Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8551) Zsmester89


Zsmester89
őstag

A hangzásban ezen a szinten tapasztalhatok változást, ha kis szövet öntapadós tappancsokat dobok a hangfalak aljára?
Mert most fa a padlóval érintkezik...

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#8552) Ragadozó válasza Zsmester89 (#8551) üzenetére


Ragadozó
Ármester

nem, de nem lesz karcos az alja...tüskét próbálj ki...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#8553) BBéci válasza Zsmester89 (#8551) üzenetére


BBéci
titán

Az annyit ér, mint halottnak a csók. Valamilyen rezgéscsillapításra, elcsatolásra van szükség, ahogy Ragadozó javasolta.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8554) Zsmester89 válasza Ragadozó (#8552) üzenetére


Zsmester89
őstag

Őszintén pont a karcok miatt gondoltam :) nem tudom, hogy a tüskék javítanának-e a Zaldek hangzásán.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#8555) sza.sa


sza.sa
tag

Sziasztok!
Az akciós Velodyne Impact 10-ről vélemény? 22nm nappaliba, egy régi Sony WM40-et váltana. (mondjuk ennél jobb lehet bármi :)

sza.sa

(#8556) BBéci válasza Zsmester89 (#8554) üzenetére


BBéci
titán

Miféle karcok? Minden normális hangdoboztüskéhez tartozik alátét.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8557) Zsmester89 válasza BBéci (#8556) üzenetére


Zsmester89
őstag

Félreértettél. Jelenleg nincs a hangfalakon semmi, ezért karcolódik. Az ikeaban vettem bútor aljára való öntapadós szövet tappancsokat :D az igazi kérdés, hogy az én jelenlegi rendszeremnél hozna-e javulást a tüske, mert akkor hagyom az öntapadós témát.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#8558) Ragadozó válasza Zsmester89 (#8557) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Tüske azért szinte mindenhol hoz javulást...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#8559) Gigi01 válasza Norbi 72 (#8482) üzenetére


Gigi01
őstag

Akkor úgy kérdezem.Jamo 606Hcs3-hoz,15nm-re,mit tennétek?
Ha esetleg cserélem a hangfalszettet,akkor sem 500e-res kategóriára. :U

(#8560) Norbi 72 válasza Gigi01 (#8559) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ahhoz szvsz elég az X1200-as.

Vagy X1300-as,a legújabb,minden ficsőrrel.Ezzel jó ideig el lehet mozizni.

[ Szerkesztve ]

(#8561) Gigi01 válasza Norbi 72 (#8560) üzenetére


Gigi01
őstag

Picit drága számomra.Mennyire szoktak beesni az árak az erősítőknél?Annyira nem vagyok itt képben.

(#8562) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Számítógéphez szeretnék egy 5.1-es hangrendszert, mert a mostani megadta magát. Találtam jópár házimozi rendszert is, DVD lejátszóval. Ezeket általában rá tudom kötni PC-re? Nem kell 5.1, mert csak 1 jack dugót szeretnék használni a gépről, de szóljon az összes hangfal sztereóban. Ez lehetséges?

Most konkrétan pl. volt egy Orion, amin volt 1 RCA bemenet AUDIO IN-ként.

Vagy egy Sony rendszer, amin egy darab SCART kimenet volt, ezt akkor bemenetként nem is lehet használni?

Köszönöm.
(illetve van valami minőségi különbség a sima hangrendszer és a házimozik között?)

(#8563) Norbi 72 válasza Gigi01 (#8561) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ez elég változó,kifutó termékekre szokott lenni kb. 10-15%.

RAiN: Itt érdeklődj.

[ Szerkesztve ]

(#8564) lajthabalazs válasza Gigi01 (#8561) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Használtaknál meg 40-50% csökkenés a garancia lejártával (legalábbis ebben a kategóriában)

[ Szerkesztve ]

(#8565) Gigi01


Gigi01
őstag

VSX-924?Itt nézem aprón,plusz garis. A 922-vel tesztelték a Jamo-t Avo-n.

(#8566) kolyok1206


kolyok1206
csendes tag

Sziasztok.
Segítségre lenne szükségem.
Van egy Marantz NR1504-es HM vasam.
Frissítést ír ki az erősítő de Lan kapcsolattal és USB sem tudom lefrissíteni.Esetleg van valakinek ötlete?
A kijelzőn mindig ez a felirat jelenik meg "Update retry"
Előre is köszönöm.

(#8568) Nemir Ombe válasza Gigi01 (#8565) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Új Pio vsx 930 cca 120e-ért? [link]

Hmm ....

(#8569) Gigi01 válasza Nemir Ombe (#8568) üzenetére


Gigi01
őstag

Jó lenne százból megúszni,de elgondolkodtató.Még csak olcsóságokat vettem kintről,azt is azért,mert alapból jobban megéri,vagy más megveszi aztán itt eladja drágán.
Amúgy milyen bolt a linkelt?Garancia hogy működik külhonból vásárolt terméknél?

(#8570) Nemir Ombe válasza Gigi01 (#8569) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Én is és mások is rendeltek már tőlük,eddig nem volt gond velük.

Csak azért ajánlottam,mert ez már tudja az “újdonságokat”, egy jó darabig nem kell cserélni,ha csak nem akarsz “feljebb lépni ....

(a garancia kint: irsz nekik,visszaküldöd,javitják vagy cserélik és küldik)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#8571) syler123


syler123
veterán

Sziasztok!

Van egy Sony bdv-e370 házimozi szettem. Olyan kérdésem lenne, hogy ennél számít a polaritás? Az első hangfalaknál kimértük, megvan, hogy melyik kábel a + melyik a -. Viszont a hátsóknál és a mélynyomónál nem, és nem is tudom mivel csekkolni, mélynyomót amúgy sem, mert nem jelzi semmi, pláne hogy toldva lett a kábel. Van ennek jelentősége? Működni működnek a hangfalak.

Vagy ennek csak akkor lenne jelentősége ha sorba lenne kötve több hangszóró? Így hogy külön kábel jön az erősítőből mindegyik hangszóróhoz ilyenkor is számít?

[ Szerkesztve ]

(#8572) Nemir Ombe válasza syler123 (#8571) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem ne foglalkozz a polaritással, a hangján nem fog változtatni bárhogy is kötöd. ;]

(amúgy a dobozokon jelölve van a +/-, a csatlakozóknál meg színkódolva a kábel, a "toldásnál csak követni kell az eredeti színkódot és ,már meg is van, hogy mit hová ... ;) )

Hmm ....

(#8573) jeni válasza kolyok1206 (#8566) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Ezt ki kell töltened és pendriver-re amin nincs más rajta arra kiírod.
GONDOLOM A MENÜBŐL kell frissítened.

[ Szerkesztve ]

(#8574) syler123 válasza Nemir Ombe (#8572) üzenetére


syler123
veterán

Meglepődnél, nem is szól rosszul :D Nincs akkora a helység hogy nagyobb / erősebb kelljen, tere van, nekem ez a lényeg. Eredeti bluray lemezről szépen szól, bárki bármit mond, nem az 500k-s rendszerekkel kell hasonlítani, akkora audofil sem vagyok, párszor megnézek egy egy jobb filmet.

A + - rajta van persze a csatlakozónál, csak épp a toldásnál nincs rajta (mindegy is, mert az a falban van). A két hátsót kimértük multiméter-el, egyedül a mélynek nem tudom a polaritását, de jónak tűnik a hangja...

[ Szerkesztve ]

(#8575) Nemir Ombe válasza syler123 (#8574) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Biztosan meglepődnék. :D

Hmm ....

(#8576) syler123 válasza Nemir Ombe (#8575) üzenetére


syler123
veterán

Pont ezért nem szeretek a házimozi fórumra jönni, mert a gúnyolódás megy. Én ezt vettem / használom és semmi bajom vele, nem is fogom lecserélni :) A kérdésem nem is terjedt ki arra hogy elemezd milyen hangminőségre képes ez a szett, de te megteszed grátiszba, ehhez csak gratulálni tudok.

(#8577) szrobert válasza sza.sa (#8555) üzenetére


szrobert
tag

Ez a Velodyn engem is érdekelne, de nem nagyon tudok róla semmit és itt sem nagyon jött válasz a kérdésedre..
Az ár nagyon jó, úgy tudom a cég csak mélynyomót gyárt, nem tudom...
én is gondolkodom rajta, nekem eddig nem volt sub a rendszeremben...

(#8578) Nemir Ombe válasza syler123 (#8576) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem korrekt választ adtam,némi humorral. De ha “túlteng benned az önérzet”,arról már nem én tehetek. ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#8579) kolyok1206 válasza jeni (#8573) üzenetére


kolyok1206
csendes tag

Szia.
A frissítést letöltöttük már.Telepíteni nem tudjuk menüből.Az erősítő azt irja naprakész a software de ami a Marantz oldalán található software újabb mint ami fent van az erősítőn,és állandóan jön az üzenet update retry.
Ezért állunk tétlenül. :W

(#8580) syler123 válasza Nemir Ombe (#8578) üzenetére


syler123
veterán

Ez nem önérzetről szólt, csak látom hogy itt ez megy, amivel abban az esetben ha vásárlás előtt állok és megkérdezem hogy a bögreszettet vegyem, vagy rendes házimozit erősítővel, akkor lehet azt mondani hogy ne azt a szart vedd, hanem a másikat. De itt a kérdésem nem terjedt ki arra hogy milyen a házimozi, a kérdés az volt hogy van-e jelentősége itt a polaritásnak. Ha más jön ilyen kérdéssel, akkor elég az igen/nem válasz.

Ez csak alap intelligencia kérdése, ha nem érted mire célzok, akkor azt sajnálom, de próbáltam összefoglalni.

(#8581) Nemir Ombe válasza syler123 (#8580) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha már alap intelligencia: vajon azért van jelölve a +/-, hogy ne legyen jelentősége a bekötésnél a polaritásnak?

Javaslom zárjuk le, nem szeretném tovább rabolni az időmet. ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#8582) syler123 válasza Nemir Ombe (#8581) üzenetére


syler123
veterán

"Szerintem ne foglalkozz a polaritással, a hangján nem fog változtatni bárhogy is kötöd. ;]"

Ezt te írtad, tehát szerinted nem oszt nem szoroz, ami = nincs jelentősége. Nyilván azért van felrajzolva, mert úgy kellene bekötni, de ha nem változtat a hangján akkor nem kínlódik vele az ember, ezért kérdeztem, hogy van-e jelentősége...

Túl lett ez ragozva, gondoltam hátha csiszolhatok a stílusodon, ez nem jött össze, de egy próbát megért :)

Végeztem.

(#8583) Dorian válasza syler123 (#8582) üzenetére


Dorian
félisten

Polaritást nem nagy kaland megállapítani, csak egy elem kell hozzá, amit a hangfalkábel túlsó végéhez érintesz egy pillanatra. Amikor ilyenkor kifelé mozdul meg a hangszórómembrán, az lesz a +

Ez a hangfalnak akkor nem jó, ha rajta hagyod az elemet :) Egy pillanatra -de 5-re sem- semmi baja nem lesz tőle.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8584) syler123 válasza Dorian (#8583) üzenetére


syler123
veterán

Köszi.

Igen igen ezt olvastam, de azt írták nem valami jó a hangfalnak, de a mély-ládán lehet megcsinálom, mert azon nincs semmi feltüntetve és nem is csatlakozóval csatlakozik a kábel, hanem bele van forrasztva. A többi hangfal okés, megnéztem szakadás vizsgálattal.

szerk: Akkor meglesem, mert totó alapon lett összeforrasztva, remélem beletaláltam :)

[ Szerkesztve ]

(#8585) Nemir Ombe válasza szrobert (#8577) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A jelenlegi akciós árát [link] megéri, aki váltani akar most vegyen ilyet! (ennyi pénzért nem nagyon kapsz mást, ami ezt tudja)

(mozihoz 20-25nm-ig elég, zenéhez (komolyabb zenéléshez, nem kommersz tuc-tuc-hoz) nem igazán jó darab)

Hmm ....

(#8586) lajthabalazs válasza syler123 (#8584) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Akartam én is ajánlani az elemes megoldást, de a képen úgy tűnt, hogy nem látszik ki a hangszóró.

Egyébként polaritást LED-el is tudsz tesztelni, vagy két elemmel, meg egy ellenállással.

(#8587) jeni válasza kolyok1206 (#8579) üzenetére


jeni
félisten

xxxx.bin formában kell feltenni?
Legalábbis a Pioneer lejátszónál igen. Anno Onkyo erősítőm volt de akkor még nem adtak ki firmware-t ki hozzá.
Lehet ki kell csomagolni ahhoz,hogy elfogadja az erősítőd.
Amúgy ha garis a cuccod akkor a márkaszerviznek kötelessége rátenni a frissebbet,vagy add be arra,hogy nem frissül a készül.

(#8588) kolyok1206 válasza jeni (#8587) üzenetére


kolyok1206
csendes tag

Szia.
Köszönöm a segítséged!
Kicsomagoltuk de nem változott semmi.
Sajnos nem garis a HM vas így marad a szakszervíz.
Köszönöm szépen! :O

(#8589) szrobert válasza Nemir Ombe (#8585) üzenetére


szrobert
tag

Köszi a választ, ebben az árban melyik sub jó normálisabb zenéléshez?
Esetleg Polk Audio PSW110?

[ Szerkesztve ]

(#8590) Dorian válasza szrobert (#8589) üzenetére


Dorian
félisten

Ebben a kategóriában nincs zenére alkalmas sub. Értsd úgy, h jobban jársz, ha inkább lemondasz a frontjaid által le nem sugárzott mélytartományról.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8591) szrobert válasza Dorian (#8590) üzenetére


szrobert
tag

Értem, Koszi a választ...

(#8592) sza.sa válasza Nemir Ombe (#8585) üzenetére


sza.sa
tag

Köszi az infót, átgondolom... Volt nálam Martin Logan Abyss tesztre, hát kár volt, látom milyen sub kellene már nekem :)

sza.sa

(#8593) #98221312 válasza syler123 (#8580) üzenetére


#98221312
törölt tag

A bögreszetteknek semmi köze a házimozihoz. Mindössze egy marketing eszköz amit a multicégek próbálnak népszerűsíteni, láthatóan nagy sikerrel, valójában azonban semmi minőséget nem képviselnek, a dizájnt fizeted ki nem a valós tudást.

[ Szerkesztve ]

(#8594) Biga123 válasza #98221312 (#8593) üzenetére


Biga123
addikt

Azért sok esetben nincs más választás. (helyhiány).
És azért egy olcsóbb "bögreszett" is tud élményt adni a TV be integrált csipogókhoz képest.
Persze egy komolyabb szettel nem tudja felvenni a versenyt , de nem is az a cél minden esetben.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#8595) #98221312 válasza Biga123 (#8594) üzenetére


#98221312
törölt tag

Rengeteg lehetöség van...pl az állványra helyezhető hangfalak, és persze amit számtalanszor leírtak: használt termék vásárlása ha korlátozzottak az anyagi kehetőségek.

(#8596) lajthabalazs válasza #98221312 (#8595) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Bögreszettből is van használt, sőt az eladhatatlansága miatt valószínüleg sokaknak van olyan ismerőse, aki örülne, ha elajándékozhatna egyet(a szüleimnél és apósoméknál is porosodik egy). Annál aztán nehéz olcsóbbat találni.

[ Szerkesztve ]

(#8597) Biga123 válasza #98221312 (#8595) üzenetére


Biga123
addikt

Nem a pénzről beszélek.
Elég tájidegen tud lenni egy nagy állóhangfal is , egy szépen berendezett nem modern stílusu nappaliban.
És ha nincs neki hely se, mégnehezebb.
+ Elfelejted az asszonyfaktort . (hogy fog kinézni az a nagy doboz)

Vannak olyan szituk mikor bizony kompromisszumokat kell kötni. Ilyen esetben szerintem jó alternatíva lehet akár egy bögreszett is , és az is jobb mintha nem lenne semmi. De ez az én saját véleményem , mint ahogy a te véleményed pedig a te saját véleményed. Sajnos nincs ultimate igazság. :DDD

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#8598) BBéci válasza Biga123 (#8597) üzenetére


BBéci
titán

Nézd csak meg a képet, szerinted "tájidegen" az a hangdoboz? [link]
Változik a kép, azt lesd meg, amelyiken egy fotel áll középen.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8599) Biga123 válasza BBéci (#8598) üzenetére


Biga123
addikt

Nem , mivel ez egy teljesen modern stílusú berendezés + a műszaki cikkek vannak központban főleg a hangdoboz. Igazából az uralja a teret :K . Ezzel sincs semmi baj de nem mindenkinek tetszik.

De nagyon elmentem off ba .

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#8600) BBéci válasza Biga123 (#8599) üzenetére


BBéci
titán

Attól tartok, nem ugyanarról a képről beszélünk. Egy barokk (vagy rokokó) fotel társaságában látható egy pár Sonus faber Amati Futura hangdoboz. [link], [link].

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.