Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23601) sixpak válasza Lacielvtárs (#23600) üzenetére


sixpak
nagyúr

Trafik? ;]

Grat, jól néz ki.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#23602) Lacielvtárs válasza sixpak (#23601) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Trafik?
Ezt nem vágom :U
:R
Amúgy mielőtt azt hiszitek hogy mészáros alkalmazott vagyok, kihagyhatatlan volt a vásárlás.
A Magyarországi árának a feléért jutottam hozzá egy 'tömeges' rendelés kapcsán.
Ismertek már, ket hetet kellett várnom rajuk, és ez volt nekem a legnagyobb büntetés ;]
De minden percet es forintot megért :C

Es ezek már nem cavok :C

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23603) arcitec válasza Lacielvtárs (#23602) üzenetére


arcitec
addikt

Honnan,honnan ?? Nekem Rubicon 5.0 jó áron kéne ..

(#23604) Strezi


Strezi
őstag

Valakinek esetleg van tippje hogy kalibrátort hol (merre/honnan) keressek?

Mennyit kóstál ez mostanában (munka + kiszállás)?

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#23605) xxxxxxxxx válasza Lacielvtárs (#23592) üzenetére


xxxxxxxxx
tag

Gratula az új frontotokhoz!
Ez oszt igen, ez aztán a színvonal! A bejáratólemezes dolgot szerintem az se hiszi el aki ezt a cikket leírta.
Ne b@szd el ilyennel aki elhiszi a saját hazugságait. Lehet van köze hang változásához, de semmi köze nincs a bejáratozáshoz, mint dobos tortának az ütőhöz. Ne légy mohó ami ilyenkor nehéz csak moderáltan hallgass zenét ha új vagy keveset használt hangfalakról van szó. Ahoy! :)

(#23606) Lacielvtárs válasza xxxxxxxxx (#23605) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Köszönöm :R
Bár azért nem mondanám hogy nincs köze hozzá, csak nem olyan léptékben, mint ahogy én szeretném :D
Amúgy hasznos a lemez majd menni fog még, de csak akkor amikor nem vagyok itthon.
A meg hogy hazugság, kicsit túlzásnak vélem.
Majd erről a bejárato lemezről is irni fogok a cikkben, amint lesz vele konkrétabb tapasztalatom.
De tény hogy valószínű kell a vegleges hanghoz az egy két hét bejáratas :K

Ettől függetlenül igazad van, ne legyek mohó, várjak türelmesen, ugy is ezt olvastam napi szinten ;]

arcitec: 'ismerős' szólt hogy van, és kell e, és nekem kellett :D
Amúgy 1.200€/pár árat még nekem is megért :DD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23607) janek2


janek2
tag

Sziasztok

Pioneer rá lehet kötni mikrofont? Úgy szeretném, hogy pl szól a tv és a mikrofon is.

janek

(#23608) arcitec válasza Lacielvtárs (#23606) üzenetére


arcitec
addikt

Bakker nem hiszem ,akkor nagyon megérte/pár nem / darab :O

(#23609) Lacielvtárs válasza arcitec (#23608) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Bizony bizony :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23610) szasanyi válasza Lacielvtárs (#23606) üzenetére


szasanyi
félisten

Szerintem tegyétek bele a téma összefoglalóba, mint ajánlott belépő szintű padlóhangfal úgy lesz igazán témába vágó és autentikus. ;]

(#23611) zsoika válasza szasanyi (#23610) üzenetére


zsoika
addikt

Főleg hogy /pár és nem db. ;]

ELACielvtárs: Ilyen jóáron miért nem vettél még egy párat surroundnak ...csak az egységes hang miatt.

[ Szerkesztve ]

(#23612) #54715584 válasza szasanyi (#23610) üzenetére


#54715584
törölt tag

Szerintem a Lacit tegyük bele az összefoglalóba. :DDD

(#23613) janek2 válasza janek2 (#23607) üzenetére


janek2
tag

Ja nem írtam vsx 422.

janek

(#23614) migabi24 válasza #54715584 (#23612) üzenetére


migabi24
nagyúr

+1😂

(#23615) Nemir Ombe válasza #54715584 (#23612) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Hát igen, "Elvtársunkat" bele kellene tenni .... sok korábbi dolog miatt (esetenként) jó lenne "elrettentő példának" .... ;] :D

Hmm ....

(#23616) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Srácok, urak, teny hogy veletek mindent megosztok igy 'eloben' láthatjátok ahogy egy egyszerű, mondhatni paraszt gyerek feljon a hifi világban mint a talajvíz :D
Azért nem vettem háttérnek még egy part, mert sajnos azért nincs színes fénymásolóm. :DDD

És Nemir Ombe, attól tartok ebben is lehet némi igazság ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23617) markussandor


markussandor
senior tag

Sziasztok!

Levettem a frontokról a borítót, és seggre estem a látványtól. Szerintetek mi lehet ez a fehér elszíneződés?

(#23618) T_Stark


T_Stark
őstag

Kicsit szétnéztem Sub ügyben.

Újak között találtam:

Jamo Sub 210 -40K
Wharfedale WH-S8E -48K
Onkyo SKW-208 SR -49K
Magnat Monitor Supreme Sub 202A -55K
Yamaha NS SW100 -50K
Boston Acoustics CS Sub 10 II -63K
JBL Sub 100 -63K
Taga Harmony Vigor SW-8 V2 -50K
Taga Harmony TSW90 V3 -50K

Használtan:

Klipsch RW-8 -45K
Heco Victa Sub 251A -60K
Canton AS85.2 SC -55K
Wharfedale Diamond 10MX -55K
Heco Superior Sub 30A -38K
Magnat Monitor Sub 300A -35K
Jamo SW410E -37K
Canton AS80SC -47K
KEF PSW-2010 -36K
Magnat Betasub 30A -55K
Magnat Betasub 20A -37K
Boston CS Sub 10 II -45K

Ezek közül melyiket szeressem, milyen sorrendben? Vagy mi az ami tuti felejtős?
Valaki látott jobbat hasonló árban?

(#23619) myckie2 válasza markussandor (#23617) üzenetére


myckie2
őstag

Ha valódi gumi a perem, akkor annak a természetes elszíneződése. Gumi csizmáknál sokszor láttam ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#23620) bigdigit


bigdigit
addikt

Nos mint említettem lecseréltem régi erősítőm egy Onkyo txnr-676-ra. Viszont vagy 14 éves nagyon kicsi szettem van hozzá még és első kőrben subot szeretnék cserélni mert minden nem megy egyszerre.
A fórum olvasása közben őszintén megmondva nem jutottam sehova merre is induljak.
Szoba 30-40nm és végül is mi passzolna hozzá úgy max 100k környékén vagy esetleg olcsóbban ha 2db lenne egyből?

(#23621) markussandor válasza myckie2 (#23619) üzenetére


markussandor
senior tag

De csak az egyik hangfalnál az 5-ből?

(#23622) BBéci válasza bigdigit (#23620) üzenetére


BBéci
titán

30 vagy 40 négyzetméteres az a szoba? Nagyon nem mindegy.
40 négyzetméterbe meglehetősen hatalmas állódobozok kellenének és két darab mélyláda, még belépő szinten is. A nagyméretű hangdobozok, ha olcsók, akkor hangminőségük igencsak gyengécske. Egy példa: [link]

Nem értem, hogy nem tudja valaki pontosan, mekkorák a szobái? Az én nappalim 22,26 négyzetméteres, tehát századra pontosan tudom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23623) T_Stark válasza T_Stark (#23618) üzenetére


T_Stark
őstag

A szoba méret kimaradt nálam is, kis szobáról van szó, 17 nm, viszont nem szeretném ha gyenge/kevés lenne a mély.

(#23624) myckie2 válasza markussandor (#23621) üzenetére


myckie2
őstag

Elképzelhető, hogy az régebb óta állt a raktárban. De csak egy tipp.

(#23625) Pubszon


Pubszon
veterán

Üdv.
Canton AS 50-ről van valami tapasztalat, vélemény?
Egy Magnat Alpha 30A-t fog váltani, ha minden jól megy.
Köszi.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#23626) Baritone


Baritone
tag

Sziasztok!

A véleményetekre lennék kíváncsi:

ERősítő
TV
És két hangfalszetten filózok:
Denon
Harman

Vagy van ennél jobb hangfal hasonló kategóriában? Fontos, hogy polc hangfal legyen, mert a falban van helye.

Ehhez kötnék még egy ps4 konzolt, illetve lehet, hogy egy pc-t is filmnézés céljából.

Árban jó lenne a 200.000 Ft magasságába maradni hangfalak és erősítő tekintetében. A legjobb ár/érték arány elérése a cél ebben az árkategóriában.

(#23627) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Uraim, ismét felfedeztem a kanalban a mélyedést. A bejáratas sokkal fontosabb mint azt gondoltam.
Tudom, hogy ti ezt tudjátok, de most ebben is igazat kell adnom nektek.
Napról napra változik a hang.
Tegnap bemertem a mikrofonnal mert nagyon zavart a nyers magas hang.
Mára akkorát változott a dobozok hangja hogy újra be kellett mernem, mert a magas hang részben kezd megjonni es változott a hangkarakter, igy újra bemertem.
Most megint jó.

Tetszik ez az élmény, amit tudom hogy a magyoknak ezt már a hátuk közepére sem kívánják.
Viszont én élményként élem meg, ilyen irányú tapasztalatom még nem volt.

Jó pap is holtig tanul :C

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23628) T_Stark válasza T_Stark (#23618) üzenetére


T_Stark
őstag

Senki?

(#23629) bigdigit válasza BBéci (#23622) üzenetére


bigdigit
addikt

Bele volt kalkulálva egy esetleges költözés is. Jelenleg közelebb áll a 25nm-hez mint a 30-hoz. De közben elhoztam egy Heco Victa Prime 252a subot kipróbálásra. Még ha talán nem is ajánlott. Egyenlőre a szoba elemeivel küzdök ne rezegjen.

(#23630) Krilehor


Krilehor
tag

Sziasztok, most jutottam el odáig, hogy lassan megvenném a házimozi szettet.
Egy ilyen rendszert képzeltem el egy 5,2m * 3,3m (17,2 nm) és 2,6m magas-es szobába, a TV sajnos nem túl optimálisan a hosszabb falon van így: kép

Denon x4300h
Canton Chrono 508.2, 505.2, 502.2
Canton SUB valamelyik

Olvastam, hogy subot légköbméterre érdemes venni, de sajnos sehol nem látok ilyen adatokat, hogy kb mekkora helyiségbe ajánlják őket. Amúgy a Canton Sub 8,10,12 közt mi a különbség? Esetleg érdemes feljebb is néznem, mondjuk egy Canton sub 800 R-t?
Pécsen sajnos nem tudom, hogy van-e ilyen hely, ahol letét ellenében ki lehet próbálni kábeleket, ha valaki tudna mondani megköszönném. Amúgy meg ha nem tudok kipróbálni, ezeket a kábeleket néztem:
Oehlbach NF 214 Sub 200 subwoofer kábel 2m
Oehlbach Speaker Wire 25 Clear vagy Inakustik Prémium 2x2.5mm2 hangfalkábel. A kettő közül nem tudom melyiket érdemesebb, vagy milyen minőségű illene ehhez a szetthez.
Ebben kérném a tanácsotokat, hogy ez az összeállítás így mennyire van rendben, illetve kábel és sub kapcsán kérnék segítséget. Kipróbálási lehetőségeim sajnos nagyon korlátozottak, mert Pécsen vagy környékén nem tudok ilyen helyet ahol lenne lehetőség rá.

(#23631) Nemir Ombe válasza Krilehor (#23630) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Én ekkora nm-re előre inkább még egy pár 502-őt tennék (max. 503-at), de ha neked jobban tetszik a "földigérő" akkor is max az 507, igy olcsóbban is megúsz(hat)od, kis helyre a nagyobb gyakran rosszabb, mégha "vizuálisan" szebb is .... sub-ból meg inkább Sub80/80.2/85-öt néznék azok nem "lukassak", ill. Sub 12 vagy AS125.2, de az utóbbi kettő lehet kicsit már "sok" lenne oda .... az NF 214 egy jó subkábel, hsz.kábelnek viszont a Chrysrltal Star-al jobban lehet járnál, most épp' akciós is [link] .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#23632) Krilehor válasza Nemir Ombe (#23631) üzenetére


Krilehor
tag

Köszi a segítséget :)

(#23633) hcs57


hcs57
őstag

Megérkezett: [link] Járódik, de már most barátok lettünk. A Dali egy klasszissal jobb a Jamo 628-nál. Jó döntés volt a Spektor 6.Mozihoz néha a sub jól jönne, de így is élvezhető. Sztereóban a zene élvezetes.

:DD

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#23634) Lacielvtárs válasza hcs57 (#23633) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Gratulálok :R
Sok kellemes órát kívánok :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23635) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Adott egy denon avr 1610-es erősítő. 2 front, 1 sub, 2 surround hangfalakkal használom/szeretném használni.
A 2 front és a sub-al tökéletesen működik az erősítő. Viszont a 2 surroundot nem tudom működésre bírni.
A "setup":
a) tv (smart) -> optikai kábel ->erősítő
b) pc -> hdmi -> projektor és szintén pc-> szintén hdmi->erősítő -egyik hdmin csak a kép másikon csak a hang.
c) próba erejéig volt rajta ps3/xbox360 is, front megy, surround nem

Amire eddig jutottam:
-a 2 front és a sub tökéletesen működik bármelyik felállásban.
-a 2 surroundot egyik felállásban sem tudom működésre bírni
-a 2 surround "fizikailag" működik, mert a front helyére kötve megszólaltak
-a 2 surround "fizikailag" működik, mert a denon erősítő menüjéből a "test tone start"-ot választva végig lehet "szólaltatni" a beállítások alapján a hangszórókat, és megszólaltak rendben - a frontok és surroundok is-.
-dvd-t beolvasva pc-n se (amin van 5.1) szólaltak meg a surroundok
-youtubeos "5.1 test" jellegű videó alatt nem szólaltak meg a surroundok se tv->optikai se pc->hdmi felállásban. A front és sub tökéletesen szólt ezek alatt a videók alatt is, amikor kell.
-pc-n hang beállításai teszt alatt sem szólalnak meg a surroundok, a front/sub tökéletesen
-kábeleket cseréltem hdmi-t is, hangfalkábelt is (ami nem a legdrágább de a front jó ideje perfectül ment)
-a manual-on a beállításokat tekintve elvileg(!) végigmentem

online manual: [link]
"official" manual: [link]

Mit próbálhatnék még meg?
Bármilyen tippet előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#23636) zsoika válasza mézespálinka (#23635) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Valószínűleg sztereó pcm jelet kap az erősítő....Dolby Pro Logic II -vel sem szólal meg?

(#23637) Tombi válasza Nemir Ombe (#23631) üzenetére


Tombi
senior tag

Sziasztok!
Megmértem mekkora hangszórókábelek kellenének az castle knight 2 5.0 szettemhez.
erősítő még nincs, de kb középkategóriás lesz.
Frontok: 3-3m
Center: 1m
Hátósok: 8-8m

magyar beszerzésből tudnátok ajánlani több félét, ami már "elfogadható"?
olcsó kábelt szeretnék amit még mertek ajánlani :)
ár/érték arányban a legjobbat

:R

[ Szerkesztve ]

(#23638) Gigi01


Gigi01
őstag

Hali ismét!

Eladtam a cuccom.(Jamo S 606 HCS 3, Yamaha sub,Onkyo 607)
Nézegettem a HKTS-16-ot,még nem tudom milyen erősítővel.
Viszont ezt megláttam,ez a szett ajánlott lehet?(Taga Harmony TAV 506+ TSW-90 v.3)
15nm-re,bár igazából kisebb hangfalakat akartam.
Vagy kb. 100-150 ezerig mit érdemes néznem.

[ Szerkesztve ]

(#23639) Gabesz87 válasza Gigi01 (#23638) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ezzel kapcsolatban úgyis le fognak hurrogni, hogy az így szar, meg úgy szar. Nekem egy Taga 606 v3 5.0 szettem van egy TSW-120 SUB-al, és teljesen elégedett vagyok vele!

(#23640) sinci01 válasza hcs57 (#23633) üzenetére


sinci01
aktív tag

Megkérdezhetem milyen kábelt választottál a szetthez?
(nekem is ilyen szett van, még bejáratós, de minden nap javul a hangzása, nagyon kellemes a hallgatása)

(#23641) bigdigit


bigdigit
addikt

Ha közelről hallgatva rca kábelt kihúzva hallok valami halk búgást a subból mi az eljárás? Szervíz?

(#23642) Dorian válasza bigdigit (#23641) üzenetére


Dorian
félisten

Trafó hangja lehet pl. Ha csak nagyon közelről, centiméterekről hallatszik, az nem hiba, bár nem is kellene ilyennek lennie.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23643) Krilehor válasza Nemir Ombe (#23631) üzenetére


Krilehor
tag

Az 502-es frontokhoz milyen állványokat lenne érdemes néznem?
Illetve a hátsó hangfalakat eretelig Vogels VLB 200 vagy B-Tech BT77 -re gondoltam rakni, de ahogy olvasom ezek nem annyira javasoltak, akkor a hátsókat is állványra érdemes rakni vagy fali polcra?

(#23644) hcs57 válasza sinci01 (#23640) üzenetére


hcs57
őstag

Egy mezei (LS 2x2,5 hangszóró vezeték átlátszó- www.mixvill.hu) 2x2,5 mm2 -r kábelt, az irány nem volt jelölve rajta, hogy melyik irányba kell bekötni. :DDD csatlakozókat sem raktam rá. Gondolkoztam azon, hogy befonom a szálait, de aztán ezt is feladtam.
Az erősítő tápkábele is a gyári.
Ez a kábel mizéria azt hiszem csak Urban legend.
A lényeg, rézkábel, elegendő keresztmetszettel legyen, a végeket ajánlatos ónozni, akkor könnyebb a csatlakozókba bekötni.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#23645) Dorian válasza hcs57 (#23644) üzenetére


Dorian
félisten

Nagy a tapasztalatod a témában, mi? :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23646) Lacielvtárs válasza Dorian (#23645) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nem tapasztalata van az úrnak, hanem szakértelme, lévén hogy műszerész :D

hcs57
Nem sertesnek szántam :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23647) hcs57 válasza Dorian (#23645) üzenetére


hcs57
őstag

Nem.. de a hallásom elég jó.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#23648) I'am Dony válasza mézespálinka (#23635) üzenetére


I'am Dony
őstag

A TV menüjében a hang beállításokban a kimenet PCM vagy Auto vagy egyéb más?
Ez ne PCM legyen.

(#23649) Baritone válasza Baritone (#23626) üzenetére


Baritone
tag

Erre valaki?

(#23650) Dorian válasza Lacielvtárs (#23646) üzenetére


Dorian
félisten

Akkor illene tudnia, hogy egy hangszórókábel tulajdonságainak csak egyike a vezetőképesség/ellenállás, és az, hogy a jel torzítatlanul eljusson az egyik végéből a másikba, egy csomó más jellemzőt is figyelembe kell venni, ráadásul nem csak a vezető anyagának a jellemzőit, hanem a geometriájának, dielektrikumának, stb.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.