Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23501) tomyka74 válasza BBéci (#23500) üzenetére


tomyka74
senior tag

Köszönöm!

(#23502) junkpod válasza Gabesz87 (#23493) üzenetére


junkpod
nagyúr

Kodi?

Box's don't touch!

(#23503) sinci01 válasza johnywalker (#23498) üzenetére


sinci01
aktív tag

Az .mka fájlt hogy lehet kicsomagolni, fájlokra, trackekre bontani?

(#23504) sinci01 válasza johnywalker (#23498) üzenetére


sinci01
aktív tag

Egyébként a flac-be való "rippelés"-nél se nincs minőségromlás, hiszen pont az a lényege a flac-nak, veszteségmentes tömörítés!

(#23505) johnywalker válasza sinci01 (#23504) üzenetére


johnywalker
őstag

Az mka egy korszerű, konténer audió fájl, tehát többféle formátum is lehet benne.Egy Mpc-hc is tisztán szépen játssza, minek kellene még átalakítani flac-be?

(#23506) Gabesz87 válasza johnywalker (#23498) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ahha, értem. Na akkor majd este kipróbálom ezt. De most akkor hogy csináljam? Egyszerűen írjam át a bin-t mka-ra, ahogy SVLaller írta, vagy pl. Daemon-ba beolvasom a bin file-t, és remélhetőleg ott lesz ez az mka file, amit külön csak kimásolok valahová? Vagy mit értesz kicsomagolás alatt?

(#23507) johnywalker válasza Gabesz87 (#23506) üzenetére


johnywalker
őstag

A második a jó megoldás.A bin az egy képfájl. amit lemezre való kiíráshoz találtak ki.A Daemon helyett pedig használd a Virtual Clone Drive-ot.Daemon-nál a vírusírtók sokszor jeleznek, nem alaptalanul, jó kis kémfunkciók vannak benne.

(#23508) Gabesz87 válasza johnywalker (#23507) üzenetére


Gabesz87
addikt

Daemon még anno Win 7-el használta, de Win10-en már nincs semmi ilyenem, mivel alapból beolvassa a képfájlt. Mondjuk nem tudom bin-t is olvas-e, vagy csak iso-t. Na mindegy. Egyébként igen, van rossz tapasztalatom a Daemon-al, egyszer, amikor valami miatt fel kellett tennem, olyat csinált, hogy csak pislogtam. Mindenféle hülye programot elkezdett magától feltelepítgetni. Valami teljesen kínai nyelvű böngésző, ilyen-olyan kiegészítők, add-on-ok...alig tudtam leírtani. Azonnal kirántottam a hálókábelt :)

(#23509) Norbi 72 válasza zsoika (#23447) üzenetére


Norbi 72
veterán

Kategóriájában hasonlítgass. :K

[ Szerkesztve ]

(#23510) Norbi 72 válasza Lacielvtárs (#23459) üzenetére


Norbi 72
veterán

Örülök,hogy tetszett.

(#23511) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#23510) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jöhet még egy két ilyen film ajánlat :R
a hang keverése sem volt rossz a filmnek, annak ellenére hogy nem mai darab...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23512) tomyka74 válasza Lacielvtárs (#23511) üzenetére


tomyka74
senior tag

Alien covenant ! Tudom tudom az ilyen filmeket nem sokan szeretik (bár én nagy élien fan vagyok) de ennek is brutális hangszerelése van, mikor csak egy szaros kapcsolót bekapcsolnak a filmben és rendesen annak a kis szerkezetnek a mechanikáját is hallom szinte nem csak egy kapcsoló hangot,pedig csak egy hkts65-ön hallgatom!
Nekem nagyon tetszenek az ilyen gépezet meg mechanikus hangok(jó ez legyen ugyanaz na) egy filmben meg mondjuk az eső meg ilyenek!

[ Szerkesztve ]

(#23513) Lacielvtárs válasza tomyka74 (#23512) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

azt a filmet már láttam, és elég korrekt volt a hangkeverése, de az ajánlatot neked is köszönöm :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23514) AuraSync válasza Lacielvtárs (#23513) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Egyértelmű, hogy az összes új Marvel film jó hangszóró tesztre főleg a Transformers ahogy szétcsapják a várost. :DDD
Azt bírom mikor Optimus átalakul és lehet hallani a kis nyikorgásokat, illesztéseket stb.. :Y

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#23515) Nemir Ombe válasza tomyka74 (#23512) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A lényeg, hogy minél természetesebb hangok legyenek a filmekben .... [link] [link] .... :D ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#23516) Gabesz87 válasza AuraSync (#23514) üzenetére


Gabesz87
addikt

Valamikor megnézem az új Transformerst UHD-ben. Csak sajna nem tudom rendes hangerőn élvezni, baba miatt. A feleségem kivágna :) Meg leszedtem ezt az U-571-et a kíváncsiság kedvéért, amiről itt szó volt a napokban.

(#23517) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#23515) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jesszusom, ebbe még bele sem gondoltam hogy hogy készülnek az audio-vizuális "élmények"...
vajon a gyógyszertartó morzsolgatása, milyen effektre használható? ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23518) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#23517) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Jó kérdés .... nézz meg 1-2 YT videót és talán kiderül .... :D ;)

.... mellesleg: imádom, hogy vesszük a jobbnál-jobb és drágábbnál-drágább elektronikákat/dobozokat/kiegészítőket, csak hogy pl. a "zöld trutyiba nyomkodott WC pumpa" hangjának minden apró részletét jól halljuk .... :DDD ;)

Hmm ....

(#23519) tomyka74 válasza Nemir Ombe (#23515) üzenetére


tomyka74
senior tag

ilyenkor nem tudom eldönteni,hogy a szemem a fülem vagy az agyam basszák át jobban?! (bár az agyammal látok,hallok)! :D
és miért nem lehet ténylegesen felvenni ugyanígy az eredeti hangjukat a dolgoknak és felerősíteni,hogy ugyanilyen kifejező legyen? és akkor tényleg a természetes hangot hallaná az ember a filmben.

(#23520) tomyka74 válasza Nemir Ombe (#23518) üzenetére


tomyka74
senior tag

:Y :Y :C :DD :K

(#23521) Norbi 72 válasza Lacielvtárs (#23511) üzenetére


Norbi 72
veterán

Egyik nagy kedvencem.

Nicolas itt volt szerintem a legjobb."Mélyebb" kategória.

Egy jó vígjáték. :D

És még egy.

[ Szerkesztve ]

(#23522) Nemir Ombe válasza tomyka74 (#23519) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"és miért nem lehet ténylegesen felvenni ugyanígy az eredeti hangjukat a dolgoknak"

Mert ahhoz lehet, hogy elég "érdekes" megoldások kellenének pl. egy Alien vagy Jurassic World esetén .... :D

Hmm ....

(#23523) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#23521) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

rögzítve, köszönöm :R

Nemir Ombe: úgy valahogy, látod mindjárt nincs is akkora értelme a komolyabb rendszer építésének ;] :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23524) tomyka74 válasza Nemir Ombe (#23522) üzenetére


tomyka74
senior tag

háát jó van na ott kizárt de amott nem! :D :D

(#23525) Nemir Ombe válasza tomyka74 (#23524) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akkor komolyra fordítva: a forgatásokon lehetetlen minden apró (vagy nagyobb) hangot bemikrofonozni (ráadásul sok esetben a filmek nagy része zöld háttér előtt készül és maga a háttér és az ott zajló események csak később kerülnek véglegesítésre).... de sok esetben még az eredeti beszédhangot is újra felveszik studióban, mert a helyszíne(k)en lehetetlen (vagy "gagyi") lenne .... ;)

Hmm ....

(#23526) tomyka74 válasza Nemir Ombe (#23525) üzenetére


tomyka74
senior tag

ok stimm nincs több "vita" ! :)

(#23527) SVLaller válasza Nemir Ombe (#23525) üzenetére


SVLaller
senior tag

amit láttam forgatást ott nem is igen mikrofonoztak semmit, egy darab mikrofon volt betartva, az is max vezetőnek használják a stúdióban a szájra illesztéshez.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#23528) sinci01 válasza johnywalker (#23505) üzenetére


sinci01
aktív tag

Azért, mert az mka az 1 fájl, és nem tudok tracket váltani a mp-el, viszont ha szétbontom, akkor tudok léptetni a zeneszámok között.

(#23529) zsoika válasza Norbi 72 (#23509) üzenetére


zsoika
addikt

Jaaa...így már értelek,de Én nem összehasonlítottam, csak megemeltem és ez volt a benyomásom. A régebbi erősítőmnek ( Denon AVR1909) még tömör alu.hűtőbordája volt , így az még nehezebb, de ezektől az újaktól ez luxus lenne...nem?!
A trafó mindenesetre 2x nagyobb a sonyban , mint az Onkyomban.

[ Szerkesztve ]

(#23530) johnywalker válasza sinci01 (#23528) üzenetére


johnywalker
őstag

Akkor bontsd szét...(-:
És sokkal jobb felhasználói szemszögből ;]

[ Szerkesztve ]

(#23531) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Láttam volt hangszórókábel téma.
Erről vélemény?
[link]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#23532) sinci01 válasza johnywalker (#23530) üzenetére


sinci01
aktív tag

Csak az a kérdés, hogy az mka-t mivel lehet szétszedni?

(#23533) hcs57 válasza AuraSync (#23531) üzenetére


hcs57
őstag

Nekem kb 30 m kellene, az kb 90 000 Ft.. Valahogy nem latom az ar aranyokat..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#23534) johnywalker válasza hcs57 (#23533) üzenetére


johnywalker
őstag

Figyu, vegyél olcsóbb kábelt.Illetve a hátsó sugárzókhoz vékonyabbat, az ajánlottól eltérően.S ha megköszönöd az ajánlásokat, még szivesebben fognak neked segíteni.....

(#23535) hcs57 válasza johnywalker (#23534) üzenetére


hcs57
őstag

Köszönöm..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#23536) johnywalker válasza hcs57 (#23535) üzenetére


johnywalker
őstag

A fórum rutinos tagjai sokat segítettek neked.És tudnak is még! Nemir-t, BBécit., Norbi72-t.. stb érdemes faggatni!

[ Szerkesztve ]

(#23537) hcs57 válasza johnywalker (#23536) üzenetére


hcs57
őstag

Valami emberi áron lévő kábelt keresnék...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#23538) johnywalker válasza hcs57 (#23537) üzenetére


johnywalker
őstag

Van Damme stb...Figyelj, ha a topikban lévő jó dolgokról keresel.és szeretnél vitákat olvasni..a jobb felső sarok az oldalon ..és beírod "kábel"....

(#23539) sinci01


sinci01
aktív tag

Én a frontokhoz és a centerhez ezt vettem.
Nem tudom mással milyen lenne a rendszer, mert nem próbáltam, de nem hiszem, hogy cserélni fogom valaha.
Ezzel elégedett vagyok: Real Cable TDC300F

(#23540) BBéci válasza sinci01 (#23539) üzenetére


BBéci
titán

Itt volt nálam az a kábel, belépő szintű rendszerekhez jó, de amibe beillesztettem, az nagyon nem szerette. 5 perc után kikötöttem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23541) spiky03 válasza Nemir Ombe (#23515) üzenetére


spiky03
veterán

Hehe ezek jók! :C
Amikor haverokkal voltunk a Korda Stúdióban ott is ki lehet ett ezt próbálni.
Pl a Robin Hood-ot "szinkronizálhattuk" amikor végtat a lóval, kókuszdiók segítségével kavics ágyon. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#23542) sinci01 válasza BBéci (#23540) üzenetére


sinci01
aktív tag

Hát ha a tesztben referencia kábelként emlegetik, valamint sok fórumozó is írta már másik oldalon, hogy kiváló kábel, nem hinném, hogy csak belépő szinthez lenne megfelelő. Egyébként meg ki mit hall, és kinek mi tetszik az teljesen szubjektív. Lehet Neked nem tetszett a hangzás, más meg azt mondja, hogy ennél nincs jobb! Igaz ez a hangfalakra is, mivel nem egyforma az ízlésvilága az embereknek. még szerencse... :DD :DD

(#23543) BBéci válasza sinci01 (#23542) üzenetére


BBéci
titán

Az teljes mértékben lényegtelen, hogy mit hiszel és mit nem. Azt írtad, hogy más kábelt nem próbáltál a rendszeredben, mégis vitatkozol azzal, aki próbálta. Nem érzed ezt kicsit furcsának?
Baromira nincs szó ízlésről például akkor, amikor élettelen, kevéssé részletező és fedett a magastartomány. Márpedig az a kábel a felsorolt tulajdonságokat mutatta.
A linkelt cikkben belépő és alsó-középkategóriás rendszerekhez ajánljuk.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23544) sinci01 válasza BBéci (#23543) üzenetére


sinci01
aktív tag

Ja, hogy Te OKOS vagy, én kérek elnézést. Ha értetted volna az írásomat, nem vitatkozom, csak mások véleményét is "tolmácsoltam" De hát ha te így érzed magad jól, akkor legyen a kábel rossz minőségű, elvégre Te megmondtad a frankót. Szép estét! :DD

A hallás miért ne lenne szubjektív, hmmm....??

[ Szerkesztve ]

(#23545) BBéci válasza sinci01 (#23544) üzenetére


BBéci
titán

Nem írtam azt, hogy rossz minőségű! Okosnak sem neveztem magamat. Azt csak hozzá képzelted, rémeket láttál, ami nem csoda Halloween után.

Az nem szubjektív, hogy megszólalnak az apró részletek vagy a homályba vesznek.
Az valóban szubjektív, hogy kinek mi tetszik.
Ha ott lettél volna, amikor kipróbáltuk (harmadmagammal), nem vitatkoznál.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23546) BBéci


BBéci
titán

Egyébiránt dőreség kipróbálás nélkül kábelt választani. És nem egyfélét, hanem többet kell összehasonlítani, hogy megtaláljuk a rendszerünkbe illő legmegfelelőbbet.
Sikerült 2001-ben ráfaragnom, mert nem próbáltam ki a kábeleket beépítés előtt. Mivel autóhifiről van szó, jelentős szét- és összeszereléssel járt a vezetékezés. Nem tetszett a hang, erősítőt és hangszórókat cseréltem, úgy azért teljesen másképp szólt. Aztán itthoni rendszerben kipróbáltam ugyanolyan (2200 Ft/m) kábelt, mint amilyen az autómban volt és azt sem tudtam pár percnél tovább a helyén hagyni. Tehát alaposan megjártam, sok éven át sokkal jobb hang lehetett volna az autómban. 1500 eurós erősítőről és 850 eurós kétutas hangszórószettről van szó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23547) tomyka74 válasza BBéci (#23545) üzenetére


tomyka74
senior tag

és egyébként a szóban forgó(linkelt) kábelt szerinted érdemes lenne beruházni egy denon1911-hkts65 kombónak? bár apránként csak mert ugye ez cirka 80-ban kerülne annyi méter amennyi kellene!
és tényleg m i van ha nem tetszik a hangja mit csinálsz a kábellel,mert ugye ezt kipróbálni nem tudod mert pontosan ugyazez az erősítő-hsz kombó nemigen van sehol főleg nem fogják neked ott kötözgetni órákig ha netán többet meghallgatnál!
(legalább is a magyar eladók hozzáállása inkább hagyuk is....)!
de a lényeg,hogy ehhez a kombóhoz nekem érdemes lenne e?

[ Szerkesztve ]

(#23548) BBéci válasza tomyka74 (#23547) üzenetére


BBéci
titán

80000 forintért biztosan nem vennék hangszórókábelt ahhoz a rendszerhez. Jobb helyeken adnak letét ellenében próbadarabot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23549) Nemir Ombe válasza BBéci (#23548) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Mér' vagy ilyen, had pörögjön a gazdaság .... ;] :D

Hmm ....

(#23550) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#23549) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Az nem az én reszortom? ;]
Már mint az értelmetlen pénz herdalas...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.