Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23751) zsoika válasza AuraSync (#23726) üzenetére


zsoika
addikt

Így fektetve nem lesz tökéletes a bemérés ,de legalább nem kell venned olyan kamu atmos-t mint elvtársunk. ;] :)

(#23752) AuraSync válasza zsoika (#23751) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Szerencsére ilyen Atmosz gondom nincs mert én csak sztereót raktam össze. :D

Azt tudod mit jelent a Pure Audio gomb az erősítőn?

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#23753) zsoika válasza AuraSync (#23752) üzenetére


zsoika
addikt

Erősítőnként eltérő mit kapcsol ki, de mindenféleképpen sztereó zenét szokták ilyen módban hallgatni. Általában a pure audio kikapcsolja a hangzásjavító áramköröket, az EQ-t, bemérés ,fázisjavítást stb ,de a sub-ot nem kapcsolja ki, mint a pure direct.....sőt az még a kijelzőt is kikapcsolja a legjobb hang elérése érdekében.

[ Szerkesztve ]

(#23754) tomyka74


tomyka74
senior tag

üdv.
szerintetek ezt [link] érdemes megnézni? közel is van hozzám!

(#23755) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#23750) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C
Tény hogy tetszik, ahogy napról napra kezd karakteresebb lenni a hangja.
a mély hang valami fenomenális, a magas hang is másabb karakter, kellemesebb és úgy érzem tegnap a 9 órás bejártó lemez után, kezd megjönni a közép hang is, érdekes de egyelőre nem érződik ki az hogy a hátterek más "típusúak", vagy csak én nem hallom még ki.
oly mértékben uralja a "színpadot" a frontok hangja.
viszont a center hangja azért olyan mint amikor a cc51.2 volt a 207.2-ek mellett
szóval a center mindenképp csereszavatos :K

lenyűgöz az amit itt tőletek, de leginkább Nemir Ombe-től tanultam, tudom nem szereti ha fényezem, de az Úr, nagyon tud valamit, nagyon, de nagyon tud :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23756) T_Stark válasza BBéci (#23727) üzenetére


T_Stark
őstag

Végül mono kábelt rendeltem, találtam egy akciósat ami hosszban is megfelel: [link]
Ennyiért semmit nem veszíthetek.

(#23757) AuraSync válasza T_Stark (#23756) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Az van oda írva, hogy felső kategória.
Én ezt néztem ki: [link]
Ez akkor milyen kategória? :F

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#23758) arcitec válasza AuraSync (#23757) üzenetére


arcitec
addikt

Ez a DRÁGA kategória :P Bocsi, magas labda volt ;]

[ Szerkesztve ]

(#23759) Nemir Ombe válasza AuraSync (#23757) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az megkérdezhetem mi alapján (szín, design, márkanév, leírás) alapján "nézted ki" .... ?? ;] ;)

.... amúgy ez a "nem olcsó" kategória .... :D

(szerk: ahogy látom nem csak nekem jutott eszembe ez az "olcsó poén" .... :D)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#23760) T_Stark válasza AuraSync (#23757) üzenetére


T_Stark
őstag

A marketing rizsát fél szemmel futottam át... kb annyit ér.
De mivel közepesen ingyen van, ha szól vele a sub, már nyertem :DDD

(#23761) AuraSync válasza Nemir Ombe (#23759) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Hát ha már egyszer ilyen “márkás” ezüstözött kábelt vettem a Dali-hoz akkor legyen a Sub is az.
Jelenleg a gyárit használom a JBL 260P-hez.
Kíváncsi vagyok lesz-e különbség. :))

Igazából engem csak az a pár szó lepett meg ott a leírásban, hogy ha az a felső kategória akkor egy 15k-s kábel (azon kívül, hogy igen “drága”, köszi :R) akkor milyen kategória. :DDD

Érted Nemir mire gondolok, vagy nem? :B

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#23762) arcitec válasza Lacielvtárs (#23755) üzenetére


arcitec
addikt

Lefoglalóztad már? :U [link]

(#23763) kalapacsolok válasza Lacielvtárs (#23743) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Köszi!

(#23764) Nemir Ombe válasza AuraSync (#23761) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem kell azon meglepődni, hogy mi van odaírva.... bár az ilyeneken sokan "elcsúsznak" .... simán oda lehet (bármit) írni, mert az az adott gyártó "kategóriáira" vonatkozik :D .... pl. egy Taga doboz mellé is oda lehet írni, hogy "felső kategória", de pl. Dali esetében egy ilyen feliratnál azért feltehetőleg más a mögöttes tartalom .... ;) .... ez kb. olyan mint a "tesztekben" a "kategóriájában jó/egész jó/vagy kíváló" jelző(k).... de persze vannak "szimplán csak drága" dolgok is .... :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#23765) Lacielvtárs válasza arcitec (#23762) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nem, nem ha foglalózok akkor majd inkább ezt :K
[link]
Első körben a center, fontosabb

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23766) hcs57


hcs57
őstag

Banándugónak használ valaki ilyet? [link] Milyen?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#23767) Nemir Ombe válasza hcs57 (#23766) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nekem van 1 szett belőle, de még elajándékozni sem merem, mert lehet megvernének miatta.... :D ;)

Hmm ....

(#23768) Lacielvtárs válasza hcs57 (#23766) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Banándugónak csak akkor van értelme ha sokat kötöd ki be a dobozokat vagy az erősítőt.
Anno ezt nem hittem el, most már tudom, el kellett volna :K
Ok hogy jól néz ki, én is ezért vettem anno mert jól néz ki...
Haszna annyi, mint bikan a csecs, ha nem 'dugdosol' sokat :D
Anno én is elvertem néhány Szent István királyt, majd a végén elajandekoztam őket...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23769) hcs57 válasza Lacielvtárs (#23768) üzenetére


hcs57
őstag

Igen, ezt én is hasonlóan látom.. s ez hasonlóan használhatatlan? [link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#23770) Lacielvtárs válasza hcs57 (#23769) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nem a korábban linkelttel van a 'gond' hanem magával a banandugoval... :K
Minél több a 'csatlakozási pont' , annál több lehet a 'veszteség'

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23771) hcs57 válasza Lacielvtárs (#23770) üzenetére


hcs57
őstag

Akkor az eredeti elképzelésem lehet a jó, ugyanis csatlakozó nélkül közvetlenül a vezetéket csatlakoztattam az erősítőhöz és a hangfalakhoz.. kevesebb plusz kontaktus, nagy felületen érintkezés.
A csupasz végek ónozása jó, vagy sem?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#23772) Norbi 72


Norbi 72
veterán

Ajánló:

Közöttünk az űr.Jó kis film.

(#23773) Lacielvtárs válasza hcs57 (#23771) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Őszintén?
En nem próbáltam soha ónozni, így arrol nem merek véleményt alkotni, a banandugokrol is csak azért van 'tapasztalatom' mert ne hallgattam az itteniekre :K
Szerintem az is plusz kontaktus, de erről inkább nyilatkoznak majd a nagyok.

Norbi72 : köszönöm a linket :R
Rögzítettem, bár en napok óta szinte csak zenélek :D
Tényleg, kaptam barack 'hifis vedoitalt' , nem kell neked?
Van másfél littyo :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23774) T_Stark válasza hcs57 (#23771) üzenetére


T_Stark
őstag

Nekem egy időben ónozva volt, de már levágtam róla. Úgy sokkal nehezebb volt rendesen rászorítani a csatit, mint a sima vezetékre.

(#23775) markussandor válasza T_Stark (#23774) üzenetére


markussandor
senior tag

Ha már szóba került az ónozás és a dugózás, ezzel ellátni a vezetékek végét nagyon eretnekség?

(#23776) markussandor válasza tomyka74 (#23754) üzenetére


markussandor
senior tag

Egy nézést/hallgatást megér, jó kis cucc!

(#23777) Norbi 72 válasza Lacielvtárs (#23773) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nem,köszi!Fogyózom,nem iszom egy hónapja.15 kiló már lement. :)

[ Szerkesztve ]

(#23778) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#23777) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Waooo, jó útra tertel? ;]
Gratula az elert eredményhez :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23779) hcs57 válasza Lacielvtárs (#23773) üzenetére


hcs57
őstag

Köszönöm ... mindkettőtöknek -> (#23774) T_Stark

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#23780) T_Stark válasza tomyka74 (#23754) üzenetére


T_Stark
őstag

Nekem ilyen van, ha közel van mindenképp hallgasd meg, azzal semmit sem veszítesz.

(#23781) BBéci válasza markussandor (#23775) üzenetére


BBéci
titán

Mindkettő eretnekség, csapás a jó hangminőségre. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23782) Quetz válasza hcs57 (#23779) üzenetére


Quetz
őstag

Ne felejtsd el levágni a mélynyomó kábel végéről a csatlakozókat, hisz az is ront a hangminőségen. :))

De komolyra fordítva a szót, azért jó csak elhagyni a banándugókat, mert egy csomó pénzt megspórolsz vele. Viszont amíg nem dugóztam, addig egy partizánkodó réz szál néha zárlatot vagy mit okozott a fali csatlakozó környékén, és az erősítőm szó nélkül kikapcsolt. Miután mindenütt dugóztam, soha nem csinálta többet.

(#23783) T_Stark válasza Quetz (#23782) üzenetére


T_Stark
őstag

Nem csak spórolásból jó elhagyni, minél kevesebb a kontakt, annál jobb.
A kábelek végeit meg kell csavarni, és óvatosan bedugni a helyére, úgy nem lesz gond a kósza szálakkal.

(#23784) claire78 válasza Quetz (#23782) üzenetére


claire78
senior tag

Nálam az aranyközépút van: összesodrott kábelvég max. 1-2mm-en forrasztva, ezáltal az kábelnek megmarad a tartása, de a csatlakozó felület tiszta marad.

[ Szerkesztve ]

(#23785) Tombi válasza BBéci (#23781) üzenetére


Tombi
senior tag

és az aranyozás nem eretnekség?:)
megyek a spájzba olvasztok 1 dekásat izibee :))

[ Szerkesztve ]

(#23786) I'am Dony válasza markussandor (#23775) üzenetére


I'am Dony
őstag

Igen az. De! Tuti, hogy semmit az ég világon nem fogsz érzékelni belőle. Tegyél egy próbát megéri és tanulságos. Nem kell mindent elhinni amit hallasz/mondanak. ;)

(#23787) BBéci válasza Tombi (#23785) üzenetére


BBéci
titán

Láttál valahol aranyozott kábelvéget?
Többieknek:
Megvesszük a hatkilences tisztaságú rézkábelt, aztán ki tudja milyen anyagokat teszünk az érintkező felületekre? Ekkora böszmeségekért kár fenntartani ezt az állítólagos szakmai topikot!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23788) tomyka74 válasza T_Stark (#23780) üzenetére


tomyka74
senior tag

és milyen ? milyen erősítővel hajtod?

(#23789) zsoika válasza T_Stark (#23756) üzenetére


zsoika
addikt

Jééé...itt nincs akció de ua. kerül! Sőt még van 5% hírleveles kedvezmény.

(#23790) Tombi válasza zsoika (#23789) üzenetére


Tombi
senior tag

tippem szerint min 10e huf felett :)

(#23791) claire78 válasza BBéci (#23787) üzenetére


claire78
senior tag

Látom megértetted amit írtam, szakmailag. :U

(#23792) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Ha esetleg valaki úgy gondolja, olvasna az ELAC élményemről :B

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23793) BBéci válasza claire78 (#23791) üzenetére


BBéci
titán

Amit Te írtál, az teljesen világos és egyetértek vele.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23794) claire78 válasza BBéci (#23793) üzenetére


claire78
senior tag

:R

(#23795) markussandor válasza I'am Dony (#23786) üzenetére


markussandor
senior tag

mivel van kéznél ilyen, egy próbát megér, semmit nem vesztek az időmön kívül

(#23796) BBéci válasza Lacielvtárs (#23792) üzenetére


BBéci
titán

Jó kis írás, élvezettel olvastam.
Viszont most tényleg eljött az ideje az akusztika rendbetételének, mert rémes annyira a fal közelében látni azt a remek hangdobozt. Előtte csupasz a parkett, nézni is borzalom.
Végül csak annyit, hogy ideje lenne végérvényesen átköltöznöd a haladó topikba! :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23797) Nemir Ombe válasza BBéci (#23796) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Elvtársunk" szerintem úgy van ezzel, hogy jól szól ez így is .... foglalkozzon az az akusztikával, akinél sz@rul szól a cucc .... ;] :D

Hmm ....

(#23798) Lacielvtárs válasza BBéci (#23796) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

köszönöm a szavaid, tőled ezt olvasni, számomra több mint öröm :R
a szőnyeg is folyamatban van a nagy szobába.
egyelőre ezért is mondtam le a "kávéprojektról"
a másik a sarokdoboz... egyszerűen nem tudom mit tudnék vele kezdeni, hogy ne legyen a sarokba :U

no Nemir Ombe, most is megmondta a frankót :C
igazából nagyon agyalok az akusztika javításán, majd veszek is egy két oktató órát ez ügyben ;]

ui: " ... hogy ideje lenne végérvényesen átköltöznöd a haladó topikba!"
anno Nemir Ombre Úr is engedélyezett egy-két beírást a haladóba :P

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23799) #98221312 válasza Lacielvtárs (#23798) üzenetére


#98221312
törölt tag

Remek írás lett.. :) Mégegyszer grat hozzá. Még esetleg annyit szeretnék Béci véleményéhez, hogy amikor nálad voltam egyértelműen tapasztaltam a saját szobám, és a tied közti különbséget. Nem akarom egyiket sem a másik fölé/alá helyezni, de tény, hogy teljesen más volt minden téren a hangzás. Nálam van egy nagy szőnyeg, illetve van sok növény a szobámban (utobbi nem tudom milyen hatással van a hangra?!). Az igaz, hogy a belmagasság is jóval kissebb nálam. :)

(#23800) Elmör


Elmör
senior tag

Helló Mindenkinek!
Amatőr vagyok, de magamnak beállítottam eddig mindent, viszont most egy barátomnál megakadtam akinek telepítettem, bővítettem a gépét, szeretnék segítséget kérni.

PC-re van csatlakoztatva jack-en keresztül egy Logitech pc-s asztali 2.1-es kis cucc és szintén jack-es megoldással egy komolyabb erősítős, nagyhangfalas rendszer. Az alap egy Giga GA-H55-UD3H, ennek a csatlakozóira van rákötve minden, tehát nincs külön hangkártya.

Ami a gond, hogy eddig szólt a Logitechről a netről zene, most pedig csak akkor ha be van kapcsolva a másik rendszer is. A winchesterről simán szól a zene, de youtube-ról nem tudtam megoldani.

A beállítást a Realtek szoftverében úgy állítottam be, hogy kvadrofon rendszernek lássa, mert csak így szólalt meg a Logitech, igaz kicsit rosszabb a hangja, mint a másik rendszeren (nem úgy értve, hogy nem verheti kenterbe a kis hangszóró a komolyabb nagyot), mert a 2 hátsónak látja, ha megcserélem a jack-eket, akkor pedig természetesen ott jobb a hang.

Van erre valami egyszerű megoldás, hogy megmaradjon a jelenlegi bedugott pozíció és mégis szóljon neki a youtube-ról a kis Logitechen is ha nem kapcsolja be a nagyot?
Win10 pro 64bit az oprendszer.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.