Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24251) jeffreybboy


jeffreybboy
tag

Pioneer VSX 531 mi a véleményetek ?????

Egyedül az idő a barátom.

(#24252) Hubba12


Hubba12
senior tag

Sziasztok vettem egy hangprojektort. Azt szeretném ha a gépem hangját az adná. Van az alaplapomon jack dugo és optika dugo is melyik lenne jobb a kettő közül? előre is köszi. (GIGABYTE X299 AORUS Gaming 9) az alaplap. :R

Csak az ASUS!

(#24253) zsoika válasza Hubba12 (#24252) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Optika

(#24254) sinci01 válasza qpakcovboy (#24247) üzenetére


sinci01
aktív tag

EZ most egy nagyon jó ajánlat. Még ha eladod az AVR-t bontatlanul, jutányos áron, akkor meg pláne.

(#24255) qpakcovboy válasza dugesz77 (#24249) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Én arra gondoltam, hogy ezt a szettet megvehetnénk ketten. Így lenne egy denon 1400-ad 120 ért.

(#24256) qpakcovboy válasza sinci01 (#24254) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Valóban jó áro lehet még így is. Megbeszélem a családdal.

(#24257) dave118 válasza sinci01 (#24254) üzenetére


dave118
senior tag

Azért kíváncsi leszek, mennyi bontatlan X540BT fogja keresni gazdáját és emiatt milyen áron fognak menni :D ... így leginkább az az AVR lesz jó vétel ;)

... Ami ami, az az.

(#24258) Tombi válasza qpakcovboy (#24255) üzenetére


Tombi
senior tag

ilyenben én is benne lennék avr hiányom van!
+1

(#24259) sinci01 válasza dave118 (#24257) üzenetére


sinci01
aktív tag

Jófogáson tuti elmegy karácsonyra. Sok ember nem ismeri a fórumok adok veszek topikjait.

(#24260) BBéci válasza qpakcovboy (#24256) üzenetére


BBéci
titán

Ne feledkezz el a szubládáról, anélkül nincs házimozi!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24261) sinci01


sinci01
aktív tag

Egy jó sub BF ajánlat engem is érdekelne.

(#24262) Tombi


Tombi
senior tag

Egy jó zárt sub ajánlat lenne a megfelelő :K

(#24263) sixpak


sixpak
nagyúr

Ez nem zárt....de az ár jó.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#24264) Mannster válasza dave118 (#24257) üzenetére


Mannster
csendes tag

Sziasztok, elkezdetem frissíteni a házimozimat, az avr-t lecseréltem egy Denon 1300-asra és mielött lecserélem a régi 5.1-et (pioneer sh-309v szett + sw90s sub) vennék 2 magassági hangalat a 7.1-hez Mit javasoltok hátha lesz valami akciós a fekete napokon? Elég belépőszint, ha jól értettem nem kell atmos kompatibilisnek lennie ha a hátára állítjuk? Vagy valamit félreértettem...

(#24265) qpakcovboy válasza BBéci (#24260) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Szerencsére az van. De ráoltottam magam a Dalira, úgyhogy ha valaki akar egy jó Denont olcsón....

(#24266) qpakcovboy válasza Mannster (#24264) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Én is ezt a kérdést tettem fel, nekem is ilyen erősítőm van. Ha akarod odaadom az Eltax idaho 5.0-át 30 darab ezresért. Így lesz olcsó hangfalad.
Vagy van most 130-ét Jamo s626 akcióban.
Vagy van alsókategóriás dali 220-tól ha mázlid van

(#24267) BBéci válasza Mannster (#24264) üzenetére


BBéci
titán

A 7.1 rendszerekben nincs magassági hangsugárzó, kevered valamivel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24268) Mannster válasza BBéci (#24267) üzenetére


Mannster
csendes tag

"Házimoziban az Atmos legfontosabb újdonsága a 2 vagy 4 db plafonhangszóró, más néven magassági csatorna, ezek helyettesíthetők megfelelő szögben felfelé sugárzó hangszórókkal"
Összevontam a plafonhangszórót és a magassági csatornát, elnézést.

Az 5.1 részét még nem akarom cserélni (anyagi okokból) csak a 2 db plafonhangszóró kellene első körben.

(#24269) VoidXs válasza Mannster (#24268) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Azt se 7.1-nek hívják, hanem 5.1.2-nek. Igazából nem hivatalos megnevezés, csak miután a Dolby elkezdte így hívni, de-facto ez lett mindenhol (kivéve 11.2, 13.2, és 22.2).

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#24270) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Tudnátok nekem valami jó kis HDMI splittert ajánlani (nem aranyárban), akár külföldről, ami kb. mindent tud? Az erősítőből érkező kábelt dugnám be, hogy a TV és a projek is használható legyen (mármint nem egy időben, a cél, hogy ne kelljen ki-be húzogatni, cserélgetni). 4k 60Hz, HDR, 3D, HD hangok akadály mentes lejátszása, és még egy fontos feltétel: HDMI pass through megőrzése. Az erősítő jelenleg szuperül viszi a STB-ot kikapcsolt állapotban is. Nem szeretném, ha ez egy splitter miatt borulna. Láttam itt aprón egy Aten VS184A típusút, de kicsit tartok tőle, mert a 4K csak 30 Hz-es 4:4:4-es mintavételeznél (bár nem igazán tudom, ennek van-e valami hátránya), a HDCP 1.1-es, és nem vagyok biztos a HDMI verziójában sem. A saját honlapján nem láttam erre vonatkozó infót, lejatszo.hu-n kapható, ott 2.0-t írnak. Szóval kicsit tartok tőle.
Ha jól sejtem ,valami ILYESMI kéne, csak min. fele ennyiért :D

[ Szerkesztve ]

(#24271) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#24270) üzenetére


Gabesz87
addikt

Esetleg EZ vagy EZ?
Vagy még esetleg EZ, csak ő már kicsit drágább.

[ Szerkesztve ]

(#24272) sinci01


sinci01
aktív tag

JBL 250P milyen vételnek tűnne? Igaz nyitott, de hátha jó. Valaki ismeri?

(#24273) #98221312


#98221312
törölt tag

Audioquest type 2-es kábellel van valakinek tapasztalata? Középkategóriába megfelelő lehet?

(#24274) Hubba12 válasza zsoika (#24253) üzenetére


Hubba12
senior tag

Köszönöm :R :R

[ Szerkesztve ]

Csak az ASUS!

(#24275) arcitec válasza Mannster (#24268) üzenetére


arcitec
addikt

"ezek helyettesíthetők megfelelő szögben felfelé sugárzó hangszórókkal" a helyedben ezt felejteném, ha nem a "plafonra" akarod/tudod elhelyezni. Pénzkidobás, amikor a plafonra is hasonló áron lehet - no kicsit többért ha komplett szépen akarod, de akkor is.... vagy a jó megoldás, vagy semmi ..

[ Szerkesztve ]

(#24276) pinder


pinder
csendes újonc

Üdv
Lehet hülye kérdés, de mennyire számít a hangfal mérete? Hkts 16 vásárláson gondolkodom, ami a kép alapján kisebb méretűnek tűnik, és ilyen árban van jóval nagyobb "dobozokból" álló szett is. Vagy itt nem a méret a lényeg?

(#24277) Mannster válasza arcitec (#24275) üzenetére


Mannster
csendes tag

Szóval legyen a nevében atmos.

http://www.denonmarkabolt.hu/hu/MM/Markak/DALI/ALTECO/ALTECO_C-1

http://www.netdepo.hu/hangfal-hangfalszett/hatter-allvanyos-hangfal/onkyo-skh-410-dolby-atmos-hangsugarzo-par

Az Onkyo nagyon belépő kategória? Nagyon nem értek a hangfalakhoz, milyen paramétereket érdemes nézni?

[ Szerkesztve ]

(#24278) pinder válasza pinder (#24276) üzenetére


pinder
csendes újonc

vagy ez jobb lenne? TAGA Harmony TAV 506 5.0 v.2 + TSW-90 v.3 árban ez még belefér. Mekkora a különbség a harmanhoz képest?

(#24279) zsoika válasza pinder (#24276) üzenetére


zsoika
addikt

Szia! Ha a hangminőségre gondolsz "mennyire számít a hangfal mérete?" ennél a kérdésnél , akkor jól látod...nem a méret a lényeg. A nagyobb ,de rosszabb minőségű "nagy " álló dobozokkal csak több fát kapsz.
Egyébként a hsz mérete is lényeg, mert az határozza meg a vágást....hiszen fizikai korlátai vannak a kisebb hsz-nak.

(#24280) arcitec válasza Mannster (#24277) üzenetére


arcitec
addikt

A Dali jó minőség, de én nem ezt a fajtát választanám, hanem a plafonra felépíthető beépíthető hangszórót, aminek dobozt is kell gyártani és vagy álmennyezetbe építendőt. Én most ezt venném van doboza is: [link] [link]
Vagy ha a fenti drága : Pl Magnat ICP 62 - német minőség és valóban az is [link]
Nekem IC 62 régebbi típus van mint a 82(amit még lehet kapni), teljesen jó ... és feléből mint a Dali, igaz az minőségi, amit nem adnak soha olcsón ... "max jó árasítva" ;) - jó 2 éve még nem volt a Dalinak, de léteznek más márkától is hasonló termékek ..

[ Szerkesztve ]

(#24281) Norbi 72 válasza jeffreybboy (#24251) üzenetére


Norbi 72
veterán

Kisebb szobába jó lehet.

(#24282) #09634560 válasza BBéci (#24245) üzenetére


#09634560
törölt tag

Inkább az ellenkezője..
Modern az öreg: kontaktlencsét visel. ;]

(#24283) BBéci válasza arcitec (#24280) üzenetére


BBéci
titán

Olcsó Magnatokkal csak rossz tapasztalatokat szereztem, a drágábbaknak meg olyan konkurensei vannak, amik ellen nem rúgnak labdába.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24284) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Kicsit lentebbi kérdésemre valaki?

(#24285) Lacielvtárs válasza Gabesz87 (#24284) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ennél lejjebb nem látok feltett kérdésed? ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24286) Beni2360 válasza Gabesz87 (#24284) üzenetére


Beni2360
félisten

Amit már ajánlottam, ami nekem is van nem jó.
és még egy fontos feltétel: HDMI pass through megőrzése. Az erősítő jelenleg szuperül viszi a STB-ot kikapcsolt állapotban is. Nálam ez is működik.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#24287) arcitec válasza BBéci (#24283) üzenetére


arcitec
addikt

Pontosabban? Mert ez így ...... Profi bemutató termekben pl Magnat IC62 van, nem is egy helyen ... Ha azt akarod kihozni , hogy a jobbnál is van jobb nyilván igazad lehet ... Ne haragudj de TE itt mondtál már sokszor homlok egyenest ellenkezőt is , egyéb sok mindenben... úgy hogy ÉN neked nem nagyon hiszek .. ;) És nekem ez így jó .. ;] Meg egyébként is , az van ami van , megfelelő színvonalat képviselve és nem vagyok hajlandó , sem több kábelre, sem több ilyen olyan komponensre,vasra, vagy akármire költeni a közeljövőben .. . ( Ilyenekre gondoltam, hogy ne legyen sértődés ;) )

[ Szerkesztve ]

(#24288) BBéci válasza arcitec (#24287) üzenetére


BBéci
titán

Az a terem, amelyikben Magnat hangsugárzók vannak felszerelve, az olyan messze van a profitól, mint Makó Jeruzsálemtől.
Nem kötelező hinni nekem, a véleményem pontosan annyira szubjektív, mint bárki másé. A jelek szerint képtelen vagy megemészteni, hogy negatívan nyilatkoztam az OPTICON hangdobozokról. Úgy véded a saját cuccaidat, mint egy anyatigris.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24289) RicsiSuly


RicsiSuly
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Onkyo HT-R548 erősítőm és azt csinálja, hogy összes eszköz abba van bedugva majd az erősítőből. megy ki a tv-re hdmi-n. Hiba jelentség pedig, hol van kép hol nincs hang az van. 2012-ben lett vásárolva ez a készülék. Gyári hibás onkyoba belel futottam? (HDMI board hiba)?

Megoldás mi lehet erre? Lehet javítani vagy kuka?

Köszönöm a segítségeket!

Üdv SRicsi

[ Szerkesztve ]

Üdv SRicsi

(#24290) arcitec válasza BBéci (#24288) üzenetére


arcitec
addikt

Igen mert jók, egyáltalán gondolom hogy felsőkategóriás cucc , csak egyszerűen jónak tartom. Szeretek a racionalitások talaján maradni. Abban abszolút igazad van, hogy nem a tető amit fel lehetne szerelni- mármint a Magnat IC62-, de ellenben akkor már kíváncsi leszek, hogy saját költségen(hangsúlyozom, saját költségen) mit fogsz "feltelepíteni", mert tudom előbb utóbb eljutsz oda is...

[ Szerkesztve ]

(#24291) Gabesz87 válasza Beni2360 (#24286) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen tudom, de ez gyakorlatilag nem 4K-s splitter. Ha jól emlékszem, azt mondtad, nincs 4K TV-d, akkor honnan tudod, hogy valóban viszi-e az UHD-t UHD felbontásban? Meg a HDMI is "csak" 1.4. Jó, mondjuk a gyakorlatban egy letöltött filmnél nem tudom, ez mikor, milyen esetben ütközik ki, ha kiütközik egyáltalán. Szóval köszi még egyszer az ajánlást, de inkább olyat vennék, ami ténylegesen tudja ezeket leírás szerint is.

(#24292) Lacielvtárs válasza arcitec (#24290) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Bezzeg, hallanád az fs 267et ;]

Amúgy attól hogy en utálom a tokfozeleket, más viszont szereti, még lehet racionális a véleményem, max szubjektíven racionális :DDD

Bocsi, nem tudtam kihagyni, és nem serteskent irom :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24293) arcitec válasza Lacielvtárs (#24292) üzenetére


arcitec
addikt

Higgyed el nem nagyon érdekel sem az az Elac sem más.. - van más hobbim is .. és helye az anyagiaknak .
Nekem ez a hangzás jött be és tudatos volt a választás.... és sokan teszik még ezt ... ;)
Na ja a Rubicont ellenben meg fogom majd egyszer hallgatni. Mindig van job és jobb, meg kell tudni állni valahol, de néked magyarázzam ezt? ;]
U.I : BBécivel csak az baj, hogy hozzá van szokva tetőhöz és ha valaki ezen cuccok közt mozog, már nem tud,csak azokból kiindulni...

[ Szerkesztve ]

(#24294) Lacielvtárs válasza arcitec (#24293) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Igen, igaz, en amikor cserélek valamit, mindig megfogadom hogy megallok es megpihenek, es mindig bűnözök.
Olyan vagyok mint a fogyókúrázo ember, majd holnaptól ;]
Mellesleg most a cc261el szemezek :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24295) Jegesmaci81 válasza BBéci (#24288) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Mi a baj az Opticonnal? Szerintem nagyon jók csak nagyon túl vannak árazva. Nem jobb a Zensornál annyival mint amennyivel drágább. A spektor meg pont az ellenkezője. Akartak egy belépőszint alatti olcsó terméket ami túl jól sikerült. Fáj kimondani de szerintem ár/értéket tekintve a zensor jobb választás az Opticonnnál és a Spektor jobb választás a Zensornál. Mindezt úgy, hogy a Spektor és az Opticon között az árából ítélve fényéveknek kellene lenni. Ez meg is mutatkozik de kizárólag anyagválasztásban és összerakás minőségében.

(#24296) arcitec válasza Jegesmaci81 (#24295) üzenetére


arcitec
addikt

Az a nagyon nagy baj , hogy itt nálunk folyton ez az ár érték bogarászás folyik és nem értem a TE összevetésed sem igazán mert a Zensor az egy belépő szint, mozin halottam jó volt ... De az Opticon.hoz hangban nem hasonlítanám , mivel más kategória. Tök mindegy mennyibe kerül. Olvass nyugati oldalakat sok sok van belőlük, mondhatni 10-20 is találni ott mit írnak nem csak az Opticon-ról hanem szinte az össz fellelhető hangdobozokról. Más hangvétel, más megközelítés, értékelés és az ár az max a végén(hát az ára az ennyi , ha valakinek kell) és nem az alapján van megítélve elsősorban. BBéci Ő már csak HIGH-END fertőzött nem tud mit tenni, értem én a hozzáállását.
ELACielvtárs : Nyilván most már egészítsd ki 5.0.-ra sőt inkább 5.2.2 -re kellene és állj meg. Az otthoniak ..? :U

[ Szerkesztve ]

(#24297) Lacielvtárs válasza arcitec (#24296) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Az otthoniak köszönik, jól vannak :D
Igen, egysegesiteni szeretnék és utána mar tenyleg meg akarok állni, mert utana már az ar/érték a javulást illetően, már egy nagyobb, és jelentősen többe kerülne az előre vagy előrébb lépés...
2 szubot javasolsz?
Nekem néha még ez az egy is sok :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24298) Beni2360 válasza Gabesz87 (#24291) üzenetére


Beni2360
félisten

OK, utána néztem és a 1.4a valóban kevés. Sorry

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#24299) jeffreybboy


jeffreybboy
tag

Szias

Sony STR-DH520 erősítőről mit lehet tudni ? Denon Avr 1603-asom váltaná.

Egyedül az idő a barátom.

(#24300) Gigi01


Gigi01
őstag

Hát én köszönöm szépen azoknak akik segítettek.A hangfalszett a Jamo után,hát nem rosszabb.Bár biztos,a Pio itt is módosított volna az összképen.
A Pio LX50,háát,kib@szott jó,szép,stb.. :)
Én is,mint írtam bf-es áron kaptam,annyiért simán ajánlom mindenkinek.(hkts16)
Ha lesz fölös zsé cserére,és igény,az erősítő szerintem még marad egy ideig.
Még valami magyarszerű használatit keresek az erősítőhöz,mert csak holland van,ami nekem hottentotta. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.