Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24051) VoidXs válasza #98221312 (#24049) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az egyéni hiba, esetleg preferencia, de akkor nem tudod, milyennek szánták a filmeket, amiket hallgatsz. A mozinak van egy különleges EQ-célja, az X-görbe, erre keverik az összes létező filmet, és erre van beállítva minden mozi (nos kivéve a CC, de az ő termeik legendásan rosszak). Atmos esetében történt egy változás, ott flat a kötelező (moziban nem csak ajánlás, konkrétan megvonják a licenszed, ha elállítod), de csakis a dedikáltan Atmosra kevert filmeknél.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#24052) Lacielvtárs válasza Beni2360 (#24050) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Így is lehet nézni a 'helyzetet' :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24053) #98221312 válasza VoidXs (#24051) üzenetére


#98221312
törölt tag

MultEQ XT-re gondolsz?

(#24054) hcs57 válasza #98221312 (#24029) üzenetére


hcs57
őstag

Milyen állványt vettél és hol?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#24055) BorsóKorsodi


BorsóKorsodi
tag

Üdv mindenkinek.
Nem tiszta valami. Veszek Asus Xonar DG/DGX hangkártyát(teszem a gépbe és optikával kötöm a erősítőhöz). Ha jól tudom ez a kártya csinálja nekem a térhangzást. De ha eleve dolby digitálba van film hangja akkor ő arra még rá generál vagy hogy van ez ?
+ kérdés sony SS-h650 hangfalakat be tudom fogni frontnak vagy surroundnak ?

Ryzen 5600//TUF gaming B550M WIFI II//NITRO RX 580 4GB// G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz//Samsung 980 1TB M.2 PCIe//RM550X 550W 80 Plus// LG 27MP59G-P

(#24056) VoidXs válasza #98221312 (#24053) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Bármilyen EQ-ra.

(#24055) BorsóKorsodi: Nem csinál az magától térhangzást, csak ha olyan az anyag. Simán hangot ad ki, ennyi.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#24057) mandras81


mandras81
senior tag

Ma este sikeresen összeállítottam életem első házimoziját, egyelőre a surround-ok nincsenek bekötve (hamarosan költözünk, és csak ott lesznek beüzemelve), tehát 3.1 a felállás.

Két furcsaság (elöljáróban az erősítő CA Azur551r):
- a mikrofonos kalibrálás nem érzékeli a szubot, hibát jelez, hogy nem találja, pedig az vígan működik egyébként, és még a kalibráláskor is megszólal,
- a center hangszóro meg sem mukkan film közben (bluray ripek, többel is próbáltam) pedig az erősítő beállitásaiban ha jelszintet állítok tesztjellel, akkor az jön rajta, a Kodi-ban is 5.1 és audio passthrough van beállítva.

Mi lehet a gond? :F

(#24058) Strezi válasza Nemir Ombe (#24046) üzenetére


Strezi
őstag

Á, ott a minimum hogy mindenki sodrott rézre cseréltette a 230V hálózatot a legközelebbi KF trafóig :))

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#24059) junkpod válasza Gigi01 (#24023) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem mindig jobb választás egy használt de jobb képességű erősítő mint egy gyengébb új.
Persze ha a garancia fontos akkor sajnos marad a gyengébb vas, adott keretből.

Box's don't touch!

(#24060) zsoika válasza VoidXs (#24056) üzenetére


zsoika
addikt

"Nem csinál az magától térhangzást" Dehogynem! Sima sztereó fülest használok dolby headphone -al ami virtuális 7.1-et csinál. Persze házimozinál ennek semmi jelentősége.

BorsóKorsodi: A számítógépen a szoftvert úgy kell beállítani ,hogy csak átengedje a hangot...tehát a DG/DGX csak fénnyé alakítja és az erősítő fogja dekódolni.
Igen simán bekötheted azokat a Sony-kat frontnak, vagy ha van nagyobb front hsz-d akkor surround-nak.

[ Szerkesztve ]

(#24061) mandras81 válasza mandras81 (#24057) üzenetére


mandras81
senior tag

A center megjött, csak a surround mode-ra kellett váltani, viszont a szubnál továbbra sem értem, hogy miért nem találja beméréskor.

(#24062) Beni2360 válasza mandras81 (#24057) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha használtan vetted állítsd alapra vissza az avr-t.
Ha 3.1 van miért 5.1 re állítód be?
A frontokat smalra kell állítani ha jól emlékszem.
És ez után intsd el újból a kalibrálást.
a Kodi-ban is 5.1 és audio passthrough van beállítva. - az 5.1 HDMI kimenetnél nem játszik szerepet.
A passthrough -nál meg azért a többi alatta levő beállítást is az avr szerint be kell állítani. Na de ez a kalibrálást nem befolyásolja csak a lejátszásnál számít.
Ha valamit rosszul írtam kéretik javítani. :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#24063) SVLaller válasza Strezi (#24058) üzenetére


SVLaller
senior tag

nem nem, nekik külön tekercs van az erőműben a turbinán és teljesen külön hálózat, úgy még szebben szól az erősítő :))

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#24064) mandras81 válasza Beni2360 (#24062) üzenetére


mandras81
senior tag

A Kodi-ban van beállítva az 5.1, és jogos, le sem kellett volna írnom, hiszen úgyis az erősítő beállításai érvényesülnek, ott pedig 3.1 van.

Újabb érdekesség: Ragadozó egy logout-os cikkét olvasgatom a helyes beállításokról, és azt írja, hogy mindent small-ra állítsak, ha van szub, viszont nekem csak akkor szólal meg a center, ha large-ra rakom... Bár, ha jól gondolom, ha a crossover menüpontban felviszem 100 Hz-re a vágását, akkor tök mindegy, hogy large vagy small a beállítás, 100 Hz alatt úgysem küld rá semmit.

[ Szerkesztve ]

(#24065) sinci01 válasza mandras81 (#24064) üzenetére


sinci01
aktív tag

Ha jól tudom Large állásban nem engedi állítani a vágást, mivel felesleges, azért rakod Large állásba.

(#24066) Beni2360 válasza mandras81 (#24064) üzenetére


Beni2360
félisten

Vissza állítottad alapra az avrt?
Ott valami beállítási vagy bekötési hiba lesz de inkább állítás. Ezért kel resetelni az avrt.
Front center 80 vágás általában és a sub meg 120. Utána a távolságok beállítása.
Na de a miki beállítás mindent megcsinál csak utána át kell nézni.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#24067) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Segítséget szeretnék kérni. 25 nm nappaliba használok egy Denon AVR-X1300W erősítőt eltax idaho 5.1 hangfalakkal. Az az érzésem, hogy a hangfalak mimősége nem az igazi, mert viszonylag halk hangerőn nem sok dinamika van benne.

Valamiyen 5.0 szettre lecserélném, dw nem tudom mi lenne a jó váladztás. Wharfedale obsidiant, illetve jamo 626 volt eddig szimpatikus.

A keret legfeljebb 200 ropi.

(#24068) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Szevasztok! Nem tudom jó helyen járok-e kérdésemmel,de felteszem,mert jobb témakört egyelőre nem találtam.Hi-Fi erősítőt szeretnék Bluetooth-osítani és arra lennék kíváncsi például ez az eszköz megfelel-e a célnak...vagyis tudom,hogy megfelel,csak van-e ezzel,vagy hasonlóval tapasztalat az adatátvitel tisztaságát illetően,megmarad-e a tiszta hi-fi hangzás.
Egy Denon DRA 695 rádióerősítőről van szó,2db Celestion F30-al. Köszönöm!

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#24069) Vicarious1 válasza qpakcovboy (#24067) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

Az Eltax Idaho a 20 cm-es mélyközepeivel nem éppen az alap DenonX1300 párja... A minőségére most ne térjünk ki... Szerintem először 200 e ből az erősítőt cseréld. Használt Onkyo 838, vagy Marantz 7009 -el próbáld, vagy ha a Denon hoz ragaszkodsz akkor X4100-at már lehet annyiért venni. Ezeknél meg fog jönni a dinamika, és egyből ugrasz 3 kategóriát felfelé. :) Utána jöhet a hangfal csere:)

[ Szerkesztve ]

(#24070) szab13


szab13
aktív tag

Sziasztok!
Hogy kapok jobb hangminőséget? vagy melyik ajánlott ?

-Erősítő usb bemenetén flac lejátszás vagy
-Erősítő lan kábel- router-PC -n fájl megosztás, erősítőn media szerver kiválasztása és lejátszás a megosztott flac zenéket.

(még nincs összerakva rendszer ezért érdeklődök)

Köszönöm

(#24071) sinci01 válasza Vicarious1 (#24069) üzenetére


sinci01
aktív tag

Azért az X1300 szerintem nem a legallja, el lehet vele "bőven" lenni. Egy Dali Spektor 6 szettel nem fog csalódni, esetleg Castle Knight 5 vagy 2 is volt akcióban elérhető áron. A Dali beszerezhető 239-ért, csak egy kicsit levelezni kell a forgalmazókkal és odaadják annyiért 299 helyett. Legutóbb volt egy olyan akció is, hogy X540 volt a Dali mellé 280-ért. Bontatlanul tovább adni az AVR-t, és már van is egy hsz szett jó árban, igaz ez egy kicsit macerásabb az eladás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#24072) zsoika válasza Hasaggymeg (#24068) üzenetére


zsoika
addikt

Szia! A Bluetooth nem jó minőségi zenére.

(#24073) Vicarious1 válasza sinci01 (#24071) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

A Spektor valóban jó vétel lenne ahhoz a Denonhoz, de ha Ő kifejezetten a dinamikát hiányolja, egy picivel több lenne biztos, de én inkább az erősítőt cserélném először...

(#24074) Nemir Ombe válasza sinci01 (#24071) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az 1xxx volt a Denon belépője, de tettek alá egy még "legaljábbat", hogy az 1xxx-et feljebb tudják pozicionálni/árazni.... de ettől független én is inkább a dobozokat cserélném az 1. körben .... ;)

Hmm ....

(#24075) arcitec válasza szab13 (#24070) üzenetére


arcitec
addikt

Ezen formációkban u.a, tehát bármelyik equal :K

[ Szerkesztve ]

(#24076) szab13 válasza arcitec (#24075) üzenetére


szab13
aktív tag

köszönöm :)

(#24077) sinci01 válasza Vicarious1 (#24073) üzenetére


sinci01
aktív tag

plusz egy sub sokat segítene a rendszeren... :))

(#24078) Dorian válasza sinci01 (#24071) üzenetére


Dorian
félisten

Ezek jó ajánlások, mindenképpen a hangfalszettet kell először cserélni, mert az kritikán aluli a kis Denon meg elfogadható.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24079) Hasaggymeg válasza zsoika (#24072) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Az addig tiszta,hogy ez egy kompromisszum,de ha meglépi az ember akkor a legjobb lehetségeset (megfizethetőt) akarja.Közben utánanéztem és 2 itthon is forgalmazott,na meg megfizethető eszközt találtam.Ezt,meg ezt....bár az utóbbi nem is nagyon kapható.Tudsz más módszert a régebbi erősítő rendszer és a telefonon/interneten levő zene vezetékmentes összehozására? :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#24080) zsoika válasza Hasaggymeg (#24079) üzenetére


zsoika
addikt

Az erősítőn van optikai bemenet?
Én vennék egy médialejátszót és arra DLNA-n küldeném át a zenét, az pedig a hangot optikán továbbítaná az erősítőbe. Ha nincs optikai bemenet, akkor olyan MP kell amin RCA kimenet is van.

[ Szerkesztve ]

(#24081) #98221312 válasza Dorian (#24030) üzenetére


#98221312
törölt tag

Újramértem vagy 2.szer, szinte ugyanazok az értékek jöttek ki. A sub-ot minden alkalommal -6db-re rakta. Az érdekes, hogy amikor a tv felett volt a center akkor csak -3.5-re tette. Sebaj raktam rá manuálisan +2-őt... :D

(#24082) zsoika válasza zsoika (#24080) üzenetére


zsoika
addikt

Szerintem okos/smart TV-n is megy a dolog(DLNA)!

[ Szerkesztve ]

(#24083) Tombi válasza #98221312 (#24081) üzenetére


Tombi
senior tag

a centerre sosem árt a több, én legalábbis így fogom beállítani.
:DDD

(#24084) Dorian válasza Tombi (#24083) üzenetére


Dorian
félisten

Olvasd újra. Ő a szubra tett még +dB-t.
Centerre akkor kell rápakolni, ha annak rossz minősége vagy a szobaakusztika miatt rossz a beszédérthetőség, vagy ha vki nem tudja elviselni a filmek dinamikatartományát és ezzel kompresszál.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24085) Hasaggymeg válasza zsoika (#24080) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

A tévém buta,a rádióerősítőmön meg nincs optikai bemenet,csak RCA. Ez a DLNA annyival jobb mint a kékfog? Kell ehhez internetkapcsolat,vagy ha az nincs akkor oda a zene is? Telefonok is tudják ezt a protokollt? (SonyZ3) Amúgy milyen olcsó,csak erre a célra használandó lejátszót ajánlasz? (Na jól elláttalak kérdésekkel. :DDD ) :R
Szerk:közben megtaláltam telefonomon a DLNA bekapcsolását,gondolom ez is valahogy úgy kapcsolódik egy másik,ugynazon hálózaton levő,DLNA-t tudó készülékhez,mint a Bluetooth-al,és onnan kezdve megy a zene/film stb az adott készüléken.Most már csak egy ilyen MP kellene (gondolom media player rövidítése) melynek van RCA kimenetele,hogy összekössem rádióerősítőmmel. :C

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#24086) Tombi válasza Dorian (#24084) üzenetére


Tombi
senior tag

Mea Culpa :B
Amit ittál, rám mindkettő helytálló center esetében.

Amúgy, BlackFriday alatt remélem lesz vállalható zárt sub jó áron :)
Amin majd emelhetek én is, ha úgy hallom jónak

(#24087) junkpod válasza Beni2360 (#24062) üzenetére


junkpod
nagyúr

"az 5.1 HDMI kimenetnél nem játszik szerepet"
De bizony szerepet játszik. Amit nem befolyásol az a kódolt hangok passthrough továbbítása. Ha a hangformatumokat csatornankenti pcm akkor ez a beállítás fontos, az AVR tudasahoz kell állítani ezt a kodiban.

Box's don't touch!

(#24088) zsoika válasza Hasaggymeg (#24085) üzenetére


zsoika
addikt

Mivel "buta" a TV-d akkor érdemes ilyen MP(media player) venni mivel felokosíthatod azt(youtube,böngésző,kodi stb) és még bluetooth is van rajta ...így azt is ki tudod próbálni.
Mostani, új MP-k közül én nem emlékszem olyanra amin lenne RCA(az olcsók közül) ,de a régebbieken láttam. Az újakon csak optikait láttam amit egy ilyen átalakítóval analóggá tehetsz. Hirtelen pl. a Himedia Q5 Pro-t találtam, de biztosan van több is. Fáradj át a Milyen asztali médialejátszót topikba, ott majd segítenek.

(#24089) Hasaggymeg válasza zsoika (#24088) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

:R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#24090) qpakcovboy válasza Vicarious1 (#24069) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Elsősorban köszönöm a válaszokat!

A Denon erősítőt nem fogom lecserélni, én elégedett vagyok vele. Nagyságrendekkel jobban szól, mint a korábbi Pioneer. Mondjuk ehhez hozzá tartozik, hogy a mikrofonnal bekalibrálta magát.

Wharfedale, vagy esetleg a Jamo nem jöhet szóba? Illetve Dalit, vagy a Castle Knight mennyire jöhet szóba használt piacon?

(#24091) I'am Dony válasza qpakcovboy (#24090) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nekem egy jó ideig Denon X1000 volt Dali Zensor (5 és vokal) szett mellé. Nagyon jónak mondanám így utólag is. A jelenlegi hangsugárzókat nagyon jól teszed ha lecseréled...
A Zensor széria bár külsőleg csinosabb, a Spektor szett szebben szól és zeneibb (lesz majd más vélemény is, de így van), szóval azon is érdemes elgondolkozni. Egyébként a Denon-Dali köztudottan jó párosítást eredményez és évekig boldog leszel vele.

[ Szerkesztve ]

(#24092) Gigi01 válasza junkpod (#24059) üzenetére


Gigi01
őstag

Hát döntöttem,bevállalom az LX50-et.Szerinted a HKTS16,vagy 100-ért mondjuk JAMO S 526 HCS ,plusz ide még kéne egy sub.Vagy 150-ért valami 5.0.(Boston Acoustics CS 260 MKII 5.0,Jamo S 626 HCS 5.0,)Ezekhez sub majd később.Vagy ezekkel nem vagyok sokkal előrébb?

(#24093) szasanyi válasza qpakcovboy (#24090) üzenetére


szasanyi
félisten

DALI Spektor jó, szépen szól (Yamaha és Denon AVR-rel is hallgattam) de szerintem nem ér annyit (és a center mozinál nem domborít mivel kicsi). Nagyon jó, ésolcsóbb a Castle Knight 2 szett (főleg Lincoln C2 + Knight1 összetételben [link] ami fontos , ti. nem minden szett uo. összetételű és árú). És még jobb meg persze drágább a Knight 5 szett. A Castle zenei hangzása nekem jobban tetszik a mint a Spektoré, de meghallgatás nélkül nem is lehet dönteni.

I'am Dony: ...lesz majd más vélemény is, de így van... ez ütött. :DDD Jobb csak akkor lenne, ha azt írod: itt mindenki mondja a magét, én meg az igazat.

(#24094) Beni2360 válasza junkpod (#24087) üzenetére


Beni2360
félisten

Már vártam a hsz-det.
Az egy más témába tartozó beállítás.
Momentán nem arról szólt a hsz. Olvasd vissza az összes hsz-t.
Vagyis film nézés közben nem szól a center + stb gondok.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#24095) I'am Dony válasza szasanyi (#24093) üzenetére


I'am Dony
őstag

+1
:D :K

(#24096) sinci01 válasza qpakcovboy (#24090) üzenetére


sinci01
aktív tag

Nekem Denon X2000 van Spektor 6 5.0-val és egy JBL sub.al. Nagyon szépen szól, filmben és zenében is. Egy régi összevissza szettet cseréltem le vele, és nagyságrendekkel jobb. A lényeg, ha tudod hallgasd meg a Dalit és a Castle.t is (ha tudod) és utána dönts.

(#24097) Dannibá válasza qpakcovboy (#24090) üzenetére


Dannibá
csendes tag

Nekem Wharfedale obsidian van. Yamaha rx-v681 el hajtom. Én meg vagyok elégedve a hangszórókkal. Mély ládám nincs egyenlőre, de igy is élvezhető.

(#24098) Dareiosss


Dareiosss
senior tag

Altea Borea 190e ft
Celsius 902 230e ft

Van valakinek tapasztalat velük?

Melyiket válasszam a BF akción?
Sajnos addig semmiképpen nincs időm meghallgatni őket.

(#24099) junkpod válasza Gigi01 (#24092) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nincs tapasztalatom velük, de tuti, hogy sub nélkül akármilyen hsz-ekkel hátrébb vagy mint a hkts16 mindenes szettel.
Hallgasd meg valahol mielőtt döntesz.

Box's don't touch!

(#24100) junkpod válasza Beni2360 (#24094) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ok, értem, de ha nem dd vagy DTS forrást hallgat és az erősítő kepessegeitol eltérő csatorna számot állít be a kodiban akkor bizony a Kodi bele fog nyúlni, resample lesz. Amíg dd vagy DTS pt, addig nincs gond ezzel.

Box's don't touch!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.