Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24701) sinci01 válasza BBéci (#24692) üzenetére


sinci01
aktív tag

Nincs olyan hangdoboz, pláne álló a kereskedelmi forgalomban, ami falhoz állítva jól szólna.

Szerintem van, Dali Zensor 7, mivel annak előre felé van a reflex nyílása! :D

(#24702) #98221312 válasza Quetz (#24699) üzenetére


#98221312
törölt tag

Amikor megvettem a jobb lejátszómat sokan állították, hogy a digitális jel nem változhat.. Arról is ódákat zengtenk itt, hogy a hdmi kábel sem okoz különbséget. Most ugyanez a helyzet a tápkábellel. Az én személyes tapasztalatom az, hogy nálam mind egyértelműen pozitív irányba vitte a hangot/képet. Nem állítom, hogy külön külön csodákat tettek ezek az eszközök, viszont ahhoz képest amit a rendszerem mutatott a jobb kábelezés nélkül a gyengébb lejátszóval...... az köszönő viszonyban sincs a mostani hanggal/képpel. Jelzem, alsó középkategóriáról van szó.

(#24703) Lacielvtárs válasza Beni2360 (#24700) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jaja, olyasmi, mivel ívelt a tévé, ezért onnan is jó a betekintési szöge :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24704) Jegesmaci81 válasza Quetz (#24699) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Tudod van egy Liszi nevű fórumtárs aki nagyon sokszor kifejtette a véleményét, sokszor konkrét tudományos magyarázatokkal alátámasztva igazát. Sajnos már régen írt ide, gondolom belefáradt a bizonygatásokba.

Ami számomra tény, hogy míg nálam optika jön a lakásba a ruterig, addig anyáméknál mezei UTP megy a lakásig az elosztódoboztól több mint 25 méternyi. Bármilyen online tartalmat nézve/hallgatva a minősége nem változik. Márpedig a két kábel és technológia között igen nagy különbség van.

Amit viszont észre vettem, hogy ugyanaz a digitális tartalom bluetooth-on küldve messze rosszabb minőséget produkál mint ha Wifin vagy kábelen osztom ki.

(#24705) Kronk


Kronk
őstag

Denon AVRX2400H amazonrol, 125kért jó választás?
Illetve milyen szettet javasoltok hozzá?

http://totesz.myminicity.com/

(#24706) Jegesmaci81 válasza Kronk (#24705) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Ennyi pénzért nehéz jobbat találni újonnan.

(#24707) Kronk válasza Jegesmaci81 (#24706) üzenetére


Kronk
őstag

Milyen 5.1/5.1.2 és szett illik hozzá?

http://totesz.myminicity.com/

(#24708) Dorian válasza #98221312 (#24702) üzenetére


Dorian
félisten

Aki tisztában van a TCP/IP adatátvitel alapjaival, az számára tiszta, hogy lehetetlen, h különbség legyen, különben az internet sem működne. Itt tökéletes hibajavítás van, ez nem SPDIF, meg nem USB audio.

Egyetlen egy dolog lehetséges, de ennek a mértéke durván terhelt környezetben is igen kicsi: Vmi zavar adódik a kábelre a router felől, vagy kívülről. Fontos, h ez magát az adatátvitelt semennyire sem érinti, de esetleg a készülékre jutva okozhat vmit, mondjuk a D/*A átalakításnál, azonban:
1. esetben a szuperdrága kábelbe is ugyanúgy bejut, esetleg amíg azon keresztül jut, csökkenhet
1. és 2. esetben is egy egyszerű galvanikus leválasztás tökéletesen eliminálja ezt a dolgot.

Viszont a kábelgyártóknak sokkal inkább érdeke szuperdrága kábeleket gyártani és eladni, mintsem egy ilyen egyszerű, olcsóbb és tökéletes megoldást propagálni. Ebben a hifisták a konzervateizmusukkal és ezoterikus hajlamaikkal, valamint a túlzott ego-ból fakadó kognitív disszonanciáikkal tökéletes partnerek ilyesmihez.

Remélem érthető.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24709) bigdigit


bigdigit
addikt

Itt a Heco szett...szerelés alatt.

(#24710) Jegesmaci81 válasza Kronk (#24707) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Szerintem ízlés dolga. Én anno pont fordítva gondolkodtam. Nagyon megtetszettek a Dali hangfalak. Így a zensor 7 szetthez kerestem erősítőt. A Denon 2300W-t ajánlották hozzá de végül költségtakarékosságból 1300W lett belőle.

(#24711) Kronk válasza Jegesmaci81 (#24710) üzenetére


Kronk
őstag

Nagyon kuka vagyok hozzá sajnos, ezért kérdezlek titeket :)
Az AVRX1400H ról jutottam tovább amit fentebb linket a kolléga, azon sajnos nincsen két hdmi kimenet, később terveznék projektort is hozzá kötni, aztán lehet semmi nem lesz belőle, Dolby Atmos és X van benne, nem tudom még mire kell odafigyelni, szóval már csak egy jó kis szett kéne hozzá

[ Szerkesztve ]

http://totesz.myminicity.com/

(#24712) Dorian válasza sinci01 (#24701) üzenetére


Dorian
félisten

Teljesen mindegy merre néz a reflexnyílás.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24713) sixpak válasza sinci01 (#24701) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ha csak a reflex nyilások helyzetén múlna a dolog, akkor éhen halna az összes szobaakusztikával foglalkozó szakember. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#24714) szasanyi válasza Dorian (#24708) üzenetére


szasanyi
félisten

Ebben a hifisták a konzervateizmusukkal és ezoterikus hajlamaikkal, valamint a túlzott ego-ból fakadó kognitív disszonanciáikkal tökéletes partnerek ilyesmihez. - ez nem is olyan rossz összefogllása ennek a kábel-mítosznak. De nem is a legnagyobb gond hanem az, hogy a - belépő szintű házimozi topikban is! - propagálják, sőt győzködnek másokat, hogy de az megéri a sok pénzt a csilivili kábel mert azt bizony hallani fogja. A nagy frász fogja, és ezt meg is tapasztaltam (szerncsére ingyen).

(#24715) #09634560 válasza #56691712 (#24632) üzenetére


#09634560
törölt tag

csak a fülhalgatókimenetbe csatlakoztathatod.

(#24716) eddhunter


eddhunter
tag

A felújítás még nagyon szarul áll, de azért termékeny nap volt ez :)

(#24717) Lacielvtárs válasza eddhunter (#24716) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Gratula :R
Milyen ELAC lapul abban a dobozba? :B

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24718) eddhunter válasza Lacielvtárs (#24717) üzenetére


eddhunter
tag

Köszi. Ez “csak” egy öregecske 211.2 ESP avx-rol. Ma már sajna nem tudom üzembe helyezni, de majd holnap...

(#24719) Lacielvtárs válasza eddhunter (#24718) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nem olyan oregecske az szerintem...
Én nem tudnék lefekudni addig amig be nem üzemelem :C

Ui, akkor te vetted meg a frontjaimhoz 'illő' szubot :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24720) eddhunter válasza Lacielvtárs (#24719) üzenetére


eddhunter
tag

Sajna nagyon össze-vissza vagyunk a felújítás idején, így elég nagy macera a beuzemeles... És igen én voltam, de ne haragudj, egyelőre a többi hsz marad :D durva lenne úgy lecserélni a rendszert, hogy igazából össze se volt még állítva :D
Szerk.: bocs, most látom, hogy talán már nincs is meg a régi..

[ Szerkesztve ]

(#24721) Lacielvtárs válasza eddhunter (#24720) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nehogy már elnézést kérj ;]
Az a szub eladó ötlete volt hogy a frontjaimmal együtt adja el, ahhoz nekem semmi közöm nem volt.
Meg amúgy is ha minden igaz, holnap el is viszik a frontokat :K

Használd egészséggel :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24722) AuraSync


AuraSync
őstag

Hi all.

Megjött a már korábban említett Sunfire SDS-8 sub.
Valamivel jobb lett a helyzet mint a reflexek esetében, de továbbra is van egy Hz tartomány amit kiemel a szoba rosssz akkusztikája. Úgy néz ki ezzel együtt kell élnem.

Amúgy maga a sub nagyon tudja a dolgát, ahhoz képest milyen kicsi és zárt nagyot tud ütni.
Akinek nincs sok helye és kis szobája van, de mégis akar pontos erős mélyeket kapni annak csak ajánlani tudom.
Ajánlom PC hangszórónak is, lehet le is cserélm az Audioengine S8-amat egy SDS-8-ra.

Amúgy tudom írtátok, hogy barbárság, de én betolom azokat a Dali-kat a fal elé, nekem úgy tetszik a hangjuk. :))
Nem tudom hány óránál tarthat a bejáratásuk, de sztem ennél jobbak már nem lesznek.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#24723) holodp


holodp
aktív tag

Egy Denon AVR-1610 elég szépen meg tud szólaltatni egy Dali Spektor 5.0 (6/1/Vokal) szettet?
Jelenleg JBL SCS 178 van rákötve, azért annál gondolom elég nagy ugrás, plusz nagyjából az ökölszabály is megvan, hogy 2x annyiba kerülő hangfalak illenek x árú erősítőhöz.
A lejátszott tartalom leginkább filmek, illetve zenéből komolyzene és populáris. Nem volt különösebb bajom a JBL-lel sem, de jól remélem, hogy a Dali egész más kategória lesz? 17 m2-es szobát töltene ki a hangja.

(#24724) #98221312 válasza Dorian (#24708) üzenetére


#98221312
törölt tag

Ezek a szakzsargon szövegek engem hidegen hagynak. Csak tudom, hogy mit hallok.... :D Egyébként tényleg érdekelne, hogy ezeket a dolgokat Te próbáltad/ tapasztaltad???

[ Szerkesztve ]

(#24725) Quetz válasza #98221312 (#24702) üzenetére


Quetz
őstag

Megvallom, most szövegértési problémám van: "viszont ahhoz képest amit a rendszerem mutatott a jobb kábelezés nélkül a gyengébb lejátszóval.." Tehát volt egy "gyengébb" - jelentsen ez bármit - lejátszód és kábelezésed, majd utána mindkettőt upgradelted, és ezzel azt bizonyítanád, hogy a jobb digitális kábelezés javít hangon/képen? :F
Ha ugyanazt a Kodi lejátszót használod, te forditás során más ffmpeg libraryt használtál, már az is változtathat a végeredményen.

(#24704) Jegesmaci81: Az jutott eszembe hogy a cisco tanfolyamom azt verték a fejünkbe, hogy két épület között lehetőleg használjunk optikai kábedlezést, mert potenciál különbség lehet a két végpont között, ami átviteli hibákhoz vezethet. Az online tartalom meg azért azonos, mert csak Layer 1 protokol változik. A fizikiai réteg felett, a router LAN oldalán már ugyanúgy ethernet keretekbe ágyazott IPv4 protokol jelenik meg.

(#24726) Hohocali válasza Dorian (#24708) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Az ethernet kábelen is többféle protokoll van. Ugyan nem vagyok profi benne, de amivel programozóként találkoztam : van TCP meg UDP. TCP-nél van hiba kezelés, UDP-nél nincs.
UDP esetén a küldő nem tudja, hogy a csomag megérkezik-e, a fogadó pedig nem tudja, hogy akartak-e neki küldeni, csak ha megkapja. Vagyis simán eltűnhetnek csomagok, hogy senki nem tud róla. Azt nem tudom, hogy a megkapott csomagban van-e hibajavító kód, illetve, hogy az audió eszközök TCP-t, vagy UDP-t használnak. UDP-t mi akkor használunk, ha sok adatot kell egyirányba küldeni (ez kisebb hálózati terhelést okoz), és nem lényeg, ha eltűnik néhány csomag. Az audió átvitelt pont ilyennek látom (mint az USB esetén). :)

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#24727) arcitec válasza Hohocali (#24726) üzenetére


arcitec
addikt

"Az audió átvitelt pont ilyennek látom (mint az USB esetén)." Mármint milyennek is? :U Az rendben , hogy leírtad az UDP-t , de azon tényen kívül a többit nem keverném bele pláne nem az USB-t. Hálózaton, most egyszerűen közelítem meg, mint USB-n minden küldött csomag u.u célba kell érjen .. Már ha egyre gondolunk az USB értelmezésében .Maga az audio cd -n tárolt adathalmaz tárolása,kinyerése az egy másik kérdés...

[ Szerkesztve ]

(#24728) Dorian válasza Hohocali (#24726) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, tudom, viszont ezek az eszközök nem UDP-t használnak. (Miért is azt használnák, nem nagy az adatforgalom)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24729) Dorian válasza #98221312 (#24724) üzenetére


Dorian
félisten

Elég hajmeresztő ezt olvasni. Ilyen alapon biztos lehetsz abban is, hogy a Nap kering a Föld körül és társai.
El sem tudod képzelni hogy meg tudnak csalni az érzékszerveid és az agyad.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24730) Hohocali válasza arcitec (#24727) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Olyannak, hogy nem lényeg, ha eltűnik pár csomag.

Dorian:
USB audio esetén sincs ellenőrzés, pedig beleférne. Miért?
Akkor a logika azt diktálja, hogy "ethernet audio" esetén miért kéne?

Az ethernet nem pont-pont összekötés, egyáltalán nem biztos, hogy a csomag megérkezik, és jó helyre. Persze meg kellene neki, és ez általában így is van.

Ha TCP-n megy, akkor nem vonatkozik rá, amit írtam.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#24731) Dorian válasza Hohocali (#24730) üzenetére


Dorian
félisten

Nem logikai alapon mondtam, hanem tudom, h TCP-n megy.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24732) #98221312 válasza Quetz (#24725) üzenetére


#98221312
törölt tag

Elnézést ha nem voltam érthető, de telefonról, munka közben írok... :D
Egyéb iránt nem akarok semmit bizonygatni... csak azt furcsállom, hogy tapasztalat híján alkotnak sokan véleményt.

(#24733) Dorian válasza #98221312 (#24732) üzenetére


Dorian
félisten

A tapasztalat minimuma a kettős vakteszt. Az alatt viszont szemfényvesztésnek hívják.
Én is átestem azon, h hittem, h látom az 1m-es HDMI kábelek közt a különbséget, még be is számoltam itt a fórumban. Csak később képes lettem reálisan szemlélni a világot.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24734) #98221312 válasza Dorian (#24733) üzenetére


#98221312
törölt tag

Az biztos, hogy az 1m-es hdmi kábelnek nincs jelentősége.. :D Én másra gondolok. Nem értek veled egyett, de elfogadom a véleményed....

(#24735) bigdigit


bigdigit
addikt

Első kőrben nyomtam egy autó kalibrációt az új Heco szettre. Mindent levett 40hz-re. Ezután a manuális hangfal beállításokba be sem engedett. Csak resetelni tudtam az erősítőt elérhető legyen a funkció. Igaz kalibráció előtt nem volt reset. Mit rontottam el? A régi majd 20 éves mini cuccom után teljesen elégedett vagyok vele így is de kellene valami támpont mit mire is kellene állítani.

(#24736) zsoika válasza bigdigit (#24735) üzenetére


zsoika
addikt

A hsz-kat small-ra tette/tetted?

(#24737) bigdigit válasza zsoika (#24736) üzenetére


bigdigit
addikt

Reset előtt abban volt és úgy ment le a kiakasztó kalibráció. Most beállítottam a frontokat fullband-re. A többi kicsi bár onkyo esetén azért nem csak ez a 2 állás létezik. Ezért is kérdeztem mi lenne jelen esetben az optimális alap kiindulási pont. Mit hova merre. Ugye a szett így néz ki: Heco Victa Prime 702,302,102 sub 252a.

(#24738) tomyka74


tomyka74
senior tag

Denon X1000-es és X2000-es széria közt mi a külömbség? mert én ahogy olvasgatom laikus szemmel ugyanazt tudja mind a kettő kb. csak más az ár és a szériaszám.

(#24739) Vicarious1 válasza tomyka74 (#24738) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

Nem egészen..., Itt az összehasonlítás:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#24740) T_Stark válasza tomyka74 (#24738) üzenetére


T_Stark
őstag

Igaz nem hallottam, de fogadni mernék hogy a hangjuk sem ugyanaz.

(#24741) tomyka74 válasza T_Stark (#24740) üzenetére


tomyka74
senior tag

hát valahol pirítania kell a 2000-esnek mert a linkelt lista alapján alig észrevehető funkcióbeli külömbségek vannak!
akkor legalább igen a hangja legyen más bár nemtom ez megér e cirka + 100 ezret?!
de mondom én csak laikus szemmel nézem nyilván egy hozzáértő lehet hanyatt esik tőle! :)

(#24742) #98221312 válasza tomyka74 (#24741) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nekem 2100-am van, igaz az 1000-el nincs tapasztalatom, de a kis 520-tól fényévekre van.

(#24743) junkpod válasza Dorian (#24708) üzenetére


junkpod
nagyúr

De hát itt nas-mediaplayer közötti fájlmasolas kábel által befolyásolt minőségéről szól a vita szerintem, mivel a tényleges lejátszás nem a nasrol történik hanem a média player belső memóriájábol (ún. cache).
Tehát semmiféle fizikai, kémiai, alkimiai magyarázat a lan-kabellel kapcsolatban nem befolyásolhatja a kép és hangminőséget.
Ha pedig nem elég a lan kábel atviteli sebessége, akkor a MP úgyis elkezd eldobalni frame-ket a leurulo cache miatt. Ha hozza a kábel az elvárt atvitelt (gigabit uhd+hdr+dtshdma szinten is bőven elég) akkor nincs gond.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#24744) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Kísérletezés csapó 1 :K
[kép]
[kép]
Jah es most találtam meg a kép ilyen módú beillesztest, igy jobb szerintem...

Gondoltam egy hétvégi kiserletezgetest, kiprobalom milyen a hang ha egy faliszonyeget felrakok a 'sarki tükörre'. :DDD kiindulva a szőnyeg elhelyezéséről a dobozok előtt...
Szamomra meglepő az eredmény. :K
Reggel óta probalgatom hova lenne jó rakni, és itt tűnik jónak.
Általában nem szoktam hinni a 'kis dolgokban' , de - meg ha nem is szakember ajánlotta - gondoltam megérhet ehy random próbát.
És garantáltan megerte.
A dobolos videóból kiindulva, azt a 'fura' hangot ami miatt gondoltam hogy avr csere kell, zenén az most ezen két szőnyeg hatására eltűnt.
Létezhet hogy az inkább 'visszhang' volt?!

Csodálkozom, de meg a hangszerek hangja is olyan 'helyhez kötöttnek' tűnik.
Tudom hogy hablaty amit írok, de létezhet hogy a szinpad képre pozitiv hatással vannak ezek a 'valamik' :D

Szoval ha mind igaz amit a napokban hallok, ateltem, akkor urak, gyerekek, lányok, fiúk, a helyzet az hogy az akusztika rendbe tétele fontosabb mint az elektronika cserebere :DD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24745) Jegesmaci81 válasza tomyka74 (#24741) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Alig észrevehető? Nem tudom mit szeretnél de az x2000-es több bemenettel rendelkezik, 80W helyett 95W a teljesítmény 2 csatornát hajtva 6 ohmon.
A 2000-es egy 7.1-es erősítő 2 zónával míg az 1000-es nem.

Ezek csak a legfontosabbak.

(#24746) T_Stark válasza Lacielvtárs (#24744) üzenetére


T_Stark
őstag

Fo, ez így még jól is néz ki.
Ha a hangra is jótékony hatású, akkor meg jackpot.

(#24747) junkpod válasza Hohocali (#24726) üzenetére


junkpod
nagyúr

De hát a nasrol a mediaplayerre nem audio és video átvitel történik hanem fájl átvitel.

Box's don't touch!

(#24748) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Végül csak meg rendeltem a kis Jamo subot ennyiért sztem jó áron volt és legalább lesz mély a filmek alá. :)

(#24749) Lacielvtárs válasza T_Stark (#24746) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Valóban jól néz ki :R
És hasznos is :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24750) T_Stark


T_Stark
őstag

Gondolkodom az elhelyezéseken mit lehetne finomítani.
Jelenleg itt van a sub: [kép]
Mögötte a bútor üveg ajtós, szóval gondolom ez nem a legjobb hely neki.
Ha áttenném a fal mellé, a front elé, és befelé fordítanám, hogy a szoba közepe felé nézzen, jobb lenne?
Kipróbálni sajnos nem tudom, mert a tápkábel túl rövid, de ha van értelme akkor vennék hosszabbat.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.