Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23901) Nemir Ombe válasza #98221312 (#23900) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Pl. ezen az oldalon [link] a 7 és a 12.5e -es egy próbát megérhet .... alkudj kicsit .... de van még jópár lehetőség .... ;)

Hmm ....

(#23902) Mannster válasza Nemir Ombe (#23899) üzenetére


Mannster
csendes tag

Rájöttem, h 4 kábelem van, a hálószobai oldtech kimaradt a számításból. Rákötöttem mindent: xbox, med 600, wdtv, dvd. Dvd megy 720 felskálázással (szuper :DDD ) wdtv látszik, de mint az xbox 1080-ban: 1mp kép 1mp sötét képernyő. A tv-t kihúzhatjuk a listáról mint ludast?

(#23903) mandras81 válasza mandras81 (#23888) üzenetére


mandras81
senior tag

Úgy látom, elsikkadt a kérdés. Hátha most... :))

(#23904) Nemir Ombe válasza mandras81 (#23903) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A Knight-okat többnyire én (is) szoktam ajánlgatni, az (akciós) árukért több, mint jók .... de pl. vehetsz akciós Dali Spektor + Denon 540 szettet (ha van keret és türelem) amiből a Denon-t eladva egész jó ár/érték arányt ki lehet hozni most, de (ha még van esetleg) Heco Music Style "kifutó szettet" is össze lehet rakni talán .... használtban pl. Canton LE/GLE 5.0-kat lehet még találni vagy nemrég láttam egy Roth Oli szettet, ami pl. jobb hangú mint amennyire ismert ..... az egy más kérdés, hogy neked melyik hangja tetszik/tetszene .... ;)

Hmm ....

(#23905) SVLaller


SVLaller
senior tag

hazahoztam a hangnyomásmérőt. méregettem, viszonyítási alapként jó lehet. Én -25dB hangerőn szoktam mozizni ami a max nálam, -30dB inkább az átlag beállítás. így rendre 87 és 82,5dB-t mértem max értéknek amikor az X-Men Apocalypse elején összeomlik a piramis :D Nem tudom amúgy, milyen hangerő lenne az igazi ami ki van találva.

[ Szerkesztve ]

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#23906) mandras81 válasza Nemir Ombe (#23904) üzenetére


mandras81
senior tag

Köszi! Azt nem írtam, hogy frontnak a monitorokat preferálom, de végülis az állótól sem zárkózom el.

Hogyan győződhetnék meg róla, hogy melyiknek a hangja jön be? Gondolom, ezeket a felsoroltakat egy helyen nem egyszerű mindet megtalálni, és akkor még az szobaakusztika másságáról, vagy arról hogy nem az én erősítőmmel hallgatom, nem is beszéltem...

(#23907) Dorian válasza SVLaller (#23905) üzenetére


Dorian
félisten

Az nagyon halk. Próbáld ki -15dB-en a mozit.
Vagy inkább egyszerűen a filmbeli beszédhangokhoz állítsd, mintha a szobában beszélne valaki.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23908) SVLaller válasza Dorian (#23907) üzenetére


SVLaller
senior tag

pont ez lenne a lényeg, hogy abszolút értéket kellene nézni. amikor itt voltak a zensor 3-ak és úgy csináltam meg a kalibrációt az erősítőn -10dB beállításnál szól úgy kb mint most -30-nál. kb. amúgy a -30 nálam az a beállítás amikor normál beszédhangerőn beszélgetnek a filmben.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#23909) VoidXs válasza SVLaller (#23905) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A mozi 105 dB-es (LFE-n 115) maximumra van kitalálva, de ezt nagyon kevés film éri el (mármint a 0-s kivezérlési szintet), az egyetlen példa, amit fel tudok hozni, amikor a 2009-es Képletben (Knowing) [spoiler] lezuhan a repülő, [/spoiler] akkor mértem a számomra kellemes hangerőn 107-et, máskor soha.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#23910) Nemir Ombe válasza mandras81 (#23906) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"ezeket a felsoroltakat egy helyen nem egyszerű mindet megtalálni, és akkor még az szobaakusztika másságáról, vagy arról hogy nem az én erősítőmmel hallgatom, nem is beszéltem..."

Na .... pl. ez is egy nagy "kihívás" ebben a hobbiban .... :D ;)

Hmm ....

(#23911) szasanyi


szasanyi
félisten

Mit jelent az, hogy egy adott hangfal frekvencia tartomány -6 dB: 42hz - 24khz? Pontosabban mit befolyásol az, ha mondjuk 0 dB értéket adok meg az AVR beállításainál?

(#23912) zsoika válasza Dorian (#23907) üzenetére


zsoika
addikt

A VoidXs által ajánlott számítógépes programmal is olyan 90dB mértem és a Sony 1040-esen 50-es hangerőn ,valami -13 (a mértékegységre már nem emlékszem) -nek felel meg, de olyan hangerőn már 1/2 óra múlva megfájdult a fejem és csengett a fülem utána.

[ Szerkesztve ]

(#23913) tomyka74 válasza Nemir Ombe (#23904) üzenetére


tomyka74
senior tag

erről mi a véleményed [link] ezek jó hangsugárzók?
elég nagy akciók vannak a klipsch-ből!

(#23914) tomyka74 válasza Dorian (#23907) üzenetére


tomyka74
senior tag

ez egyébként film függő is mert kb én is -20 -15dB en mozizok de van olyan film amiknél magasabbra kell vennem a hangerőt.
a center sugárzón én is utólag szoktam hangerőt feljebb állítani mert a bemérés után egyszerűen olyan halkra állította avr,hogy nem is hallottam a beszédhangokat! persze ezzel a dinamika is kisebb lesz de nem érdekel!

(#23915) SVLaller válasza VoidXs (#23909) üzenetére


SVLaller
senior tag

egy helyen mértem utána 94dB-t, 1:10 körül amikor kilövik a rakétákat ((még mindig X-Men) de az már bőven sok, szerintem 2 perc után dörömbölnének a szomszédok :)
a moziban amúgy pont azt nem szeretem hogy feleslegesen hangos nekem, gondolom el kell nyomni a sok zacskócsörgést, meg szívószállal szürcsölést :))

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#23916) VoidXs válasza szasanyi (#23911) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Azt jelenti, hogy a tartomány széleit az átlagához képest -6 dB-en adja le.

(#23912) zsoika: Mint mondtam, program nem mér abszolút hangerőt. A mikrofonod maximumát mondja 100-nak, ha nincs referenciád, így esetedben az információtartalma konkrétan semmi.

(#23915) SVLaller: Nem feleslegesen hangos. Van egy referencia (amire elvileg keverni kellene, csak sz@rik bele minden hangmérnök, inkább hangosra kevernek, tudván, hogy a mozi úgyis le lesz halkítva, így a hülyeség gerjeszti magát), ami pont úgy van belőve, hogy ami hangos a valóságban is, az tényleg legyen normális hangerőn visszaadva. Ennek ma már jó mintái nincsenek, de a régi filmek (pl. Serenity) jó példák.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#23917) Nemir Ombe válasza tomyka74 (#23913) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ezt inkább kérdezd bárki mástól légyszi .... nem szeretném (ismét) megbántani a Klipsch tulajokat .... :D ;)

Hmm ....

(#23918) szasanyi válasza VoidXs (#23916) üzenetére


szasanyi
félisten

Tehát ha ettől a beállítástól (-6dB) eltérek, akkor a leadott frekvenciatartomány nem lesz teljes? Tehát vagy a magas vagy a mélytartomány csökken, attól függően milyen irányú az eltérés?

(#23919) Nemir Ombe válasza szasanyi (#23918) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem. Az a -6dB mindig ott lesz a frek. átvitel min./max. pontjainál, ez a doboz(ok) "korlátja" .... ;)

Hmm ....

(#23920) BBéci válasza szasanyi (#23918) üzenetére


BBéci
titán

Láttál már frekvencia-átviteli görbét? Ha nem, akkor keress!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23921) hm15 válasza Nemir Ombe (#23917) üzenetére


hm15
senior tag

Pedig ezzel a válasszal ismét megbántottad őket. :)

(#23922) Nemir Ombe válasza hm15 (#23921) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Pedig "ist. biz." nem akartam .... :D ;)

Hmm ....

(#23923) tomyka74 válasza Nemir Ombe (#23917) üzenetére


tomyka74
senior tag

hát ha már így mondod akkor pláne kiváncsi vagyok a véleményedre!! :D
nem kell senkinek "megsértődnie" mindenkinek más az ízlése, lehet ami nekem tetszik azt a szomszéd köpködi ez ilyen!
pedig elég prémiumnak néz ki,meg hát nem is nagyon látok eladót használtan a márkából,ebből
is gondoltam,hogy fajin lehet.

(#23924) AuraSync válasza Nemir Ombe (#23922) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

De Nemir, nem tudtad, hogy “A boldogságot igenis meg lehet vásárolni - fekete és réz színe van!!!:DDD

Amúgy először én is egy Klipsch-et akartam méghozzá az R-28F-et aztán olvastam egy cikket, hogy hiába 25kg egy hangfala ha egy majdnem fele olyan sújú és olcsóbb, kisebb Dali ugyan azt tudja vagy még talán jobb is. :)

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#23925) T_Stark válasza zsoika (#23887) üzenetére


T_Stark
őstag


(#23926) Tombi válasza T_Stark (#23925) üzenetére


Tombi
senior tag

Szep. Mi a subládád tipusa?

(#23927) junkpod válasza Mannster (#23898) üzenetére


junkpod
nagyúr

Menj vissza a mm-be és a med-et is vidd meg a kábeleket. Próbáljátok ki együtt, több szem többet lát, és ha ott is rossz kérheted is vissza a penzt és soha többet HK:)

Box's don't touch!

(#23928) xxxxxxxxx válasza tomyka74 (#23913) üzenetére


xxxxxxxxx
tag

Egyrészt egyéni izlés kérdése. Másrészt jóformán úgymond beragadt termékeket akciózzák és ez nem véletlen..

(#23929) Gigi01 válasza Gigi01 (#23638) üzenetére


Gigi01
őstag

Ezeket nézegetem,vagyis mindenképp Pio erősítőt akarok.(921-71ezer,820k-50ezer,828k-78ezer)
Milyen hangfalszett passzolna ezekhez az erősítőkhöz?

(#23930) #42044160


#42044160
törölt tag

Sziasztok!

Az lehet, hogy egy mediaplayer közvetlenül a tv-be kötve szebb (élesebb) képet produkál a tv-n, mint erősítőn keresztül?
Denon x-1300w az erősítőm és ezt tapasztaltam. Most Arc-n keresztül jön a hang az erősítőbe, így elveszítem a TrueHD-t.

Tapasztalatok?

(#23931) T_Stark válasza Tombi (#23926) üzenetére


T_Stark
őstag

Canton AS85.2 SC

(#23932) Nemir Ombe válasza tomyka74 (#23923) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"elég prémiumnak néz ki"

Hát igen .... a gyártók nagy része az elmúlt években rájött/ráállt, hogy a termékeket az alsó(bb) kategóriákban (de esetenként még feljebb is) a "kinézettel" adja el a "tartalom" helyett, mivel a legtöbben inkább "első látásra", mint "első hallásra" szeretnek bele pl. egy hangfalba .... szóval mindenki olyat vegyen ami neki (akármiért is) a legjobban tetszik és akkor valószínűleg elégedett lesz .... :D ;)

AuraSync:

“A boldogságot igenis meg lehet vásárolni - fekete és réz színe van!!!”

Pl. ebben az esetben el is hiszem .... :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#23933) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#23932) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Azta micsoda hátsó :DD
Bele is szerettem első látásra :D

És amúgy jól 'szólhat'?
Tuti durva mély hangja lehet ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23934) #42044160 válasza #42044160 (#23930) üzenetére


#42044160
törölt tag

Megoldódott a tv másik hdmi bemenetét használva.

(#23935) szasanyi válasza Nemir Ombe (#23919) üzenetére


szasanyi
félisten

Sajnos ilyen részletekbe még nem mentem bele így ilyen irányú ismereteim... mondjuk úgy... hiányosak. :) Még annyit mondj meg lécci, hogy az AVR menüjében a kalibráció során beállított -6dB értéket átállítva mit változtatok? A hangerőt nyilván, de azon kívül?

(#23936) Nemir Ombe válasza szasanyi (#23935) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szívesen megmondom .... de csak ha te is megmond, hogy "a kalibráció során beállított -6dB" mire vonatkozik .... mert másként nehéz lesz .... :D ;)

Hmm ....

(#23937) szasanyi válasza Nemir Ombe (#23936) üzenetére


szasanyi
félisten

AVR setup -> Speakers -> Speaker levels Itt minden dobozhoz beállítja az értékeket, ami manuálisan felül tudok bírálni. És szükséges, mert a kalibrációval a hátterek dominánsabban a szükségesnél ezért a front esetében a -6dB kalibrált értékel 0dB-re állítva hallom olyannak, amilyennel szeretném. És a Centeren is állítottam, mert azt is hallkabnak találtam az ideálísnál.
Egyékbént Castle Knight 2 + Lincoln C2 + Knight 1 szettről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#23938) Nemir Ombe válasza szasanyi (#23937) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Azzal a "referencia hangerőhöz" és a dobozok egymáshoz viszonyított hangerejét állítod.... ezzel lehet "játszani" de ha ekkora az eltérés, akkor valószínüleg rossz helyre tetted a mikorfont/vagy ennyire rossz az akusztika nálad/vagy nagyon kicsi a hely .... és inkább a háttereket vedd lejjebb ilyekor, mint a többit tedd feljebb, a "teljes hangerőt" ugyis feljebb lehet tekerni.... ;)

Hmm ....

(#23939) szasanyi válasza Nemir Ombe (#23938) üzenetére


szasanyi
félisten

A mérőmikrofon jó helyen volt, 4 pozicióban (nehéz elrontami és ábra is illusztrálja :) ) Igen, alig nagyobb mint 20nm a szoba, ráadásul a téglalap rövidebb oldalainál vannak a hangsugárzók. Az helyiség akkusztikája tuti nem ideális. Köszi! :R

(#23940) Nemir Ombe válasza szasanyi (#23939) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Mérd inkább csak 1 helyen (középen), lehet jobb lesz .... ;)

Hmm ....

(#23941) szasanyi válasza Nemir Ombe (#23940) üzenetére


szasanyi
félisten

Középen, de hol: hallgatási/ülőpozicióban közép vagy szobaközép? A kalibrációs mérés alapján a hangsugárzók távolsága egyébként pontos. Sajnos a hátterek inkábbmellettem mintsem mögöttem (falnál) vannak ami nem előny, de a szoba mérete miatt más lehetőség nincs.

(#23942) Dorian válasza szasanyi (#23941) üzenetére


Dorian
félisten

Pontosan a fejed helyén legyen a mikrofon.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23943) Nemir Ombe válasza szasanyi (#23941) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ahogy Dorian is írja .... leüsz középre (mintha egyedül moziznál) megnézed kb. hol a fej/fülmagasságod, majd "alápakolsz" valamit (fotóálvány, könyvek vagy az esetleg gyárilag az AVR-hez adott tartó, stb) a mikrofonnak, elindítod a bemérést és kimész a szobából .... ha vége a beállításnak utána még "finomhangolhatod" ha akarod (jöhetnek a dB+/- -ok, eq-k ki/be kapcsolása, sub hangerő állítása) .... máshoz nem nagyon érdemes nyúlni .... ;)

.... de ha jól emlékszem újak a dobozaid .... ez esetben először járasd be őket (a hangjuk és a hangerejük is változhat ez alatt) általában min. 150-200 óra (vagy több) az ajánlott "bejáratási idő" .... bejáratás nélkül elég "fals" beméréseket produkálhat egy új cucc .... ;)

Hmm ....

(#23944) T_Stark


T_Stark
őstag

Na lőjük be azt a sub-ot.
Az erősítő LFE-jét összekötöttem a sub "low level input R/mono" csatijával.
A sub-on crossover feltekertem maximumra (200Hz), a fázis 0, a hangerőt mire állítsam? Most -6 és 0 között van valahol félúton.

Az erősítőn az összes hangfalat small-ra állítottam, sub bekapcsolva, Bass menüben subwoofer mode: LFE, LPF for LFE 80Hz.

Crossover-t mire állítsam?
Front, center, surround külön állítható, vagy mind egyben is.
A frontjaim 36Hz-től, a center 70Hz-től, a surroundok pedig 65 Hz-től indulnak.
Állítsam kicsivel ezek fölé, vagy hogy?

A többi beállítás jó így, vagy változtassak valamin?

Ezek után indítanám el az Audyssey-t.

(#23945) Nemir Ombe válasza T_Stark (#23944) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Mivel az Audyssey ugyis minden előzetes beállításodat "ki fogja nyírni" ezért először mérd be és utána állítgasd manuálisan.... ;)

Hmm ....

(#23946) T_Stark válasza Nemir Ombe (#23945) üzenetére


T_Stark
őstag

Akkor eleve fordítva ültem a lovon :DDD
És utána mire állítsam a fentieket?
A sub hangerő jó lesz így bemérés előtt?

(#23947) tomyka74 válasza Nemir Ombe (#23932) üzenetére


tomyka74
senior tag

igen és sajnos az ilyen leendő vásárlók mint én is aki "vakon" előzetes meghallgatás nélkül ( mert itt vidéken nincs lehetőségem többféle hangfalat meghallgatni ) szeretnék hangsugárzót venni sajnos a kinézetre kell inkább hagyatkoznom,tudom ez nem helyes de ilyenek a lehetőségeim!
nekem sajnos autóm sincs mert ebbe a kis városba nem kell viszont így nehézkes is bárhova elmenni "hallgatózni". :)
ezért inkább kérdezgetek ennyit tőletek itt a fórumon olyan cirka 100-150-es árkategóriában külömböző hangalakról amiker aprókon meglátok,hogy melyik milyen lehet!

(#23948) tomyka74 válasza Nemir Ombe (#23932) üzenetére


tomyka74
senior tag

pl: kinézet! [link] :D elfogadható áron!

(#23949) T_Stark


T_Stark
őstag

Megcsináltam a kalibrálást, az LPF for LFE-t felvette 120Hz-re, a crossover pedig a frontoknál 40Hz, center 40Hz, surround 60Hz lett.
Jó ez így?

(#23950) Nemir Ombe válasza tomyka74 (#23947) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ez esetben inkább olyanokat nézz, amiről több jó olvastál, mint "vegyeset" vagy rosszat és ha ezek között van olyan "féláras akcióban" ( mostanában volt több pl. Heco, Castle, Canton, doboz is ilyen "akcióban") ami tetszik, akkor nagyon mellé nem tudsz nyúlni .... egy listaáron 300e-es doboz 150e-es "akciós áron" feltehetőleg jobban fog szólni , mint egy listaáras 150e-es doboz (pl. ez a megjelenése óta ennyi [link] máshol, nálunk meg akciósan is több.... ) ;)

Szerk: az a Kef pl. nem rossz darab, de én körülnéznék a hififutarponthu akciós Heco dobozai között is hasonló áron .... ;)

T_Stark:
Tegyél mindent "small-ra" vágás 80hz egységesen, a subot hagyd, utána a hanegerőket (ha kell) állitsd be manuálisan (a subot a hátulján).... kezdésnek jó lehet .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.