Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23801) szinimini


szinimini
senior tag

Sziasztok,
a következőkben kérném a segítségeteket:
adott egy Polk Audio PSW125 ki lett húzva a 220-ból,de előbb az elosztó le lett kapcsolva.
Miután újra összedugtam sercegő,kattogó,puffógó elég rossz hangokat adott ki, még akkor is ha csak a 220 volt csak rajta.
Megmozgattam mindent, újra össze ,d akkor is elkezdte egy idő után csinálni. ( 2-3 perc)
Mit kellene vele tennem,h újra normális legyen? Előtte sose volt ezzel problémám.
Köszi előre ;)

(#23802) zsoika válasza szinimini (#23801) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Egy barátomnak egy harman kardon ts11 csinálta ezt ...megkérdezem mit csinált vele.

(#23803) szinimini válasza zsoika (#23802) üzenetére


szinimini
senior tag

köszi :R

(#23804) SVLaller


SVLaller
senior tag

na megjöttek a zensor 3-ak. nagyon tetszik már az első bekapcsolástól kezdve, de van egy kis gond. az egyik dobozban szar a hangszóró :U zörög, kézzel óvatosan középen megnyomva a membránt is súrlódik a tekercs, a másikkal semmi ilyen gond nincs. ilyenkor mi a fak van? odaverhették a dobozt szállításnál? gyári bontatlan dobozában kaptam meg. :W

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#23805) johnywalker válasza Elmör (#23800) üzenetére


johnywalker
őstag

Ez nem igazán Hmozis kérdés, inkább a multimédiás topik témája sztem.

(#23806) Mannster


Mannster
csendes tag

Sziasztok, lecseréltem a régi Sony erősítőmet egy H/K 171s-re. A medie8er-rt nem látja hdmi-n keresztül és az audió se megy át, az xbox-ot meg 720-ban hajlandó "szellemkép" nélkül lejátszani, 1080-ban ki-be kapcsolgat, ha visszaváltok 720-ről fullhd-re. Van valami ötlet vagy trükk, esetleg én romboltam le valamit vagy garis hiba lehet? (mondjuk a medi8ert a Sony tv-m se látja, csak a régi 720-as plazmán ment direktben.)
Köszi előre is!

(#23807) zsoika válasza Mannster (#23806) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Mi kapcsolgat ki/be.....az xbox, tv ,vagy az avr?
A hk erősítőn be kell állítani a hdmi-t .... hozzá kell rendelni a hdmi-t ahhoz a bemenethez ahová dugtad a mp.-t.

(#23808) Mannster válasza zsoika (#23807) üzenetére


Mannster
csendes tag

Amikor összedugás után bekapcsoltam az xboxot 1080-ban volt (előző körben direktbe ment a tvre) zavaros volt a kép, átváltottam az xboxon 720-ra a kimenetet és eltűnt a zavar. Majd visszakapcsoltam az xbox beállításaiban 1080-ra és akkor 1mp-re volt kép, 1mp-re sötét képernyő.
Automatikusan hozzárendeli, hmi3-an, 2-n és 1en is próbáltam, de semmi kép. A setup résznél mutatja, h a hdmi3-on a video hdmi3, audio hdmi 3. Most az audio optikain van a kép meg a régi erősítőn keresztül megy a tv-re, mert közben nézem a medi8ert.

(#23809) arcitec válasza SVLaller (#23804) üzenetére


arcitec
addikt

"ilyenkor mi a fak van?" = RETURN TO SENDER. ALL. ;) > Mivel elvileg párban vannak.

(#23810) zsoika válasza Mannster (#23808) üzenetére


zsoika
addikt

Bekapcsolt állapotban ne húzogasd ki/be a hdmi-t mert tönkremehet (vagy már tönkre is ment ) az avr hdmi panelja.
Másik hdmi kábellal próbáltad?

(#23811) hcs57 válasza Elmör (#23800) üzenetére


hcs57
őstag

A youtube video nem "quadrofon", így "csak" sztereóban szól... így amit csináltál, az úgy működik...
a problémád nem a házimozi kategória. Ne várj itt segítséget erre.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#23812) zsoika válasza szinimini (#23803) üzenetére


zsoika
addikt

Nos azt mondja ,hogy újra lett kondizva ,de a pattogás nem szűnt meg....viszont azóta eltelt már 1/2év és most már tünetmentes. Nem tudja mi lehetett vele, valószínű a relé volt kontaktos, az ami a hangszórót kapcsolja.
Esetleg másik vezeték vagy a sub áthelyezése ill. másik konnektorból való megtáplálása nem segíthet?(tipp)

(#23813) Mannster válasza zsoika (#23810) üzenetére


Mannster
csendes tag

Áram alatt nem cserélgetek hdmi-t. Igen, mind2 forrást néztem másik hdmi-vel, de nem volt változás. Ezek szerint kifogtam egy hibás darabot?

(#23814) arcitec válasza Mannster (#23813) üzenetére


arcitec
addikt

Szerintem a videó formátumot kell összehangolni, nézd meg a lejátszó(ott kell beállítani-medie8er) leírást ..

[ Szerkesztve ]

(#23815) zsoika válasza Mannster (#23813) üzenetére


zsoika
addikt

Akkor nagyon úgy néz ki . Mostanság többeknek volt baja a HK erősítőkkel.
Azért nézz szét a menüben , hátha v.mit nem vettél észre.
Az erősítő kikapcsolt állapotában is ezt csinálja, amikor csak átengedi a jelet ?

[ Szerkesztve ]

(#23816) Mannster válasza zsoika (#23815) üzenetére


Mannster
csendes tag

Hát már visszapakoltam a dobozába... :(((
Kicseréltetem egy másikra. Mediamarktban vettem, ott ugysem értenek hozzá, hanem csak kicserélik. Egyébként van pár idegesítő dolga, pld az osd menűt ami (kb xix. sz eleje) csak az avr állásban tudom használni és a surround modokat sem tudtam nagyon kapcsolgatni, bár lehet, h csak a forrás nem volt megfelelő. (pioneert akartam venni, de ahhoz szekrénysort kellett volna cserélni :D )
Azért köszi a segítséget.

(#23817) zsoika válasza Mannster (#23816) üzenetére


zsoika
addikt

Akkor ezt a Marantz -ot lesd meg ! Igaz drágább ,de nem is egy kategória a HK-val.

(#23818) Mannster válasza zsoika (#23817) üzenetére


Mannster
csendes tag

Nem lenne rossz, csak kb 2x annyiba kerül, mint a hk akciósan. :)

(#23819) T_Stark válasza tomyka74 (#23788) üzenetére


T_Stark
őstag

Denon AVR1713 hajtja.

Filmeken kiváló, minden hang szuper rajta, ahol kell hangos, vagy éppen halk.

Zenével már válogatósabb, a modern tucc tucc és zúzósabb rock nem annyira az ő világa.
Persze EQ-val azt a stílust is rá lehet húzni, de azért mégsem olyan. Hallani, hogy nem erre van kitalálva, EQ kell hogy valamennyire zúzzon.
Akusztikus, hangszeres zenéken direktben is nagyon szépen szól, egész sok közepe van, szép, de nem tolakodó magasakkal.
A basszus nem annyira sok, de pontos, megfogott, nincsenek falbontó buhogó mélyek (emiatt nem is zúz annyira modernebb zenékkel), de ami van az gyors, pontos, van “eleje és vége”.
A tere kiváló, annyira középre tud pozícionálni hangokat, hogy néha olyan érzésem van, mintha szólna a center.

Ja és nagyon jól néz ki :D
A valódi fa burkolata is megér pár szót, én mindig végigsimítom ha elmegyek mellette :DDD
De tényleg hallgasd meg, mert lehet hogy te tök mást mondasz majd róla.

(#23789) zsoika
Akkor még az akció is csak marketing. Mindegy, nekem közben meg is jött, remélem a héten az is meglesz amibe beledughatom. :D

[ Szerkesztve ]

(#23820) szinimini válasza zsoika (#23812) üzenetére


szinimini
senior tag

Köszi a tippeket és az utána járást. :R
Elkezdem ezeket végig nézni aztán max viszem szervízbe.

(#23821) zsoika


zsoika
addikt

Érdekelne ,hogy melyik telefonos app-al tudok viszonylag hiteles dB értékeket mérni?
Letöltöttem a Sound Meter-t ahol átlag 70 és max 95dB volt ,de a Zajszintmérő app átlag 80 és max.115dB írt.

T_Stark: Hát igen. Kíváncsi vagyok mi lesz a véleményed róla.

szinimini: Sajnálom ,hogy nem tudtam érdemben segíteni ....messziről nehéz.

[ Szerkesztve ]

(#23822) Dorian válasza zsoika (#23821) üzenetére


Dorian
félisten

Nincs ilyen. Ráadásul maga a telefon mikrofonja is egy korlátja ennek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23823) szinimini válasza zsoika (#23821) üzenetére


szinimini
senior tag

Legalább segítettél :K

(#23824) VoidXs válasza zsoika (#23821) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ahhoz, hogy hiteles érték közelében mérj, először is olyan app kell, ami biztosan nyers mikrofonbemenettel dolgozik (pl. Decibel X), majd össze kell mérned egy SPL-mérővel, ugyanis alapból maximum relatív méréshez jó. Az is fontos infó, hogy a mikrofonod frekvenciaválasza milyen, egy telefon 1 kHz fölött általában már teljesen hiteltelen értékeket mér.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#23825) arcitec válasza zsoika (#23821) üzenetére


arcitec
addikt

Ezt lehet érdemes lenne és nem is drága : SPL-LAB mérő

(#23826) zsoika válasza arcitec (#23825) üzenetére


zsoika
addikt

Azért ennyire nem érdekel a dolog, csak jó lett volna megtudni mennyi az annyi.
Mindegy ...még ha a kisebbik értéket is veszem 70-90 dB az is sok. Fél óra Transformers után szétment a fejem és sípot a fülem...nekem túl hangos.

VoidXs: Esetleg ha a bemérő mikrofont használnám egy számítógépre kötve? Van ilyen jellegű ingyenes szoftver ?

(#23827) VoidXs válasza zsoika (#23826) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Persze, Room EQ Wizard, jelenleg a bemérés csúcsa. Abszolút hangerőt viszont nem tudsz ezzel sem, ahhoz kell referencia.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#23828) Elmör válasza hcs57 (#23811) üzenetére


Elmör
senior tag

Értem, köszönöm az útbaigazítást, akkor felteszem ott. :R
Azt egyébként gondoltam, hogy a youtube nem tudja úgy kezelni, de előtte ment neki valahogy mégis. :(

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#23829) MasterMark válasza Elmör (#23828) üzenetére


MasterMark
titán

Azt nem a youtube csinálta, hanem más. Youtube CSAK sztereó.

Switch Tax

(#23830) Nemir Ombe válasza zsoika (#23826) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Miért nem jó az, amit az AVR beállít....?? A hangerőt meg oda tekered, ahol még nem sok, de már nem is kevés .... felesleges (ennyit) foglalkozni a "számokkal" .... szerintem .... :D ;)

Hmm ....

(#23831) zsoika válasza Nemir Ombe (#23830) üzenetére


zsoika
addikt

Persze ...csak tudod Én ilyen tesztelős "ürge " vagyok. :DDD
Szetettem volna tudni ,hogy mi a max dB a rendszeremnek és mennyi az thyx ajánlotthoz képest.

VoidXs: kösz...meglesem, ma ráérek. A JRE vagy a sima REW programot szedjem le?

[ Szerkesztve ]

(#23832) Nemir Ombe válasza zsoika (#23831) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ahhoz nagyon sok dolognak kell(ene) "együttállni", hogy "megtudd mi a max." .... van rendszer amit 70dB-nél már inkább lehallkítasz és van olyan amit még 90dB-nél is csak tekered még feljebb .... ;)

Hmm ....

(#23833) VoidXs válasza zsoika (#23831) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Mindkettőt, a JRE szükséges ahhoz, hogy maga a REW fusson.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#23834) bigdigit


bigdigit
addikt

Beszéltem szervizzel aktív sub tápzúgással kapcsolatban. Álláspontjuk szerint garanciális a dolog ha stabil 230v esetén illetve jó földelés esetén is áll a jelenség. Hogy tudom ezt biztosra kiszűrni ne vigyem be potyára?

(#23835) VoidXs válasza bigdigit (#23834) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Vagy el kell vinned egy jó sub mellé, vagy haza kell vinned egy jó subot, nem úszod meg a cipekedést.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#23836) markussandor válasza bigdigit (#23834) üzenetére


markussandor
senior tag

Másik helyiségben is zúg/búg?

(#23837) zsoika válasza VoidXs (#23833) üzenetére


zsoika
addikt

Megnéztem, de nem sokra megyek vele ...laikusnak túl bonyolult. Mértem v.mit ,de annyi beállítási lehetőség van ,hogy azt sem tudom jól van e belőve. Azért kösz.

(#23838) bigdigit válasza markussandor (#23836) üzenetére


bigdigit
addikt

Még nem kísérleteztem vele. Alapból csak este feltűnő de akkor még az ágyban is hallom míg ki nem kapcsol.

(#23839) zsoika válasza bigdigit (#23838) üzenetére


zsoika
addikt

Van olyan amikor ez nem hiba ...csak egyszerűen ilyen és kész. A Sony 1040-es erősítőm is halkan búg(tipikus trafóhangon)készenléti állapotban (gondolom bekapcsolva is csak azt ugye nem hallom :DDD ).
Első használat után azonnal feltűnt eme tulajdonsága ,majd egy kis külföldi fórumon olvasás és egy itteni fórumtársal folytatott telefonos beszélgetés után kiderült, hogy ez ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#23840) szab13


szab13
aktív tag

Sziasztok!

Egy Wharfedale Diamond 5.0 szetthez (8.4 8.2 8C) 16nm-re milyen erősítőt ajánlanátok.
40% zene (Flac, USB-ről) 60% mozi vagy koncert BR lemez.
Jelenleg egy régebbi Onkyo TX-SR600 van.

Eddig néztem 609-est illetve 616 , 636 típusokat, nem tudom melyik lenne a befutó
Használtan venném és 80-100 lenne a keret.
Onkyohoz nem ragaszkodom, de eddig mindig az volt.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#23841) zsoika válasza szab13 (#23840) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Zenére Onkyo-t nem nagyon ajánlanám abban az ársávban.
A 609-es 2012 előtti és azok hajlamosak a HDMI panel meghibásodásra.
Onkyo 515 és 535-ösöm van itthon és nem jó zenén.....igaz nem 616,636 ,de jelentős különbségre ne számíts.
Zenére Denon, Marantz az ajánlott ,de én még hozzátenném a Sony str dn 1040-től fölfelé. A sony 1040-est nemrég vettem és elég jó zenén is.

[ Szerkesztve ]

(#23842) Lacielvtárs válasza zsoika (#23841) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1,zenére csakis az rz900 vagy afölöttiek valók... :K
Tapasztalatból mondom :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23843) SVLaller válasza zsoika (#23837) üzenetére


SVLaller
senior tag

van a cégnél kalibrált hangnyomásmérő műszerünk majd valamelyik este hazahozom kipróbálni mit mér. ha jól működik ebben a témában és gondolod összefuthatunk egyszer kicsit méricskélni.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#23844) tomyka74


tomyka74
senior tag

üdv.
tudom nem biztos,hogy ebbe a topikba tartozik de én kiváncsi vagyok rá!!
akik pc-ről filmeznek, ki milyen lejátszót használ? (végül is valahol ez is "házimozi").
érdekelnének vélemények,tippek,tanácsok,tapasztalatok. ki melyiket tartja jobbnak és miért?
hátha ebből is tanulok valamit házimozi szinten! :)
én KMplayer-t használok.

(#23845) Lacielvtárs válasza tomyka74 (#23844) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Én amikor PC-ről moziztam - es akkor a dínók még a kertekben szaladgaltak - akkor a MPC-HC plyaert használtam.
Korabban vlc volt, de azon azért kifogott az optika hang beállítás.

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23846) Baritone


Baritone
tag

Szerintetek az jó megoldás, ha 5db Dali Lektor Lcr hangfalból áll egy 5.0-ás szett?

(#23847) szab13 válasza zsoika (#23841) üzenetére


szab13
aktív tag

Köszönöm, esetleg konkrét típus(ok) a Denontól ? talán X2000 ? vagy valami erősebb régebbi modell 2313?
Onkyo-tól esetleg TX-NR809 (bár kicsit meghaladná a keretet)

[ Szerkesztve ]

(#23848) tomyka74 válasza Lacielvtárs (#23845) üzenetére


tomyka74
senior tag

"kertben dínók" ??? mintha valami ősi technika lenne! vagy csak olyan régen volt? :D

(#23849) Lacielvtárs válasza tomyka74 (#23848) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Igen, olyan régen volt, vagyis az én léptékemben számolva, amúgy tavaly nyáron még arról ment a film :D
... Valamint tv beepitett player, akkor még olvasni sem tudtam ;]
Csak szinkronos filmet néztem.
Így vissza gondolva, az itteni topik, meg az igényeim, jelentősen megvaltoztattak. :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23850) tomyka74 válasza Lacielvtárs (#23849) üzenetére


tomyka74
senior tag

aha értem,kicsit meg is nyugodtam! :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.