Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24651) Süvi válasza bigdigit (#24648) üzenetére


Süvi
őstag

Melyik nem ajánlott, a dali vagy KF, vagy egyik sem? :)

(#24652) sinci01


sinci01
aktív tag

Az audiomekka mekkora fi....a, Dali Spektor 6 5.0 299.999-ért, 359 helyett a BF keretében, igaz előtte is ennyi volt az ára. Ez ám az igazi BF akció!

[ Szerkesztve ]

(#24653) zsoika


zsoika
addikt

Srácok! Ne a kamu BF akciókat írjátok ide...hanem a valódit, sajnos ezekből van kevesebb. :(((

(#24654) Quetz válasza zsoika (#24647) üzenetére


Quetz
őstag

Ezzel a real cable-el jobban jártál volna... szerintem.

(#24655) zsoika válasza Quetz (#24654) üzenetére


zsoika
addikt

Kösz a linket, de már mind1 ...hátha v.kinek segítség.
Az oktogonnál is megtaláltam a hkts16-ot akciosan ha érdekel v.kit.

Keresek HDMI kábelt akciósat 5-6eFt körül ha lát valaki :R inakustik érdekelne elsősorban.

[ Szerkesztve ]

(#24656) evko


evko
aktív tag

Sziasztok!

Magnat monitor Supreme 800 és a Jamo S426 között van valami különbség vajon?
Vagy mindkettő nem túl jó? Vagy bármelyik javára van plusz pont? :)

Köszi :))

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#24657) izirajder007


izirajder007
csendes tag

Hali! Valakinek van tapasztalata a Taga Platinum F-120 v.2 + S-90 + C-90 5.0 rendszerrel kapcsolatban?

(#24658) csizo


csizo
tag

Lehet,hogy rossz helyen teszem fel a kérdést,de...
NAS-ról "etetném" a médialejátszómat.Szerintetek kihatással lenne a kép és a hang minőségére,ha a noname RJ45 hálózati kábeleket lecserélném egy jobb minőségűre/QED,Oehlbach,Audioqest/.Esetleg CAT5-öt CAT 6-ra?

(#24659) dave118 válasza csizo (#24631) üzenetére


dave118
senior tag

Szerintem ha teheted hallgasd meg. De, az Onkyo-t én kizárnám a másik kettőhöz képest tolakodóbb stílusa miatt, a Yami és Denon közt pedig nem egyszerű dönteni (magamnak a Yamahát venném).

... Ami ami, az az.

(#24660) arcitec válasza csizo (#24658) üzenetére


arcitec
addikt

Ebben az esetben a csere ha Cat5 > Cat6 -ra van cserélve, nagyobb adatátviteli sebességet teszi lehetővé, ismertebb gyártó terméke, meg magának a kábelnek a szigetelésében , csatlakozó minőségében lehet jobb, hangzásban nem. Nálam a noname csatlakozó pecke tört le mindig, cseréltem jobb-színes csatlakozó kábelekre (CAT6) szebb,jobb,tartós lett és persze a sebességet az tutira tudja.
CAT5 - 100 Mb/s adatátviteli sebesség,CAT5e/CAT6 - 1000 Mb/s átviteli sebesség. (Utóbbi kettőnél a max távolság lehet különbség , de egy lakóházon belül az nem áll fenn.) ;)

[ Szerkesztve ]

(#24661) bigdigit válasza Süvi (#24651) üzenetére


bigdigit
addikt

Végül is mindegy mindegyiket lemondtam már. :)
Heco szettre nevezek be mivel a sub is az már.
Heco Victa Prime 702,102,302,252a az összeállítás.

(#24662) Süvi válasza bigdigit (#24661) üzenetére


Süvi
őstag

Hol sikerült megrendelni?

(#24663) Benji21th


Benji21th
tag

Sziasztok, remélem jó helyre írok, ha nem akkor bocsi. Adott egy Samsung full hd LED tv 2db HDMI,1db 3,5mm és 1db optikai csatlakozóval. A hdmikre ps4 slim és pc van kötve. Egy Logitech z323 at szeretnék ezekre használni átdugdosás nélkül. Adja magát a jack dugós megoldás a tvre. De valamiért azon kritikán aluli módon szól, míg pcn tökéletes. A lehető legolcsóbb megoldást keresem ennek a problémának a kiküszöbölésére. Esetleg valami optikai-jack konverter megoldás lehet? Vagy ha a tv jack aljzata ilyen pocsék, az is az lesz? Válaszaitokat, tippeitek előre is köszönöm!

(#24664) Quetz válasza csizo (#24658) üzenetére


Quetz
őstag

Felesleges lecserélned, csak pénzt adnál ki a semmiért.

(#24665) zsoika válasza Benji21th (#24663) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Kompozit RCA kimenet nincs?

(#24666) Benji21th válasza zsoika (#24665) üzenetére


Benji21th
tag

Szia, ha a hangszórót kérded, ezek vannak :
http://www.mega.pk/items_images/2747Q194165-Logitech-Z323-Speakers-lineouts02-kb.jpg

(#24667) #98221312 válasza Lacielvtárs (#24630) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nálam is teljesen más értékeket mért miután áthelyeztem a centert. Érdekes módon a sub hangerejét jóval lejjebb vette mint azelőtt.

[ Szerkesztve ]

(#24668) Quetz


Quetz
őstag

(#24669) Krisztian101 válasza Benji21th (#24663) üzenetére


Krisztian101
tag

Szia!

Jól hallod a jack kimenet az pocsék (nálam is). Konverter jó ötlet és olcsó is. Keress rá így “koax optical rca converter”, de ne magyarba vedd, merz azok 2x drágábbak. Én valami 3ezerért vettem kínából és én sokkal jobbnak hallom, mint a jack kimenetet :)

[ Szerkesztve ]

(#24670) bigdigit válasza Süvi (#24662) üzenetére


bigdigit
addikt

hazimozibudapest minden Heco -20% ma.

(#24671) tomiika


tomiika
tag

Sziasztok,

hangfalválasztási segítséget szeretnék kérni, a szitu az alábbi: van nekem egy Pioneer VSX-416-os erősítőm jelenleg egy 5.1-es hangrendszerrel. Az a tervem, hogy kihasználatlanság miatt száműzöm az 5.1-es hangfalakat és lecserélem őket két darab álló frontsugárzóra (ezekből is lehetőleg olyanra, amik jól megvannak SW nélkül)
Milyen ajánlott sugárzók vannak kb 50 ezer Ft környékén, akár használtan is, amiket fal mellé állítva is lehet használni?
Előre is köszi a válaszokat!

(#24672) Lacielvtárs válasza #98221312 (#24667) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jaja, de nálam a szőnyeg miatt történt ez, előtte más értékek voltak, és nem gondoltam volna hogy egy szőnyeg ennyit jelenthet :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24673) dave118 válasza Lacielvtárs (#24672) üzenetére


dave118
senior tag

Nem gondoltad volna, pedig milliószor mondtuk neked ;) Örülök, hogy végre megtapasztaltad, jobb később, mint soha :D

(#24674) ELACielvtárs: továbbra is óvatosan a kábel kérdéssel .. még belépő totyikban is :D

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#24674) Lacielvtárs válasza dave118 (#24673) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ezzel a szőnyeg kérdéssel is ugyanolyan pesszimista voltam, mint a tápkábel kérdéssel ;]
de a "jó" pap hifista is holtig tanul :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24675) Süvi válasza bigdigit (#24670) üzenetére


Süvi
őstag

Megteteszettek ezek a hangfalak.
Megkérdezhetem, hogy miért döntöttél emellett?

(#24676) zsoika válasza Benji21th (#24666) üzenetére


zsoika
addikt

Nem a TV-t. Ha nincs akkor csak az optikai/analog átalakító jöhet szóba.

(#24677) #98221312 válasza dave118 (#24673) üzenetére


#98221312
törölt tag

Igen, nálam még középkategóriában is csak bizonyos aspektusoknál vehető észre némi változás.

(#24678) #54715584 válasza dave118 (#24673) üzenetére


#54715584
törölt tag

Jól van ez így, különben kiből élne meg ez az üzletág, ha mindent egyszerre megvenne? :DDD :R

(#24679) Lacielvtárs válasza dave118 (#24673) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

há' pont azé" van ott a "gonoszkodó smile" ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24680) dave118 válasza #54715584 (#24678) üzenetére


dave118
senior tag

Nyilván, kellenek a húzó emberek :) Egyébként nincs azzal baj, ha valakinek van ilyesmire keret az csak jó!

(#24679) ELACielvtárs: Jaa így már érthető :D .. be sem merem írni milyen tápkábeleken jön a kraft nálam (ja, nem is tudom :DDD )

... Ami ami, az az.

(#24681) SVLaller válasza bigdigit (#24661) üzenetére


SVLaller
senior tag

Jó választásnak tűnik, nekem elég lenne a 302, 202, 102 kombináció is, viszont meghallgatás nélkül nem merek beleugrani. A Dalikat már hallottam és nagyon tetszett, így marad a Spektor szett 200-ért.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#24682) Krilehor


Krilehor
tag

Sziasztok, Denon 4300-hoz érdemes nézni külön tápkábelt a agyári helyett? Ha igen melyikeket lenne érdemes néznem?
A másik kérdésem, hogy pl. egy NorStone Stylum 2 állványon a Canton 502.2-es hangfalakat tudom rögzíteni a felső tálcán? Milyen szabvány méretei vannak ezeknek a rögzítéseknek amúgy?

(#24683) BBéci válasza bigdigit (#24648) üzenetére


BBéci
titán

Blamában? [link].

(#24682) Krilehor
Valamelyik IsoTek kábelt ajánlom, csak jó tapasztalataim vannak velük.
A legjobb hangzást általában akkor kapjuk, ha a hangdoboz alatt tüskék vannak, ez állványra is érvényes.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24684) BBéci válasza csizo (#24658) üzenetére


BBéci
titán

Próbáld ki! Az ismerősi körben van olyan, aki hazavitt jobbfajta kábeleket kipróbálásra, majd egyet megtartott és kifizette. Tehát bárki, bármit mond, lehet különbség hangban és képben is. Mondom lehet, nem biztos!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24685) szasanyi válasza BBéci (#24683) üzenetére


szasanyi
félisten

De miért nem teszed hozzá azt az egyáltalán nem lényegtelen információt, hogy milyen kategóriájú rendszerben? volt. :F Ti. az információd akkor értékelhető, mivel pölö egy 130k körüli AVR esetében semmi sem jelent, tiszta pénzkidobás.

(#24686) Benji21th válasza zsoika (#24676) üzenetére


Benji21th
tag

Köszönöm, kipróbálom.

(#24687) Quetz válasza BBéci (#24684) üzenetére


Quetz
őstag

Béci, azért nagy felelőtlenség ilyen tanácsot adnod, amikor számodra is köztudott tény, hogy az ethernet protocol stacket mérnökök tervezték. Ebből következően performanciája mérhető, a megvalósítás nem tesz különbséget az átküldött adatok felhasználási célja alapján, tehát a kép nem lesz szebb, a hang nem lesz jobb és a Quake-ben sem lesz több HP-d ha a tesód ellen játszol LAN-on.

(#24688) bigdigit válasza BBéci (#24683) üzenetére


bigdigit
addikt

Igazad van.A megfelelő szó a döntésképtelen lett volna.

(#24689) BBéci válasza Quetz (#24687) üzenetére


BBéci
titán

Az említett fórumtárs, aki kipróbálta és megvette azt a kábelt, szintén tudta, amiket leírtál, mégis látott, hallott különbséget, azért adott ki egy halom pénzt. AudioQuest demókon emberek százai győződtek meg arról, hogy igenis számít az UTP kábel minősége. Egyszer elmehetnél egy ilyenre és ott add elő az akadékoskodásodat!

(#24685) szasanyi
Soha nem pénzkidobás valami noname vackot minőségire cserélni!
Mellesleg azt ajánlottam, hogy próbálja ki.

(#24688) bigdigit
:R

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24690) bigdigit válasza Süvi (#24675) üzenetére


bigdigit
addikt

Nekem időm nincs meg lehet fülem sem meghallgatni itt ott szetteket. A subhoz már korábban hozzá jutottam. Aztán láttam valami techvideót ahol azt ecsetelték mennyire számít a doboz formája persze ha meg is van tervezve. Ezután számomra a sima úgymond kocka ládák egyesültek agyban a rossz hangzással. Volt még egy videó amiben a hangfal súlya illetve anyaga volt kitárgyalva. Ezért hajlottam a Klipsch felé mert az nehezebb darab de végül ez maradt. Szóval nincs meggyőző érv de mivel neten rendeltem él az elállás joga majd bár remélem nem lesz ez rossz az én igényeimnek. Lassan indulok is érte. Az elhelyezéstől amit egyenlőre kiagyaltam páran biztos a falnak mennének.

[ Szerkesztve ]

(#24691) Dorian válasza BBéci (#24689) üzenetére


Dorian
félisten

Hallani sok mindent lehet, de teljesen kizárt.

Demózással az bizonyítanak, amit csak be akarnak, meggyőződni csak kettős vakteszttel érdemes.
Érdekes módon pl. tévéket sem demó módban hasonlítunk össze.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24692) BBéci válasza tomiika (#24671) üzenetére


BBéci
titán

Nincs olyan hangdoboz, pláne álló a kereskedelmi forgalomban, ami falhoz állítva jól szólna. Kell köréjük a szabad levegő, lehetőleg 50 centi, de inkább több minden irányban.
Bármilyen frontsugárzókat veszel, szubláda akkor is kell a házimozihoz.

(#24691) Dorian
Ha kizárt, akkor XT nem mondott igazat. :P
Te is elmehetnél jövőre Munchenve, a HIGH END 2018-ra, az AudioQuest standra hallgatózni. USB-re is azt mondta mindenki, hogy nem lehet különbség.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24693) Süvi válasza bigdigit (#24690) üzenetére


Süvi
őstag

nagyon köszönöm, nekem még tetszene a Music széria, de abból csak fehér van :(
Be van rendelve a Dali, de nap végéig végiggondolom még :)
Köszönöm

(#24694) bigdigit válasza Süvi (#24693) üzenetére


bigdigit
addikt

Mert a music régebbi típus ami teljesen kifutó.

(#24695) migabi24 válasza bigdigit (#24694) üzenetére


migabi24
nagyúr

ha már heco akkor itt vannak a legjobb árak [link]

(#24696) Süvi válasza bigdigit (#24694) üzenetére


Süvi
őstag

Igen, felhívtam őket, ez már a nagyon vége.
Ha esetleg még ma meg tudnád hallgatni, írsz róla véleményt? :)
Mert lehet, hogy átpártolok, mert a feleségem barnát szeretne. (Elnézést, ezzel a hozzászólással, lehet hogy beletiportam a topic szakmaiságába :) )
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#24697) bigdigit válasza migabi24 (#24695) üzenetére


bigdigit
addikt

Ez ugyanaz a cég mint amit én írtam csak több néven futnak.

(#24698) Süvi válasza bigdigit (#24697) üzenetére


Süvi
őstag

Csak amit Te linkeltél, onnan még lejön -20%

[ Szerkesztve ]

(#24699) Quetz válasza BBéci (#24689) üzenetére


Quetz
őstag

Szintén közismert tény, hogy akkor is hallasz/látsz különbséget, ha az nem is létezik - a bűvészek is ebből élnek. Tehát nem állítom, hogy a fórumtárs nem látott vagy hallott különbséget, hanem azt mondom, hogy nincs különbség.

(#24700) Beni2360 válasza Lacielvtárs (#24604) üzenetére


Beni2360
félisten

Ui, a székek nem maradnak ott - Azt hittem az az olcsóbb oldalpáholy. :D

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.