Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23251) hcs57 válasza Nemir Ombe (#23248) üzenetére


hcs57
őstag

22 m2 a szoba... ide nagy a 496?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#23252) sinci01 válasza hcs57 (#23243) üzenetére


sinci01
aktív tag

Vagy egy DaliSpektor 6?
Van még pár üzlet, ahol elérhető 249-ért az 5.0.

(#23253) szasanyi válasza hcs57 (#23250) üzenetére


szasanyi
félisten

És miért is lényeges ez? :F

(#23254) pinder válasza Jegesmaci81 (#23242) üzenetére


pinder
csendes újonc

Köszi!
Sztem akkor HKTS 16os lesz a nyertes.
A szoba kb 25 nm

(#23255) hcs57 válasza szasanyi (#23253) üzenetére


hcs57
őstag

Talán azért, mert van olyan hangfal szett, ami csak bizonyos hangerő felett kezd életre kelni... ez egy társasház, nem sok esély a hangos zenélésre.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#23256) hcs57 válasza sinci01 (#23252) üzenetére


hcs57
őstag

Azt most olvasom..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#23257) szasanyi válasza hcs57 (#23255) üzenetére


szasanyi
félisten

Én nem arra a postodra reagáltam.

(#23258) hcs57 válasza szasanyi (#23257) üzenetére


hcs57
őstag

Meghallgatni Debrecenben nem tudom.. A puding próbája a hallgatás.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#23259) szasanyi válasza hcs57 (#23258) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez így van de azt nem hiszem, hogy a te tartózlodási helyed mindenkinek evidens csak számomra nem. Ezért nem értettem miért fontos információ az, hogy hol van a hangfal (vagy a gazdája, mert elég kétértelmú a mondat ;) ).

(#23260) AuraSync válasza BBéci (#3000) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

A stereo-hoz nem kell subláda? Dehát akkor hogy lesz nekem szoba berengető mélyem a Halálos iramban zenéknél amik a berregős nyújtott mélyet adják?
Egy sima 17cm-es front mélyközép majd kiráz a székből? Sztem nem.
Én szeretném érezni is a mélyet nem csak hallani.

Ehhez az összeállításhoz mit szóltok?
JBL Arena 170 + JBL 260p + Yamaha R-N602.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#23261) T_Stark


T_Stark
őstag

Ha minden jól megy, jövő hónapban kiegészül a szett egy subbal.
Már elkezdek nézelődni, de az 50K körüli keret eléggé behatárol.
Ahogy látom Jamo 210, Magnat 202A, néhány belépő Yamaha meg Taga van ennyi körül, érdemes ezekért pénzt adni?
Esetleg ha valaki látott jó akciót, vagy akár használtan valami jót, az is érdekelne.

(#23262) Jegesmaci81 válasza AuraSync (#23260) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

A sztereóhoz nem kell subláda.
DE! A sztereóhoz jó minőségű álló frontok kellenek. Amennyiben ez nincs meg, akkor egy subláda segíthet.
Szerintem nem ördögtől való. Autó Hi-FI esetén legtöbbször kihagyhatatlan.

Persze az is igaz hogy ha egy jó sub árát a frontokra költöd akkor feleslegessé válik a subwoofer. :D

[ Szerkesztve ]

(#23263) #98221312 válasza AuraSync (#23260) üzenetére


#98221312
törölt tag

Soha nem értettem a mélyhangok túlzott, mindent más frekvenciát elnyomó beállítását. Ne érsd félre, tényleg nem bántásból, de ez a jelenség tipikusan a gyenge rendszerek, illetve a hangzás terén rapasztalatlan egyének védjegye. A mélyhangoknak csak kiegészítőként kell szolgáljon egy rendszerben.

T_Stark: Használtan 40-50 ért lehet kapni jó subokat, szerintem újonnan csak belépőt kapsz ennyi pénzből ami nem igazán ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#23264) I'am Dony válasza AuraSync (#23260) üzenetére


I'am Dony
őstag

Inkább vegyél subot is szerintem. Mivel ez a belépő szintű topik - amit sokan elfelejtenek az ajánlásoknál - nem gondolom, hogy olyan rendszert építenél ami pusztán a két fronttal elegendő, energikus és pontos mélyeket adna, mindezt úgy, hogy ne menjen a felsőbb tartományok rovására. Egy pár százezres szettől és erőtől ez nem várható el. Nagyon is jót fog tenni a sub jelenléte a hangzásnak, de arra figyelj a beállításánál, hogy ne legyen túlsúlyos.

[ Szerkesztve ]

(#23265) Dorian válasza I'am Dony (#23264) üzenetére


Dorian
félisten

Ezzel az a baj, hogy "energikus és pontos mélyeket" belépő szubbal sem fog kapni, csak többet. Ha pedig egy szub árát hozzá teszi a frontokéhoz, máris más kategóriában játszik.
Persze mindez a sztereó zenehallgatásra vonatkozik, ami a kérdés is volt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23266) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

A Sub már meg van JBL 260p. :)
Az nem tudom mennyire belépő szint.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#23267) I'am Dony válasza Dorian (#23265) üzenetére


I'am Dony
őstag

Igen, ez is igaz.

A többit szerk., mert látom megoldódott.

[ Szerkesztve ]

(#23268) Jegesmaci81 válasza I'am Dony (#23267) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Még szerkesztés előtt láttam hogy zensor5 frontjaid vannak. Mi a véleményed róluk? Vajon mennyivel kevesebb mint a zensor 7? Mekkora szobát képes behangosítani?

(#23269) sinci01 válasza hcs57 (#23256) üzenetére


sinci01
aktív tag

Mire jutottál? :)

(#23270) I'am Dony válasza Jegesmaci81 (#23268) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nagyon kedvelem a hangzását, "lágyabb/melegebb" karakterűnek mondanám. Hosszú távon is hallgatható kellemes, nem bántó magasú szett. Énekhangon, zongorán, magasabb gitárhangokon kimondottan "szárnyal/kinyílik" de a középső tartomány lehetne részletezőbb. Három éve vásároltam, akkor az árkategóriájában amit lehetett végig hallgattam és túlzás nélkül ez volt a legjobb vagy inkább nekem ez tetszett a legjobban. Nálam 22 nm-en szólnak, ezért úgy gondolom, hogy 30 nm-ig simán használhatóak, megfelelő erővel. Kényesek a kellő oldaltávolságra, tehát kisebb helyre, egymáshoz közelebb nem ajánlanám. Ha megvan a kellő távolság, akkor szépen kinyílik a tér és van színpad. Használom mozin is, amire szerintem tökéletesen megfelel, a Zensor Vokal kimondottan jó center, így itt semmi hiányérzetem nincsen. Gondolom a Zensor 7 mélyebbre mehet és alul erőteljesebb, de azt nem hallgattam, mert nekem már nagyon nagy lenne és a helyiség is kicsi hozzá.
Ha segítek vele, szívesen látlak egy hallgatózásra.

[ Szerkesztve ]

(#23271) pd942


pd942
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek.
A szüleim jó pár éve vettek egy ilyen alap házimozit:
[link]
Sajnos a lejátszó része tönkrement és csak a DVD olvasó részén produkál hangot, sem a rádió, sem az aux része nem megy(csak furán sípol).
Így magát a lejátszó/erősítő részt szeretnék lecserélni.
Nem tudom, hogy ez egyáltalán lehetséges-e, ebben szeretném a segítségeteket kérni.
Előre is köszönöm.

Üdv,
pd

(#23272) hcs57 válasza sinci01 (#23269) üzenetére


hcs57
őstag

Hallatlanul (nem hallottam szólni, de mások jónak írják) most a Dali Spektor 6.. és Denon awr x1300w. a választásom. Sub-ot most nem kerestem.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#23273) T_Stark válasza #98221312 (#23263) üzenetére


T_Stark
őstag

Akkor inkább használtan keresgélek.

(#23274) AlexRounon1


AlexRounon1
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy AVR171s + HKTS16 erősítő és egy H8 Plus Media Player. A problémám az, hogy ha a Media Center-en keresztül indítok egy filmet, akkor nem ismeri fel a HD hangokat.

A H8 Plus beállításaiban(Settings/Playback) csak két beállítási lehetőség van.

1: HDMI Output: Ezt HDMI-re állítottam

2: 1080P24Hz: Ezt On-ra állítottam.

Más lehetőség nincs, mint pl olyan, hogy HD hangtovábbítás engedélyezése. A legújabb Firmware van fent. A Media Player és a TV ARC-on keresztül csatlakozik egymáshoz. Ha másik HDMI-n keresztül csatlakozok, akkor is ez a hiba.

A KODI-ba találtam egy beállítást, hogy HD hangok továbbításának engedélyezése. Ezt bekapcsoltam, így a KODI-ba minden megoldódott. Csak az a probléma, hogy sokszor csúszik a hang több .mkv-nál is. Erre nincs valami beállítás, hogy ne csússzon? Nem a manuális csúsztatásra gondolok. Állítólag a Media Centerben nem csúszik, azért szeretném beállítani, hogy az is működjön.

Köszönöm.

(#23275) Beni2360 válasza AlexRounon1 (#23274) üzenetére


Beni2360
félisten

Evvel a kérdéssel inkább a HiMedia topikba, vagy a KODI topikba kellene menni.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#23276) tomyka74


tomyka74
senior tag

üdv.
[link]
szerintetek érdemes lefuttatni ezt az isotek "bejárató"lemezt házimozin?

[ Szerkesztve ]

(#23277) szasanyi válasza tomyka74 (#23276) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen.

(#23278) tomyka74 válasza szasanyi (#23277) üzenetére


tomyka74
senior tag

milyen hangerőn kell ezt hallgatni?

(#23279) Nemir Ombe válasza tomyka74 (#23276) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Éredemes.... de arra készülj fel, hogy bejáratáshoz ugyanannyiszor kell, mintha "rendes" zenével történne .... csak ez "sz@rabb zene" .... :D ;) (ha meg be vannak járatva a dobozok, akkor nagy csodát ne várj.... )

ui: kb. szobahangerőn vagy kissé felette érdemes, hogy azért "rendesen mozogjanak" a hsz-k ....

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#23280) Jegesmaci81 válasza I'am Dony (#23270) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Köszönöm a választ és a lehetőséget is.

(#23281) tomyka74 válasza Nemir Ombe (#23279) üzenetére


tomyka74
senior tag

ahha ok!

(#23282) Norberto666


Norberto666
tag

Udv Mindekinek!
Sub kábelt szeretnek venni Yamaha sw-315-höz, 10-20ezer forint körül!Yamaha rxw 1500 van hajtava.
Elöre köszönöm a válaszokat!

(#23283) bandi20


bandi20
aktív tag

Sziasztok Sziasztok nézegetem a castel knight 2 hangszóró párt az a 70 ezres ár nagyon szimpatikus is mellé. Mellesleg még tetszik is de meghallgatni nincs módom ezért érdeklődnék hogy van e valakinek és mi róla a véleményetek illetve milyen erősítőt ajánlatok hozzá Köszönöm előre is a válaszokat Üdv Bandi
Utóirat mozizás és zenehallgatásra is használnám.

bandi

(#23284) Quetz válasza tomyka74 (#23281) üzenetére


Quetz
őstag

Szóval nincs szükséged arra a lemezre, használd csak normálisan a hangfalaidat.

(#23285) sinci01 válasza Quetz (#23284) üzenetére


sinci01
aktív tag

A tesztben pont az ellenkezőjét írták, hogy igenis hasznos. AKát több száz óra "járatást" ki tud vele váltani, pár lejátszás után. 3 track van a lemezen, és csak 1x30 perc a 2., ami elég a large hangfalak esetében. Egy délelőtt simán bejáratható vele a rendszer. Nekem is megvan, és használni is fogom, amint megjönnek az új hsz-k. :)) :))

(#23286) Dorian válasza sinci01 (#23285) üzenetére


Dorian
félisten

És te ezt valóban elhiszed? :DDD :DDD :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23287) sinci01 válasza Dorian (#23286) üzenetére


sinci01
aktív tag

Nem, biztosan csak viccből írták... :D
De Neked a jövőhéten beszámolok az eredményről, mivel 0 km-es hsz-t fogok vele bejáratni, minőségi kábellel. :)

[ Szerkesztve ]

(#23288) Dorian válasza sinci01 (#23287) üzenetére


Dorian
félisten

Kezdjük ott, hogy az AV Online nem tesztoldal, hanem termékbemutató oldal. (Ugye a tévéreklámoknak nem hiszel? :) )
Ha tisztában lennék azzal, hogy mi történik egy hangfal bejáratása során, akkor nem hinnél el ilyesmit. (Egy délelőtt maximum a mélyek lesznek valamivel jobbak)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23289) sinci01 válasza Dorian (#23288) üzenetére


sinci01
aktív tag

Ok. :DD :DD

(#23290) BBéci válasza Dorian (#23288) üzenetére


BBéci
titán

Én sem akartam elhinni, aztán kipróbáltam és leesett az állam a csodálkozástól, akkorát változott a hang.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23291) Nemir Ombe válasza sinci01 (#23289) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem kell ezen "vitázni", próbáld ki és írj "pár sort" az eredményről, elvégre a puding próbája .... ;) .... de(!) kötelező legalább 1x végighallgatni, kicsit "hárdkór", de meg lehet szokni .... :DDD

BBéci:

Csak megjegyezném: egy vadi új Elac 263-nál 2 napig ment a "bejáratólemez", majd kellett még vagy 100-150 óra, hogy jó hangja legyen, ugyan ez volt a 267 esetében, de még 1-2 másik (pl.Castle, Focal, stb) doboznál is .... de lement egy (igaz használt, így feltehetőleg már bejáratott) Canton Vento-n és egy Reference-n is, ott kb. (és fülre) 0 változást hozott .... a bejáratásra szánt időt semmilyen trükkel nem igazán lehet (lényegesen) felgyorsítani, pláne nem "30 perc" alatt bejáratni egy új dobozt .... de ez csak (mint mindig) a személyes véleményem .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#23292) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#23291) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ohh bárcsak egyszer irhatnek erről is egy cikket :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23293) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#23292) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Mi tart vissza ....?? .... "lemez" a "kölcsönzőben" .... elindítod, lejár .... utána megfüleled a változást és írsz egy "cikket" .... lejátszód, erősítőd és dobozaid is vannak hozzá, ha jól emlékszem .... ;] :D

Hmm ....

(#23294) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#23293) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

De ezeken nincs mit bejaratni, vagy mégis?! :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23295) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#23294) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Próbáld ki, ha gondolod .... rontani biztos nem fog rajtuk .... ;)

.... egy "jó cikkért" bármit .... :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#23296) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#23295) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

De ha tényleg olyan szörnyű a zene mint mondod, akkor várok vele még :K
Azért mindent nem, egy 'jó' cikkert :P

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23297) T_Stark válasza Nemir Ombe (#23291) üzenetére


T_Stark
őstag

Én is végigküldtem a Castle szetten még néhány napos korában, hát, nem mondom hogy nem változott a hangja, de utána még bőven kellett zenét hallgatnom rajta, mire kezdett beállni.
Kb most tartok ott, hogy azt mondom be lett járatva.
Szóval az Én tapasztalatom az, hogy valamit segít, de nem instant bejáratásként kell kezelni.

(#23298) Tombi


Tombi
senior tag

Sziasztok!
Érkezőben van egy Castle Knight 2 5.0 set. Ehhez milyen avr- eket ajánlanátok (használt is jöhet, de 125k max) ? Onkyot kizárnám, visszaolvastam pár ezer hosszászólást,
Denon 1300W amit kinéztem :)

80/20 film/zene arány lenne a cél, illetve a sub jelenleg nem fér bele a keretbe, de a black friday-re tekintettel ajánlásokat szívesen fogadok, csakis zárt mélyben gondolkodom.

T_Stark: Úgy olvastam neked az álló frontos szet van, nálad milyen erősítő van?

:R

[ Szerkesztve ]

(#23299) T_Stark válasza Tombi (#23298) üzenetére


T_Stark
őstag

Nekem egy Denon AVR1713 hajtja most, nem is rosszul, pedig én zenét is sokat hallgatok rajta. Filmeken meg főleg jó, de mivel mással még nem hallottam, így nem tudom milyen lenne a hangjuk komolyabb vassal. Javulna-e annyit, amennyit rá kéne fizetnem egy jobb AVR-re.

(#23300) Quetz válasza sinci01 (#23289) üzenetére


Quetz
őstag

Az a baj a bejárató lemezzel, hogy lehúzás. 8K-kérnek el azért, amit kb 300 Ft-bol házilag is megoldhatsz. :W Kell hozzá egy REW, amivel csinálsz egy pink-noise wav file-t, utána pedig kiírod cd-re vagy pendrive-ra. Ráadásul a frekvenciatartományt is magad állítod, célirányosan "edzve" a hangfalaidat.
Ez a CD is csak azt juttatja eszembe, hogy a ma embere mindent is akar, de rögtön azonnal. Lásd pl: 5 perc hasizom gépezéssel is elérheted azt, amit a bemutató ember napi 2x2 óra edzés mellett, szigorú diétával szerzett meg.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.