Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23101) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#23100) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23102) Baritone


Baritone
tag

Jó estét Mindenkinek!

Az lenne a kérdésem, hogy a meglévő Magnat 144-1081 + 144-130 hangfalaimhoz milyen erősítőt vegyek?

Ezek a hangfalak nem mai csirkék, de még mindig nagyon szépen szólnak, mert mozizáson kívül nem használtam másra. Érdemes ezeket megtartanom? Elégedett vagyok vele, csak a fontok méretileg nagyok.

Mozizásra, zenehallgatásra és ps4 játékra használnám.
Eddig Kenwood krf-v4550d erősítőm volt, de újítanék, mert minőségileg még mindig jó, de eljárt felette az idő.

És még abban is kérném a segítségeteket, hogy ezt hogyan érdemes összekötni?
Amik a rendszer részeit illeti:

4k Lg tv (vásárlás alatt)
Set top box (UPC) HD beltéri HDMI kimenettel
Ps4 (ebbe menne a net kábel) nem pro, csak sima slim
PC (csak torrent, böngészés, filmnézés, stream) mini HDMI kimenet a vga-n
Erősítő
Hangfalak

Köszönöm, ha válaszoltok!
B.

(#23103) Jegesmaci81


Jegesmaci81
aktív tag

Sziasztok,
többször volt téma a napokban a hangzásjavítók használata, kikapcsolása. Ok hogy az az álláspont hogy felesleges dolgok viszont jó lenne tudni hogy mi mit is csinál valójában. Főként a MultEQ XT érdekelne. Ráadásul több lehetőség is van a kapcsolására. (Reference,L/R bypass, Flat, Off) Szóval mi is ez a MultEQ XT?

Amúgy a Dynamic Volume szerintem nem ördögtől való. Éjszaka szoktam használni mert kiegyenlíti a hangokat. A TV hangjától azért jobb a hang így viszont a család sem ugrik ki az ágyból 1-1 hangeffektnél.

A Dynamic EQ számomra értelmetlen mély kiemelés :)

(#23104) Nemir Ombe válasza Jegesmaci81 (#23103) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Itt minden ezzel kapcsolatos kérdésedre választ kaphatsz [link] .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#23105) szasanyi válasza Jegesmaci81 (#23103) üzenetére


szasanyi
félisten

Egy rövidebb, összefoglaló-szerű válasz van itt.

(#23106) Jegesmaci81 válasza szasanyi (#23105) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Köszönöm!

Nemir Ombenek is!

(#23107) hcs57 válasza Nemir Ombe (#23100) üzenetére


hcs57
őstag

Milla alatt semmi hallgatható? A belépő szinten ekkora kompromisszummal lehet csak bármit venni?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#23108) Dorian válasza Jegesmaci81 (#23103) üzenetére


Dorian
félisten

Én pl. máshogy gondolom. A MultEQ XT igenis nagyon jó eredményt tud elérni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23109) #98221312 válasza Dorian (#23108) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nekem kikapcsolt állapotban jobban tetszik a hang. Konkrétan a centernek kifinomultabb a hangja.

hcs57: Engem a belépő centerektől, meg szuboktól vert a víz. Pénzkidobás kategória volt... :(

[ Szerkesztve ]

(#23110) johnywalker válasza hcs57 (#23107) üzenetére


johnywalker
őstag

Amiket hallgattál az távol van a millás kategóriától.Ezek belépő 50E/Db áras dobozok.Jól mutat rajtuk az oldalsó mélysugárzó, az igaz!De pont ez benne a marketing, a hangminőségen nem javít, sőt inkább ront.De, azért a millás szekcióban is van ami alulmúlja az árkategóriáját...

[ Szerkesztve ]

(#23111) Jegesmaci81 válasza hcs57 (#23107) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Én nem így látom. 100ezer forint alatt is bőven vannak jó hangfalak. Pl mi lenne ha letennél az állóról és vennél két csodálatosan megszólaló polcsugárzót. Amennyiben ragaszkodsz az állóhoz, akkor a JBL-nek vannak egészen szépen szóló darabjai 100 körül. Nekem sokáig nagy kedvencem volt a Boston Acoustics CS 260 II ami szintén 100 körül van.

A millás hangfalak pedig nem a százezres házimozi erősítőkhöz való.

(#23112) Nemir Ombe válasza hcs57 (#23107) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Újonnan 100e környékén valami (többé vagy kevésbé) mindig "hiányozni" fog .... de ha mindenképp állót akarsz (és azért jobbat) akkor pl. a hififutárnál (talán még) vannak akciós Heco (Music Style/Aleva) dobozok, Castle Knight 3/4 is akciós volt nemrég, ill. a Canton GLE 470/476 is nem drága most (bár picit mindegyik több, mint az a Jamo, de hangban se ott vannak) .... ha viszont inkább az "ismertebb márkanevek" érdekelnek, akkor ott van pl. a Klipsch/JBL csak ott meg elég nehéz "jobb hangot" találni .... azért "millió alatt is van (bőven) élet", csak nem árt elszakadni a "berögzült" márkáktól.... :D ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#23113) Quetz válasza hcs57 (#23107) üzenetére


Quetz
őstag

Egy normális hangrendszer nem olcsó, de azért nem szükséges millió(ka)t költeni rá. Az én q acoustics 2050i 5.0 + Dynavoice T12 megállt 400.000-ből. Ha csak az 5.0-t nézem, akkor 45k/hangfal volt amit kértek érte. Ha ehhez még veszel erősítőt meg ofc kábeleket, akkor cirka +200K amivel számolhatsz. Viszont ezek után egyre kevesebb kedved lesz majd moziba járni :)

(#23114) #54715584 válasza Baritone (#23102) üzenetére


#54715584
törölt tag

Attól függ milyen igényeid vannak, bt zenehallgatás vagy airplay vagy nemtudomikellmégneked. :)
Nekem a hasonló hangfalakhoz egy Denon X520BT van (de már ebből si van újabb), de nekem csak arra kellett, hogy mindent HDMI kábellel rákössek és működjön, nem használok extra funkciókat.

[ Szerkesztve ]

(#23115) Baritone válasza #54715584 (#23114) üzenetére


Baritone
tag

nekem is csak filmnézés, játék, háttér zenehallgatás. Nem vagyok audiofil. Teljesen alap használat, de érzékelhetően kellemes minőségben

(#23116) hcs57


hcs57
őstag

A Yamaha dobozai is felejtendők? Pl: NS-F51..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#23117) KerekesLevi


KerekesLevi
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni az alábbi helyzetre: van egy Denon AVR-X1200 erősítőm, és hozzá egy Jamo 526 5.1 hangfalszettem. Az erősítő elvileg tudja egy másik szoba hangosítását is végezni (7.2), de oda csak 2.0 kimenetet ad.
A kérdés: egy 13 m2-es konyhába szeretnék valami olyan hangfalat rakni, ami főzés mellett képes zenét adni. Csak zene menne rajta, néha a többi hangfallal egyszerre működtetve, 7.1 üzemmódban. A Mediamarktban egy eladó összerakott egy 2.1-es rendszert egy Boston Acoustics CS Sub10 II ládával, és annak a kimenetére két db ugyancsak Boston polcsugárzóval. A mély 50.000 Ft, a polcsugárzók 25.000 Ft-ba kerültek.

Én saját kútfőből Pioneer 5070 (65.000 Ft, már nem is lehet venni) hangfalakat akartam rátenni, nem tudtam, hogy vannak olyan mélyládák, amik a 2.0-ból 2.1-et tudnak csinálni...

Álló hangfalak sajnos nem jöhetnek szóba a helyszűke miatt.

Mit ajánlotok?

Levi

(#23118) BBéci válasza KerekesLevi (#23117) üzenetére


BBéci
titán

Konyhába felesleges mélyládát tenni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23119) Norbi 72 válasza hcs57 (#23116) üzenetére


Norbi 72
veterán

Belépő modell,olyan is.Ne várj tőle sokat.

(#23120) johnywalker válasza KerekesLevi (#23117) üzenetére


johnywalker
őstag

Amit kigondoltál az úgy működne, hogy a konyhában az (aktív) mélyláda látná el az erősítő szerepét is.
Ha már minőséget szeretnél (és csak zene lenne), nem volna jobb egy külön sztereó erősítő, sub kimenettel vagy anélkül?

(#23121) hcs57 válasza Norbi 72 (#23119) üzenetére


hcs57
őstag

Hallottad is szólni, vagy csak ... mer ócsó, jó nem lehet vélemény?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#23122) #98221312 válasza hcs57 (#23116) üzenetére


#98221312
törölt tag

Használtam egy ideig azt a szettet. A frontok szerintem hozzák a belépőszint elvárásait. A mostani Elac-ok amiket használok fényéveket vernek rá.
Norbi igazat mond...

[ Szerkesztve ]

(#23123) KerekesLevi válasza johnywalker (#23120) üzenetére


KerekesLevi
tag

A külön erősítőt kicsit túlzásnak érzem. Néha zajonganak a gépek is, tényleg nem oda járnánk Led Zeppelint hallgatni. A JBL Arena 130-at nézegettem még, de nem tudom, hogy ilyen kicsi hangfalak adnak-e magukban mélyhangot is?!

(#23124) Norbi 72 válasza hcs57 (#23121) üzenetére


Norbi 72
veterán

Igen,hallottam.

A kategóriájában jónak mondható,dee...

Mindenképp hallgasd meg!

[ Szerkesztve ]

(#23125) johnywalker válasza KerekesLevi (#23123) üzenetére


johnywalker
őstag

Ajánlott polchangfalak voltak említve az elmúlt napokban is bőven.A Castle Knight 2 példának, talán még mindig van akciósan, és ha a keretbe is belefér teljesen elég lenne 13nm-re.

[ Szerkesztve ]

(#23126) hcs57 válasza Norbi 72 (#23124) üzenetére


hcs57
őstag

Azon leszek..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#23127) KerekesLevi válasza johnywalker (#23125) üzenetére


KerekesLevi
tag

Köszi szépen, azok már sajnos nem fognak beférni a keretbe. Kb. 60.000 Ft lenne a költségkeret...

(#23128) T_Stark válasza KerekesLevi (#23127) üzenetére


T_Stark
őstag

[link]
Itt még van 70K-ért Knight 2 (ha még megvan).
Szerintem ne hagyd ki.

(#23129) KerekesLevi válasza T_Stark (#23128) üzenetére


KerekesLevi
tag

Köszi, az még belefér!
Meg is rendeltem!

Levi

(#23130) wozzy


wozzy
tag

Sziasztok!
Házimozi rendszer beszerzése előtt állok!
Túl sokat nem szeretnék rááldozni, talán nem is szükséges ebbe a lakásba, 21m2-es nappaliba.
Kiszemeltem egy Harman Kardon AVR-171S erősítő illetve hozzá HKTS 16 5.1 hangfalszett.
Árban relatíve elég korrekt ajánlatnak tűnik.
Mi a véleményetetek erről a HKTS 16-ról. Mit tud ez?
Kellenek-e ezeknél nagyobb hangfalak egy ilyen nappaliba?

(#23131) Norbi 72 válasza wozzy (#23130) üzenetére


Norbi 72
veterán

Kellenek-e ezeknél nagyobb hangfalak egy ilyen nappaliba?

Kellenének bizony.Szvsz 10-12 nm-re lehet jó.

(#23132) zsoika válasza wozzy (#23130) üzenetére


zsoika
addikt

Mozira jó ,de zenére kompromisszumokkal, csak ha nem szeretnél komolyzenét...."igazi" zenehallgatáshoz kellenek a nagy frontok.
A szoba magassága?

Norbi 72 kicsit alulbecsülöd azt a szettet. :K

[ Szerkesztve ]

(#23133) wozzy válasza zsoika (#23132) üzenetére


wozzy
tag

265 a belmagasság.
Komolyzene nem nagyon érdekel.
Elektronikus, modern zenéket kéne megszólaltatnia max.

[ Szerkesztve ]

(#23134) szasanyi válasza wozzy (#23130) üzenetére


szasanyi
félisten

A korrekt ajánlat itt adott esetben jelenti azt, hogy nem jól szól. Nekem pölö a HK 161S hangja egyáltalán nem tetszett míg az uo. kategóriájú Yamaha hangha sokkal szebbnek tűnt - és akkor még a hanglakról nem beszéltünk. És ugye ahány fül...
Szóval ha jót akarsz magadnak - de legalábbis rosszat nem - akkor semmit sem veszel amíg nem hallottad. Persze elállási lehetőség van, ha nincs rá lehetőséged és nagyon nem jönne be. Csak a dobozok száma és/vagy mérete, súlya valamint a sérülékenységük miatt ez inkább ajánlott elkerülni.

(#23135) zsoika válasza wozzy (#23133) üzenetére


zsoika
addikt

Akkor jó lehet ,de elég határeset m3....nagyobba Én sem ajánlanám.

Szasanyi fórumtársnak igaza van abban ,hogy kinek mi tetszik. Meg kéne hallgatnod, ha van lehetőséged...vagy veheted vakon és akkor úgy sem tudod milyen lett volna a többi. (by Nemir Ombe ;] :P )

(#23136) Konfigos válasza zsoika (#23132) üzenetére


Konfigos
őstag

Vagy te becsüld túl őket :D Nem bántás,de kb 20x láttam az utóbbi hetekbe hogy ajánlod ezt,nem ismerem ezért nem véleményezem de gondolom nem lehet túl messze egy bögre szettől.Nálam ha már mozi akkor kell a dinamika az erőteljes megszólalás,betennem a 25nmre és lehet sírva rohannék vissza a boltba.De tényleg nem bántás csak sokat nem kell várni tőle szvsz.Persze ha tévedek valaki mag kijavít de 10x előbb vennék bármi mást,ha pedig hely nincs akkor polc hangfal egyértelműen. Persze a mozi szó is relatív,édesapámnál egy bögre szett van,neki az atyaúristen és hú de jók a filmek,én 2 percig nem tudtam hallgatni vele egy filmet mert bántotta a fülem pedig nincs komoly igényem.

(#23137) Jegesmaci81


Jegesmaci81
aktív tag

Lenne még 1 kérdésem a hangzásjavítókkal kapcsolatban. Az Audio/Restorer-t mennyire használjátok? Azt vettem észre, hogy napjaink zenéit tekintve alig van változás a bekapcsolása esetén. Régi zenék illetve koncertfelvételeknél viszont egészen megváltozik a hangzás. Talán a modernizálódik szót tudnám használni rá. Valóban javít mondjuk egy rossz minőségű MP3 felvételen vagy csak az EQ-val játszik?

Konfigos: Szerintem a H/K szettek 9-től felfelé messze jobbak mint a bögreszettek. A BOSE bögréi pedig kb rommá verik a komplett házimozi belépőszintjét. Persze árban is!

[ Szerkesztve ]

(#23138) VoidXs válasza Jegesmaci81 (#23137) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Lényegében a Crystality algoritmus, felharmonikusokat csinál. Ha nagyon szénné van valami tömörítve (régi MP3), akkor lehet hasznos, egyébként nem.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#23139) Nemir Ombe válasza Konfigos (#23136) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ebben az árkategóriában a méret elég ritkán előny (max. több "fát kapsz ugyanazért a pénzért) a "bögreszetteknek" nevezett bögreszettektől meg (kis túlzással) fényévekre vannak a HK szettek is, mert ezek már a hallgatható kategóriába tartoznak az árukért .... ;) (kb. 20nm-re az a HK szett teljesnen elfogadható tud lenni, ha a hallgatóságnak nincsenek irreális elvárásai vele szemben)

Jegesmaci81:

Nem tudom, hogy hol és milyen Bose dobozokat hallottál, de meg kellene ismételned.... az emlékek azért idővel "megkopnak" .... ;D :D .... a Bose egy kategóriában jobb mint a többi gyártó, az meg a "BTHSZ" kategória, felette szimplán csak "nem olcsó" .... ;)

Hmm ....

(#23140) junkpod válasza Konfigos (#23136) üzenetére


junkpod
nagyúr

Azért egyszer ha alkalmad lesz hallgass meg egy hkts16 szettet, látványra én sem néztem ki belőle ezt a hangot. Minőségileg persze van benne e kihívás, de a dinamika az pont nem hiányzik belőle filmek alatt.

Box's don't touch!

(#23141) Jegesmaci81 válasza Nemir Ombe (#23139) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Egészen sokáig hittem abban, hogy bögreszettel is valóra tudom váltani a házimozival és zenével kapcsolatos igényeimet. (jó hát hinni kell valamiben :D ) Amikor beláttam hogy nem fog menni, egy ismerősöm mondta hogy neki van egy Bose rendszere hallgassam meg. Egy kb 15-20 nm-es szobába volt és nagyon szépen szólt. Az a baj hogy nem emlékszem a típusára az árára sajnos annál inkább. :O

Hol van a tolmácsod??? Kicsit fáradt vagyok. BTHSZ jelentése????

[ Szerkesztve ]

(#23142) Baritone válasza Baritone (#23102) üzenetére


Baritone
tag

Erre még valaki?

(#23143) Nemir Ombe válasza Jegesmaci81 (#23141) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

BTHSZ = pl. [link] .... ;)

(....de ez azért "tolmács" nélkül sem túl bonyolult .... :D )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#23144) szasanyi válasza Nemir Ombe (#23143) üzenetére


szasanyi
félisten

WFT után én kicsit sem erre asszociáltam. :DDD

(#23145) Nemir Ombe válasza szasanyi (#23144) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Mondjuk a "WFT"-t azt én se vágom, hogy mi lehet .... :F :D

Hmm ....

(#23146) Jegesmaci81 válasza Nemir Ombe (#23143) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Kitalálhattam volna, de mint mondtam kicsit fáradt vagyok. A rövidítésekben amúgy sem vagyok jó csak MILF-et meg a BDSM-et ismerem. :D

(#23147) Nemir Ombe válasza Jegesmaci81 (#23146) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... ezek alapján nem biztos, hogy szeretném látni a "keresési előzményeidet" .... ;] :DDD

Hmm ....

(#23148) junkpod válasza Nemir Ombe (#23143) üzenetére


junkpod
nagyúr

Biztos túlzó a cikkben a dicséret, de nagyon kíváncsi lennék a hangjára élőben.

Box's don't touch!

(#23149) Nemir Ombe válasza junkpod (#23148) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem vagyok egy nagy "BTHSZ fan", de a többi hasonló méretü kütyühöz képest ez egész hallgatható .... persze ez sem olcsó, de legalább kevésbé gagyi .... ;)

Hmm ....

(#23150) zsoika válasza Konfigos (#23136) üzenetére


zsoika
addikt

Nem becsülöm túl! Pontosan tudom a korlátait, hiszen jómagam is ilyeneket használok.
Annyi pénzért ,mint amennyibe kerül a HK 171+hkts16 újban nincs alternatívája.
Természetesen kompromisszumokra kényszeríti a felhasználót, ezért csak pénzszűke és helyhiány esetén ajánlom.
Én is jobban szeretnék akár egy általad "polc hangfal" hívott rendszert ,de így is túlzsúfolt a nappalink.
Ha Békéscsabán jársz szívesen látlak egy mozira és eldöntheted, hogy elég e a dinamika! ;)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.