kikapcsolás után nem éreztem.

(#9200) lajthabalazs válasza Norbi 72 (#9198) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

De hát ha érezte a kolléga?!

A HDMI-s csatlakozó bekötésének kérdésére van valami jó válaszod? Vagy menjek érte a HDMI topikba?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.