Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23651) hcs57 válasza Dorian (#23650) üzenetére


hcs57
őstag

Tudom... s ez ekkora hallható eltérést jelent? ..vagy csak nüansznyit? Az olvasott cikkekben méréssel sehol sem bizonyították az eltérést.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#23652) Nemir Ombe válasza Krilehor (#23643) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Állványt pl. itt [link] is találsz, hátra meg lehet jobban járnál egy pár ilyennel [link] és akkor nem kell konzolon/állványon agyalni hátul .... ;)

Hmm ....

(#23653) Dorian válasza hcs57 (#23651) üzenetére


Dorian
félisten

Hallható eltérést jelent, igen. A jelenség tagadását még megértem digit vagy tápkábelek esetében, de analóg kábeleknél azért furcsa erről vitatkozni.
Persze túlzásba sem kell esni, a hifi fórumokon, itt is, sokan hajlamosak a kábelek jelentőségét túlbecsülni az aktív komponensekéhez képest, de attól létezik. Alap rendszerekhez bőven elegendő valami olcsóbb, normálisabb réz drót, a különbségek hallásának akadálya nem a drót lesz. De én drága rendszerhez sem használok túl drágát, pl. hangfalkábelből asszem 3600 Ft/m, IC-ből 12e Ft/m/pár.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23654) szasanyi válasza hcs57 (#23651) üzenetére


szasanyi
félisten

Én nem olvastam sehol arról, hogy ezt objektíven (műszeres méréssel) megállapították volna. Ettől függetlenül adott esetben hallható, én is hallottam már vezeték miatti különbséget több rendszerben. DE nagyon fontos, hogy milyen rendszerről van szó, mert hallottam amikor rosszabb lett a hangzás a drága és minőségi vezeték hatására, illetve ennek ellenkezőjét is. Legjobb ezt ki kell tapasztalni saját füllel, amit persze nem nem egyszerű kivitelezni (sőt, van amikor lehetlen hiszen megvásárlás-, vagy komolyabb ismeretség nélkül hogyan lhetne?). De sok pént elverni kábelre... az sem egyszerű, és főleg nem célszerű ha az fölösleges.

(#23655) hcs57 válasza Dorian (#23653) üzenetére


hcs57
őstag

Biztos vagyok benne, hogy füllel tapasztalható eltérést hallanék én is.. de! mi lehet a valós ok? A csatlakozás milyensége? A kábel paraméterei (dielektrikum, anyagösszetétel, többszálas elrendezés, ezüstözés - aranyozás .. stb)? A csatlakozók fémes érintkezéseinek milyensége (érintkezési felület, mint szűk keresztmetszet - pontszerű érintkezés avagy nagyobb felület) a kábel földön vezetése, felfüggesztése, vízerek helyzete, elektromos zavarok...
A másik ok lehet a tudat...

Ezekért mennyit érdemes fizetni?

(#23654) szasanyi - amennyiben hallhatóan jobb minőséget produkál, s megfizethető számomra akkor én is örömmel cserélem.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#23656) Nemir Ombe


Nemir Ombe
addikt

Itt egy pl. egy egész jó kis írás a "kábelkérdésről" .... ha valakit érdekel .... [link] .... ;)

Hmm ....

(#23657) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Mindenkinek köszi a tippeket!
Azonnal ki fogom majd próbálni, sajnos egy pár napig jegelnem kell a dolgot, de utána mindenképpen szeretném normáisan összerakni.

(#23658) Lacielvtárs válasza Dorian (#23650) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

De hát az úr tudja, csak nem hisz nenne...
Én anno nem hittem, majd hittem nektek, és azóta 'ne csak hidd, hanem tudd is...' van. :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23659) jeni


jeni
félisten

Hello!
Most tűnt fel.hogy a Denon X2300W megkapta az új frissítést,vagyis a Dolby X után most akkor erre is rákerül a Dolby Vision?
Nagy méretű fájlt szed le wifin keresztül.

(#23660) Nemir Ombe válasza jeni (#23659) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A "Dolby X" után az tuti, hogy csak a "Dolby Vision" lehet .... de ez csak tipp a részemről, mert egyik "hangformátumot" sem hallottam még .... ;] :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#23661) Lacielvtárs válasza jeni (#23659) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Mi az a Dolby X? :U

Nemir Ombe : ;] :C

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23662) #54715584 válasza Lacielvtárs (#23661) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ha a Dolby Vision hangformátum, akkor a Dolby X tuti, hogy már tud kezelni 24 hangfalat is. :DDD

(#23663) Tombi


Tombi
senior tag

5.1 rendszeren Dolby Atmos vs DTS kérdésem lenne.
Nagyjából mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#23664) Nemir Ombe válasza Tombi (#23663) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nagyjából semmi .... nem nagyjából meg ez [link] .... :D ;)

Jeni:
Pl. itt tudod csekkolni milyen FW van az AVR-en (esetleg van e újabb) és az mit tud .... ;)

Hmm ....

(#23665) Tombi válasza Nemir Ombe (#23664) üzenetére


Tombi
senior tag

Ha ezt komolyan írtad, hááát.. no nemsokára elolvasom a cikket, ej ej ;]

itthonról hangfalkábel ajánlatra még mindig várok, valaki ? :U :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23666) jeni válasza Lacielvtárs (#23661) üzenetére


jeni
félisten

DTS X boccses :R
mobilról írtam

(#23667) Nemir Ombe válasza Tombi (#23665) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Hát szoktam én ilyennel viccelni ....?? :D

.... kábel meg volt annyi az elmúlt 1-2 hétben itt a topikban, hogy csak vissza kell lapozni és ösdtevetni a "pénztárcád méretével", hogy melyik legyen .... ;)

Jeni:
Az előbb kifelejtettem a linket.... szóval itt [link]

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#23668) jeni válasza Nemir Ombe (#23667) üzenetére


jeni
félisten

onnan is kerestem a frisset csak nem tudom mi jött le 20 perce?
mert azt már májusi megvételénél frissítettem arra.
biztosan nem a 2017.03.07-i verzió

(#23669) jeni


jeni
félisten

ilyet találtam,de még nem tudom megerősíteni

(#23670) amtibacsi


amtibacsi
aktív tag

Pioneer VSX 529 avr, Polkaudio M20, frontok, Quadral Argentum center, Canton Tema 300 hátsó dobozok, Heco Superior Sub 30A mélynyomó. A kábelek sima villanyszerelős kábelek. A kérdésem az lenne, hogy zenére min kéne változtatni. Pure modban dinamikátlan, egysíkú. Hangzásjavítókat bekapcsolva javul a helyzet, de ugye nem így kéne jónak lenni. Autómban Genesis Compact Four, Audison első szett és egy Rockford Fosgate mélyláda van JVC KD-SH99 fejegységgel. Ugyan az a zene mobilról sokkal szebben szól az autóban, mint a szobában. (flac formátum)

(#23671) jeni válasza jeni (#23668) üzenetére


jeni
félisten

03.07.2017
Firmware vers: 3600-0916-3041 (DZ16-123, AVRX2300WBKE2, AVRX2300WBKE2GB)
e helyett-ez van most
05.11.2017
Firmware vers: 3600-5946-3060
-DTS Version 3.90.35.00

(#23672) Lacielvtárs válasza amtibacsi (#23670) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Keresd meg a 'lúdness' gombot ;] , és ne pure audio módban hallgasd a zenét.
A pure audio modhoz szükséges megfelelő hangsugárzó, erősítő, forrás, stb..
Ahhoz hogy a pure audio 'szépen szóljon', eléggé zsebbe kell nyúlni, inkább hallgasd sztereó módban, ott tudod 'színezi' a megfelelő hang eléréséhez :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23673) zsoika válasza amtibacsi (#23670) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Kb mindenen!
Kezdésnek pl. egységesíteni kéne a hsz. fajtáit, gyártót. Villanydrót helyett normális hsz. kábel és egy sokkal jobb AVR sem ártana.

(#23674) amtibacsi válasza zsoika (#23673) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

Az AVR-en gondolkodtam már. 100 alatt használtban mi jöhetne szóba ? Net fontos lenne a NAS miatt. Onnan jön a zene. A készletből mit lenne érdemes megtartani ? Melyikhez igazítsam a többit. A leggyengébbnek a Quadralt gondolom a hangja alapján.

[ Szerkesztve ]

(#23675) #98221312


#98221312
törölt tag

Csak egy kis érdekességet szeretnék megosztani. A közelmúltban Doriannal beszéltük, az optikai, illetve a digitális olvasás (bd lejátszó, vs htpc) közti esetleges különbséget. Szóval vettem ma egy üres cd-t, és kiírtam rá Audio cd formátumba, az eddig USB-n lévő (FLAC) Rúzsa Magdi albumot. A Marantz lejátszóba egyértelműen jobban szólt.. :) Persze nem tudom mennyire mérvadó ez az összehasonlítás?! Azt sem tudom, hogy filmek esetében is ekkora lenne-e a változás.?!

(#23676) Dorian válasza #98221312 (#23675) üzenetére


Dorian
félisten

Semennyire nem mérvadó, hiszen ezzel leginkább a láncod USB-s és CD-s lejátszási képességét próbáltad ki.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23677) #98221312 válasza Dorian (#23676) üzenetére


#98221312
törölt tag

Rendben...

(#23678) T_Stark válasza T_Stark (#23618) üzenetére


T_Stark
őstag

Hát, mivel senki semmit nem írt, magamtól a Canton AS 85.2 SC mellett döntöttem, mert elég fiatal, és garis.
Második helyen a Boston CS SUB 10 II lett volna, esetleg a Heco. Remélem jól döntöttem.

(#23679) Krilehor válasza Nemir Ombe (#23652) üzenetére


Krilehor
tag

Ismét köszi :)

(#23680) Nemir Ombe válasza jeni (#23669) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Hátha a linken szereplő dolgokat frissítették (és nem 4K BD játszón nézel 4K HDR BD lemezeket az AVR-en keresztül) akkor sokkal nem vagy előbbre a frissítéssel .... ;)

Hmm ....

(#23681) BBéci válasza amtibacsi (#23674) üzenetére


BBéci
titán

Miért kell a NAS-hoz netes erősítő?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23682) Baritone válasza T_Stark (#23678) üzenetére


Baritone
tag

Nem vagy egyedül ezzel.
Úgy tűnik ez a fórum mégsem azért van, hogy segítséget nyújtson olyan embereknek, akik tanácsot kérnek. Ez egy chat szoba, ahol sokan jól szórakoznak.
Soha nem kaptam választ a kérdésemre én sem. Illetve privátban írt nekem valaki egy alkalommal, de ő is csak azért, mert volt egy eladó erősítője, és javasolta, hogy vegyem meg azt, mert az jó lesz nekem.
Eléggé csalódott vagyok.
Erre a bejegyzésre vajon fognak reagálni? Mert eddig ezt senki sem tette meg.

(#23683) MasterMark válasza Baritone (#23682) üzenetére


MasterMark
titán

Miért a fórum mióta van arra, hogy bárkinek segítséget nyújtson? Ez nem helpdesk.

Switch Tax

(#23684) zsoika válasza amtibacsi (#23674) üzenetére


zsoika
addikt

A keret elég kevéske,de annyiból Én egy Marantz SR5006,5007 vagy egy Sony STR-DN 1050,1060 on gondolkodnék.

(#23685) claire78 válasza MasterMark (#23683) üzenetére


claire78
senior tag

Pláne nem panaszkodni.. :U

(#23686) zsoika válasza Baritone (#23682) üzenetére


zsoika
addikt

A hkts 16 jó. Az a Denon erősítő és a TV már megvan ?

(#23687) Lacielvtárs válasza Baritone (#23682) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értjük amit mondasz, de nem szabad elfelejteni hogy az életben a házimozi es hifi annyira ízlés kérdése, hogy arra azért egyértelmű igen, nemmel nem lehet válaszolni.
Attól hogy valami nekem tetszik, nem biztos hogy másnak az tetszik (pl, tokfozelek)
Arról nem is beszélve hogyha az ember leirja a saját tapasztalat alapjan kialakult véleményét, és annak anyagi vonzatat, akkor meg jön a 'támadás' hogy nem mindenki teheti meg hogy több száz ezres rendszert vegyen...
Nem azért írom hogy megbantsalak, de van erre egy mondás.
Mi a különbség az okos és a bölcs ember között?
Az okos mindig tudja mit kell mondani.
A bölcs, tudja mikor kell hallgatni.

Az itteni Urak, pontosan tudják hogy a csendet, nem kell mindig kitolteni :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23688) Baritone válasza MasterMark (#23683) üzenetére


Baritone
tag

"Házimozi belépő szinten
Ez a topik kezdő házimozisoknak nyújt segítséget, illetve belépő rendszerekkel foglalkozik."

Lásd fent!

(#23689) Baritone válasza zsoika (#23686) üzenetére


Baritone
tag

Nem még nem vettem semmit, csak ezeket néztem ki.

(#23690) Baritone válasza Lacielvtárs (#23687) üzenetére


Baritone
tag

Anno a Szovjetunióban amikor beállt a csend, arra azt mondták "Valahol rendőr született"

Nem bántasz meg, mert nem ismerlek és te sem ismersz engem, így nem tudhatod, hogy mennyire vagyok okos és bölcs, és ezt én sem tudom rólad.
De
Ha valaki tanácsot kér, akkor ne csenddel töltsétek ki a fórumot, hanem szóljatok hozzá, hogy bocs de nem tudunk segíteni, mert ez ízlés dolga stb., stb.

Intelligens ember nem tud mindent, intelligens ember kérdez.

(#23691) #98221312 válasza Lacielvtárs (#23687) üzenetére


#98221312
törölt tag

Pontosan így van. :)

Baritone: A topik összefoglalóban benne van minden alapszabály. A többi pénz, és egyéni ízlés, igényszint kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#23692) T_Stark válasza Lacielvtárs (#23687) üzenetére


T_Stark
őstag

Ez világos, viszont annyit felsoroltam feljebb, hogy legalább szűkíteni segíthettetek volna, hogy na mi az ami tuti nem, mert túl régi/kevés/mosott akármi, és X,Y,Z meg mondjuk ajánlottabb lehet mint a többi.

A legjobb persze meghallgatni lenne, de annyit utazgatni innen tőlem, nem kevés idő és pénz, így sajnos muszáj vagyok olvasott infók alapján dönteni.
A Canton-ról nem nagyon találtam rosszat, remélem beválik majd. Csak a Boston-on rágódtam még jobban, de tekintve hogy új árán a Canton többe fájt, gondolom kicsit magasabb kategória lehet.

(#23693) Steady74 válasza Lacielvtárs (#23687) üzenetére


Steady74
addikt

Nem értek Veled egyet. Az életben mi nem ízlés kérdése? Autó, telefon, ruha, étel, kávé, tv... ezért is tartom teljesen feleslegesnek a hifi termékek "tesztelését". Minek leírni valamiről, hogy jó, ha másnak ugyanaz a jó nem elég jó? Igen is kellene tudni tanácsot adni az itteni fórumozóknak a kérdésekre, jó részüknek nagyobb rálátása, tudása hifi/hm kérdésben. Én kértem, kaptam tanácsokat, javaslatokat és élvezem azt amim van.

Miért írom mindezt? Horgász fórumban tudunk tanácsot adni vásárlás előtt állóknak. Itt, néhány kivételtől eltekitve, akik tényleg valódi termékeket linkelnek konkrét kérdésekre nem nagyon van segítség. Aki sötétben tapogatózik, annak minden segítség rengeteget jelent.

(#23694) #98221312 válasza T_Stark (#23692) üzenetére


#98221312
törölt tag

Akkor meg az a baj, hogy ha nem ajánlunk valamit pl: nagyon belépő kategória. Sértve érzi magát a kérdező.. aki valójában megerősítést várna.

(#23695) Baritone válasza #98221312 (#23691) üzenetére


Baritone
tag

Aha. Ez mindent megmagyaráz.

(#23696) Nemir Ombe válasza Baritone (#23682) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az remélem meg van, hogy ez egy fórum, ahol az errejárók "hobbiból" és (nagyrészt) érdek nélkül segítenek egymásnak, ha tudnak (és esetenkénk akkor is ha nem :D).... de ha épp' nem jár erre olyan, aki segíteni tud/akar, akkor marad a türelem .... ;) .... ill. ha sürgős (és/vagy nincs elég türelmed kivárni a választ/tanácsot), akkor viszont léteznek olyan "specifikus cégek" akik fix- vagy óradíj ellenében akár instant válasszal/tanáccsal is szolgálnak és náluk elfogadható/érthető az esetleges "reklamáció", ha mégsem azt kapod amit vártál/kértél.... :D ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#23697) T_Stark válasza #98221312 (#23694) üzenetére


T_Stark
őstag

Ilyen is lehet, de azt is mondhatja hogy akkor vár még vele és gyűjtöget jobbra.
De azért is válogattam össze annyit, hogy ha az újak túl belépők is, legalább használtan csak lesz valami közte, ami már hallgatható kategória.

Persze gondolom a Castle szettemhez a legjobb egy Castle sub lenne, de használtan nem találtam, újonnan meg most nem fér bele. Vagy inkább hagyjam most, és gyűjtsek az új Castle-re? Jobb az egyáltalán mint a Canton?

(#23698) SVLaller


SVLaller
senior tag

Megrendeltem a hétvégi MM akcióban a Zensor 3 párt 108k-ért. Nagyon tetszett a hangja az Allee-ban a Denon boltban, bár ott is különbözőképpen szólt kint az eladótérben, meg hátul a bemutató szobában, mondjuk más más erősítővel. Azt is mondta az eladó hogy a Yamaha V581-em lepkefing lesz ezekhez a hangfalakhoz, mert megnézték a neten és 260W a teljesítményfelvétele és az kevés, én ezt nem is értettem pontosan :)
Ehhez a kombinációhoz érdemes komolyabb kábeleket nézni vagy jó a sima 2x1,5mm2 akármilyen kábel? nagyon fontos hogy tiszta, részletező hangzást szeretnék a zenében, 2x2m kábelen már nem múlhat a dolog :)

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#23699) Baritone válasza Nemir Ombe (#23696) üzenetére


Baritone
tag

Tisztában vagyok, hogy mit jelent a fórum fogalma. Türelem is volt, hiszen kb. egy hete tettem fel a kérdést, és azóta sem kaptam választ.

(#23700) Lacielvtárs válasza T_Stark (#23692) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nekem korlátozott a gyakorlati tapasztalatom, de szerintem azzal a cantonnal nem nyulsz mellé :K

Baritone: irtam neked választ arra amit írtál, de elszallt, es nem akarom újra írni :W
Annyi volt a lényege hogy en már régóta rontom itt a levegőt, de ha egy kérdésre nem kaptam választ, azt azért soha nem tetzem szóvá.
Ez egy nyilvános fórum, értelemszerűen mi szabad időkben irkalunk ide.
Semmilyen 'kötelezettségunk' ninxs arra hogy minden kérdésre tudjuk a valaszt, vagy válaszoljunk.
De nem vagyunk egyformák.

Azt ne is említsük hogy, ahogy te sem ismersz engem, így mi sem téged, és nem tudatjuk hogy neked elegendő ' erre nem tudjuk a valaszt' kifejezés.

És akkor megegy gondolat a szabalyzatbol.
Ha valaki nem tud érdemi valaszt adni egy kérdésre, akkor inkább nem is küldje el a posztot.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.