Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24301) BBéci válasza Jegesmaci81 (#24295) üzenetére


BBéci
titán

Azon kívül semmi baj, csak amit leírtál: erősen túl vannak árazva.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24302) Jegesmaci81 válasza arcitec (#24296) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Hagyjuk már ezt a bezzeg a nyugat dumát. Menő volt a 80-as évek végén. A nyugati szaksajtó is Ár/érték arányában tesztel. Sőt sok magyar cikk nem más mint fordítás.

"De az Opticon.hoz hangban nem hasonlítanám , mivel más kategória."

Sajnos az Opticon a saját ár kategóriájában nem rúg labdába. Persze ne értsd félre szívesen hallgatnék opticonokat csak nem 250ezer/db árért.

(#24303) szasanyi válasza Lacielvtárs (#24297) üzenetére


szasanyi
félisten

,,,és utána mar tenyleg meg akarok állni,,, - ezt már nagyon sokszor hallottam, és gyakran az sem gondolta komolyan aki mondta. :DDD

(#24304) arcitec válasza Jegesmaci81 (#24302) üzenetére


arcitec
addikt

Nem nagyon érdemes ezt kavarni, de TE hol élsz? "Menő volt a 80-as évek végén." :U Mikor kerültünk? Mert akkor nem vettem észre. ;) " saját ár kategóriájában nem rúg labdába" még az is lehet csak nem találtam olyat,
ami legalább hasonló lenne hangzásban, hogy nem lehet ezeket megérteni ... Az ára meg annyi volt amennyi ...
na mennyi? :D

[ Szerkesztve ]

(#24305) Lacielvtárs válasza szasanyi (#24303) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Haaaat :C
Majd látjuk mit hoz a jövő :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24306) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok.

Mission LX2-t használok frontnak, gondolkodom LX1-en háttérnek. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek megfelelő lenne, vagy inkább ugyan úgy LX2-t lenne érdemes falra tenni? Ugye nem túl sok az árkülönbség. Viszont méretben elég drasztikus a különbség, és súlyban is ezért talán praktikusabb lenne az LX1. Na meg mondhatni muszáj falra tennem őket, nincs más lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#24307) eddhunter


eddhunter
tag

Ezek a BF árak nem igazán győztek meg, úgyhogy valszeg megveszem az avx en hirdetett 211.2 ESP-t. Szerintem ennyiért nem igen kapok jobbat és gondolom elég is lesz...

(#24308) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Még friss vagyok ebben a Hi-fi / Házimozi világban, de megpróbálok pár tapasztalatot leírni.

1)
Azt olvastam, hogy egy mélynyomó helyét meg kell találni a szobában akkor lesz igazán jó hangja.
Nos nem tudom ez mennyire igaz a frontokra is de én meglepődtem, hogy 15cm mozdítás mire képes.
A Dali Spektor 6 leírásában a gyártó 20cm és 1 méter közötti fal távolságot ad meg ideálisnak.
Én elsőnek 20cm-re állítottam be.
Aztán egyik nap mondom kísérletezzünk...
Előrehoztam 1 méterre és valami iszonyt ronda viszhangos “izét” kaptam.
Á mondom felesleges idő pocsékolás.
De mi lenne ha megszegném a minimumot?
Hátratoltam 5cm távolságra és... komolyan emberek mintha egy teljesen más hangfalat hallanék. Embertelen mennyire megváltozott a hangja. Piszok jó lett sokkal teltebb hangzást kapok a zene hallgató pozícióban.
Erre nem számítottam. Komolyan csak pilláztam, hogy ezt most jól hallom? :D
Mindezt úgy, hogy a hangszóró még sztem a fele bejáratási időt sem tudta le.

Most ez lehet, hogy csak a kis szobám rossz akkusztikája miatt van, de sztem próbálja ki aki teheti.

2)
JBL Studio 260P:
Amikor először megláttam azt mondtam nekem ez kell. Végül sikerült megvennem, de sajna csalódás lett a vége amin a 15k-s ezüstözött sub kábel sem tudott segíteni.
Az hagyján, hogy túl nagy a szobámhoz (méretileg is), de olyan szinten kiemel bizonyos Hz tartományt, hogy az valami iszonyat. Tehát adott egy film amibe zaljik az esemény normál hangerőn minden király erre jön ez a Hz tartomány és bbbrrrrrrrrrrrrrrrrr reng a szoba mást nem hallani csak a mélyet.
Vagy 1 napot rászántam, hogy körbe cipeljem a szobában, de nem jártam sikerrel, az a tartomány továbbra is kiemelődött és lassan már fájt tőle a fejem.
Eladtam.

Váltani fogok egy kissebbre, de ezútta egy zártra ami talán jobban tudja tartani a Hz szintet.

Most egyik kiszemeltem ami nekem méretileg és teljesítményileg (na meg árban is) megfelelne az a Sunfire SDS-8.
Ezt a márka nevet nem igen láttam itt a fórumon.
Talán ennyire rossz? Valakinek tapasztalata vele?
Az AV-Online csak jót írt róla igaz ők a nagy testvérét az SDS-12-t tesztelték. (ami már nekem nagy lenne)

Esetleg ebben az árkategóriában egy hasonló méretű zártat tud javasolni valaki? Ami azért jó is.

Utóirat: A Spektor 6-nak is nagyon jó a mélyhangja az új pozíciójában, majdnem hogy kipótolja a mélyet. :)

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#24309) BBéci válasza AuraSync (#24308) üzenetére


BBéci
titán

Baromi jók a Sunfire szubládák, az említett cikket én írtam. 22 négyzetméteres nappalimban remekelt az SDS-12.
Bármilyenek a frontsugárzók, a mélynyomó elengedhetetlen, aminek több oka van. Hogy mást ne mondjak, a filmekben a többitől független, önálló az LFE csatorna, amit a frontsugárzókra rákeverni hatalmas hiba.

Rátérve a hozzászólásod lényegére, az amit Te visszhangos izének nevezel, az minden bizonnyal a valós, normális hangzás, csak nincs viszonyítási alapod, azért vagy vele elégedetlen. Azokat a hangdobozokat a falhoz tolni barbárság, feldúsul a mélytartomány, döngőssé válik, elnyomja az összes többit. Ráadásul a térábrázolás, a színpadkép, korcsosul, szinte megsemmisül. Nem teltebb lesz, azt azért gondolod, mert nem vagy tisztában azzal, milyen a valóban jó hangzás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24310) AuraSync válasza BBéci (#24309) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Ez így van, nincs viszonyítási alapom mivel ez az első ilyen komolyabb rendszerem. Hogy találtad ki. :D
Az előzőek mind ilyen gagyi műanyag dobozos házimozik voltak sok sok éven át.

Akkor ezek szerint azért nem tetszett az a hang mert hozzászoktam a rossz hanghoz? :F
Ez baj. Tényleg jobban tetszik így a hangja.

Olyat is írt valaki, hogy próbáljam meg szivaccsal betömni a Spektor reflex nyílásait, akkor is változhat a hang.
Ez mennyire igaz?

Amúgy köszi a választ. :R

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#24311) zsoika válasza AuraSync (#24310) üzenetére


zsoika
addikt

"Tényleg jobban tetszik így a hangja." Akkor használd úgy....Te hallgatod, neked kell hogy tetsszen!
"Olyat is írt valaki, hogy próbáljam meg szivaccsal betömni a Spektor reflex nyílásait, akkor is változhat a hang.
Ez mennyire igaz?" Teljesen!

(#24312) Dorian


Dorian
félisten

A hangfalak elhelyezésének teljesen egyszerű a fizikája, csak az a kérdés, hogy a korlátos lehetőségeinkkel (szobaméret, elhelyezés, csillapítási lehetőségek) milyen legjobb kompromisszumot tudunk kötni.

Legfontosabb tisztában lenni ezekkel az alapokkal (esetleg a topik-összefoglalóba bele szerkeszthetné valaki), ha ez ember el tudja képzelni vizuálisan, hogyan közlekednek a hanghullámok, akkor nagyjából képbe kerülhet és sok tévhit szétoszlik:

1. A hangdobozról a hanghullámok nem csak előre terjednek, hanem minél alacsonyabb a frekvencia, annál inkább gömb alakban,
a.) visszaverődnek a hangszóró mögötti falról is: Ezért a hangdoboz faltól való elhelyezésének távolsága az ettől függő frekvenciatartományban kioltásokat okoz: ezt pl. semmilyen szobaakusztikai rendszer nem képes kezelni, hiszen ha az eredeti frekvenciákat akármennyire növeljük, az kioltódik, csak a cuccot kínozzuk
b.) ...és később a többi falakról-padlóról-mennyezetről is visszaverődnek egy csomószor, időben késve, így létrehoznak egy szuperpozíciókkal és kioltásokkal teli katyvaszt. Itt fontos a helyes utózengési idő beállítása: (sem süketszoba, sem tök üres visszhangos terem nem jó) ráadásul spektrálisan egyenletes mértékben (Ezért rossz tanács, h burkoljunk minden falat puha anyagokkal, függönnyel, így szépen létre hozhatjuk a döglött hangzást a magasak túlcsillapításával, mélyek kezeletlenségével)

2. A szobának, mivel párhuzamos falakkal-padló-mennyezettel készülnek vannak (legalább) 3 irányú (a térbeli főirányok) módusai, azaz állóhullámai a méretből fakadóan. Ezek jellemzően egy-egy adott mélyfrekvenciás jelentős kiemelések, de a felharmonikusokban is megjelennek, csökkenő mértékben.

3. A szoba falai mentén a hanghullámoknak sebesség minimuma és nyomás maximuma van. Ezért a falközeli elhelyezés (sarok többszörösen) erős mélyfrekvenciás kiemelést ad: döngeni fog a doboz; ill. ezért (is) a helyezzük ide az esetleges elnyelőket

4. Három fő kezelési mód létezik:
a.) hangsugárzók és hallgatási hely optimális megválasztása: ez szokott lakószobákban jelentős korlátokba ütközni :)
b.) elnyelés (pontosabban csillapítás) A hang bejut az anyagba, ott egy része hővé alakul és elnyelődik.
- nyitott cellás habszivacsok: a legsűrűbbek, 40kg/m3-es alkalmasak, de csak közép és magas frekvenciákon hat.
- nehéz szálas anyagok (ásványgyapot) 50-90kg/m3, ezeket a kiporzás ellen precízen be kell vonnunk. Vastagság növelésével érhetjük el az alacsonyabb frekvenciák csillapítását is, de vannak határai, az igazán mély frekvenciákhoz túl vastag anyagot kellene alkalmazni.
c.) diffúzálás (visszaverődések szétszórása) Sík felület adott hanghullámok méretének megfelelő megtörése, ha ott éppen nem az elnyelés a cél.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24313) bigdigit


bigdigit
addikt

Továbbra is vacillálok onkyo txnr-676. Melyik illene vagy érné meg jobban számomra. Dali spektor 5.0 279-ért amiből elpattintom ez erősítőt kb 50-ért vagy Heco Victa Prime 502 5.0 163-ért. Utóbbi egyedi ajánlat. Megjegyzem én szeretem ha valami szól magasban mélyben. Mély magas bármit hallgatok meg van tolva. Főleg film mellette némi tucctucc zene megy. Sub már adott mint írtam heco Victa Prime 252.a 20nm a szoba. Egyáltalán egy kategóriát képviselnek és teljesítményben hogy viszonyulnak egymáshoz?

[ Szerkesztve ]

(#24314) sinci01 válasza bigdigit (#24313) üzenetére


sinci01
aktív tag

ITT 15-el olcsóbb ez a szett!!

(#24315) Baritone


Baritone
tag

Kicsit átértékeltem a dolgokat, és kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy mi lenne az optimális rendszer?

Szóval a nappali mérete 45 nm, falfülkés tv és 5.1 hangfal hely kialakítás, falban vezetett kábelezéssel. A centernek és a frontoknak is fülke lett kialakítva. Fülkék miatt az álló frontok kizárva.

Beláttam, hogy ezt nem lehet 200.000 Ft-ból valódi élményt adó módon megvalósítani.

Amire használnám: mozizás letöltött tartalommal , sorozatok streamelve Ps konzolon keresztül, Ps4 játék, zenehallgatás (alkalmanként komolyzene is, de az főleg Mezzo Tv-n),

Szóval ki milyen eszközöket ajánl ehhez (erősítő, hangfal, sub, kábelek) úgy, hogy az ár/érték arány a szempont?
Nem sajnálom rá a pénzt, de nem akarok millió közelébe menni.

(#24316) bigdigit válasza sinci01 (#24314) üzenetére


bigdigit
addikt

Oké köszi de még így sem tudok dönteni megéri a Dali azt a felárat az én igényemhez képest. Szeretném ha ha lenne benne tartalék teljesítményben és jól legyen színezhető a hang is. Bár nem tudom esetleg bontanak-e szettet.

(#24317) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Na, HDMI splitter témában senki? Valami ajánlást igazán megköszönnék. Vagy amiket linkeltem, azok jók?

(#24318) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Köszi a részletes válaszokat. :R

Nem csak a hang miatt toltam hátra a Spektor-okat hanem a hely miatt is. 12m2-es kis szobámban nem pakolhatok akárhova sajnos.
Max 30cm amennyire előre tudom hozni úgy, hogy még nincs akadékban.

Sajna nem mindenkinek van otthon multimédia szobája. :(

Amúgy nyomatom rajtuk az IsoTek bejárató hangokat lehet annyit változik később, hogy nem kell hátrébb tolni.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#24319) T_Stark válasza AuraSync (#24318) üzenetére


T_Stark
őstag

A Spektor 6-nál még az is bonyolítja az elhelyezést, hogy hátul van a reflex nyílása.
Így még jobban el kellene húzni a faltól, mint egy elülső reflexes vagy zárt dobozt.

(#24320) Dorian válasza T_Stark (#24319) üzenetére


Dorian
félisten

Semmiképp nem kell kevésbé elhúzni az első reflexeseket / jobban a hátsó reflexeseket, ez tévhit. Nem azért kell elhúzni és nem azért nem szabad nagyon rátolni.
Gondolj bele mi történik a reflexnyílásnál és annak mennyi hely kell.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24321) T_Stark válasza Dorian (#24320) üzenetére


T_Stark
őstag

Hát nem tudom, nekem a hátsó reflexes Missiont ha nagyon rátoltam a falra, jobban "összeálltak" a mélyek, a Castlenél ezt nem tapasztalom a falra tolva sem. Ezen alul van a nyílás.

[ Szerkesztve ]

(#24322) zsoika válasza T_Stark (#24321) üzenetére


zsoika
addikt

+1 Én is így vetem észre, ahogy te írod.

AuraSync: Oda meg miért azokat a nagy hsz vetted? Jobb lett volna egy szatelit sugárzós szett....szerintem .

[ Szerkesztve ]

(#24323) AuraSync válasza zsoika (#24322) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Na azért ne menjünk le polcsugárzók szintjére.
Nem panelbe lakok itt lehet nyomatni a filmet meg a zenét jó hangerővel.
Van 120k-s Audio Engine hangszóróm PC-hez, de annak köze nincsen az álló hangszórókhoz.
Nem akartam megint mellényúlni így lett a Spektor ami nem is nagy nem is túl kicsi.
Pedig először a még nagyobb Klipsch F28-at akartam...

Jók ezek, leglább is fényévekkel jobbak mint ami volt műanyag sz@rok.

Örülök neki, hogy ilyen szintre el tudtam jutni. Van olyan munkatársam aki még mindig csak katódsugaras TV-n videózik.
Ahhoz képest az enyém űrtechnika a 60”-os TV-vel. :K

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#24324) szasanyi válasza AuraSync (#24323) üzenetére


szasanyi
félisten

Meglepődnél egy Castle Knight 2 hallattán, hidd el. ;) Én Spektor 6 után hallgattam és ezt választottam.

(#24325) AuraSync válasza szasanyi (#24324) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Egy Knight 5-öt inkább kipróbálnék. :)
Az milyen lehet emberek. :D

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#24326) Dorian válasza T_Stark (#24321) üzenetére


Dorian
félisten

Ha alul van a reflexnyílás azt a dobozt úgy hangolták be, hiszen úgy csak fix tud lenni a távolság.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24327) T_Stark válasza Dorian (#24326) üzenetére


T_Stark
őstag

Igen, ez így van.
Van egy kis állványa, amire fixen rá kell csavarozni magát a dobozt, és közte van egy kis távtartó, az emeli meg annyira a dobozt az állványról, hogy legyen hely az alsó nyílásnak.

(#24325) AuraSync
Sok. Én Knight 4-et használok 17 nm-es szobában, de nem hiszem hogy teljesen ki tudja itt futni magát.

[ Szerkesztve ]

(#24328) AuraSync válasza T_Stark (#24327) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Értem tehát akkor a frontok méretét is a szobához mérjük mint a sub-oknál?
Mit jelent az, hogy kifutja magát?
Mondjuk nagy hangszórót rakok be és ha minél hangosabban hallgatom annál rosszabb lesz vagy mi?
Vagy mivel kicsi a szoba nem kapom azt a hang minőséget amit kellene?

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#24329) Nemir Ombe válasza AuraSync (#24323) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Na azért ne menjünk le polcsugárzók szintjére."

Azért azt érdemes tisztázni, hogy a "polcsugárzó" nem egy "minőségi jelző" .... sok esetben (és főként mozira) jobb választás lehet és jobb hang érhető el velük, mint az állókkal.... ráadásul ugyanazért a pénzért jobb (minőségibb/felsőbb kategóriás) állványost kaphatsz, mint állót és a legtöbbször a "hangerőnek" sincs ilyen esetben köze a doboz(ok) méretéhez ....

.... pl. nálam jelenleg 20-22nm-en a harmadakkora állványosok sokkal jobban szólnak, mint az azonos sorozatból való állók .... de mindez egyéni ízlés kérdése is .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#24330) T_Stark válasza AuraSync (#24328) üzenetére


T_Stark
őstag

A nagy álló dobozoknak kell a tér, hogy úgy szóljanak ahogy kell.
Szerintem te is tapasztalnád, ha a 12 nm-esből átvinnéd a Spektorokat egy legalább 20 nm-esbe.

(#24331) zsoika válasza AuraSync (#24323) üzenetére


zsoika
addikt

A többiek már le is írták amit akartam. Kösz srácok!

[ Szerkesztve ]

(#24332) Dorian


Dorian
félisten

Nagy állódoboz és kis monitor között az a különbség, h utóbbi egyszerűen nem tudja azokat a mélyeket, amik minél kisebb szoba annál nagyobb sávban problémásak.
Ld. a fenti akusztikai fejtegetést.

Másik, kevésbé problémásabb dolog, h egy nagy dobozt kellő távolságról kell hallgatni, h a távolabb lévő hangszórók egységes hangot adjanak.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24333) sinci01


sinci01
aktív tag

Üdv. JBL Arena 100-at cserélnék, pl Jamo J110-re. Érezhető lenne a különbség?

(#24334) sixpak válasza Dorian (#24332) üzenetére


sixpak
nagyúr

Mozinál mindegy nem?
Az emberek zöme small-on használja a frontokat, így lényegtelen mit tud(na) az álló/állványos hangsugárzó.
Zenénél más, én a viszonylag kis szoba miatt cseréltem nagy állókat, állványosra és érdekes módon nem mindig kell a sw a zenéhez. 39Hz az alja, bőven elég....nekem.
Egy biztos, több mint 15 évig csak floorstanding dobozaim voltak, de soha nem volt olyan pontos a kapott hang, mint most az állványosokkal.....persze csak egy viszonylag szűk hallgatási pozicióban, ha abból kimegyek, akkor azért baj van....de nem mászkálok zenehallgatás közben. :)
Ja, mindkét esetben a legeslegalja kategóriáról beszélek, de így is igaz, amit írtam.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#24335) sinci01 válasza sinci01 (#24333) üzenetére


sinci01
aktív tag

Elkelt, már tárgytalan, keresek mást...esetleg vmi jó sub vétel max 100k-ig?

(#24336) I'am Dony válasza sinci01 (#24335) üzenetére


I'am Dony
őstag

(#24337) Dorian válasza sixpak (#24334) üzenetére


Dorian
félisten

Így van mozinál mindegy.

De nem erről szólt a hsz-om, hanem leírtam mi az oka, háttere annak, h olyanokat mondanak, h
"A nagy álló dobozoknak kell a tér, hogy úgy szóljanak ahogy kell."
"Mit jelent az, hogy kifutja magát?" stb

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24338) sixpak válasza Dorian (#24337) üzenetére


sixpak
nagyúr

Világos, csak tovább gondoltam a saját szemszögemből. :)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#24339) Jegesmaci81 válasza Dorian (#24320) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Szia, kicsit megmagyaráznád amit írtál?

(#24340) Dorian válasza Jegesmaci81 (#24339) üzenetére


Dorian
félisten

Reflexnyílásnál csupán a légnyomás kiegyenlítődése zajlik, ahhoz, h ez akadálytalan legyen, nem kellenek óriási távolságok, elég mondjuk max 15 centi. Faltól bármely hangdobozt - akár reflexes akár nem - ettől sokkal jobban el kell húznunk, hogy a falközeli mélykiemelést, "döngést" csökkentsük, és hogy kialakulhasson normális sztereó színpadkép, aminek mélysége is van, nem csak "egy vonalban" történnek a dolgok.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24341) AuraSync válasza Dorian (#24340) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

“ettől sokkal jobban el kell húznunk, hogy a falközeli mélykiemelést, "döngést" csökkentsük”

Na de mennyi az a sokkal jobban? :F
Mikor tudom, hogy azt a hangzást kell kapnom amit a gyártó megálmodott a termékével?
Hogy tudom “tudományosan” bebizonyítani, hogy igen most a jó?

A másik problem ott van, hogy az emberek hallása sem egyforma, ami lehet neked jó az nekem nem, vagy pont fordítva.

És akkor még ott van az ülő, hallgató pozíció is.. ha hátrább ülök 30cm-el akkor sok a mély, ha előbbre ülök akkor meg szinte semmi mély nincsen.

Ahhoz meg sajnos kevés a 3 műszakos gépkezelői fizetésem, hogy stúdiót csináljak a szobából.

Én azt mondom, hogy a legjobb megoldás erre az, ha az ember a saját hallásához be állítja ahogy neki tetszik a hang és kész. Neki kell hallgatnia nm másnak ahogy azt fentebb írta is valaki nekem.

Mert az addig oké, hogy egy házimozi erősítőn van bemérő rendszer ami hol jó hol nem (ahogy itt olvastam) de egy fapados sztereó rádió erősítőn ilyen opció nincs.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#24342) markussandor válasza AuraSync (#24325) üzenetére


markussandor
senior tag

király :-)

(#24343) #44416768


#44416768
törölt tag

Üdv!

Segítségeteket kérem, szeretnék egy kicsit tisztábban látni az alábbi témában:
Klipsch Quintet V szettem van, amit házimozihoz használok, teljesen meg vagyok vele elégedve.
Azonban a leírása szerint ezek a hangszórók frekvenciatartománya 110 Hz-től indul, erre a Denon erősítőm Audyssey programja 80 és 90 Hz-re kalibrálta őket.

Ez rendben van így? Valóban szebben szólnak, mint 110 vagy 120 Hz-en, de fennakadtam a specifikációban szereplő adaton és az összefoglalóban írt javasolt beállításon.
Ha 110Hz alatt használom őket, akkor hosszútávon mi történik a hangszórókkal? :F

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#24344) VoidXs válasza #44416768 (#24343) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ha a bemérés azt állapítja meg, hogy lemennek azok 80-90 körülig, akkor hidd el neki. Bajuk nem lesz, ha arra gondolsz.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#24345) #44416768 válasza VoidXs (#24344) üzenetére


#44416768
törölt tag

A hitetlenkedésem egyik alapja az, hogy egy korábbi bemérés alapján a centerre 60Hz-et kalibrált.
Ezt azért sokallom (vagyis keveslem). :)

Legutóbb már 80-ra tette, a frontot 90-re a surround 100.

Szerintem a legszebben c:90, fr:110, surr: 100 volt, gondolom itt a 90-nél illik vágni a subot is.

(#24346) Norbi 72 válasza #44416768 (#24343) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ha 110Hz alatt használom őket, akkor hosszútávon mi történik a hangszórókkal?

Az attól függ,mekkora hangerőn hallgatod a cuccot.

(#24347) #44416768 válasza Norbi 72 (#24346) üzenetére


#44416768
törölt tag

0-tól 70-es sávban 30-on, max 40-en. Bekapcsolva a dynamic volume-t.

[ Szerkesztve ]

(#24348) Jegesmaci81 válasza Dorian (#24340) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Köszi a kimerítő választ.

(#24349) BBéci válasza AuraSync (#24341) üzenetére


BBéci
titán

"ha hátrább ülök 30cm-el akkor sok a mély, ha előbbre ülök akkor meg szinte semmi mély nincsen."
Ez egyértelműen szobaakusztikai problémák miatt van.
Mi van a hallgatói pozíció mögött? Alighanem csupasz fal, akkor szokott olyasmi előfordulni, amit leírtál.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24350) Norbi 72 válasza #44416768 (#24347) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az nem okozhat problémát.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.