Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24801) SVLaller válasza holodp (#24800) üzenetére


SVLaller
senior tag

én sem kaptam semmit csak az automatikus választ, de tegnap bementem és ki tudtam fizetni és elhozni a motyót. pont most megy a bejárató lemez a spektor szetten :)

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#24802) SVLaller válasza SzlobiG (#24797) üzenetére


SVLaller
senior tag

én azt olvastam valahol, hogy a cut -off-ot maxra kell tekerni a subon, hogy ne szóljon bele csak amit az erősítő beállít. főleg kalibrálás alatt ne. de nem akarok hülye tanácsot adni.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#24803) zsoika válasza SVLaller (#24802) üzenetére


zsoika
addikt

SzlobiG: Mj: Upsz ...ez a hsz neked akart menni.
Jaja...jól mondja SVLaller kolléga! A SUB-on a vágást maxra kell tekerni és a hangerőt félállásba, a fázist normálra és így megcsinálni a mérést.....majd az erősítőn kell a vágást beállítani, meg a hangerőt.
Large-ról tedd át Small-ra és a vágást 80Hz-en is próbáld meg. Kicsit erősnek érzem a 60Hz-et azzal a fronttal és sub-bal.

[ Szerkesztve ]

(#24804) SzlobiG válasza zsoika (#24803) üzenetére


SzlobiG
félisten

Megcsináltam, de megint a mérés után átteszi largera a hangszórókat a crossovert meg 40-re. :U

Na mind1 én kézzel vissza állítom a hangszórókat meg a crossovert 80-ra.

A fázis kapcsoló, akkor maradjon 0-n? Centerhez képest majdnem 2 méterre van a sub.

(#24805) zsoika válasza SzlobiG (#24804) üzenetére


zsoika
addikt

Persze manuálisan állítsd át small-ra és a vágást kezdésnek 80-ra és onnan kiindulva lehet kísérletezni, a csatornánkénti hangerőt is finomítani. A távolságokat hagyd úgy a bemérés szerint, mert az erősítő azzal is fázist korrigálhat. A sub-on a fázist megfordíthatod, hátha úgy jobban tetszik a hangja....próbáld ki.
Szerk: Ja és nem a center-sub távolsága számít ...hanem a center és sub hallgatói pozíciótól mert távolsága (ha jól tudom).

[ Szerkesztve ]

(#24806) tomyka74 válasza holodp (#24798) üzenetére


tomyka74
senior tag

én emag-ról rendeltem hangfal állványt pénteken de még csak rögzített rendelésen áll a csomagkövetés!!
ugyhogy csak türelem türelem! :D

(#24807) tomyka74 válasza holodp (#24800) üzenetére


tomyka74
senior tag

ez nekem is így volt elméletileg utolsó darabot rendeltem és nekem is rögtön" nem elérhető" volt utána az áru!
de nem aggódok ha nem jön meg veszek mást a mozihoz,meg nem tartom a pééézt az biztos!!! :))

(#24808) SzlobiG válasza zsoika (#24805) üzenetére


SzlobiG
félisten

Egyenlőre most így jónak érzem, ahogy írtam az előbb indítottam egy filmet és tetszett a hangzás talán a sub kicsit erős volt, majd még finomítgatom. Köszi a segítséget.

Még valami lehet kicsit hülye kérdés, de a hangszórók szövet borítását ti leszoktátok venni, vagy rajta hagyjátok? Csak dizájn szerepe van, nem?

(#24809) BBéci válasza SzlobiG (#24804) üzenetére


BBéci
titán

Mindenképpen próbáld ki fázis átállítással, mert az elhelyezés indokolja.
Ha a maximális hangminőség elérése a cél, akkor le kell venni a védőkeretet.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24810) zsoika válasza SzlobiG (#24808) üzenetére


zsoika
addikt

Sajnos a szövet elég sokat ront a magas hangokon, de ha gyerek van akkor nehogy levedd!! :(
Nekem a center porvédője bánta. :(((
Ezért is adtam el a Sony Pascalt és vettem a HK hkts 60-ast ...mert annak fém rácsai vannak(gyerekbiztosabb és nem szól bele a hangképbe).

BBéci: nem-nem ....2éves volt akkor amikor ez történt és elég nehéz a Pascal-ról levenni.

[ Szerkesztve ]

(#24811) BBéci válasza zsoika (#24810) üzenetére


BBéci
titán

A gyerek is le tudja venni, ha akarja, nincs rálakatolva. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24812) tomyka74 válasza zsoika (#24810) üzenetére


tomyka74
senior tag

és melyiknek szebb a hangja a sony-nak vagy a hkts 60-nak? ;)

(#24813) zsoika válasza tomyka74 (#24812) üzenetére


zsoika
addikt

Ez beugratós ;) Persze ,hogy a HK-nak ....már megszoktam a zárt sub-ok hangját (mert ugye nekem 2van ) és nincs hiányérzetem mélyből. Mozin eleinte nagyon furcsa volt, viszont zenén nagyon jó hogy zárt.

[ Szerkesztve ]

(#24814) SzlobiG válasza BBéci (#24809) üzenetére


SzlobiG
félisten

Rendben teszek egy próbát úgy is.
Igen erre szerettem volna kilyukadni, hogy ront-e a hangminőségen, de akkor jól gondoltam.

(#24810) zsoika Nincs még gyerek, szóval akkor lekapom őket. :)

(#24815) tomyka74 válasza zsoika (#24813) üzenetére


tomyka74
senior tag

:C :C :C :C

(#24816) zsoika válasza SzlobiG (#24814) üzenetére


zsoika
addikt

Akkor mérheted újra! :K :K :K

tomyka74: :C :C

Még ezt a KEF szettet szeretném egyszer kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#24817) SzlobiG válasza zsoika (#24816) üzenetére


SzlobiG
félisten

De jó. :D

Közbe le is kaptam a szövetet még jobban is néz ki így a cucc sztem csak ez a zongora lakk fekete majd gyűjti a port rendesen. :))

(#24818) tomyka74 válasza zsoika (#24816) üzenetére


tomyka74
senior tag

nagyon futurisztikus kinézete van! de persze a hangja a lényeg!
ha "oda" értél mesélj milyen hangja van!

(#24819) zsoika válasza SzlobiG (#24817) üzenetére


zsoika
addikt

Azt a sub-ot nem tudnád inkább bal szélre rakni? Mondjuk a radiátor nem tenne jót neki ,de sebaj.... le kell szerelni és kész ;] A frontokat Én egy kicsit beforgatnám közép felé, éppen csak, ízlésesen. (Ja és ha már kész vagy a beméréssel szövet nélkül akkor a beforgatás miatt kezdheted előröl! :D )
A bemérőmikrofont a fejed tetejére rakod mint egyesek, vagy hová? ;]

tomyka74: Nem, most eladási hullámban vagyok! Már csak 2 erősítőm van és 2szett. A hkts 16 2db frontot ma reggel betettem a kocsiba...holnap remélem lesz időm kipróbálni a 7.1-et.
Még egy zárt Canton SUB-ra vadászok, a német ebay-en, de nem akar összejönni....egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#24820) SzlobiG válasza zsoika (#24819) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jólvan bonyolítsad még nekem itt. :DD

Nem tudom baloldalra rakni sehova se, mert akkor a szoba közepén lenne a radiátor elé meg ugye pont amit említettél kiesik szóval marad ott ahol van. A center mellé szintén nem tudom oda rakni ízlésesen.

Nem-nem még nem mértem újat. :N
Rákötöm a fejemre hova máshova. :D
Az asztal szélére teszem magam elé amúgy.

(#24821) Lacielvtárs válasza SzlobiG (#24817) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nagyon szép, kellemes a hangulata, gratula :R
De mintha magam látnám a 'sarok dobozzal' ;]

Azért ez otthonosabb mint nálam...
Már csak a kis nippek, virágok hiányoznak :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24822) tomyka74 válasza zsoika (#24819) üzenetére


tomyka74
senior tag

na a 7.1-re nagyon kiváncsi vagyok,addig én nem variálok vele.
a 65-nek rendeltem meg az állványt az emag-ról, de még csak visszaigazolták!

(#24823) BBéci válasza SzlobiG (#24817) üzenetére


BBéci
titán

A jobboldali frontsugárzó katasztrofálisan rossz helyen van. Nem csak a fal mellett, bent van a sarokban és a szekrény tovább ront a helyzeten. A szőnyeg pedig pici, a hangra gyakorolt hatása elenyésző lehet. Az a padlóburkoló kopogós fajtának látszik, tutira brutális visszhangot generál, együttműködve a jobboldali csupasz fallal. :(
Szubládát nyugodtan teheted 30 centire a radiátor elé, nem fogja túlmelegíteni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24824) SzlobiG válasza Lacielvtárs (#24821) üzenetére


SzlobiG
félisten

Köszi, még nincs egy hónapja, hogy beköltöztünk, de már kezdjük belakni a kéglit. :))

A hátsó hangfalakat meg felfúrtam a pult falára ezt már így terveztem az elején is szóval a kábelek is a falba mennek, viszont a subbal nem számoltam vagy is, pont hogy azt hittem kibírom sub nélkül és az már nem lett a falba tervezve a kábele. Majd kitalálok rá valamit, hogy esztétikusan elvezessem a kábeleit.

(#24823) BBéci

Hozzam magam felé, akkor a frontokat? Mennyit kb?
Igen a szőnyeg az pici lett pont tegnap terítettük le. :)
Laminált padlóra gondolsz? Azzal nem tudok mit tenni, de amúgy nem vízhangzik.

(#24825) zsoika Huhh nem gondoltam, hogy ekkora jelentősége van ennek a bemérésnek, de értem mire gondolsz max tényleg a fejemre rakom. ;]

Igen már amikor beraktam az erősítőt gondoltam rá, hogy kevés helye lesz, át rakom majd a másik oldalra úgy is van csomó hely neki, meg a polcon tudok emelni van neki magasabb állása. A hátsókat sajna nem lehet forgatni mert akasztós.

[ Szerkesztve ]

(#24825) zsoika válasza SzlobiG (#24820) üzenetére


zsoika
addikt

Az a bemérés úgy nem lesz jó! A kanapéágyra kéne raknod és hallgatói pozíció magasságba! Valami állvány kéne neki pl. Én egy gyerek mikrofonállvánnyal oldom meg.
Egy kicsit előrébb szoktam húzni és magasabbra .... ezt a képet találtam hirtelen, de gondolom látszik mit akarok mondani, mutatni.
Még annyit vettem észre(egyébként tényleg jól néz ki gratula!), hogy az erősítőnél a polcot nem tudnád kivenni és a MP-t átrakni ...mert így alig kap levegőt szegényke. :O

szerk: A kábeleket én a szegőben vezetem, direkt olyat vettem.
A hátsó surr. hangszórókat is be kéne forgatni hallgatói pozícióba.

(#24823) BBéci : Igen...mivel a radiátor alul nem annyira meleg és a levegő is fölfelé száll. Gondolom nem vegyes tüzelésű a kazán? :N A barátom ha begyújt akkor 3m-re is leég a pofám, úgy sugároz...na annak a közelébe nem szívesen raknám.

[ Szerkesztve ]

(#24826) dave118 válasza SzlobiG (#24817) üzenetére


dave118
senior tag

Szép a design, de sajnos az elrendezés nem túl előnyös. Én a jobb frontot kihoznám a bútor elejéhez és egy kicsit beforgatnám hallgatási pozíció felé, hogy legalább a doboz mögött legyen egy kis tér, ha már mellette esélytelen.

(#24819) zsoika: 7.1 re én is várom a tapasztalatot! ;) Jutottál azóta valamire a beállításokkal?

(#24824) SzlobiG: a hátterek sem jók szerintem, 90 fokkal el kellene fordítani őket, a hangnyomás értékeket pedig majd a bemérés talán megoldja.

(#24827) szasanyi: Vagy párnákat alátesz és kész :) A lényeg hogy hallgatási pozícióba kerüljön.

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#24827) szasanyi válasza zsoika (#24825) üzenetére


szasanyi
félisten

Mivel nincs gyerek aligha van neki ilyesmi kéznél... de ha mégis, akkor az már ptrobléma. :DDD Egyébként megfelel szinte bármilyen tripod (fénykézezőgép valószínűbb, hogy van neki).

SzlobiG: át kell rakatnod az ablakot nincs mese, a hangzásért bármit! ;]

[ Szerkesztve ]

(#24828) zsoika válasza dave118 (#24826) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Igen a beforgatást már írtam neki ,de azt nem is néztem hogy teljesen a falon vannak. :Y

SzlobiGSzóval igen előrébb kéne húzni és nem csak a frontokat, hanem a centert is mert az is a falon van, pattan a hang a bútoron is (ami közvetlen előtte van)...szóval Én azt is kihúznám a bútor széléhez. Illetve igen a hátsókat is forgatni kéne ...még ha nem is 90° al de hallgatói pozícióba. Rakhatnál egy kis polcot a hátsók helyére(akár láthatatlan felfüggesztéssel) és arra tennéd a dobozokat , beforgatva.

Igen ma hívtam a Sonyt és rákérdeztem a SEN-re ,de természetesen nem tudtak válaszolni. Szóval fogtam magam és olvastam egy kis külföldi fórumot(tekintve hogy itthon nem túl elterjedt a Sony erősítő) ...lehet megoldódik a problémám. Viszont ha sikerül is, nem sokat fogok vele érni, mivel a Vtuner internetes rádió már nem elérhető, a többi Sony meg fizetős.

[ Szerkesztve ]

(#24829) Lacielvtárs válasza SzlobiG (#24824) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

'hátulról' is jól fest :C
BBéci már irta a 'hibákat'.
És nekem egy szavam nem lehet az elhelyezéséről ;]

Viszont a bútor is szép, és a szőnyeg, az tényleg nagyon sokat dob a hangon, hangzason, ezt tapasztalatból mondom.
A zavaró visszhangot nagy mértékben csökkenti, és ne az uszodai visszhangra gondolj.
Épp a hétvégén és múlt héten 'teszteltem' :K
[kép]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24830) VoidXs válasza SzlobiG (#24824) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Én a szekrény elé húznám, ott már be is lehet őket fordítani. Nem konkrét visszhangra kell gondolnod, hanem zengésre, ezen túl pedig a beszorított frontok "búgására", amitől esetedben a jobb oldali felé tolódnak a hangok, rosszabb minőségben.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#24831) Dorian válasza SzlobiG (#24824) üzenetére


Dorian
félisten

A szoba berendezése sajnos kb. ellehetetleníti a jóhoz közelítő hangot. :(

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24832) SzlobiG válasza dave118 (#24826) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az úgy már nem nézne ki jól ha oda teszem a bútor elejére, így is sztem ha asszony haza jön az lesz az első kérdés miért ferdék ezek a hangszórók, hátha még oda teszem a bútor elé...ez mellé a radiátor előtti subnál tuti kapnám a kérdést ott is. :DD

Sajnos a hátterek ahogy írtam akasztósak akkor tudnám elfordítani ha kijjebb csavarom a csavarokat, de úgy meg a nagy hézag miatt csúnya lenne mögötte. Akkor lehetett volna forgatni, ha polcra rakom ahogy az elején akartam, de megláttam, hogy akasztós a doboz mondom akkor akasszuk.

(#24827) szasanyi Persze mindenképp. :DDD

Nem akarok én stúdió minőséget, de azért amit lehet azt ki szeretném hozni a cuccból azért is jöttem ide kérdezni a szakikhoz. :R

(#24833) zsoika válasza dave118 (#24826) üzenetére


zsoika
addikt

"Igen ma hívtam a Sonyt és rákérdeztem a SEN-re ,de természetesen nem tudtak válaszolni. Szóval fogtam magam és olvastam egy kis külföldi fórumot(tekintve hogy itthon nem túl elterjedt a Sony erősítő) ...lehet megoldódik a problémám. Viszont ha sikerül is, nem sokat fogok vele érni, mivel a Vtuner internetes rádió már nem elérhető, a többi Sony meg fizetős."
Ezt neked akartam,de gondolom rájöttél! :B
Az erősítő internetes beállításával lesz a gond. Elvileg van wifi-n internet ,de a SEN szervert biztonsági okokból nem látja(volt v.mi hekker támadás régen,azóta szigorodott a sony rendszere)...szóval a beállítást nem automatára kell tenni , hanem manuálisan kell beállítani egy adott ip-re és v.mi 80-as átjárót emlegetett egy felhasználó. Este mojolok egy kicsit.
7.1-el kapcsolatban : A jófogáson találtam 3db ts60 hsz-t hibásan ,de nem vettem meg, mert az eladó nem válaszolt, hogy azokban hány hangszóró hibás...így nem tudtam biztosra, hogy tudok e 2-t csinálni a 3-ból.
Maradt a "B" terv...miszerint a hkts 16 szettemből használom fel a 2db frontot. Nem lesz annyira hiteles mint az egységes szettel ,de ez van.

SzlobiG: Oké! Te tudod...Te hallgatod, csak segíteni szeretnénk.

"Sajnos a hátterek ahogy írtam akasztósak akkor tudnám elfordítani ha kijjebb csavarom a csavarokat, de úgy meg a nagy hézag miatt csúnya lenne mögötte. Akkor lehetett volna forgatni, ha polcra rakom ahogy az elején akartam, de megláttam, hogy akasztós a doboz mondom akkor akasszuk." A jobb oldalit teheted a falra (mostanihoz képest 90° -ban) ,de a polcos megoldás jobb volna, mert a fal közelsége ismét gondot okozna és a bal hátsót meg polcra kéne rakni és akkor nem lenne szimmetrikus( az asszony ezért is szólhatna ;] ).

"Nem akarok én stúdió minőséget, de azért amit lehet azt ki szeretném hozni a cuccból azért is jöttem ide kérdezni a szakikhoz. :R" Persze, ezért is bombázunk tanácsokkal. Ha már ennyit költöttél egy ilyen jó rendszerre, akkor szóljon is már valahogy.

[ Szerkesztve ]

(#24834) dave118 válasza SzlobiG (#24832) üzenetére


dave118
senior tag

Természetesen nem csak a jobb hanem a bal frontot is, minél szimmetrikusabban elhelyezve. Ezek csak ajánlások, úgy teszed a dobozokat ahogy a lehetőség (és asszony :) ) engedi.

... Ami ami, az az.

(#24835) Lacielvtárs válasza SzlobiG (#24832) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Esetleg ilyesmi konzol a hatterekhez?
[link]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24836) SzlobiG válasza zsoika (#24833) üzenetére


SzlobiG
félisten

Beforgattam kijjebb hoztam a frontokat meg a centert is meg ugye levettem a szövetet is és már most szebben, jobban szólnak legalább is a teszt filmem alatt, pedig még be sem kalibráltam a mikrofonnal. :K

(#24835) ELACielvtárs Na ez jó ötlet, tetszik. Viszont ha így nem jó hogy a falon vannak a hátsók, akkor minek teszik rá az akasztót? :F

(#24837) Lacielvtárs válasza SzlobiG (#24836) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

No ez egy jó kérdés :D
Mondjuk adott esetekben, pl nálad is, fontos a beforgatasa a dobozoknak, és nem minden típusban van már 'fulecske' az akasztashoz....
Szerintem az inkább csak egy opció.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24838) zsoika válasza SzlobiG (#24836) üzenetére


zsoika
addikt

Szuper! Akkor veszel 2db olyan fali tartót amit Laci linkelt és beforgatod a hátsókat(ha a polcok nem tetszenek) és kész is vagy. :C

szerk: És az erősítőt ne felejtsd el "kiszabadítani" !

[ Szerkesztve ]

(#24839) tomyka74 válasza Lacielvtárs (#24829) üzenetére


tomyka74
senior tag

azt a "posztert vagy falvédőt" honnan szerezted be?
kurva jól néz ki kéne nekem is ilyesmi! nekem csupaszak a falaim!

(#24840) Lacielvtárs válasza tomyka74 (#24839) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Tessék parancsolni ;)
[link]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24841) tomyka74 válasza Lacielvtárs (#24840) üzenetére


tomyka74
senior tag

Jáááááá :Y :Y :Y :Y itt gyöngyösön miért nin ilyen a jysk-ben??
ja,hogy ez egy szőnyeg ahha! na ennek utána járok rögötn!!
köszönöm a tippet!! :D

(#24842) Lacielvtárs válasza tomyka74 (#24841) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Igen, az gyakorlatilag egy szőnyeg.
Nekem is régóta tetszett, de mivel a dobozok előtt is jó hatást gyakorolt a hangra a szőnyeg, így gondoltam teszek egy próbát, és megerte :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24843) tomyka74 válasza Lacielvtárs (#24842) üzenetére


tomyka74
senior tag

mekkora súlya van ennek Te mivel tetted a falra ,tiplivel?
azért kérdem mert én beton panelban lakom és mennyire anyázok mire befúrok a beton falba?! :)

(#24844) Lacielvtárs válasza tomyka74 (#24843) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Én gyakorlatilag felszogeltem.
A felso és alsó részben 4-4db szöggel
Majd a ket szélénél 2-2 szöggel.
De ez vályogfal.
Betonba szerintem elég a négy sarkahoz négy tipli.
Hogy nem legyen 'buggyos' érdemes 'kifesziteni'.

Kb olyan 1kg,max 1,5kg

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24845) tomyka74 válasza Lacielvtárs (#24844) üzenetére


tomyka74
senior tag

ahha értem. hát igen nekem azért is csupaszak a falak mert nincs kedvem kinlódni 3 órát 5mm-ért amít kifúrok ebbe a fasza 35-40 éves panelba!
na de majd kitalálok valamit.

(#24846) Lacielvtárs válasza tomyka74 (#24845) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ez itt nagyon off, de nem kínlódás fúrni a betonfalba, csak ne az 5000 Ft-os tesco gazdaságos furogeppel furd ki a lyukat ;]

Egy jó /jobb furogeppel pár perc kifurni négy lyukat :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24847) tomyka74 válasza Lacielvtárs (#24846) üzenetére


tomyka74
senior tag

ez rendben is van de panel lakóknál nincs kompresszoros hilti ( vagy makita vagy akármelyik ) fúrókalapács! :D
na majd kiötlök valamit!

(#24848) lfabian válasza tomyka74 (#24847) üzenetére


lfabian
tag

Kölcsönzö!

fabi

(#24849) Norbi 72 válasza Tommancs (#24792) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nyilván itt is megnéztem a SONY termékeit, ebben a kategóriában az SS-CS310CR hangfalszett (5.0) és a SA-CS9 mélynyomó a kínálat. Ezekről mit gondoltok?

:DDD ;]

Vicc.

Más márkát kell választanod.

(#24850) SVLaller


SVLaller
senior tag

tegnap helyeztem üzembe a Spektor 6 5.0 szettemet. Ma egész nap járattam az isotek lemezzel meg zenével, gondoltam csinálok egy kalibrálást a mikrofonnal. minden hangfalat Large-ra rakott 60Hz crossoverrel, de ami a siralmas hogy az EQ-n lehúz minden mélyet-magasat és ezt ugye nem is tudom állítgatni max. kikapcsolni. Úgyhogy az a helyzet hogy ha hagyok mindent amit beállított automatikusan akkor úgy szól mint a régi hangfalakkal és direct módban jön meg a hangja :) Ilyenkor mi van? :)) Cseréljem ki a tápkábelt? :DDD

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.