Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24501) junkpod válasza Stehe (#24500) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem nem jó ötlet bármilyen hangszórót korbefalazni:)
Ráadásul ha üveges az ajtó akkor érdekes effekteket fogsz kapni.

Box's don't touch!

(#24502) Lacielvtárs válasza BBéci (#24499) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem, akkor ez esetben lehet először "odapróbálok" egy faliszőnyeget, és meghallgatom mi változik. :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24503) Stehe válasza junkpod (#24501) üzenetére


Stehe
aktív tag

Köszi a választ! Az ajtó fából van, gyakorlatilag egy 90cm * 45cm-es "zsákutca" van az ajtó mögött, ahova menne a mélynyomó. Arra gondoltam még, ha esetleg egy kisebb mélynyomót vennék, az szellősebben beférne...

(#24504) Dorian


Dorian
félisten

Figyi, amúgy EZT elolvastátok?
4 oldaltól bezárni egy szubot? Képek? Meg dekorfüggöny? Az vajon mit okoz? Faliszőnyeg is csak a magas frekvenciákat csillapítja, ami egy kopár szoba utózengésén segít - tehát jobb lesz majd a nagyonszarnál - de már a középfrekvenciákkal sem csinál semmit.
Ötletelés meg hülyeségek tanácsolása egymásnak -helyett kicsit olvassatok utána, tényleg nem agysebészet!

Laci,
Neked meg ha célod a megoldás keresése, nem pedig a fórumban exponálás, akkor tényleg bízz meg egy szakembert, elmondja, h hová mit vegyél-tegyél, és örömbodotta'. Egyszeri költsége fele annyi lesz mint egyetlen komponensed egyetlen upgarde-je, és biztos, h csökken majd az jövőbeli upgrde vágy is.
(Bocsika, ha nem nagyon simogatom a lelked, kedvellek, csak nálad a tiszta beszéd a célravezető ;] )

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24505) arcitec válasza Dorian (#24504) üzenetére


arcitec
addikt

Szia
Jó írás, egyetértek, elsőre ez legyen rendben - ami nálam is kellene - és utána az esetleges fejlesztés.
De ez hogy? Ezt nem kéne pontosítani? : "Ezért a hangdoboz faltól való elhelyezésének távolsága az ettől függő frekvenciatartományban kioltásokat okoz: ezt pl. semmilyen szobaakusztikai rendszer nem képes kezelni", Ezt megfelelő "fal burkolással nem lehet javítani" ? Mert példul nálam is sajnálatos módon nem igazán kivédhető a fal, egy helyen meg pluszba a sarok közelsége... :U
Apropó és ki az illetve kik lehetnek azok, akik akusztikai beméréssel foglalkoznak és egyből javaslat is születik a korrekcióra- nyilván olyanra gondolnék aki abszolút megbízható és nem csak a zsozsóért jön(ne).

[ Szerkesztve ]

(#24506) szasanyi


szasanyi
félisten

Mi a külöbség az Audioquest SUB X és a Audioquest Irish RedSUB kábel között? Az előbbi valóban annyival jobb mint amennyivel drágább?

(#24507) Dorian válasza arcitec (#24505) üzenetére


Dorian
félisten

De igen, ez pontosan a hangsugárzó mögötti fal burkolásával csökkenthető, csak az nem mindegy, h milyen frekvenciában milyen anyag, milyen vastagságban, mekkora mennyiségben.
Esetemben pl. annyira húztam el a hangfalakat, amennyire a szobám engedte, ez ~80cm (hangszórók síkjától mérendő), ez a 100-150 Hz-es tartományban okoz jó nagy kioltást, ugyanakkor szépen látható a mérésekből, h ugyanitt a torzítási értékeket is jócskán megnöveli. Erre előírásként a hangdobozok mögötti részen kell 10cm vtg (vagy 5cm+5cm légrés) 70kg/m3-es kőzetgyapot panelt tennem, mennyiségénél viszont figyelni kell a szoba teljes utózengésére is. Itt egy kalkulátor, érdekes.
A sarok közeli helyzet egyben az adott hangsugárzó hangnyomását is megnöveli, azt mondjuk a bemérőrendszer tudja kezelni.
Én AVX-en Fapaciról (Papp László) tudok, meg elvileg Fülelek (Szabó Zoli) is csinál ilyesmit, csak ő gyakorlatilag nem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24508) zsoika válasza Lacielvtárs (#24502) üzenetére


zsoika
addikt

Ezt a videót nézd meg.
És itt egy cikk ...az alján azt írják 35eFt -tól

(#24509) Nemir Ombe válasza zsoika (#24508) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A videó pont jó példa arra, hogy hogyan "döglesszük" meg a hangot .... a cikk, meg nem "akusztikai mérésről" szól, hanem az AVR (szoftveres) beállításáról a pillanatnyi környezethez (mint a beépített "eq", csak ez jobb) .... ja: és csak erre alkalmas AVR-el működik, ill. meg kell vásárolni a "pro liszenszt" is, így a végén közelebb lesz a 100-hoz, mint a 35-höz .... ;)

Hmm ....

(#24510) Lacielvtárs válasza Dorian (#24504) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nem kell elnézést kérni, és köszönöm a válaszod :R
és igen, az egyenes beszéd a célravezető :K
azért gondoltam a próbát, mert ez ingyen van itthon, lehet a szaki is meglesz majd fogadva, de az csak akkor ha majd a végére érek a fejlesztgetésnek.
a "lélek simogatás" meg nem a Te/Ti feladatotok, ezt pontosan tudom ;]

és igenis nagyra értékelem betűvetéseitek amit irányomba tesztek :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24511) Dorian válasza Lacielvtárs (#24510) üzenetére


Dorian
félisten

"...de az csak akkor ha majd a végére érek a fejlesztgetésnek"

Hibás sorrend. Elég valószínű, h hamarabb végére érnél a fejlesztésnek, ha normális akusztikában tennéd, ill. elkerülhetnéd a vakvágnyokat, téves következtetéseket. Ez mindkettő sok spórolást jelent.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24512) Lacielvtárs válasza Dorian (#24511) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem, amit mondasz, de... mindig a de :D
nem azért fejlesztek, mert "rossz a hang akusztikailag", mert nekem ez is jobb, szebb mint amit eddig valaha is hallottam, valamint igazából megfelelő akusztikus szobában lévő hangot még nem is hallottam, ezért nem tudok érdemben nyilatkozni erről.
azért fejlesztek, mert ezek a mostani eszközök tetszenek hangilag.
no meg azért mert Ti is ajánljátok ezeket.
az akusztikával is azért foglalkozok, mert Ti mondjátok, és a nem vagyok semmi jó elrontója.
tudom hogy elég agya tekert észjárásom van ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24513) Quetz válasza Lacielvtárs (#24512) üzenetére


Quetz
őstag

Érdemes ezt a videót megnézni. Még ha végig sem hallgatod, akkor is a képeken látszik, hogy mennyi időt és energiát szántak a tervezésre, előzetes és ellenőrző mérésekre. A beépített anyagmennyiség sem kevés amivel az akusztikai anomáliákat korrigálták.

(#24514) junkpod válasza Stehe (#24503) üzenetére


junkpod
nagyúr

Tök mindegy miből van az ajtó, mint írtam, nem jó ötlet, nemhogy 3 falra, meg 2 falra (sarok) sem.
Mondjuk nálam pont sarokban van ráadásul egy kanapé mögött:D de inkább ez mint a gyerekek okozta sérülések... Ha megnőnek, majd előveszem:)

Box's don't touch!

(#24515) Dorian válasza junkpod (#24514) üzenetére


Dorian
félisten

Én inkább attól fosok, h az álló frontjaimat magára dönti majd, pedig még meg sem született.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24516) jeni


jeni
félisten

Hello!
Az extremeaudió boltban lesznek némi csemegék pénteken.
Ott van két Jamo csomagszett baráti áron. Azok mennyire jók? A S426 , az S626 és a S628 ha jól emlékszem.
Akár csak a két front önmagában is.

[ Szerkesztve ]

(#24517) BBéci válasza jeni (#24516) üzenetére


BBéci
titán

Ízlés dolga, nekem ingyen sem kellene.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24518) Gigi01


Gigi01
őstag

TrueHd hangnál,az erősítő nem azokat a hangfalakat szólaltatja meg,amiket kellene.Találkoztatok ilyennel?

(#24519) vendingo


vendingo
veterán

Üdv
Tavaly eladtam a Canton Sub80 ládám, mert túl sok volt nekem a szobába, de azóta már megbántam a dolgot.

Most BF keretében lehet vennék valami belépő ládát. Sokat nem szánnék rá, mert kis szobába, viszonylag rosszul elhelyezve fogom használni. Használt nem érdekel, ezért ezt a kettőt néztem ki magamnak:
JAMO SUB 210, KLIPSCH R-8SW. A Jamo szimpatikusabb nekem árban, meg szerintem az igényimet is kielégítené, de azért szeretném kikérni a véleményetek, hogy melyik milyen, megérik-e az akciós árukat. 35 ill. 50k.

Gondolom a volt canton subom hangzását meg se közelítik, utálom a nyitott ládákat, de sajna csak erre van keret, nagyon hiányzik a mély hangzás filmezés és játékok közben. 90%-ban játékok alatt menne, heti max 1 filmet nézek, azt is csak PC-n egyszerű CAV 5.0 hangfalakkal X2000 erősítővel.

Esetleg egyéb ajánlás ebben az ársávban?

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#24520) tomyka74 válasza Dorian (#24511) üzenetére


tomyka74
senior tag

azért azt el kell dönteni,hogy studiót vagy egy lakható szép nappalit szeretnél?!
meg ugye egy panelba (mint pl. nálam) egy full beton panel 20 nm-es szobába inkább a teret nagyobbítanád nem a szobát pakolgatom tele "mindenfélével",hogy az akusztika jobb legyen!
nálam pl. minden falam csupasz mert nekem így tetszik és ez nagyítja a teret is!
amit el tudnék képzelni az max valami dizájnos akusztikai panel amit a falra ragasztanák de nem túl sokat,hogy a teret ne szűkítse!
mellesleg azt sem tudom hova kellene tenni ezeket!
nem mindenkinek van 40 nm. nappali és ott azért elég korlátozottak a lehetőségek.
(bár a falra ragasztható akusztikai "szivacs"panelen és is gondolkoztam már csak nekem az olyan rideg hatású,nemtom mivel lehetne házilag ezt orvosolni )!

(#24521) Lacielvtárs válasza vendingo (#24519) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

'Tavaly eladtam a Canton Sub80 ládám, mert túl sok volt nekem a szobába, de azóta már megbántam a dolgot.'

Én vettem meg, és azóta is áldom érte a neved :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24522) vendingo válasza Lacielvtárs (#24521) üzenetére


vendingo
veterán

Nagyon hiányzik, szerettem a hangját, csak a ház többi lakója nem díjazta. :(
Próbálkoztam fejhallgatóval játszani, de hiába volt meg a mély hangzás, akkor meg az 5.1 hiányzott.
Most valami belépő vacak kell, hogy élvezetesebb legyen a játékok hangja. Ehhez szerintem nem kell komoly cucc.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#24523) tomyka74


tomyka74
senior tag

egyébkét az akusztikai szivacsot amint előzőekben videón láttunk azt hova kell tenni, a hangfalak mögé vagy elé vagy hova kell tenni??

(#24524) Lacielvtárs válasza vendingo (#24522) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jönnek majd hamarosan és mondanak véleményt, meg akár ajánlanak is megfelelőt a szakik...
Bár ezek az 'olcsó' reflexes szubok, sajnos messze nem tudnak olyat mint a passzív membranos canton Sub80 :(

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24525) vendingo válasza Lacielvtárs (#24524) üzenetére


vendingo
veterán

Gondolom, hogy gagyibbak, de játékoknál majdnem, hogy mindegy, csak durrogjon hangosabban a fegyver...
Jelenleg csak halk puffogást hallok, tök élvezhetetlen.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#24526) Lacielvtárs válasza vendingo (#24525) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát igen, az 5.1 lételeme a szub, ez tény.
A cavoknak amúgy sem 'jelentős' a mély hangjuk, nekem anno az volt, amikor a szubod megvettem.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24527) BBéci válasza tomyka74 (#24520) üzenetére


BBéci
titán

A lakható, szép nappali elég kevés ember számára jelent csupasz falakat, éppen ellenkezőleg! Olyanban még beszélgetni sem kellemes a visszhang miatt. Zenehallgatásra, házimozira totálisan alkalmatlanok.
Kellemessé, meleggé, barátságossá lehet varázsolni egy szobát a megfelelő akusztikai panelekkel. Nézd meg például a Vicoustic honlapját.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24528) tomyka74 válasza BBéci (#24527) üzenetére


tomyka74
senior tag

hát mindenképp megnézem mert van mit javítani az akusztikán!
és "házilag",hogy tudom ezt javítani? bár ahogy néztem nem annyira vészes az ára ezeknek a szivacsoknak.

(#24529) tomyka74 válasza BBéci (#24527) üzenetére


tomyka74
senior tag

mondjuk egy ilyet [link] feltennék a fejem mögé egy 2 métert olyan falvédő szerűleg és a két front mögé????
az ugy jó lehet? a fal színe is hasonló árnyalat pont!

[ Szerkesztve ]

(#24530) BBéci válasza tomyka74 (#24529) üzenetére


BBéci
titán

Többször leírtuk, hogy a hozzáértés nélkül, találomra elhelyezett akusztikai elemek többet rontanak a hangon, mint amennyit javítanak. Honnan tudod, hová kell csillapítás és hová diffúzor és hány darab? Aztán ott a basszuscsapdák elhelyezésének, alakjának, méretének kérdésköre.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24531) tomyka74 válasza BBéci (#24530) üzenetére


tomyka74
senior tag

ok ennyi majd olvasok róla!
én kérek elnézést!

(#24532) #09634560 válasza vendingo (#24519) üzenetére


#09634560
törölt tag

Polk Proson és JBL márkát nézegess, vagy használtban Dynavoice, Velodyne. Ezekkel nem lősz mellé. Bár látok ELAC Debut 10-es mélynyomót az aprón, az nagyon jó vétel! Repülj rá.

(#24533) vendingo


vendingo
veterán

Köszi, de az említett márkák nem nagyon férnek bele a 30-50 ezres ársávba.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#24534) Nemir Ombe válasza vendingo (#24533) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha max. 50e a kereted inkább vegyél egy Taga tsw 90-et (még egy akciós van a hangkép studiónál, ha jól láttam).... a korábbi Jamo 210 és Klipsch R8 egyrészt semmire nem való, márészt, mindegy melyiket is vennéd a kettő közül, ugyanazt kapnád csak más felirattal .... ;)

Hmm ....

(#24535) StormMan


StormMan
tag

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni.

közel 23nm-es amerikai konyhás nappaliba szeretnék egy házimozirendszert kialakítani. Eddig volt néhány márka, amit meghallgattam (CA Azur 551r+dali ikon 6 mk2, CA Azur 551r+Castle Knight 5, Denon avr2300+Klipsch RP-260F, Onkyo nr609+Polk Audio TSx440T)

Túlnyomó többségben eredeti nyelvű filmekhez és minimális mértékben zene hallgatására lenne használva.
Zene esetén (ahogy a fórumban olvasgattam a avr-ek zenei fronton eléggé harmatosak), a túl erős basszust nem szeretem, inkább a megfelelő egyensúlyra szeretnék törekedni.

Jelenleg sem erősítőm sem hangszóróim nincsenek.

Tudtok esetleg ajánlani valami merre felé induljak el? Márka esetleg típus szempontjából, amik megfelelnek a fent leírtaknak?

Segítségeteket köszönöm.

(#24536) #09634560 válasza StormMan (#24535) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én a legelsőnél maradnék.... de Opticon is jó ha futja rá, CA crx 120-al.

(#24537) BBéci válasza #09634560 (#24536) üzenetére


BBéci
titán

OPTICON akkor jó, ha a listaára feléért adják, míg a Castle mostanában nagyon baráti áron szokott menni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24538) Quetz válasza StormMan (#24535) üzenetére


Quetz
őstag

A harmatos zenei teljesítmény barokkos túlzás, ráadásul ha nem sok zenét hallgatsz, akkor számodra lényegtelen is. De ha ez számodra fontos, akkor készülj többszörös szorzóra az árban, amiért messze nem kapsz akkora minőségbeli ugrást.

A túlzó basszus ellen két dologgal védekezhetsz:
- Nem használsz mélynyomót, de akkor elég nehéz házi mozinak hívni amit összeraksz.
- Az AVR szobakorrekciós rendszerére bízod, hogy kordában tartsa a mélyeket.Erre a CA alkalmatlan, lévén nem rendelkezik ilyesmivel.
A 2016-os denon/marantz erősítőkhöz megvásáolható az Audyssey app, amivel belenyúlhatsz a szobakorrekció viselkedésébe, kvázi finomhangolhatod. A yamahákat szintén tudod utólagosan korrigálni, a REW nevü programmal tudsz mérni és korrekciós tényezőket generálni amit betáplálhatsz az erősítőbe.

(#24539) arcitec válasza StormMan (#24535) üzenetére


arcitec
addikt

Az OPTICON nem mostanában lesz 1/2 áron, lehet soha. De ellenben létezik a lista ár, illetve a "vételi" ár, vagy ami még jobb lehet, a kialkudott ár. És ez vonatkozhat bármi másra is, pl erősítőre is.(olyanra , ami úgy egyébként elég drága és az valóban igaz az OPTICON-ra is (de nem is belépő kategória - se így se úgy) , de akár másra is. pl Netdepo -n is vannak az árak alatt esetenként : Hívjon egy jó árért stb. Szóval, csak meg kell találni a jó vételhez vezető utat ;)
Lásd ELACielvtárs : milyen frontokat vett újonnan és mennyiért... :O

[ Szerkesztve ]

(#24540) bigdigit válasza arcitec (#24539) üzenetére


bigdigit
addikt

Ahogy nézelődök egy nagy átverés van hifi fronton az üzletek részéről nálunk az biztos.A listaár csak egy csali érezd milyen jól jártál mert xtrillió forinttal olcsóbban adják csak neked csak ma.Holott egy nagy lópikulát mindenhol ugyan annyiba kerül leszámítva egy egy tényleg alkalmi vételt.Sajnos ez nálunk már teljesen szokványos és a nép csak eszi mintha kötelező lenne.Lásd kupon napok, joy napok, autók listárai aztán egyből 1 milla kedvezmény mert tetszik az arcod.

[ Szerkesztve ]

(#24541) rrray


rrray
újonc

Sziasztok!
A következőben kérem a segítségeteket. Egy Yamaha RX-679 erősítőt vásároltam.
A vásárlásnál fontos szempont volt a számomra, hogy legyen komponens kimenete is, mert a projektorom (régebbi, de még jól működő SANYO Z) ilyen kábellel tud csatlakozni.
A külső forrásokat HDMI-vel csatlakoztattam (tv set-top box+Ouya+PS) és a HDMI outot a TV-be csatlakoztattam. Ez rendben is van.
A kérdésem az, hogy hogyan tudok kimenetet váltani?
Azaz, a HDMI inputot hogyan tudom átállítani komponens out-ra, ha a projektort szeretném használni?
Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv: rrray

(#24542) zotosz


zotosz
tag

Sziasztok,

szeretném a véleményeteket kérni 1 erősítő kapcsán. Szeretnék beruházni egy Yamaha RX-V483 erősítőre. A helység ahol használnám 18nm, hangszórókat már kaptam (front: electrovoice, surround: canton), sub még nincs, előbb szeretném kipróbálni így, ha szükséges bővíteném mélynyomóval a rendszert. Csak a számokat nézve hangszórók elbírnak az erősítő teljesítményével.

Amiért rá esett a választásom:
--> tudja a 4K / 3D-t jelenleg még nem aktuális, de a következő TV cserénél már szempont
--> hálózati támogatottság
--> teljesítmény elégnek tűnik a helység méretéhez
--> tetszetős user interfész / OSD / app
--> YPAO
--> ár ( a következő kategória (583) +40eHUF)

Azt szeretném kérdezni, h van vkinek személyes tapasztalata ezzel az erősítővel, illetve mit gondoltok róla? Tudtok esetleg adni pár olyan alternatívát ebben az árfekvésben (100-150eHUF) ami még meggondolandó lehet?

Ahogy néztem ennek a YAMAHA-nak a hátránya, h nem támogatja a dolby atmost, nem tudom ez mekkora hátrány, de én nem tekintem magamat akkor mozi őrültnek, h még a plafonra is tegyek hangszórókat, a második sub sem tűnik indokoltnak a helység méretéhez, illetve nem hinném, h a következő 2-4-6 évben dolby vision TVm lenne, illetve erre tömegesen lenne tartalom.

Néztem még pl denon 1400H-t de az már egyrészt más árfekvés, másrészt meg pont az előző bekezdésben felsoroltakkal tudna többet (+HEOS eszköz kezelés ami meg kb 1 vagyon...), v pl onkyo 646

Illetve még abban kérném a segítségeket, h a yamaha RX-V és a HTR széria között mi a különbség? Specik szerint semmi, árban semmi...

Segítségeket, véleményeteket előre is köszönöm!
üdv,
Z

-Isten hozta.... -Meg egy nagy fekete autó....

(#24543) sinci01 válasza zotosz (#24542) üzenetére


sinci01
aktív tag

...ha szükséges bővíteném mélynyomóval...

hidd el, szükséges...

(#24544) Süvi válasza zotosz (#24542) üzenetére


Süvi
őstag

Én nem értek a témához, -pont most szeretnék vásárolni én is :) - de én is pont néztem a két erősítő között a különbséget, de nem igazán találtam, ráadásul a HTR4071 akciós is lesz pénteken.

Ill az lenne a kérdésem, hogy HTR4071 megfelelően kiszolgálna-e pl. egy Dali Spektor szettet?

[ Szerkesztve ]

(#24545) szasanyi válasza zotosz (#24542) üzenetére


szasanyi
félisten

Jó kis belépő szintű AVR az, új áron nem igen lesz jobb. DTS:X és Atmos egyik 5.1 AVR-nél sem támogatott, ahhoz legalább DENON X1300W kell (ami jelenleg kábé belépő szint csúcsa, szvsz a legjobb vétel - igaz BF-ben nem láttam, bár még lehet).
Mozihoz kell a sub alapvetően azért, mert ott a az LFE sáv kimondottan a mélysugárzók részére készült és az ütős mozi hangzás nem lesz meg nélküle. A hangsugárzóide nem tudom milyenek, de subot tuti nem váltják ki.

(#24546) rrray válasza rrray (#24541) üzenetére


rrray
újonc

Természetesen, RX-V679-es a modell. Korábban elírtam :(((
Köszönöm.

(#24547) izirajder007


izirajder007
csendes tag

Sziasztok!
Szakértést kérnék tőletek, erősítőt cseréltem, (Denon avr 2300w) a leírásában ez van: végerősítők száma
7
Kimenő Teljesítmény (8 ohm, 20 Hz - 20 kHz, 0.08% 2 csat. meghajtva)
95 W

Kimenő Teljesítmény (8 ohm, 20 Hz - 20 kHz, 0.05% 2 csat. meghajtva)
-

Kimenő Teljesítmény (6 ohm, 1 kHz, 0.7% 2 csat. meghajtva)
125 W

Kimeneti Teljesítmény (6 ohm, 1 kHz, 1% 1 csat. meghajtva)
150 w

tőnkre tennék e a régi hangfalaim, 4db Jamo Studio 180 (4-8 Ohm) 100-180 w,
Quadral center (4-8 Ohm) 20-120 w

(#24548) zsoika válasza izirajder007 (#24547) üzenetére


zsoika
addikt

Szia! Nyugodtan rákötheted!

Itt egy vedeo a Jamo Studio -ról. ;] (bocs Nemir megelőztelek! ;] :P )

[ Szerkesztve ]

(#24549) izirajder007 válasza zsoika (#24548) üzenetére


izirajder007
csendes tag

Köszönöm

(#24550) zsoika válasza izirajder007 (#24549) üzenetére


zsoika
addikt

Remélem nem sértettelek meg a videóval? :B
Szerintem az a Denon megérdemelne egy jobb szettet.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.