Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23401) Lacielvtárs válasza sinci01 (#23400) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ez igy igaz, csak az sem mindegy hogy melyik blu-ray kiadasbol készül az adott remux...
Egy klasszikus idézet 'Mont' tollából , 'nem minden blu-ray, attól hogy blu-ray van raírva' :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23402) Nemir Ombe válasza sinci01 (#23400) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ez így igaz .... de létezik olyan is, mikor a "jobb képü" lemezhez, a "jobb hangu" lemez hangsávját "mellékelik" .... de megesett már fordítva is .... bármilyen hülyén is hangzik, a különböző régiókban kiadott lemezek nem mindig egyformák .... erről volt is szó nemrég .... ;)

(....ha emlékeim nem csalnak épp' Dorian hívta fel rá a figyelmet nemrég, de ha mégis csalnak az emlékeim, akkor majd kijavít .... :D )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#23403) junkpod válasza #98221312 (#23398) üzenetére


junkpod
nagyúr

Tegyük hozzá, hogy ez a tv nem alkalmas képminőség meghatározására sajnos.

Box's don't touch!

(#23404) #98221312 válasza Nemir Ombe (#23402) üzenetére


#98221312
törölt tag

Ez biztos... mivel van egy filmem (Passió) amit külföldröl szereztem, és teljesen más jelleggű képe van, mint a hazai kiadásoknak.

(#23405) #98221312 válasza junkpod (#23403) üzenetére


#98221312
törölt tag

Ezt mi alapján határoztad meg? Fejsd már ki kérlek, tényleg érdekel...

(#23406) BBéci válasza #98221312 (#23405) üzenetére


BBéci
titán

Hagyd rá!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23407) kukulec


kukulec
őstag

nos, akkor ők lennének egyelőre a kiszemeltek: Panasonic DMP-BDT180EG, Panasonic DMP-BD84EG, Sony BDP-S3700. nem akarok többért venni, mert a pénzt inkább lemezekre költeném. ezek elketyegnek pár évet, amíg bejön az uhd forradalom (muhaha)? melyik a legkorrektebb közülük? lg-ről letettem, csak közepeset olvastam róluk.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#23408) zsoika


zsoika
addikt

Srácok! Szombaton megérkezett és otthonomba került a Sony STR-DN 1040-es erősítőm. Nem sok időm volt vele tölteni ,de azért a bemérés /beállítás után sikerült a kedvenc filmrészleteimet meglesni.
Azt kell mondjam ,hogy a hangja több mint rendben van!
Külsőre nem egy szépségdíjas (szerintem ),de aki szereti a letisztult formavilágot és a minimál stílust annak biztosan bejön. Masszív felépítésű, súlyos darab.
Már az Onkyo kicsike kijelzője sem tetszett igazán a Denon szép pont-mártix kijelője után ,de a Sony-nak még kisebb. Az Onkyo legalább , lejátszás közben a hangerőt és egyéb fontos infót OSD -n is kiírta ,a Sony csak azon a kis vacakon.( Legalábbis még nem találtam meg azt a beállítást ahol az OSD beállítható)
Menüje egyszerű és lényegretörő...semmi felesleges sallang. Bemérés gyors ,de nem pontos ...kis manuális vágási frekv. és csarornánkénti hangerő utánállítás itt is szükséges(melyik erősítőn nem). Hangja részletező és semlegesnek mondanám...középen szól , olyan Denonosan.
Sajnos a Sony elég érdekesen viszonyul a hálózati funkciókhoz. Sok funkció egyedi sony fejlesztés és nem elérhető pl. Internet rádió. A HDMI CEC is csak Sony tv-vel működik jól(ha jól vettem ki a használatiból) sz Én LG-mel harcban áll. A gyári távi tanítható elvileg,de nincs LG tv kód ...így gondolom az nem tudom vele vezérelni. Egyébként szerintem túl nagy is, nekem nem áll a kezemre(későbbi modelleknél már a távit át is tervezték egy letisztultra).
Sajnos ezen a távirányítón is nyomkodnom kell egy plusz gombot (AMP) ,hogy irányítani tudjam az AVR-t ....pont úgy mint az Onkyokon az a bizonyos.
Szóval ismerkedek vele és szokni kell egy kicsit...mint minden "új" erősítőt és rájönni, utána olvasni a dolgoknak .

[ Szerkesztve ]

(#23409) eddhunter


eddhunter
tag

Továbbra sincs mélynyomóm még. [Ez] elég lenne a kb 80 légköbméteres helyiség felében kialakított mozihoz? Kicsit megviselt hatást keltenek a fotók, ha megnézem mire kell figyelni egy ilyennél?

(#23410) arcitec válasza eddhunter (#23409) üzenetére


arcitec
addikt

Ha még egy kicsit alkuképes, az előzmények okán bevizsgáltatnám a forgalmazóval SVS, persze a kapcsoló cserével együtt, egyébként volt ez a sub újonnan kb180e körül akcióban is, úgy hogy talán nem is nagyon olcsó,így garanacia nélkül , mert ezekre 5 az az ÖT év garancia van gyárilag, akkor meg nem mai gyerek lehet.. Szerintem ... Úgy egyébként jó sub az SVS.
Itt egy vadi új : [link]

[ Szerkesztve ]

(#23411) Parci válasza arcitec (#23410) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezt én is néztem, de szerintem ez drága használtan és ilyen állapotban ennyiért. nem is kicsit.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23412) useless


useless
aktív tag

Van egy pio 932-es erősítőm + hkts 16-os hangfalak. Az erősítő beállításainál 6 ohm-on vannak a hangfalak, de a szett 8 ohm-os. Érdemes átállítani 8 ohm-ra vagy hagyjam a saját beállításaival 6 ohmon?

-۞- -۞-

(#23413) sinci01 válasza eddhunter (#23409) üzenetére


sinci01
aktív tag

Korábban már volt: ez sem egy rossz vétel!

(#23414) Nemir Ombe válasza sinci01 (#23413) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Azért az a Klipsch még attól az SVS-től is "fényévekre" van .... bár árban tuti "nem rossz vétel", ha az a lényeg.... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#23415) Tombi válasza Nemir Ombe (#23414) üzenetére


Tombi
senior tag

most azt akarod jelezni 140 ezres 5.0 melle
pluszban 140+ küvecsért sub "dukál" ?
agyam eldobom az arakon :Y

[ Szerkesztve ]

(#23416) eddhunter


eddhunter
tag

Köszi mindenkinek. Elsősorban az ár/érték a lényeg, na meg persze, hogy elég legyen ekkora helyre. A keret mondjuk max 150, de azért jobban örülnék ha a 100-hoz lenne közelebb :D. De asszem tényleg megvárom a black fridayt, hátha...

(#23417) junkpod válasza useless (#23412) üzenetére


junkpod
nagyúr

Gondolom azért van a beállítási lehetőség, hogy használd:) Én beallitanam.

Box's don't touch!

(#23418) Nemir Ombe válasza Tombi (#23415) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Sub-ot nem az 5.0-hoz/mellé "illik" választani .... de ez kb. "milliószor" le lett írva .... ahogy az sem (csak és mindig) árfüggő, hogy egy sub jó vagy kevésbé jó .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#23419) Nemir Ombe válasza eddhunter (#23416) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha nem akarsz várni a BF-ig akkor pl. ezek [link] [link] sem rossz vételek a hely méretét fogyelembe véve .... de pl. a tavalyi BF-on volt Jamo j110 70e környékén, ami annyiért szintén nem volt rossz, talán idén is lesz .... ;)

Hmm ....

(#23420) Norbi 72 válasza zsoika (#23408) üzenetére


Norbi 72
veterán

Masszív felépítésű, súlyos darab

10 kg?

:DDD ;]

(#23421) bigdigit


bigdigit
addikt

Nos tegnap végül is vettem egy onkyo txnr-676-ot. A bemérő mikrofonnal elég szép hangképet hozott ki a több mint 10 éves ma már elég gagyinak számító philips wooxsubos bögre szettemből. Pár dologra még nem tudok rájönni. Pl a zone2 hangszabályozására. Mikor átváltok egyből tudom szabályozni aztán már a szettet szabályozza. Mi a trükje ennek a dolognak?

(#23422) Tombi válasza Nemir Ombe (#23418) üzenetére


Tombi
senior tag

Illik vagy nem illik, előbb jött a sub nélküli "bögreszett".
Castle Knight 2 5.0 szetthez milyen "olcsó" zárt sub illene szerinted/tetek ?:)

és még erősítő sincs, micsoda dolog ez :P

szerk: 15nm, apro rajzocska: [link]

[ Szerkesztve ]

(#23423) Nemir Ombe válasza Tombi (#23422) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az attól (is) függ, hogy mekkora helységben akarod használni a Knight 2 szettet .... :D ;)

Hmm ....

(#23424) Tombi válasza Nemir Ombe (#23423) üzenetére


Tombi
senior tag

alacsony belmagasság 2,4m, fa parketta szőnyeggel, ajtó nincs a szobán,
harmonikaajtót tervezek. Angol aknás szuterén.
15 cm-es tégla, mint "szomszédválasztó" téglafal. a kanapé mögött.
Nem egy akusztikai ideál ;)

[ Szerkesztve ]

(#23425) junkpod válasza Tombi (#23424) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nincs túl magasan a tv? Lehet megérné megfontolni egy atrendezest:)

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#23426) ujtelefon


ujtelefon
csendes tag

Hali!

Kérdésem az lenne, hogy hangfalaknál , akkor az a jobb (egy szempont alapján), ami nagyobb dB?

Illetve mi a szerepe az Ohm-nak, erősítő lehet nagyobb Ohm-os vagy a hangfal, esetleg jobb az egyforma?

Köszönöm.

(#23427) Tombi válasza junkpod (#23425) üzenetére


Tombi
senior tag

82cm - 140 cm között van, sokak szerint így is alacsonyan van !
De én azt vallom a szem mozgás miatt ez még vállalható.

szerk: a tv alatti kanapé 120-as ággyá alakítható,
úgy tervezem a center a tv alatt lesz, és nem lenne hely annak.
Ezért a támlát lehajtva lesz ott ágyként.

ui: ezt a szobát nem lehet sajnos ideálisan berendezni, túl kicsi és zsúfolt..

[ Szerkesztve ]

(#23428) SVLaller


SVLaller
senior tag

Na lecsúsztam a 70 ezres Knight 2 párról, listaáron viszont maradnék a Zensor 3-nál,.a Dali hangja azért jobban tetszett. Esetleg várható valami black friday akció a témában? Vagy november végén megyek 2 hétre Hamburg környékére autóval, arrafelé esetleg tudtok valamit ahol körül lehetne nézni?

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#23429) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Uraim, ez az U-571 film tényleg jó film, és a hang keverése, első osztályú :K
Most lehet megnézem a Das Boot c. filmet, hamár annyira ajánlották.
az is van ilyen jó film annak ellenére hogy 1981-es?

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23430) Dorian válasza Lacielvtárs (#23429) üzenetére


Dorian
félisten

Sokkal jobb, de neked kevésbé fog tetszeni.

Sokkal lassabb sodratú, nem hatásvadász és nem "akciófilm", nem az benne a lényeg, h torpedóznak, meg k nagyot robbannak a mélységi bombák.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23431) Lacielvtárs válasza Dorian (#23430) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nekem miért tetszene kevésbé?
Ennyire "ismersz" mint a rossz pénzt? ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23432) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#23431) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem itt mindenki ismeri az "ízlésedet" (yimmi).... ;] :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#23433) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#23432) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát, most, éppen, valami, izé, valahogy, épp filmről beszéltem. :DDD
mondjuk úgy vagytok vele ha nem yimmy énekli a filmzenét akkor már nekem nem is tetszene a film? ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23434) Norbi 72 válasza Lacielvtárs (#23433) üzenetére


Norbi 72
veterán

No,eriggyé filmet nézni,utána véleményezd! :D

(#23435) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#23434) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értettem!!! :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23436) hcs57


hcs57
őstag

Kábel tekintetében mi az ajánlott ehhez a konfighoz? [link]

a kábelhosszak elől 2,5m, hátul 11m..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#23437) Jegesmaci81 válasza Tombi (#23427) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Nálam 42cm magas Tv szekrényen van a TV. Kinek alacsony a 82cm??? (és a 140??)

(#23438) junkpod válasza Tombi (#23427) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az a gond lesz vele, hogy a hsz-eket a tv mellé, egy magasságba lenne jó tenni, úgy meg túl magas a fuledhez.
Szóval a kép és hang forrása, jó ha fejmagassagban van.

Box's don't touch!

(#23439) arcitec válasza Lacielvtárs (#23429) üzenetére


arcitec
addikt

Nyugodtan nézzed meg, de ezt nem mondanám , hogy sokkal jobb, lassabb, vontatottabb, de minden olyan jelenet is megtalálható, ami egy II. v.háborús tengeralattjárót érhet(mint akció és látvány u.u van benne), hosszabb, főleg a 200+ perces már túlzás is .. A vége az katartikusabb az tény ... Az U-571 elsősorban hangban a nyerő(ha már van a 2 film) .... ;)

[ Szerkesztve ]

(#23440) Lacielvtárs válasza arcitec (#23439) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Már nézem, nem zavar ha valami vontatott, csak legyen jó film, legyen jó a story, eddig ígéretes a film, es a rendező is nálam a kedvencek között van :K
Jah, es három és fél óra :B

Viszont az u-571 nagyon ott volt, mint hangban, storyban...
A hangzás tényleg olyan volt mintha ott lennék velük :C

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23441) Laposelemer válasza Lacielvtárs (#23440) üzenetére


Laposelemer
tag

Ha már így belejöttünk a tengeralattjárós filmekbe, akkor érdemes megemlíteni a Vadászat a Vörös Októberre címűt is.
Régen láttam, a sztori jó volt. A hangról nem tudok nyilatkozni .... még.
Most kölcsönzöm a remux változatát.

(#23442) embe válasza Lacielvtárs (#23440) üzenetére


embe
nagyúr

Az elején amikor megszórják őket.... ott azért van egy kis hangzás.
Nekem még eredeti dvd lemezen van meg. Sok-sok éve adták mellékletként a Házimozi magazinhoz. Na az sem most volt.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#23443) Dorian válasza arcitec (#23439) üzenetére


Dorian
félisten

Amikor először láttam (de régen volt), lemaradtam az első és az utolsó részről :W Szétbszott az ideg...
(A fájlcserélők még sehol sem voltak akkoriban)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23444) Tombi válasza Jegesmaci81 (#23437) üzenetére


Tombi
senior tag

82 cm magasan van most, de ez tényleg sok, lejjebb fogom tenni a hangfal magasságba,
Mi az L kanapét ággyá alakítva filmezünk! :DDD

(#23445) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

urak, elac fs-247-re nem tud senki jó gazdát? rugalmas vagyok, ha jó helyre kerül, talán még cserebere is játszhat... (avx-en hirdetni egyelőre nem szeretném)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23446) T_Stark


T_Stark
őstag

Wharfedale WH-S8E subról mi a véleményetek? Hallotta már valaki?

(#23447) zsoika válasza Norbi 72 (#23420) üzenetére


zsoika
addikt

Volt már a kezedben egy új HK erősítő (pl. 171-es 7kg)?
Az Onkyo 535 -ösöm is csak 8kg.

(#23448) sinci01


sinci01
aktív tag

Ma meghallgattam a Jean Michel Jarre - AERO albumát DTS-ben, hát beszabehu...
Iszonyatos milyet szólt, akár még tesztanyagnak is elmegy. Esetleg vki ismeri?

(#23449) zsoika válasza sinci01 (#23448) üzenetére


zsoika
addikt

Igen Én ismerem ,de nekem nem tetszik az a stílusú zene.

(#23450) Beni2360 válasza Lacielvtárs (#23429) üzenetére


Beni2360
félisten

Én már azon a héten megnéztem amikor ajánlották és tényleg nagyon szuper a hang keverése is meg a film is tetszett. Nem engedtem a hangerőből, pedig asszonykám beszólt, hogy mi ez a nagy hangzavar. Ő nem nézte. :)
Das Boot még várat magára azóta is. Kell egy kis egyéni idő és hangulat. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.